ienwe nonnen Dislribitl ie Iger. UIT DE GEMEENTERAAD Nieuwe regeling der Winkelsluiting H ogere mark (gelden Comité ..6 April Texel' rG 30 MAART 1946. 59e JAARGANG. No. 5999. EXELSCHE COURANT tweede helft van de 4e periode 1946 (31 Maart t.m 13 April) nkaarten KA, KB, KC 604 n 157 is 800 gram brood is 200 gram bloem is 400 gram suiker is 125 gram boter is 100 gram vet is 100 gr. 20 plus of mag. kaas is 50 gr. 40 plus of vette kaas B 35 res is 800 gram brood res. is 800 gram brood res. is 2 kg aardappelen nkaarten LA, LB, LC 604 KJ100, 101 vlees is 100 gr vlees lardappelen is 2 kg. aardappelen melk is 2 liter melk C 22 melk is 3'/a liter melk nkaarten KD, KE 604 Ej 553 is 800 gram brood is 200 gram bloem is 500 gram suiker is 125 gram boter is 125 gram margarine is 100 gr. 20 plus of mag. kaas is 50 gr 40 plus of vette kaas D 35 res is 400 gram brood res. is 500 gr. rijst of kindermeel Rres. is 1 liter appelmoes (voor inlevering uiterlijk 6 April) nkaarten LD, LE 604 600, 601 vlees is 100 gram vlees lardappelen is 1 kg aardappelen E 22 melk is 6 liter melk bakskaarten, enz. is 2 rantsoenen shag- of rook tabak (geen cigaretten of sigaren), is 100 gr chocolade of suikerw. is 2 rantsoenen lichte shag'tabak (geen cigaretten of sigaren.) bonnen voor melk en aardappelen geldig t.m. Zaterdag 6 April a s ioi de week van 7 t.m. 13 April zul- nog bonnen worden aangewezen melk, aardappelen, jam, thee, kof- boter, tabak, versnaperingen, huis- Izeep, margarine en gedr. zuidvruch- ivengenoemde bonnen kunnen reeds ïijdag 29 Maart worden gebruikt, uitzondering v. d. bonnen voor melk en aardappelen, waarop met ingang van Maandag 1 April worden afgeleverd, de bonnen 147 en 647 voor 20 plus agere kaas mag uitsluitend magere plus kaas worden betrokken. itreiking nieuwe inlegvellen en lkaartcn, alsmede enquêteformu lieren voor brandstoffen. Den Hoorn op 1 April 1946 in en Huis" •11 dorp nrs 133. 11-12 dorp nis 99. 1-2 dorp 99 en hoger en wijk H H 1—H 23. 2-3 wijk H nrs H 24—H -4 wijk H nrs H 99 en hoger Oudeschild op 2 April a.s. in „Ei- Gebouw" 10 dorp 1—77 10-11 dorp 78—148 dorp 149—209. 1-2 dorp 210—290 lorp 291 en hoger. 3-3,30 voor bewo- wijk S De Koog op 3 April a.s. in gebouw ■11 dorp 161. 11-12 dorp 62 en ho- 1-2 wijk K nrs K 1K 37. 2-3 wijk rs K 38K 71. 3-4 wijk K nrs K 72 degebracht moeten worden alle ikaarten (nieuwe) en inlegvellen van gehele gezin. De nieuwe inlegvellen *xtielkaarten worden uitgereikt aan die het inlegvelbonnetje, hetwelk bovenaan het oude inlegvel zit, len overleggen. Dit is het omlijnde )kje met de aanduiding GA. GB, GC, GE 508. (Publ. no 388) BIJZONDERE ARBEID. j, die in het bezit zijn van een naam- en hun bonnen voor de 4e periode met hebben afgehaald, kunnen deze )g afhalen op Maandag 1 April a. s rel van 9-12,30 uur. De getekende naamlijst en de stamkaarten van 'erknemers moeten worden medege- ht TOILETZEEP kinderen beneden 2 jaar. >n E 32 van de bonkaart KE 604 t "uiterlijk op 30 Maart a.s tegen angstbewijs ingeleverd te worden ien winkelier, die gewoon was toilet- te verkopen. Winkeliers dienen de len op te plakken en door te geven hun grossiers. Grossiers dienen de angen opplakvellen rechtstreeks te geven aan den fabrikant. Uitreiking schoenenbonnen, publicatie van de nieuwe schoen?e- ig alsmede de uitreiking van bonnen i bij telegrafisch bericht tot nader t opgeschort. (Publ. no. 395). KOTKREUPEL. e Burgemeester van Texel maakt be- d, dat op de hierna volgende bedrijver reupel heerst. ebr. van Andel, Eendracht; D. Boer- l Jzn., Hoornderweg; B Bakker, Ko- veg. dere vorige opgave is hiermede ver- er. xel, 28 Maart 1946 De Burgemeester voornoemd. Mr. G D. REHORST. ZON, MAAN EN HOOGWATER, zon komt 30 Maart op om 6,19. ondei Maan: 2 April N.M., 8 April E.K g water ter rede van Texel: 31 Mrt en 9,39. 1 April 9,57 en 10,15. 2 April 4 en 10,51 3 April 11,10 en 11,29. 4 11 11,48 en 12,09 5 April 12,30 en 6 April 0,51 en 1,13. Een zeer uitgebreide agenda heeft de raad Dinsdag aanleiding gegeven tot langdurige discussies De nog steeds povere papiertoewijzing noopt ons tot het betrachten van de uiterste kortheid. De voorzitter heet in het bijzonder deri heer Hermes welkom, dien hij geluk wenst met zijn herstel De notulen der voirige vergadering worden onder dank zegging aan den secretaris gearresteerd. De voorz. deelt naar aanleiding van opmerkingen van den heer Beumkes me de, dat strand en duinen binnenkort vrij komen De commandant der Gezagstroe- pen zal klachten over een minder juist optreden van zijn mannen onderzoeken, hij zal zich echter houden aan zijn in structies, zolang de afsluiting van kracht is. Den heer Westdorp wordt medegedeeld, dat de oproeping van een onderwijzeres voor Oudeschild geen resultaat heeft ge had; de leider van het Distributiekantoor zal een soepeler regeling voor het afha len der bescheiden nastreven; de bouw van noodwoningen is afgelopen. Een klacht van den heer Vlaming over de riolering te Oosterend is doorgegeven aan gemeentewerken. Den heer Leber wordt medegedeeld, dat de aannemer der slopingswerkzaamheden krachtens de voorwaarden van het bestek, moet zor gen, dat er 100,000 stenen overblijven. Op opmerkingen van den heer De Waard over het vervoer van schoolkin deren per TESO-bus, antwoordt de voorz dat B. en W, na besprekingen met den president-commissaris en den directeur der N.V., lot de overtuiging zijn gekomen, dat het niet aangaat de TESO te houden aan een contract van 1942 De prijs van f2,50 blijft gehand haafd. Met betrekking tot de sloping van het Weeshuis doen B. en W de volgende mededeling: er waren reeds lang de no dige stappen genomen, toen enige weken geleden het bericht van Monumenten zorg kwam. dat het gebouw moest blij ven staan. B en W. zijn echter niet van zins het hierbij te laten B. en W. hebben de vuilnisophaal dienst weer ingesteld en verspreide ho pen laten opruimen Men werpt echter steeds weer vuilnis neer Daarom over wegen B en W. een verordening in het leven te roepen, welke beoogt het afge ven van vuilnis aan de ophaaldienst ver plicht te stellen. De heer Hermes klaagt over het niet ophalen van vuilnis te Oudeschild. Op 15 April zullen B. en W. schrifte lijk de begroting van 1946 aanbieden, die de raad op 29 April zal kunnen behan delen. De begroting 1945 is door Ged Staten goedgekeurd. Woningbouw. Hierna doet de burgemeester medede ling van de plannen tot het bouwen van 20 permanente en 12 noodwoningen, waarvan wij in onze vorige editie reeds de voornaamste punten vermeldden. De heer Bruin vraagt, waarom men Oudeschild heeft vergeten, waarop de voorz. antwoordt, dat Oudeschild het minst is getroffen. Op een opmerking van den heer Beumkes. ontkent de bur gemeester. dat bepaalde streken bevoor recht zijn De woningen zijn bestemd om in de nood te voorzien. Naar aanleiding van een vraag van den heer De Waard, antwoordt de voorzitter, dat hij het geen bezwaar acht als de houten noodwonin gen, na 10 of 15 jaar bewoond te zijn geweest, nog worden gebruikt voor zo merhuisjes. De plaatsing der noodwonin gen is een concessie aan dit denkbeeld. De heer Bruin bepleit directe ontruiming zodra er goede huizen komen.' De heer Hermes vraagt, of men, bij het bouwen der permanente woningen, rekening heeft gehouden met een algemeen plan van uitbreiding. Dit is, naar de voorz mededeelt, inderdaad het geval. Verzoek Mej. Landman. Binnengekomen is een brief van mej Landman, onderwijzeres aan de school te Midden-Eierland. waarin zij over plaatsing verzoekt naar Oudeschild op grond van het feit, dat zij als gevolg van de geest onder de ouders haar werk niet meer met de vereiste toewijding kan verrichten, alsmede een brief aan de raad, waarin zij het vermoeden uit spreekt, dat een afwijzend prae-advies zal worden uitgebracht op haar verzoek, dat zij nochtans handhaaft. Na een uitvoerige toelichting advise- ren B. en W. op grond van de bijzondere moeilijkheden, afwijzend op dit verzoek te beschikken De heer Hermes stelt voor deze zaak te behandelen bij de be spreking van punt 4: het verzoek om eervol ontslag van mej. Spaans, onder wijzeres te Oosterend. Voorts dankt de heer Hermes voor de vriendelijke woor den, bij zijn herverschijning in de raad gesproken. Hij zal weer zijn beste krach ten geven in Texel's belang en deelt me de, dat hij zich heeft aangesloten bij de Partij van de Arbeid, welker fractie thans bestaat uit de heren De Waard, Backer, Beumkes. Bakker. Westdorp, Bruin, Dros en Hermes. Benoeming en ontslag. Aan de orde is de benoeming van een leerkracht aan de O.ÜT.S. te Den Burg De heer Hermes wil deze kwestie, welke zal worden gecombineerd met de ont slagaanvrage van mej. Spaans, met ge sloten deuren behandelen. De voorz. stelt er prijs op, de kwestie van mej. Spaans in het openbaar te be spreken. B.en W hebben de zaak ernstig besproken, zij zijn overtuigd van de ca paciteiten van mej. S. en wilden haar graag overplaatsen naar Den Burg, zoals zij had gewenst, doch zagen geen moge lijkheid een nieuwe onderwijzeres te Oosterend te krijgen. Overplaatsing zou betekenen, dat men de school te Ooster end torpedeerde; hel zou een storm van protest ontketenen. De voorz heeft mej. Spaans verzekerd, dat B. en W. haar wil len tegemoetkomen, als de feiten anders liggen. Deze belofte acht spr. voldoende; in een schriftelijke verklaring kunnen B. en W. met treden. Het spijt spr. dat juf frouw S. de zaak zo scherp heeft gesteld, maar B. en W. hebben gehandeld in het openbaar belang. Hierop gaat de raad in geheime zitting. Na de heropening wordt met algemene stemmen tot onderwijzer aan de school te Den Burg benoemd de heer C. J. W van Moort uit Overveen. Aan mej. Spaans wordt eervol ontslag verleend, op een door B. en W. te bepalen datum, waarbij de raad zijn leedwezen uit spreekt over haar besluit en haar dank zegt voor de goede diensten, het onder wijs bewezen. De benoeming van een ge- meente-arbeider(stratenmaker) wordt aangehouden voor nader onderzoek Stichting Land- en Tuinbouw- onderwijs. De uitslag van de benoeming van 13 leden van het bestuur der Stichting voor Land- en Tuinbouw-onderwijs vermeld den wij reeds in onze vorige editie. In plaats van Jb. H. Schraag leze men Jn. H. Schraag. Bij dit punt spreekt de heer Beumkes er zijn spijt over uit. dat men met heeft gedacht aan verjonging van dit college. Men had de kans moeten waarnemen, jonge krach ten, die zijn voortgekomen uit de Lagere Landbouwschool, op de voordracht te plaatsen. De voorz. zegt. dat de zaak zo spoedig mogelijk haar beslag moest krij gen in verband met de benoeming van den nieuwen leraar. De heer Hermes stelt voor de benoeming der leden aan te houden voor overleg met jongeren, waarop de voorz. antwoordt, dat de op roep voor een nieuwen leraar reeds is gedaan, zodat men de vorming van het bestuur met meer kan uitstellen. De heer Hermes trekt zijn voorstel in. De voorz. zegt toe, dat. bij de volgende be noeming van bestuursleden rekening zal worden gehouden met de belangen van de oud-leerlingen der L.L.S. Tot klokkenist te Den Hoorn wordt be noemd de heer J. Duinker Wzn. De winkelsluiting. Een nieuwe regeling van de winkel sluiting vindt haar oorzaak in 'n adres der twee middenstandsverenigingen, met welker besturen is geconfereerd. Thans meent men een bevredigende regeling te hebben gevonden. De voorz. deelt mede, dat het Texelse theologenconvent in een brief bezwaren heeft gemaakt tegen het openhouden dei- winkels op de kermis-zondag, waardoor het karakter van de Zondag wordt ont wijdt; voorts achten de schrijvers de kermisviering op Zondag niet dienst baar aan de geestelijke wederopbouw van het volksleven In een vorige vergadering is namens B. en W medegedeeld, dat de kermis op de oude voet zou worden hersteld. Dc raad heeft toen geen opmerkingen ge maakt. Gezien het feit. dat de kermis 'n oude traditie is, meenden B. en W dat daartegen geen bezwaar zou zijn. Spr gelooft niet, dat de openstelling van winkels de Zondag zou ontheiligen. Het gaat dus om de vraag, of door de kermis de Zondag wordt ontheiligd. Hoewel spr. persoonlijk van oordeel is, dat de Zon dag moet worden geheiligd, kan hij in het houden van kermis, die om 4 uur 's middags begint, geen ontheiliging zien. Dan zou men alle vermaak op Zondag moeten verbieden De wijze, waarop de kermis wordt gevierd, is een zaak van de mensen zelf. De heer De Waard kan het houden van kermis op Zondag niet goedkeuren en verzoekt deze te laten vervallen. Wet houder Hin merkt op, dat de mensen, als de kermis Zaterdag sluit, op Zondag niet ter kerke zullen gaan. Persoonlijk is hij geen voorstander van de kermis, maar de jeugd heeft in 6 jaar geen kermis ge vierd. Na een of twee jaar is spr. voor afschaffing. De heer Vlaming wil de rustdag wijden en de kermis op Zondag afschaffen. De heer Hermes ziet de ker mis vooral als een vermaak voor kleine kinderen. Sluit men haar op Zondag, dan komen er geen aanbiedingen van exploi tanten. De heer G. Bakker stelt enige kleine wijzigingen voor in het voorstel nieuwe regeling winkelsluiting. De heer A. Backer heeft bezwaar te gen sluiting om 8 uur 's avonds in het badseizoen. Hier kijkt men alleen naar het belang der badgasten en niet naai dat der winkelbedienden De heer G Bakker wijst erop, dat men, hoe het slui tingsuur ook wordt gesteld, rekening moet houden met de wettelijk vastge stelde werktijden der bedienden De heei Dros zegt, dat men de vreemdelingen toch service moet bieden De heer Her mes wil het artikel, dat betrekking heeft op de opening van winkels in het bad seizoen tot 8 uur, schrappen. Dit voorstel wordt met 10 tegen 2 stemmen verwor pen De regeling zelf wordt in stem ming gebracht en aangenomen met 9 tegen 2 stemmen en 1 blanco Deze regeling, waarin enige amen dementen uit de raad zijn overgenomen, bepaalt: Alle winkels moeten gesloten zijn op Dinsdag na 13 uur (tevens zal dan niet mogen worden gevent) Dit is niet van toepassing voor het tijdvak van 1 Juli t.m. 31 Augustus en voor de Dinsdag van de weken, waarin een extra alge meen erkende Christelijke feestdag valt, alsook de laatste Dinsdag voor St. Nico- laas. Van 1 Juli t m. 31 Augustus mogen dc winkels geopend zijn op de eerste 5 werkdagen der week van 19 tot 20 uur Op de Zondag, onmiddellijk volgende op de laatste Maandag in Juni, mogen de winkels op en aan het kermisterrein te Den Burg geopend zijn van 16 tot 24 uur Het is verboden een winkel open te hebben op werkdagen tussen 12.30 en 13,30 uur uitgezonderd op Dinsdagen wanneer om 13 uur wordt gesloten, be halve voor de winkels te Den Burg op marktdagen. Op de werkdagen, waarop kermis wordt gehouden, is het geoorloofd in dc bebouwde kom van Den Burg een win kel geopend te hebben tussen 19 en 24 uur; op de werkdagen van 26 November t m. 5 December en van 18 Dec. t.m. 24 Dec. is het geoorloofd een winkel ge opend te hebben tussen 18 en 20 uur. Een en ander onverminderd de bepa lingen der Winkelsluitingswet De veror dening treedt in werking op de datum harer afkondiging, na verkregen minis teriële goedkeuring Nadat de heer Hermes B. en W een compliment heeft gemaakt voor het feit dat zij het vermenigvuldigingscijfor vooi schoolgeld zo laag hebben gesteld als maar toelaatbaar is. wordt het betreffen de voorstel van B en W. aangenomen. Marktgeldcn. Aangenomen wordt een wijziging Ver ordening marktgelden. Zij zullen be dragen voor een paard of hit f 0,50, voor een veulen of ezel of een rund van een jaar of ouder f 0,30. voor een rund jonger dan 1 j. f 0,20. voor een n kalf f 0.10 voor een lam tussen 1 Jan. en 31 Juli f 0,05, tussen 1 Aug. en 31 Dec. f 0,10. een bok of geit f0,10, een varken f 0.20, een schram fO.10, een big f 0,05. konijn kip of ander gevogelte f 0.02. voor het bespreken van een hok voor 15 lamme ren of schapen, of minder f 0.10, voor elk vijftiental of deel daarvan meer even eens f 0.10. Met 10 stemmen voor en 2 blanco wordt de heer W. van Heerwaarden be noemd tot ambtenaar, belast met admini stratief en tekenwerk bij gemeentewer ken. Een voorstel tot aanstelling van een gemeente-arbeider_-schilder wordt aange nomen. HET EERSTE KIEVITSEI OF TEXEL. De heer G. Westerlaken, P. H. Polder, vond Woensdag het eerste kievitsei op Texel, dat werd gekocht door de Firma Plaatsman en Cornelissen. Den Burg. Donderdagmorgen vond mej. Trude Hoogenbosch. Z.-Haffel, ook 'n kievitsei. AFSCHEID J. P. STANDAART. In 1917 kwam uit Vlissingen de heer J P Standaart naar Texel, om dienst te nemen als behanger en stoffeerder bij de Fa. Ph. Vlessing In de bijna 30 jaar, dat de heer Standaart op ons eiland is. heeft hij zich alom bekend en bemind ge maakt. Wanneer er iemand in de verle genheid zat. altijd stond hij klaar met laad en daad Wat Standaart afleverde was af, hij liet het werk niet eerder uil zijn handen gaan, of het moest er tip-top uitzien Er zijn nog heel wat stoelen en clubs in omloop, die Standaart voor 25 jaar gestoffeerd heeft. Ook zijn beide leerlingen hebben veel aan zijn vakken nis te danken. Met het winkelpersoneel kon hij het best vinden. In het verenigingsleven is hij ook lang geen onbekende. Jarenlang is hij be stuurslid geweest van de SDAP en de VARA. In 1925 richtte hij hier de beken de Dam- en Schaakclub OKK op. Hij was de man, die er voor gevochten heeft, dat de biljartsport hier meer verenigd werd. Lange tijd was hij voorz. van de biljartclub Fortuna. Thans, na een diensttijd van bijna 30 jaar, gaat de heer Standaart de Fa Vles sing per 1 April met pensioen verlaten Het ligt in zijn bedoeling, dat hij zich bij zijn familie in Rotterdam gaat vesti gen. Wij wensen hem nog vele jaren een welverdiende rust toe. KERKRESTAURATIE. Dezer dagen heeft een architect van Monumentenzorg een bezoek gebracht aan de N.H kerk te Den Burg ten einde te onderzoeken of het mogelijk is. het gebouw geheel in de oude staat te her stellen. Hqt ligt in de bedoeling te trach ten de oude preekstoel en de vroegere stoelen, de z.g. admiraalsstoelen, die in 1846 vermoedelijk wegens geldgebrek werden verkocht, op te sporen en op nieuw te installeren Een kapelletje aan de noordzijde, de altaartafel en het Avondmaalszilver wil men eveneens in ere herstellen, de eiken betimmering van het dak zou terugkomen en onderzocht zal worden of wanden en pilaren nog in hun vroegere toestand verkeren. De hou ten betimmering zou moeten verdwijnen Het is nog niet bekend, of de kerk in de toekomst weer voor het houden van erediensten ter beschikking komt. EXTRA VLEES IN APRIL. De leeftijdsgroepen boven 4 jaar krij gen in de 2e helft van April 200 gram vlees extra. Voorts zal in April voor alle leeftijdsgroepen een bon voor één ei wor den aangewezen. Er heeft zich gevormd een .comité ,,6 April Texel", dat zich ten doel stelt op 6 April, de datum waarop de Russen te gen de Duitsers in opstand zijn gekomen, daarbij geholpen door Texelse burgers, een krans te leggen op het grote Rus sische Kerkhof te Zuid-Haffel. Het Comité wil die dagen gedenken, toen wij allen één waren in ons verzet tegen onzen gehaten vijand. Dit jaar zal op 6 April te ongeveer 11.30 uur v.m een krans worden gelegd op het Russenkerkhof, waarbij een aan tal autoriteiten tegenwoordig zal zijn. Het Comité bestaat uit: P. S. J. de Vries, Commandant Marine, detachement Texel W N. Kelder, Oud- Commandant B.S. Mevr. C. C. Boon-Ver berg Mevr. H J Ebbinge Wubben-van der Vegt J. Keijzer Czn.. Oud-Onder commandant B.S. en L. M. Smit. KERKELIJKE HERDENKING VAN DE 6c APRIL. Op Zaterdag 6 April zal een herden kingssamenkomst worden gehouden in de Doopsgezinde kerk te Den Burg. Deze samenkomst gaat aan de plechtigheid bij het Monument vooraf. In verband daar mee vangt de bijeenkomst aan des na middags te 3 uur precies en is uiterlijk 4 uur geëindigd. In deze samenkomst zal het woord worden gevoerd door ds. Th v. d. Veer, ds. M. Pos en ds. Wesseldijk. In de andere dorpen worden de April- gebeurtemssen herdacht in de Prot. godsdienstoefeningen van Zondag 7 April a.s. UITSLAG VEILING OP 27 MAART. Perc 1 en 2, tezamen gecomb aan de Fa. Frans Zegel Kzn te Oudeschild voor f 3085 (bouwterrein Schildereind.) Perc. 3 aan Jb. Zwaan, Den Burg, voor f 1986 (bouwterrein Wilhelminalaan). Perc 4 aan qq voor f 1568 (bouwter rein Wilhelminalaan). Perc. 5 aan D. Eelman Czn Den Burg voor f1104 (bouwterrein Wilh.laan) Perc. 6 aan D Krijnen Fzn.. Oudeschild voor f348 (bouwterrein Singel O'schild). Perc 7 en 8 zijn niet verkocht gewor den (industrieterrein Achterweg O'schild) Perc. 9 aan J Witvliet Azn., O'schild, voor f 1010 (industrieterrein Achterweg Oudeschild). Perc 10 aan P Keijser Dzn Den Burg voor f 1200 (woonhuis Westerweg 8. Den Burg). EEN RODE INKTVIS GEVONDEN. Een belangwekkende vondst deden Donderdagmorgen enige mannen van de Zuidbatterij op het strand Zij troffen daar n.l. een rode inktvis aan en willen deze zeldzame koppotige aanbieden aan het Texels Museum. PARTIJ VAN DE ARBEID. DEN HOORN. Hedenavond vergade ring in Loodsmanswelvaren. Spreker de heer H B. Jager, oud-lid C H.U. Onder werp: Waarom ik lid van de Partij van de Arbeid ben. Entree 25 ct.. aanv. 8 u. DE TRAGEDIE VAN EEN KEIZERRIJK De geschiedenis van den vermaarden Raspoetin. verweven met de historie van Rusland vóór 1914, in het bijzonder die van het huis der Romanoffs, is het on derwerp van de belangwekkende film die Zaterdag, Zondag en Maandag in het Texelse Bioscoop Theater gaat. De over levering heeft om de figuur van Raspoe tin een kleed van verdichtselen gewe ven; wie hij in werkelijkheid was en wat zijn gaven waren, zal wel nooit worden onthuld. Vast staat evenwel, dat hij zich een grote invloed op de persoon van den Tsaar wist te verwerven en zich daar door de vijandschap van de adel op de hals haalde Van zijn strijd en zijn on dergang alsmede van de ondergang van het huis der Romanoffs geeft deze film een beeld. S.V. TEXEL. Zondag speelt Texel 1-Vrone 1, 2 uur. (Texel 1 in wit shirt). Callantsoog-T 2. T. 3-OVV Oosterend 11,30 Texel 1 zal tegen Vrone weer haar beste spel moeten spelen, want dit is de ploeg met ongekende verrassingen. Texel 2 heeft in Callantsoog o.i. wel 'n kans, als er flink wordt aangepakt. Wil T. 3 blijven meetellen, dan zal er* gewonnen moeten worden en daar moet heel wat voor meegebracht worden. Texel 1 speelt in wit shirt. Voor de interlandwedstrijd Holland Belgie op 12 Mei a.s kunnen kaarten worden aangevraagd bij den secr. tot uiterlijk 7 April a.s. De buitengewone ledenvergadering was vrij goed bezet Het belangrijkste punt „trainen met Laevy" vond grote belangstelling. Besloten werd tot deze training over te gaan. Bijdragen voor het monument worden binnenkort geïnd. Zondag op het terrein. De contributie werd verhoogd voor leden met 25 ct. per maand, voor Juni oren idem. voor adsp. van 5 ct. per week op 40 ct. per maand. TEX. BOYS-NIEUWS. Programma voor Zondag 31 Maart: Boys 1-BKC 2. Een zware taak, om 1,30 uur op eigen veld. Boys 2 vrij. 7 April progr BKC 2-Boys 1 Boys 2-Z.A. P. 2. De training v d. adsp niet om 7 u. maar om half 8 in de zaal en over enige weken buiten op het veld Wie voor 12 Mei a.s. een kaart wil hebben voor Holland-België, kan dit op geven bij den voorz De prijzen variëren van 9 tot 1 gulden. Zie nader nieuws en elftallen in kastje. G. Z.D.H.-NIEUWS. Zondag ontvangt ZDH BKC 3. Deze club is niet te onderschatten Dus Z. laat je niet overtroeven. Aanvang 2 uur.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1