Do Erfenis van Keeltje Pater. OP DE DREMPEL 1943-1944 Texelsche Berichten T&sfc&zggLs Zijn luxb op cle. boti^ HelpPT.T—erxlizcl^ EEN DONKER NIEUWJAAR WACHT ENGELAND. Beperkt Uw Electricateits- verbruik Het is Uw eigen belang. Wereldnieuws BINNENLAND Nu het laatste nummer van dit jaar de peis heeft verlaten, brengen we hartelijk dank aan allen, die ons ook in 1943 met raad en daad hebben bijgestaan. Zeer erkentelijk zijn we voor de ondervonden medewerking, waarop we gaarne ook in het jaar, dat komen zal, horen te mogen rekenen. Aan moeilijkhedenzal het ook in 1944 wel niet mankeeren, maar in het vertrouwen, deze weer de baas te kunnen worden, treden we de nieuwe jaarkring in. Als gevolg van de bijzondere omstan digheden kunnen ditmaal geen nieuw jaarsadvertenties worden opgenomen. Ook voor de werkers in den vreemde konden v/e geen uitzondering maken Weest er echter van overtuigd, lezers, dat zij hun eiland niet vergeten; namens al len brengen wij op deze plaats hun beste wenschen over. Het nieuwe jaar wenkt, nieuwe ar beid wacht. Laat ons deze aanvatten, wel bewust van onze taak, gesterkt door de zekerheid, dat het Licht altijd over wint. Wel leidt ons pad door een donkere poort, maar op de nacht van rampspoed en duisternis zal een stralende morgen volgen, de zegepraal van het schoone, en goede, van het Licht dat allen Volken wezen zal. GIFTEN'ALGEM. WIJKVERPLEGING. N. N., Den Burg f 5, GIFTEN WITTE KRUIS. N. N., Den Burg f 5, N. N-, Den Burg f 5, R.K. SCHAAKCLUB S.I.V. De helft 'van de competitie is gespeeld en de stand is als volgt. J. Maas 6 6 0 0 6 P. van Sambeek 6 4 2 0 4 A Witte 6 4 2 0 4 C. Bakker 6 3 3 0 3 Jac. Dijt 6 2 4 0 2 H. v. Heerw. 6 15 0 1 P. Ruimers 6 1 5 0,1 VEREEN. OUD-LEERLINGEN L.L.S. (Vervolg.) De sprekers van de eerste avond, de heeren L. v d. Geest en Jb. Kikkert, Oc- delem, bleken nog "niet ingesteld" op de eischen voor de wedstrijd in welspre kendheid vastgelegd. Van der Geest besprak de onkruidbe- strijding. Na de schade en het ongemak, door onkruid veroorzaakt, te hebben be sproken, bracht hij de verschillende ma nieren van bestrijding naar voren: Door hand- en machinale bewerking, door verstikking, door grondbewerking, door meststoffen en door sproeimiddelen Jb. Kikkert vertelde over het «bacterie- leven in de grond. Hij wees op de groote rol, welke de bacteriën spelen en gaf een uitvoerig overzicht van de belang rijkste groepen der micro-organismen. Duidelijk trad aan het licht het groot aantal factoren, dat invloed uitoefent op groei en afname van het aantal bacteriën die van fundamenteel belang zijn voor de huishouding der natuur. De heer W. H. Lap zette hierna uiteen, hoe het kwam, dat TESO zich ook al met deze praatavonden „bemoeit". Wel, TESO*wil het algemeene, Texelsche be lang dienen. Deze avonden nu dragen er toe bij. de jonge boeren nog vaster in hun schoenen te doen staan. Immers krij gen zij hier volop gelegenheid, zich te bekwamen in het spreken in het open baar. En waar dit later voorkomt vooral #ook óver het Marsdiep kan de Texelsche boer ook een woordje mee spreken, ook in de letterlijke zin des woords, teneinde cle Texelsche belangen te verdedigen. De belangstelling voor d< Texelsche productie zal daarmee nauw samengaan. De heer A. J. Keijser betoogde even eens het groote nut van deze avonden Er kan steeds op medewerking van de zijde der Coop, worden gerekend, aldus besloot spreker. Na de pauze, waarin op koffie en ge bak werd getracteerd, droeg de heer Van den Ban een spannend verhaal voor; waarnaar met onverdeelde aandacht werd geluisterd. Alzoo was deze avond een waardig besluit van de wergzaamhe- den, door de Vereen, in 1943 verricht J. Een konijn, door ophanging van het leven bcroovcn, is een der ergste vormen van dierenmishandeling. Neen, ge moet het dier voor ge de keelsnede toebrengt, eerst verdooven, bij voorkeur door het ,met een rond hard stuk hout een klap óp het voorhoofd, vóór de ooien te geven. 4RIEF Vp O ST}? POST- POST VAN i'/i VAN 5" 241N N In LAN LVV •tdltiis één za^dtje kost onnocxGij ujdL maxxk- va^L yrcoiv i LOCYGüIFiizxiLt L lijstje VOORSPELLINGEN VAN DE „TIMES". Duitschland doorstond krachtproef. Ongemeen hard is het jaar 1943 voor de oorlogvoerende wereld geweest en wel in het bijzonder voor Duitschland De strijdvaardigheid en de veerkracht van de Duitsche weermacht werd in het Oosten van Europa op een ontzaglijke proef gesteld. Wij behoeven slechts aan één,ding te herinneren nl. de heroische worsteling om het behoud van Stalin grad, 'hetwelk tenslotte toch door de Sov jets hernomen werd, om daarmee het meest tot de verbeelding sprekende tra gische feit weer voor de geest terug tè roepen. De elastische afweer van de roo- de massa en de daarmee gepaard gaande prijsgave van veroverd gebied zijn daar op gevolgd Waar Rommel roem oogstte. t In het Zuiden, het gebied van de Mid- dellandsche Zee, werd eveneens een hel- denstrijd te aanschouwen gegeven, met als inzet het bezit van de noordelijke kuststrook van Afrika. In deze tot het uiterste volgehouden strijd verwierf veldmaarschalk Rommel zijn onsterfelij ke roem; toch kon niet worden voorko men, dat de oorlog zich van N.-Afrika naar het zuiden van Italië verplaatste. Op het eiland Sicilië speelde zich ver volgens een defensie-oorlog af, die een overeenkomstige ontwikkeling als de worsteling om Tunis nam Italië verraden! Na deze tegenslagen, waarvan de ach tergronden zorgvuldig verhuld bleven, toonden een Victor Emmanuel en Ba- doglio hun ware gelaat en wel dat /an Judas, die de kus geeft, nadat tevo ren de 30 zilverlingen hem in de hand gedrukt zijn! Als we op al deze voorbijgegane din gen terugblikken, ook op de barbaarsclic luchtbombardementen, die bedoeld wa ren ais de completeering van de intus- schen zoo lange tijd gevoerde zenuwoor log, dan blijft er feitelijk maar ruimte over voor één gevoel: dat van een gren zeloos verbaasd zijn! Duitschland wankelde niet. Hoe is het ter wereld mogelijk zoo zou men willen uitroepen dat na al deze militaire tegenslagen, die een be proeving van het Duitsche moraal be- teekenden, zoowel aan de fronten als thuis, dat na al de meedoogenlooze sla gen die de Britsch-Amqrikaansche moordaanslagen«uit-de-luchl aan het Duitsche volk hebben toegebr^pht, dit volk zoozeer zichzelf is gebleven? Het opperbevel van de Duitsche weer macht heeft, in oogenblikken, dal veel aan het wankelen was geraakt, met een zelfbeheersching en een organisatiever mogen, die bewondering afdwingt, de nieuwe strategische en tactische posities overzien en een hergroepeering, ten uit voer gelegd, welke inmiddels reeds haar hechte samenhang heeft bewezen Het Duitsche volk heeft, ondanks nood en dood. de tanden opeen geklemd en bij de arbeid volhard, in het besef, dat er geen 'enkele andere levensmogelijkheid is, dan alleen door de overwinning. Sombere voorspelling van de „Times". Deze Duitsche hardheid en zakelijk heid Van oorlogvoering moeten ondanks afles ook de tegenstander respect af dwingen. Zij bereiken echter meer; zij hebben een terugslag op diens zenuwen. Zoo schreef de „Times" dezer dagen: „Een vreugdeloos Kerstfeest en een donker nieuwjaar liggen voor ons. Alle groote verwachtingen, die wij van het jaar 1943 hadden, zijn in het water ge vallen. De 9e Nov. is voorbij .gegaan en de -Duilschers zijn nog niet ineengestort. Integendeel! Het ziet er uit, als zijn hun legers te velde in het geh°el niet Jïr overwinnen!" Deze Britsche neerslachtigheid is de consequentie der Duitsche kloekmoedig heid! Voor Engeland kondigt 1944 zich duister aan, Duitschland echter weet, dat het in de nieuwe jaavronde wederom, als vanouds, aan al zijn moeilijkheden 't hoofd zal kunnen, bieden! N.C.D. VOOR HET VOETLICHT. Aan de gelegenheden tot ontspanning zal, het volgende maand zeker niet ont breken: Dinsdag 4 Jan. brengt de directie van Casino de lachrevue ,,De Gouden Klomp', Dinsdag 11 Jan vertoont „Vreugde en Arbeid" „Hein Roekoe"; volksdrama van J Fabricius; Donderdag 20 en Vrijdag 21 Jan. komt het Vereen. Tooneel met „Onder één clak", loonecl- cpel van J. Fabricius. uitgaande van gebr. Pen. Op het witte doek. Films en lichtbeelden, ook gekleurde, over „Vogelleven in Texels duinmeer" vertoont op Donderdag 13 Jan. Nol Bins- 'oergen, terwijl hij daarbij een boeiende causerie houdt. Deze avond van nut en genoegen gaat uit van de Texelsche Crt. SPORT ZWALUWEN-NIEUWS. ZDH-adsp. spelen Zondag tegen Tex. Boys aösp. A (uit), ZDH thuis, 2.30 te gen Texel 3. TEX. BOYS-NIEUWS. Zondag a s. gaan we naar S.V.C. Tracht het Nieuwejaar zoo goed als- je kunt in te zetten, want 1944 is ons ju bileumjaar. De adsp. letten op het kastje waarschijnlijk Zondag 2 Jan. tegen de adsp. van ZDH. J S. S V. TEXEL Programma voor Zondag a s 4e kl. A, NVB: Vrone-Atlas, LSVV-Texel, Water vogels-N. Niedorp, BKC-Oudesluis. Tc-x.-afd. ZDH-Texel 3. Texel 1 gaat naar LSVV en zal daar een harde dobber hebben. Laten we alles orobeer^n om niet verder achterop te geraken Zet het nieuwe jaar góed in Vertrek half 8 van Autocentrale. Texel 3 gaat naar ZDH en kan, mits met volle overgave gespeeld, mins tens een punt veroveren (vertrek 1 uur per fiets van Steenenplaats). Allen ook in het nieuwe jaar op uw post, opdat onze club krachtig en gezond voorwaarts moge gaan. D.D. Sport. De basis voor alle sport is en blijft: techniek, tactiek en uithoudings vermogen. (Lotsy). Schaken Het Euwe-Comite zal de we reldtitel voor onze oud-wereldkampioen opeischen nu Dr. Aljechin in een krank zinnigengesticht moest worden opgeno men. UW WINTERAARDAPPELEN. Reeds sinds een paar maanden bevin den de door u geteelde winteraardappe len zich op hun bewaarplaats. U hebt er voor gezorgd, dat ze droog en koel, doch vorstvrij liggen. Voor zoover de bewaar plaats niet volko«ien vorstvrij is, dient er voor te worden gezorgd, dat de aard appelen tijdens strenge vorst door afdek king met een dikke laag zakken, oude kleeden, stroo, hooi, kranten of droge turfmolm tegen bevriezing gevrijwaard blijven. Verrotte exemplaren .verwijde ren, ook.de knollen, waarin het rottings proces pas een aanvang heeft genomen. Deze laatste zijn thans nog gedeeltelijk geschikt voor het gebruik. Tegelijk alle spruiten, die zich hebben ontwikkeld, er af breken. Na een pagr maanden wordt dit werk nog eens herhaald N V. T.E.M. Uitstel maakt een veertje tot lood. (Slot.) In de loop der tijden is veel vuldig door lieden misbruik gemaakt van de legende betreffende deze erfenis. Ve le lieden, die meenden hierop recht te hebben, lieten zich door deze „colpor teurs" beetnemen, onder voorspiegeling, dat deze heeren na het ontyangen van een zeker bedrag stellig in staat zouden zijn een gedeelte van de erfenis te be machtigen. Zelfs gedurende de activiteit van de laatste Neeltje-Pater-Vereeni- ging in de jaren 1935 tot 1938 is op ver gaderingen gebleken, dat nog steeds soortgelijke lieden goedgeloovige interes senten geld uit de zak wilden slaan. In de Navorscher van 1897 wordt door de hoofdredacteur van de Zulphensche Courant gevraagd, of officieele personen zoo vriendelijk wilden zijn, eens een waarschuwing aan eenvoudige, argeloo- ze zieien in dit familieblad te plaatsen. Hij verwijst hierin o.a. naar een „com missie va ft ernstige' mannen", die in 1893 werd gevormd, en welke de zaak nog eens wilde onderzoeken, maar niets meer van zich hooren liet, ofschoon men aan ca. 150 interessenten zekere beloften had gedaan. Ook de leden van de Pater- tak in Gelderland, die zich verre neven en nichten van de Paters uit Broek noemden, hebben steeds over de erfenis gesproken. Waar het geld zich bevond, wist echter rfiemand. Men zei veelal, dat het „bij het Land" berustte of in Énge- land, en ook wist mpn te vertellen, dat vrijwel het geheele dorp Broek bij de erfenis behoorde. Aangezien 'de couran ten van tijd tot tijd artikelen over de er fenis brachten, hebben natuurlijk veel menschen, die meenden, aan de Paters of aan hun afstammelingen verwant te zijn, getracht hun aanspraken te doen gelden, maar steeds zonder resultaat. Bussum. J. F, DAARNHOUWER.- HISTORISCHE NOOTJES. Dc groene Texelsche kaas, was reeds omst reeks 1850 niet meer zoo in trek gals vroeger, toen ze „zeer vermaard" was (Van der Aa.) Hoogcr Onderwijs. Febr 1923 werd prof. dr W. H. Keesom, hoogleeraar aan de Veeai tsenijkundige Hoogeschool te Utrecht, tot hoogleeraar te Leiden be noemd. Een klompenfabriok werd Nov. 1881 te Oosterend gesticht en wel door een paar ondernemende jonge mannen, wier na men destijds in de Tex. Crt. met werden genoemd. Wie weet er meer van ie ver tellen? EEN GREEP UIT 'T RADIOPBOGRAM. Vrijdag: 13,Pa&rdenfok in de Betuwe; 18,45 Dir.-generaal v.d. Landbouw G. J. Ruiter spreekt tot de Ned. boer; 24, Oudejaarsavondprogram. Bont allerlei. Zaterdag: 8,35 Nieuwjaar op *t platte land; 12,45 De gemachtigde voor landb. en visscherij, de heer Tammens, spreekt Zondag: 10,- Studiodienst (Ds. H. P. Brandt. Delfl), 12,45 Als ik het voor 't Zeggen had (Dirk v.d. Hul). Maandag 8,45 Recepten; 13,- Bemesting en grond onderzoek. Dinsdag: 8.45 Het gebruik van waschpoeder; 13,- Een nieuw land wordt gemaakt (J. F. Huizinga). Woensdag: 8,45 De voeding van de gezonde zuigeling. Volkstelling in Rome. Te Rome zal een volkstelling worden gehouden. Men heeft nl. het vermoeden, dat zich daar heel wat ongewenschte ele menten ophouden, die door het uitoefe nen van allerlei duistere praktijken aan de kost komen. Verkeerd aangesloten. Volgens de „Daily Chronicle" heeft Ot to von Habsburg te Washington tever geefs getracht, zich een semi-officieele status te bezorgen. Hij had aldaar n. 1. een kantoorruimte gehuurd en in de telefoongids deze laten vermelden als „Oostcnrijksch-Hongaarsche kanselarij". Het Amerik. Departement van Buitenl. Zaken was echter, van deze grap niet ge diend en heeft aan de telefoondienst op- dracht gegeven, deze nieuwe „kanselarij" in de nieuwe gids achterwege te laten. Hoe de Scharnhorst onderging. Omtrent de ondergang vaji het Duit sche slagschip Scharnhorst wordt nog gemeld, dat. het na een strijd van ver scheidene uren tegen een overmachtige vijand tot' zinken werd gebrast Het zicht was gedurende de gevechten slecht. Het slagschip stond onder bevel van kap ter zee Hintze; mede bevond schout- bij-nacht Bey. bevelhebber van de ge vechtsgroep. zich aan boord. Andere Duitsche schepen leden geen verliezen. De vijand verloor 42 vliegtuigen en tor pedojagers. Van cle gevechtsterreinen. Een bolsjewistische torpedojager werd in de Straat van Kertsj tot zinken ge bracht. Duitsche tegenaanvallen N. van Kirowograd leidden tot herovering van vele plaatsen; N.W Retsjitsa hebben de Duitsche troepen hun stellingen kunnen verbeteren. Zware gevechten worden in het gebied van Korosten geleverd. In Z.-Italië maakte de numeriek ster kere vijand zich van een/ hoogte N. van Venafro Tneester. Zwaré verliezen leed hij bij de verovering van Orlona. aan de oostkust, van welke stad nog slechts ru ines overbleven. N.W. van de stad be trokken de Duitschers niguwe stellingen. Luchtoorlog Van 28-29 Dec. deden Britsche vliegtuigen aanvallen op W.- Duitschland, Woensdagavond op Berlijn. SOVJET-RUSLAND. Bij Witebsk verloren de Sovjets 549 tanks. Sinds 24 Dec. werden bij Shi- tomir 130 tanks afgeschoten. FRANKRIJK. De juweelen-van de Fransche juwe lier-oplichter Stavisky zullen te Bayon- ne ten behoeve van de gedupeerde klei ne Fransche spaarders worden geveild. ITALIË In N.-Italië werden badplaatsen door geallieerde vliegtuigen gebombar deerd. Er werd o m. een hospitaal zwaar beschadigd. Er vielen dooden en gewon den In Napels heerscht vlektvphus. DUITSCHLAND In 19^3 werden boven Duitschland en de bezette gebieden 5700 geallieerde vliegtuigen neergehaald. Vrij sterke formaties geallieerde vliegtuigen vielen Woensdagavond, bij dicht wolkendek, Beflijn aan. Ze wierpen bommen op dicht bevolkte woonwijken. 23 yliegtiugen werden neergehaald. SPANJE Genei aal Franco heeft 35 personen, die ter dood waren veroordeeld (burger oorlog) gratig verleend. Zij kregen le venslange gevangenisstaf. Vijandelijke vliegers lieten zware bommen in buitenwijken van Rome val len. Veel personen werden gedood. 't Is niet de vraag, al wat m boeken steekt. In 't hoofd te zaam'len, doch of 't daar iets wekt en kweekt. C. Vosmaer (1826-1888.) Heb de slaap niet lief, opdat gij niet arm wordt. Door de donkerte is te Schoonhoven de geraakt en .verdronken. Een 45-j. railwachter is bij Tilburg door een trein doodgereden Tandarts K. uit Amersfoort werd bij Hoevelaken door een onbekende dooage- schoten. Een 56-j. hoofdconductcur werd te 01- denzaal door een trein aangereden. Aan de gevolgen' is hij overleden. Drie groote oliëfabrieken (Amsterdam, Delft, Zaanstreek) krégen proc.-verbaal omdat zij 690-700 gram olie i.p.v, 720 gram afleverden Op het schoolplein te Uskwerd kreeg de 10-*j. Jan de Prater een klomp zoo tegen hef hoofd, dat hij kort daarop is overleden. Een koopman te Arnhem vloog tegen de lamp, doordat hij minstens 3600 schrijfmachines tegen ongehoorde prij zen had verkocht. Een 6-j. jongetje te Scheveningen kwapi met een flesch in de hand te val len Een scherf sneed zijn halsslagader dooi*, wat hem het leven kostte. De motorbrandstof zal weldra vari een nieuwe samenstelling zijn. (Carburator goed nastellen, wellicht zwaarder vlotter noodig; verdraagt niet veel water; kan op de duur het lakwerk van de carrosserie aantasten). Gloeilampen. Max. prijzen helder en gematteerd: 0 15 en 25 w. f 0,50; 40 w. f 0,55; 00 w. 10,70; 100 w. f 0,95; 200 w. f 1,75; 300 w. 13,—; 500 w. f5,—: 1000 w. f7,50; 2000 w. f 17,50. Deze prijzen, onverschillig herkomst en merk, gelden voor alle lampen die na 1 Januari 1944 worden verkocht, ook voor die. welke op dat tijdstip bij de handel m "oorraad zijn. MEDEDEELINGEN PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENST. Uitreiking levensmiddelenkaarten 2e periode 1944. Oudesehild Dinsdag 4 Jan. a.s.#in de o.l. schooi: 9-10 wijk S 1 t.m. 19, dorp 1 t.m. 6§. 10-11 wijk S 20 t.m. 32, dorp 07 t.m. 94. 11-12 wijk S 33 en hooger, dorp 95 tm. 135. 1-2 dorp 136 t.m. 221. 2-3 dorp 222 t.m. 388. 3-3,30 dorp 389 en hooier Den «Hoorn, Woensdag 5 Jan. a.s. in Café Rotgans: 10-11 wijk H 1 t.rq. 23. 11-12 wijk H 24 t.m. 55. 2-3 wijk H 56 t.m. 101. Medegebracht dienen te worden alle stamkaarten en inlegvellen van het ge heele gezin. Zelfverzorgers dienen het zegelboekje mede te nemen. (Publ. 105.) Vaste brandstoffen voor kantoren en pensionbewoners (geen kostgangers) Kookkolen voor hotels, restaurants en pensions. Ten behoeve van genoemde ca tegorieën kunnen voor het tijdvak 1 Ja nuari t.m. 30 April a.s. weder brandstof fen worden aangevraagd voor verwar ming en voor koken. Formulieren kun nen van heden af bij de Distributiedienst. worden afgehaald. (Publ. 111.)- Inlegvellen bij distr stamkaart vooral bewaren, ook nadat alle bonnen er af gescheurd zijn. VAN TABAK GESPROKEN. 8. Van de totale, tabaksproductie van Neaerland bracht de Rijnstreek afgeloo- pen zomer de helft (25000 kg.) op. 9. Kunt u aan de teelt van tabak niet alle zorg bestsden, welke wordt ver- eischt, teel dan liever aardappelen of groenten Daar is de voeding van het ge zin mee gebaat. (Ir. A. W. v.d. Plasscne). OVER DE VROUW. Men vindt door al het rijk, E&n deel verkeerde wijven. Die niemand, wie het zij, Kan tot de rede drijven. JAC CATS (Cats had een beste vrouw.) De gansche wereld door, Indien wij" recht beschouwen, Zijn goede en kwade mans En kwade en goede vrouwen. LANGENDIJK (Langendijk had een kwaad wijf.) RECHTSZAKEN Aan ccn failliete boedel werd door een Eindhovenaar Voor. f10,000 onttrokken. Arrestatie volgde. Wegens diefstal van sigaretten uit een wagon op het station te Amsterdam werd tegen twee agenten van politie 2 jaar, tegen een machinist een jaar ge vorderd. Tegen een 28-j. gescheiden vrouw te Rotterdam werd een jaar en ter beschik kingstelling gevorderd. Zij had gepoogd, haar kindje en haar pleegouders met ar senicum te vergiftigen. ONZE FAMILIENAMEN 62. Schulte, Scholten, Schouten. Deze woorden beteekenden oorspronkelijk zoon van een schout (scholt). Een schout was oorspronkelijk de opzichter of be stuurder van de bezittingen van een bij zonder persoon of stichting; later de ver tegenwoordiger van het landsheerlijk ge zag. bepaaldelijk van graaf of bisschop, zoowel ten plattelande als in de steden; in Gelderland en Overijsel ook wel een aanzienlijke eigenerfde boer. Vorige eeuw werden dorpsburgemeesters nog wel schout genoemd. landbouw vet i F.tf. i Van schoofstroo is de max. prijs sinds 1 Dec. maximaal f 6,per 1000 kg. Dc uitzaai van winterrogge in Dec. kan nog een volle opbrengst geven. N Te weinig koper in de grond: te weinig korrels in de aar. Aardappelschurft bestrijden we door een groenbemestingsgewas onder te ploegen of door een zure bemesting. - De droge stof van aardappelschillen bevat bijna evenveel ruw eiwit als co- coskoeken. Wijst zuring op zure grond? Ook op grond, die vrij veel kalk 'bevat, zagen we krachtig ontwikkelde planten. Bijenteelt. De „Boerderij" verwacht, dat deze wmtei de helft van de kastvolkén- verloren zal gaan. De korfimkers staan er volgens dit blad minder slecht voor. V.V.S. „Verliesposten Voorkomend Systeem", bestaande uit vier diensten Öeze tijd is rijk aan veranderingen. Laat daarom uw onbetaald gebleven posten inschrijven bij Dienst IV van het V.V.S. VAN DER GRAAF Co., N.V. Amsterdam C„ Amstelstraat 34-18.

Texelsche Courant | 1943 | | pagina 2