Van de Fronten in Oost en West. strijd Flinke kerels melden zich voor de tegen het bolsjewisme BINNENLAND 57c. JAARGANG. No. 5871. ZATERDAG 24 JUNI 1944. TEXELSCHE COURANT BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT 14—21 JUNI 1944. CHERBOURG KOMT IN HET CENTRUM. In groote trekken zijn ook in de afge- loopen week de posities in het Noord- Fransche invasiegebied zichzelf gelijk gebleven, ondanks herhaalde en zeer krachtige geallieerde pogingen, om hun bruggenhoofd uit te breiden. Bij St.-Lo trachtten de Amerikaansche pantserfor maties op te rukken langs de naar het zuidwesten leidende weg uit Bayeux, teneinde het schiereiland Cotentin aan zijn basis af te snijden. Zij hebben deze manoeuvre, die door het vuur van tal rijke zware batterijen en de actie van groote hoeveelheden jachtvliegtuigen werd ondersteund, met een gevoelige ne derlaag moeten bekoopen. Naar schatting verloren zij daarbij van 10,000 tot 12,000 man; hiervan sneuvelden er omstreeks 4000; de overigen werden gewond of ge raakten in gevangenschap. De onderne ming eindigde bij het aanbreken van de nacht in een onordelijke terugtocht, die iets van een vlucht weg had. In het gebied ten zuidwesten van Caen hadden verbitterde gevechten met Brit- sche pantserformaties plaats, waarvan 't oogmerk was de Duitsche posities ten westen van deze stad te doen ineenstor ten. 't Gelukte de SS-pantsergrenadiers deze aanvallen af te slaan en hun eigen stellingen te verbeteren. Ook in de sector ten oosten van de Ornemonding slaagden de Duitsche troe pen erin, ondanks het zware spervuur van de geallieerde scheepsartilleric, ter rein op de geallieerde troepen te herne men. 't Eenige succes, waarop de gealli eerden zich kunnen beroepen, werd door hen bevochten in de sector van St. Sau- veur-le Viconite. halverwege het schier eiland Contentin. Amerikaansche eenhe den konden aldaar bij Barneville de westkust van het schiereiland bereiken, zoodat het bovenste lid van de uitgesto ken vinger, waarmee men Contentin kan vergelijken, voorloopig door hen is afge- snoerd. Daarmee is de belangrijke zeeha ven Cherbourg, wat het verkeer over land betreft, afgesneden en derhalve in een bedreigde positie gekomen. Men dient echter bij de beoordeeling hiervan in aanmerking te nemen, dat de eilanden aan de westkust van Cotentin nog stevig in Duitsche handen zijn en dat zij met nun zware batterijen deze kust dekken, zoodat daarlangs volgens Duitsche berich ten convooien kunnen varen. Bovendien is Cherbourg tijdig bevoorraad en van vol doende strijdkrachten voorzien om stand te kunnen houden. Naar de Voelkischer Beobachter schrijft, zal het de Amerika nen overigens niet meevallen, deze stad te bedwingen. ,,Zij zullen dan", aldus dit blad. „fortificaties ontmoeten, zooals zij ze in Italië noch in Normandië hebben leeren kennen. Hier staan forten, zoo machtig en vuursterk, als de troepen der westelijke piogendheden nog nooit heb ben ontmoet. De vesting heeft ook^voor- ïaden van allerlei aard. Het oprukken der Amerikanen in deze streek had ten doel de verovering van een haven Zij zullen spoedig merken, hoever zij daar nog van af zijn". Intusschen wordt van officieele Fran- sche zijde het aantal slachtoffers onder de Normandische bevolking op 35000 ge schat. Zij moet haar .bevrijding" wel zeer duur betalen' Ook in Bretagne wordt de bevolking geteisterd. Eisenhower heeft daar para chutisten-agenten doen neerkomen, die de anti-Britsche elementen, naar SPT meldt, in hun woningen helpen overval len en geheele families met machinege weren uitmoorden. Intusschen hebben Duitsche patrouilles met ondersteuning van de Fransche veiligheidsorganisaties daartegen reeds krachtig ingegrepen. EEN NIEUW MILITAIR ASPECT. De tactiek der distancieering aller- ïerst in Noord-Afrika toegepast, ver volgens aan het oostelijk front, op Sicilië en in Italië, heeft vermoedelijk bij zeer velen de vraag doen opkomen, wat daar- uit op de duur zou moeten worden. De lumericke en materieele overmacht van ie tegenstander immers kon op die ma- lier wel een tijdlang worden ontweken, doch hoe zou het afloopen, indien ten- slotte de Duitsche weermacht de beslis- 3® lende slag niet langer zou kunnen of "J mogen ontgaan'' Ook in verband met de [11Tperaties in Normandië moest deze kwes tie hier en daar oprijzen Zonder op de [ang der gebeurtenissen te willen voor- litloopen, willen wij hier wijzen op het lieuwe aspect, dat deze aangelegenheid tengevolge van het in werking stellen van Duitschlands geheim wapen verkre gen heeft. De verschillende uitwijkingsbewegin- |en, in het bijzonder die in het Europee- )E ZON. 2a. 24 Juni op 5,17; onder 22.07 )E MAAN. ta. 24 Juni op 8,59; onder 24,38 Eerste Kwartier: 28 Juni 19.27. IOOG WATER OP TEXELS REE. 2a. 24 Juni 0,19 en 12,39 2o. 25 Juni 0,58 en 13,19 Ha. 25 Juni 1,38 en 13,59 >i. 27 Juni 2,40 en 14,42 Springtij 22 Juni. sche oosten, hadden geen ander doel dan het aan de Sovjet-Unie onmogelijk te maken, Duitschland strategisch voor een beslissing te stellen Het Duitsche alge- meene hoofdkwartier wenschte zulks niet, in het besef, dat zijn potentieele te genstanders in het westen zitten. Slechts als deze onder de dwang der vergeefsche Sovjet-inspanningen uit hun tent konden worden gelokt, zou het mogelijk zijn, Britten en Amerikanen tot een kracht meting te nopen, die ook voor hen be slissend zou moeten zijn. De westelijke geallieerden zijn ten slotte gedwongen geworden, het risico van de .grootste militaire gebeurtenis van alle tijden" te aanvaarden Zij%zijn van een macht op de veilige achtergrond naar voren geschoven, in een gebied, waar zij zich aan de Duitsche wapens en krijgskunde moesten blootstellen. Thans deze ontwikkeling eenmaal aan de gang was en met meer te keeren, werd het eerste geheime Duitsche wapen in de strijd geworpen, het robot-vliegtuig, de bestuurde bom of hoe men het ook, bij gebrek aan meer gegevens, noemen wil. Duidelijk is thans reeds, da* het een schrikkelijke uitwerking heeft! Het le ven in Londen is een geheele dag opge schort geweest, volkomen tot stilstand gebracht. De reuzenstad aan de Theems moet thans reeds tot ontruimingsmaat regelen overgaan; Zuid-Engeland, sta pelplaats der invasietroepen, is hoogst onveilig geworden. Ziehier Duitschlands groote kans, om ondanks hun groote nu merieke en materieele overmacht zijn te genstanders de baas te kunnen worden. Indien Montgomery's troepen in Nor mandië op ernstige wijze hun ruggesteun van de overzijde van het Kanaal moeten missen, dan zou in beginsel hun lot daarmee bezegeld zijn. Wij weten, dat 't Duitsche opperbevel bovendien nog an dere troeven achterhoudt, het nieuwe an ti-invasie-wapen is niet het eenige. Voorloopig kan reeds worden vastge steld. dat de Duitsche oorlogvoering thans een voorsprong heeft, die zal wor den uitgebuit. De periode, waarin de Britsche afweer machteloos is en de Britsche technici zich moeten inspannen, om middelen te vinden, waardoor men 't nieuwe geheime wapen kan onschadelijk maken, zal van Duitsche kant ongetwij feld tot het uiterste voor het toebrengen van zware schade en oorlogsbelemmerin gen worden benut. Het is zelfs niet onmogelijk dat Cher bourg. mocht het eindelijk de Amerika nen in handen vallen, met meer dan een leege dop zal blijken. Want deze haven ligt* op een aan gevaren zeer blootgesteld punt en het nieuwe Duitsche wapen zou er vermoedelijke zijn volle kracht tegen kunnen ontplooien Lisieux brandt. Door zware terreuraanvallen van de geallieerden staat de beroemde Fransche bedevaartplaats Lisieux aan alle kanten in brand. „I)c overwinning onwaardig." Het Britsche kerkelijke blad „Church Times" acht Engeland de overwinning, waarvoor het bidt, onwaardig. Velen van ons, en vooral de lords, zoo schrijft het, vinden nog steeds elk middel goed, wan neer ze .,$aarmce de eindoverwinning meenen te*kujmen behalen Terreuraanval op ons land. Anglo-Amerik. vliegers hebben Woens dag in ons land wederom in scheervlucht terreuraanvallen met boordwapens op verkeersmiddelen en voorbijgangers op de openbare weg gedaan. Daarbij werden 9 Nederlanders zwaar en een vrij groot aantal licht gewond. Betaalt Finland het gelag? De Vereen. Staten zouden in de Sov jet-Unie graag over een paar steunpun ten beschikken voor hun strijd tegen Ja pan. Het bezoek van Wallace aan Mos kou zou hiermee in verband staan. Ber lijn verwacht nu, dat eventueel* Finland zal worden opgeofferd om Stalin gunstig te stemmen. Steeds meer wapens. Rijksminister Speer wees op de misre kening der geallieerden; zij meenen door hun bommen de Duitsche oorlogsproduc tie in het hart te kunnen treffen. Een feit is echter, dat ondanks die bommen- terreur de Duitsche oorlogsproductie de laatste jaren voortdurend is gestegen. Dit is vnl toe te schrijven aan de houding van de Duitsche arbeider. Stormloop op Cherbourg voorbereid. Het laat zich aanzien dat om de haven stad Cherbourg (44000 inw. vóór de oor log) zwaar gevochten zal worden. De be volking werd in verband hiermee ge- evacueerd. De vijand is reeds begonnen de stad met bommen te bestoken en treft toebereidselen voor de stormloop. Speci ale formatie? pioniers en zware artillerie worden in de strijd geworpen. De Koning van België naar elders overgebracht. Omdat het Paleis te Laeken de laatste tijd herhaaldelijk het doelwit van het Amerikaansche luchtwapen was, heeft de Fuehrer zich om veiligheidsredenen verplicht gezien, de Belgische koning en zijn naaste familieleden voorloopig naar elders over te brengen. Zijn rang en zijn positie werden daarbij in acht ge nomen. „HET GAAT GOED." De Duitsche luchtverkenners hebben gunstige rapporten uitgebracht over de uitwerking van de op Londen afgescho ten dynamiet-meteoren. Wel kregen Brit sche piloten opdracht, de startplaats van de gevleugelde bommen op te zoeken, maar onverrichterzake keerden zij huis waarts Van Duitsche zijde bewaart men voorloopig het stilzwijgen over het nieu we wapen. Ze komen uit een vertrek van minstens 15 m. breed; in dat vertrek staat een lange tafel en aan de wanden hangen kaarten, waarop de plaats, waai de „frieteoren" terechtkomen, wordt aan- geteekend Meer komt men voorloo pig niet aan de weet. Engeland meent uit het gebruik van deze „robots" te kunnen afleiden, dat Duitschland gebrek aan vliegers heeft, maar ziet blijkbaar over het hoofd, dat die vernuftige toestellen 't zo n d er piloot kunnen stellen. Vol strekt onwaar is de bewering van Lon den, dat het dergelijke projectielen om „menschlievende" overwegingen niet be zigen wil. Waarom strijdt het dan met fosfor? Waarom schiet het dan met boordwapens op de burgerij? Waarom betitelde het de zware bommen, waar mee het dichtbevolkte wijken bestookte, met „woningblokkrakers"? Neen, niet om humaniteitsredenen laten de Britten het gebruiken van „robot-planes" ach terwege. De nuchtere waarheid is: Ze hebben ze met! Intusschen staat Londen, waar het hart van de invasie-toebereid selen klopt, nog steeds aan de vernieti gende uitwerking van het nieuwste wa pen bloot. Dit wapen, zoo beweert Lon den nog, kan niet tegen bepaalde doelen worden gericht. De Britsche luchtmacht daarentegen zou haar objecten mili taire alleen! precies kunnen raken, maar hoe rijmt dit met de toename van de Duitsche wapen-productie en met de verschijning van de dynamiet-meteoor? GELUKYVENSCH VAN TOJO. De Japansche premier heeft de Fueh rer geluk gewenscht met de goede uit slag van de strijd tegen de Anglo-Ameri- kanen in Normandië. In zijn dankbetui ging gaf de Fuherer uitdrukking aan zijn overtuiging, dat de overwinning zal wor den behaald. CHURCHILL IN 1937. Waai zullen in een nieuwe oorlog de meeste menschenmassa's te vinden zijn? Natuurlijk in de steden. Dientengevolge zullen die steden moeten worden aange vallen. Aldus Churchill in 1937. MAAK DE N.V.D. STERK. Gezonder maken, wat erf gezond is. Sterker maken, wat sterk is. Alles om den wille van het volk Ziedaar het devies van de N.V.D. Steunt daarom de a.s. collecte voor dit instituut, dat een gemeenschapsbelang dient LAFFE MOORD. Bij de uitoefening van zijn plicht is Tunnis Buursma, heerbancommandant der W A districtscommandeur van de Landwacht, te Musselkanaal door moor denaarshand gevallen. Hij was 43 jaar en vader van 4 kinderen. Bij de begrafenis plechtigheid voerden de Leider, Van Geelkerken en Zondervan, het woord. Te Zaltbommel werd de opper-luitenani D. van Dijk, afd. commandant der mare chaussee, op laffe wijze vermoord. Te Zaandam heeft een onbekende Woensdagmorgen de kapitein van politie Ragut met eenige revolverschoten ge dood. ZYVARE AANVAL OP BERLIJN. Terwijl een vrijwel gesloten wolken dek alle uitzicht belemmerde, hebben talrijke Amerik bommenwerpers Woens dagmorgen hun bommenlast boven dicht bevolkte wijken van de Duitsche hoofd stad laten vallen. De bevolking leed ver liezen. Kerken, ziekenhuizen en cultuur monumenten werden in puin gelegd. Maar van deaanvallende vliegtuigen werden er op zijn minst 70 neergehaald (58 viermotorige). drie Jaar strijd. Op 22 Juni was het drie jaar geleden, dat de Fuehrer het rijk van de tiran Sta lin de oorlog verklaarde en daarmee een aanvang maakte met het afwenden van het gevaar, dat Juni 1941 vooral het Avondland van nabij bedreigde. De wor steling om de eenheid en daarmee om de vrijheid van Europa, zoo schrijft HND., is thans tot een hoogtepunt gekomen; maar van hoe geweldige omvang de kracht van enze belagers ook is, beangstigen kan ze ons niet. Zij zullen vroeg of laat ver bloeden; het Europa van de Fuehrei wint. Vlucht uit Londen. De Engelsche regeering en de koning hebben de Britsche hoofdstad verlaten. Zij vestigden zich in Midden-Engeland. Sovjet-zomeroffensief begonnen. Het zomeroffensief der Sovjets is Don derdag begonnen en wel ten Z. van Po- lozk tot het gebied van Witebsk. Het zwaartepunt lag aan beide zijden van de snelweg Smolensk-Orsja, waar veel artillerie was geconcentreerd. Geringe plaatselijke penetraties werden te niet gedaan. Lucht- en zeeslag bij Philippijnen. Op 19 Juni raakten Japansche en Amerikaansche zee- en luchtstrijdkrach ten bij Philippijnen met elkaar slaags. De Japanners beschadigden of vernietig den vijf vliegtuigmoederschepen, min stens een slagschip en meer dan honderd vliegtuigen. Japan verloor 1 vliegtuig moederschip, 2 hulptankschepen en vijf tig vliegtuigen. Een beslissing bleef uit. YVat Jules Verne reeds voorspelde. In verband met Duitschlands nieuwe wapen wordt aan het Handelsblad ge-» meld, dat Jules Verne, in 1914 reeds over een dergelijk door hem uitgedacht strijd middel schreef. Het was een met Herz- golven bestuurde luchtlorpedo, welke nauwkeurig kon worden bestuurd. Op een bepaald punt kon men het projectiel tot ontploffing laten komen. Felle strijd om Saipan. Het grootste deel van de Amerikaan sche Zuidzeevloot begaf zich naar de Ma- rianen om, in samenwerking met andere strijdkrachten, deel te nemen aan een poging om het eiland Saipan te be machtigen; de vijand zou zich daar willen nestelen, omdat vandaar de afstand tot Tokio door moderne bommenwerpers in 5V2 uur zou kunnen worden afgelegd. Een zware strijd ontbrandde. De Ameri kanen slaagden er in, infanterie en tanks te ontschepen, maar zij leden daarbij zeer zware verliezen. Wel noemt Tokio ook de eigen verliezen aanzienlijk/ maar de verwoede Japansche aanvallen duren on afgebroken voort; alles wordt er op ge zet, om de vijand de mogelijkheid van aanvallen op het moederland te ontnemen Van de fronten. Terwijl in Normandië de strijd om Cherbourg in volle gang is, deden zich in het overige invasiegebied geen ge beurtenissen van gewicht voor. Voor de kust werden eenige geallieerde schepen tot zinken gebracht of zwaar bescha digd, terwijl Londen nog steeds met dy- namiet-bommen wordt bewerkt, al meer dan 160 uui met kortstondige onderbre kingen. In Italië trokken de Duitsche troepen bij Grosseto enkele km. terug; overigens werden aanvallen daar afge slagen met zware verliezen voor de vij and. De Sovjet-troepen zijn 22 Juni hun zomeroffensief begonnen. Aan beide zij den van Witebsk lag het zwaartepunt van de strijd Op 20 Juni moesten de Finnen Viipuri (Wiborg)) opgeven. Vlieg veld Poltawa werd door Duitsche vlie gers zwaar bestookt. In de Stille Oceaan bracht Japan de vijandelijke vloot bij de Philippijnen zware verliezen toe. HET NIEUYVE WAPEN SLAAT IN. Door de ononderbroken aanvallen met het nieuwe wapen is in Londen ben bij zonder zenuwachtige stemming ont staan. De psychologische uitwerking is veel sterker dan bij aanvallen met vlieg tuigen; Duitschland heeft met het nieu we wapen bewezen, ^n de spits der technische oorlogsvoering te staan. Het nieuwe wapen kost nog geen drieduizend dollar per stuk, gebruikt weinig brand stof en vereischt geen vliegend personeel, etc. In Amerika zelfs is men bezorgd over het nieuwe wapen: „Als de projectielen 500 mijl kunnen afleggen, kunnen ze vol gend jaar ook 5000 afleggen. Dïm zal ook Amerika niet meer veilig zijn De uitvinder van het nieuwe wapen noemde de bombardementen door viermotorige vliegtuigen verouderd. Dat is 20 en^ 21 Juni boven Duitschland bewezen, vooral door de politieke aanval op Berlijn. 160 vliegtuigen werden neergehaald, 1500 man personeel werd buiten gevecht ge steld. De geallieerden verloren 50 milli- oen dollar aan materiaal. Er was 10 mil- lioen liter benzine noodig, doordat de toestellen veelal doorvlogen naar Rus sische vliegvelden. Er kon niet meer dan 5000 ton springstof worden uitgeworpen VANDAAG VOOR ZOOVEEL JAAR 1G49. Maria Tesselschade overleden, 1735. Carl Linnaeus te Harderwijk lot doctor in de geneeskunde bevorderd;1799. De lengte van de meter te Parijs offici eel vastgesteld; 1880. De dichter Albr Ro- denbach te Leuven overleden Het SS-Ersatzkommando deelt mede: wegens de zeer vele aanmeldingen zal nog een extra keuring worden gehouden op 26 Juni te Den Haag 8-13 uur in gebouw Amicitia, Westeinde 15 en Dinsdag 27 Juni in Amsterdam van 8-13 uur, Ncbenstelle der Waffen-SS, Dam 4, waar iedere gezonde Nederlander zich kan aanmelden ten einde gekeurd te worden voor de YVaffen-SS, SS-wachtbataillon Kriegmarine en de Germaansche SS Tijdens de keuringen worden alle inlichtingen verstrekt «iet betrekking tot de verzorging van familieleden, duur der opleiding, extra levensmiddelen, etc. Officier in de Waffen-SS kan ieder worden, die na ten minste een jaar diensttijd zijn geschiktheid voor de officiersopleiding heeft bewezen. Zjjn school opleiding is niet doorslaggevend. Alle inlichtingen en gratis reisbiljetten voor de heen- en terugreis verkrijg baar bij navolgende Nebenstellen der Waffen-SS, Amsterdam, Dam 4; Alkmaar, Langcstraat 56; Heerlen, Saroleastraat 25; Groningen, Hecrenstraat 46; Enschedé, Hcngeloschestraat 30 en het SS-Ersatz- kommando, Den Haag Korte Vijverberg 5 De 48-j. Joh. Lanen-Nabuurs, die aan zwaarmoedigheid lijdt, wordt sinds 5 Juni te Oploo vermist. In zorgwekkende toestand verkeert de 13-j. Harmien v. Haren te Eindhoven. Zij viel door het glazen dak van een garage. Een ware muggenplaag heerscht in de onder water gezette gebieden van Zuid- Holland en Zeeland. Uit een meubelzaak te Hilversum is 82 m pluche gestolen, waarde plm. f 10.000. Sinds eenige dagen wordt te Waterin gen vermist de 24-j. gehuwde Hendrika Westooff. Men vreest, dat haar een onge luk is overkomen. Een tros met 50 bananen kwam tot rijpheid in de kas van de koloniale land bouwschool te Deventer. De patiënten van het St.-Joseph-ziekenhuis werden er mee verrast Ongenoode gasten ("skumers" zouden we op Texel zeggen) hebben zich in de nacht vóór een zilveren bruiloft te Groes- beek van de ingeslagen dranken- en ge bakjes meester gemaakt. Negen personen werden meer of min der ernstig gewond doordat een arbeider in een schuur te 's-Gravekoop bij Reeu- wijk aan een gevonden projectiel mor relde. Bij de Rijkspostspaarbank werd in Mei 1944 30 millioen gld. ingelegd; in Mei 1944 11 millioen gld. gehaald. Alg. saldo tegoed Mei 1943 643 millioen Alg. saldo tegoed Mei 1944 886 millioen Wegens een roofoverval op de bejaarde landbouwer Palenstijn te Scheliinkhout. die door worging om het leven werd ge bracht, is tegen de 54-j. M. J. v.d, Hilst uit Amsterdam levenslang gevorderd. De dader werd a.l 48 maal veroordeeld; na zijn 17e jaar heeft 30 jaar in de gevange nis gezeten Tegen de Amsterdammer Steenis werd 7 jaar, tegen W. F Heins. dit Hoorn, 20 jaar gevorderd. LANDBOUW EN VEETEELT. Telers van tuinbouwgewassen, ook aardappelen, moeten in 't bezit zijn van een juist ingevuld en onderteekend re gistratieboekje. Eventueel nog aan te vragen bij Bureau Voedselcommissaris. afd. Tuinbouw, Alkmaar. Kunstmest. Voor 1944-1945 zullen zou mogelijk voor 1 Aug. a.s. voorloopige stikstof- en kalitoewijzingen worden uit gereikt Eventueel kan hiervoor nog een formulier worden aangevraagd bij de afd. kunstmest van het Bureau PVC te Alkmaar voor 17 Juli a.s. TEXELSCH DIALECT. speurig, opzichtig van kleur (ook el ders dial.); sporte (naam uit de plantkunde), ijzer- bies, Juncus effusis; spu-moed; iemand ,,spu-moed zijn: niets meer fan hem willen weten, stabel, stapel; stabele, (op)stapelen; staffig, hardhoorend; (Friesch: staf); steek, suikerslak (soort snoepgoed), steerte („hee loopt te steerte"), omzeu- ren; doelloos rondloopen; N GREEP UIT 'T RADIOPROGRAMMA Zondag: 8,St.-Jansaren. Maandag 13,Op een oude boerderij in de Ach terhoek; 18,45 Praatje van Max Blokzijl. Dinsdag: 13,Proefvelden. Woensdag 13,Op een oude boerderij in Twente „BEVRIJD". Dat is de opvatting van de „bevrij ding" van Europa der Anglo-Ameri- kaansche teneurvliegers. Zij legden de stad St. Lo (Normandië) geheel in puin. Honderden Fransche burgers kwamen bij deze „beviijdingsdaad' om het le ven. (PK Vennemann, PBZ„ R.P., c.) LAATSTE NIEUWS De vesting Le Havre doorstond een zware beschieting. Aanvoer van reserves wordt door slecht weer belemmerd. (:Eisenhowefl Vergeleken bij de vliegende Duit sche bommen lijken onze Spitfires wel zweeftoestellen (New York Times) Binnenkort zullen voor het nieuwe Duitsche wapen meer bases ter beschik king zijn

Texelsche Courant | 1944 | | pagina 1