Texelse Boys winnen de beker met hun veerpont Nogmaals: de jaar gevangenis 4IEUWE BONNEN OUWE SUNDERKLAAS TAL VAN AARDIGE DENKBEELDEN DE WINNAARS Fusie S. V. Texel - S. V. C. DISTRIBUTIE KWESTIES STICHTING 1940- 194S rERDAC» 15 DECEMBER 1945. 59e JAARGANG. No. 5972. EXELSCHE COURANT 51 ldig van 1622 December 1945. C 354 is 210 gram ontbijtkoek 355 is 250 gram grutterswaren 356 is 250 gram peulvruchten 357 is 250 gram jam, enz 358 is 200 gram zout 359 is 100 gr. vermicelli, enz 360 is 100 gr geclr zuidvruchten 361 is 150 gram vlees 362 is 2 kg. aardappelen 363 is 1 kg. aardappelen 364 is 250 gram waspoeder 35 is l'/s liter melk 35 is 3 liter melk 36 is 1 kg. aardappelen 449 is 210 gram ontbijtkoek 450 is 250 gr. grutterswaren 451 is 250 gram jam, enz. 452 is 200 gram zout 453 is 100 gr. vermicelli, enz. 454 is 100 gr gedr. zuidvruchten 455 is 5 liter melk 456 is 150 gram vlees 457 is 1 kg. aardappelen 458 is 250 gram waspoeder 1) is 2 rants tabaksart. (geen imp.) is 100 gr. versnaperingen is 100 gr. versnaperingen lfverzorgers dienen de aangewezen ien voor vlees, melk en aardappelen ewaren en op eerste oproep van de ibutiedienst terstond in te levere^. idbonnen mogen gebruikt worden. Aangewezen visbonnen. m V 01 werd aangewezen voor twee bokkingen, V 02 voor 2 zure harin- V 03 voor 2 spekbokkingen Deze bonnen zijn geldig t.m. 29 Dec a.s. bonnen dienen door de vishande- te worden ingeleverd op Vrijdag 4 ïari 1946. Inleveren bonnen winkeliers, igmaals wordt er op gewezen, dat de J'Poeliers hun bonnen in moeten dienen ,e morgenuren. Des middags worden bescheiden meer aanvaard. Tevens it de winkeliers verzocht hun bon- op de volgorde in te leveren, zo dit lijks aan het loket wordt gepubli- d. levering bonnen winkeliers onbekend, dpleeg distributiecourant. De distri- edienst is niet verplicht deze inleve- bekend te maken. Men dient zich zelf door middel van de distributie- ant hiervan op de hoogte te stellen. NTROLE BEVOLKINGSREGISTER EN TWEEDE STAMKAARTEN. rgemeester en Wethouders van Texel en bekend, dat een controle zal den gehouden met betrekking tot de Ikingsboekhouding en de tweede ïbutie-stamkaarten. Daartoe worden 'den van alle gezinnen en alle alleen ende personen, woonachtig in deze eente, bij dezen opgeroepen aanwezig ïjn op het tijdstip waarop en in de iliteit, waarin voor hen gelegenheid bestaan tot het afhalen van levens- delenkaarten voor de eerste periode 1946, (zie de publicatie in dit blad en lerstvolgende nummers) De opgeroe- Ifien kunnen zich laten vertegenwoor- wi door een meerderjarig persoon, deze met de samenstelling van het |n en de beroepen van de gezinsleden |edig bekend is. mede moet hij bekend met het huisnummer, opgeroepene moet voorzien zijn van tweede distributiestamkaarten van gezin Deze stamkaarten worden bij •ordbevinding van de te verstrekken wens van een zegeltje voorzien. Bij ontbreken van deze zegeltjes worden de verschillende uitreikingen geen ributiekaarten verstrekt, e aandacht wordt er op gevestigd, dat behoort te verschijnen in het lokaal de plaats waartoe de wijk behoort irin men woonachtig is. iervan kan deze keer met worden af- al reken exel, 13 December 1945. ie urgem. en Wethouders voornoemd D HIN, Loco-B. De Gemeente-secretaris JONKER. AANVRAAG RIJWIELEN amens de Vakgroep voor het Rijwiel- j nbedrijf, maak ik bekend, dat van en af tot uiterlijk Vrijdagavond 21 De- iber 18 uur de volgende personen een vraag kunnen indienen tot het ver gen van een gebruikt Engels rijwiel banden; artsen, veeartsen, wijkver- egsters, verloskundigen en alle perso- t, wier werk belangrijk is voor de we- opbouw of de voedselvoorziening, angevraagd kunnen worden dames-, glen- en transportrijwielen. Bij de aan- Sge moöt vermeld worden: naam, adres, oep en soort van rijwiel, v maak belanghebbenden er op attent, de aanvrage voor deze rijwielen al- fi moet geschieden bij den eigen rij- lhandelaar. i Burg, 12 December 1945. De wnd burgemeester Ir. F. L. A. MAANDAG. GLASSCHADE. tangezien ons niet bekend is wat de to- glasschade van Texel is, wordt de be king aanbevolen, deze schade door i glazenmaker te laten opnemen, n verband met de te verwachten aan- r is het noodzakelijk, dat ons deze levens zo spoedig mogelijk bekend zijn. Ministerie van Openbare Werken en Wederopbouw, Subbureau Texel. ZON, MAAN EN HOOGWATER. 5e zon komt 16 Dec. op om 9,03, onder '9. Maan; 19 Dec. V.M 26 Dec. L.K. 'g water ter rede van Texel- 15 Dec. en 18,03. 16 Dec. 6,43 en 19,17 Dec. |1 en 19.49. 18 Dec. 8,19 en 20,37. 19 ,04 en 21,24. 20 Dec 9.49 en 22,11. Dec. 10.38 en 23,02. Het Gemeentebestuur en de Raad van Comm. van TESO kunnen gerust zijn: De veerpont is er. Ter gelegen heid van Ouwe Sunderklaas '45 maak te zij haar eerste proefvaart op de Groeneplaats voor Hotel Texel, be mand door de Texelse Boys, die haar zelf op de werf van Wilton Feijen- oord hadden gebouwd. Als eerste passagiers voeren de leden van de Ouwe Sunderklaas-jury mede en zij bevonden het vaartuig zeewaardig, doelmatig en beantwoordend aan de eisen des tijds, zodat zij eenstemmig besloten de Texelse Boys de wissel beker toe te kennen, door de Texelse Courant ter beschikking gesteld. Wellicht w$d deze keuze beïnvloed door het verheugende feit, dat de nieuwe eigenaars-ondernemers aan elk der jury-leden een aandeel uit reikten, dat hun de zo zeer begeerde zeggenschap gaf. Hoe het ook zij, de Texelse Boys hebhen de bekroning van hun werk ten volle verdiend en zijn thans voor de derde maal en derhalve definitief in hel bezit van de beker. 12 December, als steeds een avond vol verrassingen Hoe zal het feest verlopen? Hoe groot zal de animo zijn? De jury zit reeds om half acht in afwachting van de komst der Sunderklazen achter een lange tafel op het podium in Pen's Zaal Op dat ogenblik is er al heel wat volk in het dorp op de been, maar de Sunderklazen moet je nog met een lantaarntje zoeken. De jury kijkt eens op de klok- Hm, nog geen acht uur, het kan nog best terecht komen: Wie er veel werk van zullen ma ken, kunnen nog niet startklaar zijn. Zie, twee vreemd uitgedoste Sunder klazen zullen binnenstappen, maar. als ze de lege zaal zien, keren ze, verlegen met zichzelf, ijlings onder het uitstoten van piepgeluidjes, op hun schreden weer. Maar dan breken twee ..jonge boertjes" het ijs Vrijmoedig komen ze nader, ma ken een diepe buiging en vertellen. dat de bokkewagen buiten staat. Het betekent een verademing! De Sunderklazen-regcn. De stilte, die dan volgt, wordt door groot lawaai verbroken Plots regent het Sunderklazen: Gemaskerd en verkleed, in alle afmetingen, stromen ze binnen. Nu komt er werk aan de winkel, want ze be ginnen allemaal tegelijk: Eerp groep kat- tenvangers (ja met een K. want er wordt beweerd, dat er bij bestrijding van de rat- tenplaag meer huisdieren om zeep gingen dan ratten. geeft een serenade op de melodie van Sane Marijs, daar komen ook de Assenaren" al aan luidkeels zin gen ze hun Assen-liederen, het weergalmt UITREIKING Levensmiddelenkaarten le periode en controle op stamkaarten. Te Den Burg op Dinsdag 18 December a.s. in het Fanfaregebouw: 9-10 Molenstr. 139 10-11 Molenstraat 40 en hoger en Parkstr. 11-12 Schildereind 1—48 1.30-2.30 Schildereind 49—90. 2.30- 3.30 Schildereind 91 en hoger, Wcststr. 3.30-4,30 Wittekruisweg, Zwaanstr., Ste nenplaats. Vismarkt Te Den Burg op Woensdag 19 December a.s. in het Farfaregebouw: 9-10 Schoonoordweg, Waalderstr, Sui- kerweg. 10-11 Warmoesstr 11-12 Wever straat l45 1.30-2,30 Weverstr 46 en ho ger 2,30-3.30 Wilhelminalaan 1—50. 3.30- 4,30 Wilhelminalaan 51 en hoger. Te Den Burg op Donderdag 20 Decem ber a.s. in het Fanfaregebouw: 9-10 voor bewoners van wijk B nrs BI B64. 10-11 wijk B nrs B65—B120 11-12 wijk B nrs B121B155 1,30-2,30 wijk B nrs B156B185. 2,30-3,30 wijk B nrs B 186 en hoger. 3,30-4,30 voor hen, die ver zuimden hun stamkaart te laten zegelen en hun distributiekaarten af te halen. Medegebracht moeten worden alle stamkaarten (nieuw) en inlegvellen van het gehele gezin ffet is deze maal ge wenst, dat met het oog op de stamkaar ten-controle in samenwerking met de ambtenaren van het bevolkingsregister het gezinshoofd zoveel mogelijk zelf op de uitreiking komt. Is hij geheel verhin derd, dan dient hij zich door een meer derjarig gezinslid _te laten vertegenwoor digen, die goed op de hoogte is met de samenstelling van het gezin. (Publ. 346) Zoutcoupurc no. 480. Zoutcoupure no. 480 wordt uitsluitend uitgegeven aan huisslachters. Een coupu re van 10 rants, (no. 480) geeft recht op het kopen van 5 kg. zout Eventueel an dere zoutcoupures, welke in omloop zijn, hebben de gewone waarde, nl 1 rantsoen is 100 gram. Aflossing toewijzingen. Winkeliers, die zonder inlevering van toewijzingen van hunne grossiers voor schotten gebak, beschuit of versnaperin gen van deze grossiers ontvangen, dienen deze voorschotten af te lossen met coupu res, welke in de toekomst zullen worden aangewezen. (Publ. no. 350). Rijstpudding in blik. De nog bij de detaillisten restanten van rijstpudding in blik mogen zonder bon worden opgeruimd. door de zaal, een haan begint te schreeu wen of zijn laatste' uur geslagen is, op de voorgrond spreiden Churchill, Stalin en Truman een reusachtige kaart van Europa uit, de begeerde gebieden vormen een bron van grote tweespalt: De heren kunnen het maar niet met elkander eens worden, onderwijl trekt Churchill be daard aan een reusachtige sigaar. Een groepje ruiters hobbelt op stokpaardjes in het rond Zwarte handelaars worden door een uitgemergeld gezin voor ban dieten en slangen uitgemaakt Een ander gezelschap voert meters lange doeken met zich mee ..Er zit schot in" staat er met reusachtige letters op Er wordt _een beeld gegeven van de grote vooruitgang, die we sinds vorig jaar Dec. mogen con stateren: naast elkaai; zien we het gewo ne radiotoestel weer en de clandestiene kristal-ontvanger, de volle melk en de taptemelk, de surrogaat-artikelen en de echte, de anthraciet en de denappels, de electrische verlichting en de kaarslan taarn, de tuinslang, en de moderne brand weer. Statig stapt een groep, die een kegel spel voorstelt nader; Ze< geven een echte demonstratie, maar er rolt toch maar niemand om, want ze zijn als mummies ingebakerd en als je dan eenmaal ligt, ben je nog niet op de been! Charley Chaplin waggelt met zijn malle benen 'ei genwijs rond. Daar weerklinkt de heldere stem van een rechter in vol ornaat, die een nieu we zuiveringsactie' propageert. Zijn be diende in livrei „torst" een voorwerp, dat een belangrijke plaats in het kinderleven gaat vervullen, zodra de luiers niet meer aan hun doel beantwoordenSnip en Snap geven de jury te kennen, dat zij weer willen optreden en dat zij gaarne uitspraak van de zuiveringscommissie vernemen; een groep badgasten met al lerlei muziekinstrumenten gewanend trekt jubelend rond; wat zijn ze blij, dat Texel weer het gastvrije vacantie-oord van vroeger dagen is geworden. De gita rist galmt als een minstreel. De grote plechtigheid. Twee heren in rok schrijden naar het podium en nodigen de jury vriendelijk en onderdanig uit de plechtige opening van de veerdiernst tussen Texel en Den Helder bij te wonen. Nu, daar heeft de jury wel lust in! Voor Hotel Texel ligt de nieuwe pont gemeerd, een metershoog gevaarte, zeer keurig nagebootst en meteen weten we het: Daar gaat de be ker. De directeur van de onderne ming houdt een plechtige rede Het is hem een buitengewoon genoegen de veer pont aan de gemeente Texel te mogen overdragen. Hij nodigt mevr Mulder, lid van de jury, uit om het lint door te knip pen en daarmee de dienst in het leven te roepen Volgaarne voldoet ze aan het verzoek. Een luid hoera davert over het marktplein. De jury stapt aan boord en daar gaan ze! Na de proefvaart wordt een kolossale koe aan böord gedreven; de pont overtreft aller verwachtingen! Als de jury weer op het podium heeft plaats genomen, stroomt de zaal propvol Sunderklazen en kijkers. Wie zal de prij zen winnen7 Om 10 uur zal de uitslag bekend worden gemaakt, maar het wordt kwart over tien eer de zaak in kannen en kruiken is. Als de heer W N. Kelder, voorz., zich van zijn zetel verheft om de uitslag mede te delen wordt het stil De spanning groeit Velen hebben avond aan avond opgeofferd om zo goed mogelijk voor de dag te komen en zij hopen nu De wisselbeker werd gewonnen door de Veerpont (Texelse Boys). Van de andere groepen werden geldprij zen toegekend aan „Wie kakelt mee", „De grote drie", „Er zit schot in", „de P.O.D." en de „Ruiterclub"; de koe, de kattenvangers en het kegel spel kregen een eervolle vermelding. Van de individuelen werden geld prijzen toegekend aan Charly Chap lin, juffrouw Ongeluk en Amor; de Amerikaanse vlag en de bokkewagen kregen een eervolle vermelding. maar, dat hun moeite met een prijsje- wordt bekroond Een groot succes. De heer Kelder constateert met vol doening, dat Ouwe Sunderklaas 1945 een groot succes is geworden Hij merkt op, dat de deelnemers het de jury niet ge makkelijk hebben gemaakt. Een spon taan applaus, gepaard aan een luid ge juich van de prijswinners barst los, als medegedeeld wordt, dat de Texelse Boys de beker hebben gewonnen! Ze kwamen er met vlag en wimpel. Wie zal hun deze overwinning misgunnen? De heer Kelder hoopt, dat de Boys ook in de toekomst van de partij zullen zijn, waarop de heer Graaf antwoordt Nou reken maar!" Hierop worden de andere prijzen be kend gemaakt: Dec brandende kwestie Uurdienst Texel-Den Helder, onder het motto „Wie kakelt er mee", verwerft de 2e prijs. Telkens weer wordt er gejuicht en geapplaudisseerd als nieuwe prijs winnaars bekend worden (zje elders op deze pagina). Om half elf is dit officiële gedeelte af gelopen. maar ïr. de straten en huizen van het dorp duurt het feest nog tot zeer laat in de avond voort. Op de buitendorpen wordt ook feest gevierd, daar is overal groot bal en vele jongeren trekken er heen: Want Ouwe Sunderklaas komt maar eenmaal in het jaar' EEN RECTIFICATIE. Hel verslag over de zitting van het bij zonder gerechtshof te Amsterdam geeft de P O.D tc Den Burg aanleiding tot de vol gende opmerkingen: 1. Het proces-verbaal van getuige H. J de Flart, onbezoldigd rijksveldwachter, is opgemaakt aan de hand van de getuigen verklaringen 2. De verdediger, mr. Endt, heeft niet- ae woorden gebruikt, dat de politierap- poiten niet zouden kloppen met de waar heid. 3 De mededeling, dat de Rus toch in de schuur moest zijn, is met afkomstig van getuige Witte, doch van verdachte P.W. L Wij nemen van deze nadere mededelin gen gaarne acte. Het weder op gang brengen van SVC schiet niet hard op en in verband hier mede werd j.l Zaterdag een vergadering belegd in De Hoop. Mede aanwezig wa ren een aantal leden van SV Texel en dezen brachten een fusie-plan ter sprake Na de zaak van alle zijden besproken te hebben, bestond van weerszijden wel een sterke geneigdheid om tot fusie te komen De aanwezige SVC-leden (6 in to taal), achtten het evenwel gewenst, dat de overige leden over dit belangrijke punt mede t. beslissen hebben daartoe vorden dus alle leden en donateurs op geroepen voor een volgende vergadering U. D. I. Ten bate van „Nederland helpt Indië' voerde de rederijkerskamer U.D.I. gister avond voor een uitverkochte zaal voor de derde keer het blijspel op „Trouwen is niet makkelijk" Oudeschild 12-12- 4. Mijnheer de redacteur. Naar aanleidinq van het inqezonden stuk van den heer Van der Veer in uw blad van 12 Dec. 1945, het volqende: Met verbazïnq las ik in uw courant van heden, dat er poqinqen worden ge daan een milder vonnis te verkrijqen voor de twee Texelaars, teqen wien de Proc.-Fiscaal weqens verraad van een Rus 6 jaar qevanqenisstraf heeft qeëist. Volqens den heer v. d. Veer zou de zware eis weiniq Texelaars voldoeninq geven. Inderdaad juist, straffen qeven nooit voldoeninq. Dat de eis echter in verband met het beqane misdrijf zwaar is, ben ik qeheel niet met den heer v.d. Veer eens. Want willens en wetens is hier een mens de dood inqedreven. Na hel eerste onderzoek vonden de D. niets en het was dus voor de beklaaqden ab soluut niet noodzakelijk, noqmaals op een onderzoek aan te drinqen. Dit heb ben ze wel qedaan en het werd den Rus noodlottiq. Ik ben het met u eens, dat een jurist zich niet mag laten leiden door de ge voelens van het volk, maar dat qeldt voor dit qeval evenzeer. Er is qeen re den juist hier een uitzonderinq te ma ken. Bovendien kan de Proc.-Fiscaal zich uit het betr. dossier volkomen op de hooqte stellen van de event, aanwezige bizondere omstandiqheden (die bij ieder proces wel op de één of andere wijze aanwezig zijn). Wat de 2 punten betreft het volqende: le. Inderdaad leefde Texel onder bi zondere spanninq, maar die kwam op de één of andere manier haast óveral voor: op vele plaatsen herhaaldelijk raz zia's, executies van onschuldiqen op straat (Apeldoorn, Amsterdam, Haar lem, enz.), deportaties en verbranden van huizen (Putten), honqer in de qrote steden, koude door qebrek aan brand stol, bombardementen (Amsterdam, Twente e.aj, allemaal bizondere om standiqheden. Er is dan ook altijd wel een verqoelijkende cmstandiqheid te vinden. 2e. Waren niet allen, die teqen de D. vochten, hetzij burqer of soldaat, met of zonder wapenen, actief of lijdelijk, met elkander verbonden door het feit, dat zij teqen het facisme vochten? Of ze met het qeallieerde commando in contact stonden of niet, doet niets ter zake. Hier weidt de heer v.d. Veer veel te veel over uit, wot hij schrijft, doet aan het feit, waar het hier om qaat, niets at. Het zou te veel plaatsruimte verqen, hierop in de Tex. Courant te antwoor den, dit zal ik hem rechtstreeks doen. temeer, daar mij blijkt, dat hij lanq niet van alle omstandiqheden op de hooqte is. Mijn meninq is, dat wij ons met der- qelijke zaken niet moeten bemoeien, maar dit aan die instanties moeten over laten, die daarvoor zijn aangewezen, en ik qeloof, dat velen het met mij eens zijn. De wnd. burqemeester qaf dan ook den heer Jac. Bruin het juiste antwoord, toen hij zeide, dat dit het terrein van den rechter is. Laten wij ons daaraan houden. 1. C. MET. Oudeschild 83. (De redactie ontvinq nog enige inge zonden stukken van dezelfde strekkinq; zij vertrouwt evenwel, dat zij met de plaatsinq van dit stuk aan de bedoelin- qen van de schrijvers recht heeft qe daan). INGEZONDEN. Geachte heer redacteur. Naar aanleiding van enige opmerkingen op distributiegebied gemaakt in de raads zitting van 10 dezer, verzoek ik u be leefd, mij enige ruimte in uw blad af te staan om deze opmerkingen even toe te lichten en zodoende het publiek een juis te voorstelling van zaken te ge"en. 1. Landarbeiders worden met de distri- buënng van kleding, schoeisel en banden gelijk gesteld met de overige Nederlan ders Wel heeft het Centr Distributiekan toor bij diverse artikelen de bepaling ge maakt, dat aan zekere groepen voorrang moet worden verleend. Overalls mogen bv. slechts worden uitgegeven aan hen. dié met machines omgaan. Gaat een land arbeider met machines om, dan kan ook hij een overall ontvangen. Voor schoeisel is geen enkele bijzondere bepaling ge maakt, waarbij landarbeiders achterge steld zouden worden. Bij de verdeling van lijwielbanden hebben zij, die voor de we deropbouw werken, voorrang, Het ge noemde getal zeven is bij de distributie onbekend. 2 Er is geen enkel voorschrift, dat ar beiders, die \oor de Duitse Weermacht werkten en nu voor de wederop bouw, geen banden mogen worden toe gewezen 3. De gemeente Texel ontvangt ten be hoeve van haar diensten 10 pet. van de maandelijkse bandentoewijzing, voor zó ver er behoefte is aan banden, (cir. 28 Aug. '45, no 200314). 4. De distributiediensten ontvangen buiten de maandelijkse bandentoewijzing banden naar behoefte. Hier wordt de toe wijzing van Texel niet mede verminderd doch verhoogd (circ Hoofdinsp. 31 Oct. 1945). 5 Voor Texel en andere Waddeneilan den werden 7 eenheden brandstoffen gel dig verklaard, waarvan 1 eenheid turf. Voor de overige plaatsen in Nederland slechts 4 eenheden (circ Oct. '45, no. 12246 en circ 16 Oct. '45). Met vriendelijke dank voor de plaatsing De Leider D K. Texel- VAN HEERWAARDEN. De Stichting 1940-1945 stelt zich, zoals bekend, ten doel hulp te verlenen aan oud-illegale werkers of hun nabestaan den. Velen uwer hebben natuurlijk over het ondergrondse verzetswerk reeds het een en ander gehoord, doch thans wordt u in de gelegenheid gesteld hier iets meer van te vernemen in een lezing, welke door twee voormannen uit de Verzetsbe weging (nl Pater Huissen. uit Ammer- zoden en den heer Haak uit Amsterdam), zal worden gehouden in Hotel Texel, op 38 Dec. a.s., 's avonds om 8 uur. Hun on derwerp is „Het verzet en zijn geestelij ke achtergrondds. Papineau Salm zal voorts nog iets zeggen over het verzets werk op Texel zelf. De opbrengst komt ten goede aan de Stichting 1940-1945. Toegangsbewijzen kunnen worden af gehaald aan de volgende adressen: Te De Cocksdorp bij Dr Van Domme len. Eierland C. Dros Czn (Smederij); De Waal: B v.d. Berg, Oosterend-. J.Drij ver Czn (Hoekstraat); Oudeschild: A. Backer (Singel); Den Hoorn: J. Beumkes, De Koog C. Eelman, Kampweg K 1; Den Burg Arbeidsbureau of K Sloepker, (thuis). DE WAAL. ONTWIKKELINSAVOND Op de derde j.l. Dinsdag gehouden ontwikkelingsavond sprak voor een ge heel gevuld lokaal de heer Wiersma. oud directeur van het Loodswezen, tijd. te Den Hoorn Spr hoopte op een aandach tig gehoor, van de jongeren elders had hij enige last gehad. Met genoegen hebben we naar spr geluisterd toen deze ons uit zijn rijke schat van ervaringen vertelde (koopvaar dij en Loodswezen). Ook van de beton ning gaf hij een aardig relaas en met ge noegen beantwoordde hij de gestelde vra gen. Het zal de aanwezigen zeker goed gedaan hebben, toen spr. aan het slot toezegde, nogmaals een avond te vullen Vermelden wij nog, dat de jeugd zich keurig heeft gedragen, trouwens, dat wa- en we hier ook gewend L T B.-WENSEN. Dc afd. Egmond-Binnen van de L.T.B. heeft in haar algem. ledenvergadering van 29 Nov. besloten, een motie in te dienen, waarin er bij het hoofdbestuur met klem wordt aangedrongen, de re gering te verzoeken, onmiddellijk drasti sche maatregelen te nemen ter beperking van het ambtenaren-apparaat. De afde ling is van oordeel, dat er te veel ambte naren zijn, terwijl de land- en tuinbouw, alsmede de boerenstand worstelen met een tekort aan werkkrachten. Zij verzoekt de andere afd. haar ad- haesie te willen betuigen OUDERAVOND ULO-SCHOOL. Op de Zaterdagavod j.l. gehouden ou deravond der Ulo-school werd door den heer S. Roosma, oud-h. ulo te Zaandam, gesproken over de problemen der rijpere jeugd. Een zeer boeiende voordracht, waarnaar met grote aandacht werd geluis terd. De heren J. C Dros, Oosterend en J. Veldstra, Den Burg, werden gekozen tot leden van de oudercommissie. BENOEMING. Dc heer J. Bakker, assistent bij de Rijks belastingen, werd in gelijke functie be noemd te Ommen, Overijssel. De heer Tilma, assistent te St Anna Parochie, als zodanig te Texel.

Texelsche Courant | 1945 | | pagina 1