Springstof-,,Robots" tegen Engeland. Wereldnieuws BINNENLAND re JAARGANG. Nu. 5870. WOENSDAG 21 JUNI 1941 TEXELSCHE COURANT Ter vergelding van de geallieer de luchtaanvallen. Tevens anti invasie-wapen. Wie niet hooren wil, moet voelen! Hoe sak heeft de Fuehrer niet afschaffing in de bombardementsvliegtuigen be- eit? Engeland lachte er om. Hoe vaak niet op het barbaarsche van de gealli- ;rde wijze van oorlogvoeren gewezen? et heeft met geholpen. Integendeel: de rreurvliegers traden met de dag dries- r op. Toen van Duitsche zijde te kennen erd gegeven, dat de vergelding niet zou tblijven, dreef men daarmee de spot; en achtte Duitschland niet in staat, appen van eenige beteekenis terug te Wfven. Maar sinds de vroege morgen van Vrij- ig" 16 Juni denkt men er in Londen an- e' ?rs over. Toen is -de vergelding begon- >n en wel met een geheel nieuw wapen, it schrik en ontsteltenis verspreidde in ijde kring. Hoe het er precies uitziet en J1 ie het werkt, is voorloopig nog een ge- (im, maar reeds kan worden vastge- ld, dat zijn uitwerking de stoutste fan- sie overtreft. Van Engelsche zijde udt men het als een draadloos bestuurd iegtuig aan, de Duitschers spreken van „helhonden", ook" wel van robot-vliegtui gen en dynamietmeteoren. Ze maken een onheilspellend geraas. Overdag laten ze een witte rookpluim achter, 's nachts een roode gloed. Sneller dan een vuurpijl ja gen ze door de lucht; daardoor is het na genoeg onmogelijk, de bevolking tevoren door luchtalarm op het naderend gevaar attent te maken. Opeens kan zoo'n pro jectiel, afgeschoten ergens aan de Ka- naalkust, het gestelde doel hebben be reikt; dan stopt zijn motor en stort hij na! 5, 6 seconden ter aarde. Een ontplof fing van ongehoorde kracht volgt; niet één, maar verscheidene huizen worden als kaartenhuizen in elkaar gedrukt: Zelfs in de tunnels van de ondergrond- sche trein is men voor de uitwerking van dergelijke bommen niet meer veilig. Tot acht meter diep doen zij zich gelden. Van branden, daardoor teweeggebracht, kon men des nachts aan de andere kant van 't Kanaal de vuurgloed zien. In geallieerde kringen maakt men zich over dit nieuwe wapen ernstig ongerust. Men beweert wel, dat ..tegenmaatrege- leh" reeds getroffen zijn, maar voors hands zal men de „helhonden" zeker niet van het lijf kunnen houden. Berlijn ver wacht niet, dat de geallieerden eens het-' zelfde wapen' tegen Duitschland zullén aanwenden. Hiertoe is de afstand te groot g3X Groot verlies van vliegtuigen. Naar 18 Juni uit Berlijn werd gemeld, van de viermotorige vliegtuigen, wei- Zondagnacht naar het Nederrijnsche ibied vlogen, wel 25 pet (41) verloren 'gaan. Duitsche vrouwen werken mee. Met gunstig resultaat is in Duitschland n proef genomen met de bediening vai: ekhchten en electr. apparaten der chtdoelartillerie 'door vrouwen. Als mi- mumleeftijd is 20 jaar gesteld; een iximumleeftijd is niet bepaald. Negers boven Mucnchen. Volgens Amerikaansche berichten erden de Amerikaansche bommenwer- 'rs. die de jongste terreuraanvallen op uenchen uitvoerden, vergezeld van een oep jachtvliegtuigen met uitsluitend gers Luchtaanvallen op Bonin-archipcl. 3-Honderden vijandelijke vliegtuigen, n vliegkampschepen opgestegen, heb- in op een der eilanden van de Bonin- chipel (Iwojima) een aanval gedaan, f machines werden neergehaald. (De pansche Bonin-eil. liggen tusschen Ja in en de Marianen). Indianen als parachutisten. Bij de invasie werd ook gebruik ge- aakt van groote groepen Roodhuiden, e als valschermtroepen dienst deden, lar een Duitsche oorlogscorrespondent, eldt, zijn deze groepen zoo goed als ge el vernietigd. Slechts een afdeeling okeezen kon het leven er af brengen; ze in krijgsgevangenschap gëraakt. Het lot van St.-Lo. Een totaal verwoeste stad is door de truiming van St.-Lo de geallieerden in inden gevallen. Door een menigte immen hadden zij het plaatsje, dat om in historische bouwwerken hoog aange- hreven stond, letterlijk „platgestampt". iar komt bij, dat hun verliezen aan anschappen aanzienlijk waren. Zater- g alleen reeds ruim 4000 man Badoglio's zuiveringsactie. De thans afgetreden regeering-Ba- glio heeft 9,734 officieren van het Itali- nsche leger uit hun functies ontzet en or militaire rechtbanken gedaagd On- r hen bevinden zich 29 generaals, 31 lonels en 178 andere hooge officieren. 'a inleiding was de weigering om na ,de pitulatie van Italië tegen Duitschland vechten en hun wapens aan de gealli- rden in te leveren. Dc kracht van het Roode Leger. Het liberale Amerikaansche tijdschrift fation" acht het een uitgemaakte zaak, t in geval van een geallieerde overwin- ig over het lot van het Duitsche volk [g Isluitend door Anglo-Amerikanen en lsjewisten zal worden beslist en ver- lgt dan: „Hoe sterk ook de Anglo- rj nerikaansche strijdkrachten mogen aI n, die bij een succesrijke oprichting n het tweede front de Europeesche bo- m zullen betreden, het Roode leger zal ■h nog sterker zijn' SOVJET-RUSLAND. Van de 8,5 milli- i ton goederen, door de V.S. geleverd, voor 900,000 ton niet aangekomen. r ZWITSERLAND. In een vergadering Lausanne is de stichter van het Inter- Olymp. Comité (1894), Pierre de ubertin, plechtig herdacht ZON. f- 21 Juni op 5,16; onder 22,07 MAAN. 21 Juni op 6.06; onder 22,43 Eerste Kwartier: 28 Juni 19,27. rd|K)G WATER OP TEXELS REE. kij i 21 Juni 10,41 en 23,01 CU. 22 Juni 11,21 en 23,40 23 Juni 12,en Springtij 22 Juni- MARKTBERICHTEN. JEXEL. 19 Juni 1944. dl koeien, 1 varken, 13 n. kalveren, le- fing; 1621 lammeren: ooien 60-120, tomen 15-25; 20 konijnen f.1 p. kg.; 10 l0' PPen f 0,90 per kg. Londens langste luchtalarm. Het langste luchtalarm in deze oorlog hebben de Londenaars op 16 Juni be leefd. Toen hebben zij als gevolg van de explosie van „dynamiet-meteoren" wel 16 uur in de schuilkelder moeten door brengen. De angststemming neemt er^toe. Radio-Daventry liep schade op. Londen een tweede Babyion? ,Wie zal zeggen," zoo 'spfalc.de Leider op 27 Nov. 1.1., wat er over een half jaar van Europa's grootste metropool, Londeh, tot 1914 de hoofdstad der wereld, nog overeind staat?" „In 1950 vóór Christus was Baby Ion de metropool van het toenmalige Babyloni sche wereldrijk. In 689 voor Chr. werd zij met de aardbodem gelijk gemaakt zóó af doende, dat men tot in de 18e eeuw •na Christus niet met zekerheid wist te zeg gen, waar zij ooit had.gestaan!" „Zal Londen het tweede Babyion wor den? Wij weten alleen, dat achter de ver- geldingswil van het Duitsche volk de enorme kracht staat van een techniek, die zoowel tot opgang als tot ondergang kan dienen. Zij is een beslissend element geworden in deze worsteling tusschen de continenten, waarbij het voortbestaan van Europa op hét spel staat De grootste militaire sensatie. De Telegraaf-corr. te Berlijn meldt, dat het er naar uitziet, dat het nieuwe wa pen de grootste militaire sensatie van deze oorlog vormt Het is 't gesprek van de dag, en niet in Duitschland alleen. Er zijn Duitschers, schrijft hij, die voor spellen, dat het lot van Engeland nu in weinige dagen beslist zal zijn, maar, ver volgt hij: Ook zijn er menschen, die be dachtzaam het hoofd schudden en be zorgd zijn over eventueele wrekende tegenmaatregelen van Britsche zijde. Het Duitsche publiek is wel zeer voldaan ever de aanwending van dit nieuwe wa pen. maar de voldoening wordt getem perd door het besef,"dat het hier een wapen van zeer krachtige uitwerking be treft en dat de oorlog daarmee in een nieuw stadium is ingetreden, dat zeer on verkwikkelijke aspecten zou kunnen ver- toonen. Het zal nu meer dan ooit ooit hard tegen hard gaan. En dan te be denken, dat hier nog slechts van het be gin van een nieuwe actie tegen het Brit sche eiland sprake is! In steeds sterker mate, verzekert Berlijn, zullen de „helle honden op de Britten worden losgela ten en ook zullen nog andere wapens met een verrassende uitwerking in de strijd worden gebracht. Reeds hebbetr-m w land deskundigen en geleerden de hoof den bijeengestoken om te'beraadslagen, wat tegen die meteoren kan wórden ge daan. Londen beweert wel, dat ze met bommen van 1000 kg. kunnen werden kelijk vast, dat de uitwerking veel ern- gelijk gesteld, maar Berlijn stelt nadruk- stiger is. Door een vuurgordijn meent men Zuid-Engeland tegen de „robot- planes" (draadloos bestuurde vliegtuigen) te kunnen beschermen; maar dat moet ontzaglijke hoeveelheden munitie kosten, daar de Duitsche legerleiding van 'plan is, Engeland dag en nacht met het reeds zoo doeltreffend gebleken wapen te besto ken. Door afweer tracht men de gevleu gelde bommen in de lucht tot explosie te brengen in verscheidene gevallen zou dit ook gelukt zijn, volgens Londen, maar jagers hebben niet veel kans, doordat de snelhied van die projectielen .daarvoor te groot is. De Britsche luchtvaartdes- kundige Oliver Stewart spreekt van een „in experimenteel opzicht uiter mate belangrijk nieuw wapen" en is van oordeel, dat het mogelijk het belangrijk ste wapen van de luchtoorlog der toe komst wordt. Dit zou voor de mensch- heid geen rooskleurige perspectieven openen Zullen er naar deze Engelsche visie in de toekomst inderdaad geen winnaars en verliezers maar nog alleen overlevenden en vernietigden zijn? DE YVARENUITVOER NAAR DUITSCHLAND. Met ingang van 1 Juli controle. strenge IN SYRIË komt op uitnoodiging van Syrische communisten een Pan-Arabisch arbeiderscongres bijeen. 's-Gravenhage, 16 Juni. De vervaar diging en verzending van artikelen en andere goederen buiten de grenzen, die getrokken zijn door dc Overheidsmaatre gelen voor het bedrijfsleven, zijn verbo den. Ter conlroleering van dit verbod zal van 1 Juli 1944 af, alle warenuitvocr naar Duitschland aan een strenge en rigoureu- se controle worden onderworpen. Wie goederen van welke aard ook per spoor, per expediteurs, met vrachtauto's of met schepen naar Duitschland wil ver zenden, moet tevoren het bewijs van een spreciale vergunning hebben verkregen. Zonder dit bewijs moeten de spoorwegen de expediteurs of de verschepers het aan nemen van de zending weigeren. Ter vei krijging van het bewijs moeten worden overgelegd: a. voor alle producten op het gebied van de voedselvoorziening en van de landbouw ofwel de origineele uitvoer vergunning van 't ministerie voor Land bouw en Visscherij, ofwel, indien de uit voervergunning niet tijdig kan worden verstrekt, resp.de uitvoer in gedeeltelijke zendingen geschiedt, een door de expor teur uit te schrijven formulier bl. voor alle andere fabrikaten, halffa brikaten en grondstoffen (behalve kolen en cokes, welke zonder vergunning uit gevoerd mogen worden) een afschrift van de ordervergunning van de Zentral-Auf- tragstelle. b2. voor zendingen met een goederen- waarde beneden f 500 en voor zendingen van Duitsche particulieren ter dekking van hun persoonlijke behoefte een speci ale uitvoerverklaring, voor zoovèr niet de Zentral-Auftragstelle om speciale re den een uitvoervergunning heeft ver strekt. (Voor reisbagage is geen vergun ning vereischt). Tegen de belangen der V.S. De Finsche gezant in de V.S. en drie gezantschapsraden zullen de V.S. moeten verlaten omdat hun werk zich „tegen de belangen der V.S." zou hebben gericht. Dit beteekent geen verbreken der diplo matieke betrekkingen Finland staat pal. In een dagorder heeft Maarschalk Mannerheirif zich Vrijdag tot de tVeer- macht gericht. Hij stelde vast, dat de vij and opnieuw een groot offensief is be gonnen; in het bijzonder staat de Kareli- sche landengte aan zinlooze stormaan vallen bloot. Hij spoorde iedere soldaat aan, zijn plicht te doen tot het uiterste, opdat het land niet in handen van Mos kou zal vallen Bommen op Le Havre. Bij een poging om Duitsche zeestrijd- krachten in de haven van Le Havre uit te schakelen, hebben vijandelijke vlieg tuigen volgens Londen wel 4600 ton bommen uitgeworpen. Blijkbaar maken de Duitsche schepen het de Anglo-Ame- rikanen nogal lastig. Anders zou men de haven van Le Havre daaraan niet heb ben opgeofferd. Van de fronten Terwijl Zuid-Engeland over een breed te van 200 km. aan verwoesting door het nieuwe Duitsche wapen is bloot gesteld (men staat er vrijwel machteloos tegen over). woedt de strijd in Normandië voor al hevig in het gebied van St. Sauveur le Vicomte, waar de vijand er in slaagde, naar de westkust van het schiereiland Cotentin door te stooten. Noord en zuid •van deze doorbraak hebben de Duitsche troepen nu een afgrendelingsfront ge vormd. Het vijandelijk bruggenhoofd O. van de Orne, werd vernauwd, terwij] voor de kust weer eenige schepen tot zin ken gebracht of beschadigd werden. De dappere kleine bezetting van Elba (223 vk km.; Texel 180 vk^ vm) heeft „strijd,! n&J^ejdjiaflü^.sUjj.d: -legpn de- overmach- ÖiP# éëflié^en w<j&<tèn toegebracht, dè Vvfij^ nóar iiëK' vasteland moeten nemen. ïn de sector Grossetto-Perugia werd zwaar gestreden, maar de vijand kon er maar geringe terreinwinst behalen. Plaatselijke aanvallen van de bolsje wieken in het voorterrein der Karpaten, aan de Berezina en bij Witeljjjk werden met zware verliezen voor de vijand af geslagen. Onderwijl bestookten Duitsche vliegtuigen het spoorwegknooppunt Sar- ny met goede uitwerking. Op de Karelisch landengte moesten als gevolg van te groote druk der bolsjewie ken eenig plaatsen worden prijsgegeven. De aanvallers leden echter zeer zware verliezen. Van de door bommen getroffen steden moeten vooral genoemd worden Berlijn, Duisburg, Oberhausen, Hannover, Ham burg, Wesermünde, Bremen, Weenen en Pressburg en Stettin. Van het Aziatische front meldt Japan de inname van Tsjangtsja, de hoofdstad van de Chineesche provincie Hoenan; de heele 19e Tsjoengking-divisie zelfs werd daarbij vernietigd (2300 dooden en 2000 gewonden). Van de Amerikaansche vloot, gestationneerd bij de Marianencilanden, werd menig schip tot zinken gebacht; te vens gingen er 300 vijandelijke vliegtui gen verloren. DE SCHOENENBEURS. De N.V.D. geeft tot het ruilen van schoenen gelegenheid Donderdagsmid dags van 34 uur (Raadhuis). N.V.D.-MOEDERTEHUIZEN. De Nederlandsche Volksdienst stelt iedere moeder, die daaraan behoefte ge voelt, kosteloos in de gelegenheid drie en een halve week door te brengen in een van haar gerieflijk ingerichte en mooi- gelegen Moedertehuizen. Inlichtingen zijn te bekomen op het Bureau van de NVD, Raadhuis, Den Burg. KINDERTEHUIS UIT DE LUCHT BESCHOTEN. Op 9 Juni heeft een Anglo-Amerik. vliegtuig in scheervlucht een kinderva- cantieoord te E r m e 1 o met boordwa- pens aangevallen. Het gebouw werd daarbij beschadigd. Slechts aan een ge lukkig toeval is het te danken, dat geen kinderen het slachtoffer zijn geworden van deze moordaanslag. POST VOOR VRIJWILLIGERS. In aansluiting op het bericht van Za terdag nog het volgende: Luchtveldpostbrieven moeten van 2 luchtpostzegels Voorzien zijn en op de brief moet vermeld zijn luchtveldpost. Luchlveldpostzegels en toelatingszegels worden door de vrijwilligers aan hun fa milieleden gezonden.' Kranten- en tijdschriftenzendingen aan veldpostnummers met eengewicht van meer dan 1U0 gram zijn alleen toe gestaan, indien deze direct van de uitge ver verzonden worden. In het vervolg moeten brieven, tijd schriften en pakjes voor de vrijwilligers niet meer naar het SS-Ersatzkommando Niederlandc in Den Haag gezonden wor den. De veldpost voor de vrijwilligers wordt door de Nederlandsche post aangenomen en in plaatsen waar kantoren van de Duitsche dienstpost gevestigd zijn, kan men de veldpost daar bezorgen. Ook kan men bij dc Duitsche dienstpost geld ver zenden op veldpostwissels voor de vrij willigers bij alle eenheden der Weer macht en Waffen-SS. Montgomery's schip liep op een mijn. Het schip, waarmee Montgomery zich naar Normandië zou begeven, liep op een mijn, wat veel dooden en gewonden ver oorzaakte. Montgomery werd niet ge wond. Evacuatie van Londen. De Engelsche regeering heeft de evacu- atiè van Londen gelast, daar men zelfs in schuilkelders en in de tunnel van de ondergrondsche treinen niet langer veilig is voor het geweld van het nieuwe Duit sche wapen. Jules Verne overtroffen. Met ingehouden adem, zoo schrijft de Berlijnsehe redacteur van het Handels blad over het nieuwe wapen, wacht de wereld thans de afloop van deze, de meest fantastische toekomstdroomen van Jules Verne overtreffende, worsteling FINLAND heeft het reisverkeer sterk beperkt, vooral in het zuiden. DUITSCHLAND. Ondanks de oorlog wordt de Ibc-bestnjding en het weten- schapp. onderzoek energiek voortgezet. IRAN. Het door de Sovjets bezette deel van Iran werd in 1942-1943 door 200,000 personen verlaten. FRANKRIJK. Te Parijs zijn 25000 Amerik. vlaggen opgespoord; een jood was de fabrikant-eigenaar. BR.-INDÏE. Om het inflatiegevaar te bestrijden, werden door Britsche vlieg tuigen o.a boven Karatsji 50.000 pam fletten uitgestrooid met de aansporing vooral te sparen. In Birma zijn groote contingenten Britsch-Indische soldaten naar het Vrij- heidsleger van Soebhas Chandra Bose overgcloopen. De Japapners bezetten nieuwe plaatsen. VEREEN. STATEN. Diamanten zijn hiei 300 pet. in prijs gestegen (geen im port van sierdiamanten uit Antwerpen, Amsterdam; overigens geringe invoer; Het boschbestand der V.S. is van 1909-1938 met 40 pet verminderd ENGELAND. Hongerend Indië moest wo^gens gegevens van kan se lie i Ander son ten milliard pond ó^rengen om de Britsche heerschappij in stand te helpen houden De verkoop van dagbladen in Enge land is de laatste dagen zeer gedaald, dooi dat ze zoo weinig nieuws van het in vasiefront bevatten. Morrison, Engelands minister van Linnenl. zaken, bezocht een Engelsche plaats, die buitengewoon zwaar door de dynamietmeteoren was getroffen. De legergroepen van Montgomery zitten nu tusschen twee vuren. Zijn ravi- tailleeringsgebied toch is onder 't zwaar ste storingsvuur gelegen. TURKIJE. Het aftreden van Mene mendjogloe staat in verband met het feit, dat de geallieerden niet langer duldden, dat Duitsche schepen van de Dardanellen (verbinding tusschen Middell. Zee via Zee van Marmora met de Zwarte Zee) gebruik maakten HONGARIJE. In het huis van een jood, die zich voor advocaat uitgaf, zijn in een uitgeholde muur 85 kg. zuiver goud en een ongelooflijk groote hoeveelheid an dere kostbaarheden geionden. Te Boedapest zijn een procuratie houder ter dood en drie joden tot levens lange tuchthuisstraf veroordeeld wegens knoeierij ten nadeele van de weermacht. VANDAAG VOOR ZOOVEEL JAAR. 1814. Noord- en Zuid-Nederland ^.ver- eenigd; 1819. Geboortedag van de com ponist J Offenbach. RE1CHSSCHULE VALKENBURG. Als ge uw jongen naar de Reichsschule in Valkenburg zendt, krijgt hij daar mid delbaar onderwijs en latijn, hij leert alle takken van sport tot paardrijden en au torijden, hij kan een instrument leeren bespelen. Maar het hoogste doel der Reichsschule is: mannen op te voeden, die in staat zijn andere menschen veilig, vast en goed te leiden. Daarom verleent de Reichsschule alleen toegang aan jon gens, die gezond zijn naar karakter, geest en lichaam en die leidt zij zoo noodig kosteloos op. Inlichtingen geeft de Reichs schule te Valkenburg. Tc Rustenburg is op een opgehoogd terrein het lijk van een onbekende plm 25-j. vrouw gevonden Sinds 9 Juni wordt te Amsterdam ver mist de 14-j. Hendrika v.d. Werken, zich ook wel noemende Ellie Akkerman Een drieling, drie jongens, werd ge boren in het gezin van het echtpaar Ech- teld-de Bie te Werkhoven. Alles wel. De Enkhuizcr Almanak voorspeit: 20- 22 Juni: Goed weer met wind; 23-24 Juni. onbestendig, koel. Drie jongens, 16, 16 en 17 jaar, werden te Delft op heeterdaad betrapt, toen zij Uiteen spoorwagon suikerwerk, schoen smeer en gedisnlleerd stalen. Uit wraak wierp een 43-j. landbouwer te Heesch vergif (loodarsenaat) in de put van zijn buurman Hij kreeg lVs jaar. Er waren verzachtende omstandigheden De 34-j. kinderjuffrouw Pclr. van Dijk wordt sinds zij 24 Dec. in de R.K. kerk te Vooi schoten de vroegmis bijwoonde, ver mist Zij leed aan zwaarmoedigheid Gedistilleerd. Wie 15 Juni meer dan 100 1 in voorraad had, moet hiervan in verband met de accijnsverhooging aan gifte doen bij Rijksontvanger. Twee arbeiders uit Beverwijk, 40 en 56 j., werden in de duinen bij Haarlem gedood door een vliegtuigbom, welke daar reeds geruime tijd onopgemerkt had gelegen. De tbc is in ons land de laatste jaren zeer toegenomen. Hoofdoorzaken. de voeding, de huisvesting, de psychische druk en de demoralisatie (meegedeeld in vergad. Vereen. Tbc-bestrijding te IT- trecht.) Ontslagen zijn dezer dagen burge meester Meyboom van Diever; Gauter van Coevorden; Peters van Medcrnblik; Dominicus van Rilland-Bath; Tollenaar van Benthuizen, Van Gelderen van Zaan dijk; Van den Heuvel van Ursem; Slager van Wormerveer; Keijzer van Urk; Van Eaerdt van Utingeradeel; Luske van Bergharen; Heere van Raamsdonk en Kleijn van Zweeloo. Het gebeurde dezer dagen echt op de begraafplaats in eén onzer schilder achtige Noordhollandsche dorpjes Bloe men werden op de baar gelegd Een belangstellende dame, die nog iets aan haar kapsel veranderen wilde, had even haar hoedje op een grasperk gelegd Voordat zij er op verdacht was, had men in de veronderstelling, dat het een mandje met bloemen was haar hoofd deksel gegrepen en het ook eerbiedig een plaatsje op de kist gegeven. (Dagblad v N.H.) LAATSTE NIEUWS Weest nog zuiniger met gas en elec- triciteit. Zeer ingrijpende maatregelen kunnen anders verwacht worden. Een Amerik. generaal is in Norman die omgekomen toen hij met een zweef toestel tegen oen boom botste Londen. De diplomatieke beperkin gen zijn opgeheven. Een Zweedsch schip van 3200 brt. is in Turksche wateren op een daar door Engelsche vliegtuigen uitgeworpen mijn geloopen en vergaan SPORT. §.V. TEXEL. Vrijdagavond Texel BrFa. Eelman: 2-1 Een bijzónder pittige wedstrijd rrt'èt faire strijd iot de laatst^ itnnuul'. Beiae ploe gen telden een paar invallers. De eerste aanvallen zijn voor T. maar Jan Gieles. in laatste instantie, redt veelal uitste kend Bij T speelt Dick Moerbeek even eens een prima wedstrijd. Zeer snel gaat het spel van doel tot doel. E. weet met een hard schot via onderkant lat de lei ding te nemen waarna Joop Kikkert voor T gelijk maakt. Lang duurt de strijd om het winnend goaltje, wat tenslotte komt uit een hard scherp schot van P. Keesom. Op uitstekende wijze stopt Dick een prachtschot van Gom. waarna spoe- die het eindsignaal klinkt. Bert Jullens deed het heel aardig, ook Jan v.d. Sterre redt het wel. ak hij maar spelen durft. Maandagavond.: fa. V.d. Mei-fa. Bruin. 0-5. Denken de leden, Jun en ook Dona teurs er om, Donderdag de jaarvergade ring te bezoeken? Aanvang uiterlijk acht uur. Komt op lijd. Programma: Heden Texel B-fa. Hol lander; Vrijdag Texel A-Adv. Sibb. Adspiranten Zaterdagmiddag speelde OLS-ULO 2: 21 Een zeer matig par tijtje. D.D. Athletiek. Onder geweldige belang stelling hadden Zondag te Schagen wed strijden plaats, welke een zeer vlot ver loop hadden. 500 deelnemers(sters). Een bijzondere prestatie was die van de 13-j Ada v.d. Werf, die de 80 m. in 10,7 sec liep. (Mw. Blankers-Ko'en: 9,8).

Texelsche Courant | 1944 | | pagina 1