Wat Tsxels heren moeten weien. Organisatie en tsak ven de Nederianusche Landwacht II. Duitschland alleen kan Europa redden. WERELDNIEUWS BINNENLAND ïexelsohe Berichten JAARGANG. No. 5829. WOENSDAG 2 FEBRUARI 1944. EXELSCHE COURANT HITLER HERDENKT DE MACHTSOVERNAME. er 3p de elfde verjaardag van de machts- iame heeft de Fuehrer van zijn dkwartier uit een radiorede gehou- Hieraan is het volgende ontleend: dit vijfde jaar van de grootste oor- yeet iedereen nu wel, waar het om Duidelijk is wel, hoe de strijd ook pt, dat de rol van Engeland op hot land definitief Is uitgespeeld. Wie verwinnen? De Europeesche volke- milie, vertegenwoordigd door haar ste staat of het bolsjewisme? Het is alleen mogelijk, wanneer ;chland «wint. Engelsche bladen be- n wel, dat Sovjet-Rusland na een tueele overwinning op Duitschland n het overige deel van Europa zal Iringen, maar dit is een al te zeer Europeesche domkoppen berekende >che veronderstelling. Wint Duitsch- dan zal dat het behoud van Europa kenen, maar met vernietiging wordt .erelddeel bedreigd, wanneer Sovjet- Band het voor het zeggen krijgt. Elke geheel versufte Engelschman be de dit te weten, maar blijkbaar H de oorlogsmisdadigers te Londen n( feg terug afgesneden door hun jood- lieden achter de schermen. Het zal raag zijn, of Engeland en de V. S. na de oorlog het bolsjewisme in ei land wel van het lijf kunnen houden, etenloos werd Polen bijstand be- nu wordt het met andere landen zijn lot overgelaten en opgeofferd, twens: ook Engeland zelf zal vroeg lat ten onder gaan, daar het zich aan jodendom overleverde en deze pest overleeft, tenzij het zich op het te oogenblik vermant en met geweld bacteriën uit het lichaam verwij- •t redding van Europa is alleen van de van Duitschland ter verwachten. i andere staat zal weerstand kunnen en aan de nieuwe invasie der hun- wanneer Duitschland zou ineenstor- Moskou stuurt aan op volledige uit- ng van tde Duilsche natie; dat is ook v< De winterslag aan het Oostfront. lar de militaire correspondent van MD NB verzekerde, zou de winterslag het oostelijk front nieuwe hoogte- 0Ber. tegemoet gaan.Men zal er z.i. goed doen, rekening te houden met een atting van'de bolsjewistische dopr- kpogingen, ook in de centrale sec- Alle omstandigheden wijzen in die ling V Het leven in Rome. 'v ndanks de landing van Anglo-Ame- troepen ten Z. van Rome, heeft het n in de stad geen veranderingen van ekenis ondergaan. Nauwelijks neemt er nog notitie van de levendige tactie in de Omgeving -der Eeuwige De scholen zijn nog geopend; de uwburgen echter gesloten. De alge- ne spanning der eerste dagen heeft een kalme stemming vol ve; trou- plaats gemaakt. (Interinf.) Terreuraanval op Frankfort. het wilde weg hebben Anglo-Ameri- ische terreurvliegers Zaterdag bom- op W.-Duitschland geworpen, voor- p woonwijken van Frankfort a.M. bijna gesloten wolkendek benam de gers het uitzicht! Boven de wolken den verbitterde gevechten geleverd, rbij minstens 50 bommenwerpers, •st 4-motorige, werden neergehaald, 'verliezen elders inbegrepen verloor Anglp-Amerik. luchtmacht in nog 12 uur wel 100 Vliegtuigen met 800 vliegend personeel. De strijd ten Z. van Rome. i het invasiegebied ten Z. van Rome ben de Anglo-Amerikanen.nu in toe- ïende mate met Duitsche tegenstand ^ampen. Qat de indringers in den be- ïe niet flinker zijn aangepakt, is te en aan het geschut der oorlogsbo- »s, dat een „vuurkoepel' legd»1 boven invasiegebied; het beschermd^ de hngstroepen tegen luchtaanvallen alleen, maar onderhield met de larste kanonnen ook een moordend Ir tot diep in het binnenland. Wel Igden Duitsche vliegers er in, de lan- gsoperaties in belangrijke mate sto maar de tegenstanders waren ter zee de meerderheid Het was te voorzien, een landing niet te verhinderen zou Italië heeft een lange en open kust; overal kan die kust door 'n troepen- ht en machtige artillerie werden be- igd. Van Duitsche zijde wordt er re- ing mee gehouden, dat ook op andere itsen aan de kust een landing zal d^n ondernomen. Ook daarop is men, nen dc perken van het mogelijke, rbereid. c ZON. 2 Febr. op* 8,23, onder 17,26 maan. 2 Febr. op 12.19; onder 2,27 Volle Maan: 9 Februari 6,29. >OG WATER OP TEXELS REE. "2 Febr. 3,02 en 15,31 3 Febr. 4,04 en 16,42 4 Febr. 5,23 en 18,03 Springtij 11 en 25 Februari. het doel van het internationale joden dom. Dat het Duitsche volk in staat is de ze beslissende strijd te voeren, dankt het aan de genadige leiding Gods, die het natjpnaal-sócialisme aan de macht liet komen". Anders zou geen macht in Euro pa in staat zijn geweest, aan de bolsje wistische kolos het hoofd te bieden. Het toenmalige Duitschland was zoo ziek, dat het 't bolsjewistische gevaar in eigen boezem nauwelijks kon bedwingen. Het nationaal-soc. Duitschland slaagde er in, door oplossing van sociale kwesties de innerlijke maatschappelijke vrede te grondvesten; ook de nationaal-politieke éénwording werd werkelijkheid. Nadat alle Duitsche voorstellen inzake beper king der bewapening van de hand waren gewezen, werd een weermaoht opge bouwd. Verder werd gestreefd naar aan sluiting van al die landen, die door Duitschers werden bewoond of die meer dan 1000 jaar deel uitmaakten van het Duitsche rijk. Die landen zijn immers on ontbeerlijk- voor zijn politieke en militai re verdediging. Zoo kwam de opbouw tot star.d van de Duitsche volksgemeenschap, immuun tegenover alle bolsjewistische infectiepogingen; ook bood het geen aan- knoopingspunt aan het internationale jo dendom voor uitholling van ons volksli- chaam Nu reeds kan de nat.-soc. ge meenschap beschouwd worden als het onaantastbare centrum van elk Eufo- peesch zelfbehoud. In het groote Rijk heeft het jodendom alle macht verloren. Elke nat.-soeialist is er van overtuigd, dat Duitschland en daarmee Europa overwinnen zal. De strijders aan het front en in het vaderland staan daar borg voor. Zij zullen nimmer versagen. Uiterst harde eischen zal het 12e iaar der nieuwe organisatie aan front en vader land stellen, maar dp zekere dag. zal de storm bedaren en de zon weer schijnen. Ondanks alle duivelsche inspanningen van onze tegenstanders, zoo besloot Hit- Ier, zal deze strijd leiden tot de grootste overwinning van het Duitsche Rijk. Een half uur bommen op Londen. Zaterdagavond hebben sterke forma ties Duitsche vliegers gedurende een half uur Londen gebombardeerd en daar zwa re branden gesticht. De afweer was he vig, maar dit heeft de vliegers met kun nen verhinderen, hun aanval systema tisch uit te voeren. Het Duitsche duikbeonvapen. Groot-admiraal Dönitz verzekerde, dat in tegenstelling met de Britsche bewa ring het Duitsche duikbootwapen nieV.ge- broken maar juist sterker is geworden. „Met ons nieuwe duikbootwapen", zoo verzekerde de admiraal, „zal ik de inten dance der Engelschen vernietigen". Van de fronten. Waar de bolsjewisten geringe terrein winst konden boeken, moesten zij die met zware verliezen betalen. In de meeste •sectoren werden hun aanvallen bioedig afgeslagen. Ten Z. van Leningrad moest Lossno en Gattsji na worden prijsgege ven, maar W. van Polonoje werden vele plaatsen door de Duitsche troepen 'ver overd, terwijl Z. van Pogrebisjtsj sterke vijandelijke strijdkrachten hun vernieti ging tegemoet gaan. In dit gebied al leen reeds werden in een week tijds 8000 bolsjewieken gedood, 6500 gevangen ge maakt. t In Z -Italië hebben groot opgezette aanvallen van de vijand maar weinig suc ces opgeleverd. De Monfe Rotonde werd veroverd, maar de verloren gegane Mon- tè Juga werd door de Duitsche troeoen weer genomen Verscheidene geallieerde schepen werden tot zinken gebracht. Door terreurvliegers werden de laat ste dagen Berlijn bij herhaling en verder Brunswijk-Maagdenburg en Frankfort a. M. geteisterd. Meer dan 180 vliegtuigen, mees^ 4-motorige, werden daarbij^ neer gehaald. CANADA. 70 pet. van de Canadeesche mannen is onder de wapenen geroepen. 14 pet. is reeds gesneuveld, 3-pct gewond. VEREENIGDE STATEN. Zob groot zijn de verliezen bij de luchtaanvallen op Duitschland, dat het moreel van onze vliégers meer en meer zinkt. (Time, V.S.) SOVJET-UNIE. In het door de Sovjets bezette Pool- sche gebied worden de bewoners weer vreeselijk geterroriseerd. Er moeten er al 7,000 zijn vermoord. BRITSCIt-INDIE In Br.-Indië zijn 200 personen, ook vrouwen, die de Onafhankelijkheids dag wilden vieren, gearresteerd. ITALIË 250 kisten kostbare bleken, enz: uit bibliotheken te Rome zijn naar het Vati- caan overgebracht. Op verlangen van Moskou is de Kath Jeugdactie in het bezette Italië ontbonden. Radio Ban (Badoglio) zond een noodkreet uit: Stuur meer levensmidde len. Bari (Z.-Italië) kreeg een vrijmetse laarsloge, Napels een instituut voor de studie van Sovjetrussisch recht. Ballast weg". (Teekeninq Erik Scherl- C.N.F.-Pax C.) OOG OM OOG. TAND OM TAND. Engeland zal vallen. De strijd duurt voort tot het van de jodep uitgaande ge vaar voor het Duitsche volk definitief uit de weg is geruimd. In Duitschland is' er geen klaagmuur, doch alleen de vast beslotenheid van elke volksgenoot de ons gestelde talken te volbrengen. Wij heb ben iedere op Duitsche-woningen ge worpen bom en iedere moord der Britsch- Amerikaansche luchtgangsters op Duit sche vrouwen en kinderen genoteerd. De een of andere dag zullen wij oris aan het woord houden, „oog om oog, tand om tand". Het Duitsche volk is in politiek opzicht nooit zoo consequent en eensge zind in zijn houding geweest als thans. (Reichsorganisationsleiter Dr. Ley). CHINA. Sprinkhanen en overstroomingen hebben vorig jaar een groot deel van de oogst in de prov. Honan vernield MAROKKO. In de jodenwijk van Fez is een com munistisch depot van wapens, meest uit Amerik. legeropslagplaatsen afkomstig, ontdekt, vVeel joden zijn gearresteerd. ENGELAND. De Britsche Labourpartij heeft nu mevr. Wilkinson als presidente. Churchill verzekerde: „Engeland staat op de drempel van groote en ernsti ge gebeurtenissen." Montagu Norman, gouverneur Bank of England, heeft een dubbele longont steking Door stakingen zijn in Engeland cfc eerste 11 mnd. van vorig jaar 1,676 mil- lioen arbeidsdagen verloren gegaan. Het boterrantsoen in Engeland zal worden verlaagd als Australië de uitvoer niet verhoogt. De Engelschen krijgen thans slechts 58 gram per week, terwijl het rantsoen in Duitschland tweemaal zoo hoog is. Hooi voor seizoen-1913-1914. Particuliere paardenhouders moeten 't hooi, waarvoor hun voor seizoen 1943-'44 aankoopvergunning is verstrekt, op eerste aanbjeding van hun leverancier in on- vangst nemen. Anders bestaat de moge lijkheid, dat aan hen geen hooi meer wordt geleverd. Identiteitskaarten veulens. Personen ook handelaren dié in het bezit zijn van veulens, waarvoor nog geen identiteitskaarten aanwezig zijn, hebben tot uiterlijk 8 Februari a.s. ge legenheid hun verzuim te herstellen: bij PBH een door veearts opgemaakt signa lement inleveren. Anders volgt inbeslag neming. Rundveeleveringsplicht bij boelhuis. Ten aanzien van iedere rundveestapel door het houden van boelhuis te verkoo- pen, moet eerst aan de leve ringsplicht 1944 worden voldaan: 130 kg. voor iederi rund boven één jaar, gerekend volgens het per 1 Dec. 1943 op het des betreffende bedrijf aanwezige vee. Tij dig bij PBH aangifte doen, dat men boel huis wenscht te houden, of anderszins zijn veestapel wenscht op te ruimen. Doet men dit niet, en blijkt, dat de ver schuldigde vleeschlevering 1944, alsmede eventueele restanten van vorige jaren met zijn voldaan, dan worden geen ge- leidebiljetten voor het te vervoeren vee naar de nieuwe eigenaren afgegeven. Stieren boven 1 jaar worden aangesla gen voor 220 kg., doch bij verkoop aan derden voor fokkerij, wordt de leve ringsplicht van 220 kg. overgedragen aan kooper Extra stikstoftoewijzing. Bureau P.V.C. Noord-Holland maakl ccntraclelers van voor zaadwinning be stemde landbouwgewassen, oogst 1944, bekend, dat uitsluitend de telers, die in het bezit zijn van door Hoofdbedrijfschap Akkerbouwproducten afgest empelde teeltcontract tezamen met de uitgereikte teeltvergunning in aanmerking komen voor toeslag-stikstof. De aanvraag voor toeslag hiervoor wordt tegelijkertijd ge daan met de aanvraag voor toeslagstik stof „Bouwplan 1944", hetwelk r.og ge publiceerd zal worden. Telers, wier con tract nog niet is afgestempeld en die dus nog geen teeltvergunning hebben ontvangen, dienen hun teeltcontract voor 1 Febr. 1944 op te zenden aan Hoofdbe drijfschap Akkerbouwproducten, Plein 4. 's-Gravenhage. Op het contract moeten zijn vermeld: naam, adres, provincie, soort en oppervlakte gewas, distvicts- en registratienr. (vroeger Org nr.). Het behoeft geen betoog, dat er aan een formatie als de Nederlandsche Land wacht dringend behoefte bestaat De ge beurtenissen hebben dit voldoende oewe- zen. Dit alles wil evenwel niet zeggen, dat de Landwacht is opgericht, omdat de Nederlandsche politie in haar taak te kort geschoten zou zijn. Integendeel: deze heeft zich trouw en vol plichtsbetrach ting ten overstaan van land en volk van haar taak gekweten. In bijzondere tijden echter v/orden bijzondere .maatregelen vereischt. De huidige bewogen tijdsom standigheden met hun uitzonderlijk ka rakter van lasten én plichten voor enke ling en gémeenschap maken zoodanige bijzondere maatregelen noodig. Ondanks alle duidelijk betoonde en gewaardeerde loyaliteit is het bestaande politie-appa- ïaat ni.et machtig genoeg om afdoende op te treden tegen de voor Nederlandsche begrippen ongekende duistere praktijken van saboteurs en moordenaars. Herhaal delijk zijn er feitep voorgevallen die de noodzakelijke rust in dit land :n erger lijke mate verstoren. Alle ordelievende en weldenkende Nederlanders wij mogen met zekerheid aannemen, dat deze 90 pet. .der bevolking uitmaken wor den hierdoor, ernstig verontrust en keu ren deze toegespitste verhoudingen ten zeerste af. Zij beseffen maar al te zeer, dat hierdoor het welzijn vair land en volk ten sterkste wordt bedreigd. Het is daarom ontoelaatbaar, dat een kleine minderheid door haar onbezonnen daden de geordende maatschappij in ge vaar brengt. Dit kan niet langer getole- leerd worden. Daarom is dc Landwacht opgericht. Zij komt niet tegenover het bestaande politic-apparaat te staan, maar zal hiermede samenwerken in het belang Aan de overgroots meerderheid van het Nederlandsche volk. Leden uit de W.A., S.S., P.O. en de Jeugdstorm, die daarvoor krachtens hun lichamelijke geschiktheid, ontwikkeling en leeftijd in aanmerking komen, zullen hetzij in de beroepsdienst, hetzij in de hulpdienst opgenomen worden. Van allen wordt verwacht, dat zij in het besef van hun verantwoordelijkheid ten opzichte van land en volk tot de Landwacht toe treden en dat zij bij de toekomstige ver vulling van hun taak disciplinair hande len in de hierboven geschetste geest. „DAPPER ZIJN! NOG EVEN JE TANDEN OP ELKAAR!" Die woorden, in je eigen landstaal tot je gesproken, duizenden kilometers van je geboortegrond, terwijl je daar er gens m een veldlazaret ligt, die woor den halen je er bovenop. Die woorden doen je beseffen, dat er naast de vele en goede kameraden, die met je zijn opgetrokken tegen 't bolsje- v/istische gevaar, voor een veilig Euro pa, ook meegekomen zijn: dappere jon ge meisjes uit je eigen land. Wil je een der zulke n zijn? Meld je dan voor de opleiding tot pleegzusier bij het SS-Ersatzkommando Niederlande, Den Haag, Korte Vijverberg 5. De heer E. Krelage, eere-voorz. Bollen- cultuur, werd 28 Jan. 75 jaar. Door kortsluiting vermoedelijk is te Wierden hoeve Dam Wichers afgebrand Onder een neervallende stapel hooi is te Staphorst een 10-j. kind gestikt. Van balkenbrei is de max. prijs 25 ct per 100 gram. Doordat de kachelpijp naar beneden viel, is te Dedemsvaart een door drie personen bewoonde woning uitgebrand. De heer W. A. van Berkcl, uitvinder van de wereldbekende vleeschsnijmachi- ne, hoopt 5 Febr. 75 jaar te worden. Bcor zich in de bosscken bij Bergen op Zoem in een mijnenveld te wagen is de 20-j. De Weerd door een mijn f>en voet afgerukt. In de dijk W. van Werkendam is een gat geslagen, waardoor veel boerderijen onder water kwamen' te staan. Alle vee werd gered. Opzegging eencr dienstbetrekking kan alleen plaats hebben, nadat het Arbeids bureau daartoe toestemming heeft ver leend. Ir. II. B„ functionaris bij de Techn. Hoogeschool te Delft, heeft o m. 149 ton kolen, 400 1. benzine en f 3000 verduis terd. Deze maand kunnen geen Riiksspaar- bankboekjes ter rentebijschrijving wor den ingezonden. Terugzending van toch ingezonden boekjes ondervindt groote vertraging. In het kader der algemctne weerbaar heid zal binnenkort ook de Jeugdstorm worden ingeschakeld. De Stormersdien- sten zullen belangrijk worden gewijzigd. (Handélsblad.) Uit pakhuis van grossier Dekker te Koog a.d Zaan zijn 100,000 sigaretten ouizenden sigaren en wat tabak gestolen Door het uitsnijden van een ruit was'de alarminstallatie buiten werking gesteld. Het aantal Rijkspostspaarbankbookje;. steeg in 1943 van 2,3 tot 2,5 millioen. Hei saldo van inleggingen en terugbetalingen bedroeg f 232 millioen. het algemeen te goed eind Dec. 1943 776 millioen gldf (v.j. f 53Q millioen.) Telefonische oproepberichten worden niet meer aangenomen voor de districten Breda, Den Bosch. Eindhoven, Maastricht Haarlem, Den Haag en Rotterdam: nog wel voor het stadsnet Den Haag en Rot terdam. Hulpvcrleenirfg aan pluimveehouders, die door bedrijfsmkrimping in nood raak ten, is 1 Jan. stopgezet. Wie alsnog voor steun inaanmerking meenen te komen kunnen zich tot Rijkspluimveeteeltcon- sylent wenden. Maartje Offers, zangeres van interna tionale vermaardheid, is op 51-j. leeftijd op Tliolen overleden. Koudekerke a.d Rijn was haar geboorteplaats. Op 12-j. leef-* tijd trad ze reeds in i^t openbaar op. Ze was prima-donna bij de Scala te Mi laan en concerteerde in New York,'En geland, Schotland en Ierland. De huurprijs van huizen, gereedgeko men na 27 Dec. 1940, wordt voortaan door het Prijzenbureau voor Onroerende Zaken vastgesteld. Grondslag zijn de stichtingskosten. Een redelijke rente wordt gewaarborgd. Met wat er eventu eel voor "het huis meer betaald is dan de stichtingskosten bodragen, .vordt geen rekening gehouden. Verzoeken om vast stelling van de huur voor 31 Maait a.s. bij hot Prijzenbureau indienen OPROEP VAN DE S.S.-PROPAGANDA-KQMPANIE. Bij de SS-PK (SS-propaganda-kompa- nie) kunnen eenige: Wortberichter (ver slaggevers), Bildberichter (fotografen), Filmberichter (cameramannen), Rund- funksprecher (radiosprekers), Zeichner (teekenaars) en Maler (schilders) ge- plaatet wordgn. Zij zullen na hun militai re opleiding genoten te hebben aan de verschillende sectoren van het front wor den ingezet om het Nederlandsche volk een beeld te geven van de strijd om de vrijheid van Europa. Tevens kunnen bij de SS-PK technici geplaatst worden, zoo als fotolaboranten, filmoperateurs chauf feurs, enz. Zij, die hiervoor in aanmer king wenschen te komen, dienen zich zoo spoedig mogelijk schriftelijk cf per soonlijk te melden bij de SS-Star,darte Kurt Eggers, Kommando Den Haag, Sta tionsweg 139. éfFTEN ALU. WIJKVERPLEGING. 5 NDen Burg f 50, GIFTEN WITTE KRUIS. N.N. Per giro f 2,50. CONSULTATIEBUREAU. Het consultatieburèau voor zuigelingen zal a.s. Vrijdag van 12-3 uur in Pen's Zaal zitting houden. SCHOOLNIELWS. De heer J. Smink, onderwijzer aan de ULO alhier, is in gelijke betrekking te Alkmaar benoemd. SCIIOEN ENBEURS. Deze week wordt de Schoenerbeurs Vanwege de Ned. Volksdienst op het Raadhuis gehouden van twee tot drie uur,'/, KERKNIEUWS. Dë heer J. Grisnich Sr. werd herbe noemd tot oudqrling bij de Ned. Herv, Gemeente Den Burg. Hij heeft zijn be noeming aanvaard. KLAAS UITGEEST OVERLEDEN Heel onverwacht is Zaterdag een al gemeen bekend Texelaar, de heer Klaas Uitgeest, te zijnen huize overleden. Hij werd 77 jaar. Destijds exploiteerde hij op „Flora" een speeltuin. De laatste jaren 'vvas hij in Den Burg woonachtig. Hij ruste in vrede. JUBILEUM-G./J. LOGMAN. Gisteren was het 35 jaar geleden, dat de heer G. J. Logman, machinezetter ter drukkerij van dit blad, bij de Firma Lan- geveld en De Rooij in dienst trad. Het spreekt vanzelf, dat de directie van haar erkentelijkheid en waardeering heeft ge tuigd en daaraaiAook in stoffelijke vorm uitdrukking heeft gegeven. „Gërrit" ver staat zijn val* hij houdt'er van en be oefent "het dan ook met toewijding. REIS DOOR TEXELS HISTORIE. Voor de Texelsche Courant-avond van morgen zijn nog ccnige kaarten ver krijgbaar. Zij, die kaarten bestelden' ge lieven de?e vandaag af te halen. Met het oog op bezoekers van de buitendorpen zal de heer J. A. van der Vlis zijn causerie met lichtbeelden oyer „Het lot van Texel en de Texelaars in de loop der eeuwen" omstreeks 10 uur beëindigen. (Aanvang half acht). Velen blijken van deze eerste gelegenheid om over de geschiedenis van ons eiland te hooren vertellen, gebruik te willen maken. WAT KOMEN ZAL Vanavond: bijbelavond in N.H kerk Den Hoorn en De Waal (7,30). Zie adv. Vanavond: Tweede optreden van 't Dansorkcst van Piet van Dijk (Casino, 7,30). Vanavond: Jeugdstorm-filmavond (Gebouw N.S.B., 7,30.) Donderdag (morgen), 7,30, Causerie J A. v.d. Vlis met lichtbeelden over Texel (Pen's Zaal, 7,30). Vrijdag a.s.: Lezing DP. H. Veldstra over plan, engroeistoffen met lichtbeel- den (Lindeboom, 2,30.) EEN UKFFP UIT 'T RADIOPROGRAM. Donderdag: 13,Vroege groenten te len; 18,45 Praatje van Max Blokzijl. Vrij dag: 13,Voor boer en tuinder; 18,40 Groententeelt. Zaterdag: 13,Bctkeer- wantvisscherij; 13,30 Langs een histo risch laantje bij het Gein.

Texelsche Courant | 1944 | | pagina 1