ie worden Wethouder? Mogelijkheden voor onze schapenteelt. De juiste man op de juiste plaats. tOENSDAG 26 SEPTEMBER 1945. 59e JAARGANG. No. 5959: EXELSCHE COURANT !n 't vorige nummer van ons blad pu- eerden wij een lijst met de namen i ingezetenen, die een nieuwe tijde- o'jke gemeenteraad te kiezen hadden. zal met lang meer duren, of Texel l'^ééft weer een gemeenteraad, wij zullen an ook weer een dagelijks bestuur op ,ef raadhuis aan kunnen ireffen. Aller- e in het land is een geneigdheid om dwerkelijk aan de herbouw van al- wat vefloren ging, mede te werken, op ons eiland ontbreekt het niet aan [e goedwillenden, die ei van door gen zijn, dat het hoog tijd wordt om op gemeentelijk gebied de ^and de ploeg te slaan. Men is het er in el alle kringen over eens, dat wij wethouders flinke mannen moeten en, die niet alleen bereid zijn om ele moeilijkheden onder de ogen te maar die vooral voldoende be- [amheden bezitten om deze moeilijk en op te lossen. Een helder verstand, alakter, zakelijke kennis, de wil om an de verlangens van de tijd tege- loet te komen, doortastendheid, dit alles jn eigenschappen, die van een bestuur der venvacht mogen worden. In de crote steden kennen slechts weinigen Segenen, die tot belangrijke bestuurs functies uitverkoren zijn. men is genood- t op min of meer luidruchtige aan- elingen af te gaan, men laat zich en door voorlichting gedurende een ciezingscampagne. Óp het platteland zeker op Texel ként men de candi- ^afen, de mannen, die tot wethouders el<ozen zullen worden. Het advies van jjofttieke groeperingen is daar van veel -ïinder belang, dan de kennis, die iede- Inwoner persoonlijk van de candida- r in? heeft. Men weet wel, wie wat in zijn f heeft, wie rechtschapen is, men ook v/el, wie zich zeiven zoekt. Men degenen, die ondanks schoonschij- e beloften, niet zo zeer het belang gemeenschap als wel zichzelven dolken. Men weet wel, wie bekwaam is ^■v/ie gerekend behoort te worden tot ^■politieke tinnegieters. Men oordeelt °ï4 gunstig over den man, die zijn eigen alen niet goed leiden kan en die des- eBanks het ambt van raadslid of wet- DISTRIBUTIE. Inleveren bonnen groente en fruit, [andelaren in groente en fruit moeten onnen 638 en 639 a.s. Vrijdag aan el distributiekantoor inleveren. De bon en moeten afzonderlijk worden opge- lakt en met een afzonderlijk ontvangst- Iflwijs worden ingeleverd. Op het ónt- algstbewijs moet het aantal bonnen m ij|eis en letters, bv. 30 (dertig) worden Sftneld. Invullen met inkt of anilinepot- aflp. Niet goed ingevulde bewijsjes wor- uei geweigerd. (Pübl. nr. 310). ofl DRANKWET. ujgemet'ïler en Wethouders van Texel -*Aïgen ter openbare kennis, dat de op halen, bedoeld in artikel 35, lid 1 en in T&el 51, lid l,der Drankwet (Staatsblad „131 no. 476), ter secretarie der gemeente 'bor een ieder ter inzage zijn nederge- »gd, in het openbaar zijn aangeplakt en ógen betaling der kosten verkrijgbaar rjn. e Texel, 22 September 1945. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, Ir. F. L. A. Maandag De Secretaris, Jonker. NOL BINSBER'GEN f jsteren bereikte ons liet ontstellende be- dat in de leeftijd van 37 jaar te Zaandam ■et St. Jansgasthuis is overleden, onze fegenoot de lieer Nol Binsbergcn. IT I HOE LAAT? - Treinenloop Den Heider-Alkmaar v.v. jan Den Helder: 7,17, 10,35, 14,20, 18,20, - $23,—. tiinkomst Alkmaar: 8,30, 11,48, 15.33, ig 19.33. 23.50. ejtrek Alkmaar: 5,23, 8,47, 12,20. 16,15, JjRkomst Den Helder: 6,36, 10,-, 13,33, 121.15. 1 17,29, 22,28. De laatste trein die vanuit Den Helder rekt, is een SNELTREIN, die onder- NERGENS stopt. De trein vanuit Den !er om 7,17 geeft aansluiting op de die om 10,15 in Amsterdam arri- Vertrekt men om 19,35 vanuit Am- lam, dan is men om 22,28 in Den 'frier. Cjiensten TESO, Texel-Den Helder v.v.: /an Texel: 8 uur en 14,30; van Den I dTer u' en u- (°°k op Zon- en .^tdagen). Amsterdam v.v.: Texel Dinsdags 7,30 uur; van Ain- ïfilam Donderdags 9 uur. (De Ruyterkade (Vismarkt). ^TexelHarlingen: Van Texel iedere Vrijdag, van Har- lgen iedere Zaterdag. Uur van- vertrek l afhankelijk van het getij. lAutobusdiensten Den Helder-Alkmaar: «Vertrek Den Helder: 8,—. 8.05 9 11.- 12,-, 14.-, 15.30. 17.-, 18.30. ïrtrek Alkmaar: 7.-, 9.30, 10.30, 12.30, I'M -' 17.-. ïvCassagicrsdiensten Texelse Beurtschip- Jjj: TexelAmsterdam: Van Texel ïandags en Donderdags 8 u.; (ligplaats A dam Pr. Hendrikkade). Van Amster- 1 *m. Woensdags en Zaterdags 8 uur houder ambieert. Men beseft drommels goed, dat het er niet op aankomt, welke kleur men politiek of godsdienstig is toegedaan, maar dat het op den man zélf aankomt. De raadsleden van onze tijdelijke gemeenteraad, die geroepen worden om wethouders te verkiezen, hebben hun zetel deze keer piet op de gebruikelijke wijze verworven: er zijn geen verkiezingen geweest, zij zullen nooit kunnen zeggen, dat zij gproepen werden overeenkomstig de volkswil. Mogen zij hieraan denken bij de wgt- houdersl^noemingen. Want brede la gen, óók van de Texelse bevolking, heb ben voor het dagelijks bestuur der ge meente slechts behoefte aan kerels, die waard zijn om het gestoelte der ere te bezetten. Het gaat niet om protestant, sociaal-democraat of katholiek, het gaat om het belang van een gemeente, die in nood verkeert. Nogmaals: dat men dit bedenken mag! EEN HALVE EEUW. Opgedragen aan den heer C. de Wijn Sr., die op 30 September 1895 zijn taak als organist te Oudesckild begon. Er staat een kerkje bij de zee. de wind speelt om de toren, die eeuwen lang zijn spits opstak en trouw de klok liet horen. Het staat daar onder aan de dijk in 't groene gras der weiden, een klinkerpaadje voert er heen voor wie Gods woord verbeiden. En ied're Zondagmorgen weer hoort men er orgelklanken Zij schijnen onder vaste hand, te bidden en te danken. En deze hand, dezelfde die een halve eeuw geleden de taak begon aan 't oud klavier, speelt nóg in 't ruige heden. En stuwt er d' orgelklanken op tot bruisende- accoorden: een samenspraak van mens tot God, een lied, te groot voor woorden. Het was de hand, die dienen kon, en die het deed met vreugde de hand, die. bijna nooit ontbrak, zolang het mensen heugde. De hand, die in de schaduw lag. maar lichtend bleef verklanken, hel oude lied, waarmee het dorp kon bidden en kon danken. De hand, waarin zo menigeen vandaag zijn hand wil leggen, om zo in warme druk zijn dank in stilte uit te zeggen. Fr. v. d. VOOREN-Kuyper. AFSCHEID MEESTER HUIZINGA. Hoe men in Den Hoorn samenwerkte. De heer Huizinga, Hoofd der o.l. school te Den Hoorn, heeft Vrijdag 21 Sept af scheid genomen van leerlingen, oud leerlingen, ouders, het schoolverbond, de muziekver. D.E.K. en de Zwaluw. „Lang leve de meester", stond öp het bord. Na de laatste bijeenkomst met meester, begrepen we, dat die woorden -int het hart van allen, groot en klein, zijn gegrepen. Uit de hartelijke toespra ken bleek, weik een voortreffelijk onder wijzer het eiland gaat verlaten: De heer De Wit zeide o.a „De kinderen vinden het- jammer, dat u weggaat, ze gingen altijd met plezier naar school, omdat u hun op prettige wijze leerde. Ze hadden allemaal respect voor u, maar niet één v/as bang van meester. Zij, die de school hebben verlaten, denken met waarde ring terug aan de lessen, die u hun gaf. De toneeluitvoeringen hebben de jeugd veel vreugde gegeven, het schoolver bond en de oudercommissie hebben rfiet plezier met u samengewerkt". Spr. be- irok mevr Huizinga in de hulde en wens te het hele gezin het besie.Meester Al- derlieste, die met ingang van 1 Oct. a.s. den heer Huizinga als hoofd der school opvolgt, gewaagde eveneens van mees ter Huizinga's bizondere kwaliteiten. „De plicht tegenover een kleine dorpsge meenschap kan alleen goed worden ver vuld, als man en vrouw zich in<die ge meenschap kunnen en willen inleven. Dat u daarin geslaagd bent, weten we". Er wordt wel eens gedacht, dat de taok van den onderwijzer om half vier geëindigd is, voor meester Huizinga begrepen we, kwam het zwaar ste werk veelal na dat uur, Ds. Wessel- dijk zei, dat het aan meester Huizinga is te danken, dat het godsdienstonder wijs met het schoolprogram een gèheel vormde. Ik spreek ook namens kapelaan Vink, als ik u voor uw medewerkinq hartelijk dank zeg. Wij hadden het ge voel. dat wij er bij hoorden, u heeft alles gedaan om het godsdienstonderwijs zo goed mogelijk tot zijn recht te doen ko men- In Lettele wens ik u Godes zeqen. toe. Dhr Jurr. Beumkes dankte mees ter Huizinga voor alles, wat deze op sportgebied voor Den Hoorn had gedaan. De betekenis daarvan wordt door De Zwaluw niet onderschat. De heer Kiljan huldigde meester Huizinga namens de muziekver. D.E.K. De heer A. Smit zeg de woorden van dank namens de feest commissie, die bij vele gelegenheden, vroeger en nu, in touw is geweest. De' heer Slegh bood den heer Huizinga ver volgens namens de oudercommissie een AFD. NED. VOLKSBEWEGING OPGERICHT. Op ons eiland is een afd. van de Ned. Volksbeweging opgericht, de beweging die ontstaan is in het gijzelaarskamp te St.. Michelsgestel. Op 15 Aug. 1941 zijn daar vijf gevangenen onder moorde naarshanden gevallen. Daar, waar men dagelijks de dood voor ogen had, vielen veel ij dele grenzen weg, daar ontstond de mogelijkheid van samenwerking tus sen mensen van zeer uiteenlopende rich tingen. Er waren protestanten en katho lieken, er waren ook mensen, die geen godsdienst beleden, maar die wel ge loofden aan recht en menselijkheid. Zij von<Jen elkaar in hun gemeenschappe lijke ernstige wil, om na de bevrijding ons land te helpen opbouwen, materieel en geestelijk,. Na de bevrijding heeft de NVB een oproep gericht tot het gehele Ned. volk om aan de vernieuwing mee te werken, om een vernieuwd socialisme te verwezenlijken, om te komen tot een samenleving, waarvoor ieder persoonlij ke verantwoordelijkheid draagt. Men wil de roep van de NVB ook op Texel laten horen, in de komende weken zal men vernemem van de middelen, die aangewend ziïnen worden om het grote doel te bereiken. Inlichtingen kan men bekomen bij Ds. Th. v.d. Veer, Den Burg, Dokter H. v. Dommelen, De Cocksdorp. F. Daalder, Oosterend, Ds. Wesseldijk, Den Hoorn, de heeren Hermes en Zon dervan, Oudeschild, den heer Pieterse, De Waal en den heer J. de Vries, Eier- land. IN MEMORIAM DOUWE KLOOS, Oud-gemobiliseerde op Texel. Op 14 Sept. 1945 heefl een grote vriendenschaar op de "Oosterbegraaf- plaats te Amsterdam hun jongen vriend Douwe Klocs ten grave gediagen. Niet al leen voor de bevrijding van zijn vader land. maar ook voor hogere idealen als strijder voor een beter en menswaardi ger samenleving, is hij op 34-jarige leef tijd op het veld van eer gevallen. Welis waar is hij na zijn arrestatie in Febr .j.l. door de Amerikanen bevrijd, nog levend uit de Nazi-hel, Vernichtungslager Neu- engamme gekomen en heeft hij het ge luk gesmaakt zijn vrouw en kind nog weer te zien, maar hij is vier maanden na de bevrijding helaas van uitputting bezweken. De gemobiliseerden van 3-III- 45 R.I. en in het bizonder de soldaten uit het Casino gedenken met weemoed het verlies van hun trouwe kameraad Dou we Klocs, die ten allen tijde klaar stond voor recht en billijkheid op te komen. Ook onder de burgerij wist hij zich vele vrienden te verwerven. Met Kloos is een bescheiden, recht schapen en een vol idealen bezield man heen gegaan. Hij ruste in vrede! Dej/.m. Commandant van 3-III-45 R.I., De Reserve-Kapitein, P. v. d. LINDEN. NIEUWE ONDERWIJZERES. Tot tijdelijk onder wijzères aan de school te Den Hoorn is benoemd mej. C. Bakker uit Den Helder. BENOEMING. De heer Dr. Alb. Vis uit Beverwijk, is tot leeraar in het Hebreeuws benoemd aan het Murmelliusgymnasium te Alk maar. VERTREK DOKTER VEENING De heer P. Veening. chirurg aan het Noodziekenhuis, heeft per 15 September ontslag aangevraagd. Op de werkzaam heden van den heer Veening hopen wij in ons volgend nummer terug te komen. U. D. I. Na 'n gedwongen rust van 6 jaar U.D.I. moest niets van de nieuwe orde hebben zal onze aloude rederijkers kamer half November weer voor het voetlicht treden Opgevoerd zal worden „Trouwen is niet makkelijk", het nieuwe blijspel van Jan Niemeijer. enveloppe met inhoud aan. .De heer Al- derliesle las een brief voor van den bur gemeester, pastoor Gussenhoven schreef een hartelijke brief, waarin hij zijn waar dering en dank uitdrukte voor de samen werking. waartoe meester Huizinga steeds bereid was en voor de gastvrij heid, v/eike de geestelijken ten huize van den heer Huizinga mochten genie ten. In de pauze vernamen wij nog, dat de heer Huizinga Hoofd v.d. luchtbe scherming afd. Den Hoorn was en be stuurslid van het Witte Kruis. Na de pauze werden door den heer Al- derlieste enige interessante filmpjes ver toond, een, het Hoornderschoolleven in 1941, werd een daverend succes. Wij zagen prachtige opnamen van Den Burg, waar de mooiste plekjes werden ver eeuwigd. Meester Huizinga zeide in zijn afscheidswoord o.a.: Toen ik kv/am, was de hemel boven 't dorp 'n beetje be wolkt, de burgemeester vertelde me on omwonden, dat er „ruzie" was. Hij hoop te, dat ik mijn best zou doen, om de zaak in het reine te brengen.Ik prijs me geluk kig, dat ik mijn doel heb mogen berei ken. Er is nu geen wolkje meer aa$ de lucht! Ik hoop, dat de samenkomsten van schoolverbond enz. ook in de toekomst in dezelfde vertrouwelijke sfeer worden gehouden. Vermelden we nog Ijet prachtige ge schenk, dat de jeugd 's middags heeft aangeboden: Een tekening vanna tuurlijk het Hoornder kerkje, dat een ere plaats in meester's nieuwe woning krij gen zal. TEXELS FANFARECORPS. Op de vergadering van Tex. Fanfare corps herdacht de voorz., de heer P. J. Koorn de leden V/ieb Ruiter en Jb.Koorn, die als slachtoffers -van de Duitse ter reur gevallen zijn. Men was dankbaar gestemd voor het bedrag van f 1600, dat door Den Burg, Oudeschild en De Koog werd opgebiacht. Er staat echter een uitgave van J 1200 te wachten voor de aankoop van instrumenten. Het bestuur werd na verkiezing als volgt samenge steld: Jb. Schrama, voorz., P. J. Koorn, seer., P. Zijm, penningm, M. Bakker en H. Zijm. Eind Nov. zal een uitvoering voor donateurs gegeven worden. De do- nateurskaarten zullen als vanouds tegen f 1 aangeboden worden. Een levendige discussie werd gevoerd over de noodza kelijkheid van een nieuwe muziektent, tenslotte werd besloten, om in samen werking met andere belanghebbende verenigingen, bij het gemeentebestuur aan te kloppen om te komen tot de bouw van een tent passend in het uit breidingsplan. Een hartelijk applausje ontlokte de mededeling, dat het corps noch zijn directeur zich hadden aange sloten bij de cultuurkamer. Voorts weid er aan herinnerd, dat het corps in 1946 55 jaar zal bestaan. Het zal herdacht worden met een festival, vooral ook om dat het 50-jarig bestaan in de oorlog stilzwijgend was voorbijgegaan. MUZIKALE DIEVEN? Uit 't geall. barakkenkamp bij Loods mansduin zijn 's nachts 2 radiotoestel len (w.o. 1 Philips en 1 viool gestolen. De daders hebben zich toegang tot het gebouw verschaft door het indrukken van een ruit. De politie verzoekt inlich tingen. III. Dc Wol. Schreven we een vorige keer over een markt in het eigen land voor vlees en kaas, óók de wolverkoop biedt moge lijkheden, waarover te wemigen zich ïe- kenschap hebben gegeven. Elke Neder lander wéét, dat Texel 'n schapenland is, de gemidd. Nederlander denkt bij scha pen in de eerste plaats aan wol. Maar v/ie bracht ooit de kwaliteiten der Texel se wol onder de aandacht van het grote publiek, hei publiek, dat deze wol toch kopen moet? Men verkoopt het ruwe product, daar blijft het bij en de Til- burgse fabrikanten maken reclame met de uit9tekendo wollen dekens. De naam Texel wordt daarbij niet genoeihd, men zou haast geloven, dat Tilburg de wol had voortgebracht. Toen een onderne mende Texelaar een voorstelde om, op een tentoonstelling artikelen uit Texelse wol vervaardigd, aan het publiek te to nen, lachte men hem uit, men vond he1 belachelijk! Maar de Terschellingers ex poseerden op allerlei tentoonstellingen artikelen uit touw vervaardigd onder de auspiciën van het Klaas Knopfonds! Die artikelen gingen grif van de hand. Zou touw gemakkelijker verkoopbaar zijn dan v/ol? Er is toch niemand, die dit ge loven zal? Onze wol kan véél meei opbrengen, kan als halffabrikaat in knotten met een kleurig etiket, of gebreid in kleding stukken van goede snit, tegen oneindig hogere prijs van de hand worden ge^ dqan. Ook hier is het wachten op onder nemingsgeest, op flinke krachten, die de hand uit de mouw durven te steken Vóór het te laat is. In ons eerste artikel versiigden wij de aandacht op het feit, dat het Texelse schaap in de toekomst slechts als fok- dier betekenis kan hebben. De schapen teelt is onherroepelijk ten dode opge schreven, als niet alle krachten worden ingespannen om de fokkerij op het hoogst denkbare peil te brengen. Wij zijn er niet met een stamboek, dat in hoofdzaak een registrerend orgaan is, wij zijn op de verkeerde weg als wij menen, dal een bekroning op een fok- veedag de garantie "biedt voor absolute volwaardigheid. Wij toonden aan, dat meer dan in het verleden de export van eerste klasse dieren het doel van de schapenfokkerij moet zijn: op straffe van ondergang. En men bedenke eens, wat in het jaar 1933 op IJsland voorgevallen is, waar, na invoer van „prima" Duitse schapen, een soort zwoegziekte uitbrak, die de schapenstapel en" daarmee de Jioeren ruïneerde. De sterfte beliep tot 30 pet.! Het voorbeeld is overbekend, het zal een rem blijven, óók voor de export van onze allerbeste schapen, om de eenvoudige reden, dat wij niet kunnen bloembollenonderzoek, in Beekbergen wordt sinds jaien de pluimveeteelt we tenschappelijk bestudeerd. In de centra, daar, waar de bollen groeien, daar waar dé grote hoenderparken zijn, daar wer den de laboratoria opgericht. Want de bloembollentelers weten wat export be tekent en zelfs de eenvoudige kippen- boeitjes beseften, dat practijkervaring alléén niet voldoende is. Er was een tijd, hel is nog maar kort geleden, dat men het niet de moeite waard vond om den arts te roepen bij 'n ziek schaap: het was wel zo voordelig, om het maar dood te laten gaan! Deze tijd schijnt voorbij, een stamboekschaap heeft waarde, men verliest het slechts ongaarne. Maar wat baat de hulp van den dierenarts, als het wezen der ziekte cnbekend is? Onze schapen zullen be studeerd moeten worden, zoals de bloembollen in Lisse en zoals de kippen in Beekbergen. Eerst dan kunnen wij gaan denken aan export op grote schaal, eerst dan zal het Texelse schaap „het besie schaap van de wereld" kunnen worden, eerst dan bestaat er kans, dat de schapenteelt ook voor de toekomst voor Texel van betekenis zal blijven. In hechte samenwerking dienen de be langhebbenden deze-zaak aan te pakken vóór, ja, vóór het te laat is! bewijzen, dat onze schapen zo goed zijnJ ksPecleuf van de Volksgezondheid stellen als wij het gaarne voor willen stellen. autoriteiten alles in het werk, om tot een Het Texelse schaap is onderhevig aan verschillende ziekten, aan welker weten schappelijke bestudering practised nog geen aandacht geschonken is. Dr.'Toens schreef zijn verhandeling over de zwoeg ziekte, hij publiceert artikelen over ziek ten en afwijkingen bij schapen, die de aandacht beginnen te trekken, maar ook dit is een begin. Eeuwenlang zijn op een afgesloten gebied, op Texel, schapen geteeld. Nergens op aarde zullen de wetten dér erfelijkheid beter bestu deerd kunnen worden dan hier. Nergens ligt een zoo prachtig studieveld braak als op ons eiland. In Lisse is een laboratorium voor INGEZONDEN. DE DIPHTERIEBESTRIJDING. Mijnheer de redacteur. Aanvankelijk was het niet mijn bedoe ling in te gaan op het ingezonden stuk van den heer Van der Veer, want, zoals de geachte inzender reeds zelf opmerkt: ik begeef mij op het gladde ijs van het „ingezonden stuk". Volkomen juist. Ik voel me intussen verplicht enkele mededelingen te doen aangaande de kwestie, die door dhr Van der Veer naar voren wordt gebracht, maar wil hier te vens aan toevoegen, dat ik het hierbij ook zal laten. Inderdaad is de oplossing ingewikkelder dan buitenstaanders ver moeden. Laai ik beginnen te zeggen, dat al het mogelijke gedaan wordt, om het ziekenhuis voor Texel, alihans voorlopig, ie behouden, zodat het uitgesloten is, dit thans in gebruik te nemen als barak voor besmettelijke ziekten. Zeer zeker acht rnen het wenselijk, tot isolatie van diphtcriepatiënten over te gaan en is reeds besloten te trachten de beschik king te verkrijgen over een barak. De grote moeilijkheid is echter: hoe komt men aan verplegend personeel. Men moet voor de verpleging van der gelijke patiënten geschoold personeel hebben, desnoods met inschakeling van ieerling-verpleegsters. Als men nu weet, dat alle ziekenhuizen te kampen heb ben met een groot tekort aan verpleeg sters, dan begrijpt men, dat de oplossing niet zo heel eenvoudig is. Hel aantal diphteriepatiënten is bovendien zo groot, dat allc-n niet in een barak opgenomen kunnen woiden; het isoleren van al deze patiënten in een barak is dus uitgeslo ten. Men zal derhalve genoodzaakt zijn, in het gezin zelve al die maatregelen te nemen, die nodig zijn. om een verbrei ding der ziekte te voorkomen. Men moet niet menen, dat elders deze patiënten in barakken worden opgeno men. 't Aantal diphterie'gevallen in den lande is zo onrustbarend gestegen, dat isolatie in barakken niet mogelijk is. In Den Helder b.v. zijn ook geen barak ken en wel om dezelfde reden als hier boven genoemd. In overleg met den In goede oplossing te geraken, maar do moeilijkheden zijn groot, zoals op alle gebied het geval is. Ldat ik intussen het pubhek gerust stellen; er zijn wel vele gevallen van diphterie, maar er is geen aanleiding, om zien te zeer ongerust te maken. De arisen geven het nodige advies, om uitbreiding ie voorkomen. Iaat hel pu bliek zich daaraan houden. Hooldzaak IS, dal alle contact met deze patiënten vermeden wordt. Jammer genoeg, laat we' eens le wensen over. Met dank voor de verleende plaats ruimte, C- BOSWIJK, Gemeente-arts. STEUN VOOR NUTSBIBLIOTHEEK. De Nutsbibliotheek, die zich vooral de laatste winter mocht verheugen in een toenemende bel mgsteiling in de af gelopen winter waren er zelfs 20U lezers hod gaarne voor de ontvangen lees- gelden nieuwe boeken willen kopen. He laas waren deze bijna nergens ver krijgbaar. We doen daarom een beroep op de lezers van de Texelsche Courapt: wij vragen hen, of zij misschien geschik te boeken voor het 'goede doel al willen staan. Kosten van verzenden, enz. zijn voor onze rekening. Zo nodig kunnen de boeken worden betaald. Gaarne zen dingen tegemoet ziende: M. Kikkert, Kogerstraat, Voorz. J. Roeper Czn., Waalderstr., Secr.

Texelsche Courant | 1945 | | pagina 1