Ni ieuwe l>o nnen <lv v.v.v. AND1DAATSTELL1NG Hoe zullen de werkzaamheden in 1946 lonen in de landbouw verlopen m W koe lil eer schapen verkoc Veel cveriiio Lente Ds: Papineau Salm nam alsclieitl Sovvjet-aulorileiten op I exel DOOD moeten ze V orzoeL van Serviesgoed elc. Slechte weg eist een dode Plannen voor Mei TEKDAG 23 MAART 1916. 59e JAARGANG. No. 5997. EXELSCHE COURANT de le helft van de 4e periode 1946 (17 tot en met 30 Maart) onkaarten KA, KB, KC 604 is 250 gram jam, stroop, enz. is 50 gram thee is 3 doosjes lucifers onkaarten LA, LB, LC 604 0 melk is l'/s liter melk 0, C 20 melk is 3 liter melk aardappelen is 2 kg. aardappelen onkaarten KD, KE 604 is 250 gr. jam, stroop, enz is 3 doosjes lucifers onkaarten LD, LE 604 0, E 20 melk is 6 liter melk aardappelen is-1 kg. aardappelen abakskaarten enz. ïs 2 rants, rook- of shagtabak (geen sigaren of sigaretten) is 100 gr. chocolade of suikerw. is 100 gr. chocolade of suikerw. ovengenoemde bonnen kunnen reeds Vrijdag 22 Maart a.s. worden ge- ikt, met uitzondering van de bonnen r melk en aardappelen, waarop eerst ingang van Maandag 25 Maart mag •den afgeleverd. (Publ. no. 392.) [COLENBONNEN 47, 48, 49 cn 50. egenen, die nog in het bezit mochten van kolenbonnen 47, 43, 49 en 50, ïen deze ten spoedigste bij den han- ïar, bij wien zij staan ingeschreven, ie leveren, aangezien deze bonnen op Maart 1946 definitief hun geldigheid en hebben verloren. oor de Tweede Kamer der Staten Generaal cn voor de Provinciale Staten. e Burgemeester van Texel brengt ter pbare kennis, dat op 9 April a.s. zal ats hebben de candidaatstelling voor Tweede Kamer der Staten Generaal voor de Provinciale Staten. Op die kunnen, van des voormiddags 9 uur des namiddags 4 uur, bij den voor- er van het hoofdstembureau in de sknng ter secretarie der gemeente Helder, worden ingeleverd lijsten candidaten als bedoeld in artikel 35 Kieswet. 'oor nadere bijzonderheden wordt wezen naar de aangeplakte publica- 'exel, 21 Maart 1946. De Burgemeester van Texel. REHORST. ROTKREUPEL. )e Burgemeester van Texel maakt be id, dat op de hierna volgende bedrijver kreupel heerst. ïebr. an Andel, Eendracht; D. Boer st Jzn., Hoornderweg; B. Bakker, Ko- weg. edere vorige opgave is hiermede ver- len. 'exel, 22 Maar' 1946. De Burgemeester voornoemd, Mr. G. D REHORST. 1ANVRAGEN TEWERKSTELLING GEDETINEERDEN. )e directeur van het Plaatselijk Ar- dsbureau vestigt de aandacht van ftgevers in de landbouw en aanver- nte bedrijven op de mogelijkheid tot indienen van aanvragen voor te- rkstelling van gedetineerden voor het nende seizoen. n verband met de te treffen voorbe den de maatregelen is het dringend ge- nst. dat alle aanvragen bij 't Arbeids- reau zijn ingediend vóór Donderdag Maart. )e commissie is samengesteld uit de gende personen Joh. v. Maldegem, 'rland E 121; W. Eelman, Bosweg 14, sterend; J. M. Bakker, Hoornderweg H. J. Keijser, Waalderstr. 1, Den J. de Graaf MAVzn Eierland E 86; Grisnigt, De Hal B7, voor de Bond loondorsers; J. List, Kogerweg K 71, Ver. v. Bloembollenkwekers, terwijl Westdorp (Oogstopzichter) en K. •epker (dir. PI. Arb. Bureau) zijn toe- oegd als adviserende leden. AANBESTEDING VAN SLOPINGS- :RK VAN 33 PERCELEN OP TEXEL. 27 Maart heeft de aanbesteding iats van het slopen van 33 percelen in gemeente Xexel. Deze aanbesteding •'ft betrekking op. in Eierland: de percelen E 6 en 7, E E 106 tot en met E 109, E 13 t m E 110a, E 10, E 72, E 131. In De Waal: 15-13. 8. 39 t m. 43. 14. In De Koog: 9, K 50 In De Cocksdorp. 12 45. 139, 141-143 "6, C 89a. (Zie adv.) RICHTPRIJS VOOR TARWE, t ministerie van Landbouw etc. deelt ide, dat de richtprijs van tarwe een 'den hoger zal worden gesteld dan die 'n gerst. HOE LAAT? AmsterdamTexel 'n A'dam 6,21 10,35 13,35 to Alkmaar 8,47 12,35 16,30 to Den Helder 10,30 15.30a) 18,30 TexelAmsterdam in Texel 8,- 8- 14— a) 17 in Den Helder 9,25b) 10,35 18,20 an Alkmaar 10,55b) 13,55 19,55 tok. A'dam 12,15b) 15,15 21,15 Zondags niet. b) alleen Zondags ZON, MAAN EN HOOGWATER. De zon komt 23 Maart op om 6,35; on- :r 6,59. I$aan: 25 Maart L.K., 2 April •M. Hoog water ter rede van Texel: 24 aart 1,54 en 2,11. 25 Maart 2,31 en 2,51. Maart 3,15 en 3,44. 27 Maart 4,18 en ®1. 28 Maart 5,49 en 6,37. 29 Maart en 7,57. 30 Maart 8.28 en 8,56. '7, Over deze urgente vraag hebben de besturen van de diverse landbouworgani saties, twee vertegenwoordigers "van het Arbeidsbureau en twee vertegenwoordi gers van Bureau Oogstvoorziening zich op Donderdag 14 Maart j.l. beraden en naar mogelijkheden uitgezien om dit verloop zo goed mogelijk te doen zijn. De bijeenkomst stond onder leiding van den heer J. Graaf M.Wzn. Hij schet ste in het kort de grote moeilijkheden t.o. van het arbeidsvraagstuk en zeide, dat het de bedoeling was, dit probleem onder de ogen te zien en te trachten door gemeenschappelijk overleg tot een goede verdeling van arbeidskrachten te komen. De heer Sloof, van het Gewestelijk Ar beidsbureau te Alkmaar veronderstelde, dat het wel niet mogelijk zou zijn, op Texel oogstcolonnes le krijgen en deze on der te brengen. Onderbrenging bij parti culieren is eveneens wel uitgesloten. Hij betoogde verder, dat er in het zuiden des lands nog wel 400 a 500 vrije ar beidskrachten beschikbaar waren. Naar zijn mening moest er naar gësteefd wor den, een kern van vaste arbeiders te krijgen Het woningvraagstuk speelt hier echter een belangrijke rol Bureau Oogst voorziening geeft Texel voorrang en vol le medewerking. Ook fijn er in het zui den des lands nog een 1500 landarbeiders bij de D-UAV. geplaatst, waarvoor in de landbouw geen,emplooi is te vinden. De heer Van Veen van Bureau Oogst voorziening. merkt op. dat de Wieringer- meer dit jaar niet veel extra arbeids krachten zal vragen, aangezien de aard appelteelt aldaar maar 50 pet. van het normale bedraagt. Echter is het ver voerprobleem groter geworden, daar dit voortaan voor rekening van den werkge ver is, binnen een straal van 10 a 15 km. Hij stelt vast, dat het vervoer van de bekende ..Kennemers" op Texel heeft bedragen f 900 en dat der gedetineerden f 16000,Over het gehele land bedroeg dit f 3 millioen. Alleen wanneer de oogst in gevaar is, wordt ruim ingegrepen, wat het gratis vervoer betreft. Hoewel er een zeer groot gebrek aan woningruimte bestaat op Texel, aarzelt de woningcommissie niet om landarbei dersgezinnen Wier toe te laten, en zo di verse werkgevers van arbeidskrachten te voorzien Naar voren werd o.a. gebracht de op voering van de lonen Algemeen was men van mening, dat dit zoveel mogelijk vermeden moest worden, en men zich diende te houden aan de contractlonen. De moeilijkheden, welke hier aanwezig waren, werden wel gevoeld, vnl. voor die bedrijven, die verafgelegen waren. Gedacht werd aan een overbruggingsmo- gelijkheid, door een toeslag te geven op de afstand tussen huis en werkobject. Uit de besprekingen kwam wel vast te staan, dat de landbouw in hoofdzaak aan gewezen zal zijn op gedetineerden Om hiervan een zo nuttig en economisch mo gelijk gebruik te maken, werd besloten om een commissie samen te stellen van de diverse landbouworganisaties, bene vens de Bond van loondorsers en de bloembollenvereniging. Deze commissie Dinsdag j.l. arriveerde wederom een commissie op Texel om schapen aan te kopen voor Limburgs Landbouwherstel. Namens den Prov. Voedselcomm. heeft de P.B.H. de leiding toevertrouwd aan den heer Th. Hin. Onder zijn leiding wer den vooral de kleinere bedrijven bezocht, de eerste dag 16, de 2e dag omstreeks 20. In totaal werden ongeveer 200 scha pen gekocht. De grootste koop bedroeg 40 stuks. TESO was zo bereidwillig Za terdagmorgen een extra boot voor het vervoer te laten varen. De Limburgers waren enthousiast over het vrijwillige aanbod der Texelse scha penhouders; zij hopen binnenkort nog maals te komen voor het kopen van lam meren. schapen en enterlingen of scha pen, die eind April moeten lammeren Houders van wolvee kunnen nu reeds hun aanbod schriftelijk indienen uitslui tend bij den heer Th. Hin, Eendekooi. Gezien het doel van de kopers zal in de eerste plaats worden gelet op kwali teit van de wol. Daar het herhaaldelijk voorkomt, dat kalveren op de leveringsmarkt worden aangevoerd door knechts, buren, vracht rijders, e.d. die geen duidelijke naam, org. no. en adres van den leverancier kunnen opgeven, kan het voorkomen, dat deze kalveren onjuist geboekt worden. Om dit te voorkomen zullen voortaan kalveren, welke niet door den leveran- .cier zelf, dus door knechts, buren, vrachtrijders, e.d. worden aangevoerd, en welke niet van een briefje met dui delijke naam, org. no. en adres van den leverancier zijn vergezeld, worden GE WEIGERD. Ook worden de leveranciers van koeien Verzocht rechts boven op de lastgeving de naam van den handelaar te plaatsen Wanneer bij de levering van stieren, ouder dan 8 dagen, geen schets aan den Marktadm. wordt overhandigd, mag deze geen geldige leveringsbon verstrekken. Marktadm. Texel. GIFTEN ALG. WIJKVERPLEGING. H. D., Westergeest f 10,De G., Den Burg f 5,N. N., Den Burg f 2,50K. K.. De Waal 'f 2,50; K., Dennen f 1,—; C. S., Dennen f 2.50. Overschot Dansclub f 7,50 zal binnenkort besprekingen voeren en maatregelen zien te treffen tot een zo economisch mogelijke verdeling van werkzaamheden en vervoer. Een grote mate van samenwerking zal moeten wor den betracht om alles een vlot verloop te doen hebben. O.a. de z g burenhulp zal in ruime mate moeten worden toe gepast. Vanwege de kampleiding en commandant gezagstroepen is de volle medewerking toegezegd Op alle land bouwers moet dan ook een dringend be roep worden gedaan om eventuele rege lingen, welke getroffen zullen worden door bovengenoemde commissie, tenvolle te steunen Wij konden constateren, dat er een goede wil aanwezig was tot samenwer ken. Begrip werd getoond voor de grote moeilijkheden die te overwinnen zijn. Doch ook een begrijpen, dat door ge meenschappelijk werken deze moeilijk heden te overwinnen zijn. De Oogstopzichter, J. WESTDORP. De lente, de lente is weer in het land Je ruikt het, je proeft het, je ziet het. Komt, vlucht uit uw huis, zet de zorgen aan kant, Het voorjaar is daaf, dus geniet het. Te lanq heeft de winter ons nu reeds geplaagd, (Met tegenzin, dat wij het namen). Maar thans heeft de lente de winter verjaagd; Gooi open de deuren en ramen. Het kleurt weer van sneeuwklok en crocussen bont, Het leeft weer aan heesters en bomen. De lamm'ren, de eersten, zij dart'len weer rond. Hei, mensen, de Lent' is gekomen. De Lente zij spreekt weer van leven en bloei, Bij al wat zo wreed werd geschonden. Och. dat toch de mensen met al hun qeknoei, Die taal van de Lente verstonden HU1B DE RIJMELAAR. Voor een tot de uiterste hoeken ge vuld kerkgebouw nam Ds. Papineau Salm Zondagmiddag afscheid van de Ned. Herv. Gemeenten van De Cocks dorp en Eierland. Machtig klonk het ,,'k Zal eeuwig zingen van Gods goedertie- renheên". waarmee d^eze dienst werd aangevangen. Na voorlezing van 2 Cor. 5:11-21 ea 2 Tim. 2:1-14, ging de schei dende leraar voor in gebed. De afscheidsprediking was naar aan leiding van 2 Tim. 2:8a. „Houd in ge dachtenis dat Jezus Christus uit de do-, den is opgewekt". Spr. begon met le zeggen, *dat deze dag een mijlpaal "betekende voor de gemeen te en den herder zelf. Door de jaren zijn beiden op elkaar ingesteld en hebben zij wederkerig invloed op elkaar uitge oefend. Spr. erkende, tekort te zijn ge komen en vroeg de gemeente zijn fouterr in de naam van Jezus te willen ver geven. Toch, aldus spr., moeten wij niet de nadruk op liet menselijke leggen, maar moeten onze -gedachten op Jezus Christus gericht zijn. De Bijbel wijst er op iedere bladzijde op, dat Hij de Heer is. Vergeet alles, wat ik gedaan of niet gedaan heb, maar vergeet Jezus nooit. Wij willen zo graag van twee wallen eten. het leven genieten en toch de band met God met verbreken, maar God Woensdag kreeg Texel bezoek van den Sowjet-ambassadeur. die vergezeld was een aantal civiele en militaire attaché's, alsmede van den marine-commandant van Den Helder. In gezelschap van bur gemeester Rehorst en den marine-com mandant van Texel werd een bezoek gebracht aan het Russische kerkhof aan de Hoge Berg, waar de bezoekers twee kransen legden. De besprekingen, die met den burge meester werden gevoerd over de plan nen, welke het gemeentebestuur heeft met betrekking tot de verzorging van de graven der Georgiërs en het opgraven en overbrengen der verspreide stoffelijke resten van Russische militairen, verlie pen bevredigend. Van Russische zijde verklaarde men zich volledig accoord met de opvattingen van 't gemeentebe stuur dienaangaande. Enige der attaché's zullen voorlopig op Texel blijven ten einde aan de ver spreide graven en de massagraven een bezoek te kunnen brengen. HERBOREN CASINO. Van buiten heet het nog AS NO, maar van binnen hebben reeds verscheidene veranderingen plaats gehad, die onge twijfeld als verbeteringen mogen worden aangemerkt. Daar is in de eerste plaats de definitieve scheiding van café en zaal, voorts de schepping van een garde robe (nu nog in staat van geboorte), als mede een reeks wijzigingen, die het le ven van den bezoeker en. naar we hopen, ook dat van den exploitant zullen ver aangenamen. Er is getimmerd en ge schilderd en de geur van verse verf ge tuigt nog van de verrichte werkzaamhe den, zoals een aantal bloemstukken en bouquetten getuigt van de belangstelling van zaken- en andere vrienden. De heer De Veij heeft nog meer op het program* ma staan, waarover we niet spreken, omdat er nu eenmaal verrassingen in de wereld moeten blijven. Voor het ogen blik: Good luck! BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 15 tot en met 21 Maart 1946. Geboren: Teunis zv Simon Kikkert en Rennetje de Smit Jacob zv Adriaan A Westdorp en Feitje Timmer. Jan zv Jo hannes K. v d. Hoek en Trijntje Barhorst. Aly dv Jacob Vlaming en Antje Vermeu len Jan Huibert zv Jan S. Dros en Antje H. Kuyper. Ondertrouwd: Gerrit van der Vecht en Ariaanlje Krul. Petrus Nicolaas van Til burg en Joanna A. Jannes. Getrouwd: Jacob Bevaart en Dieuwer- tje M. Bremer Cornelis Visser en Griet je N. Henstra Overleden: Andries J. Jonker, 66 jaar, wedn. v. H. A Hoogenkamp. Jacob Bak ker, 10 mnd. August Zegel, 23 jaar., on- geh. Willemina Abbenes, 76 jaar, wed. v G. Wilner en S. Jonker. Maria Catharina Kuiper, 77 jaar, wed. v. P. C. Koning. Gevonden sleutel, naaldenkoker, want. vraagt alles van ons. Jezus neemt alle schuld van ons weg en heeft daar alles, ja, Zijn leven voor opgeofferd. Dat offer is dan ook de kern van de Bijbelse bood schap en nimmer mag de kerk dat ver geten Het kruis van Christus is het cen trum, maar het is niet het laatste. Na Goede Vrijdag wordt het Pasen, na het kruis komt de hof van Jozef van Aii- mathéa. Deze overwinning van Jezus is het antwoord van God op het werk van de mensen Met Pasen zien wij de volle betekenis van hel kruis en dat geeft kracht om in deze zinloze wereld te blij ven staan. Na het gezamenlijk zingen van Gez. 215:3, richtte Ds. Salm zich nog met een persoonlijk woord van dank tot de ouderlingen en diakenen, de diverse ver enigingen, de zondagsschool, catechisa tie, koster en kosteres en den organist, benevens tot de predikanten van de ring met hun vrouwen. Spr. herinnerde eraan, dat hij in De Cocksdorp zijn vrouw ge vonden had. Als consulent van De Cocksdorp sprak Ds. Hartdorff namens de ring van predi kanten en namens de gemeente De Waal en De Koog. Spr. tekende de scheidende leraar in deze drie kernachtige woorden „trouw, enthousiasme en zin voor humor" Hartelijk dankte hij Ds Salm voor alies wat hij voor zijn eigen gemeente en ook in Waal en Burg en Koog had gedaan Ouderling Blom dankte namens de ge meente voor alles, wat Ds. in de bijna 12 jaren voor de gemeente had gedaan, en vooral mevrouw, die zo heel veel voor het jeugdwerk heeft gedaan. Hierop zong de gemeente staande ,,U zeeg'ne God, hij stel u tot een zegen". Ds. Salm dankte allen voor hun harte lijke woorden en besloot met: „Houd in gedachten dat Jezus Christus uil de doden is opgewekt". Na het zingen van Ps. 72:11 en dankgebed nam de gemeen te met een handdruk afscheid van Ds. en Mevrouw- Salm Een zeer merkwaardig resultaat van de strijd tegen de rattenplaag toonde ons dezer dagen de heer M. S. Langeveld, handelaar in groente en fruit te Den Burg. De "heer L. hoorde, toen hij in zijn schuur kwam, een eigenaardig geluid. Hij ging op onderzoek uit en vond een nest, waarin 12 jonge ratten, nog geheel kaal en blind, die piepten van de honger. Klaarblijkelijk waren de ouders, op zoek naar voedsel, als gevolg het „genot" van de giftabletten, gestorven. Bovendien bevatte het nest evenwel nog vier exem plaren, die men „halfwas" zou kunnen noemen. Zij hadden de grootte van een flinke muis en waren waarschijnlijk een paar weken oud Het allermerkwaardig ste was echter, dat deze vier, die al dood waren, sporen van verminking vertoon den. Het leek wel, of ze elkaar kapot hadden geknaagd, aan buik, nek en kop zag men duidelijk stukgevreten plekken. Hoe het ook zij, zulk een resultaat is bemoedigend. Het betekent, dat dank zij de goede werking der tabletten, zeker 18 ratten niet meer tot deze aarde be horen, Gaarne maken we de opmerking van den heer L. tot de onze „We moeten blijven doorgaan; blijven uitleggen, zo lang er nog één rat op Texel is". Inderdaad dat is de manier. Wanl DOOD MOETEN ZE! De V.V.V. „Texel" verzoekt aan hotel- en pensionhouders, eigenaars van kam- peerhuizen en gemeubileerde zomerhuis jes, die om de een of andere reden dit jaar hun bedrijf niet uitoefenen en des niettemin aanvragen krijgen, deze aan vragen te willen doorzenden aan den administrateur der Vereniging F. F. Gerritsma. Wilhelminalaan 45, Den Burg. Texel. Wij verzoeken alle hotel- en pension houders, houders van kampeerhuizen en personen, die gemeubileerd verhuren ons vóór a.s. Maandag 25 Maart, opgave te doen van het door hen voor een goede uitoefening van hun bedrijf in het a. s. seizoen benodigde serviesgoed, porcelein, aardewerk en glaswerk. Aangezien deze opgave vóór 1 April bij dc betreffende instanties moet wor den ingediend, kunnen opgaven, die na bovengenoemde datum binnenkomen, niet meer in behandeling worden geno men. De opgave dient te worden ge adresseerd aan het adres van den ad ministrateur. Wilhelminalaan 45, Den Burg. MOTORBLAZER LOOPT OP GASBOEI. OUDESCHILD. Onlangs is de motor blazer TX 28 op de thuisvaart op een ton gevaren. De schipper en zijn beide zoons waren bezig met het strippen van vis en hadden 't roer vastgezet Door de druk ke bezigheden hebben de mannen geen aandacht aan de richting geschonken, met het bovenvermelde gevolg De schuit kreeg een gat in het voorschip (de boeg) en is pompende de haven van Den Hel der binnengevallen, waarna de schade op de werf is gerepareerd. Dinsdagmiddag is de heer A. Zegel, die met zijn motor even buiten Den Burg op de Waalderweg reed, ten gevolge van een kuil in het wegdek komen te vallen en over zijn motor heengeslagen. Bewus teloos bleef hij liggen en werd, nadat medische hulp was ingeroepen per auto naar het Noodziekenhuis te Den Burg vervoerd, waar een hersenschudding en een enkele lichte verwonding werden ge constateerd. Dinsdagavond liet do toestand van den patiënt zich nog be trekkelijk gunstig aanzien; in de nacht van Dinsdag op Woensdag is hij evenwel plotseling overleden. UITLOTING PANDBRIEVEN N.V. GRONINGSE HYPOTHEEKBANK. De N V. Groningse Hypotheekbank v Nederland bericht, dat de uitloting van f7,930,000 3V« pet. pandbrieven heeft plaats gehad, t.w. 7930 stuks a f 1000 van de serie F 1 Houders van deze pandbrie ven kunnen kennis nemen van de num mers der uitgelote pandbrieven en de voorwaarden voor omwisseling of uitbe taling in de Boekhandel Parkstraat. „VRIJ EN ONVERVEERD". Zondag, Maandag en Dinsdag wordt in het Texels Bioscooptheater een film ver toond, die met recht een nationale film mag worden genoemd. Zij werd in op dracht van de Regeringsvoorlichtings dienst te Londen gemaakt en toont ons het aandeel, dat de Nederlandse Strijd krachten buiten het bezette gebied, te land, ter zee en in de lucht hebben ge had in de strijd der Verenigde Volken tegen den gemeenschappelijken vijand Voorts laat de film ons hel aandeel zien. dat de Nederl koopvaardij heeft gehad in de ravitaillering der fronten, alsmede verschillende opnamen der koninklijke familie in Engeland en Canada. De op brengst komt geheel ten goede aan „Volksherstel". HET MUSEUM BLIJFT ER KOUD VAN. De Dienst van de Wederopbouw kan geen gevolg geven aan zijn goede voor nemen, het bij de afbraak gevonden ganzenroer aan het Museum aan te bie den. De eigenares, mevr. De Boer, heeft haar eigendom opgeëist en zal het der halve terug ontvangen OUDESCHILD Woensdag j.l. belegde het.--Bevrijdingscomité Oudeschild een bijeenkomst ter bespreking van de plan nen ter herdenking van de bevrijding op 5 Mei a s. De opkomst, er waren 22 be langstellenden, had groter kunnen zijn Het bestuur, bestaande uit de dames A Vermeulen-Dogger, A. Dros-Kuiper en de heren P. Kleve. P Hemelrijk, Jn. Bruin Wzn.. Jn Blom, J. J Zegel en A. de Vries werd opnieuw verkozen, waarna de penningmeester, de heer P. Hemel rijk een financieel verslag gaf van de afgelopen periode. Er bleek nog slechts f 102 in kas te zijn, zodat voor de a s. feesten een huis-aan-huis-collecte zal moeten worden gehouden. Voor 5 Mei werden de voorlopige plan nen vastgesteld en wel 's ochtends: kin derspelen, 's middags spelen voor oude ren. 's avonds strijd om de man en stoe lendans. met het traditionele bal na. Aan pastoor Hogcrvorst en den heer Termaat zal gevraagd worden om Vrijdag 4 Mei een wijdingsbijeenkomst te willen leiden. Mogelijk" wordt Zondags nog een revue opgevoerd, doch dit is nog niet geheel zeker. Half April zal nog een bijeen komst worden gehouden, waar de plan nen nader uitgewerkt ter tafel zullen ko men en waar een ieder nog gelegenheid heeft om met originele, doch practisch uitvoerbare voorstellen voor de dag te komen. De Oudeschilders hebben vorig jaar ge toond, dat ze feest kunnen vieren, dus we twijfelen er niet aan. of ook het a.s. bevrijdingsfeest zal weer in orde zijn. SLOPINGSWERK DEN BURG. De sloping der percelen Weverstr. 82, eig. de heer A. v.d Slikke, 84, de heer P. Kok en Weverstr. 89-91, eig. de heer P. Bakker is, in aansluiting aan de overige slopingswerkzaamheden in Den Burg, opgedragen aan den aannemer J. v. d. Linde, Overveen, op dezelfde voorwaar den als het andere sloopwerk te Den Burg voor f 1700 DEN HOORN S DUINEN EN STRAND KOMEN VRIJ. DEN HOORN Naar wij vernemen zul len binnenkort duinen en strand vrij ge geven worden. Aan de afbraak vari bun kers en prikkeldraadversperringen wordt hard gewerkt.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1