Ni leuwe Don iien UIT DE RAAD Veterinair-hygiënische Hogere belasting op vermakelijkheden Kennis als van ouds dienst opgeric lil Vermakelijkheidsbelasting Wat <lo Veterinair liyyiënisclio tliensl heoogl DOOImoeten ze Bus en hooi TEXELSCHE COURANT ATERDAG 9 FEBRUARI 1946. 59c JAARGANG. No. 5986. AANVULLING BONNENLIJST de 2e helft van de 2e periode 1946. (3 tot en met 16 Februari 1946) Bonkaarten KA, KB, KC 602. is 250 gram jam, stroop, enz. 6 is 50 gram thee 100 gram gedr. zuidvruchten is 250 gram waspoeder 71 is 1 kg. aardappelen Bonkaarten LA, LB, LC 602. 04 melk is IV2 liter melk 04, C 04 melk is 3 liter melk aardappelen is 2 kg. aardappelen Bonkaarten KD. KE 602. is 250 gram jam, stroop, enz. is 100 gram gedr. zuidvruchten 7 is 250 gram waspoeder Bonkaarten LD, LE 602. 04, E 04 melk is 5 liter melk aardappelen is 1 kg. aardappelen Tabakskaarten, enz. 12 is 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen import-cigaretten) 12 is 100 gr chocolade of suiker werken 12 is 100 gr. chocolade of suiker werken Bovengenoemde bonnen kunnen reeds Vrijdag 8 Februari a s. van des mor ns 8 uur af worden gebruikt, met uit- ndering van de bonnen voor melk en rdappelen, waarop eerst met ingang n Maandag 11 Febr. mag worden af- n leverd. UITREIKING - BONKAARTEN DERDE PERIODE. Op onderstaande dagen en tijden zullen behoeve van de derde periode 17 Fe- uari13 Maart 1946 nieuwe bonkaar- worden uitgereikt voor levensmidde- Te Zuid-Eierland op 11 Februari 1946, de o.l. school 11 voor wijk E nis E 1 t.m E 51. 11-12 jk E nrs E 52E 88. 1-2 wijk E nrs E "126. 2-3 wijk E nrs E 127 en ïe De Cocksdorp op 12 Februari 1916 café Nota. 10-11 wijk C nrs C 1C 41 11-12 wijk nrs C 42C 71 1-2 wijk C nrs C 72 en ger. 2-3 voor dorp nrs 137. 3-4 dorp 38 en hoger. Te Den Burg op 13 Februari 1946 in het nfaregebouw 10 Achterom, Schoonoordweg, Mo- idwarsstr. Binnenburg, Emmalaan. 10- Haffelerweg. Hallerweg, Gasthuisstr nenplaats, Groeneplaats 11-12 Holle- B Is weg, Zwaanstrt, Suikerweg, Vismarkt intoorstr Parkstr. 1,30-2.30 Warmoes- Westerweg. 2,30-3,30 Waalderstr., ststrWittekruisweg. 3,30-4.30 Gra- ïstraat, Kogerweg. Medegebracht dienen te worden alle uwe stamkaarten en inlegvellen van gehele gezin. Zelfverzorgers behoe- 1 deze keer geen boekjes mede te ien. (Publ. no. 372). lantsoenbonnen, serie A. moeten na 16 br. bij de eerstvolgende inlevering van betreffende artikel worden ingeleverd. Je bon 859 van de K.D kaart, of 602 (i de K.E. kaart van kinderen van 04 r. kunnen bij de detaillisten, tegen af- te van ontvangstbewijs, worden mge- rd ter verkrijging van een extra, hoe- ?lheid lucifers J1. Alle zelfverzorgeis die in gebreke zijn fbleven de bonnen van de 13de en 1ste iode in te leveren, worden in hun ei- 1 belang, verzocht dit op 12 Febr. te tn, daar anders geen nieuwe bonkaar- zullen worden uitgereikt. Met ingang van 1 Febr. 1946, zijn tot Ier order de punten 16 t.m. 25 van de :tielkaart V A. 510 geldig verklaard. )e punten 01 t.m 15 blijven tot nader lei geldig. (Publ no. 376). NDERBISCUITS NIET ZONDER BON. Iet Cenlr. Distributiekantoor deelt ter irkoming van misverstand mede, dat kinderbiscuits NIET zonder bon ver- :ht mogen worden. Kindei biscuits zijn ge krijgbaar op de voor rijst aangewezen men Per bon voor 500 gram rijst zijn gram kinderbiscuits verkrijgbaar. ROTKREUPEL. )e Burgemeester van Texel maakt be id, dat op de hierna volgende bedrijven kreupel heerst I. J Keijser, Molenbuurt C. H Roeper, ng. Gebr. v. Andel, Eendracht D. erhorst Jzn.., Hoornderweg. iedere vorige opgave is hiermede ver- llen. - Texel. 8 Februari 1946. De Burgemeester voornoemd,. Mr. G D. REHORST. DE ESPERANTO-AVOND. -uit Sok zal het luizelied" uit Assen gen op de bonte Esperanto-avond. lijzen kwamen in van P. Hillen een dips electr. scheerapparaat, van Boek- idel Parkstraat een mooie ets. BENOEMING MR. G. P. TER HASEBORG. )e leider van de Afd. Technische Con- le van de Centrale Controledienst, Mr P. ter Haseborg. heeft de Dienst van C.C.D. verlaten. Mr. ter Haseborg is beschikking van den Minister van ndbouw, Visserij en Voedselvoorzie- »g benoemd tot algemeen secretaris van Directie van de Voedselvoorziening 1 zijn Ministerie. zon komt 9 Februari op om 8,06; der 5,44. Maan: 9 Febr. E.K., 16 Febr. He Maan. rt log water ter rede van Texel: 10 Febr. 2 en 4,34. 11 Febr. 5,10 en 5,52. 12 Febr. en 7,20. 13 Febr. 8,— en 8,36. 14 Febr. 9 en 9,36. 15 Febr. 10,— en 10.23. 16 br. 10,44 en 11,03. j] me Burgemeester Rehorst opent de raads vergadering met een woord van welkom. De notulen van de drie vorige verga deringen worden onder dankzegging dan den gemeente-secretaris gearresteerd. Er zijn geen ingekomen stukken. De voorzitter deelt mede. dat B. en W. hebben besloten de permis op de oude voet te laten doorgaan Voorts hebben B en W stappen ge nomen teneinde te trachten voor de ge meente een verpleeghuis te behoeden Mettertijd zal het noodziekenhuis wor den opgeheven en di. Veening zal dien tengevolge Texel gaan verlaten. waar schijnlijk over een of twee maanden. Ter zake van de instandhouding van een ver pleeghuis hebben B. en W. advies ge vraagd aan de plaatselijke geneesheren met betrekking tot de eisen, waaraan een dergelijke inrichting moet voldoen, als mede de exploitatiekosten. Een definitief advies is evenwel nog niet ontvangen. B. en W. zullen voorstellen doen, zodra men practische ervaring met de nieuwe in stelling heeft opgedaan. Het is de bedoe ling, mettertijd een ander gebouw voor verpleeghuis in te richten en de ouden van dagen hun oorspronkelijk tehuis te rug te geven Gebleken is, dat de personeelsbezetting ter secretarie (zowel gem.-secretarie als gemeente-ontvanger) te gering is. Daarom bestaat het voornemen, bij Ged. Staten stappen te doen om tot uitbreiding van het secretarie-personeel te komen De ontvanger zou daardoor een adjunct- commies en de gemeente-secretarie twee adjunct-commiezen kunnen krijgen, zodat de grote achterstand in de administratie zou kunnen worden ingehaald Beantwoording vragen. Op een in de vorige vergadering door wethouder Dros gestelde vraag om stao- pen te nemen, dat Texel als getroffen ge bied zou worden erkend, antwoordt de burgemeester, dat de gemeente op distri- butiegebied reeds als zodanig wordt beschouwd, getuige de extra-toewijzirjjgen voor fietsbanden, schoeisel en klompen In zake de looncontracten hebben de vak organisaties al stappen gedaan. Op een vraag van den heer Leber, het puin dat bij het slopen der bunkers vrij komt voor wegverbetering te gebruiken, wordt geantwoord, dat hiervoor reeds huizenpuin wordt gebruikt. Aan den heer Westdorp antwoordt de burgemeester, dat de gemeente reeds gedetineerden in geschakeld heeft voor het kleinmaken van hout. Op een vraag van den heer Bruin, de uitbetaling van het overbruggingsgeld te doen plaats hebben via de organisaties, wordt geantwoord, dat B. en W. zich naai- aanleiding van een desbetreffend verzoek v.d. Landarb organisaties had den gewend tot het Departement van So ciale Zaken, dpch nog geen antwoord hebben ontvangen. De arbeidersorganisa ties waren reeds ingeschakeld bij de ad ministratie van de overbruggingsrege ling en verrichtten hierbij nuttig werk. De door den heer Beumkes aan de orde gestelde kwestie van de loslopende hon den was voor B. en W. aanleiding, scher per toezicht op de naleving van de hon denbelasting te bewerkstelligen, zodat honden, waarvoor een laag tarief wordt betaald, moéten worden vastgehouden. Het speelterrein te Den Hoorn wordt verbeterd. Dat 10 procent van de aange voerde rijwielbanden ter beschikking wordt gesteld van de gemeentediensten, is inderdaad juist, doch men maakt er al leen gebruik van. als ze nodig zijn; de rest is voor andere rechthebbenden. Weihouder Dros merkt nog op, dat het vervoer van het distnbutiepersoneel per auto plaats heeft; al krijgt men banden, daarmede heeft men nog geen fiets. Aan den heer Bruin wordt geantwoord, dat de indeling van de gemeente in de derde klasse, voor wat de lonen der bouwvakarbeiders betreft, beter kan wor den overgélaten aan de arbeidersorgani saties en aan het college van rijksbe middelaars. Ten slotte wordt medegedeeld, dat de heer Hermejs bericht van verhindering heeft gezonden. Benoeming. Met 10 stemmén op den heer R. Buijs en 1 op den heer P. Zoetelief, wordt de eerste benoemd tot beambte in algemene dienst te De Cocksdorp.. waarbij in aan merking wordt genomen, dat de heer R. Buijs als lid van de B S. een ongeval heeft gehad en gedeeltelijk invalide is ge worden, waardoor hij evenwel niet onge schikt is voor de functie in kwestie. Velerinair-hygiënische dienst. De voorzitter geeft een toelichting op" het voorstel van B. en W. tot instelling van een veterinair-hygiënische dienst, waaruit blijkt, dat tegenover de grote be tekenis, welke deze dienst heeft voor de gezondheid, slechts een betrekkelijk ge ring financieel offer staat. Het is de be doeling, dat als directeur van deze dienst zal fungeren de heer Noordijk, die der halve in vol-ambtelijk verband zou wor den aangesteld en. alleen tijdens de va- vantie door den practiserenden dierenarts zou worden vervangen (en omgekeerd), alsmede bij ziekte. De heer Noordijk stelt er echter prijs op. de t.b.c.-b^strijding, zijn levenswerk op Texel, voorlopig zelf in handen te houden. De heer De Waard vindt het onaange naam, dat de gemeente dit besluit als het ware onder druk van hogerhand neemt. Hij vraagt, wat er nu eigenlijk verandert; ten slotte is alleen de stal-, vee- en melk- contróle nieuw en het kost de gemeente meer geld Is het. niet juister, vraagt spr. als de bedrijfsvereniging dit betaalt? Het product wordt beter, dus duurder en de gemeenschap betaalt. Spr. vraagt uitstel ten einde een volledige begroting te kun nen opstellen en deze te verwerken in de begroting 1946. De voorzitter leest hierop een brief voor van den heer Heimes, die zijn volle sympathie betuigt met het voorstel en wijst op het grote belang, dat op deze wij ze twee dierenartsen voor Texel behou den blijven. Hij gewaagt voorts van zijn waardering voor het werk van den heer Noordijk op het gebied der t.b.c.-bestrij- ding en van de grote betekenis, welke dit werk heeft voor de volksgezondheid. De brief eindigt met een warme aanbeveling van het voorstel De heer Beumkes getuigt van zijn sympathie voor het plan, doch zou willen zien, dat de inkomsten, welke de heer Noordijk ontvangt voor zijn werk voor de t.b c.-bestrijding in mindering worden ge bracht van zijn salaris. Wethouder Hin zegt, de zaak evenzo aan te voelen als de heer "Beumkes. De heer Noordijk zal er, naar spr. mededeelt, naar streven, zijn medewerking aan de t.b.c.-bestrijding zo kort mogelijk te doen zijn De heer Backer is van mening, dat de heer Noordijk, die het maximale salaris zal ontvangen, andere inkomsten zal moe ten terugstorten. Hij vraagt voorts hoe 't gaat met het personeel voor de nood- slachtingen De voorzitter antwoordt, dat de instel ling van een veterinair-hygiënische dienst een daad van wijs beleid zou zijn. De keuring komt op betere basis, de in voerkeuring wordt geregeld, van stal-, melk- en vee-contróle verwacht spr. goe de resultaten. De kwestie van de nood- slachtplaats komt spoedig aan de orde. Spr. beveelt aan niet te beknibbelen op een salaris; daarop moet men later toch terugkomen. Wat de particuliere werk zaamheden van den heer Noordijk be treft. B en W. zullen de zaak met hem be spreken in deze geest, dat de heer N. zich zo spoedig mogelijk losmaakt van zijn particuliere werk. Uitstellen van de kwestie ontraadt spr. Het aangevangen werk moet worden voltooid. Wethouder Hin ontraadt eveneens uitstel en wijst daarbij op de grote voordelen van de melk-hygiënische dienst, ook voor de veehouders, die dit erkennen door een jaarlijkse bijdrage via hun zuivelfabriek. In verband met hei voorkomen van streptöcoccen is het ook een groot con sumentenbelang; voorts verhoogt de dienst het aanzien van Texel De heer Leber vreest moeilijkheden bij de stalcontróle en is van oordeel, dat de zuivelfabriek meer moet bijdragen Het voorstel wordt daarna in stemming gebracht en met algemene stemmen aan genomen. Eveneens met algemene stemmen wordt de heer Noordijk tot directeur van de veterinair-hygiënische dienst (onder voorbehoud van hogere goedkeuring) be noemd, ingaande 1 Mei 1946. Ingewilligd wordt het verzoek van mej. C. E. Groot, onderwijzeres, om overplaat sing van de o.l school te De Cocksdorp naar die te Zuid-Eierland. Vermakelijkheidsbelasting. Aan de orde is een voorstel van B. en W. tot verhoging en vereenvoudiging van de vermakelijkheidsbelasting, dat dooi den voorzitter wordt toegelicht. Op een vraag van den heer Bakker deelt de voorzitter mede. dat een uitzon dering wordt gemaakt voor uitvoeringen Het prae-advies van B. en W. in zake de verhoging der vermakelijkheidsbelas ting wijst op de moeilijke omstandighe den, waardoor verhoging dei' inkomsten moet worden nagestreefd. De belasting in kwestie is zeer laag op Texel, het ta rief is ingewikkeld. Van noodlijdende ge meenten verlangt de regering 'n heffing van 20 pet. der entreegelden, welke ook in diverse niet-noodlijdende gemeenten wordt toegepast. Voor vermakelijkheden zonder entreegeld heeft men bovendien een heffing op de oppervlakte. Het voorstel van B. en W. luidde der halve te heffen: 20 pet. op de entreegel den, een oppervlaktetarief voor zalen met een oppervlakte van minder dan 30 vk. m. per dag f 2. van 30-50 vk. meter per dag f 4,van 50 -100 vk meter f 6, van 100 tot 200 vk. meter f 10 en voor elke 50 vk. me ter of deel daarvan boven de 200 vk. me ter f 3, Bovendien stelden B. en W. voor op automatische of electrische instrumenten in een café e.d. te heffen 50 cent per week. welk bedrag als gevolg van het door B. -en W. overgenomen voorstel- Westdorp werd verhoogd tot f 1,per week. In deze vorm is het voorstel door de raad aanvaard. voor liefdadige doeleinden. Aan den heer Leber antwoordt de voorzitter, dat openluchtbijeenkomsten, die als yerma- kelijkheid worden aangemerkt, onder de belasting vallen De heer Backer wijst erop. dat de voorgestelde belasting 8 a 10 keer zo hoog is als de lot dusver geldende. het geen op het ontspanning zoekende pu bliek wordt afgewenteld. Spr. stelt voor in plaats van 20, 10 procent te heffen op de entreegelden en de belasting op de automaten te verhogen De voorzitter is van mening, dat ie mand, die een gulden voor zijn ver maak uitgeeft, ook bereid is f 1,20 te be talen. Deze heffing is niet abnormaal hoog, de beslaande is wel abnormaal laag. Daardoor lijkt de stap zo groot. Spr. ge looft niet, dat men daarmee de vermake lijkheden kapot maakt. Op een opmerking van den heer Beumkes zegt „de voorzitter, dat hij niet gelooft, dat de belasting in vloed zal hebben op het sportbezoek. De_. heer Bruin bepleit een verhoging van 10 procent i.p.v. 20 De heer Westdorp dringt erop aan, de belasting voor de automatische installa ties te verhogen op f 1,—, hetgeen door B. en W. wordt overgenomen. In stemming gebracht wordt het voor stel van B. en W.t gewijzigd volgens het voorstel-Westdorp, aangenomen met 10 stemmen voor en een tegen Ten aanzien van de begroting 1945 merken B en W op dat de personeels- moeilijkheden ter secretarie oorzaak zijn geweest van de late aanbieding Zij be schouwen deze begroting als een zuiver administratief stuk. dat uit een oogpunt van beoordeling van hun beleid geen en kele waarde heeft. De begroting voor 1946 zal over enkele weken worden aangebo den. De raad hecht daarop zijn goedkeu ring aan de begroting 1945 Voorts brengt de burgemeester de kwestie ter sprake, dat de stemdistricten 1 en 2 enige wijziging moeten onder gaan ten einde te blijvgn voldoen aan de daarvoor gestelde bepalingen Hiermede kan de raad zich verenigen. Rondvraag. De heer Beumkes klaagt over de wijze, waarop het de mensen onmogelijk wordt gemaakt het duinterrein te betreden; de voorzitter antwoordt, dat het verbod na tuurlijk moet worden gehandhaafd, doch dat ontactisch optreden moet worden te gengegaan. De commandant der gezags- roepen is dit met spr. eens. p Op een vraag van den heer Westdorp in verband met de overplaatsing van mej Groot, zegt de voorzitter, dat een oproep ter voorziening in de vacature reeds is gedaan Een soepeler regeling voor het afhalen van distributiebescheiden zal on der het oog worden gezien. Voorts be pleit de heer Westdorp het bouwen van Aan het prae-ad\^ies van B. en W. in zake de instelling van een veterinair-hy giënische dienst is het volgende ontleend De regering streeft naar de instelling van vol-ambtelijke vleeskeuringsdiensten, omdat een keuringsveearts-volambtenaar vrijer staat dan de dierenarts met parti culiere praktijk. Zou Texel een dergelij ke dienst niet instellen, dan zou het ge vaar bestaan, dat de gemeente hiervoor bij Den Helder werd ondergebracht Daar om stellen B. en W. voor een veterinair- hygiënische dienst op te richten met een vol-ambtenaar-directeur (den heer Noor dijk), welke dienst met de volgende werkzaamheden zou worden belast: de keuring van vee en vlees, de keuring van in te voeren vee. het vee-artsenijkun dig onderzoek en de stal-, melk- en vee- contróle. Het zal nodig zijn de keurlonen te ver hogen Zij worden voor een eenhoevig dier van 1 jaar of ouder f 6,(i.p.v. f 3), een eenhoevig dier beneden het jaar f3, (i.p.v. f 1,50), een rund van een jaar of ouder f 6,(f 3,25), een kalf f 2,50 (f 1.50), een nuchter kalf f 1,(f 0.75), een varken f 3,(f 2.een schaap f 1 (f0,75), een geit f 1.(f 0,75). Wat de keuring van in te voeren vee betreft wordt erop gewezen, dat het Texelse vee thans slechts een t.b.c.-cijfer van 0,2 pet. heeft. Ten einde dit gunstige cijfer te behouden of wellicht nog te verminderen, is keuring van in te voeren vee geboden, hetgeen geschieden zal door de veterinair-hygiënische dienst tegen een matig keurloon, n.l. f 1,voor een dier jonger dan een jaar en f 1.50 voor andere dieren Het vee-artsenijkundig toezicht wordt eveneens bij deze dienst ondergebracht. Van zeer veel belang is de gemeente lijke stal-, melk- en veecontróle, die door de nieuwe dienst zal worden uitgevoerd. In een verordening zullen de eisen wor den neergelegd, waaraan de veehouders moeten voldoen. Het bestuur van ,,De Eendracht" heeft de grote betekenis van een en ander erkend door een subsidie te verlenen van f 1000,per jaar, voorlopig voor drie jaar.. Bovendien zullen op de fabriek de uitstrijkjes worden vervaar digd ten dienste van het microscopisch melkonderzoek. Deze laatste bijdrage wordt geschat op ongeveer f 1300 oer jaar. Uit de door B. en W. opgemaakte begroting blijkt, dat de dienst een nadelig saldo van enige honderden guldens per jaar zal hebben, hetgeen, zijn grote bete kenis in aanmerking genomen, zeker ver antwoord mag worden geacht. Het tarief voor noodslachtingen zal worden gesteld op: een eenhoevig dier van een jaar of ouder f 3 (thans f 1.50), een rund van een jaar of ouder f 3 (f 1,50), elk ander slachtdier f 1,(f 0.50). In deze vorm is het voorstel van B. en W. door de raad aanvaard. De verhoogde tarieven gaan in op 1 Mei a.s. Texel neemt zelf de bestrijding van de iatten ter hand en de eerste stap werd Donderdaqavond qedaan met de inscha keling van de oud-leerlinqen, wellicht ook van de leerlinqen der hogere klas sen van de lagere landbouwschool. Tij dens een bijeenkomst, waarin burge meester Rehorst, Dr. Koens en de heer Van den Ban het woord voerden, die al len met klem wezen op de noodzake lijkheid van ieders medewerking, bleek de bereidwilligheid der oud-leerlinqen, daadwerkelijk aan de bestrijdinq deel te nemen. Het zal hierop werd uit drukkelijk gewezen geen lichte taak zijn. Er is enthousiasme voor nodig, men zal voorzichtig dienen om te gaan met het te verstrekken gif, er zal met ijver, geduld en overleg te werk moeten wor den gegaan en zij, die zich thans vrij willig aan deze taak in dienst van de Texelse gemeenschap zullen wijden moe ten zich wel realiseren, dat, naar de bur gemeester in zijn slotwoord zeide, heel Texel naar hen kijkt. De stemming ech ter, die in deze vergadering heerste, gaf ons de overtuiging, dat het beroep op de medewerking van de Texelse jonge ren niet vergeefs is geweest en dat het experiment zal slagen. Dan wacht hun, na afloop van de campagne, een fuif. Ieder, die zijn medewerking verleent, zal een handleiding ontvangen, waar door hij volledig wordt ingelicht. En dan: aan de slag. Want dood moeten ze! woningen onder de noodvoorziening op de bestaande funderingen en wijst op de te hoge tarieven voor het vervoer van gedetineerden per auto De heer Vlaming wijst op de hopeloze toestand van de riolering in de Hoek- straat te Oosterend. De heer Leber vraagt of bij de aanbesteding der slo ping van de percelen te Den Burg voor waarden zijn gesteld ten aanzien van het behoud van bruikbaar materiaal Dit is inderdaad het geval, doch B. en W. zul len extra aandacht aan de zaak besteden. De heer De Waard wijst op het feit, dat de TESO de kinderen gratis vervoer geeft naar Den Helder, doch de kinderen van buiten, die naar de ULO gaan, moe ten 3 gulden per week betalen. Dit treft speciaal de minder gesitueerden De bur gemeester zegt toe dat deze zaak zal wor den bekeken De heer Hin vraagt strenger toezicht op de sluiting der cafés en het dansen van personen beneden 18 jaar. De burge meester zegt, dat de leeftijd op 16 jaar is gesteld. De heer A Backer wijst op het absen teïsme op de scholen. Hiernaar zal de voorzitter informeren. Met een woord van dank aan de raad sluit daarop de burgemeester deze ver gadering. Met ingang van Maandag 11 Februari gelden voor het traject Den Burg-De Wes ten-Den Hoorn v.v. de volgende vertrek uren: Van Den Burg 6 uur 50, 15 uur en 17 uur 30; van Den Hoorn; 7 uur 15, 15 uur 30 en 18 uur Voor het traject Den Burg-De Koog v.v. Van Den Burg om 6 u 50, 15 u. en 17 u. 30, van De Koog om 7 u. 15, 15 u. 30 en 18 uur. De boot vertrekt met ingang van Maan dag om 4 uur 30 uit Den Helder in plaats van 4 uur. CABARETAVOND NED. MILITAIREN. Het cabaret .Cheerio", dat voor de Ned. militairen eer> tournee maakt door ons land had ook de .overzeese strijd krachten" niet vergeten en was Dinsdag j.l. naar Texel gekomen. In een vlot tem po onder de stuwende leiding van Jan de Koek werd een bont programma afge werkt. Het optreden van ,,The happy Days" en de verschillende sketches wer den afgewisseld door het orkestje van Guus Jansen, zowel in de oude (Kro-ra- dio) als in de nieuwe samenstelling (Avos- sextet), waarbij de prestaties van den ac cordeonist Johnny Holshuyzen aparte ver melding vei dienen Het is jammèr, dat de Ned. militairen, in tegenstelling met de Canadese, zo weinig amusement geboden wordt. Dit hoopt men te ondervangen door zelf een orkestje en diverse clubs samen te stellen of contact te zoeken met de bestaande verenigingen op dit terrein. Laten we hopen spoedig de resultaten van dit streven te Kunnen bemerken. LEZING OVER AANLEG EN ONDER HOUD VAN TUINEN. Dinsdagavond 12 Febr. 's avonds 8 uur spreekt de heer Ozinga, hoofdassistent van den Tumbouwconsulent te Hoorn in De Lindeboom over het onderwerp ..Aan leg en Onderhoud van Fruittuinen" Ie dereen is welkom. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN. Dinsdag 12 Februari 1946 van 101 uur voor kinderen tol 8 maanden. VAN DE BOEKENPLANK. (Verkrijgbaar in Boekhandel Parkstraat) M. J. Adr. Engels en G. H. Wallagh: Nacht over Nederland Journali stieke reportage van 5 bezettings jaren - f 7,90 Fred Thomas e.a.: De Waterkant Een boek voor watersportliefheb bers f9, W. de Wael Tussen twee rivieren De oorlog in de Betuwe f 4,90 Dr. H. H. Knippenbei g. Van Moerdijk lot Peelland De opbouw in Nrd.- Brabant f 2,25

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1