rFRDACi 27 OCTGBEK 1945. 59e JAARGANG. No. 5967. EXELSCHE COURANT RADIO-TOESTELLEN. Burgemeester van Texel maakt be- dat in de U.L.O. school Schilder- te Den Burg, nog enkele radio-toé- •n aanwezig zijn, waarvan de eige- niel bekend zijn. Het betreft de >r.de apparaten: Type 820 2514 a ps 'unken lorp etet 720 2502 2514 2514 2534 2503 2534 2531 720 a 2514 2514 2514 2511 2511 2534 2532 2514 824 a 2534 231 W K 135 Apparaatno. 7375 N 127704 N 3604 77791 63784 136624 10705 6372 6638 O 28221 G36517 99453 94446 2703 44713 3460 180370 4742 G 104029 1578 F 1211 231 W 7491 1526 drie toestellen merk: Varadijn. gene, die aan kan tonen, dat een toestellen door hem is ingeleverd, zijn eigendom tegen overlegging van jewijsstuk in ontvangst nemen, tegen ling van f 2 onkosten, vendien zijn ter plaatse nog aan- 4 toestellen (vnl. eigenbouw), •óp zich geen kentekenen bevinden. Zaterdag 3 Nov. 1945 bestaat tussen 12 uur gelegenheid tot het afhalen ictievelijk bezichtigen van genocm- pparaten. Andere toestellen dan de mbedoelde zijn niet aanwezig. \-rl, 26 October 1945. De Burqemeester van Texel. Ir. F. L. A. MAANDAG, wnd. ROTKREUPEI. Burgemeester van Texel maakt be- dat op de hierna volgende be en rotkreupel heerst: C. Dijt, Westergeest. P. Bas, Noor- urn 1. .Jn Zoetelief, Den Burg. Jac. DznDen Burg. C. Goeman. H. J. Keijser, Molenbuurt. P. J Westen Jac. Roeper Johzn., Burg. .innhose, Burg. Gebr. v Andel, Pol lendracht. P. Vlaming Pzn., Oost. G. De Laagte. C. H. Roeper Lzn., Spang dere vorige opgave is hiermede ver- ïn. xel, 26 October 1945. De Burgemeester voornoemd, Ir. F. L. A. MAANDAG. •b- DISTRIBUTIE. we bunnen van 27 Oct-10 Nov. 1945 Bonkaart 512. C 100-106 is 800 gram brood. C 107 is 200 gram bloem C 108 is 125 gram biscuits ■C 109 is 400 gram suiker C 110 is 200 gram koffie C 111 is 125 gram boter C 112 is 250 gram margarine C 113 is 100 gram vet C 114 is 200 gram kaas C 115 is 150 gram vlees C 116-117 is 2 kg. aardappelen ,-B 02 is 400 gram brood C 03 is één ei is 2 kg. aardappelen is 2 liter melk -C 05 is 3'/- liter melk 200-201 is 800 gram brood 202 is 200 gram bloem 203 is 250 gram rijst of kindermeel 204 is 125 gram biscuit 205 is 500 gram suiker is 250 gram boter 207 is. 125 gram margarine 208 is 200 gram kaas 209 is één ei 210 is 6 liter melk 211 is 150 gram vlees 212 is 1 kg. aardappelen ■D 02 is 400 gram brood is 250 gr. rijst of kindermeel ik 03 is 2 rants, tabaksart (geen imp rkaart 01 is 25 gram leder bonnen voor melk, vlees en aardap- n zijn geldig tot 3 Nov. 1945. Ifverzorgers dienen de bonnen van melk, aardappelen en vlees te be- n en te zijner tijd in te leveren bij istributiedienst evering winkeliers: Slagers: A-B-C- -782 en rest. Bakkers: 716-722, D762- B755-756, D18-19 (inlegv Melkhan- en. A-B-C-D 774 en restanten. Aard- lhandelaren: A-B-C-D 776, ABC777, Tabakshandelaren: 01. Winkeliers r, bloem, rijst, boter, margarine, ontbijtkoek, Vleeswaren en eieren. (Publ. nr. 324-). reiking petroleumkaarten VOOR VERLICHTING, inndag 29 October a.s. vindt er in anfaregebouw een uitreiking plaats petroleumkaarten voor verlichting, geheel Texel en wel van 9-12 uur an 1.30-4,30 uur. Medegebracht moe- vorden alle stamkaarten van het ge lsmede het ingevulde formulier. d, ^ON, MAAN EN HOOGWATER. zon komt 28 Oct. op om 7,47; onder 7,40. Maan: 27 Oct. L.K.; 4 Nov. N.M. water ter rede van Texel: 27 Oct en 13,39. 28 Oct. 2,13 en 14,39. 29 3,23 en 16,09. 30 Oct. 5,06 en 17,47. et. 6,33 en 18,57. 1 Nov. 7,34 en 19,44. v. 8,10 en 20,23 BIJEENKOMSTEN N.V.B. Als voorbereiding op de spreekavond der Ned. Volksbeweging op 9 Nov. a s. te Den Burg. houdt de afd. Texel van de N.V.B. korte bijeenkomsten op alle dor pen. Woensdag j.l. werd te De Koog, De Waal en Oudeschild en Donderdag te Den Hoorn een vergadering belegd, waarop gesproken werd over het onderwerp Op bouwen op welke grondslag" en ,,Wat is de N.V.B.?" Op 30 Oct. komen De Cocks- dorp, Zuid-Eierland en Oosterend aan de beurt, op 1 Nov. Den Burg. De toehoor ders bleken vogels van diverse pluimage, doch allen bleken doordrongen van de noodzakelijkheid, dat spoedig aan de we deropbouw van de wereld moet worden begonnen. Ds. v.d. Veer betoogde, dat er in drie erlei opzicht gebouwd moet worden en wel le. op materiaal gebied, 2e op soci aal gebied en 3e op zedelijk, geestelijk en godsdienstig gebied. Hot laatste punt achtte hij het belangrijkste, als zijnde de onderbouw, het fundament, zonder het welk de bovenbouw wankel is. De NVB is geen voortzetting van de Unie, ook geen nieuwe politieke partij, maar de beweging, die ons wil leren, de samenleving te versterken. Daartoe wenst de NVB ontplooiing van de menselijke persoonlijkheid, de beveiliging van het gezin, welvaart voor allen en nationale en internationale samenwerking. Het ligt in de bedoeling om in de loop van de winter bijeenkomsteen te organi seren waarin diverse belangrijke onder werpen als annexatie, Indie, etc behan deld zullen worden. PUBLIEKE VERKOPING. Ten overstaan van notaris Mulder werd Dinsdag j.l. door den heer L. Vermeulen boelhuis gehouden op diens boerdeij le Bargen. Behalve landbouwinventaris, ge wassen e.d werden 60 lamschnpcn aan geboden. w, o. 13 stamboekschapen. De stamboekschapen brachten gemiddeld f 180,per koppel op, hel beste koppel ging voo: f199,van de hand. De ove rige schapen verwisselden van eigenaar voor f 120180 per koppel. Voor deze verkoping bestond veel be langstelling. CONSULTATIEBUREAU. Op de Dinsdag gehouden zitting wer den over 50 zuigelingen adviezen ver strekt. Het betrof hier babies van acht maanden lol anderhalf jaar. Op de vol gende zitting zijn weer alle zuigelingen tot anderhalf jaar welkom. RUITERCLUB. Woensdagavond heeft de afd Texel van de Landelijke Rij vereniging een definitief bestuur benoemd. De heer W. v. d. Wal werd gekozen tot voorz de heer J de Visser werd secr de heer W. Zijm penh. en mw. O. Kikkert-Eelman en de heer P. Koorn eommiss. Do voorz. deelde mede, dat de ruiterelub van Wiel ingen haar Tox. zusterver. had uitgenodigd tot een geza menlijke rondrit over Wielingen Velen meenden, dat men deze gelegenheid niet voorbij mocht laten gaan en besloten om vanavond de trip naar Wieringen uitvoe rig le bespreken. Het voorstel om latei- de Wieringers met bet eiland Texel kennis te doen maken of deze te doen hernieu wen, vond algemene bijval Voorts werd besloten om volgende week Zaterdag een ut over Texel te organiseren Tenslotte kwam een der leden rog met het voorstel cm in Jan. een feestavond te houden, waarvan T programma door eigen leden zal worden verzorgd. De club zet zijn beste beentje voor, we hadden trouwens met anders verwacht. BURGEMEESTER VAN TERSCHELLING ONTSLAGEN. Op grond van het zuiveringsbesluit 1945 is de heer S. Perdok ontslagen als burgemeester van Terschelling. CENTRAAL JEUGDHUIS. Naar we vernemen, worden er door de Ned. Herv. jeugd voorbereidselen getrof fen voor de opening van een Centraal Jeugdhuis, dat voor een ieder toeganke lijk zal zijn. De ver. voor Chr. belangen bleek bereid het gebouw Eben Ilaëzer te Den Burg voor dit doel welwillend af 1e staan. Het ligt in de bedoeling om het Jeugdhuis zo spoedig mogelijk te openen Iedere Saterdag- en Zondagavond zal de jeugd van iedere gezindte gelegenheid worden geboden hier spelen le beoefenen als dammen, schaken, sjoelen, ping-pong. (Wie staat een biljart af?) Ook zal er een leestafel met allerhande lectuur aanwezig zijn. Van bevriende zijde werd reeds een radiotoestel toegezegd. Men is voorne mens nu en dan sprekers uit te nodigen voor een ..praatje en een plaatje". Dat ook de vrouwelijke jeugd hartelijk wel kom is, spreekt van zelf. Plaatselijk distributionicuws. Zij, die een geel kaartje ontvangen heb ben van de brandstoffencommissie te Den Helder, kunnen a.s. Maandag 29 Oct hun toewijzingen afhalen tussen 9-12 uur. Het groene identiteitsbewijs moet worden me degenomen. Zij die in aanmerking komen voor extra bonnen bijz. arbeid en in het bezit zijn van een naamlijst, kunnen hun bon nen afhalen als volgt Den Burg en omstreken: Woensdag 31 Oct. a.s. van 9-12 uur. Andere dorpen en omgeving: Donderdag 1 en Vrijdag 2 Nov. a.s. van 9-12 uur. De naamlijsten moeten worden mede genomen. Winkeliers die nog in het bezit zijn van bewijsjes voor puïitenbonnen, dienen deze volgende week gelijk met hun bonnen in te leveren. (Publ. no. 325). MEER SIGARETTEN! ook voor de vrouwen. Het ligt in het voornemen, om het ta baks- en versnaperingenranlsoen 25 Nov. als volgt samen te stellen: Mannen: 40 sigaretten (eventueel sigaren, tabak) of 1 rants, sig. en 50 gr. snoep. Vrouwen: 20 sigaretten en 50 gr. snoep of 100 gram snoep. Kinderen; 100 gram snoep. Alles per week. Binnenkort zal de distnbutiedienst overgaan tot het uitreiken van de hier voor bestemde kaarten. De verhoudingen waarin uit de verschillende mogelijkhe den een keus gemaakt wordt, zullen op de definitieve samenstelling van hel rant soen wellicht nog van invloed zijn. De overheid ziet op het ogenblik liever ro kers dan snoepers. AANSLUITING OP EERSTE BOOT! Voor reizigers van Oosterend, De Waal, De Cocksdorp en Waalenburg. Het verkeer kan nog wel niet in nor male banen worden geleid, maar toch kunnen de trein-, bus- en bootdiensten langzamerhand worden uitgebreid Uil de adv van de N V. TESO blijkt, dat ook deze onderneming al het mogelijke doet om aan de wensen van hel publiek tege moet te komen. Van groot belang zijn de nieuwe diensten Den Burg-De Waal- Oosterend v.v. en De Cocksdoi p-Eiei land- Den Burg, welke beide op de eerste boot aansluiten De dienst De Cocksdorp-Eier- land-Den Burg loopt gedeeltelijk langs een nieuwe route, n 1. door Waalenburg c-n verder langs de Kogei weg naar Den Burg. Voorlopig moet deze dienst wegens schaarste aan materiaal tot één richting beperkt blijven. WOL OP DE WERELDMARKT. (Van onzen financielen medewerker). De wolpositie. De internationale wolposilie ziet er thans gunstig uit. Volgens niet-officiele ramingen komt het expoi tsurplus van Au stralië, Nieuw-Zeolond, Zuid - Afrika en Zuid-Amerika ongeveer overeen met de voorraad van vóór de oorlog (ca. 6'5 mill, balen). Met do afzet van deze, tijdens de oor log geaccumuleerde voorraden, zal men evenwel weinig moeite hebben. De verwerking van wol zal, zo deelt de president van het Ministerie van Handel en Nijverheid ons mede, nagenoeg uitslui tend ten behoeve van de kledingindustrie en voor een deel voor woninginrichtings ari i kelen geschieden. Ook het buitenland heeft met vele moeilijkheden te kampen. De behoefte aan kleding zowel in Amerika als Engeland kan momenteel niet volledig door eigen productie gedekt worden. Zo zal Engeland de eerste 2 jaren geen garens kunnen exporteren en België levert alleen linnen- garens met als tegenprestatie de levering van vlas van onze kant (en dan nog op zeer ongunstige condities) Het afzetgebied van wol zal een be langrijke uitbreiding ondergaan, een grotere vraag kan verwacht woiden van China en Rusland en de ontwikkeling in Br.-Indië vertoont een zelfde tendenz. Met de thans uit de productie verkregen kleding en de voor de Duitsers verborgen gehouden voorraden, hoopt men de nood gevallen te kunnen voorzien met een mi nimum aan kleding. Eerst in de zomei van 1946 zal er waarschijnlijk een ver ruiming komen, die echter nog geens zins de enorme behoeften zal kunnen dekken. Het synth. product. Momenteel is de toestand dus zeer gun stig voor een opkomst van het syntheti sche product, maar de Australische ver tegenwoordiger bij het Internationale wol-secretariaat en overzeese vertegen woordiger van de Australische wolcom missie geloofde niet, dat de natuurlijke wol door een kunstmatige verdrongen zal worden, zelfs niet door het nieuwe pro duct, de lanital. Hij nam aan, dat men er eerder toe zou overgaan vervangingsmid delen 1e consumeren dan ze te dragen Schapenvlees. En nu nog een enkel woord over de po sitie van de schapen vleesmarkt. Ondanks de verliezen door de droogte zou Austra lië wel in staat zijn om 6 mill, slacht schapen naar Engeland te verschepen (de positie van voldoende scheepsruimte bui ten beschouwing gelaten), maar het Ver Koninkrijk heeft altijd de invoer van schapenvlees verboden en de Engelse au toriteiten zijn niet van plan om het ex port-embargo op te heffen. Volgens d. Austr. schapenhouders berooft Engeland zich hierdoor van grote hoeveelheden goed vlees. FRED VAN F)ER 1V1 Vragen op econ. of financieel gebied kunnen altijd aan onze financiële redactie gericht worden, zij worden omgaand schriftelijk beantwoord. UITVERKOCHT. Het was te voorzien, dat de rederijkers kamer U.D.I. bij haar eerste optreden na vijf jaar op grote belangstelling mocht rekenen, maar het feil, dat thans reeds alle kaarten voor beide avonden zijn ver kocht, overtreft veler verwachting. Zij, die meenden, dat het zo'n vaart niet. zou lopen, en zich niet tijdig van een toe gangsbewijs hebben verzekerd, moeten worden teleurgesteld. Het is bekend, dal de uitvoeringen van U.D.I. op een hoog peil staan. Ten einde rust en orde 1 kunnen waarborgen, besloot hef bestuur om personen beneden de 18 jaar de toe gang te beletten. Sommigen menen, han dig genoeg te zijn om de controle om de tuin te leiden. Op 16 en 23 Nov. zal wel blijken of zij daarin zullen slagen. DE COCKSDORP TONEELVERENIGING „HERLEVING". De lüe Augustus 1945 blijkt voor ons dorp een belangrijke dag te zijn geweest. Immers, op die dag werd opgericht de toneelver. „Herleving". En dal er inder daad „leven" in dit clubje zit, heeft de heer Kalf met zijn groep jongeren bewe zen, door reeds in October met een heus blijspel voor het voetlicht te treden. Als men bedenkt, dat het merendeel der ar- listen tot nu toe elke toneelervaring mis te, dan is het begrijpelijk, dal het publiek zeer benieuwd was, hoe ze het er wel af zouden brengen. Het is ons zeer meegevallen; de rol vastheid was uitstekend, er zat gang in en vlot spel is nodig om de opvoering van een blijspel als „Pension Scholier" te doen slagen. De heer Kalf kan met voldoening op het vertoonde terugzien, niet alleen wat betreft zijn eigen spel maar ook in zijn functie als leider van de vereniging. A. Nieboer speelde ook zeer goed en hem zullen we gaarne nog eens in een nieuwe en grote rol terugzien. Ook de overige spelers en speelsters sloten zich goed aan. De één toonde zich wat „losser" dan de andere, er zitten zeker goede krachten tussen voor de toekomst. Beide avonden was de zaal geheel be zet. Het publiek werkte mee, om het ge hot-I te laten slagen. Een gezellig bal besloot beide avonden. Naar men ons me dedeelt, beslaat het plan, om in Februari of Maart 1946 nogmaals een uitvoering te geven. Hiervoor wordt in studie genomen „Hel Licht in de Nacht", van Inke Ons- man. Succes! B. IS UW RADIOTOESTEL EK BIJ? Het is bekend, dat de Duitsers in 1943 niet veel succes hadden met hun bevel tot inleveiing van de radiotoestellen. Er kwa men wel ve.el apparaten voor de dag, maar het waien hoofdzakelijk verouderde types. In 1944 werden bijna alle toestel len naar de vaste wal verscheepl. Onlangs is een groot aantal toestellen, die in Zaandam waren aangetroffen, weer naar Texel teruggebracht. Van de goede appa- raten viel geen spoor te ontdekken. 310 toestellen waren nog van een kaart voor zien, waarop naam en adres van den eigenaai stond vermeld. Deze personen is bericht gedaan, dat zij vandaag tussen 8-1 uur in de ULO-school hun toestel te rug kunnen halen. Er zijn nog 63 toestel len, waaraan genoemde kaart ontbreekt Zie officiële publicatie in dit nummer De eigenaren kunnen deze toe- stillen volgende week Zaterdag terug krijgen. UIT HET PROGRAMMA VAN DE NEDERLANDSE VOLKSBEWEGING. De Ned. Volksbeweging is geen politie ke partij. Ze wil zijn de nationale ver nieuwingsbeweging anno 1945. (Adv.) HEEI T JEZUS CHRISTUS AFGEDAAN? Op uitnodiging van de Ned. Herv. Jon- gemannenver. kwamen de Ned. Herv. Meisjesver. en de Doopsgezinde Jongeren kring Maandagavond in Eben Haëzer bij een om te luisteren naar een inleiding van den heer Fr. Kassenaar over het on derwerp. Heeft Jezus Christus afgedaan? De heer Kassenaar zeidc o.m.. Over Jezus Christus als de verwekker en het object van ons Chr. geloof lopen de ver schillen diepgaand uiteen. Vele Vrijzin nigen beschouwen Christus als een voor beeld van een mooi en rijk geestelijk le ven, voor de orthodox-protestanten is Christus de Messias, de Hoge Priester, de Zoon van God, die weder zal komen op de wolken om te oordelen, de levenden en de doden. De Bijbel, als de oorkonde van ons Chr. geloof, zeidc spr., zegt ons wie en wat Jezus Christus is. De Bijbel getuigt, dat Jezus is de helper, niet al leen voor de enkeling, maar ook voor de wereld, niet alleen voor de ziel, maar ook voor het lichaam. De Bijbel getuigt ons telkens weer, dat Christus is de Openba ring Gods, dat Christus is het Woord Gods, dat uit de Hemel is neergedaald, het Woord Gods, dat vlees werd. In het geloof staal Jezus Christus voor ons als het reddende en richtende middelpunt van ons eigen denken, spieken en hande len. Wie Christus in het hart draagt kan bergen verzetten. Spr. besprak in dit verband een fragment uit het boekje van Dr. Kraomer „Waarom zending juist nu?" Ui'r zich wij, wat geloofskracht vermag Is onze lauwheid, ons zwijgen en zelfs ook het menigmaal afwijzen van Christus niet schrijnend? Laten wij dan leven zo als het een ware volgeling van Christus betaamt en beseffen, dat de oogst nog steeds groot is en de arbeiders weinig in getal. Dat wij dan allen op onze plaats onze taak nis christenen vervullen. Na deze inleiding werd gelegenheid ge geven om van gedachten te wisselen. Er wordt niet vaak door jongelui van verschillende gezindten over dergelijke moeilijke onderwerpen gediscuteerd en daaraan was het toe te schrijven, dat woorden eerst schaars waren, pas later konden sommigen hun stugge houding overwinnen. Ds. Hartdorf gaf vele ver helderde opmerkingen en voorkwam dal van het eigenlijke onderwerp werd afgedwaald. Allen slemden prompt ii met het voorstel van de Doopsgez. Jon gerenkring om Vrijdag 2 Nov. a.s. in de Doopsgez. kerk wederom samen te ko men. Men begrijpt, dat het niet gaat om een eenheid te forceren, maar om samen de geestelijke zijde van het leven te be spieken. Mogen deze bijeenkomsten bij dragen tol verrijking van de kennis van God en Zijn heilplan met deze wereld! BELASTINGKAART MOTORRIJTUIGEN. De Ontvanger der belastingen vestigt er de aandacht op, dat voor het gebruik van motorrijtuigen op de openbare weg nog steeds een geldige belastingkaart ver eist is. Gebleken is, dat hieromtrent mis vatting is ontstaan. Behoudens enkele spe ciale uitzonderingsgevallen dient ook voor motorrijtuigen, waarvoor vrijstelling van belasting kan worden verleend, een be- lastingskaart te worden aangevraagd. MERKWAARDIGE AFWIJKINGEN IN HET AARDAPPELGEWAS. Een kluwen spruiten, maar geen plant! In de zomer van 1943 werd advies ge vraagd over een perceel aardappelen in de P H Polder, waarop eigenaardige afwij kingen voorkwamen. Volgens mededeling van den bedrijfsvoerder was de bedoelde afwijking al meerdere malen op het be drijf voorgekomen. Ook wij herinneren ons het verschijnsel reeds jaren geleden te hebben gezien zonder dat wij er toen iets bijzonders achter hebben gezocht. In het vervolg van dit artikel zal u echter blijken, dat we hier waarlijk met een zeer bizondere afwijking te maken heb ben. Wij willen thans eerst een uitvoerige beschrijving geven van de afwijking De bedoelde „ziekte" kwam in 1943 op slechts enkele percelen voor, in 1944 was het aantal percelen weer groter en het afgelopen seizoen vonden we de af wijking op minstens 10 percelen van di verse bedrijven in de P.H. Polder en Eierland Op willekeurige plaatsen van het per ceel komen de geplante knollen niet bo ven de grond. Nu is het op zichzelf niets bizonders, wanneer een aardappel niet opkomt Daarvoor kunnen allerlei oor zaken aanwezig zijn. Een ieder herinnert zich nog hoe erg dit was in het voorjaar van 1944, toen we op een zachte winter een betrekkelijk koud voorjaar kregen. In heel veel partijen kwam toen z g. on derzeeërvorming voor. Het merkwaardige in de bedoelde afwijking is echter, dat hel niet boven de grond komen van de geplante knollen niet te wijten is aan de kwaliteit van het pootgoed, maar aan een afwijking in de bodem. Zij, die het verschijnsel hebben gezien, zullen dit zonder enige reserve toegeven. Want op de bedoelde percelen komen naast plek ken met een normale stand ook plekken voor waar niet één aardappel boven de grond komt, of wanneer de „ziekte" min der erg is, het grootste deel der knollen nimmer een plant vormt of slechts een zeer armetierig plantje De goede en slechte plekken zijn zeer grillig over het perceel verdeeld. De afscheiding tussen goed en slecht is zeer begrensd en het geheel maakt de indruk van een land kaart, waarin provincies met verschillen de kleuren zijn getekend. Het eerste, wat men in zo'n geval doet, is natuurlijk het opgraven van een knol, die geen plant heeft gevormd. En dan vindt men steeds hetzelfde. De knol zelf is volkomen gaaf en vertoont geen enkele afwijking. Ook de spruitvorming is aan vankelijk normaal verlopen. Wanneer de spruit een lengte van een paar cm. heeft gekregen houdt de groei op Het topeinde gaat verbruinen en sterft af. Tegelijker- lijd begint zich aan de voet van de eer ste spruit een tweede spruit te ontwikke len, die evenwel dezelfde weg gaat als zijn voorganger. Ook deze spruit sterft op een bepaalde lengte af, waarop weer nieuwe spruitvorming volgt, Zo vonden wij knollen, waarop een kluwen van spruiten voorkwam zonder dat ooit een plant werd gevormd. Veelal hadden de spruiten ook een zeer grillige vorm Ze waren verdikt of zeer gekronkeld. C.v.Gr. (Wordt vervolgd) HOCKEYCLUB PIONIERS. Voor a.s. Zondag zijn geen elftallen sa mengesteld. Bij goed weer worden de spelers en speelsters echter Zaterdag en Zondag op het terrein verwacht voor de wekelijkse training. B. HOE LAAT? Treinverbinding Den Ilelder-Alkmaar: Van Den Helder: 7,17 (a), 9,25 (b), 10,35 (a) 14,20, 18,20, 23,— (c). Van Alkmaar 5,23 (a), 7,30 (b), 8,47'(a), 12,20, 16,15, 21,15 Reisduur 1 uur en 13 min. a.: Alleen op werkdagen. b.: Alleen op Zon- en Feestdagen, c Sneltrein, reisduur 50 minuten. Diensten TESO, Texcl-Den Helder v.v.: van Texel 8 uur en 14,30; van Den Helder 10,30 en 16,30 u. (ook op Zon- en Feestdagen). TexelHarlingcn: Van Texel, iedere Donderdag, van Har lingcn iedere Zaterdag. Uur van vertrek is afhankelijk van het getij. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 20 tot en met 26 October 1945. Geboren: Cornells Leo zv Cornelis van Heerwaarden en Marie Witte. Jan zv Ja cob Smit en Johanna B. M. van Beek. Ondertrouwd: Ane Kalis en Geertruida van Liere Gerard Rikkenberg en Pieter- tje Nella Swart. Klaas Minnes en Jan netje Trijntje Vlaming Levinus Mechiel- sen en Hcndrika Francina Verhoeven. Getrouwd: Pieter Jan Stoepker en Ca- tharina Naeije. Gerrit Koolstra en Grietje van Kooien Overleden: Trijntje Koopman, 73 jaar. Gevonden: schroefdraaier, tas, shawl, kindertasje, zakmes.

Texelsche Courant | 1945 | | pagina 1