Ierdac. 9 maart im. Nieuwe bonnen De I ^everhotziekte en Iiaar bestrijding Voor hen die vielen Starten DOOD moeten ze Kinderen speelden toneel voor schoolreisje Vonnis legen P. L. I jaar. legen P. W. L. 6- maanden De lieer Pisart gaat weer lietsen 59c JAARGANG. No. 5993. EXELSCHE COURANT de 2c helft van de 3e periode 1946 (3 t.m. 16 Maart 1946). nkaarten KA, KB, KC 603 Algem. is 250 gr. jam, stroop, enz. Algem. is 50 gram thee Algem. is plm. 112 gr. huishoud zeep (uitsluitend importzeep) Algem. is 250 gr. zachte zeep ngfc Reserve is 1 kg. aardappelen onkaarten LA, LB, LC 602 melk is lVs liter melk C 11 melk is 3 liter melk aardappelen is 2 kg. aardappelen onkaarten KD, KE, 603 Algem. is 250 gr jam, stroop, enz. Algem is plm. 112 gr. huishoud zeep (uitsluitend import). Algem. is 250 gr. zachte zeep onkaarten LD, LE 602 1, E 11 melk is 5 liter melk aardappelen is 1 kg aardappelen abakskaarten, enz. is 2 rants, shag- of rooktabak (geen cigaretten of sigaren) is 100 gram choc, of suikerw. .6 is 100 gram choc, of suikerw. ovengenoemde bonnen kunnen reeds Vrijdag 8 Maart a s. worden gebruikt uitzondering van de bonnen voor k en aardappelen, waarop eerst met ing van Maandag 11 Maart mag wor- afgeleverd. UITREIKING BONKAARTEN 4c en 5e periode alsmede tabaks en «versnapcringenkaarten. udfe Dc Cocksdorp op 11 Maart a.s. in fé Nota: 10 uur dorp 137. 10-11 dorp 38 en <er. 11-12 wijk C nrs C 1—C 41. 1-2 k C nrs C 42—C 71. 2-3 wijk C nrs 2 en hoger. 'e Zuid-Eierland op 12 Maart a.s. in de school: 0-11 nrs E 1—E 51. 11-12 nrs E 52—E 1-2 nrs E 78E 118. 2-3 nrs E 119 en 'e Den Burg op 13 Maart a.s. in het ifaregebouvv: -10 voor Achterom, Schoonoordweg, lendwarsstr Binnenburg, Emmalaan. 11 voor Haffelerweg, Hallerweg, ithuisstrStenenplaats, Groeneplaats. 12 voor Hollewalsweg, Zwaanstr.. Sui- •\veg, Vismarkt, Kantoorstr., .Parkstr 1-2,30 Warmoesstr., Westerweg. 2,30- Waalderstr.. Weststr., Wittekruisweg. 1-4,30 Iiogerstr.. Gravenstr., Koger- t.m. nr. 21 rledegebracht moeten worden alle imkaarten en inlegvellen van het ge- gezin. Zelf verzorgers dienen het fverzorgersboekje ook mede te nemen enals de vorige keer kan er een keuze naakt worden tussen tabak, versnape- gen of gecombineerd. Mannelijke pei len, geboren in 1928 of vroeger kun- kiezen lussen een tabaks-versnape- igen of gecombineerde kaart. Vrouwe- ie personen geboren in 1928 of vroeger nnen kiezen tussen een gecombineerde art of een versnaperingenkaart. De erige leeftijdsgroepen ontvangen een rsnaperingenkaart Bepaal uw keuze cn maak dit op de uitreiking be nd (Publ nr 385) 4ANVRAGEN KLOMPENBONNEN. Alsnog wordt de gelegenheid openge- Id om t m. 16 Maart klompenbonnen n te vragen en formulieren iiï te le ren. Uitsluitend zij. die in bepaalde be- epen werkzaam zijn, welke beroepen rder werden gepubliceerd en school- andc kinderen kunnen aanvragen m- ;nen Daar de tijd dringt, dat de bon- n uitgereikt moeten worden, wordt er ze laatste maal geen zitting gehouden alle dorpen. Zij, die nog een formulier ;nsen in te vullen en er voor in aan- trking komen, dienen dit nu absoluut ior hel laatst voor 17 Maart te doen. aanvragen nieuwe stamkaart mcdene- tn. De Distributiedienst. UITSLUITING TABAKSDETAILLISTEN. In opdracht van het Bureau Handel van t C.D.K. deelt de distributiedienst me- dat van de gemengde tabaksbedrijven etaillisten) uitsluitend de volgende ge- end mogen blijven Jn. Lagerveld, Eier- nd; Z. Stolk, De Waal; en C. M. Bakker Koog. Alle andere gemengde tabaks- taillisten dienen hun voorraad tegen ldige bonnen uit te verkopen en de bon- n regelmatig bij 't distributiekant. in te veren tot de voorraad verrekend is. De stributiedienst kan van deze sluiting en ontheffing verlenen. De distributiedienst. BESTRIJDING KRUISBESTUIVING GROENTEZAADGEWASSEN. Burgemeester en Wethouders der ge- eente Texel brengen ter openbare ken- s, dat ter gemeente-secretarie ter mza- ligt de door den Minister van Land- >uwVisserij en Voedselvoorziening istgestelde regeling tot bestrijding van uisbestuiving op Texel, alsmede een iarbij behorende kaart, aanduidende de ■bieden,' waarin de teelt van bepaalde 'Wassen voorrang heeft. Texel, 5 Maart 1946. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, REHORST. De Secretaris, JONKER ZON, MAAN EN HOOGWATER. De zon komt 9 Maart op om 7,06; onder 35. Maan. 10 Maart E.K.. 17 Maart V.M. Dog water ter rede van Texel: 10 Maart 43 en 3,08. 11 Maart 3,37 en 4,10. 12 laan 4,49 en 5,35. 13 Maart 6,25 en 7,13. Maart 7,55 en 8,32. 15 Maart 9,03 en 29. 16 Maart 9,50 en 10,10. De proef op dc som. Toen dit bekend was, werd het pro bleem veel eenvoudiger. De waarheid van het gevondene werd nu geïllustreerd op een proef weide. Deze proef weide werd verdeeld in 4 stroken Op het eerste deel werd het de dieren onmogelijk ge maakt bij de sloten te komen, de grep pels bleven vrij, *het tweede gedeelte werd zo afgezet, dat de dieren wel bij de sloten konden komen, maar niet bij de greppels, van het derde deel werden sloten en greppels ontoegankelijk voor schapen gemaakt en van het vierde deel bleven zowel sloten als greppels vrij. Op elk deel werden nu 8 gezonde schapen geweid. En wat bleek? Op die percelen, waarbij de greppels voor de schapen niet te bereiken waren, bleven de dieren ge zond. In de sloten kwam het kwaad niet voor Een ander zwaar besmet perceel werd vrij gemaakt door de greppels te drai neren. Op het bedrijf van den heer Jac. Blom werd een proef genomen om aan de weet te komen, hoe lang het duren zou aleer een besmet perceel vrij is ge worden. Hierbij bleek dat pas in het 3e jaar de besmetting geweken was. In al deze tijd mogen op de percelen dan geen dierep worden geweid. Ook op deze wijze wordt de kringloop van de leverbot on derbroken. Men moet er dan echter om denken, dat na het vrij worden van het perceel weer geen zieke dieren op het perceel komen, want het resultaat is dan nihil. Door deze proeven is mw. Wibaut tot de conclusie gekomen, dat de beste wijze om de leverbot te bestrijden kan worden gevonden in de bestrijding van het slak je. dat door de larve wordt gebruikt voor haar ontwikkeling. Indien dit slakje niet aanwezig is, wordt de ontwikkeling van de leverbot in het larvestadium afge broken en verdere besmetting is onmo gelijk gemaakt. Het slakje is tamelijk ongevoelig voor vorst. Indien er slakjes bevriezen, dan in de eerste plaats de geïnfecteerde slakjes. En zodoende is het mogelijk, dat de eerste maanden na strenge vorst de kans op besmetting veel kleiner is Na enige maanden zijn de slakjes evenwel weer besmet en de ziekte treedt weer op. De bestrijding. Bij proeven is gebleken, dat het slakje afdoende te bestrijden is met bepaalde chemicaliën. Deze chemische zouten wor den in en langs de greppel gestrooid. Het slakje voedt zich met allerlei bladeren- afval. Hiermede worden ook de uitge strooide zouten opgenomen. Het slakje sterft Het is de bedoeling, dat op een a'antal bedrijven op Texel de chemica liën worden aangewend Voor een deel zal dit in Maart en April gebeuren, voor een ander deel in Aug. en Sept. In Sep tember komen op de behandelde percelen beslist gezonde contröledieren. Dan moet blijken, of de dieren gezond blijven. De leverbotziekte komt op Texel in verge lijking met veel plaatsen op de vaste wal slechts in lichte mate voor. Daarom heeft mw Wibaut Texel - mede ook door zijn afgesloten ligging uitgekozen als proefobject. De op Texel verkregen resul taten zullen later aan de vaste wal wor den toegepast. ROTKREUPEL. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat op de hierna volgende bedrijven rotkreupel heerst. Gebivan Andel. Eendracht; D. Boer- horst Jzn., Hoornderweg; B Bakker, Ko- gerweg. Iedere vorige opgave is hiermede ver vallen Texel, 8 Maart 1946. De Burgemeester voornoemd, Mr. G. D.,REHORST. BEVOEGDHEID TOT STEMMEN BIJ VOLMACHT. Burgemeester en Wethouders van Texel vestigen de aandacht van belanghebben den op de aangeplakte openbare kennis gevingen betreffende het stemmen bij volmacht, waartoe de verzoeken vóór 15 Maart a s. ten Gemeentehuize moeten zijn ingediend. Texel, 1 Maart 1946. Burgemeester en Wethouders van Texel. REHORST - De Secretaris. JONKER. REGELING OORLOGSSCHADE AAN PANDEN. Bij de oorlogsschade aan panden wor den de volgende drie gevallen onderschei den: a. Noodvoorzieningen Dit zijn voorzie ningen welke nodig zijn om het getroffen pand voor verdere schade te behoeden. Vergoeding 100 pet. b. Voor definitief herstel is minder dan f3000 nodig. De vergoeding is dan 75 pet. wanneer men in het belastingjaar 1943 aan inkomstenoel. (incl. loonbel.) meer dan f 300 moest betalen of aangesla gen was (of had moeten zijn) in de ver mogensbelasting. Anders ontvangt men 100 pet. vergoeding, uitgez. rechtsperso nen, die altijd 75 pet ontvangen. De bedragen worden uitgekeerd aan de aannemers, tenzij men al betaald heeft, in dat geval kan men zelf het be drag in ontvangst nemen. Uiteraard moet elke luxe worden vermeden, alsmede „zwarte prijzen". c. De financiering van schadegevallen boven de f3000 zal nader door het Rijk worden vastgesteld. Men kan een voor schot in ontvangst nemen (via den Bur gemeester een formulier aanvragen) of een zg. FF-formulier bij het betreffende Bureau van de Wederopbouw aanvragen Na deze lezing werd een en ander met lichtbeelden verduidelijkt. In de discus sie, die daarna ontstond bleek wel, dat er voor deze zaak belangstelling bestaat. Algemeen was men van mening, dat op ons eiland ook de sloten wel degelijk aan een onderzoek moeten worden onderwor pen. De grens tussen een sloot en een greppel is soms maar heel moeilijk te trekken en waarschijnlijk zal een sloot, die een groot deel van het jaar droog staat of slechts weinig water bevat, even gevaarlijk zijn als een greppel. In de loop van de eerstvolgende weken zal door mw. Wibaut en haar assistenten een bezoek worden gebracht aan diverse besmette bedrijven. Indien het weer wat zachter wordt, kan vastgesteld worden, waar de bedoelde slakjes voorkomen. C. v. Gr. Zaterdagavond 2 Maart heeeft de Haar lemse toneelgroep Phoenix" ten bate van het monument voor hen die vielen, het toneelstuk „Gezworen Kameraden" opgevoerd Burgemeester Rehorst bracht in zijn openingswoord dank aan de artisten, die belangeloos optraden. Het comité heeft hun aanbod aanvaard om mede op deze wijze te trachten, gelden in te zamelen Men zou zich kunnen afvragen of het wel past, een avond van vermaak te ver binden aan de nagedachtenis van onze dierbare gevallenen, doch men moet be denken, dat hiermede een groot doel wordt gediend. Texel leed zware verlie zen en wij kunnen er op vertrouwen, dat het comité alles zal doen om een monu ment te laten oprichten, schoon van lijn en groot van inhoud, dat een plaats zal innemen in ons hart in overeenstemming met de dank, welke wij verschuldigd zijn aan hen, die voor ons hun leven hebben gegeven Het blijspel „Gezworen Kameraden" wordt van begin tot eind gekenmerkt door spanning. Het gaf de bezoekers de vriendschap tussen de beide landlopers „Danny Rowland" en .^mineetje" te bewonderen en de voortdurende angst van den laatste; uitstekend spel, evenals trouwens van den negerbediende Alex en zijn vrouw Carolina. Een voortreffelijke vertolking gaf ook de landloper „Eek hoorn" van zijn rol. Daarom was het jammer, zowel voor de acteurs als voor de kas voor hel monu ment. dat de zaal niet geheel was bezet. Moet dit wellicht worden toegeschreven aan het feit. dat de beide woordjes „Bal na" niet op het programma voorkwamen? Een woord van dank aan „Phoenix'- is zeker op zijn plaats en als we de Haar lemse club hier nog eens mogen zien, verdient zij zeker meer belangstelling dan haar deze keer te beurt viel. Naar het zich laat aanzien, zal het weer in de komende dagen zo zijn, dat met de aanval op het rattendom een aanvang kan worden gemaakt. Derhalve is het pa rool: STARTEN! De instructies zijn gegeven en ieder weet dus, wat hem te doen staat. Volgen de week zal de Rattenweek zijn DE WAAL. Ook hier doet men mee aan de „DOOD MOETEN ZE"-actie en bakker Plaatsman heeft een taart beschikbaar gesteld voor hem die de meeste dode rat ten inlevert. GOEDERENUITDELING DOOR AMERIKAANSE DOOPSGEZINDEN. Van Dinsdag 12 Maart t.m Vrijdag zul len er goederen worden uitgedeeld door de Amerikaanse Doopsgezinden (Mennonite Central Committee). Beschikbaar zijn kledingstukken (onder- en bovenkleding): dames- en kinderschoenen. (Dus geen herenschoenen, geen beddegoed of de kens). Deze goederen zijn in hoofdzaak voor Doopsgezinden besteed (al zijn uit zonderingen heel goed mogelijk); allen (ook niet-getroffenen) kunnen bij het commissielid ter plaatse uiterlijk Zondag (morgen-) avond een lijstje inleveren, waarop 4 artikelen kunnen worden aan gevraagd. Grote gezinnen kunnen iets meer aanvragen. Op 't aanvraaglijstje moet duidelijk naam, adres en aantal ge zinsleden worden vermeld. De aanvragen kunnen gericht worden voor Den Burg bij: J. Zuidewind, P C Keijser, Th. Tiessen en M. Koorn Voor De Waal en omgeving bij mw. N. Kooger- Boon; Oosterend Joh. Roeper Johzn.; Eierland: mw De Wolf-Kikkert; De Cocksdorp: mej. M. Daalder; De Koog A. Daalder; Oudeschild: mw. v.d Sterre- Burger; Den Hoorn: P. D. Drijver. De uitreiking vindt plaats in de Doops- gez. kerk te Den Burg. Dinsdag 12 Maart: 9-12 u voor Den Burg (de namen A t m. E). 2-5.30 u. voor De Waal, Eierland, De .Cocksdorp. Woensdag 13 Maart: 9-12 u voor Den Burg (de namen F t.m. K). 2-5,30 u. voor De Koog. Donderdag 14 Maart 9-12 u. voor Den Burg (de namen L t.m. P). 2-5,30 u. voor OudeschildDen Hoorn Vrijdag 15 Maart: 9-12 u. voor Den Burg (de namen Q t.m. Z). 2-5,30 voor Oosterend en omgeving BENOEMING KOSTER N. II. KERK. Tot koster van de N. H. kerk te Den Burg is benoemd de heer A. Breed. De heer Breed volgt den heer N. Maat op, die, na jarenlang koster te zijn geweest, enige tijd geleden voor deze functie heeft bedankt. OUDESCHILD. Maandag werd door de leerlingen van de 2 hoogste klassen der o. 1. school ten bate van het schoolreisje een toneelstukje opgevoerd. De zaal van het Eigen Gebouw was geheel gevuld met belangstellenden. We merkten o.a. op den heer en mevrouw Rehorst en de ou dercommissie met onderwijzend personeel van Den Hoorn. Het hoofd van de school, de heer Zon dervan, sprak een kort woord ter inlei ding, waarna de kinderen van de 3e, 4e en 5e klasse onder leiding van den heer Kleve de stemming er in brachten met enige pittige liedjes Daarop kwam de hoofdschotel aan de beurt, een toneelstuk in 3 bedrijven, ge titeld „De zoon van den Dorpssmid". De korte inhoud is als volgt: De dorpssmid Hessink (Evert Slaman) en zijn vrouw Hanna (Nellie Bakker) heb ben 2 kinderen Jaap (Jan Bruin) een ech te kwajongen, echter met een goed hart, die met zijn streken het dorp vaak op stelten zet en Geertje (Marianne Backer), die veel van haar broer houdt. De knecht van den smid, Hem Beukers (Bertha de Wijn) heeft echt schik in de guitenstre ken van Jaap en voorspelt, dat hij, on danks alles, een goede toekomst tege moet gaat. Veldwachter Jansen (Jan Sla- man) denkt daar anders over en beschul digt hem van allerlei dieverijtjes. daartoe aangevuurd door Kee Bunsing (Willy Hoogerheide), een echte kwebbel en haar zoontje Gerrit (Dirk Bakker), een laffe plaaggeest, die tegen Jaap niet opgewas sen is. Geertje staat veel angst uit om Jaap. maar gelooft niets van de praatjes over diefstal, evenmin als zijn vriend Kees Kolving (F. Zegel). Tenslotte komt de crisis, als Jaap, die eerst al den meester (Piet Hin) heeft geslagen, in een aanval van woede Kees Bunsing neerslaat, om dat deze hem voor dief uitscheldt. Bij de dokter bekent Gerrit zijn schuld aan de diefstallen en moet naar een verbeter huis, terwijl Jaap nadat hij met zijn on derwijzer vrede heeft gesloten, op diens pleidooi naar Wageningen mag gaan om voor tuin-architect te studeren. In de jaren, die volgen, blijken de beide vijanden door briefwisseling met elkaar verzoend te zijn. En als Jaap thuiskomt, na een geslaagd examen en Gerrit als een herboren mens uit de tuchtschool, in een renderende winkel, waar zijn moeder Ndoor Hessink is ingekocht, dan is het feest op het dorp en ook de veldwachter, wien eerst nog door Jaap als spook ver kleed, de stuipen op het lijf is gejaagd, doet tenslotte aan de feestvreugde mee. Er werd leuk spel te zien gegeven. Van een eerste optreden kan men niet alles verwachten, maar de aanwezigen waren zeer tevreden. Ook de zang -viel in de smaak. Het was een zeer geslaagde avond. In de pauze werden mooie prijzen ver loot en de loten vlogen weg Dinsdag volgde'een tweede opvoering, die even eens zeer geslaagd was. Het batig saldo viel boven verwachting mee. Woensdag heeft de Bijzondere Raad van Cassatie te Den Haag uitspraak ge daan in de zaak tegen P L. en P. W. L. te Texel. Het vonnis luidde een jaar te gen P. L. Kzn door te brengen in een Rijkswerkinrichting, en 6 maanden ge vangenisstraf tegen P. W. L. Bovendien voor beiden de ontzegging van de beide kiesrechten voor de tijd van zes jaren. ONTYVIKKELINGSAVOND. DE WAAL. Week na week verstrijkt en iedere keer is er weer een ander onder werp, we mogen het bestuur daar zeker wel erkentelijk voor zijn en roemen in 't bijzonder onze post C. Eelman. Zo sprak dan deze week meester Pier- terse*voor ons met als onderwerp „Ero sie", dat is de uitwerking van stromend water op gesteente, e.d. Mooie lantaarnplaatjes toonden ons schitterende sneeuw- en ijsgezichten, gletschers. kloven, enz. Vele bekende top pen als Mont Blanc, enz. we herinnen ren ze ons nog goed uit onze schooljaren zagen we op het doek. Omstreeks ne gen uur was de film ten einde en gaf meester nog een toelichting met vele voorbeelden. En zo kwam het gesprek ten slotte op de Texelse vervorming bij de Vuurtoren Jb. v. Heerwaarden bleek hier de deskundige te zijn en schetste op het bord hoe de situatie is geweest en nu is. ook van de Slufter maakte hij een schels. Het slot leek dan ook meer op een praatavond, maar hij beantwoordde niet temin volkomen aan het doel! DE KLOK IS TERUG. DE WAAL. Onze geroofde torenklok kwam een dezer dagen weer op ons dorp terug; hoe jammer echter, dat onze kerk ei niet meer is en we dus het oude ver trouwde geluid misschien nog lange tijd zullen moeten missen. Moge de toren, die van de gemeente is, spoedig opgetrokken worden. Naar we vernemen wordt binnen kort een architect verwacht, die een voor- lopig plan zal ontwerpen voor de bouw van een nieuwe kerk. BESTRIJDING VAN ZIEKTEN ONDER IIET YVOLVEE. In de Dinsdag 5 Maart gehouden verga dering van de Vereniging ter Bestrijding van Ziekten onder het Wolvee is beslo ten, in samenwerking met de organisaties en met behulp van het gemeentebestuur te trachten op Texel een vee-opzichter geplaatst te krijgen, dit besluit houdt verband met het feit, dat op Texel thans veel rotkreupel heerst, hetgeen nadelige gevolgen kan hebben voor de export van schapen. Door de aanwezigheid van een vee-opzichter hoopt men te bereiken, dat de aanmeldingsplicht voor besmettelijke veeziekten vollediger dan tot dusver het geval was, wordt nageleefd. V.V.V. TEXEL. (MOOI TEXEL.) Hotelhouders, pensionhouders en ver huurders van gemeubileerde huizen, die wensen te worden opgenomen in de bin nenkort verschijnende pensionlijsf, beho ren daarvan schriftelijk kennis te geven aan den secretaris van een der afdelingen van de V.V.V. te De Koog, Den Burg, De Cocksdorp-of Den Hoorn Met opgaven, welke na Woensdag 13 Maart a.s. worden ontvangen, kan geen rekening worden gehouden. De opgaven dienen te vermelden de na men, het aantal bedden (één- en twee persoons) en de tarieven. Met vermelding- nader overeen te komen" kan niet wor den volstaan. (Adv.) Tijdens een korte, doch daarom niet minder treffende plechtigheid in de bur gemeesterskamer is den heer Pisart. alle Texelaars wel bekend, Vrijdagochtend 'n fiets aangeboden. De heer Remmers, die namens het Witte Kruis het woord voerde, sprak zijn erkentelijkheid uit voor hel werk, dat de heer Pisart nu al zovele jaren in dienst der gemeenschap verricht en dat hij, on danks zijn hoge leeftijd, nog steeds hoopt vol te houden. Spr. was dankbaar, dat het Witte Kruis voor dit werk de beschikking over een rijwiel heeft gekregen en hij dankte tevens den burgemeester. die de gelegenheid bood tot de officiële aanbie ding van deze zo nodige tegemoetkoming in de drukke werkzaamheden van den volijverigen secretaris-penningmeester der Witte-Kruis-afdeling. Spr. was van mening, dat niemand meer behoefte heeft aan een rijwiel dan de heer Pisart al zijn er mensen, die er anders over den ken en hij hoopte, dat de heer P. er nog jarenlang gebruik van zal mogen maken In een korte toelichting verklaarde de burgemeester, dat de heer Pisart niet voor een banden-bon in aanmerking kwam. Toen kwam de heer Kelder op het sympathieke denkbeeld, het Witte Kruis een fiets beschikbaar te laten stellen De burgemeester sprak zijn bewondering uit voor den heer Pisart, die met zijn 85 ja ren een voorbeeld is voor vele jongeren. Hij wenste hem nog enige jaren het ge bruik van het rijwiel toe. De heer Van Heerwaaiden, leider van de Distributiedienst, merkte op, dat de heer P. wel is waar een fiets toegewezen heeft gekregen, doch deze nooit had aan gevraagd. Met een kleine formaliteit, het ondertekenen van de formulieren, die de heer v. H. reeds bij zich had, werd echter aan dit bezwaar tegemoetgekomen In een dankwoord zeide de heer Pisart „het bovenstuk is nog goed, maar soms willen de benen niet meer mee". Nu ech ter de fiets er is, hoopt hij zijn werk te kunnen voortzetten. Hij heeft in geen anderhalf jaar gefietst en zal de „Phil lips" uit Birmingham eerst even op zijn gemak gaan proberen. Hiermede was deze kleine plechtigheid ten einde. Met de door het Witte Kruis in bruikleen verstrekte fiets aan de hand verliet de 85-jarige het gemeentehuis. Voorzichtig-aan, mijnheer Pisart. De Texelse Courant wenst u nog menage rit toe in dienst van uw menslievend werk DOKTER VEENING S AFSCHEID. Het ligt in de bedoeling, dokter Vee- ning bij zijn vertrek een schilderij van Texel aan te bieden namens zijn oud patiënten. Degénen. die geen rechtstreeks bericht hebben gehad, zijn alsnog in de gelegenheid hun bijdrage te storten bij de volgende personen. W. N. Kelder en E. van den Ban, Den Burg; A. Backer, Oudeschild; Jac. Kie- wiet, De Koog; S. Lap, Den Hoorn 11; Mevr. Dros-Witte, Weststraat 24, Ooster end; Mevr. Meindertsma-Ybema, Eier land en Mevr. Zoetelief-Ran, De Cocks dorp. „DE TEXELSE REVUE". OUDESCHILD. De belangstelling voor de eerste uitvoering ten bate van de Kleu terschool was zo groot, dat de kaarten voor hedenavond reeds zijn uitverkocht. Daarom zal Zondag 10 Maart voor het zelfde doel nogmaals een opvoering wor den gegeven van „De Texelse Revue" en „Vaders Verjaardag". Er is bal na. O.V.V.-NIEUVVS. Zondag a.s. spelen we thuis tegen Texel 3. Zorgt, dat de punten voor ons zijn. Woensdag verwachten we alle leden op de laatste clubavond, waar dan meteen 1 ons boter en 1 ons suiker ingeleverd moet worden. B TEX. BOYS-NIEUWS. Voor Boys 1 nogmaals vastgesteld, te gen BKC op eigen veld. 11,45. Het 2e is vrij. Adsp. waarschijnlijk tegen Texel A. Adsp B naar ZDH. Zie verder in kastje. Het door ons Maandag j.l, georganiseerde vastenavondbal mag zeker geslaagd he len. Ondanks het tijdig sluitingsuur ging ieder voldaan huiswaarts. Een klein ba tig saldo voor onze vereniging loonde de moeite, die we ons gegeven haddefi. G.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1