w attenbeslrijdershoudt vol OOImoeien ze Gooi vuilnis niel neer lexelse scliapen geteisterde gebieden voor U.D.I. legde eer in mei „De Doorslag' Texel nam afscheid van Dr. Veening W al yebeurl er mol liel O eesliuis Katholieke Volksparlij vergaderde' Afscheid Ds. v.d. Leer loENSDAG 13 MAART 1946. 59e JAARGANG. No. 5994. EXELSCHE COURANT inze eerste rattenweek moet slagen, staat als een paal boven water! En hebben dat voor een goed deel in ;n hand. Wanneer de actie niet slaagt ben wij dat aan ons zelf te wijten, werking van de giftabletten is goed. worden door ratten en muizen gaar- opgenomen en het gebruik er van is r het knagend ongedierte dodelijk, is op diverse bedrijven reeds geble- Iemand vertelde ons. Onder de aan- it kwamen iedeie nacht ratten Vo- week op een avond heb ik tablet- uitgelegd en reeds vóór het naar bed n waren ze verdwenen, 'k Heb toen ieuw tabletten uitgelegd en in de it heb ik nogmaals gecontroleerd, er waren ze weg. 'k Heb er toen voor derde maal een aantal tabletten aan agd en nu bleven er een paar over. ratten merk ik niets meer. En een er vertelde. In een betrekkelijk klei- schuur legde ik 's avonds 25 tablet- uit. De volgende morgen vond ik er eén meer. 's Avonds werd er weer zelfde hoeveelheid uitgelegd en ook e waren 's morgens tot de laatste dwenen. Ook de derde avond heb ik op een gelijke portie getracteerd en bleven er twee tabletten over. Blijk- ir is het voor de langstaarten de laat- maaltijd geweest, want ze komen niet er in mijn schuur liet u, deze boeren hadden er slag van. hebben met na de eeiste keer ge- :ht Nu wacht ik het verder rustig af, ar ze hielden vol, totdat ze er zeker i waren, dat de ratten ,,hun buik dik lden gegeten". Op een flink boeren- lrijf is men met 25 of 50 tabletten niet lar Dat moeten er minstens 200 of 300 I. Stel u voor, u legt op een bepaalde lats 10 tabletten uit En u redeneert lus Wanneer een rat er twee gebruikt it-ie er an. En u kunt dus met die tabletten vijf ratten doden, Maar ik 1 me voor, dat een rat ook wel tien ta rtten lust En wanneer nu een rat irvoor gelegenheid krijgt, dan bereikt latuurlijk wel, dat die bepaalde rat de kortst mogelijke tijd vertrokken is, ar de nakomers vinden niets meer. jom moet u zich niet tevreden stel- met een enkele uitleg. U gaat net zo g door tot de tabletten niet meer wor- UITRE1KING BONKAARTEN 4e en 5e periode alsmede tabaks en versnaperingenkaartcn. 'e Den Burg op 14 Maart a.s. in het afaregebouw: 1-10 uur Kogerweg 22 en hoger, Juli- istr., Kogerstr 127. 10-11 Kogerstr 28 en hoger en Weverstr. nos 128. 12 Weverstr. 29 en hoger. 1,30-2,30 lhelminalaan 186. 2.30-3,30 Wilhel- nalaanJ37 en hoger en Molenstr. 141 0-4,30 Molenstr. 42 en hoger en luwstraat. te Den Burg op 15 Maart a.s. in het ïfaregebouw: 10 Schildereind nrs 162. 10-11 üldereind 62 en hoger. 11-12 Wijk B B lB 77. 1,30-2,30 wijk B nrs B 78 3 148. 2,30-3,30 wijk B nrs B 149 en [er. 3,30-4,00 voor hen die verzuimden n bonkaarten af te halen fledegebracht moeten worden alle mkaarten en inlegvellen van het ge- e gezin. Zelfverzorgers dienen het fverzorgersboekje ook mede te nemen enals de vorige keer kan er een keuze naakt worden tussen tabak, versnape- gen of gecombineerd. Mannelijke per- ïen, geboren in 1928 of vroeger kun- kiezen tussen een tabaks-versnape- igen of gecombineerde kaart. Vrouwe- ce personen geboren in 1928 of vroeger nnen kiezen tussen ten gecombineerde art of een versnaperingenkaart. De erige leeftijdsgroepen ontvangen een rsnapeiingenkaart Bepaal uw keuze uis en maak dit op de uitreiking be nd. (Publ. nr. 386). SLUITING TABAKSDETAILLISTEN. De sluiting van tabakszaken, welke in Texelse Courant van 9 Maart j.l. ïrd afgekondigd, gaat voorlopig, tot der order, NIET door Alle tabaksza- n met een tabakscodenummer kunnen regelmatig blijven verkopen en op gewone wijze bonnen inleveren ten itributiekantore. ANVRAGEN SCHOENENBONNEN. In afwachting van een nadere rege- ig aangaande de verstrekking en het nvragen van schoenenbonnen. deelt distnbutiedienst mede, dat tot nader ter geen bonnen meer uitgegeven wor- n en ook geen aanvraagformulieren •schikbaar worden gesteld Z|j, die nog in het bezit zijn van een hoenzegcl, moeten deze schoenzegel, lor 16 Maart a.s. bij een schocnhande- ar inleveren. Ruiling van niet ingele- rde bonnen' is straks, door welke om- mdigheden ook, NIET mogelijk. ZEEP VOOR VUILE ARBEID, ALSMEDE VOOR ARTSEN, ENZ. Ten behoeve van de 4e, 5e en 6e peri- te kunnen voor vuile arbeid formulie- n MD 223-73 worden afgehaald. Inge- formulieren dienen te beginnen op jhsdag 19 Maart met stamkaarten van trokkenen te worden aangeboden aan rt 2e loket, waarna direct de bonnen illen worden afgegeven Artsen enz., dienen het formulier MD 3-51 aan te vragen en ook met ingang 19 Maart tegen overlegging der talkaart de bonnen in ontvangst te ne ten, (Publ. no. 387) ALS ZE NU NIET DOODGAAN De rattenbestrijding is deze week begonnen en de verwachting is hoog gespannen. Jong en oud is in de weer om die gehate dieren uit te roeien. Ook Henk Witte Pzn., alhier, is mede ten strijde getrok ken. Als dat niet helpt dan.... Henk is n.l. tijdens zijn gedwongen ver blijf in Duitsland vorig jaarmeer malen in het huis van den beken den rattenvanger van Hameln thans in een café veranderd, ge weest. Zou het wonder zijn, als hij niet daardoor alleen al een streep je voor heeft op de andere ratten- verdelgers? den weggehaald. En_ wilt u dan weten of de ratten werkelijk dood zijn, dan zet u op dezelfde plaats iets neer, waarvan u weet dat ratten het gaarne eten Wordt ook daarvan niets gebruikt, dan kunt u tevreden zijn. Toch is het goed, om ook in dit geval na enige dagen nog maals tabletten uit te leggen. Nog een enkel woord aan het adres van hen, die menen dat rattenbestrijding op hun bedrijf niet nodig is. «Uit mede delingen van buren blijkt vaak het te gengestelde. Deze bedrijven blijven een gevaar vormen voor hun omgeving. Zelfs wanneer u mocht menen, dat op uw bedrijf geen ratten voorkomen is het een kleine moeite dit met behulp van de giftabletlen te onderzoeken. Kom. doe ook mee, want DOOD MOETEN ZE! Den Burg heeft een vuilnis-ophaal dienst, die wel is waar niet ideaal is, maar toch regelmatig zorgt voor het op halen van het htiisvuil. Niettemin wonen er in Den Burg heel wat mensen, die het gemakkelijker vinden, hun huisvuil eenvoudig hier of daar neer te smijten. Dit euvel had allengs zulke afmetingen aangenomen, dat de gemeente zich Vrij dag j.l. genoodzaakt zag, deze particulie re vuilnisbeltjes, o.m achter de Wilhel- minalaan en bij de Emmalaan, op te ruimen Het naar buiten gooien van vuilnis is inderdaad een zeer gemakkelijke werk wijze Maar het is ook onaesthetisch, on hygiënisch en zelfs gevaarlijk. En het werkt bovendien de rattenplaag, die Texel nu met man en macht bestrijdt, in de hand. Laat men dit bedenken, voordat men zijn vuilnis ergens langs de openbare weg deponeert De buitendorpen kunnen binnenkort ook een ophaaldienst verwachten. Welke goede reputatie het Texelse schaap ook elders in den lande geniet, werd dezer dagen bewezen, toen een commissie uit Limburg in opdracht van Volksherstel ons eiland bezocht voor het aankopen van wolvee voor de geteister de gebieden. Geleid door den heer H. Keesom, bezocht de commissie verschil lende schapenhouders; zij kocht in totaal 360 schapen, w.o. twee grote partijen n.l. van 100 en van 140 stuks. Een week tevoren waren reeds 100 schapen aange kocht en Zaterdag j.l werden voor het zelfde doel 40 drachtige koeien gekocht. De schapen zijn direct per T.E.S.O. naar Den Helder vervoerd, vanwaar zij per auto naar Limburg werden gebracht; de koeien gaan Donderdag a.s. op de zelfde wijze naar de plaats harer be stemming DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Bezoek van Amerikaanse gezinden. Doops- Vrijdag 15 Maart ,'s avonds 8 uur pre cies, wordt in de Doopsgezinde kerk te Den Burg een samenkomst gehouden, waar door enkele vooraanstaande Ame rikaanse Mennonieten het woord ge voerd zal worden. O a. zal er gesproken worden door den leider van het Hulp werk (Relief Service) in Europa, over de Doopsgezinden in U.S.A en Canada, Om ook de buitendorpen in de gelegen heid te stellen deze samenkomst bij te wonen zullen er bussen rijden van De Koog. Oosterend en De Waal 1). De bus van Oosterend gaat door het Noorden en Spang via De Waal naar Den Burg. Men stelle zich, ook in verband met de boven niet genoemde dorpen, in verbinding met de commissieleden en diakenen, die in het bericht over de goederenuitdeling genoemd zijn 1) en mogelijk Den Hoorn AMERIKAANS MIDDEL TEGEN SCHAPENSCIIURFT BESCHIKBAAR. De Veeartsenij kundige Dienst is er in geslaagd de hand te leggen op een uit Amerika ingevoerd middel tegen scha- penschurft, Cooper's tick dip genaamd. Dit middel, waarvan de import wegens het sterk in aantal toenemen van geval len van schapenschurft door de veehou ders met vreugde zal worden begroet, is een vloeistof, die tachtig maal verdund moet worden Het middel wordt alleen afgegeven op advies van de Veeartsenijkundige Dienst. Belanghebbenden dienen zich te wenden tot de inspecteurs van deze Dienst in de verschillende districten of tot practise- rende dierenartsen. De hartelijkheid, waarmede de oud patiënten van dr. Veening Vrijdagmid dag afscheid hebben genomen van den beminden chirurg van 't Noodziekenhuis, vormde het beste bewijs, hoezeer zijn werk in de bijna vijf jaren, welke hij op Texel heeft doorgebracht, wordt ge waardeerd. De raadzaal was geheel ge vuld, toen burgemeester Rehorst den scheidenden geneesheer en zijn echtge note toesprak. ,,Ik kan me zo voorstellen, aldus de burgemeester, dat u zich thans, evenals de patiënten op de operatietafel, afvraagt of het pijn zal doen. Wij willen u van middag naar behoren doorzagen, maar wij verzekeren u tevens, dat het in orde zal komen". Spr. herinnert aan de bewogen da gen, die dr. Veening op ons eiland heeft beleefd sinds hij zich in Juli 1941 hier vestigde, dagen, waaraan hij straks zon der twijfel met weemoed zal terugden ken, want hij. had dankbaar werk niet dankbare patiënten. Gaarné had het ge meentebestuur u gehouden, maar een be volking van 9000 zielen biedt geen em plooi voor een chirurg. Wij eerbiedigen daarom uw wens om te vertrekken Na mens het gemeentebestuur biedt spr. een bloemenmand aan, spreekt zijn dank uit voor dr. Veening's trouwe plichts vervulling en hoopt, dat de scheidende arts nog vaak aan Texel mag terugden ken. De heer Van den Ban spreekt als zijn overtuiging uit, dat een huldiging wel is waar niet in de geest van dr. Veening is, maar de oud-patiënten denken daar nu eenmaal anders over. Spr. herinnert aan de tijd, waarin de heer Kiewiet en hij als „staatsgevaarlijke" patiënten in het noodziekenhuis verbleven, waar zij, dank zij hun betrekkelijk goede ge zondheid, rustig konden rondlopen en hun „gevangenisdirecteur" waarnemen. In die tijd heeft de heer v. d. Ban grote bewondering voor dr. Veening gekre gen. Hij was een dokter, die zich ten volle gaf en het vertrouwen won van zijn patiënten. „U gaf zich met volledige toewijding in de strijd met de dood. Wij weten wat u gedaan heeft in de tijd van de Rus sen-opstand. U heeft ontzettend veel voor Texel gedaan". Daarom wil spreker namens de oud patiënten zeggen, hoe dankbaar Texel is; hij wenst hem bevrediging bij zijn nieu we taak en biedt als blijk van waarde ring een schilderij aan, dat wordt ver vaardigd door mej. Zwanenburg. Het is wel is waar niet gereed, maar aangezien mevrouw Veening voorlopig Texel nog niet zal verlaten, is er ruimschoots gele genheid voor de afwerking te zorgen Namens het personeel van het Nood ziekenhuis en het Raadhuis spreekt de heer Broekman, die de vriendschappe lijke samenwerking met dr. Veening roemt. „Wat u in de April-maand van 1945 deed, zullen wij nooit vergeten". Als huldeblijk biedt het personeel van het Noodziekenhuis en het Raadhuis een aquarel aan, te vervaardigen door den heer Wim Mulder Met enige woorden dankt dr. Veening voor de hulde, hem gebracht. Het af scheid kost hem moeite, want de jaren, die hij hier heeft doorgebracht, zijn vol van herinneringen, maar met het oog op de toekomst moest hij het besluit ne men, te gaan. „Ik heb hier altijd met veel plezier gewerkt en de waardering der bevolking schonk mij vreugde bij 't werk". Dr. Veennig getuigt van zijn dank voor alles, waarmede de Texelse bevolking zijn gezin heeft geholpen Zijn twee zoons zijn hier geboren en dus zal Texel steeds een warme plaats be houden in zijn hart Hij dankt voor de hartelijke woorden en de huldeblijken, die een ereplaats in zijn huis zullen in nemen. Daar mevr. Veening voorlopig op Texel blijft wonen, zal dr. Veening van tijd tot tijd naar hier terugkeren Met een handdruk nemen de aanwe zigen afscheid van mevr. Veening en den beminden chirurg, dien zij node zien vertrekken iiae Voor en na worden de overblijfselen van de verwoeste percelen te Den Burg met de grond gelijk gemaakt Alleen het oude weeshuis aan het nauwste gedeelte van de Parkstraat, dat wij vroeger reeds een sta-in-de-weg hebben genoemd, staat er nog steeds. Informerende naar de oorzaak hier van, vernamen wij, dat Monumentenzorg te Den Haag zich met het geval schijnt te hebben bemoeid en de afbraak voor lopig zou zijn opgeschort. De reden hiervan zal iederen Texelaar een raadsel zijn. Het gebouw munt in geen enkel op zicht uit door fraaiheid of karakteristie ke bouw; het is alleen maar lelijk, bouwvallig en hinderlijk en het feit, dat Ada van Holland er in vroeger eeuwen zou hebben vertoefd, mag geen reden zijn om het in stand te houden, nu af braak alleen maar een verbetering kan betekenen. Van gemeentewege heeft men reeds inlichtingen in Den Haag gevraagd, doch tot nu toe geen antwoord ontvangen. U.D I. heeft een naam hoog te houden en het is dus begrijpelijk, dat wij met meer dan gêwone belangstelling uitza gen naar de opvoering van „De Door slag", een ernstig en laten we het maar direct verklappen enigszins ge heimzinnig stuk van liefde en criminali teit, dat zeker geschikt is om een aan dachtig publiek een avond van spanning envoldoening te bezorgen. Inder daad: het is met voldoening geweest, dat wij deze avond bijwoonden en het lijdt geen twijfel, of wij stonden daarin niel alleen. Dit vond zijn oorzaak zowel in de keuze van het stuk als in de kwaliteit van het spel, dat, klein? „schoonheids- fouten" daargelaten, zeker op een hoog peil stond. In de eerste plaats geldt dit voor de hoofdrollen. Zonder overdrijving mogen wij zeggen, dat U.D.I. in mevrouw De Winter een actrice van formaat bezit, die, volkomen rustig en beheerst spe lende, in een hoge eisen stellende rol, aan de opvoering kleur en inhoud gaf, daarbij terzijde gestaan door de heren Gerard Bakker en Theo Witte, die volle dig waren ingespeeld en zich prijzens waardig van hun taak kweten. De be drogen echtgenoot, de heer A. de Wilt, bezorgde ons ogenblikken van oprecht medelijden, waarmede alleen maar ge zegd wil zijn, dat hij een juiste opvatting bleek te hebben van de rol, welke hem was toebedeeld; de heer Poel was (hoe kan het anders7) een dienstvaardige huisknecht, de heer Room een ietwat droge maar daarom niet minder ver dienstelijke bedrijfsleider en mej D Zpetelief bleek als bedrogen, ontslagen Vrijdagavond 8 Maart kwam een flink getal leden van de R.K. Staatspartij in De Zwaan bijeen. Voorzitter J Buisman opende met er op té wijzen, dat er na de laatste vergadering grote veranderin gen hebben plaats gehad v a. dat de Staatspartij overgegaan is naar de Kath. Volkspartij, toegankelijk voor iedereen. Vervolgens wees hij op de noodzaak, dat alle katholieken zich weer vast aaneen sluiten, gezien de politieke gebeurtenis sen in Frankrijk en België. Het is de wens van het hoofdbestuur, dat het be stuur af zal treden. Van de 7 bestuurs leden stelt alleen de heer Mich. Bakker zich herkiesbaar. Nadat alle aanwezigen zich als lid van de Kath. Volkspartij hebben opgegeven, wordt tot verkiezing overgegaan. Na veel stemmen komt de volgende uitslag: Tot voorz. afd. Den Burg Kath. Volks partij wordt gekozen de heer Mich. Bak ker, Laagte. De overige nieuwe bestuurs leden zijn: C. Kager, 't Noorden; C. Com mandeur, Den Burg; S. Hin, Den Hoorn; J Kuip, De Westen; E. Groot en Leo Dijt, Den Burg. Het nieuwe bestuur heeft be sloten zo spoedig mogelijk een spreker te laten komen en zal overgaan tot een groot opgezette actie voor ledenwer ving. De contributie zal bedragen fl, per jaar, voor man en vrouw zal men f 1,50 dienen te betalen. „HET LICHT IN DE NACHT". DE COCKSDORP. De opvoering van Inte Onsman's toneelspel „Het licht in de nacht" door de toneelvereniging „Her leving" is in elk opzicht een succes ge worden. Ondanks het feil, dat dit stuk zware eisen stelt aan de spelers, was de weergave zuiver en de speelsters en spelers gaven blijk, een juiste opvatting te hebben van hun rollen. De zaal was geheel bezet, een langdurig applaus be wees, hoe het publiek medeleefde en hoe zeer het gebodene op prijs werd gesteld Ook de grimage was uitstekend. De avond werd besloten met een gezellig bal, door goede dansmuziek begeleid. Dat de zaal voor de tweede voorstel ling direct reeds was uitverkocht bewijst, dat men een goed stuk weet te waarde ren. Zondag 17 Maart treedt „Herleving" op in „De Toekomst" te De Koog GEMEENTEAVOND. DE WAAL. Vanavond wordt in het Noodzaaltje van de N.H Pastorie alhier een gemeenteavond voor leden en be langstellenden gehouden. De avond zal worden afgewisseld met een aardige ver loting ten bate van het Bouwfonds. Van de gelegenheid prijzen voor deze verlo ting in te leveren werd een behoorlijk gebruik gemaakt, zodat er een aardige verloting op touw kan worden gezet. Belangstellenden, hebt u nog wat, brengt het nog gauw en kom vanavond NIEUWS IN HET KORT. Sinaasappelen. Personen, geboren in 1925 of vroeger, komen in aanmerking voor 500 gram sinaasappelen. Zij moeten daartoe uiterlijk 16 Maart bon A 16 der bonkaart KA 603 tegen ontvangstbewijs inleveren bij een detaillist in groenten en fruit. Verkiezingen. De verkiezingen voor de Tweede Kamer zullen plaats hebben op 17 Mei (candidaatstelling 9 April), die voor de Prov. Staten op 29 Mei (candi daatstelling 9 April), voor de gemeente raden 26 Juli (candidaatstelling 11 Juni) Hereniging. De Gereformeerde Kerken in Hersteld Verband en de Ned. Herv. Kerk hebben besloten tot hereniging, welke zal plaats hebben op 15 Mei. Pension verkocht. De heer D. Eelman van Oosterend heeft dezer dagen het be kende pension aan de Emmalaan te Den Burg gekocht van dames Schrama en Bakker, die dit pension 16 jaar lang heb ben gehouden. en op het gladde pad geraakt fabrieks meisje, een zeer aanvaardbare figuur. Als sluwe, rechtsgeleerde en ontrouwe echtgenote leek mej. G Dijt ons het sterkste in haar zwakke ogenblik ken. Aan de verleiding, iets over het stuk zelf te vertellen, willen wij weerstand bieden; zij, die de beide eerste keren achter het net visten (de opvoering van 15 Maart is ook reeds uitverkocht) krij gen. naar voorzitter v.d. Meulen aan het slot mededeelde, op 29 Maart de gele genheid te delen in de grote voldoening, welke het aanschouwen van dit ama- teurspel ons heeft geschonken. U.D.I. heeft zijn naam hoog gehouden; dat is zonder enig voorbehoud onze con clusie en de derde opvoering op 29 dezer is ten volle gerechtvaardigd. Het publiek, waaronder zich ook burgemees ter Rehorst en zijn dochter bevonden, heeft met een dankbaar en langdurig applaus blijk gegeven van zijn grote te vredenheid. OOSTEREND. Zondagmiddag 3 Maart nam Ds. v. d. Leer afscheid van de Geref. Kerk te Oosterend, welke gemeente hij bijna 19 jaar gediend heeft. De dienst ving aan met het zingen van Ps. 103:1-2 en voorlezing van de geloofs belijdenis. Na het voorlezen van Ps. 103 ging de scheidende leraar voor in gebed. De afscheidspredikatie was naar aanlei ding van Pred. 7 vers 8a: „Het einde eens dings is beter dan zijn begin". Dit is de laatste maal, aMus spr., dat ik als dienaar van Jezus Christus de blijde boodschap mag verkondigen. De aange haalde tekst wil geen onvriendelijkheid zijn, alsof het heengaan voor uw leraar prettiger is dan zijn intrede, maar wij moeten dit zien als een proces, dat zijn voleindiging vindt wanneer de laatste zondaar bekeerd is. Wanneer een mens Jezus niet als zijn verlosser erkent, dan is het einde slechter dan het begin, maar wie Hem als Heiland heeft aangenomen, diens einde is wel beter, omdat het een ingaan in de vreugde des Heren zijn zal Na deze afscheidspredikatie legden de nieuwe lidmaten der gemeente hun belij denis des geloofs af. In een persoonlijk woord nam Ds. v. d. Leer achtereenvolgens afscheid van de kerkeraad, zijn catechisanten, de Jeugd verenigingen en de gemeente in haar ge heel. Spr. dankte Ds. Pos, die door onge steldheid afwezig was hartelijk voor zijn collegialiteit en steun en wenste hem Gods zegen toe in z'n arbeid. Met vreugde gewaagde spr. er van, dat de kring Den Burg zó was uitgegroeid, dat er een pce- dikant beroepen kon worden en dat -er reeds plannen zijn tot het bouwen van een Geref. kerk aan Den Burg. Namens kerkeraad en gemeente sprak ouderling Van den Brink Ds. v. d. Leer in hartelijke bewoordingen toe. Hierop zong de gemeente staande Ps. 121:4 „De Heer zal u steeds gadeslaan" Na 't dankgebed namen de gemeente leden met een handdruk afscheid van Ds en Mevrouw van der Leer. MEER MELK VOOR KINDEREN TOT EN MET 4 JAAR. Als gevolg van de vergroting der melkproductie zullen de kinderen van de E- en D-groep (0 t.m. 4 jaar), met in gang van 17 Maart weer 6 liter melk per week krijgen. Zodra de omvang der productie zulks toelaat, zullen ook de andere consumentengroepen weer de vroegere rantsoenen ontvangen (B- en C-groep 3Vs liter, A-groep 2 liter.) OPHEFFING VAN CHRISTELIJK HISTORISCHE UNIE, AFD TEXEL. In een op Maandag j.l. gehouden le denvergadering van de Chr. Historische Unie, afd. Texel, werd met algemene stemmen besloten de afdeling op te hef fen, omdat men niet accoord kon gaan met het besluit van de op 27 Februari gehouden landelijke vergadering om in nader contact te treden met de -A.R. Partij. Met grote meerderheid van stem men werd daarna besloten over te gaan naar de Partij van de Arbeid. KUNSTMEST VOOR PARTICULIEREN. Het is mogelijk gebleken, aan particu lieren, die minder dan 10 are cultuur grond in gebruik hebben, voor de teelt van voedingsgewassen, een bescheiden hoeveelheid kunstmeststoffen bonloos ter beschikking te stellen. De detaillisten dienen de hun voor dit doel verstrekte toewijzing zo goed mogelijk onder hun afnemers te verdelen naar rato van de in gebruik zijnde oppervlakte grond. Be langhebbenden, d.w.z. zij die een volks tuin of particuliere tuin hebben (volks tuincomplexen vallen builen deze rege ling), dienen zich zo spoedig mogelijk bij hun handelaar te laten inschrijven. THEE IN PLAATS VAN KOFFIE. Het laatst beschikbaar gestelde rant soen koffie zal voor 2 weken langer toe reikend moeten zijn dan oorspronkelijk het plan was De eerstvolgende bon zal pas op 7 April aangewezen worden en en het daarop verkrijgbaar te stellen rantsoen zal eveneens voor 6 weken zijn. Ter compensatie van de over deze twee perioden van 6 weken uitvallende koffiebon zal op 23 Maart een extra bon voor 50 gram thee bekend gemaakt worden. TEXELSE MARKT. Den Burg, 11 Maart 1946. Aangevoerd: 5 koeien, 19 varkens, 30 n kalveren (levéring); 1 koe f 500,

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1