mEïutoboom Wereldnieuws COTEMTIh COUTflR BSE£ BINNENLAND Texelsche Berichten 57c JAARGANG. No. 5874. WOENSDAG 5 JULI 1944. TEXELSCHE COURANT Generaloberst Dollmann overleden. Generaloberst Dollmann, de overwin- uaar van de Maginot-linie, is op 27 Juni ilotseling overleden. De Fuehrer heeft lem in een dagorder de hoogste lof toe- ekend en hem de hoogste militaire on- lerscheiding posthuum verleend. De oogen gaan open. De „Catholic Herald" constateert in en beschouwing, dat de Sovjet-Ume onder twijfel op een geweldige gebieds- ntbreiding uit is, en dat een Sovjet-Rus- ische overwinning voor het christendom n voor Amerika onverdraaglijk zou zijn. •Zwaar vergeldingsvuur. Eerst vermeldde het Weermachtsbe- icht de activiteit van het nieuwe Duit- che wapen als „storingsvuur"; thans is Dnlan „zwaar vergeldingsvuur" sprake, be! leeds 18 dagen worden dag en nacht fei rliegende bommen op Londen en Zuid- rl$ üngeland losgelaten, op,de meest kwets en [are plekken zijn ze gericht. Twijfel aan nut van bommenoorlog. „New Statesman and Nalion" spreekt •ijn twijfel uit over het nut van de (ommenpolitiek der geallieerden. Het jlad stelt de vraag of het noodzakelijk 5, zooveel Franschen te dooden en ste len en kerken te verwoesten. De gealli- trden overweegt het blad, nemen daar- nee een geweldige verantwoordelijkheid op zich. Invasiehoofdkwartier verlaat Londen. Nu de Britsche hoofdstad onophoude lijk met vliegende bommen wordt be stookt, heeft Eisenhower moeten beslui- !en het invasiehoofdkwartier elders te zestigen. In een onderhoud met Chur- :hill betoogde hij de noodzakelijkheid /an een spoedige verovering van de At- antische kust, opdat de afvuurbases* cunnen worden vernield. Men twijfelt er n Engeland niet aan, dat Duitschland iver nog andere geheime wapens be- ichikt. Generaloberst Dietl herdacht. Generaloberst Dietl, die in de strijd om foorwegen en Finland vooral zich zoo >ijzonder onderscheidde hij was o.m. ie held van Narvik is bij een vlieg- ingeval om het leven gekomen. In een ifficieele staatsplechtigheid, waarbij de uehrer en generaal-veldmaarschalk Keitel het woord voerden, heeft het Duitsche volk Zaterdag afscheid geno- nen van de man, die 19 Juni 1940 als eerste soldaat van de Duitsche weer macht het Eikenloof bij het Ridderkruis /an het IJzeren Kruis verwierf. Het zou niet baten. In Britsche pers en parlement gaan [temmen op van hen, die in verband met de ontzettende verwoestingen, door vlie- [ende bommen aangericht, de Paus om lemiddeling zouden willen verzoeken. Minister Eden heeft daarop geantwoord, dat een dergelijke interventie van de Paus alleen kan uitgaan. Evenwel heeft Berlijn reeds laten weten, dat het op Benig verzoek, om het afvuren van der gelijke projectielen te staken, toch niet :ou ingaan-Wie heeft aan bemiddeling |edacht, toen Anglo-Amerikaansche vlie gers Hamburg met de grond gelijk maak ten, „bommentapijten" uitspreidden, ,\vohingblokkrakers" van kilometers bo ven dikke wolken op dichtbevolkte woonwijken loslieten en door fosforbom- men de afschuwelijkste branden veroor zaakten? Geen mensch! Daarom gaan we door, verzekert Berlijn, met het vergel dingswapen no 1. De gevolgen hiervan zijn nog niet eens zoo erg. Het oogenblik, dat de Britten werkelijk smeeken zul len, er toch mee op te houden, komt nog; wij hebben nog andere pijlen op onze e boog Maar ook dan zullen wij geen me delijden kennen. Wie storm zaaide, zal l{ daar de gevolgen van moeten ondervin den. Finland heeft geen keus. Aan een radiorede van de Finsche pre mier is het volgende ontleend: Al vier weken zijn de Finnen in een onafgebro ken zware strijd gewikkeld met de vij and, die zoowel wat menschen als materi aal betreft numeriek in' de meerderheid Moskou eischt van ons, dat we ons overgeven, maar dat zou gelijk staan met öc ondergang van ons volk. Willen we oiet op genade of ongenade capituleeren, dan moeten we vastberaden de strijd oortzetten. We staan voor een ongelijke crachtproef en hebben militaire hulp op zoo groot mogelijke schaal danook drin gend noodig. Gelukkig kan en wil Duitschland, dat zelf reeds een reusach tige oorlog voert, ons deze hulp verlee- nen. Reeds zijn technisch goed uitgeruste Duitsche afdeelingen ons te hulp ge sneld; zij hebben een belangrijk aandeel in de aan de tegenstanders toegebrachte verliezen. De Vereen. .Staten hebben he laas de diplomatieke betrekkingen met Finland verbroken, terwijl die mogend heid, evenals Engeland, ons in de winter- oorlog heeft aangespoord, onze strijd te gen de Sovjets niet op te geven! Ook nu hebben we maar één drijfveer: Fin land te bewaren voor de ondergang. DE ZON. Wo 5 Juli op 5,24; onder 22,04 DE MAAN. Wo 5 Juli cp 21,28; onder 4,43 Laatste Kwartier: 12 Juli 22,39 HOOG WATER OP TEXELS REE. Wo 5 Juli 9,34 en 21,56 Do 6 Juli 10.18 en 22,39 jVr. 7 Juli 11,01 en 23,23 Springtij 7 en 22 Juli De strijd om Cherbourg ten einde. Drie weken later dan met de geallieer de plannen strookte is de haven van Cherbourg de geallieerden in handen ge vallen. De gevechten werden Zaterdag nacht beëindigd; dapper hadden de ver dedigers stand gehouden en wel tot hun laatste kogel verschoten was, waar noo dig tot hun laatste ademtocht. Zaterdag middag drongen 30-40 mijnenvegers en andere kleine schepen in de haven door, daarbij, dopr gebrek aan munitie, niet langer door een Duitsche batterij gehin derd. Duitschland vecht om zijn naakte bestaan. Het Duitsche volk doet meer dan zijn plicht Hoe zou het anders reeds bijna 5 jaar tegen zoo'n wereldcoalitie van vijan den hebben kunnen standhouden. Maar, zoo schrijft Dr Goebbels in „Das Reich", onze vijanden hebben ook het plan het Duitsche volk met wortel en tak uit te roeien. Wij strijden voor ons naakte be staan. De vijanden werken met het groo- tere getal, zoowel wat betreft menschen als mateireel. Daarom moet het Duitsche potentieel nog meer worden uitgeput dan tot nu toe het geval was. Geen middel mag worden versmaad, dat tot het berei ken van ons doel kan leiden. Wij moeten ons nog meer inspannen en wel zoo, dat de zekere overwinning is gewaarborgd Hoe meer wij vandaag tot geven bereid zijn, des te meer zullen wij «morgen ver krijgen. Geschonken wordt ons niets. Invasie-mogelijkheden. Van een invasie a-an de Middellandsche Zee-kust hebben de geallieerden nooit gerept, maar toch houdt men daaripee van Duitsche zijde rekening. Volgens schout-bij-nacht G a d o w zouden Corsi ca en Sardinië uitgangspunt kunnen zijn bij een invalspogmg in het gebied van de Golf van Genua. Gevechten tusschen kleine oorlogsbodems «n deze wateren wijzen in die richting. Het bergachtige achterland is weinig geschikt voor lucht landingen, maar toch wordt een invasie in de Noorditaliaansche vlakte mogelijk geoordeeld Ook in Zuid-Frankrijk houdt men dit voor mogelijk. Tusschen Mont- pellier en Cette zouden luchttroepen kun nen landen. Verder zijn invasiepogingen mogelij li te achten aan de Adriatische kust van Italië. Zelfs acht Gadow het niet uitgesloten, dat Turkije aan het in de Levant gestationneerde geallieerde leger doortocht verleent naar Bulgarije en Roemenië. Op al deze mogelijkheden is de Duitsche legerleiding voorbereid. Van de fronten'. In het gebied van Caen doet de vijand nog steeds vergeefsche pogingen om de stad van haar ravitailleeringsbases af te snijden. Hij lijdt daarbij zware verliezen; in de slag bij Tilly verloor hij in 4 dagen wel 200 tanks; in totaal in Normandië sinds 6 Juni 900 stuks. Vergeefsch wa ren ook de aanvallen ten oosten van de Orne. Intusschen worden door beide par tijen toebereidselen getroffen voor een materieelslag van de grootste afmetin gen. Zware geallieerde oorlogsbodems vteren ver de Orne-mond in; voor de mond werden 300 vaartuigen waargeno men, beschermd door vele slagschepen, kiuisers en torpedobootjagers. De lan dingen moesten achter een nevelgordijn plaats hebben, daar Duitsche batterijen d' schepen' voortdurend onder vuur na men Sabotagetroepen in Bretagne en Zuid- Fi ankrijk werden onschadelijk gemaakt. In Italië woedt de strijd tusschen de kust en het Trasimeensche Meer. De vij and heeft eenig terrein veroverd Siena werd door de Duitschers zonder stijd ont ruimd om de monumenten van deze stad niet aan vernietiging bloot te stellen Aan het oostelijk front werden Minsk en Polozk ontruimd. Strijd tegen benden in Wit-Roethenië kwamjie partisanen op zware verliezen aan menschen en mate riaal te staan. Aan Duitsche zijde stier ven de generdals Martinek en Pfeiffer en lt.-generaal Schünemann de heldendood. Vijandelijke vliegtuigen wierpen bom men op steden in Rijnland-Westfalen, op Boedapest en Boekarest. N GREEP UIT 'T RADIOPROGRAMMA Woensdag: 13,Kaasmakerij in de fabriek. Donderdag: 13,— Inkuilen van aardappelloof; 18,45 Praatje van Max Blokzijl.Vrijdag: 13,Voor boer en tuin der; 18,45 Kunstmatig bevruchten bij runderen. Zaterdag: 13,25 Aan een sloot kant bij de Bilt; 13,55 Voor Volkstuin ders. WETENSCHAP. KUNST EN KULTUUR. Prof. dr. II. A. Naber is op 76-j. leef tijd te Utrecht overleden. Insuline zal men in Bergen (N.) ver moedelijk uit kabeljauw kunnen berei den (middel tegen suikerziekte). Een tentoonstelling primitieve scheep vaart zal van 1 Juli t.m. 17 Sept. in het Maritiem Museum te Rotterdam te be zichtigen zijn. Ter gelegenheid van de Rembrandt- dag op 15 Juli zal van 10-15 Juli in tal van plaatsen de aandacht worden geves tigd op de beteekenis van Rembrandt voor het cultureele leven in Nederland. Graven uit het bronzen tijdperk wer den te Quedlinburg op geringe diepte ontdekt. Men vond ze op een terrein, dat van ouds „Heiligenland" heette. Eeuwen is deze naam blijkbaar reeds oud. Een onderaardsche gang, welke de stad Bergen (Belg.) met het kasteel Ma- riemont bij Binche verbindt, is ontdekt. Ze moet uit de tijd van Karei V dateereri Men vond er kostbaar aardewerk in. TURKIJE. In W -Anatolië zijn 7 dor pen door een aardbeving verwoest. CHINA. Tsjang Kai Sjek kwam tot overeenstemming met de communistische partij. ARGENTINIË lijdt onder 'n koudgolf tot 10 gr. vriest het. ARGENTINIË. De Amenk. ambassa deur heeft het land verlaten. Ook de Chi- leensche zou heengaan. CANADA roept in veibancl met de groote verliezen in Europa de lichting '26 op en verlaagde de dienstplichtige leeftijd HONGARIJE. Bij een zware luchtaan val op Boedapest en op steden tusschen Donau en Theiss werden op zijn minst 45 toestellen neergehaald. JAPAN. De Keizer had een bespreking met verscheidene hooge functionarissen, wat op de ernst van de huidige toestand wijst. JOEGO-SLAVIE. Op het' vliegveld Agram hebben Britsche jagers twee Duitsche Roode Kruistoestellen in brand geschoten. ZWITSERLAND. Het Grand Hotel te St.-Moritz, met honderden kamers, een «der grootste van het land, is door brand verwoest. FRANKRIJK. Herhaaldelijk komt het tof betoogingen tegen krijgsgevangenen van het invasiefront, die in de hoofd stad aankomen. Vooral Canadeesche vliegers staan aan aanvallen bloot. VEREEN. STATEN. De Gaulle wordt tusschen 5-9 Juli in Washington verwacht Met nadruk waarschuwt Roosevelt tegen de opvatting, dat de oorlog reeds zoo goed als gewonnen zou zijn. SOVJET-RUSLAND Stalin heeft De Gaulle tot een bezoek aan Moskou uit- genoodigd. Stalin had een onderhoud met de voorz. van de Amerik. Kamer v. Koop handel, Johnston. ZWEDEN. Uit een depot bij Stock holm w£rd door bolsjewistische emigran ten de heele wapenvoorraad gestolen. Bij het demonteèren van mijnen werden te Haparanda 14 personen ge dood, 10 gewond ITALIË. De Duce verklaarde de wet op de socialisatie van bedrijven ingang 30 Juni van kracht. Volgens een bericht in de Noordita liaansche pers gaat Marie José van Bel gië, de gemalin van Umberto van Savoye, scheiden en zich in Zweden vestigen. ENGELAND „Het Britsche publiek wordt zeer onvoldoende over de buitenl. politiek ingelicht" (Lagerhuislid Picktoor) Watergebrek in Londen neemt met de dag toe. De Theems heeft een onge woon lage stand. Majoor Currie, een der leiders van militaire conferenties op het ministerie van voorlichting, is het slachtoffer ge worden van een vliegende bom. „De geallieerde pers wordt gevuld met leugens en ook de radio verbreidt ze nog" Aldus dViDeken van Chichester in „Free Europe". Engeland moet er rekening mee hou den, dat de Duitschers spoedig Vergel dingswapen no. 2. zullen gebruiken. Voor no'. 1 hebben zij intusschen een nieuwe ring van afvuurbases aangelegd (Daily Mail, Engeland) In Aberdeen, waar legerbelioeften worden verladen, wordt door de haven arbeiders gestaakt. Militairen namen hun werk over. In Z.-Engeland werken de landar- beiders(sters) met helmen op, wegens gevaar voor granaatsplinters (afweer te gen de V 1). De News Chronicle stelt vast, dat de vliegende bommen de Britsche militaire Deskundigen eenvoudig de adem hebben benomen. GEESTELIJK LEVEN. De Generale Synode van de Geref. Kerk heeft de schorsing van Prof. dr K. Schilder met een maand verlengd. Dr. A. K. Kuiper, emeritus-predikant van Doopsgez. Gemeente Amsterdam, is op 79-j. leeftijd door een noodlottig on geval overleden. TJERK HIDDES DE VRIES. Een dapper Schout-bij-Nacht. Op de nieuwe postzegels van 25 ct., welke morgen verschijnen, komt de beel tenis voor van Tjerk Hiddes de Vries. Hier volgt een enkele bijzonderheid uit het leven van deze groote zeeheld? Schout-bij-Nacht Tj. H. de Vries werd 29, Juni 1694 ter hoogte van Texel dcodelijk gewond in een gevecht met de Fiansche kaperkapitein Jan Bart. De Vries streed tegen een overmacht, maar wilde met van overgeven weten, hoewel een schot hem in de borst trof en een musketkogel zijn linkerarm doorboorde. „De Duinkerkers vlogen op s Lands schip, sloegen er ruim 150 mannen dood, brachten de dappere Schout-bij-Nacht nog drie sabelhouwen in het hoofd toe en overmeesterden toen die bodem. De Vries was niet lang getuige van zijn leed. Naar Duinkerken gevoerd, stierf hij daar aan zijn wonden, nadat hem de doorscho ten arm was afgezet (x). Vijf scheeps- hoofdenT die De Vries door hun laffe vlucht in de steek hadden gelaten, wer.- den voor een scheepskrijgsraad gedaagd; zij werden eerloos verklaard en onbe kwaam om den Lande nog meer te die ren, „wordende hun, op de openbare strafplaats, het zijdgeweer (de sabel) voor de voeten gebroken". (x) Wagenaar, dl XVI, Aanm., blz. 82-84 09* tam> yvQueUehou VQL06NE§ rm s;pierrfs 4~feorl ieu 25 Rir OTAm'TOL Vaastae'Dtioc outtev s^jrand-Cemp H. BBQRME ilUiH BQYEU Baiieroy v Mijeo.r *pepie:rs roam JUYfVI Morion) Brettfivflle önartir CERlSY EBEMY BREHQL oyFoloise SI.PC4S HET REJZIGERSVERKEER zal binnenkort aan beperkende bepalin- gen worden onderworpen. Noodzakelij ke bezoeken zullen doorgang kunnen vinden. Tijdige bekendmaking volgt. Bertus van Galen, 15 jaar, wordt sinds 23 April te Heerlen vermist. De 18-j. \V. de Jong te Piershil is te N.- Beijerland bij het zwemmen verdronken. Het echtpaar Sechner-Croens te Roer mond werd met _een drieling verblijd: 2 jongens en een meisje Alles wel. Na aanrijding door een auto is te Koog a d. Zaan de 57-j. C. van 't Kaar overle den. Het café M. (c Klazienaveen was een broeinest van zwarte handel. M. kreeg 1 8000 boete en moet 4 jaar sluiten. Uit een wijnpakhuis te Hilversum wer den 114 literflesschen likeur, 125 halve fl. likeur, 40 fl. whiskey en een hoeveel heid port, sherry en wijn gestolen Door gas bleken dë vrouw, en twee meisjes, 6 en 8 jaar, van de heer J. Ach terberg, Brielle, bedwelmd. De kinderen zijn overleden. Wegens verduistering van f 56000 en een aantal effecten uit een erfenis van zekere K. te Blaricum werd een jaar ge vangenis gevorderd tegen H. te Laren. Door een rat werd te Ouderkerk een baby van 6 mnd in de wieg zoo gebeten, dat een dokter er aan te pas moest ko men. In een keukenkast werd een ratten- nest gevonden; 16 ratten werden gedood. Het 5-j. jongetje van dhr Van Loon te Bergen op Zoom reed met zijn fietsje te gen een paard; dit gaf hem toen zoo,n trap, dat het aan de gevolgen is over leden. Tegen de vrouw uit Velddriel (Betu we),-die haar man vergiftigde pannekoe ken wilde laten eten, is ook in hooger be roep 15 jaar gevorderd. Tegen de buur man. eerst vrijgesproken, ook 15 jaar. In een schoenenzaak te Beverwijk, welke zonder bon, maar tegen tarwe, bo ter, een horloge, enz. schoenen leverde, werden duizenden paren schoenen in be slag genomen. Boete en eventueele ver dere straf volgt nog. Een doortrapte schurk moet het zijn, die een inbraak pleegde in het lijken huisje op de alg. begraafplaats te Cal- lantsoog en daaruit bijna alle materialen wegnam, welke de doodgraver noodig heeft, om iemand zijn laatste rustplaats te bereiden. Zwarte handel brengt monetaire geva ren mee. Mr. Rost van Tonningen, presi dent van de Ned. Bank, wees er met na druk op en sprak de hoop uit. dat de be volking de overheidsmaatregelen tegen de zwarte handel steunen zal. Anders kunnen ernstige gevolgen niet uitblijven. De Enkhuizer Almanak voorspelt, dat Juli geen echt mooie zomermaand wordt: Temperatuur steeds veranderlijk met vrij veel regen. Tusschen 5 en 11 Juli en tusschen 13 en 20 Juli kans op enkele vrij warme dagen (over het geheel niet veel zaaks. Laat ons hopen, dat het ge zegde „Almanak, Leugenzak" ook deze maand bewaarheid wordt). DE SCIIOENENBEURS. De N.V.D. geeft tot het ruilen van schoenen gelegenheid Donderdagsmid dags van 34 uur (Raadhuis). HELDEN. „Nu de invasie ër is, blijkt, dat we in het vaderland nog over de noodige helden beschikken aldus „Volk en Vaderland". Niet alleen dat de heldhaf- tigsten (maar daarom nog niet de besten) onder de anti's weer eens blaken van moordlust en in hun verbeelding al me nig nationaal-socialist de darmen uit hel lijf snijden, óók onder de pro's duiken de ware mannetjesputters weer op. Zij zijn het, die het consigne geven: „We zijn nooit lid geweest; dat verklaren we tot een kletspraatje We willen met iedereen gced 2ijn, maar we kunnen wel zeggen, dat de NSB-ers ons in de omgang bar zijn tegengevallen". Zij zijn het, die, op bepaalde posten neergezet, onrustig wor den en de kuierlatten nemen. Vooral niet verhinderen, maar gaan laten! Wie niet weet, dat hij voor een eerlijke zaak vocht loope ons verder niet voor de voeten. Overigens geeft het deze helden toch niets of ze zich al verborgen houden. Want zulke NSB-ers zijn kenbaar aan hun haren. Die staan nl. recht overeind van angst. WEER PERSONENTREIN BESCHOTEN. 's-Gr-avenhage, 1 Juli. Vrijdagmid dag is een personentrein in het Noorden van het land door twee vliegtuigen be schoten. Hierdoor werden vijf personen gedood, terwijl zeven zwaar gewonden in een ziekenhuis moesten worden opge nomen REICHSSCHULE VALKENBURG. Is uw jongen flink en begaafd. Zend hem naar de Reichsschule in Valkenburg. Hij zal er een zoo breede ontwikkeling krijgen, dat hij de harde arbeid van de boer leert kennen en de capaciteiten heeft om een landgoed te besturen. Hij zal het handwerk van de arbeider .leeren kennen en later in staat «ijn een groote fabriek te besturen. Hij zal kameraadschap leeren kennen en een leider van menschen Worden ZESHONDERD KINDEREN. Men moet toch wel bewondering heb ben voor de Nederlandsche Volksdienst, die er alle moeilijkheden ten spijt opnieuw in slaagde een zeshonderd Nederlandsche kinderen een vacantie van eemge weken in Bohemen te bezorgen Vrijdag vertrokken zij onder de tonen van de Amsterdamsche Staatspolitie uit de hoofdstad. De NVD is zich van haar laak bewust en zal voortgaan ons volk ook op deze wijze een onschatbare dienst te bewijzen. GIFTEN ALG. WIJKVERPLEGING N N., Den Burg f 2,50; J V Den Burg fl,—A M., Den Burg f 1,50; T S.. Den Burg f 0.75. DERTIG POLDERS. Ter voorziening in de vacature-pen ningmeester heeft het Dagelijksch Be stuur van de Dertig Polders Maandag de ze alfabetische voordracht opgemaakte J. C. Bruijn Az., Egb. Lap en Jb. Roe per Johz., allen te Den Burg ONWEER Tijdens een kort, doch hevig onweer, dat zich Maandagavond boven ons eiland m het bijzonder boven Den Burg ont lastte, sloeg de bliksem in het kolenpak- huis van de heer J. C. Rab aan het Schil- dereind, gelukkig zonder brand te ver oorzaken. Een menigte pannen sloeg van het dak. Dal was alles. EXAMENS. Aan de R.H.B S. te Den Helder gingen Piet Eelman AJz. en Adri. v.d. Ban over van de le naar de 2e klas; Joop de Beurs van 2e naar 3e, Niek Eelman AJz. van 3e naar 4e klas. Aan de gymnasiale afd. van hel Ly ceum ging Willy Keijser SJd. over van 3e naar 4e klas Onze vroegere plaatsgenoote Dlni Maarschalkerwaard, thans te Rijswijk ging over naar de vijfde klas RHBS. BEDRIJFSEXCURSIE. Men schrijft ons: De avondexcursies, welke de Vereen, van Oud-leerlingen der Lagere Landbouwschool organiseert, blijken een succes. Ze doen aan de avon den van het winterseizoen denken: nut tige en genoeglijke praatavonden, nu in de open lucht. Op hun gemak brengen de - deelnemers bezoek aan een of ander be drijf, waar wat te leeren en altijd in opbouwende zin natuurlijk eventueel te critiseeren is. Zoo mogelijk zullen nog een paar van die excusies volgen. Ook oudere leden worden aangespoord, zich aan te sluiten. Er valt wal op te steken! B BRAND „Brand' Biand bij slager Pereboom1" Het ging Maandagmiddag als een loo pend vuurtje door het dorp De brand weer kwam meteen in actie Binnen en kele minuten snorde de molorpomp op de Groeneplaats en zeven minuten' na de eerste melding kon de spuitgast water geven in de Gasthuisstraat, slagerij Pero- boompkort daarop een tweede. Maar. gelukkig, lezer, hadden we hier met een oefening te doen; een nuttige oefening, welke volkomen slaagde, daar ze het ge ruststellend bewijs gaf van de paraatheid onzer brandweerlieden en de deugdelijk heid van het materiaal.

Texelsche Courant | 1944 | | pagina 1