BULLETIN Texelsche Courant van 7 Hes 1945 LAATSTE NIEUWS MAANDAG 7 MEI 1945. Na het bekend worden van de Duitsche capitulatie heerschte overal in Nederland een uitbundige blijdschap De Duitschers gaven hier en daar voor van de capitula tie niets af te weten en schoten op de feestende nujnigte. Het ParOol deelde mede, dat er 8 dooden te .betreuren zijn. Mussert bevindt zich in het hoofdkwar tier dei NSB te Utrecht. Seyss-lnquart heeft na het uitvaardigen van een mislei dende proclamatie over zee het land ver laten^ Van Geelkerken is bij zijn SS-man- nen. "Gedurende de bespreking, die volgde op de capitulatie is de ontwapening der Nederlandsche SS geëischt. Von Biasko- witz deelde aan generaal Folkes mede, dat hij 400 Duitsche soldaten onder de SS had gemengd en dat bereids 400 Nèuer- landsche SS'ers daardoor afgevoerd werden. De capitulatie is Zondagmiddag gerati ficeerd. De overgave van het Duitsche leger in West-Nederland had plaats in het half verwoeste hotel „De Wereld" te Wa- geningen. De voedselvoorziening voor de drie uit gehongerde provincies heeft plaats met auto's langs de straatweg Wageningen Utrecht. Bommenwerpers gooien dag en nacht honderden tonnen levensmiddelen af. De hoeveelheid te verstrekken levens middelen wordt opgevoerd tot 2500 ton per dag. Ir. Louwes is in Tilburg aangekomen en heeft daar medegedeeld, dat dagelijks 800 —1000 menschen van ellende omkomen. I Op de bonnen kon niets meer geleverd worden. In N.-Duitschland duurt de strijd in kleine gebijeden voort. Swinemiinde en Pe- I nemiinde zijn door de Russen bezet In Penemiindje waren de werkplaatsen voor de „V"-wtpens. In Kopetnhagen is eerst een geallieerde missie, lator een grootere groep militairen aangekomen. De Zweden zijn bij de be vrijding te |hulp gekomen. Bij het binnentrekken van Berchtesgaden stond het buitenhuis van Hitler in brand. De Duitsche soldaten zullen worden af gevoerd langs de afsluitdijk, de officieren langs een andere weg. De krijgsgevangen nen gaan naar kampen in Duitschland. De onderhandelingen in San Fransisco zijn naar aanleiding van de Poolsche kwestie afgebroken. Molotov had 16 Pool sche democraten laten arresteeren, die beschuldigd waren van sabotage. Eden gaf hierover zijn ongerustheid te kennen. Prins Bernard kwam te Wageningen aan in de auto van Seyss Inquart, die te Gro ningen in beslag genomen was. Uit hun gevangenschap in Oostenrijk zijn beVrijd de Fransche politici Daladier en Paul Reiioud, met de generaals Gameiin en Weygand. Naderhand werden ook Leo Blum en de beroemde tennisspeler Borotra bevrijd evenals de Duitsche pastor Nie- möller en de Oostenrijksche ex-kanselier Schussnig. Geallieerde tanks trekken vandaag Amersfoort, Hilversum en Otrecht binnen. De Canadezen zullen morgen (Dinsdag) Hojland bezetten van Den Helder tot Dordrecht. V Voor geheel West-Nederland is een reis verbod uitgevaardigd. De Nederlandsche regeering deelt het volgende mede: 1. De onvoorwaardelijke overgave^ der Duitschers is een feit. 2. Blijf rustig zoolang de geallieerden niet in uw woonplaats zijn. 3. Vermijd alle daden, die tot verzet zou den kunnen prikkelen 4. De Nederl binnenlandsche strijd krachten moeten wachten op instructies van de bevoegde autoriteiten. 5. Het is verboden in oude Nederland sche legeruniformen te loopen. Koning Leopold en zijn familie in Zwit serland bereiden zich voor tot terugkeer naar België. De algeheele overgave van de Duit sche weermacht kan elk oogenblik worden verwacht. Jk

Texelsche Courant | 1945 | | pagina 1