Oud en jong vierde 't feest van den goeden Sint. Zes jaar gevangenis tegen twee Texelaars geëist. NIEUWE BONNEN TEXEL OP 5 DECEMBER Schooljeugd werd gul onthaald. „ECHTE" OUWE DUYS WETHOUDER HERMES Ouderavond der O.L.S. Bijzondere Kunstavond BIJZONDER GERECHTSHOF BESCHULDIGD VAN HET VERRADEN VAN EEN RUS. UITSPRAAK 19 DECEMBER kTEROAG 8 DECEMBER 13-15. 59e JAARGANG. No. 5970. EXELSCHE COURANT rli er SPOEDEISENDE VERGADERING van dc Raad der Gemeente Texel op Maandag 10 December 1945 te 15 uur ten Gemeentehuize. 'exel, 7 December 1945 De Burgemeester van Texel, A DROS Bzn., Loco-B. 'e behandelen onderwerpen: Benoeming Wethouder. Noodzakelijkheidsverklanng oprich ting en instandhouding ambachts avondschool Rondvraag. ROTKREUPEL. )e Burgemeester van Texel maakt be id, dat op de hierna volgende be ven rotkreupel heerst: J. Kéijser, Molenbuurt K. Linnhose, et i Burg C. H. Roeper, Spang. D Lips, i Burg id ere vorige opgave is hiermede ver- len 'exel, 7 December 1945. De Burgemeester van Texel, A. DROS Bzn., Loco-B 11-32 tl >ak :omb. geldig tot 22 Dec. lonkaarten KA-KB-KC 513: i-341 is 800 gram brood •343 is 200 gram bloem is 1 rants gebak is 70 gram beschuit is 400 gram suikei- is 50 gram thee 1-349 is 250 gram margarine is 200 gram kaas is 150 gram vlees 1-353 is 2 kg. aardappelen 1-32 is 400 gram brood 13 is .1 kg. aardappelen 14 is 11/2 liter melk T 34 is 3 liter melk lonkaarten KD-KE 513: -436 is 800 gram brood -438 is 200 gram bloem is 250 gr. rijst of kindermeel is 1 rants, gebak is 70 gram beschuit is 500 gram suiker is 250 gram boter is 125 gram margarine is 200 gram kaas 5 liter melk is 150 gram vlees is 1 kg. aardappelen is 400 gram brood is 250 gr rijst of kindermeel T 03 is 2 rts. tabaksart. (geen import) X 03 is 2 rts. tabaksart. (geen import) V" 03 is 100 gram suikerwerken of chocolade >ente G 02 periode 25 Dec 1945-19 Jan 1946 VISBON. Ion V 02 van de Groente-, Fruit- en kaart is aangewezen voor het betrek- van 2 haringen. UITREIKING .cvensmiddelenkaarten le periode en controle op stamkaarten, e Oosterend op Dinsdag 11 .December in dc o.l. school: -10 voor Bosweg, Kerkplein, Nieuwstr. 11 Hoekstraat. 11-12 Kerksti., School- iat, 1-2 Peperstr nrs. 140. 2-3 Peper- lat nrs 41 en hoger. 3-4 Weststraat 'e Oosterend op Woensdag 12 Decem- a.s. in dc o.l. school: ,30-10,30 voor wijk O nrs O 1057 10-11,30 wijk O nrs O 58—O 98. 11,30- 10 wijk O nrs. O 99—0124. 1,30-2,30 k O nrs O 125—O 153 2,30-3,30 wijk O 154 en hoger. 'e Zuid-Eierland op Donderdag 13 De- nber a.s. in de o.l. school: ,30-10,30 wijk E nrs E 1—E 37 10,30- 30 wijk E nrs E 38—E 62. 11,30-12,30 k E nrs E 63—E 91. 1.30-2,30 wijk E 2-E120. 2,30-3,30 wijk E nrs E 121 en er. fedegebracht moeten worden alle mkaarten (nieuw) en inlegvellen van gehele gezin. Het is deze maal ge rist, dat met het oog op de stamkaar- contróle in samenwerking met de btenaren van het bevolkingsregister gezinshoofd zoveel mogelijk zelf op uitreiking komt. Is hij geheel verhin- dan dient hij zich door een meer jarig gezinslid te laten vertegenwoor- ïn, die goed op de hoogte is met de enstelling van het gezin. (Publ 343) KLOMPENDISTRIBUTIE. Iet ingang van 10 December 1945 kun- ten kantore van de Distnbutiedienst el aanvraagformulieren worden afge- ld door onderstaande groepen, die al- Iringendst om klompen verlegen zijn: knechten binnenvaart, landarbeiders dbouwers, reinigingsdiensten, smeden, bouwbedrijven. tuimersbedrijven teeltbedrijven, zeevisschers, zuivelbe- ven ovendien kunnen ten behoeve van oolgaande kinderen aanvragen worden idiend. e regeling voor het afhalen van for- lieren voor klompen is gelijk aan die schoenen, dus op dezelfde dagen iandagen) Ook de wijk- en dorpinde- is gelijk Bij het afhalen moet de nkaart van betrokkene worden over- :gd Na invulling kunnen deze formu- en in het busje worden geworpen of post worden opgezonden Invulling 't met inkt en duidelijk en volledig te toieden Niet goed ingevulde formulie- worden terzijde gelegd, zonder dat yan kennis wordt gegeven. Zes jaar is hel geleden, dat wij onze laatste Sinterklaas in vrijheid mochten vieren Toen vonden we het allemaal zo gewoon, dat we er nauwelijks aandacht aan schonken Er werd gedanst; er was wat meer drukte dan normaal en daar bleef het bij. Wie zou hebben gedacht, dat deze keer ons Sinterklaasfeest zou uitblinken door stralende feestvreugde, heeft zich ver gist. Klaarblijkelijk wacht men even af. totdat Ouwe Sunderklaas gelegenheid zal geven lot het aanrichten van het echte festijn. Toch kon men zo hier en daar een voorproefje krijgen van hetgeen ons straks te wichten staal. De Warmoes straat bv die door.de gemeente wel zeer schaars met verlichting is bedeeld, straalde van een dozijn lampen, door en thousiaste particulieren aangebracht. Was in- de vooravond het aantal Sinterklazen gering, naarmate de tijd voortschreed, werd hel aanlal gemaskerden groter. We zagen een koe, die op de markt zeker een beste prijs zou hebben gemaakt, henge laars, stropers, schoorsteenvegers, sneeuw poppen, harlekijns, oud-Texelse paartjes, een ruiter, die zijn best deed om het aan tal donateurs van de ruiterclub te ver hogen, twee collectrices voor Holland helpt Indië en voorts een reeks zotte of gestaagde figuren. In de danszalen Reeds vroeg was het di uk in Casino, al was de drukte toch duidelijk kleiner dan vroeger. Er was een vlotte band, er werd met animo gedanst en toegekeken. Tot laat in de avond heerste er een gezellige sfeer, toen de klok 12 uur wees, kon men wel over de hoofden lopen Bij Pen begon de drukte ook al in de vooravond, doch Hotel Texel trad men aanvankelijk slechls aarzelend binnen; langzamerhand echter werd daar de be langstelling groter. Ook in deze beide za len was het gezellig, vrolijk, maar niet uitbundig In het algemeen gesproken mag men zoggen, dat de feestvreugde matig was Kon men vroeger in de danszalen de rook wel snijden, thans was het er slechts ..mistig waarschijnlijk als gevolg van het ontbreken van het materiaal. Een echte ouderwetse borrel moesten de feestvierenden nog ontberen; de zuur kraam en de croquetjes ontbraken even zeer. Men vermaakt? zich, en daar bleef het bij. Maar, zoals we reeds zeiden, waar schijnlijk wordt d. energie gespaard om straks, als het Ouwe Sunderklaas is, naai alle kanten uit te stralen. We zijn vol verwachting. Op de scholen. Aan de avond-festiviteiten waren reeds de échte Sinterklaasfeesten van de school kinderen voorafgegaan, 's Morgens om half 10 begon in de zaal van den heer Pen het feest voor de kleuters van de Nutsbewaarschool. die met kloppend hart de komst van den bisschop met znn zwarte knecht verbeidden. Toen Sinter klaas binnenschreed, zongen zij een har telijk welkomstlied. Enkele kleuters, wiei geweten blijkbaar begon te spreken, rol den eerst de tranen over de wangen, toen Piet met de grote zak op de rug achter de Sint binnenwipte en grijnzend rond keek Maar Pieterbaas ontpopte zich als ten groot kindervriend, die met gulle hand allerlei lekkernij uitdeelde Sinter klaas gaf alle kinderen een stevige hand; sommige kleuters aarzelden, anderen kon den hun beurt nauwelijks afwachten en liepen vrijmoedig op den Kindervriend af. Enige kleuters uit de hoogste klas droe gen hierop een alleraardigst speellieaje voor Vervolgens kwamen de kabouters, die de moe-gewerkte burgers eeen handje hielpen. De Sint stond verbaasd, hoe lief en ijverig de kleuters wel waren, Zwarte Piet hoefde zelfs niet met zijn zak te dreigen!! Alle leerlingen werden met een pakje verblijd De klompentoewijzing zal heel gering zijn Evenals voor schoenen kunnen alle aanvragen niet direct worden afgedaan (Publ. nr. 347). Inleveren bonnen: Vlees 324-418-165-259. Melk A-B-C 26- 420. Aardappelen 325-326-B25-419. Brood A-B-C- 300 306, B21-22, D-E 400, 401 D21-22. Verdere inlevering onbekend. Raadpleeg distribuiiecourant Zware arbeid. Zij. die in het bezit zijn van een naam lijst zware arbeid, kunnen op het distri butiekantoor terecht voor het afhalen van extra bonnen. Voor Den Burg Woens dag 12 Dec. van 9-12 uur. Overige dorpen Donderdag 13 en Vrijdag 14 Dec. 1945 van 9-12 uur. (Publ. 348). TEXTIEL. Ten behoeve van baby's, geboren tus sen 1 Jan. en 8 Oct. 1945 kan een bijzon dere vergunnnig beschikbaar worden ge steld ten behoeve van een babypakket, voorzover tenminste nog geen vergun ning voor een pakket is ontvangen. For mulieren hiervoor kunnen op het distri butiekantoor worden aangevraagd op Maandagmorgen Om 1 uur stroomden de kinderen van de O.L. Schoei Pen's Zaal binnen. Onder leiding van hel Hoofd en personeel van de school, werd met groot succes opge voerd „Lodovicus Knikkebol in het huis van de Toverkol". Wat werd er gelachen! Kees Eecen. Piet Kooiman, Bob Bakker, Trijnie Bais, Ingrid Vellenga en Bets Langeveld hebben er slag van de boel te vermaken! Een pluim verdiend Een woord van lof ook voor de moeders, die keurige costuums hadden gemaakt; ook de toneelaankleding was prima verzorgd. Het stuk speelde omstreeks 1600. De kaarsverlichting en verdere attributen droegen veel tot de 17e-eeuwse sfeer bij Grote vréugde werd door het bezoek van den Sint ook in de R.K. School aan de Hollewalsweg verwekt: De Bisschop werd door de grote kinderen, die in de gang in twee rijen waren opgesteld, uit volle borst ipegezongen. De heer Rileco heette den hogen bezoeker van harte welkom; je kon zien, dat de Sint een dagje ouder geworden was, ook hij heefl het de laatste jaren niet makkelijk gehad. Twee jongens, die zich de laat ste tijd hadden misdragen, werden door Zwarte Piet geducht onder handen geno men; het scheelde niet veel, of hij had ze in de zak gestopt en meegenomen naar Spanje, maar Sinterklaas streek de hand over hel hart en als de jongens hun leven beteren zullen ze ven de zwarte lijst wor den afgevoerd Wie aan Sinterklaas denkt, denkt aan geschenken en lekkernij, nu aan de Hollewalsweg regende het ook pepermoppen en andere lekkernijen, die dank zij de medewerking van winkeliers en anderen, met kwistige hand konden worden uitgedeeld De jongens en meis jes keken hun ogen uit, toen Pieterbaas de grote pakketten met speculaas en taai taai voor de dag haalde en fijntjes en onderdanig klonk het ,.Dank U, Sinter klaas" als ze c.en cadeautje ontvingen Een onvergetelijke dag was het ook voor de leerlingen van de R.K. Frcubel- school, die in het Casino bijeengekomen waren. Hun programma bestond uit leuke speelliedjes, enige jongens en meisjes zegden zonder schrikken of blozen, aar dige versjes op Ook voor hen had de Sint een stapel cadeautjes meegenomen en wal viel «er te smullen! De kinderen, die nog niet op de school gaan, werden evenmin vergeten Kinderen, die hun best hadden gedaan, werd door Piet een pluim op de hoed gestoken, maar een jongetje, dat aan de bel had getrokken en een andere belhamel, die een ruit had in gegooid, werd het vuur na aan dc sche nen gelegd. Gaarne vermelden we het spelletje De Reus (Peter Riteco), die plots uit zijn slaap wakker schrok en de arme kabouters in de haren nam. Wat heb ben de kleuters zich geamuseerd! Op de Clir. School werd de Sint door het Hoofd der School, den heer W. Slort, verwelkomd. Noch juffr. Van den Heu vel, noch juffr Volker, noch meester Kooiman had een zwarte lijst behoeven aan te leggen, ja, nog krasser, deze mid dag rolde er geen traan! En dat is wel eens anders geweest! Ons verhaal wordt eentonig; Ook op de Chr. School werden de kinderen ouder wets onthaald Toen we de volgende .dag langs de lokalen liepen, zagen we dat de jeugd nogmaals mocht snoepen. Dc kin deren van de laagste klassen gingen met een pakje huistoe. De Sint bij de oudjes. Het was een goede gedachte van den Sint om ook eens een kijkje te nemen in de Sint Janstichting in de Molenstraat Dc ouden van dagen waren in de wol ken toen de Heilige en zijn knecht het gebouw betraden. Gliènus speelde aardi ge versjes op het orgel, de 78-j Barhorst gaf die avond de brui aan het stroppen van wanten, en allemaal zongen ze zo goed als ze konden. De Sint onderhield zich met allen, de een kreeg een pluim, de ander een berisping, maar allemagl werden ze met een pakje verrast, én een speculaas én een taai-taai en bonbons. Door de goede zorgen van de zusters werd het een geslaagd feest! De 5e December ligt weer achter ons. We wensen Sinterklaas en Piet een goede thuisreis, we hopen, dat de oude man geen nadelige gevolgen van zijn moeilij ke reis zal ondervinden. Tot volgend jaar! Een waar lij k goed werk verrichtte de Sint, toen hij, gezeten op een wif paard en vergezeld van een zeer rohusten zwarten Piet, des avonds omstreek zes uur in het noodziekenhuis verscheen. Alle patiënten kreqen bezoek, wanneer nodig een bemoedigend woord en ge schenken, de zusters ontvinqen een ver rassing en de pepermoppen ontbraken niet op het appèl. Dit bezoek veroorzaakte een algemene stemming van rust en tevredenheid, be halve bij één patiënt, een hekend plaats genoot, die reeds enige weken m het ziekenhuis vertoeit en thans gelukkig aan de beterende hand is. Er ontstond een incident, waaruit bleek, dat de Sint zelis op Texel zijn collaborateurs heeft: Hij bleek terdege op de hoogte gebracht te zijn met de intiemste plaatselijke toe standen en verraste den patient in kwes tie met een kruik echte oude genever. Voor lijnproevers een tractatie Het qe- zicht van den chirurg, die den Sint bij zijn rondqang langs de .cellen' verge zelde, betrok toen hij de kruik onder de dekens van den patiënt zag verdwijnen dusdanig, dat Zwarte Piet, speurder van beroep - - nogmaals in de zak dook en tenslotte na een langdurig geqrabbel, met de vondst van een tweede kruik de pijnlijke situatie, waarin de chirurg zich bevond, redde. Maar bij de eerste greti ge proefneming evenwel bleek de kruik echte ouwe Duys doodgewone limonade te bevatten, tot even grote als onaemoti- veerde teleurstelling van de slachtoffers. Sinterklaas is toch de daq der verrassin- g en! VAN DE BOEKENPLANK. (Verkrijgbaar, in Boekhandel Parkstraat) Voetbalherinrieringen van Willem Andriessen - f 1,80 Kroniek van de 2e Wereldoorlog f 3,50 Toon v Dijk. Verloren jaren f 3.15 Maria Roc. Land in mist f 4,90 Di. K. TTMiskotte: Gods vijanden vergaan f 0 75 Trouw moet blijken f 8.50 Prof Dr. J M v d. Vlerk en Dr, Ph. Kuenen: Geheimschrift der aarde Twee milliard jaar geschiedenis van de aardkorst en haar be woners f 12,50 J. A. v d. Vlis: Tragedie op Texel van Maandag a.s. af wordt tot vrije verkoop overgegaan) f 3,50 SCHAKEN. In Dec komen dc Oosterlingen naar Den Burg om revanche te nemen op Phili- dor, waarna in Jan. SIV waarschijnlijk met de Philidorianen de strijd zal aanbin den. Het doet ons genoegen, dat de Texel se schaakwereld zoveel activiteit aan de dag legt; maar waar blijven de andere dorpen? De heer Ilermes heeft, om gezondheids redenen eervol ontslag gevraagd als wethouder. In verband hiermede komt Maandag a.s. de gemeenteraad bijeen om in de ontstane vacature te voorzien. De voorz. der oudercommissie, de heer C J. dé Lugt, sprak zijn vreugde uit over de grote opkomst en heette in het bijzonder den wnd. burgemeester wel kom. Hij herinnerde aan de omstandig heden, die 3 jaar geleden leidden tot het beëindigen van de ouderbiieenkomsten en herdacht den heer G Joh. Duinker, die het o'penbare onderwijs zulk een,- warm hart toedroeg en wiens overlijden voor de Cudercommissie een groot verlies be tekent Aan het aftredende lid mevr. v. d. Ban-v. Bodegom, bracht spr. dank voor haar werk. Tot leden werden gekozen meyr. v. d. Vlies-Koopman en de heer G. Bakker. Met een voorstel om een fonds te vormen ter bestrijding van verschillende onkosten ging de vergadering accoord. Het hoofd der school gaf een uitvoerig overzicht van de moeilijke oorlogsjaren. Met het einde in zicht werd op 6 April de school door de Duitsers kapot geschoten. Toen in Juni 't onderwijs werd hervat, moest dat geschieden in een oud ge bouw. met te weinig ruimte, gebrek aan leermiddelen en 'n achterstand, die spr. taxeerde op i jaar. Door de overgang op te schuiven tot Kerstmis en in een ver kort leerjaar de stof van het volgend jaar door te nemen, hoopt men in Sept. 1946 weer ..bij" te zijn. Hierdoor zal het per centage zittenblijvers wel hoger zijn dan normaal, maar het leek spr de enige ma nier om vlug uit de impasse te raken. Bovendien hoopt men op een spoedige benoeming van een vijfde leerkracht en ziet men in het verschiet reeds vaag de omtrekken van een nieuw, modern schoolgebouw. Hierop werd uit eengezet, waarom het in het algemeen gesproken -- niet gewenst is. dat kinderen worden ..bijgewerkt" of ..klaargestoomd" voor de 2e klas In verband met de stu dieplannen der ouders wees spr er op, - dat men meestal de capaciteiten van het eigen kind te hoog taxeeert en het in vele gevallen te vlug van dc school neemt. Het handwerkondei wijs kan worden hervat, doordat de ouders het materiaal -hiervoor aan hun dochtertjes mee zullen geven. Een Kunstavond zoals men op Texel m <t elke dag kan gemeten, wordt op Donderdag 20 December door de Doops gezinde Jongerenbond in Pen's Schouw burgzaal georganiseerd. De avond wordt verzorgd door twee kunstenaars, den pia nist Felix de Nobel en den zanger Harry van Oss, namen, die tot ver buiten onze grenzen bekendheid genieten. De beide kunstenaars zullen o.m. pianosoli, volks- en Kerstliederen ten gehore brengen. Wie De Nobel en Van Oss kent, voor spellen, dat deze avond er een zal worden van waarachtig kunstgenot De belang stelling zal dan ook zonder twijfel groot zijn. DIE ARME SINT! To-n Sinterklaas Woensdagavond na zijn bezoek aan het ziekenhuis zijn schim mel besteeg, maakte de viervoeter zulke rare capriolen, dat de Sint uit het zadel werd gelicht en een lelijke val maakte. Gelukkig had de grijsaard geen ledema ten gebroken (een groot geluk, daar de hoofdzuster die avond toevallig afwezig was') Spoedig kon de Heilige zijn weg vervolgen. (^an een specialen verslaggevei L Voor de Vierde Kamer van het Bijzon der Gerechtshof stonden op 5 December terecht P. L. en P. \V. L., beiden van Texel, die ervan werden beschuldigd op zettelijk een Duitse patrouille te hebben medegedeeld, dal in een schuur een Rus sische militair was verborgen. Toen de pa trouille de schuur binnenging en den Rus niet vond, zouden zij met nadruk hebben verklaard, dat de Rus zich er toch moest bevinden. Als getuige heeft het Hof gedagvaard M. Witte van Den Hoorn en H. J Flart. Op een vraag van den president, prof. Ruys geeft P W L. toe, dat de beschuldi ging juist is. Toen hij aan de schuurdeur kwanü met den getuige Michiel Witte sloeg de hond aan, waarop Witte de on derstelling uitsprak, dat er een Rus in de schuur kon zitten Witte heeft déYi Rus melk en brood ge geven P, W. L. is naar zijn buurman P. L om raad gegaan. De President merkt op, dat P. L. N.S. B -er was. Dc getuige TI. J. Flart. onbezoldigd veldwachter c-n verbonden aan de PO.D.. hepft procesverbaal opgemaakt, maar was ten tijde van de opstand niet op 't eiland. Getuige K. Schelling was in April wel op Texel, maar vertoefde te Den Burg Getuige verklaart, dat de Duitse razzia's op de Russen voorbij waren en dat het grootste gevaar voor représailles dei- Duitsers reeds geweken was. Getuige Wit te zegt, dat hij de schuur huurde van P.L. Hij had er koeien in gestald. Vervolgens zegt getuige, dat P. L. naar de Duitsers ging om den Rus te melden. De verdediger, Mr. Endt, betwijfelt of de politierapporten kloppen met de waar heid Getuige Witte verklaart, dat hij het rap port van Schelling niet wilde tekenen, omdat er dingen in stonden, die onjuist waren. De getuige décharge Kelder, ant woordt op een vraag van den verdediger, dat de Russen lid van de Duitse weer macht waren en dat P. L. als zeer be trouwbaar bekend staat. Beklaagde P L. antwoordt op een vraag van den president, dat hij niet weet, of op grond van de Duitse bekendmakingen huizen werden afgebrand. Hij legt verkla ringen af, tegenstrijdig met de tenlaste legging. Tevoren had hij toegegeven dat de acte van beschuldiging juist was. Getuige Witte zegt, dat hij gezien heeft hoe P. L met de Duitsers heeft gespro ken. IIij weet met, of P. V L. ook met de Duitsers gesproken heeft. De Procureur-Fiscaal, Mr. Bakhoven: uw verklaringen zijn alle tegengesteld aan wat u aanvankelijk verklaarde. Raadsheer Witte heeft gezegd: ,,De Rus moet er toch zijn" toen men bij het eer ste nazoeken in de schuur den man niet vond. Witte Dat weet ik niet. De Procureur-Fiscaal houdt zijn requi sitoir en zegt de indruk te hebben, dat Witte tracht P. W. L. schoon te praten. Het is nu lange tijd geleden, dat het ge beurde plaats greep. De vergeetachtigheid van den getuige is wel verklaarbaar. Zeer vele Texelaars hqbben Russen verborgen en die niet aangegeven Toch is het aan nemelijk. dat zowel P L. als P W L. naai de Duitsers zijn gegaan. Voor P. L. was er geen levensgevaar Het was niet zijn schuur, waar de Rus verborgen was. In ruime .mate rekening houdend met het feit, dat beide beklaagden zeer bang waren, eist de Procureur-Fiscaal voor bei de beklaagden een gevangenisstraf van 6 jaar. De verdediger, het woord verkrijgende, constateert, dat allerminst vast staat, wie met de Duitsers hééft gesproken. Het Hof zelf heeft de verwarring in de getuigen verklaringen waargenomen. Pleiter zegt, dat de dagvaarding onjuist is. Er wordt gesproken van Russische militairen. Dit waren Russen, die in Duitse krijgsdienst waren en die juist daardoor hun oor spronkelijke nationaliteit verloren hadden Mr. Endt pleit overmacht en vraagt ontslag van rechtsvervolging. Hij legt een verzoekschrift over van vele Texe laars, die getuigen, dat de beklaagden rechtschapen mensen zijn. In elk geval vraagt de verdediger clementie en uit drukkelijk verzoekt hij om het recht van cassatie. De President deelt hierop mede, dal de uitspraak is bepaald op 19 December 1945, 's morgens 10 uur.

Texelsche Courant | 1945 | | pagina 1