Flinke kerels melden zich voor de strijd tegen het bolsjewisme Wereldnieuws BINNENLAND 37e JAARGANG. No. 5877. ZATERDAG 15 JULI 1044. TEXELSCHE COURANT Van dc overwinning overtuigd. „Behalve de V-l hebben we nog meer troeven in handen. Thans zijn we meer dan ooit van de overwinning overtuigd". (Reichsorganisationleiter Dr. Ley). Driekwart van Lisieux verwoest. Van het Normandische bedevaart plaatsje Lisieux is drie kwart door An- glo-Amerikaansch vuur en bommenge weld verwoest. Ook een klooster, onder welks muren 20 nonnen bedolven wer den. Van de 18000 burgers van het stadje verloren er 3800 het leven; 10,000 wer den dakloos. De haven van Cherbourg. Toen de Duitschers Cherbourg moesten prijsgeven, hebben de vernielingstroepen geen half werk gedaan Niet alleen werd de reede met mijnen bezaaid, maar ook werd in elk dok een mijn aangebracht; in het Napoleon-dok werd zelfs een heele bark met mijnen tot zinken gebracht. Het weer bruikbaar maken van Cherbourg's dokken en reede kost daardoor zooveel tijd en is daardoor zoo levensgevaarlijk Tol betaald voor terreuraanval. Bij hun aanval op Muenchen verloren de Amerikanen Dinsdag minstens 22 bommenwerpers. Vier van hun jagers werden brandend neergehaald. Bij de luchtaanval op Muenchen van Woensdag werden 31 viermotorige bom menwerpers neergehaald. Bij deze aan slag is helaas het grootste technische museum ter wereld verloren gegaan. Donderdag moest de stad haar 3e aan val van deze week doorstaan Wolken onttrokken de vliegers aan het gezicht. Toch werden er 22 neergehaald. Kul- luurmonumenten werden door bommen vernietigd. Vergeefsche poging tot over rompeling van Finland. De bolsjewieken zijn er ondanks over macht aan menschen en materiaal nog steeds niet in geslaagd een doorbraak naar Finland tot stand te brengen. Ze hebben het niet verder kunnen brengen dan bet merengebied benoorden Viipuri en daarom probeeren ze nu van zee uit de kustweg naar Helsinki te bereiken Zij hopen hierbij van eilanden in de baai vay Viipuri gebruik te kunnen maken. Doordat de Finsche weermacht met Duit- sche strijdkrachten werd versterkt, heeft ook deze poging nog geen succes van eenige beteekenis opgeleverd. Wat Duitschland aan het ooste lijk front beoogt. De bolsjewieken rukken voornamelijk in drieërlei richting op: 1. Richting Kow- no (Kaunas); dobr Litauen zouden zij de Oostzee willen bereiken; 2 Richting Rod- no, Bialystok, Warschau; 3. Richting Pinsk. In de gebieden van Polotzk en Kowel houdt de Duitsche verdediging heldhaftig stand, wat voor de naar het westen oprukkende Sovjets het gevaar voor flankaanvallen grooter en grooter doet worden. Energieke tegenmaatrege len zijn getroffen om te voorkomen, dat de vijand de noordelijke Duitsche vleugel afsnijdt. Overigens wordt het grootste gewicht toegekend aan het westelijk front; daar wil de Duitsche legerleiding de eerste beslissing afdwingen. Wellicht is de huidige terugtocht in het oosten niet anders dan een systematische op- marsch naar de eindbeslissing. Rustig vertrouwen der bevol king van Oost-Pruisen. De Berlijnsche corresp. van het Han delsblad noemt dé doorbraak van 140 Sovjet-divisies in de sector Pripjet-Wil- na-Polotzk het gevaarlijkst element in de huidige militaire situatie. Maar hij voegt er aan toe, dat men een dergelijke ge beurtenis had verwacht, en dat men er op voorbereid was. Daarom wordt de ernst van de toestand voor het Duitsche volk ook niet verborgen gehouden. De houding der autoriteiten en van de Duit sche bevolking in Oost-Pruisen kenmerkt zich door stoere onverzettelijkheid om, wat er ook mag gebeuren, deze meest oostelijke Duitsche provincie (welker grenzen op betrekkelijk geringe afstand van het huidige front zijn gelegen) tegen eventueele indringers Hb verdedigen. 40.000 dooden in Caen. 40,000 burgers van Caen hebben de „bevrijding" door de „bondgenooten" niet beleefd. Zij werden gedood en bedol ven onder het puin van hun stad, welke op gruwelijke wijze aan het vuur van scheepsgeschut en aan bommen heeft blootgestaan. Hevig was vooral het bom bardement in de nacht van Vrijdag op Zaterdag, maar toen hadden de Duitsche troepen zich reeds op stellingen ver bui ten Caen teruggetrokken De verovering van deze stad, verklaarde Eisenhower, heeft ons bloedige offers gekost; er moet z.i. op gerekend worden, dat de strijd nog aan hevigheid zal toenemen en nog meer offers zal kosten. Op 'n binncnlandsche ineenstorting, aldus Eisenhower, moet men in een autoritair geregeerde staat niet rekenen. Het woord is aan de wape nen. Legers moeten mèt feiten rekening houden en niet met speculaties. DE ZON. Za. 15 Juli op 5,34; onder 21,57 DE MAAN. Za 15 Juli p 2,17; onder 17,17 Nieuwe Maan: 20 Juli 7,42. HOOG WATER OP TEXELS REE. Za. 15 Juli 5;46 en 17,52 Zo. 16 Juli 6,57 en 19,30 Ma. 17 Juli 8,01 en 20,32 Di. 18 Juli 9,— en 21,26 Springtij 22 Juli. De V-l begint pas Van Duitsche zijde wordt verklaard dat vooral de Londensche City, de dok ken en de industrie-wijken van O.-Lon den met de V-l bestookt worden. Wat er tot nu gebeurd is, heeft nog niet veel te beduiden. Men is nu pas aap het „in schieten" Wanneer en waar een nieuwe invasie? Met deze vraag houdt het Nieuws v.d Dag zich in een hoofdartikel bezig. De kans op nieuwe landingen in West-Euro pa wordt niet groot geoordeeld. Motie ven: 1. Luchtaanvallen, welke aan zoo'n invasie vooraf plegen te gaan, doen zich practisch niet voor; 2. de diplomaten- correspondentie staat in Engeland niet meer onder controle; 3. De nog in Enge land aanwezige troepen zullen wel aan het Normandische front gebruikt wor den, wanneer het werkelijk de bedoeling is, daar eenig succes van beteekenis te bevechten Grooter kans op een invasie heeft de zuidkust" van Frankrijk Troe penbewegingen in N -Afrika en op de ei landen Corsica en Sardinië wijzen in die richting. Luchtaanvallen, de laatste tijd op dat gebied gericht, kunnen er het voorspel van zijn. Van dc fronten. Met voorbeeldige dapperheid hielden de Duitsche troepen in Normandië stand tegen de vijandelijke, met zeer sterke strijdkrachten ondernomen, stormloop. Vergeefs poogden de Anglo-Amerikanen het front te doorbreken om diep in het Fransche gebied door te dringen. Dagelijks 'worden tientallen terroristen in Frankrijk onschadelijk gemaakt. Zwaar V-l-vergeldingsvuur blijft op Groot-Londen liggen. In Italië naderen de vijandelijke strijd krachten uiterst langzaam de toegangs wegen naar het door de Fuehrer tot open stad verklaarde Florence. Hoewel de vij and sterke pantserafdeelingen in de strijd werpt, vordert hij maar weinig. Zijn verliezen zijn zwaar. Z. van Cita di Castello won hij enkele km. terrein. Zware verliezen leden Sovjet-divisies in het gebied van Kowel, waar hun her haalde aanvallen keer op keer werden afgeslagen. In de centrale sector leveren de Duitsche troepen bij drukkende hitte gevechten met sterke vijandelijke strijd krachten, die ook aan de Duitsche divi sies verliezen toebrengen. Hevig woedt de strijd ook Z. van Dunaburg en "Z. O. van Noworsjef Z. van Wilna werd. het front naar het Westen verplaatst. Duit sche slagvliegers brachten de vijand tus- schen Wilna en Dunaburg zeer zware verliezen toe Het in Wilna ingesloten Duitsche gar nizoen heeft zich strijdende een weg ge baand naar het gros der Duitsche strijd krachten. Het bracht daarbij een groot aantal gevangenen en 'n flinke buit bip- nen de Duitsche linies. W. van Slusk be trokken de Duitsche troepen nieuwe stel lingen. Naar 13 Juli de Tel. corresp. uit Berlijn meldde, nadert de strijd om Grodno, vesting van het vroegere Polen en belangrijk spoorwegknooppunt, zijn climax. Pinsk werd ontruimd In 't N van het oostelijk front heerscht nu ook grootere gevechteactiviteit, De Duitsche leiding overweegt hier een frontverkorting. Luchtoorlog: Behalve op Muenchen, dat drie achtereenvolgende dagen ge teisterd werd (zie elders in dit nr.) wer den bommen geworpen op plaatsen in Rijnland-Westfalen en op Berlijn COLUMBIA. Dc opstand is onder drukt, de aanstichter gearresteerd. Pre sident Lopez is weer in functie. JAPAN. Vice-adm. Hasegawa vond de heldendood. Bij de verovering van Saipan ver loren 15000 Amerikanen het leven. BR.-INDIE. Als gevolg van de hon gersnood bleken te Madaripoer 18 kinde ren door hun ouders te zijn verkocht. POST VOOR VRIJWILLIGERS. Het SS-Ersatzkommando Niederlande, Den Haag, maakt bekend, dat volgende richtlijnen voor de veldpostverzending aan vrijwilligers en frontarbeiders gel den: (alle vroegere richtlijnen zijn on geldig). Het adres moet luiden: SS-Feldpost an das SS-Hauptamt, Maastricht, zur Wcitcrleitung an: dienstgraad: naam: Vcldpostnr. of adres: De afzender moet vermeld worden. Dit geldt alleen voor postverzendin gen aan SS-vrijwilligers en SS-frontar- bciders. Andere postzendingen (aan le den van de weermacht, marine, Luftwaf fe, NSKK enz.) mogen niet over Maas tricht gestuurd worden. Aan ontvangers met veldposlnummer mogen slechts pak jes tot 100 gram gestuurd worden. Zijn ze zwaarder dan 20 gram, dan is een „Zulassungsmarkc" noodig. Kranten en tijdschriften moeten als dusdanig te her kennen zijn (kruisband). Iedere zending mag niet meer dan 100 gram wegen. „Zu lassungsmarkc" niet noodig. Luchtveld postbrieven moeten met 2 luchtveldpost- /cgcls voorzien zijn en het opschrift „Luftfeldpost" dragen. Aan ontvangers met een adres, geen veldpostnummer, kunnen pakjes tot 1000 gram gestuurd worden; 15 ct. porto. Zulassungsmarke niet noodig. De veldposlzendingen wor den door alle Dienststellen der „Duitsche Dienstpost" en de Nederlandsche Post (P. T.T.) aangenomen. Geldbedragen aan SS- vrijwilligers kunnen door veldpostwissels bij de bureaux der Duitsche dienstpost overgemaakt w orden. DOOR NOOD EN DOOD HEEN VOLHOUDEN. Wij wenschen geenszins te verdoezelen, zoo sprak Dr Schmidt, woordvoerder van het Duitsche ministerie van buitenl. zaken dat m Oost, Zuid en West de Duitsche weermacht zich schrap te zetten heeft, tegen 'n numerieke en mateneele overmacht, die bijna verpletterend is. De toestand aan de fronten is inderdaad overal ernstig. Doch Duitschland weet, waarvoor het vecht, en dat het vol zal moeten houden, door nood en dood heen. Dat het over nieuwe wapens beschikt van een ongeëvenaarde uitwerking, waar tegen zijn vijanden overrompeld staan, is echter een der factoren, die het ook moreel kunnen schragen. Deze beslissen de strijdfase moge bitter en hard zijn, hij opent tevens uitzichten, die opwekken tot, gelijk onze oosterburen het zoo ka rakteristiek uitdrukken, „sich zusammen nehmen"! Voor het overige denken wij hier aan een prachtig woord van maarschalk Pé- tain: „De adel van het leger is, dat Het zwijgend zijn plicht doet!" CHINA. De Japanners veroverden Joengfeng, een belangrijk vijandelijk steunpunt in Hoenan. EGYPTE. De regeering is van plan zwarte handelaars als straf 50 slagen in het openbaar toe te dienen. JOEGO-SLAVIE. Ex-koning Peter bukte voor het bolsjewistisch bende- hoofd Tito door hem als chef van alle militaire organisaties te erkennen. TURKIJE. De druk van Anglo-Ame- rikaansche zijde neemt weer toe. Drukke diplomatieke bedrijvigheid. Het Kabinet kwam dezer-dagen bijeen. ITALIË. Wegens het ter dood brengen van fascisten te Rome zal de fase. regeenng eenige gijzelaars hetzelfde lot doen on dergaan SOVJET-RUSLAND '„Na de oorlog zal Sovjet-Rusland slechts in zooverre aan de wereldhandel deelnemen, als het er rechtstreeks voordeel van heeft; wij ge ven de autarkische (help je-zelf) politiek niet op. (Prof Leonitow). VEREEN STATEN. De „New York Ti mes" voorspelt, dat de oorlog nog lang zal duren en nog buitengewone moei lijkheden te overwinnen zal geven. Roosevelt zal zich een eventueele herkiezing laten welgevallen. De vreeselijkste fase van de oorlog moet voor de geallieerden nog komen, zeide Roosevelt. De v.S. erkenden het comité-De Gaulle tot de verkiezingen als feitelijk „bestuur en regeering van Frankrijk". Bij aankomst van De Gaulle te Washington (vliegveld) werden 16 sa luutschoten gelost, zooals voor een gene raal gebruikelijk, en niet 21, zooals voor een staatshoofd. DUITSCHLAND. Op 23 Juni zijn behalve General- oberst Dietl ook de Duitsche generaals Von Wickede en Eglseer verongelukt. Duitschland zal de Baltische staten helpen verdedigen Lt.-generaal Von Dittmar is van oordeel, dat het zwaartepunt van de oorlog in Europa in Normandië ligt, al is ook aan het oostelijk front de situatie door het opdringen der bolsjewieken ernstig te noemen. Aan de strijd in Italië wordt groote beteekenis toegekend in verband met de situatie in het gebied van de Middellandsche Zee. Rampling, een der beruchtste Anglo- Amerik. terreurvliegers, is bij een aan val op Duitschland omgekomen. FRANKRIJK. In Normandië is de man nelijke bevolking van 15-45 jaar voor de dienstplicht opgeroepen Bepaalde per sonen worden voor slandgerechten ge daagd. 0 Alleen wie zich vrijwillig bij de ge allieerden melden, kunnen op levens middelen aanspraak maken. Maar het broodrantsoen is intusschen van 250 op 150 gram gebracht. De Engelschen bestookten Caen met 80,000 granaten en 2700 ton bommen. Toch hebben zij een snelle doorbraak naar het Z niet tot stand kunnen bren gen. Oud-premier Herriot is op 72-j. leeftijd overleden. Door zijn relaties met Moskou had hij aandeel in het uitbreken van deze oorlog. ENGELAND. De Daily Express geeft de eerste foto van de ontploffing van een V-l: Een tot de hemel reikende rook wolk. „Ze doet aan een vulkanische uit barsting denken", luidt het bijschrift „Men krijgt de indruk, dat de regeering door de vliegende bommen de kluts kwijt is" (Daily Mail.) De laatste dagen heeft de ontrui ming van groot Londen groote omvang aangenomen Dingdag alleen reeds ver lieten 41000 personen de stad. De News Chronicle noemde de uitwerking van de V-l zeer ernstig en het aantal verwoeste huizen, in verhouding tot het aantal bommen, groot. Engelsche tooneelgezelschapen wil len wegens het V-l-gevaar niet meer in Londen optreden. Roosevelt en Churchill zullen el kaar binnenkort weer ontmoeten (Reu ter.) Een vliegende bom trof in Londen het Australische Huis, zetel van hel be stuur van Austr. in Engeland. Alle emigrantenregeeringen te Lon den verlieten het bedreigde deel dei- stad. Van de 25 theaters in Westend zijn er 13 gesloten; ook het beroemde Covent Garden. Van het binnenlandsche fruit wordt nog maar één soort jam bereid en wel met suiker alleen. Dc kapitale boerderij van G. v.d. Broek bij Lunteren werd door brand verwoest. Het begon met een strooberg. Bij drie groentenhandelaren te N.-Am- stel is wegens prijsopdrijving de heele voorraad in beslag genomen Nieuwe spoordienstregeling gaat 17 Juli in. Voor nieuwe spoorboekjes een oud inleveren Het bericht over benoeming Prof. Zwikker tot directeur N V. Philips be lust op misverstand (Tel.) Een man en een meisje werden op een onbewaakte overweg te Beverwijk door een trein doodgereden. De secr. van het Ned. Gymn. Verbond, L. v. Ekeren, is op 70-j. leeftijd tijdens zijn bureauwerk overleden. Een groote auto met „zwarte" groen ten en fruit, uit Castricum afkomstig, is te Amsterdam aangehouden Twee chauf feurs en twee tuinders gearresteerd 28 balen tabak werden gestolen uit een pakhuis aan de Nieuwe Vaart te Amster dam De twee dieven zijn gearresteerd, 17 balen opgespoord In een bocht bij St.-Anthonis (Oost- N.Brabant) is het lijk van de vermoede lijk vermoorde gehuwde mw. Van Duren gevonden. Een 10-jarig jongetje werd te Zand- voort door een auto doodgereden; tc Tiel overkwam dit de 6-j. Dina' van Dijkhuizen. Het liep in Spakenburg spaak met de clandestiene verkoop van paling. Als straf mag de heele vloot 14 dagën niet uitvaren. Een geheime distilleerderij werd op 't dak van een bovenhuis aan de Brinklaan te Bussum ontdekt. Ze werkte met bui ten de meter om betrokken gas. De vischhallen te IJmuiden zijn voor vergunninghouders alleen toegankelijk. De St.-Janskerk te Schiedam wordt gerestaureerd Drie z.g. Landwachters verschaften zich toegang tot huizen in Overloon. Uit een huis, waar zich alleen een zieke vrouw en een dienstmeisje bevonden, na men zij f 400 weg. Dc tooneelspeelster Sientje dc la Mar- Klopper, echtgenoote van wijlen Nap de la Mar en moeder Van Fientje de la Mar, is door van een trap te vallen te Am sterdam overleden. Gasslang losgeraakt. Hierdoor zijn te Kwintsheul (Westland) een bejaard bed legerig echtpaar en een zoon bedwelmd De vrouw en de zoon zijn overleden, de man is in een ziekenhuis opgenomen. Een bewoner van Amsterdam-Zuid miste 45 bankbiljetten van f 100. Latei bleek, dat een dochtertje en een buurjon getje er mee aan het spelen waren. Ze teekenden er op en knipten er poppetjes uil. Alle bankbiljetten kwamen terecht, eenige verminkt. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL. van 8 tot en met 14 Juli 1944. GEBOREN. Maria Elisabeth dv Bern- hard Hermann Boks en Jetske Huis man. Ondertrouwd, Getrouwd: Geene. OVERLEDEN: Pieter Koorn, 84 jaar, geh. m. F. Kooiman. Pieter Vermeulen oud 17 maanden. GEVONDEN VOORWERPEN. (Gedeponeerd ten Raadhuize.) Een paal. LAATSTE NIEUWS Brigade-generaal Teddy Roosevelt, zoon van de vroegere pres. Th. Roosevelt, is in Normandië gesneuveld (DNB) Generaal Walden, zoon van de Fin sche minister van Defensie, is m Kare- lië gesneuveld (CD) Hel Duitsche garnizoen, dat de ring om Wilna kon doorbreken, leed maai geringe verliezen. (Interinf) In Duitschland wordt 17 Juli een reisbeperking ingevoerd; wie op reis wil, moet vergunning aanvragen (DNB). In Grodno doorgedrongen vijanden konden worden teruggeslagen (DNB). Purmerend. Burgemeester Kikkert werd met ingang van 17 Juni ontslagen. TEXELSCHE BERICHTEN EXAMENS. Dick Moerbeek Johz. slaagde voor het Ulo-diploma-A. NF.D. TREKPAARD-STAMBOEK. Op 12 Juli j.l. werd de stamboek- en premiekeuring van het Ned. Trekpaard te Eierland gehouden. Voor het stam boek weiden 5 paarden voorgebracht en alle opgenomen: Meta van Burst, fokker- eig.: J C. Wrtle; Favorite van Eierland, fokker-eig.. P. Dros Bz.; Conradine, fok ker; J. C. Witte, eig.: M. Witte Jz.; Iréne van Eierland, fokker-eig.. C J. Geense; Nelly, fokker-eig.: A. Dros Dz. Pre mie's werden toegekend aan: Merrieveu lens: f5 aan Beatrix, fokker-eig.: A.Dros Dz en Bpatr(x v. d. Oorsprong, fokker- eig C Kooger; f2,50 aan Iréne, fokker- eig. P. Dros Bz Beitha, fokkei>eig C. de Graaf en Quinette v. Eierland, fok- ker-eig C. J Geense. Eenjarige: f7,50 aan Nelly v. Eierl., fokker. C.J. Geense, eig.: W. Houtkooper, .Haarlem; f5 aan Margriet van Duanoord, fokker-eig.: P. de Ridder; f 2,50 aan Margriet, fokker- eig.: C. S. Zijm en Margriet, fokker-eig.: J. C. Rab. Tweejarige: f 15 aan Gerda, fokker-eig P. Dros Bz.; f 10 aan Japetle v. Eierl., fokker C. J. Geense, eig.: M. J. Witte Cz. en Gusta, fokker-eig.: P. Dros Bz.; f 7,50 aan Selma van Burst, fokker- eig.. J. C. Witte; f5 aan Trui, fokker-eig. Gebr. de Wolf. Driejarige: f 25 aan Meta van Burst, fokker-eig. J. C. Witte; f 20 aan Iréne v. Eierl., fokker-eig.: C. J. Geense; f 15 aan Favorite v. Eierland fokker-eig P. Dros Bz., f 10 aan Conra dine, fokker J C.Witte, eig.: M. Witte Jz. 47-jarige: f30 aan Bea, fokker-eig.: P. Dros Bz.; f25 aan Nelly, fokker-eig.. Gebr. de Wolf, f 20 aan Bertha, fokker- eig.: Gebr. de Wolf; f 15 aan Minka van Burst, fokkeiveig.: J. C. Witte en Bea trix, fokker-eig. Gebr. de Wolf; f 10 aan Desna v. Eierlfokker-eig.: C. J. Geense en Dia van P Dros Bz. 8 jaar en ouder: f 15 aan Flora van de Lente, fokker M. Immink. N -Vennep, eig.: P. de Ridder; f 10 aan Zodia, fokker-eig.: P Dros Bz.; f7,50 aan Selma v. Eierl., fokker-eig C J. Geense. WAT TEXELS BOEREN MOETEN WETEN. Afgifte vervoerbew'ijzen. In verband met het stopzetten van de handel in schapen en lammeren wordt 's Zaterdags geen zitting meer gehouden voor afgifte van vervoerbewijzen. Vervoerbewijzen voor levering van schapen, lammeren en rundvee» worden Woensdag van 7-8 uur afgegeven in Hotel „De Zwaan" en tot Donderdag, 1 uur ten kantore van de PBH Nadien kunnen geen vervoerbe wijzen voor levering op de eerstvolgende markten te Den Burg of Purmerend wor den afgegeven. De P.B.H. Het SS-Ersatzkonimando deelt mede: Iedere gezonde Nederlander kan zich aanmelden, ten einde gekeurd te worden voor de Waffen-SS, SS-Wachtbataillon in Amersfoort, Landstorm Nederland, en de Germaansche SS in Nederland. Personen tusschen de 19 en 35 jaar, die aanmeldingsplicktig zijn voot de tewerkstelling, kunnen zich eveneens aanmelden en worden gedurende hun verbintenis van de tewerkstelling vrijgesteld. Officier in de Waffen-SS kan ieder worden, die na ten minste een jaar diensttijd zijn geschiktheid voor de officiersopleiding heeft bewezen. Zyn school opleiding is niet doorslaggevend. Beslissend voor bevordering zijn: karakter ge drag, prestatie. Tijdens de keuringen worden alle inlichtingen verstrekt met betrekking tot de verzorging van familieleden, duur der opleiding, extra levensmiddelen, etc. BI] ONZE VRIJWIL LIGERS. Onder zeer moeilijke omstandig heden wordt een ge wonde kameraad met de grootste zorg in vei ligheid gebracht. SS PK Cantzler-O-H P.c. M(__ "V Alle inlichtingen en gratis reisbiljetten voor (Ie heen- en terugreis verkrijg baar hij navolgende Nebenstellen der Waffen-SS, Amsterdam, Dam 4; Alkmaar, Langestraat 56; Heerlen, Sarolcastraat 25: Groningen, Heerenstraat 46; Enschedé. Hengelose bestraat 30 en het SS-Ersatz- kommando, Den Haag Korte Vijverberg 5 Ook voor de gemotoriseerde compagnie hij het SS-Wachtbataillon tc Amers foort, welke dienst in Nederland doet. kan men zich op bovenstaande keuringen melden.: 13 Juli 8-12 uur, Rotterdam, Deutsche Oberschule, Westerlaan 1. 14 Juli 8- 12 uur, Den Bosch, Hotel Noord-Brabant, Markt 45. 14 Juli 15-18 uur, Venlo, Deutsche* Haus, Egmondstraat 16. 15 Juli 8-12 uur, Arnhem, Café Royal. 16 Juli 8-12 uur, Zwolle, Hotel Gijtenbeek. 17 Juli 8-13 uur, Amsterdam, I»am 4. 18 Juli 8—12 uur. Utrecht, N. V. Huis, Oudegracht 245. 18 Juli 15-17 uur, Amersfoort, SS-Wachthatt. 3, Leusderwcg,

Texelsche Courant | 1944 | | pagina 1