Ni leuwe nonnen .va won de taarl De stichting dei Partij van de Arheid I lieer I".. Vermeer sprak Ie Den Bury op hei hat masque Water over de dijk De hemel straalde Verli rlmisvergunningen Sporl op I exel DOOD moeten ze hersïe Rallenweek I exe! V9 Maaii VTERDAG 23 FEBRUARI 1948. 59e JAARGANG. No. 5989. rEXELSCHE COURANT AANVULLING. BONNENLIJST or de eerste helft van de 3e periode 946 (17 Febr. t.m 2 Maart 1946). onkaarten KA, KB, KC 603 250 giam jam, stroop, en/ 100 gram cacao lOu gram koffie plm. 112 gram huishoudzeep 2 doosjes lucifers 1 kg. aardappelen onkaarten LA, Lö, LC C02 8 melk is lVa liter melk 8, C 08 melk is 3 liter melk aardappelen is 2 kg. aardappelen onkaarten KD, KE 603 is 250 gram ,iam. stroop, enz is 100 gram cacao is plm. 112 gram huishoudzeep is 2 doosjes lucifers onkaarten LD, LE 602 8, E 08 melk is 5 liter melk aardappelen is 1 kg aardappelen abakskaarten, enz. -1 is 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen import-cigaretten) is 100 gr. chocolade of suikerw is 100 gr.- chocolade of suikerw. ovengenoemde bonnen kunnen reeds Vrijdag 22 Febru iri a.s. worden ge kt, met uitzondering van de bonnen melk en aardappelen, waarop eerst ingang van Maandag 25 Febr. mag den afgeleverd. De lucifers op bon en 554 algem. zullen in verband met ae^oorrading van de handel eerst in Dop der week verkrijgbaar zijn Inleveren bonnen, m 735-335. Thee 736 Waspoeder 738- Zuidvruchten 737-836 Melk A-E 07. dappelen B 14, res. 517-017 rossiers: tabak coupures 650-651 (Publ. nr. 383) Aanvragen van nieuwe rijwielen, zeer beperkte mate kunnen zij, wie een rijwiel ler uitoefening van beroep of bedrijf onontbeerlijk is, ielen aanvragen. De maandelijkse ijzing omvat maar enige rijwielen, •ïsen om een nieuw rijwiel te ver- jen zijn zeer hoog gesteld Zn. die in het bezit zijn van een oud rijwiel len niet 111 aanmerking. Onderdelen reparatie zijn vrij. Opening Texticllokct. p Dinsdag, Woensdag en Donderdag, 26, 27 en 28 Februari wordt er we- im gelegenheid gegeven lot het aan- »en van textielformulieren. Voor het ragen is de volgende regeiing ge- fen Per gezin tot en met 4 personen linder één formulier, t.m 8 personen irmulieren. t.m 12 personen 3 for- ïeren. enz. Stamkaart Hoofd moei len medegebiacht. ooi werkkleding en huishoudelijke telen dienen bereidverklaringen te den bijgevoegd. Bij het aanvragen werkkleding dient de werkgever s- daring op het formulier te worden uld irmulieren, welke onvolledig worden uld, worden terzijde gelegd, igevulde formuberen kunnen over de gezonden worden of in het busje ge pen van de distributiedienst aan de ng van het kanlooor. He formulieren, welke op bovenstaan- lagen zijn aangevraagd, dienen uiter- op 9 Maart a.s. te zijn ingeleverd t aanvragen kan alleen in de' mor- ïren geschieden van 9-12.30 uur. (Publ. no. 382). ROTKKEUPEL. e Burgemeester van Texel maakt be- 1, dat op dc hierna volgende bedrijven reupel heerst. J Keijser, Molenbuurt C. H. Roeper, ig. Gebr."v. Andel, Eendracht. D "horst Jzn., Hoornder weg dere vorige opgave is hiermede ver- Sn xel, 22 Februari 1916. De Burgemeester voornoemd, Mr. G. D REHORST. GESLAAGD. E KOOG Te Amsterdam slaagde de- dagen aan de E.T.S onze plaatsge- J de heer T Dros Gzn. Een prettige avond in Pen's Zaal. ja wij willen vrolijk zijn" schalde jw verslaggever achterna, toen hij i middernacht Pen's zaal verliet te trachten de stemming te tsen, die heerste op het bal masque Donderdagavond. De wil om vrolijk jn was er inderdaad en men onder- de hem slechts node enige ogenblik- om de jury gelegenheid te geven, 'oordeel bekend te maken, it was, zoals burgemeester Rehorst erkte, geen gemakkelijke taak ge- t, een rechtvaardig oordeel uit te ken: want ondanks alle moeilijkheden len velen met prijzenswaardige ijver hun uitrusting gewerkt en opmerke- resultaten bèreikt Als eerste der 'rkorenen mocht Eva" (boze ton- beweren, dat zij in werkelijkheid an- hect) een taart in ontvangst nemen; na volgden een Texels paartje (flesje* »r). Nederland helpt Indië (handschoe- loos). Uitverkoop (pentekening), tje Nederland heipt Indië (prulle- d). Fantasie-huzaren (bladwijzer), lbord (dasklem), oud Texels vrouwtje chc), Sjahrir en Van Mook (flesje antine), paartje anno 1800 (bladwij- Marjoleintje (jampotje), Spaanse man (vulpenhouderstandaard), groep Iwaalf maanden (gedenkbordje), Verf- (notitieboekje), Sultan van Soerakar- iet hofdame (servettenstandaard), Ty- Woensdagavond heeft de heer E. Ver meer, lid van de Tweede Kamer der Staten Genei aal. in Hotel Texel de stichting van de Partij van de Arbeid besproken. Na door den heer A. Backei te zijn ingeleid, begon de sprekei met het noemen van de drie data, die in de ge schiedenis een grote plaats zullen inne men; 5 Mei 19-15, onze bevrijding, 9 Febru ari 1946, de oprichting van de Partij van de Arbeid en 17 Mei 1946, de dag, waar op het Nederlandse volk voor het eerst na vijf oorlogsjaren weer naar de stem bus gaat. Tussen de eerste en de laatste datum ligt in ons land een stuk politieke ge schiedenis, dat niemand voorbij mag gaan Groeperingen en personen zijn lot elkaar gekomen met de wil, ge zamenlijk ons land in een nieuwe rich ting te stuwen. Om de vraagstukken van de toekomst te kunnen oplossen, dienen we echter te weten, wat in de vijf oor logsjaren in ons volk s gegroeid. Die 5 jaar hebben ons geleerd, dat de wereld een ondeelbaar geheel is geworden. Ons lot is onverbrekelijk met dat van ande re volken verbonden. Zij, die thans we derom menen, dat met het einde van de oorlog ook onze bemoeienissen met Eu ropa ten einde zijn, koesteren een illusie. Er zijn mensen, die menen, dat wij ons weer kunnen terugtrekken op ons neu- Iraliteitseilandje, dat de Indonesische kwesti een burenruzie is Dit conflict heeft evenwel een internationaal karak ter, het is een algemeen verschijnsel, dat in de koloniale volken een sterker zelf- standigheidsbewustzijn is ontwaakt. Zij, die wensen, dat de oude koloniale ver houdingen terugkeren, koesteren een gevaarlijke wens. Scheidingslijnen. Sprekende over 'le scheidingslijnen binnen ons eigen volk, wijst spr erop, hoe Liberalen en Anti-revolutionnairen tiidens de debatten in de Tweede Kamer over Indië, van de Ned regering wapen geweld verlangden Daartegenover stelde prof. Logemann, gesteund door de men sen van de Partij v.d Arbeid: geen oor log in Indonesië. De verenigde volken verlangen van ons een vreedzame op lossing, die wij zelf rr oeten bewerkstel gen Geweld zou leiden tot een langdu rige guerilla. Dezelfde scheidingslijn, die in deze Kamerdebatten tol uitdrukking kwam, beheerst ook de binnenlands.' politieke verhoudingen Spr betreurt het. dat Chr.-Iiistorischen en Anti-i evolutionnoi- ien, na de terugkeer van de politieke partijen, niet deïen in de nieuwe geest van samenwerking. Hun samenwerking beoog' alleen dc vernieuwing tegen te kouden. „Trouw geeft blijk van heim wee naar de politiek van aanpassing, die thans onherroepelijk is geëindigd De omvorming van de R.K. Staatspar tij tot R K. Volkspartij, waarvan ook niet-katholieken lid kunnen zijn, ver klaart spr. uit het streven van die zijde, de antiihese-gedachte te doen herleven onder welker vlag \r.or de oorlog de aanpassingspolitiek werd bedreven. Een vooruitstrevend program vermag hieraan mets te veranderen Omdat de Partij van de Arbeid dc-ze antithese funest acht voor de politieke ontwikkeling, wijst zij samengaan op één program met dc R K. Volkspartij-van de hand. Aan dc linkerzijde. Bij het uitbreken van de oorlog reeds waren grote groepen in ons land ervan overtuigd, dat het politieke leven was vastgelopen. Men achtte een doorbraak in de politieke verhoudingen nodig om iels nieuws lol stand te kunnen brengen Die gedachte vond haar eerste uitdruk king in het toetreden van een aantal Amsterdamse predikanten tot de S.D.A. P. Dat deze partij hierdoor naar rechts zou zijn gegaan, bestrijdt spr. Door hun daad doorbraken deze predikanten de scheidingslijn tussen christelijke en nict- christelijke partijen Ei is maar één ruler (schilderijtje) en Biedermayer (borstel), die allen hun beloning met een toepasselijk woord van den burgervader in ontvangst mochten nemen. Het spreekt vanzelf, dat men bij het démasqué menige verrassing beleefde, waarop de aanwezi gen met gejuich en applaus reageerden De niet bekroonden moesten het deze keer doen met de mededeling, dat hun inspanning zeer op prijs werd gesteld en dat. mede dank zij hun medewerking, het feest zeer geslaagd was. Zo was het ook. Van het begin af heers te er een ongedwongen, prettige stem ming en toen het officiële deel van het feest met de prijsuitreiking was gesloten, zagen wij burgemeester Rehorst met een hoofdtooi die de eerste magistraat ener gemeente zich alleen bij gelegenheden als deze kan permitteren De jury. De jury die zich na het volbrengen van haar verantwoordelijke taak onder de juichendp maskeradegangers mengde, bestond uit de dames Lap-Dijt, Van der Meulen-Flens en Mulder-van Gelder en de heren Mr. Rehorst en dokter Schalk wijk. De Texelse band zorgde voor een passende muzikale omlijsting; de leiding van het bal had de heer Boom, die afwis selend gemaskerden en bezoekers tot de dans inviteerde. Een talrijk en opgewekt gezelschap mag op een prettig bal mas qué terugzien. scheidingslijn: die tussen conservatisme en vooruitstrevendheid. D.l groeiproces vond zijn bekroning in de vorming van de Partij van de Arbeid, 'n geheel nieuw stuk politieke geschie denis. Had men tot dusver alleen maar scheidingen gekend, nu komt voor hel eerst ten fusie tot stand, waarbij levens krachtige groeperingen besluiten op te gaan in groter verband. Als wij, aldus spr., vertrouwen hebben in eikaars over tuiging. zullen wij slagen De S.D.A.P. werd niet opgeheven .wegens gebrek aan actief", zij breekt buiten de partij- grenzen en wordt een grote volksbewe ging Op 9 Febi verd werkelijkheid, waarvoor Troelsira sneed. Vliegen, een der ..twaalf apostelen" zeide op hel Con gres der SDAP: hier gaat mijn laatste politieke wens in vervulling. Trouw aan het beginsel en vertrouwen in de toe komst leidden tot dit besluit Het samengaan van v.d. en s.d. lag reeds lang in het verschiet; van groter betekenis acht spr. de doorbraak van de antithese Belijdende Christenen hebben gevoeld, dat zij vooruitgang, herstel en vernieuwing moeten dienen en daarvan getuigd op het Congres vai* de Partij van de Arbeid. Zij verbraken wat sedert jaar en dag de vooruitgang van ons volk heeft gestuit. I)c nieuwe partij. De nieuwe partij begint met 33 Kamer leden, o. w. vertegenwoordigers der Christofoor-groep. Haar verkiezingsactie zal een nieuw beeld te zien geven. Zon der zich in speculaties tc begeven, zegt spr. de overtuiging te hebben, dat de Partij v.d. Arbeid de grootste zal zijn cn zij zal de kabinetsformateurs aanwijzen. Dat zullen opnieuw zijn Schermerhorn en Drecs (applaus). Het program, dat ons leidt, zal socialistisch en democratisch zijn. Wij zullen dc mogelijkheid hebben, ons verkiezingsprogram nu óók tot re- geringsprogi tm te maken. Geef deze ploeg, aldus roept spr. uit, vier jaar de kans en Nederland zal een ander aan zien hebben. Reeds is er veel gebeurd, dat in socia listische richting wijst. Die arbeid moet worden voortgezet en dat kan alleen, als Nederland bereid ;s, de democratische richting te kiezen. Geen socialisme zonder democratie. Samengaan met de communisten, aldus spr., hebben wij van dc hand gewezen, omdat dezen nog steeds zwijgen op de vraag, wat ze eigenlijk met hun demo cratie bedoelen. Voor ons is democratie dc grondslag, waarop we het socialisme willen verwezenlijken. De toekomst van het Nederlandse socialisme ligt in de Par tij v.d. Arbeid besloten. Met deze leuze gaan we de verkiezingen in. Dc strijd tegen de reactie zal zwaar zijn. Laten wij, aldus eindigt spr. zijn rede, de Par tij van de Arbeid maken tot de grootste partij, die het Nederlands? volk zal aan voeren naar een nieuwe toekomst (.ap plaus). In de pauze gaven zich, naar dc heer Backer mededeelde, 55 nieuwe leden voor de Par iij van de Arbeid op Na dc pauze weerlegde de heer Ver meer enige punten uit do rede van den heer Teiwea te Oudeschild en ging hij. vnl. naar aanleiding van enige vragen van a r zijde, nog dieper op enkele pro blemen in. Woensdagavond bereikte ons het be richt, dat bij paal 33, dat is ter hoogte van het Eierlandse Huis,, een stuk dijk zou zijn weggeslagen Bij informatie ter plaatse bleek, dat ten gevolge van storm en hoge waterstand het water over de dijk was geslagen. Ernstige ge volgen had dit niet gehad. Het gevaar blijft evenwel beslaao dat de landerijen bij het Eierlandse Huis bij zwaar weer onder water komen, waardoor ook de weg naar de vuurtoren zou worden be dreigd. ONTWIKKELINGSAVOND. DE WAAL. Van geheel andere strek king was de op 19 Febr. gehouden avond toen Kapelaan Vink van Den Burg ons vertelde van het Missiewerk. In een ononderbroken betoog schetste Z.Eerw. ons dit mooie werk vanaf het verspreiden der Apostelen tot heden loc. Vele voorbeelden uit velerlei landen zo noemde hij de in ons land welbekende St. Bonifacius en Willebrordus haalde hij hierbij aan en we kregen daardoor een juist beeld van de ontzettende moeilijk heden, waarmede de missionarissen hadden te kampen Treffend was wel dat ongeveer een maand geleden het bericht was b'nnengekomen dat de broer van Z. Lerw. midden in dit werk in de Belgische Congo overleden was. Na een korte pauze werden tot slot nog enige lantaarnplaatjes vertoond over het Inlandse Plezier in Indonesië Terecht noemde voorz. Roeper in zijn dankwoord deze avond geslaagd. FEESTAVOND „DE VRIENDENKRING". DE COCKSDORP De sociëteit „De Vriendenkring" houdt Donderdagavond 28 Febi., 's avonds 8 uur, een feestavond in Hotel De Hoop. Elk lid kan een dame introduceren ZON, MAAN EN HOOGWATER. De zon komt 23 Febr. op om 7,37; on der 6,20. Maan' 24 Febr. L.K.; 3 Maart V.M. Hoog water ter rede van Texel: 24 Febr. 3,11 en 3.33. 25 Febr. 3,59 en 4.30. 26 Febr. 5,07 en 5,50. 27 Febr. 6,36 en 7,19. 28 Febr. 7,58 en 8,32. 1 Maart 9,01 en 9,26 2 Maart 9,46 en 10,06. Dinsdag omstreeks middernacht kon de late wandelaar een mooi verschijnsel zien: de noordelijke hemel straalde een zacht licht uit, variërend in kleur van zeegroen tot blauwgroen, het „Noorder licht", dat van tijd tol tijd in ons land te zien is. De naam Noorderlicht is eigenlijk niet geheel juist. Het verschijnsel doet zich namelijk evenzeer voor aan de Zuidpool als aan de Noordpool en daarom is de be naming Poollicht juister. Waarom ziet men dit licht uilsluitend aan de polen9 De verklaring is deze. De aarde kan men beschouwen als een grote magneet, waarvan de polen ongeveer sa menvallen met noord- en zuidpool. Dc zon zendt 'n regelmatige stroom van nega tief geladen deeltjes, electronen, naar de aarde en deze moeten, om redenen die wij hier verder niet zullen uiteenzetten, de aardatmosfeer bereiken in de omge ving van de magnetische polen. In die hoogste en zeer ijle lagen van de aard atmosfeer ontstaat dan het verschijnsel, dat wij Poollicht noemen. Men zou het kunnen vergelijken met het proces, dat zich afspeelt in de bekende neon-buizen van de lichtreclames Kincleruilvooriny O.L.S. DEN HOORN. Na twee jaar rust gaven de kinderen van de openbare lagere school te Den Hoorn weer een van haar welbekende toneeluitvoeringen op Maan dag 11 Februari Meester Alderlieste heette dq aanwe zigen welkom, in het bijzonder Burge meester cn Mevrouw Rehorst. Dc voorstelling, die Woensdag en Vrij dag d.a.v. werd herhaald voor overvolle zalen,werd geopend met enkele vlotte kampliedjes, waarbij de kinderen zon gen, gezeten om een keurig geïmiteerd kampvuur Hierna werd begonnen aan het grote kindertoneel .Prinses Désiiéc lacht niet mee". Prinses Désirée (Gretha Bakker) is door de rode tovenaar Hobbel- dobbel (Anny Veeger) betoverd. De ko ning (ïde Moerbeek) met minister Docu- mini (J Kikkert), zijn kamerheer Maha- rakoff (Henk Troost) en de lakei Kiicbc! (Fini Dros) gaan op zoek naar den tove naar, die intussen Adnana, kamermeisje van den koning, heeft meegenomen', be tovert don koning en den minister, na en verwoed sneeuwballengevecht. Krie bel en Maharakoff weten te ontkomen en nemen tenslotte den tovenaar gevangen Dan komen de koningin (Bep Dros), de prinses en de gouvernante mevrouw No lenkraker (Dora v Heerwaarden) in hel kasteel van den tovenaar, de tovenaai wordt- gedwongen de prinses tot een weer lachend prinsesje om te toveren. De dansende sneeuwpop (Willy Bloem) blijkt dan eer, betoverde prins tc zijn, prins Petro (Die!: Drijver). De prins en de prinses trouwen en alles is weer goed. Allen speelden hun rollen uitstekend en de souffleur had dan ook een gemak kelijke taak We waren het danook met Meester Alderlieste eens. toen deze in zijn sluitingswoord zeide: „jongens, jul lie hebben deze avond voor jezelf en vooi mij tot een onvergetelijke avond ge maakt. Na afloop van het stuk weid door den voorzitter van het Schoolverbond Meester Alderlieste een schemerlamp aangeboden EEN LEUK IDEE. OUDESCHILD. Op 4 en 5 Maart zullen de kinderen van de 6e. 7e en 8e klas van de o 1. school te Oud. child een toneel stuk opvoeren in het Eigen Gebouw, ge naamd „De zoon van den doipssmid". Een soms komisch en soms droevig to neelstuk jp. 3 bedrijven, dat op het eind toch weer goed afloopt. In de pauze zul len er liedjes gezongen worden door de kinderen van de 3e, 4e en 5e klas. De entrée is 50 ct. en van het opgebrachte geld wordt een schoolreisje gehouden. De Burgemeester van Texel maakt omtrent de verhuizingen het volgende be kend 1. Het is verboden zich op Texel te vestigen of aldaar te verhuizen zonder zijn toestemming. 2 De toestemming moet schriftelijk worden gevraagd ten Gemeentehuize, Afd. Woningcommissi?. Daarbij moet worden overgelegd een verklaring van den huiseigenaar, dat hij bereid is de woning aan aanvrager te verhuren Voor aanvrage en verklaring dienen formulieren te worden gebezigd, die ter secretarie verkrijgbaar zijn of op verzoek worden toegezonden. 3. Vroegere bekendmakingen komen hiermede te vervallen. Texel, 20 Februan 1946 - De Burgemeester van Texel. Mr. G. D. REHORST. DADELS BINNENKORT ZONDER BON VERKRIJGBAAR. Binnenkort zullen dadels zonder bon in de handel verkrijgbaar zijn. De Re gering heeft een partij van 3,000 ton aan gekocht. die voor het grootste deel reeds in ons land is aangekomen. De beste kwaliteiten zullen ter beschikking van den consument worden gesteld, het ove rige wordt afgeleverd aan de verwer kende industrieën. KINDEREN VAN DEN BURG GAAN ZINGEN IN OOSTEREND. De Kinderzang van Den Burg, onder leiding van mevr. Room, komt Zaterdag 2 Maart met aardige liedjes en c-en to neelstukje in Oosterend. Kaarten a 75 ct. per stuk zijn verkrijgbaar bij den heer Daalder, hoofd der school en mej. Spaans Aanvang 2 uur precies. AANVRAGEN LANDARBEIDERS. Door den directeur varr het Arbeidsbu reau alhier, wordt de aandacht van de werkgevers in de landbouw gevestigd op de mogelijkheid tot hel indienen van aan- vi agen om landarbeiders, bij zijn bureau. Verzocht wordt deze aanvragen zo spoe- d'g mogelijk bij hem in te dienen. HONDEN-EIGENAARS BEKEURD. Vele eigenaars van honden te Spang en Dijkmanshuizen zijn dezer dagen bekeurd, omdat hun „huisdieren" zich met de jacht op schapen bezig hielden. De polilie is erin geslaagd, de eigenaars op te spo ren, die volledig voor de schade moeten opkomen. BODE ZIEKENFONDS. DE COCKSDORP. Met ingang van 4 Maart a.s. is tot bode van het Zieken fonds Texel voor de wijk De Cocksdorp- Eierland - Eendracht - Noorden - Oost - Oostcrend en De Waal. benoemd de heer M. M. de Graaf van De Cocksdorp. S. V. TEXEL. Zondag komt Atlas op bezoek, waarte gen in Den Helder gelijk werd gespeeld. We moeten oppassen, want tegen A. is '1 altijd moeilijk. Zorgt er voor. dat onze feestavond met een overwinning wordt opgeluisterd Texel 3 speelt thuis tegen OVV en zal heel wat moeten meebrengen om hier een goed resultaat le behalen Ten bate van ons trainingsfonds wordt Zondagavond in Casino onze feestavond voor donateurs cn belangstellenden ge geven. Hedenavond in Hotel Texel een feestavond TEX. BOYS-NIEUWS. Morgen krijgt Boys 1 BCK op bezoek, 11,45 uur. Nu kan en meet gewonnen wor den. Boys 2 en 3 sp.len 2 30 een oefen- wedstrijd Tevens ter kennismaking met een paar nieuwe leden. Komt op tijd en zorgt voor een prettige oefening Wij geven 4 Maart a.s. Vastenavondbal in Hotel Texel. Nader r.ieuws en adv. volgt in courant en kastje. G. Richtlijnen voor bestrijding niet „Murogil 1. leder blokhoofd, geassisteerd door zijn medewerkers, bezoekt vóór de rat',en- week zijn objecten en stelt in overleg met de eigenaars der le behandelen objecten vooruit vast. hoeveel tabletten hij nodig heeft. 2. Het blokhoofd neemt direct van den eigenaar van het te bewerken object een bedrag in ontvangst, berekend naar dc kleinhandelsprijs der tabletten, 2' cent per tablet 3 De blokhoofden betrekken de tablet ten van de navolgende winkeliers, die er mede bevoorraad zijn C Ellen. Den Hoorn; Van Beem, Den Burg, R Daal der, De Koog; Blom Oudeschild; Stolk, De Waal, A v.d. Slikke, Den Burg; Cor Bakker, De Koog, J. v.d Slikke. Oosler- end; A Timmer, Oosterend, HAKA, Ou deschild; F Kikkert. De Cocksdorp, La- gerveld, Eierland. De blokhoofden rekenen direct met dc winkeliers af. Behandeling der tabletten cn uitleg. 4. De holen en de plaatsen, waai de latten zich bij voorkeur ophouden, worden in, samenwerking met de ei genaars der te bewerken percelen opge spoord en vastgesteld. 5. De uitleg mag met plaats hebben bij regen, kans op regen en zeer vochtig weer, daar de tabletten sterk hygrosco- pisch zijn. Ze moeten dan ook droog worden bewaard en op droge plaatsen worden uitgelegd, eventueel beschermd door een peperhuisje van papier. Met de tabletten moet men voorzichtig omgaan, •-•angezien ze licht beschadigen. 6 Zo mogelijk dient bij iedere tablet een kenteken te worden geplaatst, opdat men de plaatsen kan terugvinden. 7. De uitleg moet zo laat mogelijk plaats hebben, b.v. om 7 of 8 uur. 's Morgens dienen dc niet opgenomen tabletten weer te worden verzameld ten behoeve van uitleg op de volgende avond, enz. liet kan zijn, da», men voor het be trokken object tabletten tekort komt. Dan aanvullen. 8. Elk blokhoofd maakt na afloop van de campagne een rapportje op van zijn bevindingen en zendt dit aan den heer E. ^Noordijk, Juiianastraal, Den Burg. WAARSCHUWING. 9 De tabletten bevallen een zwaar ver gift (thalliumsulfaat), d;.t niet alleen voor •-allen en muizen, maar ook voor kleine huisdieren, kinderen en ouderen gevaar kan opleveren. Men hc-ude dus de huis dieren zoveel mogelijk verwijderd van de plaatsen, waar het gif wordt uitgelegd, vermij de de aanwezigheid van kinderen bij het werk, berge de overgeschoten exemplaren zo op, dat ze buiten het be reik van dc kinderen blijven en rake de tabletten niet onnodig zijn. Wie nog nadere aanwijzingen wenst, wende zich tot Dr. Koens, Zwaanstraat, Den Burg, telefoon 73.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1