Oud escliild krijgt ook een Jeugdhuis urn/eest op 14 juli Distributie. Hoe de Texelse Boys Een bloeiende club Gelukwensen li len rie-en-een-Iialf jaar Japanse gevangenschap de Kruis-artikelen werden aclilergeliouden iun jubileum vierd Wel schapen, maar geen markt Vak-onderwijs won verdient licnd Esperanto-monument Texel I Zondag komt N. Niedorp Wat zijn gevallen .lichte Gaat Hoornder fanfarecorps op Concours? Corps wil uniformen on vaandel Een record "^■CNSDAG 16 JANUARI 1946. 59e JAARGANG. No. 5979. TËXELSCHE COURANT w ,rp> omi De rge en! len nai tl urt zal 1 i'i n aan iet :hii 1 14 Juli a.s. zal op Texel door Tuin- Hollands Noorderkwartier een turnfeest worden georganiseerd, net lvc de Texelse gymnasten zullen on- hie er duizend turners van de vaste wal lebjan deelnemen. dens de installatie? van Burgemeestei irsl heeft Mr. Breebaart, burgemees- tan De Zijpe, reeds van de plannen iid< ild om a.s. zomer met een groot aan zet urnverenigingen naar Texel te ka- Thans kunnen wij meedelen, dat jn ivo ondag j 1 gehouden kringvergadering ïtief tot het houden van deze sport is besloten. t laatste grote turnfeest op Texel 1 plaats op 17 Juli 1938. Plm 600 ler ers van de overkant zetten hier, :s het grillige weer, hun beste beentje maar ook de Texelse verenigingen iten er zijn Onze plaatsgenoten iten toen vier le prijzen en een 2e in de wacht. •t zal van de training afhangen, of •1 ook dit jaar weer zulke presta- zal leveren. Tijdens de onlangs ge len feestavond wekte de heer C. Mets op om de oefenavonden trouw te be en Dus, turners, aan de slag! Naar Arnhem, pmastiekvereniging Texel is voorne- s om met Pinkster deel te nemen aan londsdag te Arnhem. Er komt dus -c aan de winkel. rnslotte kunnen we nog meedelen, dat ïeer Mets Zondag j.l. werd gekozen lid van de technische commissie van kring Hollands Noorderkwartier UITREIKING BONKAARTEN Regeling voor zclfverzorgcrs. Den Burg op 14 Jan. a.s. in het Fan- gebouw van: Den Burg op 17 Jan. a.s. in het Fan- gebouw B 65 10 voor wijk B nrs B 1B 64 10-11 B nrs B 65—B120. 11-12 wijk B nrs 12—B 155. 1,30-2,30 wijk B nrs B 456 176. 2,30-3,30 wijk B nrs B 177 en er. 3,30-4,30 voor hen, die om geldige men verzuimden hun bonkaarten af alen. idegebracht moeten worden alle stam den en inlegvellen van het gehele n ij, die voor een of ander artikel zelf- torger zijn, dienen hun zelfverzorgers- ;jc op de/.e uitreiking en volgende eiking mede te nemen. De bónnen voor artikelen, waarvoor zij zelfverzorger worden direct evenals vroeger weder houden. (Publ. nr. 360). KOFFIE EN THEE. p 18 Januari zal een nieuwe bon voor gram koffie worden aangewezen Op 'ebruari wordt wederom een rantsoe 50 gram thee beschikbaar gesteld. VERHUIZING. le Burgemeester der gemeente Texel ngt in herinnering, dat' van iedere ver- p zing binnen de gemeente zo spoedig ;elijk en in ieder geval binnen veer- dagen aangifte dient te worden ge in ten gemeentehuize onder opgave Bhet oude en het nieuwe adres >e verplichting van deze aangifte fce- bij verhuizing van een gezin bij het inshoofd en bij verhuizing van een alleenwonend soon bij dezen persoon zelf. liet-nakoming van deze verplichting i proces-verbaal ten gevolge hebben, 'exel. 12 Januari 1946 De Burgemeester voornoemd, Mr G. D. REHORST. Het was maar een schamele, zwakke baby, die op 22 Juni 1932 in het rijk van Koning Voetbal werd geboren. In de Texelse Courant werd er niet de minste aandacht aan geschonken. Velen vrees den, dat-ie niet wilde groeien en dal-ic misschien een, ernstige, onzichtbare kwaal onder de leden had De spruit werd eens zwaar ziek, maar hij kwam er door en toen hij groter werd en de buurt opging, zag ieder tot zijn verbazing, hoe parmantig hij meevocht als andere jongens aan hel krijgertje spe len waren. En nu. 12V* jaar oud, staat me daar een knaap, met wie je beter kuni eten dan vechten Velen denken* nog wel terug aan die ouwe tijd en de voorzitter, de heer C G. Graaf, schoot nu in een lacht, toen kape laan Vink over de geboorteweeen sprak van de club. die destijds door Kapelaan Boelrijk m het leven werd geroepen Boelrijk kwam met een straatarme club op de proppen: Boelrijk ging de boer op om wat oude planken bij elkander te slepen voor de bouw van 'n keetje, waar in de spelers konden schuilen als oe Maartse- en andere buien hen op het een zame terreintje, ver van het dorp, ver rasten. En nu! Een terrein met behoorlijke kleedkamers en wat verder des voetbal lers is. In Dec. 1944 was het 12!/s jaar geleden, dat de Boys de bal aan het rol len brachten, als Mars toen met een spaak in het wiel had gestoken, zou er dapper zijn gefuifd, maar dat ging toen moeilijk, want er zaten Boys in Duitsland en er waren Boys ,,zoek". Uit de hartelijke toespraken door der heer D. Dapper, voorz. van S.V. Texel, den heer P. Visman, voorz. van O.V.V., den heer Jurr. Beumkes van ZDH, en de heer Gerritsma namens de Hockeyclub, bleek hoe goed de clubs op ons eiland het met elkander kunnen vinden Dc Boys werden met bloemen gehuldigd. De heer Graaf hoopte, dat de Boys al tijd op goede voet met de andere clubi zou blijven slaan Kapelaan Vink de geestelijke adviseur, wees op de moei lijkheden, waarmede de Boys te kampen hebben gehad, maar God heeft de ver eniging," rijk gezegend. Spr dankte ook namens pastoor Gussenhoven en kape laan Tulp de stoere werkers, die z en door tegenslagen niet lieten ontmoedigen. Spr. achtte de vereniging ook van belang met het oog op het geestelijk leven. Alle sprekers ontlokten de aanwezigen een spontaan applaus. Daarop kwamen de „acteurs" en „actri ces" aan de beurt. De heer Graaf merkte op, dat velen nog nimmer op de Plankei) hadden gestaan, hij hoopte, dat deson danks een genoeglijke avond zou worden geboden. Nu, zij zijn er met vlag en wimpel doorgekomen. De „sterren", een groepje lieftallige dames, zongen en declameer den dat het een lieve lust was! Begonnen werd met het clublied door leden en ad spiranten, vervolgens het adspirantenlied. een gelukwens door de girls", gitaarspel door C. Lemke, Henk Schrama en Kees Witte met zang van Dora Schrama, Huts- VOOR HET WITTE KRUIS SANATORIUM. Den Burg f 267,38. De Cocksdorp f 17,12. Oosterend f 73,82. Den Hoorn f 38,36. De Waal f26 04 De Koog f52,30. Totaal f 475,62. De heer Pisart verzoekt ons de collectri- ces hartelijk dank te zeggen voor haar medewerking. lp 15 Aug. 1945 vertelde men ons, dat niet behoefde te worden gewerkt om- de Japanners een bizondere biddag Iden Het gerucht deed de ronde, dal oorlog voorbij was. Toen wij op 16 weer geen werk behoefden te doen, de Japanners in het wilde weg al hun pen slachtten, begrepen we, dat er erdaad iets bizonders gaande was. De •anners overlaadden ons op zekerer dag allerlei artikelen, die het Rode Kruis d gezonden. Het bleek, dat de Jappen I vier keer een flinke hoeveelheid le smiddelen en medicijnen van het Ro- Kruis hadden ontvangen, maar ze had- i ons bitter weinig gegeven. Op een deelde de kampcommandant mede, „Japan met de geallieerden overeen- :omen was de oorlog te beëindigen" egtuigen gooiden noodrantsoenen en aretten uit. Maar nog steeds wisten wij t hoe de zaken stonden. Een dokter van s kamp maakte van dekens het woord ieuws"!1 Een piloot wierp een verband- •t met een briefje er in naar beneden en we lazen, dat Japan zich onvoor- lardelijk had overgegeven, sprongen we II gat in de lucht! Op de verjaardag van de Koningin heb- we braaf feest gevierd Zware leiing-bommenwerpers verschaften ons eding, schoenen en voedsel. In een tijd één week kwamen we kilo's aan! was nogeens wat anders dan drie- tel daags een handje vol rijst en wat fte soep! 12 September voer een grote terikaanse vloot de baai van Nagasaki lien. We zagen de verschrikkelijke uit werking van de atoombom, we zagen Ja panners, wier haren en tanden waren uit gevallen als gevolg van de radio-actieve uitstraling. Per schip gingen we naar Oki nawa en vandaar vlogen we met bom menwerpers naar Manilla; ik had nog nooit in een vliegtuig gezeten. Het was een schitterende reis, die wel ö'/s uur duurde. Van het Amerikaanse leger kre gen we een keurige uniform, alsmede een tropenuitrusting. Vandaar regelrecht naar San Francisco. Ruim vijf weken hebben we in Californië wat een prachtig land doorgebracht. In Californië wonen heel wat Hollanders! De trein bracht ons van Oakland naar New York, vijf dagen en vijf nachten sporen. Met de Queen Mary staken we in vijf dagen naar Europa over. 30 Dec. liepen we de Nieuwe Waterweg binnen Verschillende jongens, o.a. uit Monster, Rotterdam en Assen, kwamen gelijk met mij in Holland terug. Samen uit, samen thuis, maar onderweg hadden we elkan der in meer dan drie jaar niet gezien Met auto's naar Doorn, waar registratie plaats had. Er is op Texel niet veel veranderd, merkte Henk op. Inderdaad, er liggen wel veel huizen in puin, maar een matroos, die in jaren niet anders dan verwoestingen rondom zich heeft gezien, valt hetgeen hier is ge beurd. niet dadelijk in het oog. Alleen, mijn broer Klaas, die kende ik niet meer: Toen-ie binnenkwam, dacht ik „Wie is dat?" Toen ik wegging zat-ie nog hoog en breed op school. En wat ga je nu doen, vroegen we ten slotte. Ik heb twee maanden vacantier, was 't antwoord, dan moet ik weer aantreden... Henk is joóg, het leven lokt. pol-hutspot, enz., enz. door de adspiran- ten. De jongens speelden oorlogje en luimden alle Duitsers op, een dubbelman- nenkwartet o.l.v Jan Schrama. dat een open doekje kreeg, declamatie door de sterren, een een-actertje getiteld „De ge scheurde broek" met Corrie Witte, Kees Lemke, Dora Schrama Gd., Jac. Schra ma Hzn. en Nel Vendel. De vier Schra- rna's, Jaap, Jan, Dora en Henk, zongen Kei'stherinnering '14-'18 en Ik hou van Holland, vooral het laatste werd uitste kend ten gehore gebracht Jaap Schrama en de girls oogstten ook veel succes met een propagandalied voor de Boys; de be- stuursproblemen anno 1960 met M. Bak ker, Jac. Schrama, C. Graaf. Niek van Heerwaarden en Jn. Buisman deden ons versteld staan van de enorme vooruit gang der veremging. Ze spelen in de eer ste klasse, Feijnoord êing door het oog van een naald. Opa Buisman was zeei tevreden over het spel van Petertje Bak ker, wiens trotse vader opmerkte, dat het er nu eenmaal in zatMet de Texelse veerpont, die legio keren heen en weer voer, werden 40 bussen overgezet, het was een hele toer om die allemaal een ge schikte parkeerplaats te geven Met genoegen luisterden we naar Als ik groot ben, lieve moeder, met Piet Keij- zer en Dora Schrama. Zelden hebben we zo'n zuivere jongensstem gehoord' Tot slot de eenacter Oom Polycratus, met Dora, Jan en Henk Schrama en Nel Ven del Een gezellig bal besloot dit sportfestijn, waarop de Boys met de prettigste her inneringen mogen terugzien. Maandag j 1 zouden enige commissiele den uit Noord-Brabant en Limburg naar Texel komen om schapen aan te kopen voor de in deze provincies getroffen ge bieden Vele Texelse veehouders hadden wolvee naar de Groeneplaats te Den Burg gedreven. In totaal waren er 250 scha pen, waaronder, aldus de deskundigen, 60-80 exemplaren van uitstekende kwali teit En toch vielen de plannen in duigen, want uit genoemde provincies kwam geen enkele afgevaardigde. Wel kwam uit de Betuwe een deputatie om voor de aldaar getroffen bedrijven wolvee aan te^kopen, maar deze heren hebben geen enkel schaap aangekocht, zeer to' misnoegen van de Texelse boeren, die door de aanvoer hebben getoond de land genoten elders in de gelegenheid te wil len stellen hun bedrijven weer op tc bouwen. Zaterdagmiddag, 19 Januari a.s bestaat er gelegenheid tot inschrijving als 1 >or- ling aan de Vakschool, uitgaande van de afdeling Texel van de vereniging ter be vordering van het vak-onderwijs in West- Friesland. (Zie adv.) Deze cursussen kunnen worden gehou den dank zij de subsidie, door Rijk en Ge meente beschikbaar gesteld. Gaarne wek ken wij de Texelse jonge ambachtslieden op tot deelname. Kerknieuws OOSTEREND. Tot ouderling van de Ned. Herv. Kerk te Oosterend werd her kozen de heer B. v.d. Vis Pzn. Als diaken trad af de heer B. v.d. Vis Jzn., in wiens plaats de heer R. Breman gekozen werd. Tot notabel werden benoemd de heren J. Duinker, M. J. Bremer en B. v.d. Vis Azn Aftredend waren de heren A. Koopman, P. Plaatsman en K. Vos. Laatstgenoemde, die vele jaren president-kerkvoogd was, werd op hartelijke wijze door Ds. Kok toegesproken, die hem schetste als een van de oude garde, die zeer veel voor de Ned. Herv. Kerk te Oosterend gedaan heeft. In zijn plaats werd de heer R. de Leeuw tot pres.-kerkvoogd benoemd. OUDESCHILD. Tot lid van het kies college bij de Herv. Gemeente alhier werd gekozen de heer J. D. Koning; herkozen de heren A Bruin, Jac. Hogerheide en Jac. Koning; tot ouderling de heren S. Hemelrijk en KI. Duinker; tot diaken de heren H. Blom en M. Hoogesteger; dooi de notabelen werd de heer J. A. Witvliet tot kerkvoogd benoemd. DE WAAL Bij een tweede verkiezing werd de heer D Kuiper gekozen tol no label. Hiernaast zien „wij het Esperanto-monument vóór de vernietiging door de S S Plannen zijn in voorbereiding om het zo spoedig mo gelijk te herbouwen. 't Fundament ligt n -g steeds in het plant soen aan de Kogel straat. Reeds werd meer dan f 450 aan giften ontvangen Op 15 en 16 Februari zal in Pen's Zaai e?n feestavond worden ge houden, waarvan het batig saldo voor het monument zal wor den bestemd Zij, die hun medewerking willen ver lenen aan het bonte programma, gelieven zich op te geven aan een der in vorig nummer genoemde adressen. Voor de verloting werden reeds enige prijzen ontvangen. Wieringerwaard is Zondag met 10 door Texel 1 verslagen. 3-0, 4-0 was de juiste verhouding geweest, want Texel was hun verre de baas. Dat dit overwicht met in doelpunten werd uitgedrukt kwam eenvoudig door het feit, dat de ha- chelijkste situaties voor het W.-doel vaak op wonderbaarlijke wijze werden gered Nu eens ketste de bal tegen de paal, dan werd rakelings naast geschoten, een an dere keer kreeg de keeper het leer pre cies in de schoot enmeer dan eens ontsnapte W. aan een doorboring wegens buitenspel, d.w.z., er werd druk gefloten voor het buitenspel, maar vaak kon niet één voorhoedespeler worden betrapt Hoeewei de scheidsrechter enige onjuiste beslissingen nam, viel zijn leiding toch te waarderen. Geduende de eerste helft gaven beide partijen elkander niet veel toe, maar na de rust was Texel veel sterker De ach terhoede had niet veel moeite met Wie ringerwaard en de middenlinie gaf de bal snel door, zodat de voorhoede vele kan sen kreeg. Een prachtige voorzet van Nic. Eelman werd door Jan Bruin opge vangen. Gom sprong er tussen en het was 1-0. W. gooide er toen een schepje op er werd goed gecombineerd, maar de Texel-achterhoede was goed op dreef Wim Langeveld, om er één te noemen, speelde een goede wedstrijd. Het laatste half uur moest er* enige keren wegens fors spel gefloten worden. Het kenmerkende van deze ontmoeting was, dat terwijl W. alles op alles zette tot de laatste trap om de achterstand in te halen, Texel eveneens toonde met 1-0 niet tevreden te zijn en op zijn beurt het W-doel telkens weer heftig beleger de. Langs de lijnen werden de spelers krachtig aangevuurd door een flink aan tal supporters, die de moed evenmin lie ten zakken, maar ook de T-aanhang liei zich niet onbetuigd. Het einde kwam met 10. Het was feest in de Texelse gelederen, velen wa ren weer trots op de Groen-Zwarten, die het gelukkig nog niet verleerd zijn! Als er zo wordt aangepakt, kunnen er nog heel wat punten worden veroverd! Zondag a.s Texel 1-N. Niedorp, Suc ces 2-Tcxel 2, Succes 3-Texel 3. Training: elke Donderdagavond in Gym. lokaal, leden aanvang half negen. Juniores en adsp. half acht. In de oefenwedstrijd op Zondagmiddag ontbraken enige opgestelde spelers zonder afbericht. Deze worden voor Zondag niet in een elftal opgesteld. INGEZONDEN. Er wordt tegenwoordig veel gediscussi eerd over de politieke gevangenen en de vrijlating van de lichte gevallen. Inder daad is het -goed, dat de lichte gevallen vrij komen, maar wat zijn lichte geval len? Hoe kan men dat beoordelen? Hier op Texel zijn lieden teruggekomen, die wapens hebben gedragen en misschien niet geschroomd zouden hebben, deze op bevel tegen goede Nederlanders te mis bruiken. Er zijn lieden bij, die lijsten heb ben verstreki, waarop diegenen voorkwa men. die met de Russen meegevochten hebben. En al die mensen lopen vrij rond of er geen vuiltje aan de lucht is. Som migen zeggen: „deze of die was nog zo kwaad niet, hij heeft nooit iemand ver raden", doch wie kan nagaan, wat ze in stilte hebben gedaan? Neem het geval van de „Staatsgevaar- lijken". De Moffen kenden deze mensen niet, dus de betreffende lijst moet door anderen, door N.S.B-ers zijn samenge steld. Hoevelen hebben van de gelegen heid gebruik gemaakt om een persoonlij ken vijand uit de weg te ruimen? Zolang de samenstellers van deze lijst niet be kend zijn, blijf ik alle N.S.B.ers verant woordelijk stellen. En ik geloof, dat alle Staatsgevaarlijken er zo over denken. Het is onbegrijpelijk, dat de bevoegde instan ties deze aangelegenheid niet tot een op lossing kunnen of willen brengen. En hoe meer N.S.B.ers er los komen, hoe groter de wrevel wordt tegen deze slappe hou ding. Het remt bij velen ook de lust om aan de wedei opbouw deel te nemen, wan neer lieden, die vijf jaar lang de boven toon hebben gevoerd, die heulden met de grootste vijanden van ons land en daarbij alle mogelijke voordelen verkregen, als vette baantjes, dubbele bonkaarten, niet gevorderde radio's en fietsen etc., thans weer op de maatschappij worden losge laten alsof er niets gebeurd is"? En ge loof maar niet, dat ze het verkeerde van hun daad inzien. Velen denken, zoals een van hun riep. toen ze werd weggevoerd: „Over 20 jaar is het onze beurt weer". Ze klitten momenteel al weer bij el kaar, konkelen en beramen mogelijk al weer plannen En dat daar niets goeds van groeit, dat bewijzen de gevallen waarin Hollandse militairen door vals gebruik van Hollandse uniformen e d. verraderlijk de dood zijn ingejaagd. De mens pleegt licht te vergeten, maar waakzaamheid is hier zeker op zijn plaats Texelaar, let op uw saeck! Er zijn ook nog zg. goede Nederlanders, die de NSB-ers groeten op een wijze, die doet vermoeden, dat ze zich tijdens de oorlog in stilte hebben geoefend, voor het geval de kans toch nog mocht keren. Deze zijn nog minstens zo gevaarlijk en moeten ook terdege ir. de gaten worden gehouden. Laten we voorkomen, dat we vroeger of later opnieuw in 'n hoek worden gedre ven, door nimmer te vergeten, wat de nazi's en nun handlangers, de NSB-ers, ons hebben aangedaan. Met dank voor^de plaatsing, A. BACKER, Oudeschild. Ont \v i kltelingsavond DE WAAL. Dinsdagavond heeft de heer W N. Kelder voor een geheel gevulde zaal een praatje gehouden over het ver zetswerk op Texel en elders. Over het werk van de verzetsbeweging wordt door sommigen vaak een Verkeerd oordeel ge veld als gevolg van onjuist inzicht. Daar om is het goed, dat door ingewijden een duidelijk beeld wordt gegeven, wat er door de illegaliteit is gepresteerd en met welke moeilijke omstandigheden men te kampen had. Het was een goede gedach te van de Ontwikkelingsclub van De Waal, dit onderwerp te laten behandelen. OUDESCHILD. Op uitnodiging van de heren Termaat en Zondervan kwamen Donderdag 1.1. een aantal bestuursleden van verschillende gezindten bijeen om te spreken over het probleem van „de rijpe re jeugd". Besloten werd om zo mogelijk een jeugdhuis te stichten, waar de rijpe re jeugd zelf de leiding kan nemen er waar ze met enige hulp van ouderen, al lerlei ontspanning zal kunnen vinden. Een commissie werd gevormd bestaieue uit de heren A. Backer, P. Kleve, J. Koning DEN HOORN. In de 10 Januari gehou den vergadering van muziekvereniging D E.K., directeur dc heer U. Bouvvsma, werd de wens uitgesproken, dat het corps a.s zomer deel kan nemen aan een concours. Besloten werd om eens poolshoogte te nemen. Gedurende de Duitse bezetting heeft D. E.K. niet geblazen. We weten, dat rust roest, maar onmiddellijk na de oorlog zijn de leden weer bijeengetrommeld en de belangstelling de grote drijfveer is zo verheugend groot, dat ze met rasse schreden deze achterstand tracht in te ha len. Zo viel de vergadering in Loodsmans welvaren een druk bezoek ten deel; er werden vele optimistische geluiden ge hoord en het is dan ook geen verschijnsel van zelfoverschatting, dat de leden van plan zijn om zich gereed te maken voor ten concours. DEK. heeft nog steeds geen vaandel en velen meenden, dat er zo spoedig mo gelijk een moet komen; ook werd de wen selijkheid naar voren gebracht om uni formpetten aan te schaffen. U ziet, Den Hoorn wil met zijn tijd mee! Het is wel iswaar nog toekomstmuziek, daar de kas deze aderlatnig nu niet zou kunnen ver dragen, maar dat Den Hoorn binnen, niet al te lange tijd keurig geüniformeerd achter zijn vaandel zal marcheren, is buiten kijf Het goed verzorgd jaarverslag van den heer A. Smit werd gevolgd door een fi nancieel overzicht. Het batig saldo be droeg f 537,50. Voor deze som kunnen nog enige instrumenten worden aangekocht Aangezien er gedurende vier jaar niet was vergaderd, besloot het bestuur zijn geheel af te treden. Het werd hierop als volgt samengesteld: de heer J. Kiljan, voorz., de heer A Smit, secr., de heer C. Dekker, penningmeester, de heer P.TBoon en de heer Jn. Kiljan Besloten werd bin nenkort de donateurskaarten aan te bie den, bij welke gelegenheid muziek ten gehore zal worden gebracht Joh Slaman en B. T. Zondervan, terwijl Pastoor Hogevorst en de heer C. B. Ter- maat als geestelijke adviseurs zullen op treden. De firma Frans Zegel zegde de „Zeven Provinciën" reeds toe voor het goede doel, ook diverse spelen werden beloofd. De jeugd van Oudeschild is opgeioepen om hedenavond in de school de plannen te bespreken. Hel zal van de opkomst af hangen, of er iets van zal komen De commissie doet een beroep zowel op de jeugd als op de ouders om deze kans niet voorbij te laten gaan. Vooral in deze tijd is goede ontspanning van groot belang en we hopen, dat de jeugd er ook behoefte aan zal gevoelen. Op de eerste avond zal een film worden vertoond De Visafslag haalde vorige week een record met een weekemzet van f 47000. - NEDERLAND HELPT INDIE. De opbrengst van de straatcollecte ten bate van „Nederland Helpt Indië" geeft het volgende resultaat te zien: Den Burg f245,88; De Cocksdorp f 100,49; De Koog f 15,53; Oosterend f 30,43 Oudeschild f30—, De Waal f31,92. To taal f454,25. Allen, die hieraan hebben medege werkt, hartelijk dank. Een lijstcollecle, te De Koog gehouden door den heer Zuidema, bracht f 299,81 op Voorwaar een mooi resultaat, dat, naar wij hopen, door de andere dorpen, naar verhouding zal worden geëvenaard, wanneer ook daar lijstcollecten voor dit doel zullen worden gehouden.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1