Kif»* Wat Texelsjioeren moeten weten jX NeehnAKKEIfTJE ABDIJSIROOP 0 "00* V Beperkt Uw Electriciteits- verbruik Het is Uw eigen belang. v.v.s. de koffie watld- Invasie-voorbereiding zou gereed zijn. KOU gevat?j WERELDNiEUWS AANGEWEZEN 80NNEN. VASTZITTEND SLUM— LOOF DER BEVOLKING der gemeente Texel gedurende het jaar 1943. Op 1 Dec. 1943: 8983 inwoners. mannen vrouwen totaal 31 Dec. 1942 4527 4250 8777 Geboren 148 120 268 Ingekomen 65 81 146 4740 4451 9191 Overleden 31 43 74 Vertrokken 64 70 134 31 Dec. 1943 4645 4338 89é3 31 Dec. 1942 4527 4250 8777 Toename 118 88 206 Rekening houdende met de jaarlijksche aanwas van Texels bevolking kan wel worden vastgesteld, dat het aantal inwo ners onzer gemeente inmiddels de 9000 heeft overschreden. BEDRIJFSVEREENIGING. De jaarvergadering van de vereen v. bedrijfsvoorlichting voor de landbouw op Texel heeft nog nooit zulk een groote De- langstelling getrokken als Donderdag jl. Wel 8 F peisonen, onder wie 72 leden, woonden haar bij. Wat er die middag werd behandeld, verdiende die belang stelling inderdaad, gezien het vruchtdra gende werk door haar op Texel verricht. De voorz.. de heer C o. de Lugt, richt te bij de opening in het bijzonder een woord van welkom tot Ir. G. Lienesch Spr. zelde zeer tevreden te zijn over Se gang van zaken in het afgeloopen jaar. Dooi de oorlogsomstandigheden is de vereen, nog mee£ op de voorgrond ge treden. Immers is het van belang, dat de landbouwer weet, wat er in zijn grond zit, welke gewassen het op bepaalde per celen het best zullen doen, kortom, welke maatregelen genomen moeten wor den om ook onder minder eenvoudige omstandigheden zooveel mogelijk uit de grond te halen. En dit toch is het doel der vereen. Spr. zeide voorts zeer er kentelijk te zijn voor wat de heer C. van Groningen presteert. Spr. hoopte, dat ook de nieuwe assistent, de heer Rommfel, hier tot tevredenheid van bestuur en leden werkzaam zou mogen zijn. Spr. besloot met de opmerking, dat de vereen, steeds meer het middelpunt wordt van de voorlichtingsdienst eener zij ds en de practische landbouw ander- zijds. Na lezing der notulen bracht de penn., dhr Joh. de Graaf, verslag uit. De finan- cieele toestand bleek rooskleurig. De ontvangsten bedroegen f2185,88, de uit gaven f 1310,38, het voordeelig saldo f875,50 of ruim f 600 fneer dan vorig jaar Hierop las de de heer Jac. Roeper Johz. O,*»'*"'* ,X Vraagt voortaan MOLENAAR'S KJNDERBLOEM ter vervanging van Molenaar'* Kinder meel, waarvan wij de productie tijdelijk moesten stopzetten. Molenaar's Kinder, bloem is een zeer goed voedsel voor b«by'» co kibdereo licht verteerbaar, voedzaam co smakelijk. Uitsluitend ver krijgbaar op de rtfetbonbene vens op de be schuitbon 1 pak is 3 beschuit- bonnen). N.V T.E.M Verliesposten Voorkomend Systeem", bestaande uit vier diensten. Deze tijd is rijk aan veranderingen. Laat daarom uw onbetaald gebleven posten inschrijven bij Dienst IV van het V.V.S. VAN DER GRAAF Co., N.V. Amsterdam C., Amstelstraat 14-18 Als het koffie is, gezet van Keg's Kofmix, nu, dan haast U zich wel. Met xorg gezet Is Kofmix 'n verrukkelijke drank, die echte koffie nabij komt. Koop op Uw volgende koffie bon een pak REGEERINGS KOFFIE SURROGAAT 36 cl p. pak A 250 gr. het jaarverslag. Uitvoerig en uitstekend verzorgd, getuigde het van de groote ijver, welke de secr. voor de vereen, aan de dag legt. De voorz. dankte de secr. dan ook hartelijk. De heer Van Gronin gen gaf vervolgens een overzicht van wat er op het gebied der voorlichting werd verricht en welke resultaten de genomen proeven leverden. De voorz. merkte of>, dat de vereen, staat en valt met de as sistent. wiens werk op de duur nog veel- zijdiger wordt. Spr. dankte de heer Van Groningen voor diens buitengewone ijver en voor de tactische manier, waarop hij met de leden omgaat. Daardoor werd nog nimmer een wanklank gehoord. Door de ervaring zal het werk van de heer Van Groningen, aldus de voorzal vrucht baarder worden. Bestuursverkiezing: Aftredend waren de heeren J. M. Bakker, J. v. Maldegem, G. W v. Santen en A. de Visser. Zij waren* niet. herkiesbaar. In hun plaats werden resp. gekozen de heeren Joh. Bakker, A. Garritsen, Jurr. Beumkes en N. Eelman. Allen waren door het bestuur als nr. 1 op de voordracht geplaatst. V. TEXEL Zondag: NVB, 4e kl. A: Vrone-Texel; W.-vogels-N.Niedorp; BKC-Oudesluis; L. S.V.V.-Atlas. Tex.-afd.: Texel 2-DeCocks- dorp 2, J. C. Rijk. Het belangrijkste zijn: Vrone-Texel en Watervogels-N.Niedorp. Zoowel Texel ls W.-vogels moeten winnen om hun kans te behouden. Texel zal zich boven dien graag willen rehabiliteeren na de 21 nederlaag thuis en zal er rekening mee moeten houden, dat Vrone taai is en doorvecht tot de laatste minuut. Met groote belangstelling zien we de uitslag tegemoet. Direct flink aanpakken lui, doorzetten en durven schieten, probeeren de tegenpartij vóór te zijn. Allen op uw post en met vaste wil. Succes toege- wenscht. Vertrek half acht van Auto- Centrale. Zorg 'p tijd te zijn. Een onzer oud-speler§ schonk* ons Zondag f 25.hetgeen ten zeerste wordt gewaardeerd. Zulk medeleven geeft moed Texel 2 speelt thuis tegen SVC 2. Aanv. half drie (elftal in het kastje). D.D. EEN GREEP UIT 'T# RADIOPROGRAM. Waar zal de invasie plaats hebben? Volgens de berichten van Londen is de voorbereiding van de reeds zoo lang geleden aangekondigde inva'sie nu zoo goed als beëindigd. Met de* ontruiming van de Britsche kust zou reeds een aan vang zijn gemaakt. In het Fransche ach terland zou men reeds afspraken hebben gemaakt met z.g. „partisanen" en ook zouden daar reeds waamemingsofficie- ren zijn aangekomen om het vuur van de Britsche strijdkrachten te leiden. Dit alles zou kunnen wijzen op een invasie in Frankrijk, maar ook kan de bedoeling daarvap zijn, de Duitsche legerleiding op een dwaalspoor te brengen. Toch maakt Frankrijk de grootste kans, ook al door dat het zoo dicht bij Engeland is gele gen en op de kust reeds zooveel kom- mandoraids zijn uigevoerd. Maar daar is ook de verklaring van een Amerik. generaal, die over een invagie in Noord- Noorwegen (Narvik) spreekt; daar zou men aansluiting bij het front der bolsje wieken willen zoeken. Voor een actie in Z.-Europa pleit de druk op Spanje en Portugal en de onderhandelingen met Turkije. Maarw a a r de invasie ook mocht geschieden, Duitschland weet zijn man netje te staan; het is op alles voorbereid en houdt met invallen op verscheidene punten rekening. Zoo verzekerde schout bij-nacht Gadow in een artikel in de Duitsche pers, waarin hij verder deze BINNENLAND. Zondag: 8,De zin van het boer-zijn; Maandag: 13,Het Bodemkundig Insti tuut te Groningen; 18,45 Praatje van Max Blokzijl. Dinsdag: 13,Bijenteelt. Woensdag: 13,Teelt van champignons. TEXELSCH DIALECT. hee het skeêpevleis onder de örm, hij is lui; skeg, kiel van een speelgoedscheepje; fig.: groote neus; sket, sketter, eenjarige koe. hokkeling, pink; skeuvels, schaatsen; TEXELS BIOSCOOPTHEATER. HET TWEEDE SCHOT. Een boeiend verhaal ligt ten grondslag aan deze levendige film, welke door schokkende gebeurtenissen en een reeks avonturen tot de laatste meter de aan dacht gevangen houdt. Een filmroman in optima forma. De ethische strekking doet aan de spannende handeling geen af breuk. (Jan de Waal). In de mijn Maurits te Heerlen is een 27-j. arbeider zoo bekneld geraakt, dat hij kort daarop is overleden. Tachtig spinnewielen en- een groote partij wol en clandestien gebreide klee- dingstukken werden in het Gooi in be slag genomen. Drie kostbare altaarloopers werden gestólen uit de kapel van het ziekenhuis Calvarienberg te Maastricht. Drie daders weiden opgespoord, de loopers nog niet. De Haagsche politie waarschuwt voor de 28-j. Wilh. Knape, di^ zich als werk ster verhuurt, maar na enkele dagen met medeneming van geld en goed stil letjes verdwijnt. Een spincursus, door de Ned. Land stand te Utrecht georganiseerd, bleek een doorslaand succes te zijn. Naar het Nat. Dagblad meldt, wordt nog een cursus ge geven. Aanmelden Ned Landstand, Jans kerkhof 1. Doordat jongens aan de weg naar Vroomshoop $en granaat in een vuurtje wierpen, werd een van hen, 15 jaar, ge dood, twee zoo gewond, dat zij nu in een ziekenhuis liggen. Al weer een bericht, dat ouders en onderwijzers zeker met na druk onder de aandacht der kinderen Willen brengen. Na een bokswedstrijd te Den Haag zet ten baldadige bezoekers de watersproei- inrichting in het plafond van het tooneel in werking, waardoor veel schade werd veroorzaakt. Tot de schuldigen gevon den zijn, wordt er niet meer gebokst, be houdens de vastgestelde wedstrijd op 21 Februari. Vervoer van vocraardappelen. Ook nu de veevoederaardappelen vrij /an distributie zijn, moet het vervoer door geleidebiljetten zijn gedekt. Aan vragen bij PBH. onder opgave Van hoe veelheden, telers en nummer veevoeder verklaring. Koolrapenzaad. De ter beschikking-houdingsplicht van zaden van groenvoedergewassen voor zoover betrekking hebbend op stoppel- knollenzaad, merg- of voederkoolzaad en boterzaad, is ingetrokken. Ten aanzien van koolrapenzaad blijft deze plicht dus bestaan. Inschrijving landbouwers en vee houders. Nu PICA's en LCO's zijn opgeheven, zijn de leden daarvan automatisch over geschreven als aangeslotenen bij het Bu reau van de Prov. Voedselcommissaris. Wie geen lid van PICA of LCO waren, en toch meer dan 5 are grond bebouwen of (en) een of meer stuks vee houden, moeten ten spoedigste PBH om inschrij ving verzoeken. Rappelkaartjes. Verschillende veehouders begrijpen de beteekenis niet> van de „rappelkaartjes" x) Wanneer zij er een ontvangen, beschou wen zij het als een nieuwe lastgeving tot leveren van rundvee of schapen. Het dient alleen om de veehouders er aan^te herinneren daf zij aan de lastgeving op een bepaalde datum niet hebben voldaan en dat wekelijks 5 cent per kg. boete berekend zal worden. Bij levering van een rund dient niet het rappelkaartje, maar alleen de lastgeving aan handelaar ter hand te worden gesteld. (x) Waarom nu juist „rappelkaartje*'? Waarom niet Herinneringskaartje? Daar is geen woord Fransch bij en ieder snapt het meteenl Red.) I. Vv\V 'svv- VS:A Ia winter, zorgt voor Uw ge- zondheid. nu meer dan ooit! wij/y Neemt b\j de eerste verschijn- selen AKKERTJES, dan zet C. KEG'S GROOTHANDEL NV. Too'n kou gewoonlijk niet door De Nsder/andsche Pijnstiller Bijzonder tuinbouwteeltrecht 1944. De bijzondere tuinbouwteeltvergunnin gen 1942 en 1943 en de zaaiuienvergun- ningen 1942 zijn vervallen. De tuinbouw teeltvergunningen groep A (blijvende vergunning model 1940) als ook de bij zondere tuinbouwteeltvergunningen groep K (voor bloemisten) en de Bijzon dere Koolteeltvergunning (model 1941) blijven van kracht. Eigenheimers, verbouwd op tuinbouw teeltvergunningen, worden als vroege aardappelen beschouwd. Het telen van Zuchetti, anders dan#voor eigen gebruik, en het telen 'van ramenas op een opper vlakte, grooter dan 1 are, is verboden. De teelt van pronkboonen zal slechts toege staan zijn,, indien tenminste een gelijke oppervlakte, als waarop pronkboonen worden geteeld met snij-, spek- of stokspercieboonen^worden geteeld Kunstmestbonncn Serie Kali no. 5. Vijfde bemestingsjaar. In verband met de kalimeststoffen-po sitie is het nog niet te zeggen, wanneer de kalibonnen no. 5 geldig kunnen wor den verklaard. Zulks brengt speciaal moeilijkheden met zich voor die ver bruikers, welke hun toewijzing voor 100 pet. in de kalibonnen no. 5 hebben ont vangen. De verbruikers, wier kali-toewij zing voor 100 pet. in de bonnenserie no. 5 is uitgereikt, kunnen daarom bij PBH hun kalibonnen inruilen voor bonnen, voorzien van opdruk B.T., maar 20 pet. van de toewijzing in de bonnenserie no. 5 blijft gehandhaafd. Dit geldt voor de kalitoewijzingen uitgereikt na 1 October 1943. Voor de omruiling dezer bonnen be hoeven noch de normale retributie, noch de extra adm -kosten betaald te worden. Alle kalibonnen no. 5 welke zijn ver strekt voor vervallen kalibonnen, dus waarvoor een boete is betaald, kunnen worden geruild tegen de bonnen, voor zien van opdruk B.T. (geen retributiekos- tep). LAATSTE NIEUWS Gisteren" is het 4-jarig kind van de heer T. Buis te De Cocksdorp in een put verdronken. conclusie trekt: Wanneer de invasie plaats vindt, zal de actie aan de fronten in het oosten en zuiden wel toenemen. Tegen Noord- doorwegen zal de actie wel niet gericht zijn:'groote afstand, weinig v^pr landing geschikte fjorden, bergachtig terrein. Ook de Jutlandsche kust is bijzonder ver sterkt en dan zijn er de wadden, de ban ken en de branding, die een landing vrijwel uitsluiten. Op de mogelijkheid van een landing op de Nederlandsche kust, waarvan hetaelfde kan worden ge zegd, gaat de schrijver niet in. De JCa- naalkust biedt, door haar nabijheid voor deden voor een landing, maar 't spreekt vanzelf, dat die ook sterk wordt verde digd. Wel hoopt men van geallieerde zij de bij een invasie het luchtruim te kun nen beheerschen, maar het ligt voor de hand.^dat de Duitsche legerleiding met het oog daarop een groot aantal jagers ter beschikking houdt. Verder naar het zuiden liggen Bretagne en Normandië ook met aanvallen op de rotskusten van die deelen van Frankrijk wordt sterk rekening gehouden, evenals met aansla gen op de duikbootsteunpunten, zuidelij ker aan de Fransche kust. Schout-bij-nacht Gadow besluit zijn beschouwing met de opmerking, dat de geallieerden met de landing die van Duitsche zijde met vertrouwen tegemoet wordt gezien hun hoogste troef uit spelen. Het verbod van olieuitvoer naar Spanje is met een maan verlengd. Een Amerik. troepenschip werd tot zinken gebracht; 1000 Amerik, soldaten worden vermist. Huizen. Door het uit de rails loo- pen van de Gooische tram is conducteur Schipper gedood. Spanje is met een maand verlengd. Van de fronten. Sterke aanvallen der bolsjewieken worden nog immer in zware gevechten afgeslagen. Duitsche aanvallen leidden in verscheidene sectoren tot vernietiging van vijandelijke gevechtsgroepen. In het hooge noorden stond de Moermansk- spoorweg weer aan.aanvallen bloot; drie treinen werden zwaar beschadigd. O. van Sjasjkof werden 36 Sovjetruss. tanks ka pot geschoten. Van 8-14 Febr. werden er alleen aan het oostelijk front reeds 206 vliegtuigen vernietigd, terwijl van Duit sche zijde 27 toestellen verloren gingen. Aan het front in Italië, hebben zich geen gevechtshandelingen van groote omvang voorgedaan. Duitsche batterijen verdragend geschut hebben schepen in de haven van Nettuno met succes onder' vuur genomen; ook de haven Anzio kreeg haar deel. De vijand leed zware verliezen. Met verontwaardiging moet worden ge constateerd, dat de beroemde abdij van Cassino door bommen uit geallieerde vliegtuigen grootendeels is verwoest. Met nadruk wordt verzekerd, dat zich noch in, noch in de nabijheid van de abdij Duitsche strijdkrachten hebben opge houden; door geestelijken is dit schrifte lijk bevestigd. Luchtoorlog: Maandagavond hebben vijandelijke bommenwerpers opnieuw Rome aangevallen; Woensdagnacht zoch ten zij Berlijn weer op, waarbij zij van een bedekte lucht profiteerden om een terreuraanval te doen op woonwijken, cultuurmonumenten, kerken en zieken huizen. De bevolking leed verliezen, maar de aanvallers hebben er op zijn minst 48 vliegtuigen bij verloren. Ook op plaatsen in Rijnland en Westfalen werd gebombardeerd. Donderdagnacht moest de FirïSche hoofdstad het opnieuw ontgelden. De Finnen slaagden er in, acht vliegtuigen neer te halen. AUSTRALIË De bekendste N.-Zcelandsche pilote, Jane Winston, is gesneuveld. jAPAN. Japan behaalde groote successen in Birma, waar vijandelijke strijdkrachten volkomen werden omsingeld PORTUGAL. Onbekenden sneden in een fokkerij bij Lissabon ruim 1000 paarden staart en manen af. SOVJET-UNIE. Moskou eischt van O.-Pruisen o m. de stad Koningsbergen om de heele Oost zee te kunnen beheerschen VEREENIGDE STATEN. De joodsche acteur Charley Chaplin moet in Hollywood wegens het ontvoeren en verleiden van minderjarigen terecht staan. GRIEKENLAND. Een kotter met 200 ton meel van het Intern. Roode Kruis, voor 'n Griek- sche stad bestemd, is getorpedeerd.'Drie personen kwamen om. «DENEMARKEN. De in Denemarken woonachtige Joh Petersen, die 2,52 m. lang is, kan ook met een dubbel rantsoen niet volstaan. Zijn verzoek om een drievoudig portie is echter afgewezen. ENGELAND. Maandag gaf Londen het verlies van een duikboot toe. Het Engelsche garantiepact aan Po len, dat dit voorjaar afloopt, zal wel niet ongewijzigd hernieuwd worden. (Daily Sketch). Een Poolsch te Londen verschijnend blad is verboden „omdat zijn artikelen oneenigheid tusschen de geallieerde na ties zouden kunnen verwekken". GEVONDEN VOORWERPEN. 1 kinderklomp, 1 paar règenpijpen, 1 sleutel, 1 want, 1 kinder want je, 1 porte- monnaie. MARKTBERICHTEN. PURMEREND; 15 Februari 1944. 375 runderen, w.o. 10 vette koeien v.d. lev.; 135 gelde koeien 1300-1600; handel stug; 120 melkkoeien 2000-2200, h. stug; 5 stieren v.d. lev.; 25 pinken 1000-1200, h. stug; 20 graskalv 400-600; 198 nucht. kalv. v.d. lev., v.d. fok 120-180, h. goed; 62 biggen taxatieprijs; 18 schapen v.d. 1.; 900 kippen en hanen f 0,90; konijnen f 1; eenden f 1-0,90 p. kg 100 gram vermicelli -7, rants, margarine Voor 3e periode 1944 (le helft) 20 Februari tot en met 4 Maart. 9-10 A Brood 4 rants, brood of gebak 9-10 B Brood 1 lants. brood of gebak 9-10 Beschuit 1 rants, beschuit 56-57 Algem. 1 rants, brood, gebak of bloem 55 Algem. 250gr. peulvrifchten D20 Reserve 250gr. gort E20 Reservé 250 gr. rijst of gort 54 Algem. 9A Boter 9B Boter V, rants bak-en braadvet 53 Algem. 100 gr. kaas (-10 Melk Is/-» liter melk 9-10 Taptem. 13 tliter taptemelk 9-10A Vleesch 1 rants, vleesch 9-10 B Vleesch Vt rants, vleesch 9-10 Aardapp 2 kg. aardappelen 9-10 Toeslag 1 kg. aardappelen 52 Algem. 500 gr. suiker 51 Algem. 250 gr. jam 9 Versn 100 gr versnaperingen 09-10 Tabak 1 rants shagtabak. rook- of pruimtabak 049 Algem. 1 rantsoen Waschpoeder. 050 Algem. 1 rants. Eenheidstoiletzeep. C18, D18, E18 Reserve 1 r. Waschpoeder. E19 Reserve 1 rantsoen Toiletzeep. Bijzondere rantsoenen: B17, Cl?, D17, E17 Reserve V* r. Boter. Op deze bonnep mag reeds op 19 Febr. worden gekocht, uitgezonderd vleesch en aardappelen. Alle bonnen zijn 14 dagen geldig, uit gezonderd: 06A, 08A Boter 23 Jan.'t.m. 4 Maart. R 01 Tabak 26 Dec. t.m. 29 April. 049, 050 Algem., C18, D18, E18, E19 Re serve 20 Febr. t.m. 18 Maart. Bon 09 Aardappelen en 09 Toeslag 20 Febr. t.m. 26 Februari. Eerstvolgende bonaanwijzing op 5 Ma^rt voor alle artikelen, uitgezonderd: Vermicelli op 19 Maart. Scheerzeep op 30 April. Kinderdrankpoeder op 2 April. .Tabak 09" en „Tabak 10". Sigaretten, sigaren of cigarillos kan men op deze bonnen niet koopen. Werkmanspakketten. Distr. dienst deelt mee, dat deze in zeer beperkte mate wel verkrijgbaar zullen zijn, maar dat voorshands nog geen aanvragen kunnen worden ingediend. „Versnaperingen 09": 150 gram suiker werk-artikelen of, voor zoover voorradig, chocolade-artikelen. Voor het tijdvak van 5 t.m. 18 Maart a.s. zal eveneens een bon voor 150 gram versnaperingen .worden aangewezen, zoodat men in totaal 300 gram versnaperingen ontvangt geduren de een periode van vier weken. MEDEDEELINGEN PLAATSELIJKE DISTRIBUTIFDIENST. LAATSTE GELEGENHEID afhalen nieuwe stamkaarten. In verband met het feit, dat de fami lie van hen, die in deze gemeente hun niéuwe stamkaart en inlegvel moeten af halen, deze personen tijdig kan verwitti gen, maakt de distributiedienst reeds nu bekend, dat voor heh, die aan de eerste oproep geen gevolg hebben gegeven, de laatste gelegenheid tot het in ontvangst nemen van deze bescheiden gegeven wordt op: Maandag 28 Februari as. in het Fanfa regebouw aan de Wittekruislaan te Den Burg. De wijze van afhalen (letter en tijd) wordt nader aangegeven in dit blad van 26 Februari a.s. (Publ. 127.' KATHOLIEKE KERKLIJST. DEN BURG. Zondag:- Biechtgel. van 7,30-8; Missen in Den Burg en Der. Hoorn om 8 en 10,30; in ©opterend 10,30. Communieuitreiken onder alle Missen en ook 7,30 en 9,30. Lof om 3 u. Maria-congregatie afd. mannin om 3,30. Maandag: Missen 7,30, 8,15 en uur. Dinsdag: Missen 7,45 en 8,15. Woens dag: Asch-Woensdag. Missen om 7 en 7,45 (gezongen). Aschkruisje voor beide Mis sen. 8 u. H. Mis in Den Hoorn. 6 u. Rozen krans. 8,30 Maria-congregatie afd. jonge mannen. Donderdag: 8 u. Mis in Ooster end. 7,45 gezongen Requiem (Doodceel). Vrijdag: 3,30 biechtgel. v. schoolkinderen 6 u. Kruisweg, Zaterdag: 4 t.m. 8 biecht- gelegenh. op volle uren. 6 u. rozenkrans ST. MARTINUS OUDESCHILD. Zondag: stille H. Mis 8 uur; Hoogmi! 10,30. Woensdag 7 u. Aschwijding. In d< week H. Mis 7,30. Zaterdag 568 uui biechthooren. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL. van 11 tot en met 18 Febr. 1944. GEBOREN: Adriaan Petrus zv Jacobui Johannes de Veij en Catharina Marga* retha Witte. Willemina Afina dv Maar* ten Brouwer en Maria de Smidt Geertie Grietje dv Pieter ter Steeg* en Fijtje Prins. Geertje Pieternella at D. Hillen en J. Buisman. ONDERTROUWD: Bernhard Hermann Boks en Jetske Huisman. Ype Brou wer en Aaltje Kiewiet. GETROUWD: Geene OVERLEDEN: Jacobus de Wolf, 74 jaar geh. m. A. Pouwer. is oorzaak van hoestbuien, piepen op de luchtpijp en benauwdheid op de borst Neem dan direct de zacht •iy moplossende Abdijsiroop. Vanouds beproefd by hoest, griep, bronchitis, asthma. AKKER'S "SWerélds béste Hoestsiroop

Texelsche Courant | 1944 | | pagina 2