DE RIJKSP0ST SPAARBANK Distributie. Beperkt Uw Electriciteits- verbruik Het is Uw eigen belang. WERELDNIEUWS 25 Juli t.m. 31 juli 31 A brood 4 rants, brood of gebak 31 B brood 1 rants. 31 beschuit 1 rantsoen 31 A aardapp. 1,5 kg. aardappelen 31 toeslag 1 kg. Van 25 Juli tot en met 7 Aug. 1943. 31 A, 32 A Vleesch, 1 rants, vleesch of Vleeschwaren. 31 B, 32 B Vleesch XU rants vleesch of vleeschwaren. 31 tabak 1 rants, sigaren 32 tabak 1 rants, tabak (naar keuze) Van 22 Juli tot en met 2 Aug. 1943. 30 A, 30 B Boter l/s rants, boter. Van 25 Juli tot en met 31 Juli 1943. 620 Algem 1 kg. aardappelen. Van 25 Juli tot en met 7 Aug. 1943. 621 Algem. 100 gr. Choc, of suikerwerk. MEDEDEELINGEN PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENST. UITREIKING distributiebescheiden voor 9e periode 1943 De Cocksdorp op Maandag 26 Juli a.s. in café „Hooijberg". 9-10 wijk C nrs C 1 t.m. C 37. 10-11 wijk C nrs C 38 t.m. C 70. 11-12 wijk C nrs C 71 en hooger. 1,30-2,30 het dorp nrs 1 t.m. 31. 2,30-3,30 het dorp nrs 32 t.m. 73. 3,30-4,30 het dorp nrs 74 en hooger. Te Oosterend op Dinsdag 27 Juli a.s. in oude o.l. school, bij slecht weer en in de Nieuwe o.l. school bij goed weer: 10-11 wijk O nrs 1 t.m. 71. 11-12 wijk O nrs 71 t.m. 104. 12-1 wijk O nrs 105 t.m. 138. 2-3 wijk O nrs 139 t.m. 156 3-4 wijk O nrs 157 en hooger. Te Oosterend op Woensdag 28 Juli a.s. in de oude o.l. school bij slecht weer en in de nieuwe o.l. school bij goed weer: 10-11 Peperstraat 1 t.m. 52. 11-12 Peperstraat 53 en hooger 12-1 Hoekstraat. 2-3 Schoolstraat, Weststraat. 3-4 Kerkstr., Nieuwstraat. 4,4,30 Boschweg, Kerkplein. Medegebracht dienen te worden alle stamkaarten van het gezin, alsmede de daarbij behoorende inlegvellen. INVULLEN brandstoffenformulieren voor B-, C- en D-groot verbruikers. In dit blad van 7 Juli werd bekend gemaakt, dat B-, C- en D-grootverbrui kers voor het a.s. stookseizoen aanvraag formulieren' af dienden te halen Tot heden is aan deze oproep geen gevolg gegeven. Hieronder volgt een overzicht welke gebouwen tot de B-, C- en D- grootverbruikers gerekend worden. B-grootverbruikers zijn; Ziekenhuizen, Gestichten voor ouden van dagen, Wees huizen, Apotheken, Luchtbeschermings posten, Rijks-, Gemeente- en Provinciale kantoren, Scholen, Kerken, Openbare gebouwen (geen vermaak). C-grootverbruikers zijn; Hotels, Res taurants, Warenhuizen. Particuliere kan toren, met 3 of meer lokaliteiten, Werk plaatsen, waarin 3 of meer personen re gelmatig arbeiden D-groot verbruikers zijn; Bioscopen, Vergaderlokalen, Overige gebouwen voor publieke vermakelijkheden Wanneer de ruimte voor bovenge noemde gebouwen grooter is dan voor particulier gebruik, eventueel aan deze ruimte verbonden, dan wel geen ruimte voor particulier gebruik aan deze ge bouwen verbonden is, dient een formu lier MD 250 ingevuld te worden. De formulieren dienen met spoed afgehaald te worden. Inlevering tabaksbonnen door winke liers. Voortaan zullen per twee weken twee bonnen van de tabakskaart worden geldig verklaard. Per 14 dagen heeft dus voortaan de inlevering van tabaks bonnen plaats In verband hiermede mo gen de winkeliers ingaande in de week 25 Juli (dus ook voor bon 30) slechts in leveren in veelvouden van 100 bonnen met een minimum van 100. Eventueele restantbonnen (hoogstens 99) kunnen nog ingediend worden in de derde week na afloop van de geldig heidsduur (dus bij een volgende inleve ring). Voor bon 30 wordt uitgereikt een toewijzing van 20 pet. sigaren, 30 pet. sigaretten, 50 pet. tabak. Inlevering bonnen 607, 608, 609, 29A en 31 A. De bonnen bovengenoemd moe ten afzonderlijk worden opgeplakt, doch tezamen met de bonnen van de overige vierwekelijksche artikelen met één ont vangstbewijs worden ingeleverd Achter „Peulvruchten" invullen het aantal rant soenen van bon 608. achter ..Gort" aan tal rantsoenen van bon 607 plus bonnen 29A en 31A Kindervoeding, achter „Ha vermout" aantal rantsoenen van bon 609 Textiel. Voor personen, die in een zie kenhuis of dergelijke inrichting zijn op genomen, en daardoor de oude punten der textielkaart niet hebben kunnen om wisselen, kunnen van 11 Juli t.m. 25 Juli 1943 de administrateurs van bovenge noemde ziekenhuizen of inrichtingen de oude punten, indien deze zich in onbe schadigde toestand aan de kaart bevin den, bij de distributiediensten omruilen. f 1250 boete kreeg een filiaalchef te Alkmaar, omdat hij op suikerbonnen 950 gr., in plaats van 1000 gram suiker afle verde. 'N GREEP UIT T RADIOPROGRAMMA Zaterdag: 13,00 Voor Volkstuinders, 13,30 Met J Filius uit Souburg door mooi Zeeland; 15,00 Bonte middag; 17,00 Groeten aan Ned. zeelieden; 18,00 Poli tiek weekoverzicht, 19,30 Wie doodde dr. Geerlings?, luisterspel. Zondag: 11,30 Stem der SS; 11,50 Neerl. stem v.h. oostfront; 12,45 Sibbe- kunde; 15.00 Vaders vrouw, luisterspel. 19.15 Sport, 20,Opera-concert. Maandag: 13,00 Voor boer en tuinder; 15,00 Uit de kerkgeschiedenis; 18,45 Praatje van Max Blokzijl; 20,30 Maja, de klein^ bij, luisterspel; 22,15 Wat we zelf maakten. Dindag: 13,00 Koolzaadoogst; 18,00 Binnenl overzicht; 18,45 NSB antwoordt; 19.15 Bonte verscheidenheid. Nieuwsberichten: 7, 8, 12,45, 16,45. 18, 19, 22. Zondags 9, 12, 19, 22. DE STEM DER S.S. Luistert Zondag a. s. van 11,30-11,45 uur over Hilv. I. 415 m„ naar de stem der S. S. Uitgezonden wordt een vraag gesprek met de stafchef van de Germaan sche S,S. in Nederland over het onder werp: „Begunstigende leden". IIIIIÜHII! RIJMELARIJTJE iimniini EEN PEULESCHILLETJE Te koop; Kinderfietsje 4-5 jaar f 135, Autoped f 65, Adv in Dagbl v.N.H Alkmaar editie. Een fietsje en een autoped Tezaam voor twee keer honderd. Ik krab eens stil onder mijn pet En sta gewoon verwonderd. Waar thans de jeugd op henen rijdt, (Want wie kan thans nog loopen?) Daarvoor kon vader indertijd Een luxe wagen koopen. HUIB DE RIJMELAAR. (Nadruk verboden) EXAMENS. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer K. J S. Knol, onderwijzer aan „De Nieu we School" te Huizen, N.H slaagde 20 Juli te Utrecht voor Hoofdacte-B INGEKOMEN PERSONEN Gerrit J ten Cate en echtgenoote van Apeldoorn, Paul Krugerstr. 5 naar H 42. F. Welling van Haskerland, Oudehas- ke B 264 n. Den Hoorn 89a. Maria H. A. van Gogh van Beverwijk Romerkerkweg 39 n. De Cocksdorp 31. Margareta W. van Zijl van Wieringen Hippolytushoef. Slingerweg 21 n E 115a. Jan R. K. Blom v. Duitschland n. K' 56 VERTROKKEN PERSONEN J. van Tatenhove van C 47 naar Wij- denes D 36 N. Mantje van Oudeschild 94 n. Cas- tricum, Torenstraat 23. KI Peereboom van Den Burg, Molen straat 60 n. Alkmaar. Emmastr. 56. A Vooistra en gezin van S 25 naar Culemborg St. Anna Kapelstraat 5 OOSTEREND KERKNIEUWS. Zondagavond 26 Juli hoopt Ds. A. W. Kók in de N.H kerk «blhier een jeugd dienst te leiden De aanvang is gesteld op 8 uur. Onze vroegere plaatsgenoot, Ds J. J. Buskes Jr. laatstelijk predikant bij de Geref Kerk (in H.V.) te Rotterdam en beroepen bij de Ned. Herv Gem. van Amsterdam voor bijzondere werkzaam heden heeft voor het Prov. kerkbestuur van Overijssel coll. doctum gedaan, waai na hij is toegelaten tot de Evangeliebe diening in de Ned. Herv. Kerk. ZOO SCHREEF... News Chronicle (Eng.). Wanneer er dit jaar geen tweede front komt, is de veel geroemde geallieerde samenwerking geen knip voor de neus waard. De critici en de voorstanders van de aanval in Engeland kunnen echter, daar zij al zoo lang gewacht hebben, stellig nóg wel eenig geduld oefenen Voelkischer Beobachter: Misschien zullen de Anglo-Amenkaansche ter- reuraanvallen op Fransche steden de Franschen het woord van Maarschalk Lyautey, „Engeland is Frankrijks eeuwi ge vijand", in herinnering brengen. Reeds zijn talrijke Franschen bereid La- val te volgen Zij beseffen, dat de plaats, welke Frankrijk in het nieuwe Europa zal innemen, wordt afgemeten naar de bijdragen, welke Frankrijk in dit nieuwe Europa zal leveren. Huis aan huis komt op Texel de Texelsche Courant. Oplaag 2610 ex. PRAATJE OVER GEMEENTEWAPENS N.V. T.E.M. DE BURCHT VAN BOSKOOP. 78 Boskoops wapen vertoont een gouden burcht op een blauw veld. Waarschijn lijk houdt het de herinnering leven dig aan de oude sterkte „Ten Bus- sche", welke zich bevond op de plaats, waar het dorp Boskoop ont stond. Boskoop is de geboorteplaats van BObnooP de godgeleerde Gerbrand van Leeuwen; 9 Sept. a.s. is 't juist 300 jaar geleden, dat deze geleerde, de eerste hoogleeraar aan „de doorluch tige school" te Amsterdam, daar werd geboren. Een der hoofdmiddelen van bestaan is te Boskoop de over de heele wereld be kende teelt van boomen en heesters, van rozen en andere bloemen Weet u, dat men er wel een 750 kweekerijen telt? In 1931 voerden deze voor f 4.5 millioen uit. De massagraven van Winniza. Afschuwelijke bijzonderheden zijn be kend geworden over de gruwelen, welke te Winniza door de bolsjewieken werden gepleegd Vele honderden lijken heeft men gevonden, bijna uitsluitend van personen uit de eenvoudige arbeiders- of boerenstand en meest van hoogere leef tijd. Men vond meest lijken van perso nen, die door een of meer schoten in de nek moeten zijn gedood, maar ook moe ten er levend begraven zijn De beest- mensch, die zich bolsjewist noemt, heeft hier op geraffineerde wijze zijn slag ge slagen Mislukte landingsactic in Noor wegen. Sovjet- Russ. strijdkrachten poogden Dinsdagnacht bij Vardö, in N -Noorwe gen, aan land te kome». Ze meenden daarbij van de dichTe mist gebruik te kunnen maken, maar hun actie stortte volkomen ineen. De kustverdedigers wa ren paraat en noopten de aanvallers on- verhezen terug te trekken. De strijd op en om Sicilië. De vijandelijke druk op de troepen van de Spil op Sicilië duurt voort, maar ontmoet overal de felste tegenstand. Al meer dan een week duurt de strijd om Calama, maar de geallieerden' slaagden er nog steeds niet in deze belangrijke haven aan de oostkust te bemachtigen. Dit is voor een deel te danken aan de zware aanvallen, waaraan hun trans- poi tvloot van de zijde van lucht- en zee strijdkrachten van de Spil bloot staat. Geen dag gaat voorbij, of er worden schepen tot zinken gebracht. Zelfs dron gen Duitsche torpedobooten in de haven van Syracuse door, waar zij drie sche pen ten onder deden gaan. Na hevige gevechten moesten de Spiltroepen Enna en Caltanisetta ontruimen, maar de ge allieerden verloren heel veel manschap pen en materiaal in 10 dagen werden wel 228 vijandelijke pantserwagens ver nield, 100 beschadigd. Vergeefsche stormloopen van de bolsjewieken. Keer op keer loopen de horden van Stalin storm op de stellingen der As. immer stuiten zij op de wal van vuur en ijzer! Ontzaglijk groot is het aantal pantsers, dat zij in de strijd brengen, maar wat zij daarmee bereiken, is der vermelding nauwelijks waard Ten oos ten van Orel,en ten zuiden van Soechi- nitsji liggen de brandpunten van de strijd, die, naar het schijnt, zijn hoogte punt nog niet heeft bereikt. Berlijn schat, dat* de bolsjewieken bij Orel 50 pet. van hun materiaal verloren, in het andere brandpunt 30 pet., meest materiaal van Russisch makelij; Engeland en Amerika blijken met veel te hebben geleverd. De verliezen der Sovjets hebben een cata strofaal karakter aangenomen en daar ook Stalins voorraden niet onuitputte lijk zijn, ziet het er niet fraai voor hem uit Alles stelde hij o.m. in het werk om aan de westelijke oever van de Donetz vaste voet te krijgen maar hij had geen schijn van kans. Onderwijl woedt de strijd met toene mende hevigheid voort. Modern gruwelsprookje. De Engelsche zender heeft dezer da gen een sprookje verteld. Het ging over „moffen", die, in Engelsche uniformen gestoken, een aanval op de Nederland- sche kust zouden doen en daarbij o.m. van parachutisten gebruik zouden wil len maken. Zij zouden, aldus de/Engel- schc zender, de Nederlanders in de waan willen brengen, dat „de geallieerde be vrijders gekomen waren. Wat het doel van deze schijn-manoeuvre zou zijn? Wel; Uit te visschen, welke Nederlan ders die z.g. Engelschen een hartelijke ontvangst zouden bereiden; zij zouden zoo rekent men. hun bevrijders met wa penen te hulp snellen, enz. enz. Maar dan zouden de Duitschers hun „masker" afwerpen en onder die Nederlandsche patriotten een groote opruiming houden. Londen discht het verhaal in alle ernst op, meenende, dat die brave Hollanders het voor zoete koek zullen slikken. VATICAANSTAD De Paus heeft alle audiënties afge zegd. ENGELAND Generaal Giraud is te Londen aan gekomen. ARGENTINIË In Argentinië werd een Engelsch blad, dat Dr. Goebbels aanviel, verboden. BELGIE In België moeten de schepen met verbrandingsmotoren zich van gasvormi ge of vaste drijfkracht voorzien. VEREENIGDE STATEN. De moderne Amerik. onderzeeboot Triton (10 lanceerbuizen) wordt als ver loren beschouwd. Wendell Willkie stelt zich volgend jaar candidaat voor het presidentschap DUITSCHLAND Meer dan 84000 Oekrainers hebben zich vrijwillig voor het front gemeld. De stilleggingsactie in de Duitsche bedrijven, ambachten, enz. kon geëin digd worden. Dank zij de offers van de middenstand is de oorlogvoering een zeer aanzienlijk getal versche krachten verschaft. ZWEDEN De verongelukte Zweedsche duik boot Ulven werd gedeeltelijk gelicht. Ze bleek een groot lek te hebben. De bemanning moet een snelle dood ge storven zijn. Dank zij een nieuw systeem kan in Duitschland een huis binnen 14 dagen door hulparbeiders worden gebouwd. Van belang in geteisterde gebieden. BEDRIJFSVOORLICHTING VOOR DE LANDBOUW OP TEXEL EEN NIEUW MIDDEL TER BESTRIJDING VAN DË KOOLVLIEG Wel bijna iedere koolvei bouwer heeft tot zijn schade kennis gemaakt met de koolvlieg of beter met de larve van dit insect. In vele tuintjes wordt geen kool meer verbouwd, omdat men za toch met overeind kan houden. Bijna iedereen kent dat verschijnsel. De planten, die aanvankelijk goed zijn aangeslagen, blij ven op een gegeven oogenblik in groei achter, de plant verwelkt en valt na eenige tijd om. Trekt men de plant uit, dan zit deze vol witte maden. De koolvlieg heeft haar eieren bij de koolplant gelegd Uit deze eieren komen na korte tijd de larven en deze begeven zich onder de grond in de stengel. Tot nu toe werd getracht de schade te voorkomen door het leggen van zg. koolkragen rondom de stengel van de plant. Dit middel voldoet goed, maar heeft het bezwaar van nogal bewerkelijk te zijn. Een ander veel gebruikt middel is vruchtboomcarbolineum. Hiervan wordt 300 gram op 100 liter water ge bruikt Met één liter van de oplossing kan men ongeveer 12 planten begieten. Debewerking moet één- of tweemaal herhaald worden met een tusschenruim- te van 10 dagen. Met dit middel heeft men bij goede toepassing uitstekende re sultaten behaald. Vruchtboomcarboline um is momenteel echter niet meer in de handel. De afd Plantenziektenbestrijding van de N V. Defa heeft thans een nieuw mid del in de handel gebracht n.l. Forbiat. Forbial wordt geleverd in pakjes van 250 gr. De poedervormige stof wordt op gelost in water. Men gebruikt 1 kg. For biat op 100 L water. Met deze hoeveel heid kan men 600-700 planten 2 x behan delen. Zooals bij vruchtboomcarbolineum moet de bewerking n.l. minstens een maal worden herhaald Op verzoek van een tuinder-lid onzer vereeniging namen wij op zijn bedrijf met Forbiat een proef op bloemkool- planten Vier dagen na het planten wer den enkele strooken met Forbiat bego ten., een ander gedeelte kreeg vrucht- Loomcarbolineum, terwijl ook een ge deelte onbehandeld bleef. Na tien da gen werden de behandelde strooken op nieuw bewerkt. De resultaten van de begieting met Forbiat zijn schitterend. Terwijl op het niet-behandelde gedeelte een zeer groot deel der planten is weggevallen, ont breekt er op de met Forbiat behandelde strooken practisch geen enkele plant. Dit nieuwe bestrijdingsmiddel over treft in zijn werking ook vruchtboom carbolineum Daar het middel zeer gemakkelijk is toe te passen en de kosten geen bezwaar kunnen zijn (voor -een bedrag van twee gulden kan men plm. 600 planten een volledige behandeling geven), meenen wij, dat Forbiat de belangstelling van iedere koolverbouwer verdient. Men zor- ge er voor het volgende jaar bijtijds For biat in voorraad te hebben Want ook hier geldt het: Wie op tijd helpt, helpt dubbel C. v. Gr. BINNENLAND Van een akker bij Tilburg werd 100 kg koolzaad gestolen. Bij het baden is te Huizen de 20-j. G. Klein verdronken. Ds. P. J. Molenaar, de nestor der Haagsche N.H. predikanten, is na een operatie op 74-j. leeftijd overleden. Het 10-j. zoontje van landbouwer J. v. H. te Staphorst is door een auto dood gereden. Uit de Maas bij Rotterdam werd 't lijk van de over boord geslagen 37-j. schip persknecht De Bedijs opgehaald. Een jongetje van een jaar liep te Hen gelo de straat op, waar het kind door een wagen met steenen werd doodgere den. De hotels hebben hun prijzen voor logies met en zonder ontbijt met 5 pet moeten verlagen (Volkslogementen kun nen hun prijs, mits met hooger dan f 1, handhaven). Een geheime jeneverstokerij werd te Zaandam ontdekt in een vertrek, dat al leen met een ladder in een kast te be reiken was. 150 1. brandewijn in beslag genomen In de pannenfabriek te Woerden raak te de 49-j. arbeider J. v Driel met zijn linkerhand in een pers. Hij werd zwaar verwend. Een paar dagen later is hij overleden Bij 'n noodslachting in 't Zuiden had den twee slagers, daarmee belast, het vleesch met nog 19 andere slagers ver deeld in plaats van het over de vrij- bank te verkoopen 21 proc.-verbaal! Door het omslaan van een wagen, ten gevolge van het op hol gaan van hel paard,, is een 4-j. kind bij Hoogwoud in een sloot verdronken. Het kind kwam onder de wagen terecht Tabak! Nu leeds wordt 50 pet van 't verbruik aan ruwe tabak in Nederland door de Oekraïne gedekt. Een derde deel van de Oekraine-tabak is voortreffelijke Virginia. Het aantal dooden te Amsterdam, slachtoffers van het bombardement, is tot 150 gestegen: 60 mannen, 69 vrou wen en 21 kinderen. Er zijn 78 zwaar ge wonden. Drie gemaskerde, met revolvers gewa pende mannen hebben Maandag een overval gepleegd op distributiekantoor Kuizen (N.H Zij boeiden de twee aan wezige ambtenaren en sloten hen op. Daarop namen de roovers veel inlegvel len, honderden bonkaarten, ook tabaks- kaarten en een groot aantal losse bon nen mee (zie ook voorpagina) Open een toekomst voor Uw bedrijf, door geregeld te sparen. Öaar kunt U staat op maken' Het 6-j. zoontje van G. v. Tol te Liss is verdronken. In de VVieringermeer is een boerder van het Staatslandbouwbedrijf, bedrijfs leider Dankert. Zaterdagavond afge brand. De inboedel van het huis alleei kon worden gered. Doordat de spuit de fect was, kon met onmiddellijk met blus schen worden begonnen Met een hamer sloeg te Grijpskerk eej 13-j. jongen op een gevonden projectie Hij moest het met de dood bekoopen Zijn hals werd stukgeslagen. Waar schuwt de kinderen, ouders en onderwij 7ers. Laat hen dit bericht lezen! Wijs op het gevaar' SPORT. lilllllll Wielrennen. 5 Sept.: tweede veemarkt criterium te Den Bosqh. Paardensport. 5 Aug. groot concour hippique in de Beemster. NIEUWS VAN ADVERTEERDERS. „Bacteria" voor de landbouw. In verband met het tekort aan kunst mest wordt de aandacht gevestigd op artikel „Bacteria". Dit bestaat uit e ontelbare massa ontledingsbacillen, ge ent op humusaarde. Deze bacterie; sloopen oude plantenresten en maken di daarin aanwezige kali, phosphorzuur stikstof vrij voor een nieuw gewas „Bacteria" is op zichzelf geen mest kunstmest, maar wel een mestproducent Wie er meer van wil weten, stelle ziel met C V. v.h. C. R Keijser en Co. verbinding. Brochure op aanvraag gratij verkrijgbaar. TEXELS BIOSCOOPTHEATER. DE MAN OP DE ACHTERGROND. Het Algemeen Handelsblad schreef o a.: Vóór de onverwachte onthulling ii menig spannend tafereel te zien, o.a. éér waarbij een geveltoerist door even acro batische agenten in volledig un.forn wordt achtervolgd, een vlucht met ach tervolging van twee goed gekleede lie den op het dak van 'n goederenwagon benevens samenkomsten van boeven gauwdieven Het Volk Het draai boek houdt de toeschouwer lang in span ning. Telegraaf Spannende detective film Twee jonge piloten, wier taak hei is, met groote transportvliegtuigen se rum over te brengen, zetten de film op een ultra-modern plan. (Ingez. Mdedd 'Ifllllillll ZOO SPRAK.. IIIUIHIIi Celio, de Zwitsersche president: Df bijzondere taak van Zwitserland piactisch tegenover allen neutraal te blijven, dus een politiek voeren var. achting en vriendschap en nooit een vij and te hebben. LAATSTE NIEUWS De Fuehrer zond Rijkscommissarif Dr. Seyss Inquart ter gelegenheid van zijn verjaardag een gelukstelegram. De Sovjet-verliezen zijn een veel voud van die der Duitsche verdedigers Bij Orel vallen de Sovjets van drie kan ten aan. Zij behaalden maar geringe ter rein winst, de Duitschers beheerschen de toestand aan het oostfront volkomen. Over Uw kop koffie, gezet van Keg's Kofmix, zult U met enthousiasme spreken. Bestel Keg's Kofmix op Uw volgende koffiebon. REoEEPINGS KOEFIESURROGAAT 36 ct.p. paka25ugr. J

Texelsche Courant | 1943 | | pagina 2