artelijke ontvangst van Mr. Rehorst 'Ieclitigheid ten RaacIIuiize Texel s bevolking verwelkomt zijn nieuwen burgervader Van twee kouten Vissers verenigen zich Défilé door Den Burg's straten Dankwoord van den burgemeester IsDAG 9 JANUARI 1946. 59c JAARGANG. No. 5977. EXELSCHE COURANT tru de raadszaal waren, behalve de wet- •rs en de raadsleden, vele genodig- ,n J lanwezig. Wij merkten o.a. op bur- ester Ritmeester van Den Helder, ieer Breebaart, burgemeester van Zij- en loco-burgemeester van Callants- den heer Mooij, den heer Feringa, in- eur van het openbaar onderwijs en vele vertegenwoordigers van lse verenigingen. exel heeft zijn nieuwen burgemeester, Mr. G. D. Rchorst, een hartelijke ont- t bereid. Toen de gepavoiseerde T.E.S.O.-boot te Oudeschild was gearriveerd, de familie Rehorst verwelkomd door loco-burgemeester D. Hin, wethou- iros en gemeente-secretaris Jonker. Het dochtertje van wethouder Dros bood )Uiv Rehorst bloemen aan. Inmiddels liet Texels Fanfarecorps een pittige weerklinken. Ook leden van de Rui terclub waren ter begroeting aanwezig, ngen het gezelschap vooraf, dat zich per auto naar het raadhuis begaf. Van huizen wapperde de vaderlandse driekleur. dames en heren genodigden Wanneer mij voor het eerst het grote voorrecht ie beurt valt, om in de raadszaal van Texel het woord te mogen voeren, wil ik in de eerste plaats Hare Majesteit de Koningin uit de grond van mijn hart danken voor het grote vertrouwen in mij gesteld door mijn benoeming tot burgemeester van de mooie gemeente Texel. Ik wil in dit woord van dank ook betrekken Zijne Ex cellentie den minister van Binnenlandse Zaken en den heer Commissaris der Ko ningin, die zijn medewerking verleend heeft aan deze benoeming en die daardoor aan mij groot vertrouwen heeft geschon ken Ik wil gaarne de verzekering geven, dat ik mijn uiterste best zal doen om dit vertrouwen niet te beschamen. Het is mij bekend, dat de Commissaris in de pro vincie Noord-Holland levendige belang stelling koestert voor de gemeente Texe' Hij heeft gezegd, dat hij, zodra de gele genheid zich voordoet, een bezoek zal brengen aan uw gemeente en mijn ge meente, dus onze gemeente! Heren leden van de gemeenteraad, ik hoop, dat wij het met elkander zullen kunnen vinden Ik weet, dat de bevoegd heden van de tijdelijke gemeenteraad neg niet gelijk zijn aan die van voor de oor log, maar gij zult m grote lijnen toch uw goedkeuring moeten ge.ven aan de plan nen, die u voorgelegd worden Mijn be doeling en streven zullen zijn u in alle dingen te kennen en ik hoop van ganser harte, daarbij op uw steun te mogen Te kenen. Zoals de geachte loco-burgemees ter Hin gezegd heeft, lijkt het ook mij beter, geen toekomstplannen te ontvou wen Ik kom hier als een nieuweling en weet van de omstandigheden nog weinig af. Wij moeten alles eerst rustig met el kander bekijken In alle bescheidenheid wil ik de woorden van Thorbecke herha len; Wacht op onze daden. Wij leven in moeilijke tijdsomstandig heden Wij hebben in de troonrede van Hare Majesteit de Koningin kunnen be luisteren, dat de financiële verhouding tussen Rijk en gemeenten zal worden her zien. Zoals het thans is, dat bijna elke gemeente noodlijdend is, kan de toestand met gezond genoemd worden. Voor zover ik de zaken oppervlakkig bezien heb, zal de gemeente Texel hierop geen uitzonde ring maken Ik hoop, dat de regering °cn regeling in het leven zal roepen, waarbij rekening gehouden wordt met een gezond en krachtig gemeenteleven. Tot de wethouders zeide spreke- Met u zal ik in de naaste toekomst veel moe ten vergaderen. U, mijnheer Hin, heeft mij toegesproken op een wijze, die mij uit het hart was gegrepen. Uw woorden heb ben op mij, en zeker ook op mijn vrouw, grote indruk gemaakt. Ik hoop, dat u mij in mijn werk zult steunen. U kent de ge meente, ik nog niet. Men maakt gemak kelijk fouten, dat weet ik uit ervaring, maar als ik mag vertrouwen en bouwen op de wethouders, kunnen vele fouten voorkomen worden Ik hoop dan ook, dat de wethouders mij steeds terzijde zul len staan met hun ruime ervaring. In de vergaderingen van B. en W. gaat het gemoedelijker toe dan in de raad, men kan er rustiger spreken. De vele zaken, die op mijn installatie hebben gewacht, moeten wij eerst rustig bekijken. Ik hoop, dat, als wij met onze voorstellen in de raad komen, het voorstellen zullen zijn, waaraan u uw goedkeuring zult kunnen hechten. Wij zullen de zaken degelijk voorbereiden. Ik hoop, dat wij samer. zul len werken zoals goede bestuurders dal doen Ik moge steeds weer een beroep op uw tijd en werkkracht doen in het belang van onze mooie gemeente. Tot den gemeente-secretaris zeide spre ker: U heeft een eervolle staat van dienst achter u. Ik wil mij gaarne in vele op zichten uw mindere verklaren. Met u zal ik dagelijks moeten samenwerken. U is door en door vertrouwd met de gemeen te en haar administratie. Ik hoop, dat u mij in alle dingen ter zijde zult staan en dat u met uw secretarie een goed instru ment zult zijn tot steun van het gemeen tebestuur. Ik hoop, dat onze samenwer king zo zal worden, dat wij elkander op de duur zullen beschouwen als goede vrienden. Van mijn kant zal ik de eerste zijn. De woorden van den heer Hin, dat hij mij niet alleen verwelkomd heeft als burgemeester maar ook als burgervader, zijn mij uit het hart gegrepen. Ik twijfel er ook met aan, of mijn vrouw zal een moeder der ourgers willen zijn Wij we ten. dat ons volk een zware tijd achter de rug heeft Vijf jaren van ontzaglijk leed en ontzaglijke moeilijkheden. De tijd na de 5e Mei 1945 is ook een moeilijke geweest, het was een tijd, die veel beioe- ring bracht en die beroering kan in ieder opzicht niet een goede beroering worden Wethouder Hin spreekt eerste spreker voerde wethouder in het woord. Nadat hij allen harte- velkom had geheten op deze buiten- ine zitting, las de heer Hin de be- ïingsbrief van Hare Majesteit de ngin voor. Hierop verzocht hij de he- i. Leber en Jurr. Beumkes, resp. als te en jongste lid van de vroedschap, lurgemeester binnen te leiden. Toen w emeester Rehorst de raadszaal bin- laj rad, verhieven allen zich van hun s. Nadat de burgemeester op de bur- •estersstoel had plaats genomen, te de heer Hin zich met de volgende iraak tot ce aanwezigen: jnheer en mevrouw Rehorst, dames teren. Nu mij de grote eer te beurt u, mijnheer Rehorst, als burgemees- nzer gemeente te mogen installeren, ti ik met u en de uwen van ganser geluk te wensen met uw eervolle eming en promotie. :t is een blijde dag voor u, maar ook ons, want nu hebben wij weer een emeester in ons midden. Nadat in Mr Kamp onze gemeente verliet, men ons van niet-sympathieke zijde nog minder sympathiek mens, dien ils burgemeester zo min mogelijk let- en die door de bevolking werd gene- d. In de woelige Meimaand stond de illen geziene commandant der B. S-, eer Kelder, aan het hoofd van de ge- nte. Begin Juni werd Ir. F.L.A. Maan- s vvaarn. burgemeester benoemd, steeds wanneer we dit woordje arnemend" zagen, begrepen we, dat 00 iet ,,ware nog niet was. precies acht maanden na onze be- iing, wordt u als onze echte burge ster geïnstalleerd en we voelen dit als een stap verder op de weg naar normale*, jeven. il ik een opsomming geven van het 1 werk, dai u wacht? Van de plannen A iroblemen, die uw bijzondere aan- it zullen vragen? U zult ze zelf in uw bestuderen. In deze moeilijke nu wij de koers wel eens dreigen te raken, ziet, nu mogen wij ons ikkig prijzen, dat de kapitein op de stapt en met vaste hand het roer neemt. Een kapitein, die reeds jaren- het commando heeft gevoerd. Dit is de bemanning een grote geruststel- Het is vandaag alsof de vader en ik het zeggen, mevrouw de moe- in het gezin terugkeren. Zij worden elijk gefeliciteerd, maar ook de huis- oten wensen elkander geluk. Het is het hele gezin een dag van echte igde. goede vader heerst niet, beveelt maar leidt en bestuurt het gezin, in is het ware geluk van het gezin zijn en streven. Saamhorigheid en onder- samenwerking zal hij aankweken, liefde tot en voor elkander bevorde- Immers, waar liefde woont, gebiedt leer Zijn zegen. We kennen vele soor- gezinnen. Er zijn er, waar ieder lid i zich zelf leeft, het egoisme viert er gtij. Hoeveel mooier is het als men en voor elkander leeft, als ieder zich vert den ander bij te staan. 1 zal ook hier nog veel te verbeteren en, ik meen toch, dat ons Texelse ge- tot de laatste categorie gerekend mag 'den. hoop, dat gij, burgemeester en de -n, hier spoedig thuis zult zijn. Ik P, dat u de ambtsketen niet zult ge len als een lastige kluister, maar als band tussen u en ons. let zij u gegeven te werken voor het *k van uw gemeentenaren. En waar en met mij ervan overtuigd zijn, dat niets kunnen zonder en alles vermo- met de nulp van den Almachtige, ik Gods milde zegen over u, uw sgenoten en uw arbeid af Iet deze wens draag ik het burgemees- >ambt van onze gemeente aan u over. De hnrgemeester antwoordt 'adat de heer Hin den burgemeester leken zijner waardigheid had omge ven, nam de burgemeester het woord Ieren leden van de Texelse gemeente- wethouders, gemeente-secretaris, genoemd! Ik hoop te kunnen medewerken om, wanneer in de gemeente eendracht en harmonie zoex zijn, deze te herstellen. Eendracht maakt macht. Als wij een drachtig samenwerken, kunnen wij de wonden, in April en Mei geslagen, zo spoedig mogelijk helen Als ik mij op het standpunt stelde: lk ben burgemeester en verder bemoei ik mij niet met zaken, die ambtelijk gezien, buiten mijn arbeidsveld liggen, zou ik schromelijk te kort schieten Een burge meester, die liefde voor zijn gemeente heeft, zal in alle omstandigheden hulp willen bieden, het kwade niet rekenend, maar zich verblijdend in het goede. Ik zal ongetwijfeld fouten maker., maar ik hoop, dat als eenmaal de balans worat opgemaakt van mijn ambtswerkzaamhe den gij in grote meerderheid zult zeggen ,,Dat is goed geweest". Wij hebben geen tijd, ons na de bevrij ding bezig te houden met beuzelingeu. Wij moeten de grote lijnen in het oog houden. Ik denk aan het beeld in de Texelse Courant, gegeven ter gelegen heid van de jaarwisseling; Als Vader Tijd met de dagen van het jaar zal wegrijden, komt het eiland en zegt: Ik laat u niet gaan, tenzij gij mij zegent. Ik hoop, dat ik ook tot werkelijkheid mag maken de woorden van Jacob: lk zal u niet losla ten, voordat gij mij gezegend hebt! Laten wij dan samenwerken in eendracht en liefde. Moge God daarbij ons aller arbeid zegenen! Wetln Dros Na de familie Rehorst te hebben ge luk gewenst, zeide wethouder Dros o.a.: Na uw bezoek op 21 Dec. zijn we er van overtuigd, dat u zich zo spoedig mo gelijk wilt inourgeren Op het poortje van uw woning staat Zorg en geluk. Moge u weinig zorgen en veel geluk ont moeten. In 1945 zag Texel acht burge meesters en loco-burgemeesters komen on gaan. Mogen we nu minstens 8 jaar een en denzelfden burgemeester hebben! We zijn dankbaar voor de herwonnen \rij- heid en de grote vooruitgang op stoffelijk gebied. Daarnaast hebben velen het ge voel, in een grote chaos te leven. Toen de oorlog nog woedde, namen wij ons voor. na de vrede onmiddellijk met ver eende krachten aan de wederopbouw te gaan. Hoe slecht hebben wij het er af ge bracht! Het wordt meer dan tijd, dat wij onze schouderszetten onder de enen me laak, die ons wacht. We moeten door vechten, willen wij de crisis te boven ko men. Als u bij -leze taak dan ook nog recht door zee gaat, burgemeester, en een teder goed voor ogéh houdt, dat er maar één waarheid is, die we moeten dienen, dan zult u hier een dankbare werkkring ja een levenstaak vinden, waarvan Texel en zijn bevolking kunnen profiteren Het zij zo! De lieer Lener Ilierna was het woord aan het oudste raadslid, den heer Leber. Hij zeide o.m. 't volgende: Burgemeester, wij staan nog vreemd tegenover elkaar. Uw toekomstig gemeen tebeleid is voor ons nog een open vraag. Maar toch menen we, dat uw benoeming tot burgemeester van Texel vertrouwen heeft gewekt bij de bevolking. Dit vertrouwen berust op de volgende gedachte. Uw jeugd is gevormd op het platteland. Uw negenjarig verblijf als hoofd der gemeente in Callantsoog. zij het dan met een onderbreking als onder duiker, zal net u niet moeilijk maken, Texel voor lange tijd als woonplaats te aanvaarden. Texel als afgerond geheel, met zijn va riërend landschap en zijn isolement, voelt zich dikwijls als een wereldje op zichzelf. Daarom vindt men onder de Texelse be volking ideeën, gedachten, verlangens die men in andere gemeenten, als schakel in Regen en storm zijn geen ideale om standigheden voor de ontvangst van een nieuwen burgemeester, die na een boot reis met zijn qezin het eiland zijner be stemming betreedt. Texel' s bevolking heelt deze ongunstige factoren echter aanvaard in het besef, dat zij haar juist de gelegenheid boden te tonen, hoe oprecht haar blijdschap en hoe hartelijk haar gevoelens waren. Van deze gevoelens getuigde de be groeting te Oudeschildzij sprak uit de woorden, m de raadzaal gesproken, uit de belangstelling voor het raadhuis en uit het dubbele défilé van twintig Texel se verenigingen door Den-Burg. Onze nieuwe eerste magistraat heeft blijk gegeven, deze hartelijkheid te waarderen. Zijn intreerede was méér dan een officiële aanvaarding van het nieu we ambt: zij was een plechtige belofte. De belofte, dat hij ernaar zou streven een vader te zijn van het Texelse gezin, en het te besturen, zoals dat een goed vader betaamt: de belangen der gezins leden naar beste krachten behartigend maar niet schromend hen tot de orde te roepen, wier optreden de harmonie zou dreigen te verstoren. Zo zagen wij deze eerste kennisma king van twee kanten oprechtheid en goede wil aan beide zijden. Een begin, dat ons het beste doet verwachten vooi de toekomst, hoe moeilijk die ook moge zijn. groter verband, niet zozeer aantreft, of die tenminste geen bepaald uitgesproken karakter dragen Mede daarom ook, spreken wij dc houp uit, dat uw belangstelling zich niet be perkt tot één bepaalde plaats, maar uit gaat tot de gehele bevolking, van Noord tot Zuid, van Oost tot West. Nog vertonen zich de diepe voren van ruw geweld in Texel's aanschijn. Veel is er dat wacht op afdoening. Veel is er, dat wacht op herstel. Veel is er, dat wacht op opbouw. Ik denk hier bijzonder aan de woningbouw, die een der urgentste pro blemen van Texel vormt. Een goede op lossing van dit vraagstuk, kan veel bij dragen tot een. betere verstandhouding van verschillende gezinnen onderling. En bovendien raakt dit vraagstuk de belan gen van de toekomstige jonge gezinnen. Wij zullen gezamenlijk deze toekomst tegemoet treden met de ervaring en on dervinding van het verleden Moge de vrcdesgedachte in ons bewaard blijven, maar dan is niet alleen nodig de wil tot samenwerking, doch ook de wil om eigen baat en zelfzueh't aan banden te leggen. Wij hopen, burgemeester, dat u iets van deze geest zult aantreffen bij de Texelse bevolking en dat het vertrouwen waarmede uw benoeming is tegemoet ge zien, niet beschaamd zal blijken. Ir. Maandag Ir. F. L. A. Maandag, die van Juni tot December waarnemend burgemeester van Texel is geweest, merkte op, dat zijn ken nismaking met burgemeester Rehorst reeds dateert van jaren her. Het eerste contact vond plaats bij de lepelaars van Callantsoog, het laatste bij de lepelaars van Texel! Spr. gewaagde van de pretti ge samenwerking, die er tussen burge meester Rehorst en hem als culluurconsu- lent heeft bestaan. Spr. was er dan ook van overtuigd, Texel met zijn nieuwen burgemeester te mogen gelukwensen. Burgemeester Breebaart Burgemeester Breebaart van Zijpe sprak namens de turnkring Hollands Noorderkwartier, waarvan Texel deel uitmaakt. De Texelse gymnastiekvereni ging mag er zijn, keer op keer ging zij met eerste prijzen naar huis. Deze zomer hopen wij met een groot aantal deelne mers naar uw eiland te komen. Ik hoop, dat u uw best zult doen, om deze dag te doen slagen en uw steun zult geven in het belang van de lichamelijke opvoe ding van ons volk. Voorts sprak de heer Breebaart namens de federatie van V V club Texelse Boys, Geref. Zangvereniging God is mijn Lied, de Hockey-club De Pioniers-met-klewang, de volledige Texelse brandweer, o.l.v. den heer O. Goënga, Padvindersclub St. Jeroen. Her vormde jongens- en meisjesverenigingen, R.K. Zangvereniging Con Amore, de pad vindersclub van Oosterend en tenslotte Texels fanfare, welks leden er weer dap per op los bliezen. De familie Rehorst was zichtbaar onder de indruk van deze door regen en wind niet te temperen spontaneïteit. Onmiddel lijk richtte Mr. Rehorst zich tot de voor het< raadhuis samengestroomde menigte met de volgende toespraak; Het is mij een genoegen, dat gij ons op zulk een hartelijke wijze hebt ingehaald. Wilt u wel geloven, dat wij ons van dit moment af al enigermate als Texelaars gevoelen? Ik hoop, dat wij het met u al len zullen kunnen vinden. Er zijn van middag in de raadszaal vele hartelijke woorden gesproken. Ik hoop voor u niet alleen een burgemeester te zijn, maar ook een burgervader, dat u mij zult beschou wen als een vriend. Dus, als u moeilijk heden hebt, icomt u gerust bij mij. Texel heeft veel in de oorlog geleden, in het bijzonder in April en Mei. Maar wij ho pen met elkander de wonden zo spoedig mogelijk te helen. Ik hoop, dat de periode, waarin ik het bestuur op Texel zal mo gen voeren, een zegenrijke periode mag zijn Ik dank u allen zeer! Zaterdagmiddag hebben ongeveer 20 verenigingen een défilé gehouden voor burgemeester Rehorst en zijn familie, die op het bordes van het raadhuis het schouwspel gadesloegen. Jammer, dat de regen allengs bij stromen neerviel; De meisjes en jongens van de gymnastiek vereniging in hun dunne pakjes waren niet te benijden. Toen de stoet de Binnenburg binnen kwam en langs het raadhuis marcheerde, was de burgemeester en zijn familie nog niet aanwezig. Men trok langs De Lindeboom, waar de lang verbeide bur gervader naar buiten trad. Daarop maakten alle verenigingen nog maals een tocht langs het raadhuis, waar de familie Rehorst nu present was, Voor op ging de muziekvereniging Excel sior van Oosterend, dirigent de heer Cor Bremer, de muziek schalde, de burge meester glimlachte en wuifde met zijn hoed. Vervolgens kwamen voorbij: de Ruiterclub. de gymnastiekvereniging, het bestuur van de Oranjevereniging, de zus tervereniging Dorcas, de sportvereniging De Zwaluw van Den Hoorn zowel korfballers als voetballers muziekver eniging Door Eigen Kracht van Den Hoorn, dirigent U. Bouwsma, de voetbal- OUDESCHILD. De Visserijvereniging D.E.T.V. hield Donderdag een ledenver gadering waar als spr. optrad de heer Stevenson uit Den Helder. De bedoeling was, te komen tot een Landelijke Vereni ging van Kustvissers, die de belangen van de kustvissers beter zou kunnen beharti gen dan tot dusver het geval is. Maatre gelen, die thans genomen worden, bevoor delen de reders ten koste van de kust vissers. Ook de belangen van de handel staan tegenover die van de vissers. Zo werd voorgesteld, om de visprijs te ver lagen, maar aan de marge van de handel mocht niet worden getornd. Als voorbeeld haalde spr. de wijting aan, waarvoor de vissers f 0,30 per kg ontvangen en die in de winkel gerookt f 1,60 kost. Al zou de visser zijn waar gratis afleveren, dan bleef de vis met dergelijke winstmarge toch nog voor een groot deel van de mas sa onbereikbaar Alleen een hechte organisatie van alle kustvissers kan hierin verandering bren gen. Na de rede, die met grote belangstel ling gevolgd werd, besloot men met alge mene stemmen tot de vereniging toe te treden. Elk lid van de Visserij vereniging zal f 25 bijdragen om den heer Stevenson, die onderwijzer is, voor een jaar vrij te maken, teneinde de vissers in het gehele kustgebied te organiseren en de belangen der vissers in Den Haag te behartigen. Voorts werd nog meegedeeld, dat een eigen krant in wording is. Het bestuur is thans hoofdzakelijk uit jonge mensen sa mengesteld en wel J. Boom, voorz., KI. Vlas, secr., C Dogger Tz., pennm., Adr. Kees, Dirk Vlas, P Schagen en A Backer leden. De aftredende bestuursleden hebben veel werk verricht. Zonder de anderen te kort te doen noemen we hier vooral oud- voorz. Jn. Henkes. die tijdens de actie ter verkrijging van Zuiderzeesteun voor de Texelse kust- en wiervissers, veel en goed werk heeft verricht. Altijd stond hij voor de belangen van de vissers op de bres V.'s boven het Noordzee-kanaal. Ook op dit terrein, zeide spr is u welbekend; hier op Texel is het vreemdelingenver keer tot nog groter bloei gekomen dan in Callantsoog. Ik hoop, dat u uw best zult doen, te voorkomen, dat Texel zich zal isoleren. Moge u medewerken om het vreemdelingenverkeer in de hele provin cie op hoger peil te brengen. Namens de vereniging van burgemees ters en gemeente-secretarissen in Hol lands Noorderkwartier hoopte spr,, dat de burgemeester trouw lid zou blijven, opdat zij van zijn adviezen mogen blijven profiteren. Burgemeester Ritmeester Burgemeester Ritmeester van Den Hel der zeide; Uw afscheid van Callantsoog betekende een afsluiting van een be langrijk deel van uw leven Voor Cal lantsoog was het een harde noot. De waardering voor uw werk werd door de ingezetenen van Callantsoog op verschil lende wijze getoond. Thans zijn we hier bijeen op Texel, het vermaarde vogelei land, met zijn vooruitstrevende raad, die reeds een commissie benoemde om de mogelijkheid te onderzoeken van de in stelling van een veerpont. Het is de be doeling van de vroedschap steeds meer vreemdelingen naar het eiland te trek ken. een maatschappelijk belang van de grootste betekenis. Ik prijs Texel ge lukkig met een burgemeester als u, die getoond heeft een gemeente met vaste hand te kunnen leiden. Moge gij uw ca paciteiten uitbuiten, opdat Texel tot gro ter bloei zal komen. Ik wens u en de uwen op de verdere levensweg veel suc ces. Gij zult het zeker met de Texelaars kunnen vinden. Evenals in Callantsoog zult gij Texel's geliefde burgervader wor den. Ds. Van der Leer Namens de Protestantse en Rooms Ka tholieke kerk heette Ds. Van der Leer den nieuwen burgemeester hartelijk welkom. Tussen de kerken en het leven van de ge meenschap bestaan op zich zelf weinig punten van aanraking, zeide spr. maar er zijn veel raakvlakken. Tijdens de Duitse overheersing werden deze raakvlakken tot wrijfpunten. Wij beschouwen u echter als een door God gestelde macht, waar aan wij ons moeten onderwerpen. Als gij geen maatregelen neemt, die ingaan te gen hetgeen God van ons vraagt, zullen wij gehoorzame onderdanen zijn. De lieer Mooij Uw vertrek uit Callantsoog, aldus sprak de heer Mooij, loco-burgemeester van Cal lantsoog, heeft alle Callantsogers leed gedaan. Wij hadden zo gehoopt, dat u nog een paar jaar zoudt blijven. Wij missen ook Mevrouw Rehorst. Zij laat in vele verenigingen een lege plaats achtei. De jeugdvereniging mist uw oudste dochter. Gij waart een e envoudig, goed burgemees ter. Ik hoop, dat gij in lengte van dagen in het belang van Texel werkzaam zult zijn. Ik hoop. dat als u eenmaal van Texel afscheid neemt, er dezelfde hartelijke woorden zullen worden gesproken, als in Callantsoog. Gemeente-secretaris Jonker De heer C. Jonker, gemeente-secretaris, sprak de hoop uit, dat het hem gegeven zou mogen zijn, den nieuwen burgem »s- ter trouw ter zijde te staan. Spr. 'zegde toe, zijn beste krachten te zullen blijven geven tot groter bloei van Texel. (Zie verder pagina 2./

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1