Wat Texeis boeren moeten weten Geen vergeefsche strijd voor een nieuw Europa. Wereldnieuws II.) HET AVONDLAND ZAL NIET ONDERGAAN BUITENLAND. BINNENLAND Texelsche Berichten da 'Hj ',7c JAARGANG. No. 5856. WOENSDAG 3 MEI IS4I. TEXELSCHE Aan de 1-Mei-rede van de Lei der Mussert is 'l volgende ont leend: Het socialisme zal zegevieren. De ont- nrikkeling gaat voort, juist in deze tijd. De beslissende strijd, welke thans woedt zal een nieuwe weg, welke naar dat doel ;eidt, ontsluiten. Ondanks de bezwaren, nalvvelke deze oorlogstijd met zich brengt, geloof ik onwrikbaar aan de opgang Ik kan en ik wil niet gelooven, dat de strijd van millioenen voor lotsverbetering en eerbied voon de arbeid, meer dan een tialve eeuw gestreden, vergeefsch is ge weest. In deze geweldige tijd wordt de weg vrijgemaakt, welke naar een hoog- epunt van sociale gerechtigheid voert. Thans voltrekt zich de revolutie van de arbeid tegen, het kapitalisme. In 1917 kwam Sovjet-Rusland tot stand Enkele jaren later ontstond in Duitsch- land onder de arbeider Adolf Hitler het nationaal-soc., in Italië onder de arbei der Mussoliyi het fascisme; beider stre ven is gericht tegen het kapitalisme en op de verheffing van het volk. Daartegen nu bonden de Anglosaksische plutocraten de otrijcl aan: aan de socialistische ont wikkeling van Euiopa moest een ^nd werden gemaakt. Een voorwendsel vond Londen in 19119 in Danzig en de Corri dor om de oorlog te verklaren. Toen ving de eindstrijd aan tusschen het volksche socialisme van Europa eenerzijds en het kapitalisme van Amerika, vereenigd met het communisme, aan de andere kant. Verliezen we deze eindstrijd, dan bc~ teekent dit dc ondergang van Europa. Het doel is Europa de ruggegraat te bre ken en dan te verdeelen in twee invloed sferen, de eene zou onder de Sovjets ka men en de andere een kolonie worden van Amerika. Wee dan de arbeiders! Wij gelooven in het Ijehoud van Euro pa, dank zij het nationaal-soc., dank zij Adolf Hitler, de top van de defensieve macht van Europa. Hoe eerder de bedreiging van Europa is afgewend, des te eerder kan Europa's oorlogsapparaat worden omgeschakeld om de mensch te dienen. Niet de mensen is. er voor het kapitaal, maar het kapitaal is er voor de mensch. Nog is hel nacht, maar een stralende nieuwe dag zal rijzen, de dag van het volksche socialisme, het eenig mogelijke socialisme. Dan gaat Eur.opa een nieuwe toekomst in en in dat nieuwe Europa zal een herboren ♦federlandsch volk zijn. De strijd gaat voort, het socialistische doel zal worden bereikt. De toekomst is aan ons, de strijders voor sociale gerech tigheid. Kou zee! Verdere opmarsch van de Japanners. De Japanners hebben de laatste weken de wind wel in dc zeilen Met onvermin derde snelheid rukken zij in Honan langs de Loenghai-spoorweg op. Zelfs worden reeds plaatsen bezuiden de Gele Rivier bedreigd. Invasie brengt voedsclschaarschte. Radio Londen sprak van de moeilijk heden, welke uit een invasie voor de be volking van West-Europa zouden voort vloeien. De „bevrijding", zoo heette het, zou vermoedelijk lange tijd in beslag nemen. Londen meent derhalve reeds thans de betrokken bevolking te moeten waarschuwen voor de chaos op het ge bied der voedselvoorziening, welke het verwacht. Van Britsche zijde werden eveneens terreurmaatregelen in 't voor uitzicht gesteld. De U.S.A.-vloot na de oorlog de grootste ter wereld. De nieuwe commissie uit het Amenk. congres voor de studie der Noordameri- kaansche na-oorlogsche defensie-politiek legt volgens de „News Chronicle" uitge sproken imperialistische tendenzen aan de dag. De leden van cïfeze commissie eischen, dat de U.S.A. na de oorlog een staand leger van anderhalf millioen man en de grootste marine ter wereld zal moeten bezitten Geteisterd Bengalen. Van de 50 millioen inwoners van Ben galen zijn er het vorige jaar door mala ria, cholera en pokken wel vijf millioen gestorven. Een journalist vertelt van een veld bij het dorp Jalewhar, dat hij met honderden lijken en skeletten bedekt zag. De voedselpositie laat nog steeds veel te .venscnen over. Rijst kost er wel vijf maal zooveel als in 1914. Duitsche actie tegen invasie. De laatste tijd staan bepaalde zenuw punten van het Britsche' invasiefront van Duitsche zijde aan zware aanvallen bloot. Niet alleen heeft de marine haar steunpunten betrokken, maar ook doet de luchtmacht in toenemende mate van zich spreken door aanvallen op de Brit sche zuid- en oostkust, van waar de in vasie zou moeten starten, en vooral _op die punten, waar schepen bijeengebracht zijn. Weer een aanval op Japanscli hospitaalschip. v Het is nu" sinds Juni 1943 al voor de vierde maal, dat Tokio te Washington moet protesteeren wegens het beschieten van een roode-kruis-schip Men heeft, vastgesteld, dat als motief van het besto ken van deze schepen uitsluitend gold: „de lust tot het dooden en wonden van onbeschermde personen". KUNST EN KULTUUR. CyricI Vcrschaeve, de vurige Vlaam- sche strijder, dichter en L-unstkenner, werd 30 April 70 jaar. In Amsterdam is een commissie inge steld voor de samenstelling eener biblio grafie (beschrijvende lijst van boeken, tijdschriftenartikelen, enz.) van de hoofd stad. Dr. Bursch, conservator van het Rijks museum voor Oudheden te Leiden, werd tot buitengewoon hoogleeraar aan de gemeentelijke Universiteit te Amster dam benoemd. (Dr. Bursch had o.a. de leiding bij het oudheidkundig' onderzoek in het Park te Den Burg Red.) DE ZON. Wo. 3 Mei op 6,05; onder 21,09 DE MAAN. Wo. 3 Mei op 15,39; onder 4,55 Volle Maan: 8 Mei 7,48. HOOG WATER OP TEXELS REE. Wo 3 Mei 7,02 en, 19,34 Do. 4 Mei 8,02 en 20,26 Vr. 5 Mei 8,49 en 21,08 Springtij 10 en 24 Mei. Landingen op N.-Guinca. Op 23 April werd Miit Tokio gemeld, dat ue vijand onder krachtige dekking in de nabijheid van Hollandia en Aitape op de noordkust van N.-Guinea tot lan dingen is overgegaan. Sindsdien heeft hij zijn troepen daar versterkt. Met Japan- sche land- en luchtstrijdkrachten zijn er nu gevechten aan de gang. Vrouwelijk militair attaché in Engeland. Tot plaatsvervangend Amenkaansche militair attaché in Londen is' benoemd majoor Florence Catharine Japsoy, offi cier van het vrouwelijke Amerikaansche legercorps. Dit is de eerste maal in de geschiedenis dat een vrouw op een der gelijke post is benoemd. v Van dc Ironten. Plaatselijke aanvallen der bolsjewieken waren vruchteloos; in eemge sectoren wonnen Duitsche tegenaanvallen weer terrein. In Italië werden vijandelijke ka zematten vernietigd en aanvallen afge slagen Duitsche vliegers bombardeerden Plymouth en scheepscóncentraties voor cie zuidkust. Ir. Frankrijk werd Toulon, in Duitschlancl werden vooral Friedrichs haven en Berlijn weer geteisterd Luchtslagen boven Berlijn. De Amerikaansche vliegers, *die vonge week een aanval op Berlijn deden, heb ben het heel zwaar te verantwoorden ge had. Bij honderden stegen de Duitsche jagers op en deze hebben in de met de vijand aangebonden strijd wonderen van dapperheid vertoond. Boven de hoe al- stad ontwikkelde zich een slag van groo- te omvang, waarin tientallen aanvallers werden neergeschoten. „Nimmer tevo ren" zoo verzekerden Amerikaansche pi loten, „hebben we er zoo iets meege maakt. Dc Dui1sch£* jagers vielen als be zetenen aan" Portugal blijft aan Duitschland wolfram leveren. In weerwil van de geallieerde eisch. dat Portugal niet langer wolfram aan Duitschland zal leveren, heeft Lissabon besloten, daarmee toch door te gaan. In de eerste plaats, omdat het bondgenoot schap met Engeland aan Portygal geens zins een dergelijke verplichting oplegt en verder omdat Duitschland het niet meer leveren van wolfram als eenopen lijke vijandelijke daad zou beschouwen (wolfram is een bijzonder hard metaal, dat pas bij een temp. van 3330 gr. smelt. Men gebruikt het o m. voor de vervaar diging van boorwerktuigen). Turkije .levert nog vvèl chroom v aan de geallieereden. Dat klopt met. Turkije hoéft in strijd met gemaakte afspraken zijn chrobmle- veranties aan Duitschland geslaakt, maar levert nog wel chroom aan de geallieer den. Het. spreekt vanzelf, dat dit groote ontstemming hééft gewekt De woord voerder van Wilhelmstrasse sprak in dit Verband van verdragsschending en het is te voorzien, dat Berlijn zich niet „zoo maar" hierbij zal neerleggen. Wilhelm strasse is van oordeel, dat de fronten zich nu duidelijk afteekenen! De Duitsche ambassadeur in Turkije, Von Papen, ver toeft momenteel in Duitschland en zal vermoedelijk niet zoo spoedig naar An kara terugkeeren. Geen vrouwen als werkkrachten naar Duitschland voorloopig. Er werken nu reeds meer dan 12 milli oen butenlandsche arbeiders in Duitsch land en nog heeft dit getal zijn hoogte punt niet bereikt. Ook Duitschland zelf heeft zijn arbeidsreserves nog lang niet uitgeput. Eventueel zal ook de vrouw in het arbeidsproces worden betrokken, maar van, bevoegde zijde wordt meege deeld, dal aan bet tewerkstellen van bui- tenlandsche vrouwen irt Duitsche bedrij- ven voorloopig nog met wordt gedacht. DE SCHOENENBEURS. De N.V.D. geeft tot het ruilen van schoenen gelegenheid morgenmiddag van 34 uur (Raadhuis) Zijn gezin komt niets te kott. Reeds lang Was hij van plan zich als vrijwilliger te melden, maar wat zou er van zijn gezin terecht komen als hij weg zou zj)n 9 Daar li&eff hij eerst eens naar geïnformeerd en zie >#at viel geweldig mee. Zijn gezin komt niets te kort, daar wordt in ieder opzicht, nu en later voor gezorgd, zoowel wat salaris, levensmiddelen, brandstof, enz. betrefi Toen trok h\J de stoute schoenen aan. Doe het ook! Vul eerst onder staande bon in. U ontvangt dan nadere inlichtingen. NAAM ADRES N - WOONPLAATS verzoek? toezending eener brochure over de Waflfen ff Üukmppen en inzonden j-tn £riiu-U>mmindo Niederiaodc. Korte Vijverberg Den Haag NED. ARBEIDSFRONT. Vanwege het Nea. Arbeidsfront wordt in de groote plaatsen van het land een belangwekkende tentoonstelling gehou den; thans is ze te Utrecht in het N. V. Huis te bezichtigen. Ze werd geopend door de leider Woudenberg, die er daar bij op wees, dat deze expositie ^eel wan begrip omtrent het Arbeidsfront zal kun nen wegnemen, Er zijn in de Nederl. be* drijven nu 7000 sociale voormannen aangewezen, van wie er 4000 volledig geschoold zijn. Bezoekers van de ten toonstelling krijgen gelegenheid de ver- looning van een drietalleerzame films bij te wonen. HET NIEUWE BREEKT ZICH ONWEERSTAANBAAR BAAN. Te vijand strijdt voor het instandhou den van een oude wereld, die heeft afge daan, zoo schreef Rijksminister Go eb be Is in Das Reich",-maar wij strijden voor dc stichting van een nieuwe moder ne wereld. Wanneer is het in de geschie denis voorgekomen, dat de reactie oyer de vooruitgang triomfeerde? Het nieuwe ^breekt zich onweerstaanbaar baan. Het moet weliswaar bergen leed verzetten en offers brengen, maar is het op het hoog tepunt daarvan gekomen, dan ligt de be tere wereld; open. Deze zal ook uit het lijden en de smarten van deze oorlog te voorschijn komen. POST VOOR VRIJWILLIGERS. Alle postzendingen voor Vrijwilligers moeien voor!aan worden géhdresseerd: An das SS-Hauptc.mt D II/2, Deutsche Dienslpost/IVIaastricht. Zui Wei terlei- lung an: (na;fm).veldpostnr. of adres.. Vermeld naam en adres van geadresseerde en afzender duidelijk op alle post en ook op een'daar- bij ingesloten briefje. Tot 20 gr. is alles vrij van port. Pakjes boven 20 gr. moe ten van Zulassungsmarken zijn voorzien, wanneer ze naar veldpostnrs worden ge zonden en mogen niet zwaarder dan 100 .gr. zijn. Pakjes met veldpostnrs hoogstens 1000 gr. Tijdschriften en kranten mogen ook aan veldpostnrs zonder Zulassungs marken worden verzonden. Op lucht- veldpostbrieven een tweetal lucht postzegels plakken en „luchtveldpost" vermelden. (Deze postzegels en toela tingszegels worden door de vrijwilligers aan hun familie gezonden). Voortaan geen post voor vrijwilligers meer naar Den Haag zenden. De Duitsche Dienst- post zorgt voor verzending van veldpost wissels aan vrijwilligers bij alle genhe den. EEN GREEP UIT 'T RADIOPROGRAM Donderdag: 12,15 Bij de Fam. De Boer; J8.45 Praatje van Max Blokzijl. Vrijdag: 13,— Voor boer en tuinder; 18,45 Over pootaardappelen. Zaterdag: 13,25 Weke- lijksche wandeling; 13.55 Voor volkstuin ders. Voor wie schapenkaas» bereiden. Op voorstel van de Ned. Landstand hebben het Bedrijfschap voor Zuivel en de Prov. Voedselcomm. hun goedkeuring gehecht aan dez^ regeling voor hel ver strekken van stremsel. Schapenhouders met vijf of meer mclk- schapen kunnen op een desbetreffende verklaring van de PBH bij de Zuivelfa briek 100 c.c. stremsel bekomen onder voorwaarde, dal dit beslist met wordt ge bruikt om van koemelk kaas te bereiden. Inlevering restanten zaaigranen. Zaaizaadhandelaren moeten alle restan ten zaaizaden (uitgezonderd stamboonen) en de uitschopnsels van alle zaaizaden ui terlijk 15 Mei 1944 inleveren bij bureau Akkerbouwproducten, Afd. Noordholland te Alkmaar. WIJZER WORDEN, MAAR STRIJDEN BLIJVEN. Zooals te verwachten was, was een groot deel van de rede van de R ij k s- commissaris gewijd aan de persoon van de Fuehrer en diens arbeid. Voorts besprak hij ook de beproevingen van het oogenblik. Als wij thans militaire berichten uit Oost-Galicië krijgen kunnen die zijn zooals ze willen. Wij zijn kalm, want wij weten, dat wij daar Euippa zullen hou den. Het is voor ons, die in het oosten van ons rijk gestaan hebben, een in de eeuwen onder geschiedenis gestaafde ze kerheid, dat deze horden nooit over de Karpathen zullen komen. Sprekende over de Fuehrer zeide de Rijkscommissaris: „Wat ons als enke lingen moeilijk mag lijken, is toch slechts een honderdmillioenste deel van hetgeen op de schouders van de Fuehrer ligt. Hij evenwel is de 141st en de kracht. Juist op de aan beslissingen rijke dag, waarop ik hem meemaakte, vloeide hij over van kracht en sterkte. Dat is de ge nade in deze mensch, dat hij in het be wustzijn van een volle verantwoorde lijkheid niet slechts alles draagt, maar grooter en sterker zijn kracht op anderen overdraagt, naarmate zijn taak zwaarder is. De Fuehrer heeft volbracht, wal slechts zeer weinfg geniale menschen is gegeven: strijder te blijven en een wijze te zijn. Dat is het grootsche van zijn ver schijning. Ook tot ons allen komt dit op de een of andere wijze nader. Als wij terugden ken aan 1939, zullen wij allen zeggen, dat wij rijper zijn geworden. Wij hadden toen het volledig besef van wat wij wil len en de onvoorwaardelijkheid van onze wil, maar sedertdien hebben wij een overvloed van inzicht verworven. Laten wij ook zoo doen: wijzer worden, maar strijder blijven, dat is de kern. Nadat dc Rijkscommissaris over dc jongste politieke nederlagen van de ge allieerden had gesproken 'en over de souvereiniteit der kleine volken, en be toogd had, dat Duitschland na 1918 uit de diepste vernedering is opgestegen tot de huidige machtsontwikkeling in de we reldoorlog. die thans reeds vijf jaar duurt, zeide hij o.a „In deze eenheid van strijders aanvaarden wij de vuur proef, van welke wij weten, dat zij de zwaarste zal zijn. Wij zijn innerlijk zoo sterk in ons hart, dat wij zeggen: Ja, thans komt deze vuurproef, wij zullen overwinnen.' BELGIE Uit een kerk te Mechelen werden de juweelen en de gouden sieraden van het beeld yan de Moeder Gods geroofd. FINLAND Aan de westkust van Finland deed zich een overstroomingsramp gelden. Van een polder van 300 ha. braken de dijken door. ENGELAND Een Iersch soldaat moest in Enge land terechtstaan, omdat hij over 't Ka naal wou zwemmen om bij de Duitsche weermacht dienst te nemen GRIEKENLAND. Aan ae Grieksch-Albaneesche grens werd een bendecent aim van 12 km. om singeld De bandieten verloren 11 man aan dooden. 70 gevangenen en veel ma teriaal. VEREEN1GDE STATEN. De Amerikaansche minister van ma- ïine, Knox, is door een hartverlamming overleden. De Amerik. genei aal Bradley hield zijn troepen voor, dat maar weinigen bij' de invasie het leven zullen laten. Maar waar wapht hij dan nog op9 ITALIË. Het fase. republ. Italië heeft eenige nieuwe duikbooten in de strijd gebracht. De matrozen werden aan boord van Duitsche duikbooten opgeleid Wel 1347 priesters, monniken en or- dezusters .zijn in Italië door geallieerde luchtaanvallen gedood (in Castel Gan- dolfo 47). In Urbana werd op 247 kerk gangers met boordwapens geschoten Het schuitje van een luchtschoimnel sloeg te Helmond een 19-j. -jongen 'de schedel in. Zijn toestand is heel ernstig. Door een lek in de schoorsteen vermoe delijk is te Oisterwijk een villa uitge brand. De inboedel kon grootendeels worden gered. Sinds 24 April wordt te Nijmegen ver mist het plm. £0-j. meisje Antonia Jans sen. Ze was op weg naar de Kweek school, maar is daar nimmer aangeko men. Voetbal. In het uitverkochte Olymp. Stadion te Amsterdam versloegen de Volewijckers VUC met 5-1. Na de eerste 25 mnt. reeds was het voor VUC „beke ken". Sportterreinen en fabrieken kunnen bij luchtbeschermingsdienst Amsterdam een grammofoonplaat bestellen, waarop de geluiden van een sirene voor „lucht alarm" en „weer veilig" zijn vastgelegd. De Enkhuizer Almanak voorspelt voor deze maand: Tusschen 4 en 11 Mei ko men enkele warjne dagen voor. De IJs- heiligen vallen op 10, 11 en 12 Mei-Daar na blijft het weer sterk afwisselen eh iets te koel. F 75000 boete, f 3750 proceskosten en '1 jaar sluiten. Dit was de straf voor gr ós- si ersfirma M. Goetz en Zn. te Arnhem, die o.a. aan grove prijsopdrijving deed en, daarbij van valsche facturen gebruik maakte. Door kortsluiting vermoedelijk ont stond brand in de slrooperserij Zwart te Uilekoten, Baarlt-Nassau (N.B.) 200,000 kg. stroo ging verloren. Zestig inbraken bleken twee personen 24 en 26 j in Utr9cht en omgeving té hebben gepleegd. Tegen <4e een werd 4, tegen de ander. 3 jaar gevorderd. De elf ambienaren(-essen) te Hengelo (O.), die een door burgemeester verplicht gestelde NVD-vergadecing weigerden bij te wonen, werden door het Vredesge- rechtshof wei zeer gelaakt, maar vrijge sproken van „burgerlijke, dienstweige ring". Eisch wa^een week gevangenis. Door een brand in de kerk van de Ned Protestantenbond te Apeldoorn ging de preekstoel vërloren; het orgel werd beschadigd. De centrale gasver- warming was de vuurhaard. He/tjg woedde het vuur onder dé vfoep van kerk. NAAR ZUID-AFRIKA Morgen, 4 Mei: Texelsche Courant avond met Mary Pos. Komt U vooral vóór.half acht (van 7,15-7,30 aantrekke lijke muziek) TOONEÉLAVOND IN „CASINO" Het tooneelgezelschap -"Jan Nooij zal Zaterdag en Zondag in Casino voor een daverend^ klucht ^zorgen: Hoera, ik ben papa Wiè van een „lollige" avond houdt kan daar terecht (zie ach\) AFSCHEID DS. VAN 'T HOOFT. Zondag heeft Ds. Van 't Hooft onde» groote belangstelling dé kerk'Vvas ge heel bezet afscheid genomen als pre dikant in verband pet het door hem naar Asten aangenomen beroep (zie verslag in volgend nr.) JUBILEUM A. VAN DER MEULEN Gisteren was het 30 jaar geletfëh, dat de heer A. van der Méulen in dienst trad bij de N.V. C R. Keijser~en Co. Hij deed zich in die jaren als een uitstekend wer ker kennen; door opname in rlë directie oer vennootschap onder méér zag hij de betoonde toewijding beloond. Dat hij Zich in wijde kring vrienden verwierf, is Wel duidelijk gebleken op de gisteren in Pens zaal gehouden receptie, waar velen de ju bilaris en zijn echtgerioote kwamen ge luk wenschen Een schat van bloemen leg de mede getuigenis af van de groote sym pathie, welke men dè heer Van der Meu ten allenvege toedraagt. Van de heer .f de Beurs, mede-directeur, mocht de ju bilaris een fraaie wandversiering in ont- vangst nemen. ZUIVELFABRIEK EENDRACHT. Afscheid van de heer C. Stoep- ker, grondlegger van de Coöpe ratie. (Vervolg.) Uw heele persoon werd dcoi de fabriek- opgeëischt, zoo vervolgde de heer C. Roe per in zijn toespraak tot de aftredende voorzitter, want er was werk aan de win kel. Het on-ecynomische van de melkver- v/erking op Texel werd ingezien en dit leidde tot dc samenvoeging van De Hoop (Dé* Waal) en De Eendracht (1 Febr. '32) Welk een- voldoening voor u, Stoepkei de bekroning van 'uw werk; uw helder inzicht had de overwinning behaald. De e.prste jaren moest u tegen de publieke opinie in werken. Uw. arbeid kwam niet altijd naar buiten uit. Heel veel hebben we aan u te danken wat aangaat onder houd en vernieuwing van gebouwen en inventaris Ook voor een degelijk finan cieel beheer stond u altijd op de bres! voor afschrijving en reserveering moest eerst worden gezorgd. Aan' u danken we. dat de Vereen., ondanks tegenwerkende omstandigheden in zoo'n goede financ. positie verkeert. Uw benoc-ming tot be stuurslid, later vice-voorz. van de Coop Zuivelbank te Alkmaar was hieraan niet vreemd. Heel veel heeft u voor het'ver een.-leven en de boerenstand op Texel ge daan, maar geen vereen, heeft meer van uw werklust en inzicht geprofiteerd dan De Eendracht. Zelfs niet bij benadering kunnen wij aan onze verplichtingen Je gens u voldoen. Namens bestuur en leden breng ik u daarvoor oprecht hulde ën dank. Als blijvend monument van uw arbeid staat daar de fabriek. Uw besluit, af te treden, moeten we respecteeren. U meende plaats te moéten maken voor een jongere kracht, een bewijs Van uw nog jonge en gezonde geest. Wij kunnen u echter niet missen en daarom stelt het bestuur de vergadering voort u tot e e r e- v o orz. te benoemen. Onder applaus wordt dit voorstel met alg. stemmen aan genomen.(Wordt vClwolgd.) LAATSTE NIEUWS De Nederl. onderdanen Joh. Meijer, Hendr. dc Vries en Tjalling Bakker zijn wegens verspreiding opruiende geschrif ten en poging tot brandstichting ter'doöd gébracht. Stalin beweerde, dat Duitschland al leen door gecombineerde slagen van het O. en hel W. uit verslagen kan worden. In Frankrijk werd Reims gebom bardeerd, in Italië stond Florence aan een terreüraanval bloot (opera, woonwijken)

Texelsche Courant | 1944 | | pagina 1