rachtige opnamen in de T.E.S.O.-Film. Mogen wij dansen AoENSDAG 17 OCTOBER 1945. 59e JAARGANG. No. 5965. TEXELSCHE COURANT Voor uitverkochte zalen is enkele keren hteieen de film vertoond, die TESO van is eiland liet vervaardigen. De presi- ?nt van onze eigen stoombootonderne- mg sprak enkele woorden ter inleiding, ij wees er op. hoe de film in oorlogstijd erd gemaakt, toen het niet mogelijk as om een eigenlijke reclamefilm ter ïvordermg van het vreemdelingenver- ;er op te laten nemen. Men moest zijn evlucht nemen tot een culturele film, aaruit alle opzettelijke propaganda eggelaten was. ,,Wij brengen een stukje iltuur aan het Nederlandse volk. wij ho rn. dat dit volk zich door een druk be ek naar ons eiland revancheren zal". Met grote belangstelling hebben wij ■ze mooie film van het begin tot het nde gevolgd. Men zag hoe de Dokter agemaker koers naar ons eiland zette. Jkenmale, als de personeelsleden van SSO, die enige rijen met stoelen in de f al bezetten, zichzelf of collega's herken- •n, telkenmale als zij andere bewoners in het eiland op de rolprent in actie za- •n, hoorde men hun namen noemen, oor ieder, die van Texel houdt, is het m ook bizonder aardig om goede be- I ?nden, om vertrouwde plekjes gefilmd I zien. Over het algemeen is de fotogra- b van de film voortreffelijk, wij denken in de uitstekende opnamen van de Gro- Kerk in Den Burg. van Oudeschild, van uge boerderijen, van Oost, van zee, rand en duin. Juwelen van fotografie jn de beelden van het opkomende wa- r, dat zich heel geleidelijk over het ad een weg zoekt tussen de zeekraal- antjes. Met welk een geduld, met hoe- cel aandacht, met hoeveel kunstzin is t gedeelte opgenomen. Zeker de helft van de TESO-film is ►wijd aan Texels vogelleven. Men kan vraag stellen, of het zin heeft om de <>paganda voor ons eiland iedere keer mieuw om het vogelleven te concent) e- n: het blijft een feit, dat Texel door vogeltjes bekendheid heeft verkregen, t is niet te loochenen, dat nog steeds n :_>kere groep vreemdelingen om de igels naar ons eiland komt. Zeker is het, it bijna iedereen de kluut een prachtige igel vindt en dat de kemphaantjes in aalenburg hun demonstraties niet al en voor vogelkundigen, maar voor el- o n belangstellende ten beste geven. Het goed gezien, om de scènes uit 't vogel ven door de gehele film heen te vlech- n Het zij ons vergund, om na de vele be- ïgingen van lof ook enkele woorden in kritiek te schrijven Er is een klein deelte, dat men beter kan laten ver dien. Het panorama van Den Burg, op- nomen vanaf de toren van de Grote ■rk, is allerminst in staat om den vreem- 'ling 'n behoorlijke indruk van de Texel- residentie te geven. Met angstwekken- duidelijkheid onthult de film ons, hoe ïrminkt Den Burg reeds vóór de be- hieting was, hoe daar de individualisti-* he huizenbouwerij er toe geleid heeft, t de eenheid in het dorpsbeeld werd rstoord, hoe de typische eigenschappen in het dorp verloren zijn gegaan. Bij de oeiende belangstelling, die allerwegen ons land voor een betere bouwkunst ilt waar te nemen, zal het verstandig n, om het droeve beeld, dat veel Burg huizen bieden, te couperen. Is deze merking van ondergeschikt belang. ïn- ijpender achten wij het, dat de gehele m een zekere onrust vertoont. Deze m is een eenheid omdat er uitsluitend irelden over Texel in vertoond worden. is echter fragmentarisch, ze geeft eer- r een aaneenschakeling van een reeks ooie prenten, dan een karakteristiek van s eiland Een belangrijk gedeelte der film is op- nomen door den heer H. van der Horst; 't doet niet prettig aan, dat hij de naam Dl Binsbergen in de film onvermeld ge- ten heeft Zelfs de leek begrijpt, dat n deel der vogelopnamen óf door wij- n den heer Binsbergen opgenomen is, óf [or dezen vogelkuïidige geïnspireerd prd Wij zien in de film Nol Binsbergen ikele malen in het landschap: het zou n daad van piëteit jegens den overlede- *zijn geweest om Jiem posthuum door 'insvcrmelding te eren. DISTRIBUTIE. treiking bonkaarten K 512. Leder-Tex- 'lkaart VA 510 en Grocnte-Fruit-Vis- kaart N. 512. De bovengenoemde kaarten worden op iderstaande plaatsen, dagen en uren uit reikt. Te De Cocksdorp op 18 October a. s. in o.l. school van: 10-11 uur dorp nrs 173. 11-12 dorp s 74 en hoger. Wijk C nrs 19. 1-2 jk C nrs 1062. 2-3 wijk C nrs 63 en 'ger. Te Zuid-Eierland op 19 October a. s. in o.l. school van: -11 uur voor wijk E nrs 156. 11-12 jk E nrs 57108. 1-2 wijk E nrs 109 en ger. Te Be Waal op 20 October a.s. in de school van: 9-10 uur voor dorp nrs 172. 10-11 rp nrs 73 en hoger en wijk W nrs 1-66. -11,30 wijk W nrs 67 en hoger. Er wordt aan herinnerd, dat er vandaag" Texelaar van 13-9-'45 een uitreiking n De Koog plaats vindt. Medegebracht dienen te worden uit- 'itend de nieuwe stamkaarten met aiwste inlegvellen. De oude stamkaar- i en oude inlegvellen mogen niet mede- nomen worden naar de uitreiking, doch ?nen bewaard te worden. (Publ. 313.) NEDERL. VOLKSBEWEGING. Ds. Buskes komt op Texel. De Nedeil. Volksbeweging op Texel is haar arbeid begonnen. Er is een voorlopig dagelijks bestuur gevormd, waarin Ds. Th. van der Veer als voorz., H. W. van Dommelen als vice-voorz., Joh. de Graaf als penningm. en Mevr. De Vries- Steutel als secretaresse zitting hebben ge nomen. De heren Ds. Buskes en Thomas sen zijn uilgenodigd en bereid gevonden op 9 November over doel en wezen der Ned. Volksbeweging het woord te komen voeren. Reeds nu kan men zich als lid opgeven bij de secretaresse. TRAGISCH ONGEVAL. Vrijdagmiddag is op het drukke kruis punt bij de Stencnplaats een dodelijk ver keersongeval gebeurd, waarvan de 9- jarige Henny Verheijen het slachtoffer is geworden. Henny kwam hardlopend de Hogerstraat uit toen een auto van de Stenenplaats de Binr.enburg in zou rij den. Het meisje liep tegen het rechter- voorspatbord van de rijdende auto. De botsing was hevig Het arme kind kreeg zo'n zware hoofdwonde, dat het enkele uren later in het Noodziekenhuis over leed. Gistermiddag is het stoffelijk over schot op de algemene begraafplaats aan de Kogelstraat aan de schoot der aarde toevertrouwd. ZO N TEXELSE KWAJONGEN. (Historisch). De ouwe Ar is van der Vis Werd Dinsdag tachtiq jaar, En vrolijk vierde hij het feest Met de familieschaar. Er was weer een sigaartje bij. Wat koekjes en gebak; Kortom, het was een leuke dag, Waaraan niet veel ontbrak. Maar 's middags was de jarige Plots nergens meer te zien. En de familie dacht: ,,wa's dat, Is hij niet qoed'misschien?" Maar nee, men vond hem niet in bed. Toen ging men gauw op zoek. Want ja, hoe is 't,? een jarige Hóórt eenmaal in de hoek. Men zocht in huis en op de buurt Men liep een straatje rond, Maar niemand van de speurders, die De ouwe Aris vond. Doch toen wees iemand in de lucht. En ziet ('t leek wel een droom), Daar zat de tachtigjarige Hoog in de pereboom. Alsof 't een jonge kerel was, Zat hij heel in de nok, Te plukken van de rijke oogst, Wat de familie schrok! Heel langzaam klom hij naar omlaaq, Tot waar de ladder stond, En daarlangs kwam hij doodbedaard Op de begane grond. Zijn vrouw, die nog te trillen stond Van schrik, en o zo bleek Sprak kwaad: ,,zeq man, schaam jij je niet. Voor zo'n kwajongensstreek?" ITU IB DE RIJMELAAR. HEEFT IJ VERBAND Zoals bekend wordt op de dorpen gele genheid gegeven tol kosteloze vaccinatie Aangezien de verpleegsters zelf maar over een geringe hoeveelheid verband be schikken, wordt men verzocht, zelf enig verband mee te willen nemen. BEVORDERING. De heer N. ITuijsman, thans te Den Burg, is tot algemeen procuratiehouder van de Rotterdamse Bankvereniging kan toor Den Helder benoemd. SCHOUW DERTIG POLDERS. Wij vestigen de aandacht op de twede schouw van de 30 Gem. Polders, die op 24 October a.s. gehouden wordt. Deze schouw is uitgeschreven omdat de wa terstand de laatste week bizonder laag was Hierbij is gebleken, dat in vele go- vallen onvoldoende werd gemaaid. ATTENTIE! Voor alle soorten vee moeten Donder dags vóór 12 uur, voorafgaande aan de marktdag, de vervoerbewijzen bij den P B H. afgehaald worden, met medebren- ging van veeboekje en-of aankoopver gunningen P.B.H. In de jeugddienst, die Zondag j.l. te De Cocksdorp werd gehouden, over bo venstaand onderwerp, zei Ds. Salm oa Ik ben er van overtuigd, dat het moge lijk is zo te dansen en uit te gaan, dat wij ons niet voor Christus behoeven te scha men, dat wij na een avond van plezier zuiver kunnen bidden. Wanneer in een ustige sfeer gedanst wordt, hetzij op een familiefeestje, hetzij op een feestavond in het openbaar, dan kan dit alles goed en zuiver zijn. Dansen hoeft op zichzelf met verkeerd te zijn. Zo is het ook met de bi oscoop. Ik zie zelf graag een goede film. Zo'n film kan mij boeien en ik herinner mij nu nog met genoegen enkele goede films, die ik zag. Ik herinner mij ook heel wat rommel. Wanneer iemand danst en af en toe eens uitgaat, wanneer je een goede film ziet, wat is daartegen7 Maar' lalen wij nooit vergeten, dat ei op dit terrein zo heel veel gevaren liggen Het vermaak kan ons gaan overheersen, zodat wij er niet buiten kunnen, dat het ons meesleept als de stroom een zwem mer. Dat gevaar is nu heel sterk-. Er gaat een golf van vermaak door de wereld, alles wordt verzwolgen, wat voorgezet wordt' goed of slecht Er kan niet genoeg gedanst worden. Alles is altijd vol. Maar dan wordt de sfeer onzuiver Dan wordt het donker van de bioscoop gebruikt voor onfrisse vrijages en wordt de film een onmisbaar verdovingsmiddel. Dan wordt het dansen een dom gehos in overvolle zalen, waar de rook te snijden is, en dan gaat de drank een rol spelen, dan wor den do gemoederen verhit, dan worden er ruwe of schuine grappen verkocht. Dan is het niet om een goede film en gezellig dansen te doen, dan gaat het om het grove vermaak, om de lol. Als dat zo is, wordt hel vermaak de baas over ons, dan zijn wij geworden als slaven van de lol. En als ik hier sla als prediker van liet Evangelie, als dienaar van Jezus Chris tus, dan kan ik niet anders zeggen dan: neen ,zo niet Zo gaan jullie, jongens en meisjes er aan, zo gaan jullie te gronde. Blijft baas over jezelf, laat je niet meeslepen. Doet gerust mee, maar weet hoever je kunt gaan. Bedenkt vooralook.dat er nog zo iets bestaat als werk en plicht, dal een mens wel recht heeft op ontspanning en vermaak, maar dat het eigenlijke van ons bestaan is, het vervullen van een taak, van een roeping. Niet het vermaak mag hoofdzaak en ons werk bijzaak zijn. Wij hebben onze verantwoordelijkheid je gens de samenle ving. Wij kankeren vaak, dat het in de wereld zo'n rommel is, maar wat doen wij om er wat beters van te maken? Wat maak je van je leven? Zoekt bevrediging in werk, in studie, in een liefhebberij, doet aan sociaal werk. En is er dan een goede film: gaat er heen, amuseert je gerust, mijn zegen zal je heb ben. Vergeet één ding echter niet, een maal zal God je vragen wat je met je le ven hebt gedaan Wat houd je over als je aan het einde van het leven staat? De herinnering aan wat lol? Of iets beters? Het allerbeste, dat men hebben kan, is hel volgen van Jezus Christus, dat men weet, dat er Een is, bij Wien men behoren mag, met Wien men door liet leven gaat, die een taak voor ons heeft, door Wien het leven glans en waarde krijgt. Legt je leven in Christus' handen, dan is het goed. GIFTEN WITTE KID'IS. E nabij De Koog f2,50. B., Eierl. f 1, YVANDELSPORTFII MA VOND. Zaterdagavond om 8 uur zal de bonds- folograaf van de Ned. Wandelsportbond, de heer Bijl, in Pen's Zaal een groot aantal gekleurde foto's öp het doek pro jecteren. Het zijn juweeltjes, de heer Lücker zal voor "toelichting zorgen. De entree is zo laag mogelijk gesteld (25 ct.) Gaarne wekken we de Texelse jeugd op deze avond te bezoeken PRIJSVERLAGING. In de boekhandel Parkstraat zal gedu rende enkele dagen een verkoping worden gehouden van lichtbeschadigde goederen, enz. tegen verminderde prijzen. BEVRIJDINGSWANDELTOCHT Deelnemers van 12 lot 68 jaar. Voor de grote wandeltocht op ons ei land waren Zondag j 1. niet minder dan 410 deelnemers aangetreden, t.w ruim 300 van de overkant en 85 Texelaars, meest leden van Tex. gym. en een dertig tal leerlingen van de o.l. school o.l.v. den heer C v.d. Kolk. Op het haventerrein te Oudeschild zette de stoet zich onder vrij grote belangstelling in beweging: Voorop de Texelaars, dan De Jutter, de Zilver meeuwen, de Duinkanters, (kinderen en volwassenen), 2 groepen padvinders, A.J C.'crs, allen uit Den Helder, Door weer en Wind uit Anna Paulowna, de ver. uit Wicringen (126 man, per extra scheepje regelrecht in anderhalf uur van Den Oe ver naar Oudeschild overgestoken). Vro lijk wapperende vanen en vlaggen, lustig zingende wandelaars, die zich van de fik se noordenwind niets aantrokken. Bij de puffabriek links af, langs het Doolhof over de Iloge Berg naar Den Burg. Hiei konden velen zich in Hotel De Graaf ver frissen Dan langs de Westerweg door 't fleurige landschap van de Westen. Ze marcheerden tot de boerderij Heidehof, dus tot de rand der duinen, dan langs de laantjes van onze onvolprezen Wester- mient met de eeuwig groene dennen. Midden in het bos werd een kwartiertje gepauzeerd. Dan naar Bos en Duin. waai de heer Lücker al weer klaar stond om kaarten af te stempelen Hier werd de inwendige mens versterkt. Langs Duin weg en Kogerweg ging het Burgwaarts, waar het Fanfarecorps en vele anderen ter verwelkoming aanwezig waren. On der de pittige tonen van het fanfarecoro? trokken ze hel dorp binnen, waar honder den langs de straten stonden geschaard. Met een rondgang door het dorp werd be sloten. In de tuin van Hotel De Graaf hield de heer .Lücker een korte toespraak, waarin hij de Texelse deelnemers oo- wekle propaganda te maken voor de wandelsport. Vervolgens werden de oor kondes uitgereikt. TESO had voor een extra boot gezorgd, zodat allen tijdig in hun woonplaats terug konden zijn TEXELSE MARKT. Den Burg. 15 Oct. 1945. Aangevoerd: 12 koeien, 3 kalveren, 1 varken (levering). 1 koe, taxatie f 425. 25 oude rammen f 120- 200. 32 rami f 80-140, 16 schapen (niet verkocht). 30 ooilammeren, hoogste prijs f 85,—. HET LIBERTY VAR1ËTE. EEN GROOT SUCCES! Zaterdag en Zondag in Pen's Zaal. De grote zaal was meer dan vol, toen de conferencier Bas Leon met een geestig woord de avond opende. Als le nummer ti aden op De Willo's, accordeonisten. Met hun In de Mood, Reine de musette en Orient Express hadden ze een welver diend succes. De goochelaar Geraldim en zijn helpster hadden ieders belangstelling, evenals de 4 Waco's, stevige boys, die met hun acrobatische toeren het publiek in hoge mate wisten te boeien. De ah's en oh's waren niet van de lucht. Niet minder hadden de zo bekende Honolulu Queens succes met: Oka Hi Ho, To you sweetheart aloka, On the Beach at Waikiki en als extra nummer Mijn mooi Honolulu en na de pauze' Song of the Islands, Ta hu wai hu wai en Aloka oe. Zij wisten, zowel door muziek en zang als voordracht een daverend succes te verwerven Hierna kreeg men sterke staaltjes van telepathie van de Hongaarse tclepathe Anuschka Fiala en den heer Geraldim. Het over brengen van gedachten op andere perso nen werd zeer duidelijk gedemonstreerd Met de schetsen ,,De vergeetachtige Jo- han" en ,,De klanl, die niet betaalde" hadden de spelers de lachers op hun hand. Tot slot de potpourri van De Willo's, waarbij de hele zaal meezong. Het Liberty orkest zorgde voor het verdere van de avond: het bal, dat meer dan gezellig was NED. VOLKS HERSTEL. Deze week zal worden begonnen met de afgifte van de resterende NVH-kle- ding Aan hen, die bericht krijgen van 't NVH om de vergunningen en de kleding te komen afhalen, wordt bekend gemaakt, dat de goederen slechls tegen contante betaling worden afgegeven INGEZONDEN. Mijnheer de redacteur. Naar aanleiding van de ingez. stukjes in dit blad van 13 October, betreffende Westergecst, meen ik wel op te mogen merken, dat iedereen het met de inzen ders eens zal zijn. Maar laat men ook eens dichterbij gaan kijken, bv. bij het kerkhof aan de Kogelstraat Betreden wij deze plaats, dan valt het onmiddellijk op, dal het gedeelte, dal onderhouden wordt door de Oranjevereniging, nl. het midden- grasveld, met monument, er keurig ver zorgd uit ziet, maar hoe het eigenlijke kerkhof een wildernis is, waar alle orde en netheid ontbreekt. Legio zijn de klach ten. die men 's Zondags van bezoekers over de verregaande slordigheid en ver waarlozing horen kan. Ook hier behoort men achling voor de gestorvenen te heb ben, ook hier dient een schone „hof" te zijn. En wat denkt men van de binnenwegen om en bij Den Burg? Aan de Vogelenzang ligt over een lengte van meer dan 30 m. het vuil opgestapeld, reeds jaren lang. Wanneer men hier 's avonds in het don ker voorbij gaat hoort men de ratten vluchten. Bij de R.K. school en in het middenwegje is het net zo, overal ligt puin en prikkeldraad. Texel is verschrik kelijk toegetakeld, laten wij de schoon heid van ons eiland .bewaren en in stand houden, waar dit mogelijk is. Met dank voor de plaatsing, D. G TOOLENS HET RUSSENKERKHOF. Nadat ook de grote pers zich met de begraafplaats op Westergeest heeft be ziggehouden, bereikt ons het verheugend bericht, dat plannen in voorbereiding zijn om door een bekend beeldhouwer een passend monument te laten vervaardigen. Het kerkhof zelf zal dan in zodanige staat worden gebracht, dat aan de wens van vele Texelaars tegemoet wordt ge komen. Het lijkt ons minder gewenst, om hangende de besprekingen op deze zaak terug te komen. Ingezonden stukken dien aangaande kunnen voorlopig niet ge plaatst worden. DE COCKSDORP SOCIËTEIT „VRIENDENKRING De sociëteit „Vriendenkring" hield Za terdag 12 Oct haar eerste vergadering na een „oorlogsslaap" van 5 jaren. Ruim 20 leden, waaronder een aantal nieuwelin gen, waren aanwezig De besprekingen hadden een vlot en gezellig verloop. De penningm. deelde mee, dat een batig sal do van f 67 veilig geblokkeerd was. Het bestuur, bestaande uit de heren Dokter Van Dommelen, A. Buijs, W. v. 't Noordende, Fr. Kikkert en C. de Graaf, werd in zijn geheel herkozen Besloten werd, dat nieuwe leden minstens 25 jaar oud moeten zijn. Het bestuur stelde voor om oudergewoonte, aan het einde van de winter een feestavond te houden. Donderdag 18 Oct. begint officieel het winterseizoen, men hoopt dan meerdere oud-leden op de „soos" te zien. SCHAAKCLUB PHILIDOR. Het bestuur van de onlangs opgerichte schaakclub te Den Burg bestaat thans uit de volgende heren: A. Statema, voorzitter; Jac. Heikamp, secr.-pennmgm De club bijeenkomsten worden gehouden in De Giaaf's Lunchroom, elke Maandagavond 7,30 uur. iets te laat. Hij trachtte zich te herstellen, DEN HOORN. BRANDWEERKAZERNE FEESTELIJK INGEWIJD. Zaterdagavond is de brandweerkazerne te Den Hoorn in tegenwoordigheid van een groot aantal brandweerlieden feeste lijk ingewijd. De kazerne staat midden in het dorp, het is de vroegere werkplaats van wijlen timmerman KI Kuiper. Alles is prima verzorgd men kan er de spuit en trekker bekijken, de keurige jekkers, de glanzend gepoelslt' helmen. Ter gelegenheid van de officiële overdracht hield commandant O. Goenga een toespraak, waarin hij her innerde aan de angstige oorlogsjaren, toer de behoefte aan een goed uitgerust brandweercorps door alle dorpsgenoten sterk werd gevoeld. In 1943 werd in Den Hoorn een vergadering belegd, waarop voorgesteld werd om te trachten ook voor dit dorp een eigen brandspuit te krijgen. Gezien het toenemende luchtgevaar en de gevaarlijke ligging achtte men de toestand niet verantwoord, want wat moest men bij een zware brand met het handbrandspuitje beginnen? De Rode Haan zou nog luider kraaien, als dit pre historische geval op straat kwam Men begreep, dat er aangepakt moest worden Men trok met lijsten het dorp in om geld voor een nieuwe spuit op te ha len, het resultaat was buiten verwach ting: Het hele dorp gaf met gulle hand, zodat voor eigen rekening een nieuwe spu't kon worden aangekocht. Deze kreeg voorlopig een plaatsje in de garage van den heer A. Slegh. Luidde de „brandklok", de Hoornder brandweer was in minder dan geen tijd in touw en een vaste ploeg, gevormd uit kerels, die van aanpakken weten, rukte uit. Aanvankelijk moest men van een par ticuliere auto gebruik maken, thans is Den Hoorn met een trekker van Den Burg verrijkt. Lap en zijn mannen mogen trots zijn op hun voortreffelijk uitgeruste brand weer, er was reden om Zaterdag de bloe metjes buiten te zetten: tot na midder nacht werd er ouderwets gefuifd. Er werd gezongen, er werd gedeclameerd, dat men zich tranen lachte. Vermelden we nog, dat de heer Goënga namens het brandweercorps van Den Hoorn en Den Burg de heer en mevr. W. Duinker-N. Duinker-Drijver ter gelegenheid van hun huwelijk een prachtige kapstok en een knus haardbankje aanbood. DE NATUURVERKENNER. Verschenen is het eerste nummer van de Natuurverkenner, een buitengewoon fraai, op kunstdruk uitgevoerd maand blad voor natuurvrienden. Het blad, dat een zeer verzorgde indruk maakt, stond onder redactie van onzen, helaas onlangs overleden, plaatsgenoot Nol Binsbergen. Het bevat een artikel van zijn hand onder de titel De Grote Trek. De foto's in het blad zijn voor het grootste gedeelte ook door Binsbergen vervaardigd. Het stemt wel droevig, dat Binsbergens jonge leven zo onverwacht een einde nam. In het hoogste kunnen, is hij van ons heenge gaan. Velen zullen, vooral ook ter herin nering aan hem, het blad willen lezen. Men kan zich als abonné of ter verkrij ging van een los nummer opgeven in de Boekhandel Parkstraat. HOE LAAT? Diensten TESO, Texel-Den Helder v.v.: van Texel: 8 uur en 14,30; vin Den Helder 10,30 en 16,30 u. (ook op Zon- en Feestdagen). TexelAmsterdam v.v.: Van Texel Dinsdags 7,30 uur; van Am sterdam Donderdags 9 uur. (De Ruyterkade (Vismarkt). TexelHarlingen: Van Texel: iedere Donderdag, van Har lingen iedere Zaterdag. Uur van vertrek is afhankelijk van het getij. UITGIFTE SCHOENEN BONNEN BIJ VOORRANG. De Leider van de Distributiekring Texel maakt het volgende bekend: Onderstaande personen kunnen bij voorrang een schoenenbon ontvangen 1 die in het bezit zijn van een bon gedateerd 1 September 1944 of later, waarop geen schoenen zijn betrokken. 2. die een schoenenbon bij den Texelsen handelaar hebben ingeleverd en waarop geen schoenen zijn gekocht. 3 die een bon van N.V.H hebben gehad en geen schoenen konden betrekken. Bovenstaande categorieën dienen de schoenenbon te hechten aan onderstaand naar waarheid ingevuld en ondertekend formulier. Zij, die hün bon bij een plaat selijke schoenhandelaar hebben ingeleverd, dienen deze terug te vragen (of een andere bon), en eveneens aan het formulier te hechten. Bovengenoemde formulieren met schoenenbonnen moeten vóór 22 October a.s. in het busje van de disti ibutiedienst (ingang Nieuwslraal) geworpen worden. Ge noemde categorieën ontvangen te zijner tijd een oproep tot het afhalen van een nieuwe schoenbon. Zij, die te laat zijn of op andere wijze aan deze regeling geen gevolg kunnen geven, dienen op de gewone \yijze (dus niet bij voorrang) een aanvraag in te die nen. Onder geen beding ivordt van deze regeling afgeweken. Ook niet als de han delaar weigert een schoenenbon af le geven, of bij het telaat binnenkomen van formulieren, welke per post gezonden zijn. De Leider voornoemd, VAN IIEERWAARDEN. BIJZONDER SCHOEN FORMULIER. Ondergetekende wonende te No. TDverklaart, dat hij op de bon, welke hem door de Distributie- dienst Texel of N.V.H. Texel werd verstrekt geen schoenen heeft betrokken. Hij verklaart, dat hij deze schoenen nog dringend nodig heeft en is er mede bekend, dat ingeval blijkt, dat deze bijzondere aanvraag op onwaarheid berust, een straf vervolging tegen hem kan worden ingesteld. (Handtekening:)

Texelsche Courant | 1945 | | pagina 1