WERELDNIEUWS Beperkt Uw Electriciteits- verbruik Het is Uw eigen belang. Texeisuhe Berichten 57e JAARGANG. No. 5807. WOENSDAG 17 NOVEMBER 1943. TEXELSCHE COURA Al te ijverige bondgenooten. De Britsche kapitein Uren is, wegens het verstrekken van geheime inlichtin gen aan een zich in Engeland bevindende communist, gedegradeerd en tot 7 jaar dwangarbeid veroordeeld. Een uitgemoorde stad: Nantes (Fr.) Nantes is volgens de voorz van een Fransche hulpverleemngscomité een uit gemoorde stad. Heel Nantes werd -door Anglo-Amerik. vliegers met bommen be strooid De stad gelijkt een modern Pom- peji Skandinavische scheepsverlieien. In de loop van deze oorlog verloor de handelsvloot van Noorwegen 283 schepen, 1572,572 brt Zweden 246 schepen, 959,215 brt Denemarken 178 schepen, 508,215 brt Finland 46 schepen, 170,170 brt Hierbij kwamen 8,506 man om. Badoglio-vliegers deserteeren. In Rome zijn dezer dagen 12 Italiaan- sche vliegers geland, die met behulp van hun machine uit het leger van Badoglio 'waren gedeserteerd. Zij deelden mede, dat de officierep van Badoglio's lucht macht er door de Amerikanen toe wer den genoodzaakt bij het bombardeeren van Italiaansche steden behulpzaam te zijn. Ook bij de luchtaanval op Ancona waren badoglio-vliegers aanwezig ge weest. Communisten- terreur op Corsica. Dc communisten hebben op Corsica 'n bloedige terreur aangericht, waarvan in het bijzonder de loden der Doriot-partij en van het .Fransche frontstrijderslegioen het slachtoffer werden. In Solenzara werd een geheele familie aan boomen op gehangen. De winkels en woonhuizen van de Vich^-aanhangers werden door 't grauw geplunderd en vernield. Het aan tal slachtoffers dezer schanddaden wordt op meer dan 1800 geschat. Noodtoe«»tand in Bengalen. - Hoe uitermate hoog de nood in Ben galen (Br.-Indië) wel gestegen is, blijkt uit deze feiten Aan de hongersnood vielen tot nu plm 2 nfillioen menschen ten offer; het aantal zelfmoorden' neemt onrustbarend toe; cholera eiseht mede veel slachtoffers (in een district 516 doo- den in één week); bestrijding van epide mieën stuit op groote moeilijkheden door gebrek aan artsen en geneesmiddelen. Daar komt nog bij. dat ook het aantal roofovervallen en diefstallen grooter en grooter wordt. Hoe Napels geteisterd werd. Volgens een officieel rapport werden door geallieerde bomaanvallen op Na pels alleen reeds, in Augustus 20,000 personen gedood; 1,950 huizen volkomen verwoest; 4,358 gebouwen zwaar beschadigd; 9,994 gebouwen licht beschadigd, 58.762 huizen zijn onbewoonbaar; 26,090 huizen zijn deels onbewoonbaar. flinke Kerels melden zich nu VOOR DE WAFFEN-SS EN DE LANDSTORM NEDERLAND. Het SS-Ersatz-kommando deelt mede: •Iedere gezonde Nederlander op de leef tijd van 17-45 jaar kan zich vrijwillig bij de hieronder vermelde adressen ver voegen, ten einde gekeurd te worden vooi Waffen SS of Landstorm Nederland Tijdens de keuringen worden alle in lichtingen verstrekt met betrekking tot de verzorging van familieleden, duur der opleiding, e*tra levensmiddelen, etc. Vrijwilligers, die om bepaalde redenen in Nederland moeten blijven, kunnen dienst te nemen bij de Landstorm of bij het SS-Wachtbataillon in Amersfoort. Ook vrijwilligers voor de Duitsche Kriegsmarine kunnen zich aanmelden. Zij, die lot de Germaansche SS in Neder land willen toetreden, kunnen zich even eens aanmelden. Personen tusschen 19-30 jaar, die aan- meltlingsplichtig zijn voor de tewerk stelling, kunnen zich eveneens aanmel den en worden gedurende hun verbinte nis van de tewerkstelling vrijgesteld. Officier in de Waffen-SS V n ieder worden, die. na tenminste een jaar dienst tijd zijn geschiktheid voor de officiers opleiding heeft bewezen Zijn schoolop leiding is niet doorslaggevend Beslis send voo_r bevordering zijn karakter, ge drag, prestatie. 18.11,43 9-12 uur, Venlo, Deutsches Haus, Egmondstr 16. 18,11,43 15-18 uur, Arnhem, café Royal. 19.11,43 9-12 uur, Hengelo, café Modern, Spoorstr. 18. 19, 11,43 15-18 uur, Zwolle, hotel Gijten- beek. 20,11.43 9-12 uur, Assen, Concert huis a d. Vaart. 20,11,43 15-18 uur, Gro ningen, Heerestr. 46. 21,11,43 9-12 Uur, Leeuwarden, huize Schaaf. Breedstraat 22.11,43 9-14 uur, Amsterdam, Dam 4 23,11,43 9-13 uur, Utrecht, N.V, Huis, Oudegracht 245. 24, 11,43 9-14 uur, Amersfoort, Pol. Durch- gangslager. Leusderweg. 25,11,43 9-14 uur, Den Haag, café Den Hout, Bezuidenhoutsche weg. DE ZON. Wo 17 Nov. op 9,02; onder 17,48 DE MAAN. Wo. 17 Nov. op 22,28; onder 13,43 Laatste Kwartier: 19 Nov. 0,43. MOOG WATER OP TEXELS BEK. Wo 17 Nov. 11,48 en Do. 18 Nov. 0.09 en 12,31 Vr. 19 Nov 0,54 en 13,19 Springtij 29 November. DE EERSTE SNEEUW. In Lapland heeft de winter zijn intre de gedaan. Alom ligt een dik pak sneeuv/. Wegwijzers zijn nauwelijks nog te onderscheiden. (P.K. Krumme, Sch. Autotl.) 5 DECEMBER, BLIJDE DAG! Van- de verjaardag van Sinterklaas willen we voor de jeugd altijd een blijde dag maken. Maar misdeelde volksgenoo- ien zien daartoe met de beste wil geen kans Helpt daarom mede aan de actie van de Nationale Jeugdstorm, die speel goed, boeken, enz. voor de kinderen van die mïsdeelden inzamelt en uitreikt. Adres: A W. Goedhart. W. de Zwijgerl. NIEUWE TERREURAANVALLEN OP NED. BURGERBEVOLKING. Boor aanvallen met de boord wapens van Anglo-Amerikaansche vliegtuigen op veerboden werden 13 Nederlanders ge dood, 11 andere werden zwaar- en 14 lichtgewond. Feiten, die in hun niets ont ziende gevolgen helaas weer voor zich zelf spereken. Duur betaalde terreinwinst. Heftig wordt er ook in de sector van Kiew nog gevochten; men ziet verband tusschen deze gevechten en die bij Kri- wio Rog en Dnjepropetrowsk Blijkbaar is het de Sovjets begonnen om insluiting van de Duitsche troepen in de groote Dnjepr-bc cht. Tot op heden zijn zij daar in echter in geen enkel opzicht geslaagd Dit is te danken aan tactische distanci- eerbewegingen en krachtige tegenacties. Ook de ontruiming van Kiew moet in dit licht worden bezien. Het eenig^, wal de bolsjewieken- met hun massale aan vallen hebben bereikt, is een bepaalde terreinwinst, maar ze hebben deze met zeer hooge verliezen aan menschen en materiaal moeten betalen. Een nieuw brandpunt werd bij Demidov gevormd daar wil de vijand zeker probeeren naar Witebsk, een belangrijk Duitsch steun punt, door te breken en daarmee de frontlijn Newel-Smolensk (welke nu nog al scherp naar het westen loopt) recht trekken. Maar ook dit is hem niet gelukt, Het weer is intusschen zeer verslechterd, maar dit kan de krijgsverrichtingen nau welijks remmen, en zeker niet nu de wegen nog niet volkomen onbegaanbaar zijn, zooals de vorige twee jaren om deze tijd. V Van de gevechtsterreinen. Op de Krim werd de vijand verhin derd zijn bruggehoofden N O. van Kcrtsj te verbreeden. Op de landengte van -Pe- rekop werden oprukkende vijandelijke bataljons uiteengeslagen. Een poging van de vijand om O. van Nikopol over de Dnjepr te steken, strandde Geringe pe netraties in het gebied van de beneden Dnjepr werden door tegenaanvallen ver nauwd Duitsche bergjagers, die van Cherson uit een tegenaanval deden, braéhten gevangenen en buit binnen. N. van Kiiwoi Rog werden 120 Sovjet-pant sers kapot geschoten. Hevig woedt de strijd vooral in het gebied van Kiew Er werden plaatsen heroverd Bij Sjitomir werden de- Duit sche troepen teruggenomen; zij betrok ken er stellingen W en N.W. van de stad. Nieuwe vijandelijke aanvallen N.W. van Smolensk werden afgeweerd of" op gevangen; ook die N. van Gomel en N. van Tsjernigof. De Sovjet-legers leden opnieuw zware verliezen. Z.W. Gomel wist de* vijand door te breken, maar bij de poging, de stad Resjiza te nemen, werd hij overhoop geschoten Vergeefs trachtte hij ook bij Newel meer terrein te winnen. In Z.-Italië duren de gevechten voort en wel het felst aan weerskanten van de pas van Casino. Duitsche troepen her overden heuvels -bij Mignano. De verlie zen voor de vijand zijn zwaar. In de N.W. Balkan werd de strijd te gen communistische benden met succes voortgezet. De laatste weken verloren zij 3600 man aan dooden en 4500 gevange nen. Tijdens een luchtaanval op Duitsch land werd vooral Munster getroffen. Het Weermachtsbericht van 12 Nov. maakte melding van 19 neergeschoten vijandelijke vliegtuigen, dat van 14 Nov. noemde er wel 29. KERSTPAKJES VOOR DE WAFFEN-SS. Slechts mogelijk tot 30 November. Het SS-Ersatzkommando Nederland deelt ons mede. Tot en mot 30 November 1943 moeten alle kerstpakkeljes voor vrijwilligers in de Waffen-SS, die zich aan het front of in garnizoen bevinden, bij het SS-Er satzkommando Nederland, Den Haag, Korte Vijverberg 5, afgeleverd zijn. In de maand October hebben alle vrijwilligers inmiddels van hun troepenonderdeelen de z.g. „Zulassungsmarken" ontvangen, die voor dc verzending der pakketten noodzakelijk zijn. Door middel van deze zegels is hèt mogelijk om kerstpakketjes aan de vrijwilligers te zenden van 1 kilo of 2 kilo. Voor 1 kilo moet men 1 „Zulas- sungsmarke" en een postzegel van 15 cent en voor 2 kilo 2 „Zulassungsmarken" met een postzegel van 30 cent-opplakken. Daar de „Zulassungsmarken" aan de sol daten uitgereikt worden en door hen aan hun familieleden gezonden, zijn deze dus nergens anders verkrijgbaar. Familieleden, bekenden, werkgevers, enz., die een pakje aan een vrijwilliger sturen willen, dienen zich met de naaste familieleden in verbinding te stellen. Om een goede en tijdige afwikkeling van het geheele kerstpakketverkeer mo gelijk te maken, is een inkrimping van het postverkeer noodzakelijk. De brief post ondervindt echter in deze tijd geen onderbreking. Daarentegen kunnen van 10 tot 30 No vember alleen Feldpostzendingen tot en met 100 gram aan soldaten met een Feld- postnummer aangenomen worden. Aan vrijwilligers, dio een adres hebben, dus geen veldpostnummer, kunnen pakjes tot 1 kilo zondei» „Zulassungsmarke" tot 30 November verstuurd worden. Van 30 Nov.- 1943 tot 25 Dec. 1943 kun nen in geen geval veldpostpakketten en pakjes aangènomen worden. De pakjes moeten als volgt worden geadresseerd: An das SS-Ersatzkomrnapdo Niederlande, Den Haag, Korte Vijverberg 5. Zur Weiterleitung an: Rang. Naam Veldpostnr.of adres. N.V. T.E.M. Nota van het Vaticaan. In verband met het bombardement- van 5 Nov. heeft de H. Stoel de oorlogvoeren de mogendheden opmerkzaam gemaakt op de schending van het neutrale grond gebied van de stad van het Vaticaan. De houding van Turkije. In een vraaggesprek heeft de Turksche minister van buitenl. zaken te kennen gegeven, dat geruchten over deelname van Turkije aan de oorlog aan de zijde van de geallieerden volkomen uit de 'ucht gegrepen zijn. Ook van het afstaan van steunpunten is geen sprake. ROEMENIE. Roemenië kocht van Duitschland 2 ijsbrekers voor de Donau ALGIERS. In Algiers is een nieuw communis tisch tijdschrift verschenen. OOST-INDIE. In een paar provincies op Java zul len binnenkort inlandsche persoonlijkhe den tot gouverneur worden benoemd. I UANKRIJK In Frankrijk worden aanslagen op de oogst, landbouwmachines, enz. met de dood gestraft. IJSLAND IJsland zal van begin 1944 af niet langer door een personeele unie met De nemarken verbonden zijn. DUITSCHLAND. Bij baggerwerk in de Wezer werd bij Stedorf een eik van 1,40 m. doorsnee en 20 m. lengte gevonden. De Duitsche oorlogsindustrie, geheel op nieuwe leest geschoeid, draait nu op volle toeren. ZWITSERLAND. In Genève is een internationale ben de van Grieken, Roemenen, Bulgaren en Spanjaarden ontdekt, die zich bezig hield met het ongeoorloofd handeldrijven in goud en diamanten en tot dat doel be schikte over millioenen. Negen arrestaties ITALIË In Italië werden verscheidene door Badoglio vrijgelaten Britsche krijgsge vangenen gearresteerd, die er van be schuldigd werden leden van de fase. mi litie in de uitoefening -van hun dienst te hebben vermoord. In Novara werden 4 leden van de republ fase. partij door communisten ge dood; de daders hebben hun straf reeds ondergaan. Tc Rifemberg bij Görz is het lijk gevonden van een predikant; hij is het slachtoffer geworden van een communis tische bende. PALESTINA. Een der nieuwe joodsche nederzet tingen in Palestina is „Leo Blum" ge naamd. Volgens radio-Jeruzalem is te Tel Aviv een Sovjet-Russ. handelscommissie aangekomen. Binnenkort zullen uit de Sovjet- Unie en de Balkan 8000 joodsche fami lies, aan wie 750,000 pond sterling ter beschikking werd gesteld, naar Palestina verhuizen. VEREENIGDE STATFN. Vergeleken bij eerste halfjaar 1939 zijn de kosten van levensonderhoud in de V.S. met 25 pet. gestegen. In Argentinië 20, in Brazilië en in Chili 84 pet" ENGELAND Op de conferentie te Moskou wer den aan de bolsjewieken fantastische concessies gedaan. Sovjet-Rusland wordt van uur tot uur meer tot de heerscher van Europa. (People, Eng.) In tegenstelling mei 1918 is de Duitsche weermacht thans geestelijk en lichamelijk nog volkomen intact. (Econo mist, Eng.) Molotow, Sovjet-volkscommissaris van buitenl. zaken, wordt te Londen ver wacht BINNENLAND De laatste tol in de Zaanstreek, en wel die in de Enge Wormer, is opgeheven. Een 4-j. jongetje te Waalwijk kreeg een pan kokend water over zich heen. Hij is aan de gevolgen overleden. De Enkhuizer almanak voorspelt dat Nov. 1943 zich door veel onstuimig weer zal kenmerkon; koud weer of vroege vorst zou niet te wachten zijn. Zendt naar Duitschland alleen aange- teekende zendingen, wanneer de inhoud dat wettigt De bestelling gaat dan vlotter. Een niet alledaagschc verschijning is een vrouwelijke laschster. Het is Mej. Jans Raspoort, die als zoodanig in dienst is bij de Beverwijksche laschinrichting Haster. Ze gaat op karwei. (Dagbl. N.H.) Jacob Guyt te Katwijk a. Zee werd door de NZHRM met een zilveren me daille vereerd wegens zijn moedig ge drag bij het redden van 10 man van de stoomtreiler Sch. 10. Voor f 5000 costuums, jassen, overhem den, enz. is door gebruikmaking van een valsche sleutel gestolen uit een kleeding- magazijn a.d. Stationsstraat te Hilver sum. Ziekenfondspatiënten kunnen zich tweemaal per jaar tot hun tandarts wen den. Wie dit verzuimt, moet zelf de 'kos ten van eventueele later door verwaar- loozing noodzakelijk geworden tandheel kundige hulp betalen. Door middel van een knipkaart controleert de arts wie trouw tweemaal per jaar komt De Alkmaarsche ambtenaar Van D. werd gearresteerd omdat hij eigenmach tig boeken uit het gemeentearchief ver onder de prijs aan antiquairs verkocht Een boekhandelaar, die het zaakje niet vertrouwde, stak er een stokje voor. Bij Rijkspostspaarbank werd in Oct. ingelegd 28 millioen gld. (vorig jaar Oct. 13 millioen). Terugbetaald werd 11 mil lioen (vorig jaar Oct.* 10 millioen). Tot nu werd dit jaar 196 millioen meer inge legd dan terugbetaald (vorig jaar t. m. Oct. 42 millioen.) In treinen is het geoorloofd de eigen zitplaats, die men een oogenblik verlaat, voor zich te reserveeren door er eer tasch of kleedingstuk op te leggen. Maar voor een ander mag men op deze wijze niet op een plaats beslag leggen. (Offici eel bericht vd Spoorwegen). Ongeveer 5000 vrouwen en ouders van Nederlanders, die in 1939-1940 onder de wapens waren, dienen wegens te veel of ten onrechte ontvangen kostwinners vergoeding plm. anderhalf millioen gld (gemidd. f300 p.p.) terug te betalen. De regeling zal soepel worden toegepast. Men krijgt gelegenheid bezwaren naar voren te brengen. RECHTSZAKEN De handelaar C. Groeneveld te Utrecht kreeg een jaar gevangenis, omdat. hij ffp valsche bestelbriefjes 46000 kg. tarv/e (voor de zwarte handel) bemachtigde. Eisch was 6 mnd. F 5000 boete kreeg notaris Klaucke te Assen, die zich niet stoorde aan de prijs van f 7000, voor de verkoop van een win kelpand vastgesteld. Hij maakte er in de koopakte f 11750 van (f4750 goodwill" inbegrepen). KUNST EN KULTUUR. Voor restauratie van monumenten trok Friesland opnieuw f 20,000 uit. Antieke kunst. Bij de bouw van een nieuwe brug over de rivier de Salzach (Duitschland) heeft men een antieke bronzen stier gevonden. Het beeldje, dat 20 cm. hoog is en zeer goed geconser veerd, wordt op een ouderdom Vcfn 2000 jaren geschat. MARKTBERICHTEN. TEXEL, 15 November 1943 5 koeien, 22 varkens, 3 n. kalveren en 9 schapen v.d. levering. 7 graskalveren f 500-800. 9 lammeren f 80-140. 30 konij nen f 1 p. kg. 25 kippen f 0,90 per kg. illlllllllil SPORT OP TEXEL S. V. TEXEL Geen enkele wedstrijd ging j.l. Zondag door, dus geen uitslagen. Of er Zondag gespeeld zal worden is nog 'niet zeker. De lange rustperiode moet nadeelig wer ken op onze elftallen. Uiterst belangrijk is het dus van de zaaltraining in de hal van Casino te profiteeren. Tot* Donder dagavond dus. Komt s.v.p. op tijd! Progr. 21 Nov.:,Tex. afd.: Tèx. Boys -Texel 2; Texel 3-De Cocksd. 1, J.C. Rijk; De Cocksdorp 2-Oosterend. D.D. De wielerkampioen Jan Derksen ligt ernstig ziek in het r.k. ziekenhuis te- Zwolle (blindedaim- en buikvliesontste- king). STRIJD TOT DE OVERWINNING. V/at er in de loop van deze oorlog nog allemaal, zal gebeuren; hoeveel verwach tingen zullen worden teleurgesteld en hoeveel zorgen in het tegendeel zul len verkeeren, ligt in het duister van de toekomst verborgen. Zeker is alleen, dat wij nooit zullen ophouden te strijden, zoo lang de overwinning niet is behaald. (Generaal Jodl VASTBESLOTEN tot het uiterste. Wij allen, weten, dat zelfs deze oorlog, in weerwil van zijn ontzettend leed, altijd nog beter is dan een vrede, die de vij and ons zou opleggen Niemand van ons zou willen leven om dat te zien. Wij heb ben de bruggen achter ons afgebroken, wij kunnen niet meer terug, maar we willen ook niet meer terug Wij zijn ge- dwong' i het uiterste te doen en daarom vastbesloten tot het uiterste. Eens zal de zege voor ons allen de prijs der hoogste dapperheid zijn. (Rijksminister Goebbels in „Das Reich". STEUN AAN WINTERHULP. Fn toenemende mare verheugt Winter hulp zich in de daadwerkelijke steun van volksgenooten. Van 25 t.m. 30 Oct. kwam een bedrag van bijna een kwart millioen voor haar arbeid bijeen. En daar was dan de opbrengst van de laatste collecte neg niet eens in begrepen. LANDBOUW A VEE rrpLJ De P.B.H. houdt zitting. Veehouders, die naar hun* meening een onjuiste aanslag hebben, of bonnen welke n4et zijn afgeboekt, gelieven zich met al de bescheiden te vervoegen op een £?er zittingen, in de adv. in dit hr. aangekondigd. EEN GREEP UIT T RAdToPROGRAJVL Donderdag: 8,45 Recepten; 12 30 Bij Fam de Boer Vrijdag: 8,45 Geraniums; 13Vcor boer en tuinder; 13,30 Geva rieerd programma v.d. vrouw; 18,45 De inmaak van stoppelgewassen, 19.15-22, Bont piogramma met o.a. een hoorspel ever de strijd van de Noordholl. boer te gen het water en de geldaristocratie. Za terdag: 8,45 Recepten; 13,Bliekvis- ccherij- 13.30 Wandeling door midden- Brabant. Maandags en Donderdags 18,45 Praatje van Max Blokzijl. DE SCHOENENBEURS. De N.V D. geeft tot het ruilen van schoenen gelegenheid morgenmiddag van 45 uur (Raadhuis). IJSCLUB OOST. De vergadering van IJsclub Oost, on- angs ond ^r voorzitterschap van de heer d. Steigst.a gehouden, werd door 26 le den bijgewoond. Blijkens het verslag van de penningmeester bedroegen de ont vangsten in het afgeloopen - seizoen f288,64, de uilgaven f30,77. Het batig saldo was derhalve f 257,87. Het ledental bedraagt .ans 372. Voorz. dankte secr., penn. en rekeningnazieners voor hun goede' zorgen en het bestuur van VIOS voor het afstaan van het meubilair. De aftredende bestuursleden werden allen nerbenoer-'d, met uitzondering van de heer H. L iigstra, die niet wenschte her kozen te worden. In zijn plaats werd de heer-C. Kager benoemd, die zijn benoe ming aannam. Als 2e secr.-penn. werd de heer C. £>teigstra gekozen. De heer H. Steigstra werd tot eere- voerz. benoemd. (Zie ook volgend nr.) ST. NICOJ .AASMIDDAG. Uitgaande van de Texelsche Courant. St.-Nicolaas en zijn Knecht zullen dit laar reeds vroeg naar ons eiland komen. De Sint besloot n.l. hier reeds Zaterdag 27 November zijn intrek te nemen. Het Kindertoone^igezelschap „De Levende Poppenkast uit Haarlem, bleek daar mee bekend; het stelde zich met de Grij ze Kindervriend in verbinding en kreeg de toezegging, dat hij en Pieterbaas de aangekondigde Kinder- en Familievoor stelling in Pen's Zaal op Zaterdag 27 November nullen bijwonen. Er wordt dan een speciaal stuk opgevoerd, getiteld „Hoe Jamje van Sinterklaas een lesje kreeg". En cr worden natuurlijk ook toe- F .sselijke liedjes gezongen! Uit volle L >rst! Dat wordt -dat kunnen jullie be grijpen een feest, dat klinkt als een klok!! Er worden twee voorstellingen gegeven, de eene begint om twee, de an dere om vier uur. De kaartverkoop be gint morgenochtend (Donderdag) om elf uur; wie buiten Den Burg woont zen- de na het lezen van dit bericht meteen een briefkaart met vermelding naam, adres, le of 2e voorstelling en aantal stuks. Dan zorgen wij voor kaarten. Maar dan ook straks de kaart in de bus! (Zie advertentie in dit nummer) STREMMING VERKEER. De Burgemeester der gemeente Texel brengt ter kennis van belanghebbenden, dat het rijverkeer over den Oosterender- weg, van den Spangerweg_ af tot aan den Genteweg, van Donderdag 18 No vember 1943 tot Zaterdag 20 November 1943, te 16 uur, gestremd zal zijn in ver band met een aan een duiker te verrich- en reparatie. Texel, 16 November 1943. De Burgemeester voornoemd, C. KEIJSER Hz., Lo.-B.

Texelsche Courant | 1943 | | pagina 1