DE OPSTAND DER GEORGIERS. Tragedie op .Texel. vIoord-Brabantse boeren kopen wolvee op Texel. >e rattenbestrijding in volle gang. Wandeltochten op Texel. VERWAARLOOSDE WEGEN. Ter herinnering aan NOL BINSBERGEN WOKNSOAG 3 OCTOBER 1945. LSCH 59e JAARGANG. No. 596J. COURANT Binnen enkele maanden, vermoedelijk eeds vóór St. Nicolaas, zal bij den uit- [ever H. J. W. Becht in Amsterdam, een itvoerig ooggetuigeverslag verschij- ien van de opstand der Georgiërs op >ns eiland, onder de titel „Tragedie op 'exel". De auteur van het verslag is de /nd. redacteur van de Texelse Courant, le heer J. A. van der Vlis, die de op- tand van het begin tot het einde heeft neegemaakt en die, reeds op 6 April iegon aantekeningen te maken. Het i/erkje zal een omvang hebben van on- eveer 80 bladzijden, een kaart van 'exel en van Den Burg zijn er aan toe evoegd, opdat ook buitenstaanders ich een goede voorstelling van hei ge- echtsterrein kunnen vormen. Meer dan 0 Texelaars treden .in het boek als ge- uigen op, zij vertelden den schrijver van ,un belevenissen. De strijd om ieder iorp, de strijd in de Eierlandse polder, /orden in afzonderlijke hoofdstukken tehandeld. Enkele foto's, een drietal te erlingen en afbeeldingen van de biljet- en, waarmede de bevolking door de utoriteiten «kalm werd gehouden, ver- evendigen de tekst.. In verband met het schreeuwende te- orf aan papier, zal de oplage beperkt ijn, voor Texel zelf is een minder groot iantal exemplaren beschikbaar gesteld, lan velen zouden wensen. Men kan zich eeds voorlopig bij de boekhandel voor en of meer exemplaren opgeven. De rijs van hét boekje zal omstreeks f 3,50 ledragen. Het is niet onmogelijk, dat en gering aantal gedrukt zal worden ip extra fijn papier, b.v oud-Hollands. )e prijs van deze exemplaren, die in een Op de Maandag j.l. gehouden markt i Den Burg zijn door een commissie uit loord-Brabant ten behoeve van Noord- rabantse bedrijven een tachtig„ stuks rolvee aangekocht. Deze aankoop ge- :hiedde door bemiddeling van het exelse Schapenstamboek in Noord-Hol- md te Alkmaar, waaruit volgt, dat uit- [uitend stamboekschapen voor levering n aanmerking kwamen» Er waren maxi- ïumprijzen vastgesteld. Voor ooilam- leren bedroeg het max. f 100, voor an- erhalfjarige schapen f150, voor oudere chapen f 125 en voor ramlammeren 250. Voor de ooilammeren, werden prij- n besteed van f 80-100, voor ander- alfjarige schapen f 140-150, voor oudere hopen f 110-125 en voor ramlammeren 250—. De commissie was zeer tevreden over t aangevoerde materiaal, aldus de C. Kooi, voorz van het Schapen- amboek. Ook op de markten te Pur erend, Hoorn en Schagen zal wolvee igeboden worden. In totaal zullen lim 400 exemplaren naar het Zuiden orden „geëxporteerd". De schapen, die [aaftdag j.l. op de Groeneplaats te Den jrg werden gekocht, vertrokken nog ezelfde dag rechtstreeks naar Noord- ■-abant. Ongetwijfeld kunnen deze aan- pen een succes voor het .Schapen- amboek worden genoemd De rattenbestrijding, is nu in volle mg. „Ja, maar ik zie geen resultaten, zie geen dode ratten. wierp de- r dagen een landbouwer tegen. Dat de an geen "cadavers van in ontbinding ikerende ratten heeft aangetroffen, is ogelijk. Wil men „meer voor zijn cen- n zien", dan zouden de rattenbéstrij- andere preparaten moeten gebrui- ■n, preparaten b.v. die zo vlug wer- >n, dat de dieren bij het nuttigen van in maal in schuur en op erf ter plaat- aan hun einde komen. De preparaten, i thans worden aangewend, kunnen volksgezondheid echter niet in ge kir brengen en verdienen dus de voor- >ur bij vroeger toegepaste methodes, beslist geen beter resultaat oplever- n. Graaft u maar eens een rattenhol en, v/aar de bestrijding heeft plaats had. U zult er de mummies van ratten iden. Zijn ook de jonge ratten ver end? Dat klopt, want de oude rat eft wat lekkers mee naar huis 'geno- >n, de jeugd getracteerd en zodoende bestrijders een handje geholpen! Bij passing van preparaten, die een ijkspel" kunnen opleveren, vangt men ïimer twee vliegen in één klap, in dit val een nest tegelijk. En u moet straks ns zien, wat een dode ratten er onder graanschelven liggen, waar in de tengangen vergiftigde spijzen zijn legd! In twee weken tijds zijn al 250 jecten behandeld, w.o. 120 boerderij- Er zijn reeds 15,000 pakjes met ver- tigde spijzen uitgelegd. Zo raakt Texel ■tjes aan van dp rattenplaag verlostl Aangezien de rattenvangers huis aan op bezoek zullen komen, is een bi- tdere melding bij Hotel De Graf niet nodig of gewenst. VOORZITTER KIESCOLLEGE. de Vrijdagavond gehouden verga ing van het kiescollege, belast met de kiezing van leden voor dé gemeen- Qad, werd de heer Jn. Knot tot voor- 'er gekozen. fraaie band gestoken worden, zal om streeks f 10,- bedraqen. Indien men een luxe exemplaar wenst, dient dit in de boekhandel uitdrukkelijk opgegeven te worden. Wij vestigen er de aandacht op, dat bestellingen in volgorde van ont vangst uitgevoerd zullen worden. NED. VOLKSHERSTEL. Ter verduidefijking delen wij mede dat de advertentie in dit blad van Zater dag j.l. agppgaande aankoopvergunnin gen, slecms betrekking heeft op huis houdelijke artikelen en dus niet bedoeld is voor kleding van het N.V.H. ZILVEREN JUBILEUM. Maandag 1 October j.l. was het 25 jaar geleden, dat de heer H. C. Ran als besteller bij de P.T.T. in dienst trad. Namens het PTT-personeel van heel Texel werd hem een enveloppe met in houd aangeboden. vele jaren, jubi laris! PRINCIPIEEL. De Haarlemse Politierechter heeft een aantal Zaandamse distributie-ambtena ren tot straffen, variërend van f 25 boete subs. 25 dagen en f 15 subs. 15 dagen veroordeeld, omdat zij tijdens de hon- gerperiode l-944-'45 distributiebescheiden hebben ontvreemd, ten bate van illeg. org. en hulpbehoevenden. De Politie rechter noemde dit een „principiële" straf. ♦Courantenbericht, 'k Heb mijn ogen uitgewreven Toen ik dit berichtje las, En me afgevraagd: of men soms Nu toch niet krankzinnig was. Zetten daarvoor deze mensen Lijf en leven op het spel? Stierven .daarvoor duizendtallen In de Duitse martelhel? Holland, jij die groot wil heten, Ben je dan zo ak'lig klein, Dat men na vijf oorlogsjaren Nog zo „principieel" kan zijn? Holland, is dat helden eren? Is dat nu de dankbaarheid. Voor degenen, die zich weerden, In de ondergrondse strijd? Waren deze zelfde mensen Neergeschoten in hun strijd, Heus, dan had men Tien gehuldigd, Wel een steen aan hen gewijd. Maar o, waar, zij nu nog leven, Wal een moord-Janklaasenspel - Zegt de rechter: (principieel, hoor): Dokken, heren, of de cel. Huib de Rijmelaar. De Noord-Hollandse Wandelsport bond, afd. van de Ned. Wandelsport bond organiseert op Zaterdag 13 en Zondag 14,October a.s. een „bevrijdings wandeltocht" op Texel. De heer Lücker, lid van het bondsbestuur, op Texel geen onbekende, verzekerde ons, dat de be langstelling aan de vaste wal voor de tocht op Zondag 14 October groot is. Hij verwachtte uit de kop van Noord- Holland minstens 240 deelnemers en hoopte, dal ook vele Texelaars, lid of geen lid van de N.H.W.B. aan de tocht zouden deelnemen. Vroeger bestond op Texel een wa-n- delsportvereniging, die evenwel geen lang leven beschoren was. Nu heeft de gymnastiekver. Texel zich met de voor bereiding belast. Men hoopt, dat zeer ve len aan déze tochten zullen deelnemen, aan de eerste wandeltocht op Texel in een bevrijd land. Zaterdagmiddag vindt de start plaats tussen 3 en 4 uur bij Hotel De Graaf te Den Burg. Zij, die cm principiële redenen 's Zondags niet deel nemen, kunnen zich dus Zaterdag in de gelederen scharen. Het programma voor Zondag 14 October ziet er als volgt uit: De Texelaars starten om half 11 bij Ho tel De Graaf. Route: Oudeschild over de nieuwe weg. Te Oudeschild sluiten de wandelaars van de vaste v/al, die om half elf uit Den Helder vertrekken, zich bij de stoet aan. Het ligt in de bedoeling, om een parcours af te leggen van 18 km., dit loopt langs Oudeschild, Schans, Hogeberg, Den Burg. Vandaar gaat het langs een nog vast te stellen route naar de Dennen en vervolgens weer naar D£n Burg. De Texelaars hebben dan 18 km. afgelegd, waarna de „Overkanters" het parcours met de terugtocht naar Oude- -.child besluiten. Dit is natuurlijk geen :.g. prestatietocht, zoals er vroeger op het eiland werden georganiseerd en waarbij veertig km. werd „getippeld". Ditmaal bestaat de tocht in het 'teken der bevrijding, welke iedereen met blijd schap heeft vervuld en wie zal er niet willen deelnemen in een land,, "van vreemde smetten vrij?! Aan die tocht over 18 km mogen deel nemen zij, die de leeftijd van 14 jaar hebben bereikt, voor de 10 km. tocht, moet men minstens 11 jaar zijn. Allen ontvangen een fraaie oorkpnde, de verenigingen bovendien 'n groegsoor- konde. Voor de wandelaars van de vaste wal brengt TESO Zondagmiddag om half zes een extra boot in de vaart Vrijheidslievende Texelaars: Geeft u spoedig op bij den heer C. Mets, maga zijn Sport, Weverstraat. De symbolische "'andelsporttocht moet'slagen! TEXELSE MARKT. Den Burg, 1 Oct. 1945. Aangevoerd 7 graskalveven (levering). 3 melkkoeien taxatieprijs f 350-600, 8 koeien (levering), OPBRENGST EMMABLOEMCOLLECTE. Den Burg f 559,59Vj. Oudeschild f 70,88Ve. Koog f 53,69. De Waal f 74.45. De Cocksdorp f35,81. Eierland 103,69. Oosterend f 47,77. Totaal f 945.89. GERARD GIELIS IN SINGAPORE. De familie Gielis, Witte Kruislaan Den Burg, heeft van de K.P.M de heugelijke tijding ontvangen, dat Gerard, stuur man bij de K.P.M. en tijdens de oorlog reseive-off icier, zich te Singapore be vindt en dal hij het naar omstandighe den goed maakt. Bij het uitbreken van de oorlog tegen Japan, zaten heel wat Texelaars en oud-Texelaars in Indië. Mogen ook zij spoedig een levensteken kunnen doorgeven, opdat de grote span ning, welke onder de Nederlandse be- VERDEEL EN HEERS. Onder deze titel zijn door de Ameri kanen zeven gedocumenteerde films vervaardigd, die ons een beeld geven van de wijze, waarop Nazi-Duitsland de wereldmacht dacht te kunnen verove- ïen. De film, die vorige week in Pen's Bioscooptheater draaide, bracht ons de belangrijkste episodes van de inval in Polen tot de val van Frankrijk toe. Ge allieerde en buitgemaakte Duitse films waren tot een spannend geheel ver werkt Zij boeiden net publiek van het begin tot het einde, ze overtreffen de El Alemein en de Invasiefilm. We zien het bombardement op Rotterdam, de onein dige, stroom van Belgische en Franse vluchtelingen, die telkens weer door Stuka's worden opgejaagd en bescho ten. De camera neemt ons ook mee naar de Duitse Rijksdag, waar Hitier en zijn trawanten de wereld door schone be loften trachten te misleiden, om zich later door woordbreuk en verraad be geerde posities te kunnen verschaffen. Er komen meer films van dit genre# we hopen* ze tijdig in ons blad te kunnen aankondigen. Elmi van de vele Duitse souvenirs. Grondige verbetering moet wach ten tot het voorjaar. Voor hun militaire belangen hebben de Duitsers destijds dwars door de dui nen prachtige straatwegen aangelegd, waarlangs zwaarbeladen vrachtwagens van Todt Co. rolden, welke organisatie een onneembare verdedigingsgordel moest bouwen van Frankrijk tol de IJs zee toe. Maar. do wegen in het Texel se „binnenland" werden stiefmoeder lijk bedeeld. Van regelmatig herstel was geen sprake, van 's morgens-vroeg tot 's avonds laai werden ze door druk ver keer overbelast, zomer én winter, het hele jaar door. Nu de Duitsers terug zijn, ziiten wij als souvenir met vele we gen, die .nauwelijks berijdbaar zijn. De Hooriiderweg is er het slechtst aan toe. Geen voerman, die zich hier op zijn kar- letje Ier ruste zal kunnen leggen, hij dankt God, als hij" op een avondlijke rit de maan helder aan de hemel ziet JDe weg vormt een aaneenschakeling van gaten, groot en klein, die automobi listen niet meer kunnen omzeilen; men probeert wel eens door de Westen te rij den, maar ook op deze route heeft de oorlog zijn sporen achtergelaten. We hebben den directeur van gemeen tewerken, dhr J. Tiessen, gevraagd, of er in de naaste toekomst aan de verbe tering van het Texelse wegennet kan worden gewerkt. Wij kregen tan ant woord.. dat de gemeente reeds de hand aan de ploeg had geslagen op de Ko- gerweg tussen Den Burg en Buitenheim, waar een vijftiental gevangenen aan het werk waren gezet. De Heidemij. ver leende haar medewerking, het karwei vlotte goed en men hoopte dan ook de gehele weg, die door de gemeente moet worden onderhouden dus tot Tuban- ïia onder handen te nemen. Maar. er kwam-een kink in de kabel: De oogst riep de mensen naar het veld en de zaak itond stop. Vroeger, zo vervolgde de heer Tiessen/beschikten we over vol doende losse krachten, nu moeten we 't met vijf man doen. Er zijn echter meer moeilijkheden: We hebben grote be hoefte aan materiaal, aan transportmid delen, aan benzin^. We ontvingen een toewijzing teer van 2400 kg, dat is nog niet eens voldoende voor de Oudeschil der weg en er is zoveel op te knappen. De Hoornderweg is de slechtste van Texel geworden. Vooral het gedeelte van Spyk tot Den Hoorn, dat cle Dertig Polders voor hun rekening moeten ne men. Dit lichaam kan op het ogenblik cok nog niets beginnen. De weg door Waalenburg gaat op vele -plaatsen ook al verdachte plekken vertonen. De heer Tiessen vertelde ons, dat het de bedoeling is om de Hoamderweg van steenslag te voorzien, maar hij vreesde, dat er vóór 1§46 weinig meer verbeterd kan worden. Men tracht aan de vaste wal een particulieren uitvoerder te vin den met eigen personeel, maar het suc ces wordt betwijfeld, omdat de wegen bouwers aan de overkant ook handen te kort komen. Zullen de straatwegen, die in de oorlog loor de duinen zijn aangelegd, weer verdwijnen? Met het oog op het vreemdelingenverkeer, komen die goed van pas! De heer TieSsen moest ons het ant woord schuldig blijven, daar we hier mee op militair lerreiu waren beland. Wie zal ons zeggen wat de militairen van zins zijn? DEN HOORN KOSTER NED. IIERV. GEMEENTE. De heer A. Boon deelt ons mede, dat hij niet om gezondheidsredenen ontslag hoeft aangevraagd als koster der N. H, Gemeente. Hij heeft het ambt zonder meer neergelegd. Het verheugt ons, dat de heer Boon, die vele jaren tie N. H. Gemeente op voorbeeldige wijze heeft gediend, nog zo gezond is als een vis. Moge hij lang van zijn welverdiende rust genieten! door JAN P. STRIJBOS Wijdag 28 Sept. hebben wij Nol Bins- bergen op zijn laatste tocht vergezeld. Niemand onzer kon vermoeden, dat het einde zo nabij was. In de volle kracht van zijn leven werd hij geveld en nog voordat hij zich volledig had kunnen ontplooien en ontwikkelen, ging hij van ons henen Heel veel werk wachtte hem nog en in dat opzicht was hij nog ver vuld van tal van plannen. Zijn opleiding was niet gericht ge weest op de taak, welke hij later zou vervullen. Toen hij, nu ruim 12 jaar ge leden, bij mij kwam en sprak over zijn plannen, moest ik hem onder het oog brengen, dat hij daarmede een zeer be langrijke stap zou doen, beslissend voor het verdere leven. Want wie zich bezig wil gaan houden met het dierenleven en met de natuur van ons vriendelijke en toch zo grootse Vaderland, is zijn rust voor goed kwijt. Hij was daarvan overtuigd, maar zijn plannen stonden vast. En zo vond hij reeds op zeer jeug dige leeftijd zijn ware levensbestem ming. Naar lichaam, ziel, verstand en wezen droeg hij het merk van zijn af komst en met liefde en trots was hij zich de nauwe verwantschap met de bodem welke hem voortbracht, bewust. Hij was een ware en waarachtige Zaankanter, die hartstochtelijk van zijn geboorte streek hield, Hij wist zich door duizend tere banden en draden gebonden aan de landen van de'boorden van de Zaan, zoals hij ook- zo wanhopig het leven lief had. Al spoedig en in zeer korte tijd wist hjj zich in de voorste rijen te plaat sen en elk jaar verraste hij ons door zijn uniek werk. Hij deed dat werk met volledige overgave en met die bezeten heid, welke voor gestalten van zijn formaat tekenend is. Hij wierp zich daarop met alle geestdrift, geduld en doorzettingsvermogen, ijver en inzicht, en met alle capaciteiten waarover hij beschikte. Zijn vogelfoto's zijn niet alleen documentair en exact, maar getuigen bovenal van een zeer bijzonder schoon heidsgevoel. van een goede smaak en artistiek inzicht en nimmer werden kunstzinniger vogelfoto's gemaakt, zij behoren inderdaad tot het beste, wat ooit ter wereld gemaakt werd. Met deze foto's illustreerde hij zijn boeken, welke van zijn hand verschenen en ook de le zingen, welke hij overal door het land ging houden. Hij werd een goed spreker, niet alleen omdat hij een goed verteller was, maar omdat hij de stof volkomen beheerste en omdat hij van zijn onder werp bezeten was. Hij wist zijn geest drift over te planten en dwong tot luiste ren. De vele moeilijkheden welke het werk bracht, telde hij niet en geen moei te v/as hem ooit te veel, wanneer het er trekkingen heerst, wordt verbroken, om ging, aandacht te vragen voor de Vaderlandse natuur, waarin de vogels zo'n bijzondere rol spelen. De laatste jaren woonde hij op zijn geliefd Texel. De oorlog en al de zwarig heden welke daaruit voortvloeiden, wa ren oorzaak, dat zijn werk uitermate be moeilijkt werd en menigmaal bekende hij mij, dat vijf kostelijke jaren van ons leven, ens door onze vijanden door de neus geboord werden. En toen eindelijk de bevrijding kwam en hij vol élan en jeugdige moed weer aan de slag zou gaan en juist toen hij zijn grootste tri- omphen zou gaan vieren en hij zijn nieuwste vogelfilm zou gaan vertonen, greep het noodlot hem. Zijn werk zal blijven bestaan en zijn taak volbrengen. Wat zijn plotseling heengaan voor zijn vrouw en zijn kinderen, voor zijn vele vrienden en kennissen betekent, is nau welijks te realiseren. De naam van Nol Binsbergen zal echter voortleven bij zijn vrienden en bij alle Nederlanders, die van de resultaten van zijn veelzijdig talent genoten en nog steeds zullen ge nieten Dankbaar gestemd aanvaarden wij zijn geestelijke erfenis. Zijn stoffelijk lichaam werd toever trouwd aan de schoot der aarde, f/elke hem voortbracht en temidden van het land, dat hij zo heeft lief gehad. Nol trouwe makker, rust zacht WAAR IS UW PERSOONSBEWIJS De Duitsers zijn vertrokken, maar houdt u er rekening mee, dat u uw per soonsbewijs altijd moet kunnen to nen, als de politie dat verlangt? POLDER EIERLAND. De heer J. G. Flens werd bij enkele candidaatslelling herkozen tot Hoofdin geland van Polder Eierland. CONSULTATIEBUREAU. Dinsdag 9 Oct. houdt het Consultatie bureau zijn eerste zitting sedeit vorig jaar Zie uitvoeriger in volgend nr. GIFTEN WIJKVERPLEGING. N.N., O'end f 2,-. J.v.d. S., f 0,50. B., O'schild f 10,-. P.P., O'end f 5,-. N.N., Westen f 5, OOSTEREND. BEVESTIGING EN INTREE DS. G. J. IVL WINTER. Een blijde dag voor de Geref Kerk in H.V. te Oosterend. Een nieuwe herder bestijgt de kansel, een jonge predikant met veel talenten en.... evenveel en- thousiasme. Een gemeente, die haar dankbaarheid uitspreekt omdat er een einde is gekomen aan de herderloze toestand. Ouderling J. Mechielsen zei de: „Dit is de dag. waarnaar wij allen met verlangen hebben uitgezien". Zondagmorgen j.l. werd Ds. Winter door Dr. Geelkerken in het ambt beves tigd en ingezegend. Dr. Geelkerken leid de de dienst en hield een predicalie naar aanleiding van Jesaja 51:16. Zondagmiddag hield Ds. Winter zijn intrede. Als tekst voor zijn preek had hij gekozen: -Handelingen 3:6 „en Petrus zeide: Zilver en goud heb ik niet, maar wat ik heb, dat geef ik u in de naam van Jezus Christus, den Nazarener. Sta cp en wandel". We leven nog altijd in eën wereld van leed en smart, zeide spr. Aan de ene kant zien we groot machts vertoon, aan de ander kant grote on macht, v/aar leed en smart niet kunnen worden geheeld en gestild. Terecht sprak eens een dichter van machteloos medelijden.' Ach, wie neemt hier de krankheden van een ander op zich? Goud en zilver, machtsvertoon, wat baat het? Wij moeten streven naar de gaven des Geestes. Daarom verheugt het mij, u in Goddelijke opdracht een boodschap te mogen overbrengen. Die boodschap breng ik gaaine, want het is een goede boodschap, het is het evangelie van Je zus Christus. In deze naam ligt de op dracht besloien, die ik hier moet ver vullen. Petrus bracht een gloednieuw evangelie; wij weten het na 20 eeuwen zo goed. Toch moeten wij altijd voor ogen houden, dat het oude evangelie nieuw leven in zich bergt, want Jezus Christus is gisteren en heden dezelfde". Ouderling J. Mechielsen sprak den nieuwen predikant o.m. als volgt toe „Dit is voor ons een blijde dag, waar naar u en wij hebben verlangd. Wij zijn dankbaar, dat de herderloze toestand zo kort geduurd heeft. De afgelopen we ken, hebben wij veel gemist Wij hopen, dat u zich geheel wilt geven voor het gemeenteleven. Het contact met de jon geren moet worden hersteld; ook op an der gebied wacht u veel werk. Moge het veel vrucht dragen! Wij hopen, dat het verkeer spoedig normaal wordt, opdat de hele gemeente weer regelmatig in Oosterend bijeen kan komen". De heer Slik, uit Hilversum, sprak na mens de zusterkerk te Hilversum. Hij hoepte, dat het werk van Ds. Winter zou strekken tot verrijking van het gees telijk leven in de Geref. H.V te Oos: terend. Ds. Winter richtte zich eerst tot Dr. Geelkerken. (Het zal bekend zijn, dat Ds. Winter onlangs met diens dochter in het huwelijk trad.) „Gij zijt een 2e vader voor mij geworden, gij hebt uw stempel op mijn theologische inzichten en vor ming gedrukt. Ik bid God, dat gij in lengte van jaren nog sanfën met ons in de kerk van Christus werkzaam moogt blijven". Tot de kerkeiaad zei spr. o.m.: „Ik ben blij, dat ik hier nu het ambt van voorganger mag bekleden, maar ik hoop. dat u mij krachtig terzijde wilt staan. Ik hoop, dat u samen met mij de moeilijkheden onder de ogen wilt zien tot heil van de gemeente". Spr. dankte den heer Slik voor diens hartelijke woorden en zeide verder tot allen, die enige functie in de kerk be kleden: „Blijf de dienst gewillig doen om de eer van Christus hoog te houden tot wij ^eenmaal samen de eeuwige dienst mogen doen tot lof en prijs van Zijn naam. Laten wij allen proberen Christus te volgen**. De heer Jn. Vlaming, die hierna het waard narn, zeide o.m.: „Ik ben ver heugd, dat u zich zo positief hebt uitge drukt en alleen Christus wilt volgen als Zijn dienaar. Wij willen met u op dit pad voorwaarts treden". Dr. Geelkerken: .Ik zo'u gaarne als vertegenwoordiger van het Kerkverbond tot u willen spre- ":en. Ik wens u namens de collega's alle goeds toe. Wij vormen een kleine, maar rijk geschakeerde kring van predikan ten, ik ben de nestor en u de jongste!! Zoon en broeder! Ik roep u een hartelijk welkom toe!" Dr. Geelkerken verzocht de gemeente den nieuwen voorganger toe te zingen: Psalm 20:1. Ds. Winter zeide tot slot- „Mijn jonge vrouw is geen onbekende in het pasto- rieleven en zij zal zich van ganser harte in Oosterend gaan thuis voelen. Moge de gemeente voor ons dan ook inder daad een tehuis worden". Na afloop van de dienst maakten ve len van de gelegenheid gebruik den "heer en mevrouw Winter en wederzijd se familie geluk te wensen. GIFTEN WITTE KRUIS. H.S., Burg f 2,50. N.N., O'end f 2,-. M. B., Burg f 2,50. B., O'schild f 5.-. P. P., O' end f 5.-. N.N., Westen f 10.—. r DISTRIBUTIE. Werkkleding. Werkkleding kan men aanvragen in alleen zeer dringende gevallen. Eij het aanvragen dient men een bereidverkla ring van den winkelier over te leggen. Aanvragen textiel. Voor het aanvrageft van textiel is het distributiekantoor alleen geopend op Maandag en Dinscfag van iedere week (Publ. nr. 310).

Texelsche Courant | 1945 | | pagina 1