xpgg! AKKERTJE Wat Texelsbosren moeten weten. AANGEWEZEN BONNEN. Op iedere jas een vlinder Maakt veler zorgen minder. v.v.s. Beperkt Uw Electriciteits- verbruik Het is Uw eigen belang. WERELDNIEUWS Voor de 10e periode 1943 (2e helft) 19 Sept. t.m. 2 Oct. 1943. 39-40 A Brood 4 rants, brood of gebak 39-40 B Brood 1 rants, brood of gebak 39-40 Beschuit 1 rants, brood, gebak of beschuit 656-657 Algem. 1 rants, brood, gebak of bloem 658 Algem. 125gr. peulvruchten 659 Algem. 125gr gort 39 A K.voeds. 250gr. gort 39 B K.voeds. 250gr. rijst of gort 39 A Boter rants, boter 39 B Boter rants, margarine 38 A Boter 1 rants, bak-en braadvet of margarine 660 Algem. 150gr. kaas 39-40 Melk 13/4liter melk 39-40 Taptem. l3'4liter taptemelk 39-40 Aardapp. 2 kg. aardappelen 39-40 Toeslag 1 kg. aardappelen 661 Algem. 500 gr. suiker 662 Algem. 652 gr koffiesurrogaat 663 Algem. 250 gr. jam 664 Algem. 1 rants vervangingsm. 39 Versn 100 gr. suikerwerk 39-40 Tabak 1 rants sigaren, tatnk of cigaretten Alle bonnen zijn 14 dagen geldig, uitgezonderd: 38 A Boter 19 Sept t.m. 30 October. 40A-B Boter 5 Sept. t.m. 30 October. 37-38 Vleesch 5 Sept. t.m. 2 October (verlengd). Eerstvolgende bonaanwijzing op 3 Oct. voor alle artikelen, uitgezonderd: Koffiesurrogaat op 31 October. Vervangingsmiddelen op 17 Oct. STEUNT WINTERHULP NEDERLAND. MEDEDEELINGEN PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENST. UITREIKING levensmiddelenkaarten 11e periode. Te Midden-Eierland op Maandag 27 Sept. a.s. in Garage Meindcrtsma. 10-11 wijk E nrs 1 t.m. 30 11-12 wijk E nrs 31 t.m. 56 12-1 wijk E nrs 57 t.m. 92. 2-3 wijk E nrs 93 t.m. 126 3-4 wijk E nrs 127 en hooger. Te Den Burg in het Fanfaregebouw op Dinsdag 28 Sept. a.s. 9-10 bewoners wijk B 1 t.m. 64. 10-11 bewoners wijk B 65 t.m. 86. 11-12 bewoners wijk B 87 t.m. 132. 12-12,45 bewoners wijk B 133 t.m. 152. 2,15-3,00 bewoners wijk B 153 t.m. 178 3-4 bewoners wijk B 179 en hooger. 4-4,30 voor hen, die om geldige redenen verzuimden de bonkaarten af te halen. Medegebracht moeten worden alle stamkaarten van het gezin alsmede de bijbehoorende inlegvellen. (Publ. 68). Suiker. Tot geruststelling kunnen we meedeelen, dat de aangekondigde be perking van het suikerrantsoen geen doorgang zal vinden Het zal niet noodig zijn, de verstrekking van suiker gedu rende vier weken stop te zetten. A.s. moeders kunnen reeds 26 weken voor de vermoedelijke datum der beval ling textielkaarten bekomen voor zich zelf en voor de a.s. baby, ook punten en vergunningen, mede voor een bedkruik- je en een teil. Verklaring van arts of vroedvrouw overleggen. Opgelet! Laat geen bon verïoopen! De bonnen, die iedere twee weken worden bekend gemaakt, (levensmidde len-, versnaperingen- en tabaksbonnen) zijn, tenzij uitdrukkelijk anders is ver meld, gedufende slechts 14 dagen gel dig, ook al zal men in sommige gevallen met de daarop verkrijgbare artikelen langer moeten toekomen. Zoo wordt b.v. voor koffiesurrogaat eens in de zes we ken een bon aangewezen, waarop men slechts gedurende twee weken kan koo- pen. In de tusschenliggende periode kan men dus geen koffiesurrogaat verkrij gen De bonnen voor vermicelli, ver vangingsmiddelen en chocoladewerk worden eens in de vier weken bekend gemaakt, doch blijven eveneens slechts 14 dagen geldig., SCHOOLNIEUWS. Mej. N. Graaf, Den Helder, werd be noemd tot vierde leerkracht aan de school voor Chr. Volksonderwijs te Den Burg. Rookt geen ongefermenteerde tabak: 1. Dit kan u ernstig ziek maken. 2. Ze zou zwart branden. 3. Ze smaakt minder goed. 4. Ze beschimmelt spoedig. „Verliesposten Voorkomend Systeem", bestaande uit vier diensten. Deze tijd is rijk aan veranderingen. Laat daarom uw onbetaald gebleven posten inschrijven bij Dienst IV van het V.V.S. VAN DER GRAAF Co., N V. Amsterdam C., Amstelstraat 14-18. B\j rug-, lende-, spter- of zenuwpijn en bjj spit of rheumatiek zfln AKKERTJES weldadi ge pijnverlossers. Laat de AKKERTJES U daarom dadelijk helper. De Neder/andsche P/j'nstiller DE STEM DER S.S. Luistert op Zondag 26 Sept. van 11,30 tot 11,45 over de zender Hlv. I, op golf lengte 415 m., naar de stem der SS; on derwerp: Bezoek aan het SS-Ersatzkom- mando te Amsterdam. EXTRA-UITZENDING VAN DE S.S. Op Zondag 26 Sept. van 10 tot 11 uur wordt een extra-uitzending gegeven over de zender Hilv. I, over het onderwerp Het SS-opleidingskamp Avegoor. V V T.E.M NIEUWE FASC. PARTIJ BIJEEN. In Den Haag en Rotterdam heeft de nieuwe republikeinsche fase. partij openbare bijeenkomsten gehouden, waar in o m de landelijk leider, dr. Rotelli, gesproken heeft. Zeer scherp werd het verraad van de Badoglio-kliek gebrand merkt. Door de bevrijding van de Duce, zoo werd verzekerd, heeft Italië zijn wa- ïe leider hervonden. Duitschland gaf opnieuw een bewijs van zijn trouw. Met onwankelbaar geloof, zeer sterke wil en frissche moed is het werk van de nieu we partij, waarin voor saboteurs geen plaats is, begonnen. NIEUWE VONNISSEN. van het Deutsche Landesgericht. Door het Deutsche Landesgericht zijn en zullen de komende weken nog voort durend een groot aantal gevallen worden behandeld, van beklaagden, die in strijd met de beschikking van 13 Mei 1943 hun radiotoestellen niet' hebben ingeleverd. Zoo zijn bv. op een zitting van het Deut sche Landesgericht in Den Haag niet minder dan 13 van dergelijke gevallen behandeld. Alle beklaagden moesten het overtreden der beschikking boeten met verbeurdverklaring van hun toestellen en kregen behalve gevangenistraffen ook geldstraffen, die meestal een veelvoud bedroegen van de aanschaffingswaarde van de toestellen. Van de in Den Haag behandelde zaken is vooral belangwekkend die van de koopman B. te D. B. had een oud radio- toèstel ingeleverd en zijn nieuwe radio toestel verstopt onder het dak van het huis van zijn buurman, zonder dat deze daar iets van wist. Hij was er dus niet voor teruggeschrokken ook zijn buur man aan een vervolging bloot te stellen. DE DORPSRECHTER. Uitgaande van het Nederlandsch Film bedrijf wordt a.s. Donderdag in Pen's bioscoop dt Film ,.De Dorpsrechter" ver toond. Fmil Jannings vertolkt daarin de hoofdrol, hetgeen op zich zelf reeds een aansporing is, om deze film te gaan zien. KUNSTAVOND met Frits Bouwmeester en Dogi Rugani. In tegenstelling met de geruchten dee- len we mee, dat voor de kunstavond, uit gaande van de Texelsche Courant en be paald op Donderdag 7 October a.s., nog kaarten verkrijgbaar zijn. Vooruitbestel- de kaarten, welke a s. Maandag niet zijn afgehaald, worden opnieuw verkocht KEURING VAN WAREN. Blijkens 't dezer dagen verschenen jaar verslag van de Keuringsdienst voor Wa ren te Alkmaar, werden in 1942 op Texel 181 inspecties verricht. Er werden op 't laboratorium 289 monsters onderzocht, waarvan 60 voor afkeuring in aanmer king kwamen Het aantal onderzochte, bij melkslijtero genomen melkmonsters, bedroeg 173, waarvan 37 werden afge keurd. 16 processenverbaal werden op gemaakt. DE VERLOREN ZOON. Over de opvoering van dit tooneelstuk met Rika Hopper en Willem Goossens in de hoofdrollen schreef de Haagsche Crt Het publiek betuigde zijn ingeno menheid door krachtig en herhaald ap plaus; Het Ochtendblad. Het publiek ging er volkomen in op; Nijm Crt.: Het boeide tot het einde; Dagbl. v.h Oosten' We hebben zeer genoten; Dagbl. N. H.: De opvoering maakte een zeer goede indruk; Goudsche Crt.: De uitvoering viel zeer te loven; Residentiebode: Alles zins geslaagd, zeer te waardeeren. Zie adv. in dit nr. (Ingez. Mededeeling). WILLY DERBY ZONG. Pen's Zaal tweemaal uitver kocht. Willy Derby, de vermaarde zanger humorist, geestelijke vader van tal van Schlagers, die Neerland veroverden, heeft twee avonden in Pens Zaal veel succes geoogst. Hij kwam, zag, lachte, zong en overwon! Willy Derby mag dan al aan zijn ze«- de kruisje zijn begonnen, er mag een grijze haar meer bijgekomen zijn, een glimp van een opkomend maantje mis schien Derby heeft nog zijn koste lijke stem, zijn uitmuntend talent en de mimiek-van weleer. Wat bracht hij weer een denderend repertoire, wat sloegen zijn schetsen weer in, welk een gulle lach bij de vroolijke noot en wat een muisstil publiek ook, als Derby zong van ernst en beproeving: Want dit is 't opmerkelijke van zijn begaafdheid' Met een enkel woord overbrugt hij de verre afstand tusschen dolle dwaasheid en die pe ernst. Maar Derby kwam niet alleen, hij kwam met de voortreffelijke pianist, Jack Miller en de conferencier, teeke naar en revue-komiek Roland Wagter, die ook bijzonder in de smaak viel. En dan de zingende zusjes, wier stemmen Zaterdag j.l. nog door de aether klon ken. Zij vergastten ons tweemaal op een reeks liedjes. Sterk beeldend, beschaafd, meesleepend vaak. Ook zij droegen veel tot het slagen van deze avonden bij. (Jan de Waal). Taxatiemarkt Alkmaar. De vastgestelde paarden-taxatiemarkt te Alkmaar op 29 Sept. a.s. gaat niet door. Waarschuwing veehouders. Uit Epe wordt ons gemeld, dat daar een paard door het nuttigen van tabaks bladeren plotseling is gestorven. Dus opgepast! Houdt uw paard verre van uw tabaksplantage! Een dood paard en een leege pijp zouden anders het gevolg kunnen zijn. Inlevering koolzaad voor 15 October. Het Aan- en Verkoopbureau van Ak kerbouwproducten Afd. Noord-Holland deelt mede, dat alle koolzaad vóór 15 October a.s. dient te zijn ingeleverd. Te lers, die na bovengenoemde datum dit product nog op hun bedrijven hebben, stellen zich bloot aan inbeslagname. Verbod aflevering late rassen aardappelen. Tot nader order en behoudens uit zonderingsgevallen zal de aflevering van de navolgende rassen late aardappelen van oogst 1943 verboden zijn, zoodat de ze niet door de V.B.N A. zullen worden afgenomen: Beteka, Bevelander, Ko meet, Koopmans Blauwe, Noordeling, Populair, Record, Robijn, Roode en Bonte Star, Westeinder Bonte en Blauwe, Zeeuwsche Bonte en Blauwe. Alpha en Industrie Veulenmarkten. Er zijn eenige markten aangewezen, waar aanvoer en verkoop van veulens mogen plaatsvinden. 29 Sept.: Alkmaar; 4 Oct Schagen, 18 Oct.: Amsterdam; 27 Oct Alkmaar. Een veulenhouder, die zijn veulen op een markt wenscht te verkoopen, moet minstens 3-4 dagen van tevoren bij zijn PBH een geleidebiljet afhalen. Hierbij moet de bij het veulen behoorende identiteitskaart en het vee boekje overgelegd worden. Wanneer de veulenhouder op de markt zijn veulen niet heeft verkocht, kan hij na afloop van de markt bij de marktadministratie een geleidebiljet verkrijgen uitsluitend voor het terugvoeren van het veulen naar zijn bedrijf, eveneens op vertoon van de identiteitskaart en zijn veeboek je. Wanneer een landbouwer, in het be zit zijnde van een aankoopvergunning voor een veulen, op de markt een veu len heeft gekocht, kan hij na afloop van de markt bi] de marktadministratie een geleidebiljet verkrijgen uitsluitend voor het vervoer van het veulen naar zijn eigen bedrijf, zulks op vertoon van de identiteitskaart en zijn veeboekje, als mede onder overlegging van het voor hemzelf bestemde exemplaar van de aan hem uitgereikte aankoopvergunning, waaruit moet blijken, dat hij het veulen heeft gekocht. SPORT OP TEXEL S.V. DE COCKSDORP. Zondag begint de competitie voor ons met een uitwedstrijd tegen Oosterend. Aanvang half drie, 1,15 van Garage Reuvers. We rekenen er op, geen afbe- richten te ontvangen. Kan men beslist niet meespelen, dan vóór vanavond 8 u. afbericht bij M. Reuvers, of A Stolk. S V. TEXEL Morgen in NVB 4e kl.: Atlas- LSVV; W Waard-N.Niedorp; Vrone-Oudesluis Texel-BKC. Afd. NH Texel-afd.: Oosterend-De Cocksd. H Meesters; Texel 3-ZDH J.Rijk. Voor de 4e klas is wel het belangrijk ste Texel-BKC. Wel wist T. zijn beide wedstrijden te winnen, maar B. klopte Waterv. zoo overtuigend, dat we ons aan een voorspelling niet kunnen wa gen T. zal van de aftrap af zijn beste spel moeten spelen. Vooral een hoog tempo zal belangrijk zijn, terwijl de verdediging en halflinie uiterst waak zaam moeten blijven. Houd je taai Texel. Nu volgt pas een zuivere krachtmeting. Aan belangstelling zal het stellig niet ontbreken. Ook de Texel-afd. begint weer Nu is er slechts één afd. Wel jammer, want ongetwijfeld zullen te veel spelers aan de kant blijven staarf. Hopen we slechts op sportieve wedstrijden, waaraan ieder kan meewerken. Texel 3 zal wellicht de kracht van ZDH moeten voelen. Toch volhouden, lui. De wedstrijd wordt di rect na T. 1 gespeeld Adsp trainen Zaterdag (heden) om half drie. D.D. GEHEIME DEFENSIELINIES TEGEN SOVJET-OPMARSCH. Naar de Corr. Dienst uit Berlijn op merkt, spreekt 't Duitsche weermachts- bericht de laatste dagen een ernstige, openhartige taal. De elastische verdedi ging is thans overgegaan tot een distan- cieering van de vijand en een systema tisch terugtrekken op in gereedheid ge brachte stellingen. Hoe fanatiek de Sov jet-troepen nu ook aanvallen, zij zullen hun tempo moeten vertragen, wanneer zij terechtkomen in de geheel verwoeste gebieden. Dan wordt hun tempo be paald dooi de snelheid, waarmee zij hun bevoorrading kunnen onderhouden. De Sovjets moeten zich niet verbeelden, achter een verslagen leger aan te ren nen; de Duitsche legermacht bevindt zich niet op een ongeregelde vlucht. Of ficieel is immers bekend, gemaakt, dat de Duitsche soldaten worden terugge trokken op een front, dat smaller is en dichter bij het binnenland is gelegen, omvang vrijgemaakt. Deze kunnen dan Hierdoor worden reserves in vrij groote mate vrij gemaakt. Deze kunnen nu elders worden gebruikt. Duitschlands militaire kracht is nog ongebroken. Niet uit het oog mag worden verlo ren, dat Engeland en Amerika met be hulp van hun menschenpotentieel en hun industrie vrij sterke, goed uitgeruste strijdkrachten op de been hebben ge bracht; de Italiaansche vloot gaf zich over, de Italiaansche luchtmacht is uit geschakeld. Hierdoor hebben de gealli eerde strijdkrachten in Zuid-Europa een niet te onderschatten vrijheid van be weging verworven Daarmee heeft de Duitsche legerleiding rekening te hou den; mede heeft ze te zorgen voor toe reikende bezetting van de Atlantische kust van Noordkaap tot Pyreneeën Op iedere aanval van de geallieerden, waar deze ook mocht geschieden, is Duitschland echter voorbereid. Wat de Sovjet-troepen betreft: deze wil men laten stormloopen op stellingen, waar van vorm en ligging vanzelfsprekend nog geheim worden gehouden. Vermoe delijk zal de rivier de Dnjepr van deze linie wel deel uitmaken Het front in Zuid-Italië. Aan het Z.-Italiaansche front kwamen 22 Sept. slechts plaatselijke gevechtshan delingen voor. Tijdens plaatselijke ge vechten in Zuid-Italië werd bij Contursi naar gisteren werd gemeld, een tijdelijk binnendringen van de vijand in Duitsche stellingen in een tegenaanval ongedaan gemaakt. De vijand voert nieuwe strijd krachten aan in de Oostelijke sector van het front zonder echter tot nu toe tot de aanval over te gaan. Sovjet-aanvallen opgevangen. Poltawa ontruimd. Zware ge vechten nog aan de gang. Aan het oostelijk front bleef de vijand 21 Sept. aanvallen doen met het zwaarte punt in de gebieden van Poltawa, Ros- lawl en Smolensk. Zijn met sterke strijdkrachten ondernomen doorbraak aanvallen werden opgevangen. Gisteren werd in het weermachtsbe- richt gemeld. De distancieermgsbewe- gingen van onze troepen hebben, on danks de hevige Sovjet-aanvallen, die vooral in het centrum van het oostelijk front nog in kracht toenemen, het vast gestelde verloop. De stad Poltawa werd na vernieling van de voor de oorlog be langrijkste installaties, volgens de beve len opgegeven. Ten Oosten van de Mid den Dnjepr tusschen Tsjerkassy en Tsjer- nikof volgt de vijand met sterke strijd krachten onze distancieeringsbewegin- gen Zware gevechten zijn daar gaande. Ten Z.O. van Gomel en in het gebied van Smolensk werden in verbitterde ge vechten alle vijandelijke doorbraakpo gingen verijdeld. Churchill over de oorlogstoestand. Churchill heeft in het Lagerhuis over de huid.'ge oorlogssituatie gesproken Hij verklaarde, dat hetgeen er in het ge bied van de Middellandsche Zee ge schiedt, maar een voorlooper is van de eigenlijke hoofdaanval op Duitschland en zijn bondgenooten. Juni 1942 was te Washington besloten tot de bezetting van Noord-Afrika alleen. Toen hadden de geallieerden juist de terugtocht naar El Alamein achter de rug, wat hun 80,000 man had gekost. Dit noopte tot „zeer ernstige besluiten". Nov. '42 kwam men overeen te trachten een aanval op Italië te doen „om dit land uil te scha kelen". Wat de strijd ter zee aangaat, be weerde Churchill, dat de laatste vier maanden in het noordelijk deel van de Atlantische Oceaan geen enkel schip door vijandelijk optreden tot zinken was gebracht. Maar nu, zoo zeide Churchill, zijn de Duitsche duikbooten weer actief; op het oogenblik zijn ze bezig een ge allieerd convooi aan te vallen. (Volgens de laatste berichten werden 9 vrachtschepen, 46500 t., tot zinken ge bracht); ook 12 torpedojagers. Mussolini had, aldus Churchill, uitge leverd moeten worden, maar door het plotseling ingrijpen van valschermtroe pen is dit niet mogelijk gebleken. Ten aanzien van het eigenlijke „twee de front" verzekerde Churchill, dat dit komen zal op het tijdstip, dat de gealli eerden hiervoor geschikt achten. Het zal een massale inval zijn, zoowel van het westen als van het zuiden uit. Het bloe digste deel van deze oorlog, zoo ver klaarde sprligt nog voor ons. Tenslotte deelde de Britsche premier mede, dat de luchtmacht de stelselmati ge verwoesting van Duitsche steden zal voortzetten. Pas het eind komt men te kort. xVX ZEEROBBEN hebben 'n veel fijner gehemelte dan U meent. Als 't geen „echte" koffie Is, dan verlangen re Keg'sKofmlx in de kop en dat pleit voor hun smaak. MGCMINGS- KO'f It SURROGAAT SB et. a. pakt 250 |r. KEG'S GROOTHANDEL N.V. KATHOLIEKE KERKLIJST. DEN BURG. Zondag: Aanbiddingsfeest. Biechtgel. van 7-7,30 en van 8.30-9 u. H.H Missen om 7,30, 9 en 10,30, Geen bijkerk. Half 7 plechtig Lof, preek en processie. In de week H. Mis om 7,45. Vrijdag en Zaterdag om 6,30, 7 en 7,45. Geen con gregatie. Woensdag H. Mis in Den Hoorn. 7 u. Lof t.e. H. Sacrament. Donderdag: H. Mis in Oosterend. Half 4 biechtgel. v. school kinderen. 7-8 biechtgelegenheid. Vrijdag: le Vrijdag: 7,45 gezongen H. Mis; 7 uur Lof t e. H Hart, met rozenkrans. Zater dag: 5 t.m. 9 u. biechtgelegenheid op vol le uren. 6 uur Rozenkransgebed. ST. MARTINUS OUDESCHILD. Zondag Hoogmis 8 uur. Stille H. Mis 10,30. 's Avonds 7 uur Lof. Vrijdag: le Vrijdag, toegewijd aan het H. Hart. 7,30 gez. H. Mis, 7,30 Lof, ope ning Octobermaand. Zaterdag 6-8 u. ge legenheid om te biechten. 7,30 October- maandlof. MARKTBERICHTEN. TEXEL, 20 Sept. 1943 3 koeien, 11 varkens, v.d. levering; 26 lammeren f 200-450; 7 nuch. kalveren v.d levering; 3 rammen tot f 500; 40 konijnen; 25 kippen; 2 koeien f 900-1100. PURMEREND, 21 Sept. 1943 372 vette koeien, 140 v.d. levering; gel- aekoeien 47 st. f 1250-1300, handel ma- matig; 8 stieren v.d. levering; 12 veulens f 600-1100, handel vrij goed; 110 pinken f 600-1000, handel matig; 30 graskalve ren f 250-325, handel matig, 24 nuchtere kalveren v.d. levering; 78 biggen tegen taxatieprijs, 17 schapen f300, handel gped; N.-H. blauwen (kuikens) f 0,90 per kg., kippen en hanen 700 st. f 0,90 per kg.; konijnen 1; eenden 600 st. f 0,90 per kg.; jonge hanen 500 st. f 0,90 per kg. SCHAGEN 23 Sept. 1943. 8 veulens f 700-1490; 7 tijdkoeien f800- 1100, 8 gelde koeien (mag.) f 775-1200; 74 geldekoeien (vette) centrale; 12 vaar zen f 700-1100; 6 grask. centrale; 9 nuch tere kalveren centrale; 10 schapen (mag.) f 170-280; 18 schapen (vette) centrale, 21 lammeren f 150; 39 biggen taxatieprijs; 154 konijnen f 1 p. kg.; 54 kippen f 0,90 per kg. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 18 tot en met 24 Sept. 1943. GEBOREN. Guurtje Anne dv Jacob Roeper en Guurtje Eelman. Cornells Roelof zv Riepke Beukema en Martha Bremer. Neeltje dv Reijer Daalder en Aafje Burgman. GETROUWD: Albert Klein Bekman en Geertje Blom. OVERLEDEN: Jannetje Veeger, 81 jaren LAATSTE NIEUWS Van Duitsche zijde houdt men reke ning met een spoedige groote aanval dei- geallieerden op Italië. Bij Salerno wer den groote contingenten geallieerde troe pen aan wal gezet. Apulië kreeg nieuwe vliegvelden (Handelsblad) De jood Jac.Boekman, Den Haag, en Adr. Nas, Voorburg, werden wegens com munist. actie ter dood gebracht. PREDIKBEURTEN. ZONDAG A.S. NED. HERV. KERK Burg 10,ADs. Visser. Waal 10 u. Ds. v. 't Hooft Oosterend 10,30 Ds. Kok Maandcollecte. Cocksd. 11,30 Ds Salm. Maandcollecte. Koog 3 u. Ds. Salm. Den Hoorn 10,30 uur Ds P.L. Tasseron, van Goënga. Oudeschild 3 uur Ds. v.d. Veer, v.d. Burg wegens ziekte van Ds. Tinholt. Maandcollecte. GEREF KERK Oosterend 10 Cand. Pos. 3 u. Ds. v d. Leer. Burg 10 u. Ds. v d. Leer. 3 u. Cand. Pos. GEREF KERK H.V. Oosterend 10,30 en 3,30 Leesdienst. Den Burg Geen dienst. DOOPSGEZ. GEM. Burg 10,30 Ds Knot. Oosterend 10,30 Ds. Van der Veer Overigen^ geen dienst. Eerst steigeren, dan metselen. TEXELAARTJES. Voor direct gevr.: jongens om bollen te planten. D. Bakker, De Westen. Te koop gevr.: in goede staat zijnde bascu le. Jac. Hin, Ongeren. Ter dekking beschik baar geitenhok, f 2,- con tant C. v. Beek, Eier- land 142. Verloren te Den Burg gouden dames-arm bandhorloge. Gaarne, te gen belooning terug. N. v. Egmond, De Cocksdorp 141. 'n DOUWE EGBERTS product van uitstekende kwaliteit! Overal verkrijgbaar!

Texelsche Courant | 1943 | | pagina 2