Invasie in Neard-Frankriik. BRUTE OORLOGVOERING. Wereldnieuws BINNENLAND - I JAARGANG. No. 5866. WOENSDAG 7 JUNI 1944. EXELSCHE COURANT Een ooggetuige vertelt lort geleden hebben de Anglo-Ameri- ien 'n nieuwe bladzijde van hun com- op het algemeene volkenrecht hreven. Of zou het weer slechts een irgissing" zijn. dal spelende kinderen scheervlucht aangevallen burgers, die n werk verrichtten, beschoten en trei- q als militaire doelen onder "vuur ge- men werden? Nu ja, "t was tot dusver hoofdzaak in het Duitsche rijk ge- iied en dat ligt toch altijd nog, eenige en rijdens met de D-trein van hier. De oude Jan de Vries schudde onge- )vig zijn hoofd met de witte haren, >n wij na het eerste bericht er over raken Rij geloofde het eenvoudig niet. it zooiels bovendien in zijn Nederland kunnen gebeuren onmogelijk Zijn jongen stond naast hem, ook hij i niets, doch uit zijn blik sprak meer n woorden kunnen zeggen. Wat zal oude nu zeggen9 Mij klinkt nog in de ooren het gejam- er der kinderen en het gesteun van ge- ondc mannen en vrouwen, die uren ng in hun bloed naast de spoordijk la- n en t slachtoffer werden van de dui- ilschc moordlust van onmenschelijke genstanders. Menige volwassene keer- 011 zich om. om geen getuige te zijn van Ier. U p i zooveel nood en ellende, als hij in zijn geheele leven nog niet had meegemaakt. Voor menigeen was het tevens een ruw ontwaken. Of misschien wel vQor velen? Ik zag niets dan helpende handen; waar zich ergens een mogelijkheid voor deed, werd aangepakt. Kinderen droegen emmers water, vrouwen en meisjes hiel pen gewonden, troostten, waar het leed tranen in de oogen deed schieten, man nen droegen draagbaren aan. Een in drukwekkend beeld van een hulpverlee- ning, die uit nood ontstond en een ge voel van saamhoorigheid geeft. - Daar- tusschen Duitsche soldaten en Arbeits- manner, met krachtige handen aanpak kend waar hun optreden vereischt werd. Zouden hier de grenzen der terreur liggen? Zou nu niet de slagboom geval len zijn en de weg voor een onbegrensde willekeur versperd? Waar menschen zich zoo hard en vastberaden toonen, kan de omvang van een brute oorlog voering nog zoo groot zijn, zij zal geen succes hebben Die nood legt banden, dat heeft de jongste lafhartige aanslag op de Nederlandsche bevolking aange toond. En uit deze band zal de tegen stand ontstaan,_niet de ontbinding. Ze schieten maar raak. Naar uit Den Haag gemeld wordt, heb- tn Anglo-Amerikanen de laatste dagen jodenkamp met machinegeweren en lordkanonnen beschoten. Eenige joden erden gedood, eer*$; aantal zwaar ge- or.d. Luchtpiraten in actie. Bij een aanval op Luik schoten Anglo- ijfflmerikaansche vliegers op een menigte enschen, die in een plaatsje in de om- or iving .der stad voor een bakkerswinkel kaar verdrongen om aan de beurt te mien. "21 van hen werden gedood. Zoo treurt de koning om zijn volk. Op de vraag, wat hem het smartelijkst a'( id getroffen, toen hij Rome moest ver- ten. heeft de ex-koning Victor Emanu- volgens het in Napels verschijnende 'gfeekblad Italia Libera" tot antwoord geven: „Dat ik mijn collectie munten loest achterlaten". Pantserwagens en vliegtuigen. Naar het oordeel van Luit.-generaal ittmar kan spoedig een groot Sov- it-offensief worden verwacht. Daarbij illen vooral pantserwagens en vliegtui- n een rol spelen. De Sovjet-luchtmacht, dus spreker, heeft een groote omvang angenomen, zoodat men er kwistig mee -n omgaan. Naar het aantal gerekend jn de Sovjet-vliegtuigen aan het heele ont in de meerderheid en, zoo verzeker- generaal Dittmar, door 't massale op- •eden der roode gevechtsvliegers krijgen Duitsche eskaders een harde noot te raken. „De geweldigste slag". Het Zweedsche blad Aftonbladet noemt slag, welke ten Zuiden van Rome oedde, ,.de geweldigste slag uit de rijgsgeschiedenis". Er waren meerland- uchfÜLijdkrachten in actie dan ooit voren, het kleine gevechtsterrein in anmerking genomen De aanvallers lelden zich aan groote gevaren bloot en (den daardoor zware verliezen; alleen an pantserwagens wel 1000 stuks. De ag duurde drie weken, maar van een erkelijke doorbraak door de Duitsche nies was nimmer sprake, nog minder an omsingeling van noemenswaardige uitsche strijdkrachten. Toespraak van de Paus. In een 2 Juni gehouden rede zeiót de aus o a„ dat over de vorming van de omende vrede tot nu voor het grootste eel woorden van onverstand zijn ge weken. De uit onchristelijke overwm- iïigs- en vredespannen ontstane econo mische en sociale toestanden dreigen een ec el van de toekomst te worden. In de /ereld moet plaats zijn voor de vrije ntplooiing der nationale krachten van le volkeren. Moge de wereld, zoo be- oot de Paus, een verdere verlenging an deze oorlog bespaard blijven; moge oor Gods genade spoedig weer het mor- cnrood van de vrede schijnen. Zelfs in een ziekenhuis niel veilig. In een Roemeensch ziekenhuis, waar- Amenkaanschë vliegeniers werden erpleegd, is het dezer dagen voorgeko men, dat de verpleegden, toen er lucht- larm werd gegeven, in wilde haast uit iun bedden vluchtten en bevend ver- ochten, naar de schuilkelders te worden ebracht. De leidende dokter wees er ronisch op, dat zij zich bevonden in een nder de bescherming van het Roode Cruis staand ziekenhuis, dat volgens de biglo-Amerikaansche beweringen, niet 'oor bombardeering in aanmerking komt desondanks bleven de verpleegde Ameri- aansche vliegeniers angstig >E ZON. 7 Juni op 5,19 en 21;59 >E MAAN. Vo 7 Juni op 22,40 en 6,07 Laatste Kwartier: 13 Juni 17.56. ÏOOG WATER Oi' TEXELS REE. Vo 7 Juni 10,37 en 22,55 8 Juni 11,15 en 23,36 9 Juni 11,56 en Springtij 8 en 22 Juni. )o. AMERIKAANSCH SCHRIJFSTER KLAAGT ENGELAND AAN. Vera Bnttain schrijft in 't New York- sche tijdschrift „Reconcilliation" (Ver zoening), dat Engeland schuld heeft aan de terreuraanvallen op de burgerbevol king Op de ontwapeningsconferentie van 1932, aldus schrijft zij, hebben onder meer Quitschland en Italië gepleit voor de afschaffing van bombardementsvlieg tuigen. Engeland weigerde echter, omdat het bommenwerpers wilde gebruiken te gen stammen aan de Noordwestelijke grens van Britsch-Indië. Hevige strijd op Biak. Op het eiland Biak (Wiak), het groot ste der Schouten-einlanden, t.o. de Geel vinkbaai, wordt nog heftig gestreden Er is een woestenij ontstaan met een menig te bomkraters. Maar nauwelijks heeft de vijand zich een weg naar het binnenland kunnen banen. Hij lijdt heel zware ver liezen. maar schijnt het eiland toch in bezit te willen nemen. Rome open stad? De opperbevelhebber van de Duitsche troepen in Italië stelde de geallieerden voor, Rome tot open stad te verklaren. In de stad zouden dan geen vernielings maatregelen worden getroffen. De burge rij zou de beschikking houden over de levensmiddelenvoorraden en de Duit- schers zouden de electriciteits- en water voorziening in tact laten. Aan het Vati- caan zou verzoqkt worden, hierop contro le uit te oefenen. Evenwel hebben de ge allieerden op het voorstel van Kessel- ring niet geantwoord. Alexander spoorde de bevolking van Rome aan tot gewa pend verzet en liet strijdkrachten met tanks tot in het centrum der stad door dringen. Straatgevechten waren hierdoor niet te vermijden. Toch zal de Duitsche weermacht de stad zooveel mogelijk sparen. i CHINA Volgens Tsjoengking hebben de Japanners in het gebied van Hankau wel 210,000 man bijeen. ECUADOR. De toestand is weer nor maal. Men stuurt er op een „democrati sche alliantie" aan. VATICAANSTAD verbrak haar ver bindingen met het buitenland. Op de mu ren werd prikkeldraad aangebracht. FINLAND. Ter gelegenheid van zijn 77e verjaardag werd Maarschalk Man- nerheim met de hoogste militaire onder scheiding vereerd. BR.-INDIE Uit het Br.-Indische leger aan het 'Birmaansche front zijn al ruim 15000 soldaten, meest Indiërs, gedeser teerd. BELGIE. Bosschen bij Luik werden van bandieten gezuiverd. Ook een bosch bij Bouillon, waar twee bandietenkam pen werden ontdekt. Men trof er 30 kis ten munitie en springstof aan; ze waren door Britsche vliegtuigen uitgeworpen. JAPAN. Door omschakeling in de kleinhandel te Tokio zijn 2500 personen vrijgekomen voor de oorlogsindustrie. „Japan kan de vijand ook in vlieg tuigproductie overtreffen'verzekerde kapitein Matsoesjima. TURKIJE. Door zelf elk jaar 800 ton sigarettenpapier te fabriceeren, behoeft Turkije dat niet meer in te voeren, wat deviezen spaart. FRANKRIJK. Bij een bombardement op Parijs werd ook het Instituut Pasteur verwoest. De directeur, zijn assistent en het heele personeel kwamen om. Generaal-veldmaarschalk Von Rundstedt heeft de verdediging rond de Golf van Biscaje geïnspecteerd. AUSTRALIË Minister Forde verklaar de- „Het gaat er nu om, wie het 't langst volhoudt. Onze tegenstanders mogen deels tamelijk uitgeput raken, ook de ge allieerden kunnen niet langer roemen op eenigermate overvloedig oorlogspotenti eel". JOEGO-SLAVIE. In de strijd tegen de bolsjewistische benden werden reeds 9148 partisanen gedood, 1502 gewond en 2007 gevangen genomen. Bij twee Anglo-Amerik. luchtaan vallen op Split werden 300 personen ge dood. Met machinegeweren werd op de bevolking geschoten. MOORD MET VOORBEDACHTEN RADE bedreven door Anglo-Ameri- kaansche vliegers. De laatste tijd worden de gevallen van beschieting in scheervlucht van vreedza me burgers, vooral, vrouwen en kinderen, in de dorpen, op de wegen en de akkers door Amenkaansche vliegers steeds tal rijker. Ze hebben een zoodanige veront waardiging onder de landelijke bevolking veroorzaakt, dat deze reeds eenige tijdin afgelegen streken het recht in eigen han den neemt, wanneer Amenkiansche of Engelsche vliegeniers daar gedwongen zijn uit hun beschadigde toestellen te springen. Waar die vliegers de toestellen verlieten binnen het bereik van officieele organen, vond, aldus de plv. Rijkspers chef Suendermann, een dergelijke lynch partij nergens plaats. Suendermann stel de de oorlogshandelingen tegen weerloo- ze burgers, vooral het neerschieten van vrouwen en kinderen in dorpen en op de velden door machinegeweervuur, als bewuste moord met voorbedachten rade aan de kaak. Want deze vijandelijke pi loot, die op deze wijze in scheervlucht aanvalt, weet wat hij aanvalt. Het feit van de moord is dus in ieder opzicht vol doende duidelijk. Onder bescherming van sterke flot tieljes werden de Krim-troepen naai Roemenië overgebracht. Een BV 138 heeft als verziend oog van het convooi de taak het luchtruim te beveiligen. (PK Steinmetz HH-St. P.c.) RECHTSZAKEN. Een huwclijkszwendelaar te Maastricht werd wegens oplichting voor f 5000 van een dame te Kerkrade tot 3 jaar veroor deeld Aan de bontdiefstal te Eindhoven in Jan. (voor f 65000) blijken zich een 6-tal Amsterdammers te hebben schuldig ge maakt. Zij werden tot straffen van 12 20 mnd. veroordeeld Wegens misdrijven, door minderjari gen gepleegd, werden te Amsterdam op gemaakt- in 1942 2783 processen-verbaal; in 1943 1328 processen-verbaal. Echter moet met uit het oog worden verloren, dat veel jeugdige boefjes, die zich vroeger door stelen bv. „verrijkten", nu in de zwarte handel geld „verdienen". Daartegen optreden is een belangrijke nieuwe taak van de kinderpolitie. SPANJE. Wegens spionnage zijn vier Spanjaarden ter dood gebracht. HONGARIJE. In Boedapest zijn nu aardappelen zonder bon verkrijgbaar. ZUID-AFRIKA Het Parlementslid Louw zeide zich met alle macht tegen joodsche immigratie te verzetten, omdat er reeds een „onverkwikkelijk joden vraagstuk" bestaat DUITSCHLAND. Amenk vliegers lie ten bij helder zicht bommen vallen op het weeshuis van Geseke. 40 weezen werden onder het puin bedolven. Verwacht wordt, dat een nieuw of fensief der Sovjets op Roemenië, Lem- berg, Brest-Littowsk en de Oostzeestaten gericht zal zijn. Groote activiteit heerscht reeds aan het Finsche front. SOVJET-UNIE. Moskou verzocht aan Iran zijn schepen op de Kaspische Zee ter beschikking van de Sovjet-Unie te wil len stellen. Sovjet-Ruslancf weigert nog steeds aan Vaticaan en Internat. Roode Kruis inlichtingen over het lot der krijgsgevan genen te verstrekken. Toen de dochter van Stalin zich te Moskou als studente liet inschrijven, vulde ze als beroep van haar vader in: professioneel revolutionnair." ENGELAND. De Daily Sketch schrijft: Wij kunnen geen blijde verwachtingen koesteren. De Duitsche troepen zijn ner gens ingesloten. De Duitsche leiding is nog steeds meester over haar besluiten. Door de ontploffing van een mum- tietrein in Eastanglia werd een gashou der mede vernietigd en een station en veel andere gebouwen zwaar beschadigd. De uitgaven der leen- en pachthulp aan de geallieerden bedragen al 24,225 millioen dollar. Londen spoort tot zuinigheid met brandstoffen aan, daar een tekort dreigt te ontstaan. In Engeland zijn door stakingen in April 719,000 arbeidsdagen verloren ge gaan. De Kerk van Schotland heeft ge weigerd haar afkeuring uit te spreken over de luchtaanvallen op burgerbevol king. (Manch. Guardian). DUITSCHE WEERMACHT BIEDT KRACHTDADIG TEGENSTAND. Dinsdagmorgen vroeg 5,30 u„ zijn ge allieerde strijdkrachten aan de kust van Normandié (N.-Frankrijk) tot de aanval, overgegaan De operaties zijn van zoo danige omvang, dat zij ongetwijfeld als eerste phase der invasie zijn te be schouwen. De Duitsche verdediging greep van het eerste oogenblik af krach tig in en bracht de geallieerden reeds in korte tijd bloedige verliezen toe. De eer ste divisie valschermjagers werd door de Duitsche troepen zeer zwaar geteisterd. Le Havre werd in de vroege morgen he vig gebombardeerd. Zoowel vlootstrijd- krachten als vliegtuigen namen daaraan deel. Ook stonden Calais en Duinkerken aan bombardementen bloot. De gealli eerde operaties te land omvatten tot nog toe alleen de kuststrook tusschen La Havre, (mond van de Seine) en Cher bourg (Normandië). De valschermjagers hadden o.m. stellig ten doel, eenige vlieg velden te bemachtigen. De geallieerden zullen vermoedelijk ook trachten zich in het bezit te stellen van de oorlogshaven Cherbourg, teneinde een -/ast bruggen hoofd te kunnen vormen De geallieerden, aldus de Rijkspers- chef Dietrich, zijn dus hun bloedige of fergang begonnen. Duitschland is zich van de beteekenis hiervan bewust en zal zijn volle kracht ontplooien en de strijd met kloeke vastberadenheid aanbinden, teneinde Europa en zijn kuituur voor de ondergang te behoeden. LAATSTE NIEUWS Zwaartepunt van de strijd aan het westelijk front is voorloopig C a e n aan de Orne (Norniandië) Landingsbooten legden een rookgor dijn om zich aan de Duitsche afweer te kunnen onttrekken. Vele slagschepen beschieten de kust cm groepen van elk 30-40 booten het lan den mogelijk te maken Talrijke Britten en Amerikanen zijn gevangen genomen. SPT (Berlijn) acht het mogelijk, dat nog een vierde en een vijfde front wor den gevormd en is van oordeel, dat de aanval niet mag worden onderschat. Het aantal dooden door het bombar dement op Roosendaal is tot 68 gestegen Bij Nettuno sneuvelden meer Ame rikanen dan in de Pacific. Victor Emanuel trad af ten gunste van zijn zoon. Genua, Savona en Turijn zijn weer gebombardeerd. Van het oostelijk front Aanvallen van Duitsch-Roemeensche troepen N. W. van Jassy wonnen terrein. Om Rome te sparen Orr. Rome, het oudste cultuurcentrum te sparen, gaf de Fuehrer de Duitsche troepen bevel, naar het gebied, N. W van de stad terug te trekken. De strijd wordt intusschen voortgezet met de on wrikbare wil, de overwinning te behalen WAARSCHUWING. Eén tot 15 jaar tuchthuisstraf, vijf jaar gevangenis of in ernstige gevallen de doodstraf, kan worden opgelegd aan degene, die in een of andere vorm hulp verleent aan krijgsgevangenen, die ge vlucht zijn of die zich niet gemeld heb ben Gelijke straf wacht degene, die weet dat hier een persoon uit een vijandelijke staat verblijf houdt, maar daarvan geen aangifte doet. ITALIË. „Stomdronken lieden worden in Italië veracht. Echtscheidingen ko men er weinig voor. Lastig vallen van vrouwen en meisjes wordt er heel kwa lijk genomen" Aldus kan men lezen in de „Gids voor geallieerde soldaten in Italië". En dat moet men de soldaten van „beschaafde" naties nog oijbrengen! Maarschalk Graziani heeft voor de vloot lichting 1923 opgeroenen Victor Emanuel heeft afstand ge daan van zijn volmachten en deze over gedragen aan de regeering Badoglio. Bij de meer dan 600 vijandelijke luchtaanvallen op N.-Italië werden 2300 personen gedood, 5000 gebouwen ver woest. „Het kan met twijfelachtig zijn, hoe het vraagstuk der monarchie ten slotte zal worden opgelost". Aldus de commu nist Ercoli, die in Z.-Italië heer en mees ter is. VEREEN. STATEN. De Gaule verzocht de 5 milliard p.st., welke de Bank van Frankrijk destijds naar de V.S. liet over brengen, ter beschikking van zijn Comité te stellen. Uit de pers blijkt echter, da^ hij wel geen gehoor zal vinden Het Amerik. vliegtuigmoederschip Black Island is door Japansche vliegtui gen tot zinken gebracht. (New York). Met betrekking tot de invasie voor spelt Mr. Quentin Reynalds (V S.) „het verschrikkelijkste bloedbad der wereld geschiedenis". Vliegergeneraal Russel Wilson stortte met zijn bommenwerper tijdens een aanval op Berlijn neer, toen het vliegtuig in brand werd geschoten en ex plodeerde. De 35-j. Marion Stankowitsch is sinds haar 17e jaar 15 maal gehuwd zon der zich ooit eenmaal te hebben laten scheiden. Ze genoot nu huwelijkstoelagen van vier soldaten, met wie ze sinds de oorlog uitbrak huwde. Zoo ongelukkig is te Tilburg de 72-j. mej. O in haar woning van een trap ge vallen, dat ze op slag dood was. De Plasmolen te Mook werd aoor net NAF als arbeidersontspanningsoord in gebruik genomen. Van diphtcrie deden zich van 14-20 Mei 995 gevallen voor (week daarvoor 1036); /an kinderverlamming 6 (6). Autobanden mogen alleen na bekomen vergunning worden verkocht, vervoerd of versneden Verkoopen en afleveren van rubber- conservenglasringen met lip aan groot- en kleinhandelaren is verboden. Aan de gevolgen van een botsing bij het voetballen is de 26-j BV^-speler W Lurling, Den Bosch, overleden. Voor duizenden guldens werd na het indrukken van een ruit gestolen uit de r.oodwinkel van juwelier E. T te En schedé Twee meisjes van 10 jaar werden door mitrailleurkogels gedood, toen zij met 'n drom andere nieuwsgierigen zich te dicht bij een le Hel (Putten) neergekomen vliegtuig waagden. (Barnev Crt.) Fietsen, waschgoed, enz werden keer op keer in de Betuwe geroofd. Men heeft drie daders te pakken gekregen en tot straffen van 3 en 4 jaar veroordeeld. Ze kwamen uit Ede, Bussum en Barneveld Ze bleven niet in huis bij luchtalarm. Daardoor is te Hengelo de 9-j. Grietje Linde zw^ar, haar 10-j. broertje Hans licht gewond door scherven van een gra naat. Een zakje met f 1200 werd te Hilver sum gevonden. Toen eigenaresse zich bij de vinder vervoegde, bleek het deze man ontstolen te zijn. Hij had het in een gesloten kastje opgeborgen De N.S.B. heeft sedert eenige jaren het constant blijvend aantal ledental van 100,000 doch het getal koopers van zijn orgaan is van maand tot maand geste gen. (Deutsche Allg. Zeitung.) De Enkhuizer Almanak voorspelt voor Juni, dat het weer in doorsnee normaal zal zijn Tusschen 1 en 10 Juni komen eenige mooie warme dagen. Eind Juni zal het weer veranderlijk zijn Een clandestieue distilleerderij werd ontdekt in een huis aan de Wetering dwarsstraat te Amsterdam. Twee man nen en een vrouw, die in Haarlem jene ver trachtten te verkoopen, zijn opgeslo ten Een 4-j. buurjongetje haalde op 'n bo venhuis te Rosmalen een kindje van zes weken in een onbewaakt oogenblik uil bed en liet het uit een raam vallen Het kindje was op slag dood. Bij het opruimen van een fundament maakte men te IJmuiden van dynamiet- patronen gebruik. Twee arbeiders, 24 en 40 jaar. werden zwaar gewond, toen zij bij het boren op een niet-ontplofte pa troon stieten Er is een vlagvcrbod afgekondigd. Uit gezonderd zijn o.m. Duitsche weermacht, Waffen SS, Duitsche politie, Rijksar- beidsdienst, Roode Kruis, en, voor ge bruik volgens de voorschriften, verkeer, beroepsvervoer en scheepvaart Van het vinden van vliegtuigen, on- derdeelen. apparaten daaruit, 'enz moet ten spoedigste bij de politie aangifte worden gedaan. Niel er aan komen! Na- latigen stellen zich aan zware straffen bloot. Een schuit mei 18,700 kg. steenkool. liggende bij de Berlagebrug te Amster dam, werd 's nachts door onbevoegden naar een andere plaats gesleept. Men tref de volgende morgen twee mannen aan, die bezig waren het schip te lossen. Sinds 2e Pinksterdag werd de 9-j. Joh v.d Tuin te Haarlem vermist. Het kind blijkt nu te zijn meegelokt door een ongunstig bekend staande 39-j. schilder, die het door hc'. ondei water te houden, heeft laten stikken. De beheerder van Kindertehuis De Becie, te Voorst, G., de 60-j. Rijksduit- scher Singenstreu werd door onbekenden uit een hinderlaag doodgeschoten. De daders waren met een auto in het kin derpark doorgedrongen Er wordt naar hen nog gezocht Twee broers waren te Ronde-Blas (Steenwijkerwold) aan het melken. On derwijl werden uit hun woning verschei dene sieraden, o.a. horloges en duizenden gld gestolen. Zekere Foppe ae Boer. die al meer gestolen had, en eens uit Veen- huizen ontvluchtte, bleek de dader. HANDEN INEEN VOOR WINTERHULP. Gironummer: 5 5 5 3. KUNST EN KULTUUR. De heer M. D. Ilenkcl, wnd. hoofd directeur van het Rijksmuseum, is op 66-j. leeftijd overleden. Naar de Nederlandsche roman „Dr. Vlimmen" van Mr Roothaert zal de Duitsche industrie een film vervaardigen Kasteel-museum De Sijpesteyn le Loosdrecht is weer voor het publiek opengesteld Cor van der Lugt, die wegens gezond heidsredenen de functie van het gemeen telijk Theaterbedrijf te Amsterdam neer legde, werd opgevolgd dooi Ben Rooij- aards. De Vereen. Hendrick de Keijser, die zich de aankoop en restauratie van histo rische en monumentale bouwwerken ten doel stelt, houdt in de Bijenkorf te 'Am sterdam een tentoonstelling.

Texelsche Courant | 1944 | | pagina 1