•Ji ieuwe nonnen Problemen en toekomst van onze Landbouw Minisler Manslioll sprak te Den burg Onlmiiclfjestrijding Sporli nieuws Na vijl jaar weer eier Ergerlijke baldadigheid KDAG 4 MEI 1946. 59e JAARGANG. No. 5609. EXELSCHE COURANT r de 2e helft van de 5e periode 1946 (28 April tot en met 11 Mei), kaarten KA, KB, KC 604. 125 gram boter 125 gram margariné 50 gram thee ft 250 gr. jam, stroop, enz B 250 gram waspoeder ^fckaarten LA, LB, LC 604 lees is 100 gram vlees melk is 2 liter melk C 29 melk is 3V2 liter melk ardappelen is 2 kg. aardappelen ïkaarten KD, KE 604 250 gram jam, stroop enz. 250 gram waspoeder ïkaarten LD, LE 604 E 29 melk is 6 liter melk ardappelen is 1 kg. aardappelen iskaarten, enz. is 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen imporf-sigaretten) is 1 rantsoen import-sigaretten is 100 gr. chocolade of suikerw. is 100 gr. chocolade of suikerw is 1 rantsoen import-sigaretten /engenoemde bonnen kunnen reeds onderdag 2 Mei 1946 worden ge- t, met uitzondering van de bonnen melk en aardappelen, waarop eerst ngang van Maandag 6 Mei mag wor- afgeleverd. Ook op de extra-vlees- welke deze bonnenlijst vermeldt, SDij uitzondering reeds op Donderdag en gekocht. -ni ON AANWIJZING PETROLEUM. ar het tijdvak van 131 Mei 1946 2 langewezen voor het betrekken van r petroleum per bon voor kookdoel- n: Bonkaart UA 510 de bonnen 33/ ionkaart UB 510 de bonnen 33 en 35. aart UC 510. de bon 69. 01 verlichting: Bonkaart UD 510 de 34 petroleum voor het kopen van 2 petroleum. (Publ. no 405). UITREIKING uwe bonkaarten alsmede brand- stoffenkaartcn. onderstaande dagen worden de hier genoemde distributiebescheiden reikt. De Cocksdorp op 6 Mei 1946 in café 0 voor dorp nrs 137. 10-11 dorp !8 en hoger 11-12 wijk C nrs 141 yijk C nrs 4271. 2-3 wijk C nrs 72 Dger. Zuid-Eierland in de o.l. school op 7 1946: 11 wijk E nrs 151. 11-12 wijk E 52—88 1-2 wijk E nrs 89—126. 2-3 E nrs 127 en hoger. Den Burg op 8 Mei 1916 in het Fan- ;ebouw: 0 Achterom, Schoonoordweg, Molen- sstr., Binnenburg. 10-11 Emmalaan, elerweg, Hallerweg, Gasthuisstr. Stenenfilaats, Groenepl., Hollewals- Zwaanstr 1.30-2.30 Suikerweg, Vis- KantoorstrParkstr.. Warmoes- 48. 2,30-3,30 Warmoesstr 49 en Westerweg, Waalderstr., Weststr. 4,30 Wittekruisweg, Hogerstr., Gra- traat Den Burg op 9 Mei 1946 in het Fan- ;ebouw: ,0 Kogerweg, Julianastr. 10-11 Ko- !r. 11-12 Weverstr 1—66. 1,30-2,30 erstr 67 en hoger, Wilhelminalaan 1 2,30-3,30 \V1lhelm1nalaan 27 en ho- Nieuwstr. 3.30-4 30 Molenstraat. Den Burg op 10 Mei a.s. in het Fan- ebouw: 0 Schildereind 1—62. 10-11 Schil- 63 en hoger. 11-12 wijk B 177. 2,30 wijk B 78—148. 2,30-3,30 wijk B 189. 3,30-4,30 wijk B 190 en hoger ij die verzuimden degebracht moeten worden alle kaarten, en inlegvellen (oude en nieu- van het gehele gezin, alsmede de erzorgersbockjes. Ook de oude brand- enkaart moet ingeleverd worden het ingevulde brandstoffenformulier. (Publ no. 400). SCHOENEN. ior het tijdvak van 1-25 Mei 1946 is ijfer 9 (negen) aangewezen. Iedereen s TD als laatste cijfer het cijfer 9 gt, komt dus in dit tijdvak, mits hij- n Jan. 1945 of later geen bon voor me schoenen of beroepsschoenen ontvangen, in aanmerking voor een voor gewone schoenen KLOMPEN. die volgens de reeds eerder gepu- :erde beroepenlijst in aanmerking en voor klompen, kunnen van heden eer formulieren afhalen. Deze dienen orden ingevuld en in de bus van het te worden gedeponeerd. (Denkt u er de maat der klompen op te geven in imeters!) (Publ. nr. 405). GEEN ZOMERTIJD. Ministerraad heeft besloten dit jaar over te gaan tot de gebruikelijke zo- ijd. Bij deze beslissing hebben de be en van de landbouw de doorslag ge in. Deze spraken zo sterk, dat de be- ingen aan brandstof geacht werden tegen niet op te wegen. EMMABLOEM-COLLECTE. m 6-12 Mei wordt op Texel de be- le Emmabloemcollecte gehouden. De engst komt geheel ten bate van de C.-bestrijding. ZON, MAAN EN HOOGWATER. zon komt 4 Mei op om 5,04; onder Maan: 8 Mei E.K., 16 Mei V.M. water ter rede van Texel 5 Mei en 0,56. 6 Mei 2,22 en 1,47. 7 Mei env2,44. 8 Mei 3,16 en 3,50. 9 Mei en 5,12. 10 Mei 5,55 en 6.36. 11 Mei en 7,42. J ind De zaal van De Oranjeboom tX Den Burg was tot in alle hoeken bezet, toen de voorz. A.Backer met een kort woord de bijeenkomst opende, waarin minister Mansholt het woord zou voeren. De heer Backer noemde het een verblijdend ver schijnsel, dat de Partij v.d. Arbeid dooi de andere partijen wordt bestreden. De strijd wordt echter niet fair gevoerd. Men gooit met modder, maar wie dat doet, bevuilt zijn eigen handen en spr. vertrouwde, dat het Nederlandse volk de leiding liever zal aanvaarden uit de on- besmeurde handen van de Partij van des Arbeid, dan uit de vuile handen van anderen. Na een woord van hulde te hebben gebracht aan het ministerie Schermerhorn-Drees. gaf de heer Backer het woord aan minister Mansholt. De minister zeide hoofdzakelijk te zul len spreken over landbouwproblemen en een overzicht te willen geven van de algemene toestand alsmede van de toe komstige ontwikkeling. De situatie van het ogenblik wordt beheerst door het grote graantekort, een internationaal verschijnsel, dat men niet heeft kunnen voorzien. Nederland had, onder handha ving van de distributie, gerekend op vol doende importmogelijkheid, toen plotse ling in Dec.-Jan. bleek, dat de toestand geheel anders was dan men had gedacht. Onze eigen graanproductie was ver be neden de maat gebleven. Zo is het' met alle andere West-Europese landen, zodat de Londense conferentie zich genood zaakt zag, tot een vermindering van het broodrantsoen van 2800 gram op 2400 gram te besluiten Misschien zelfs zal een verlaging tot 2100 gram nodig worden, maar dan zal de regering, naar de mi nister in antwoord op een vraag zeide, streven naar een kleine verhoging van suiker- en vlees-rantsoenen, ten einde de calorische waarde van ons voedselpakket te handhaven. Voorts moest de uitma- lmgsgraad tot 90 pet. worden verhoogd. Het tekort aan veevoeder heeft even eens ernstige consequenties. Onze var kensstapel zat niet kunnen uitbreiden. De inname van tarwe en rogge zal moeten worden voortgezet. Ook op het gebied van vet en vlees is er een ernstig tekort. Het vettekort is evenzeer een internationaal verschijnsel en gevreesd moet worden, dat dè voorraad te gering is om de distri butie op haar huidige peil te handhaven. Daarom is het politieke spel van de E.V.C. zo gevaarlijk; wij hangen af van de scheepvaart en spr. keurt de houding der# E V C., die tot stakingen aanzet, ten zeer-' ste af (applaus). Onze landbouw. Onze landbouw is gedurende de oorlog sterk achteruitgegaan; de grond is uit gemergeld, de veestapel verminderd, de inventaris versleten. Vergeleken mèt on ze gealljeerde vrienden zijn wij ernstig achterop. In Engeland bv is de produc tie sterk gestegen en dit heeft vanzelf sprekend invloed op onze exportmoge lijkheden. De V S produceren meer vlees dan voor de oorlog. Duitsland was voor de oorlog een belangrijke afnemer voor onze tuinbouw en hoewel men thans weer iij die richting tracht le gaan, zijn de moeilijkheden zo groot, dat bij plotse linge grote aanvoer de groente alweer naar de vuilnisbelt verhuist. Over de gehele wereld ziet men een grote belangstelling voor het voedings probleem en dus moet export mogelijk zijn Er voltrekt zich evenwel een geheel nieuwe ontwikkeling en als wij verschui vingen zien, bv. in de richting van de zuivel, moeten wij ons daarbij aanpassen. Onze gehele landbouw drijft op de pro ductie van zuivel en vlees. Kunnen wij voldoen aan een nieuwe vraag? Onze landbouw is wel is waar goed ontwikkeld, maar onze kostprijs is te hoog. Toch moeten wij exporteren, wil len onze boeren 'n redelijk bestaan heb ben. Om de kostprijs aan te passen aan de wereldprijs, zullen derhalve radicale middelen nodig zijn, maar deze mogen niet gaan ten koste van de beloning van boer en boerenarbeider. Reeds zal het basis-uurloon van den boerenarbeider worden gesteld op 64 cent, hetgeen voor N -Holland neerkomt op 70 ct., een loon stijging van 150 pet- vergeleken met voor de oorlog, doch deze drukt op het levens middelen-pakket. Met het systeem van subsidie kan men niet doorgaan. Zou bij prijsverhoging het levensmiddelenpakket nog betaalbaar zijn, dan zouden de klei nere inkomens zich toch niet de aanschaf fing van textiel, huisraad enz. kunnen permitteren. Daarom heeft minister Drees^ en voorschotregeling ontworpen, die bin nenkort aan de volksvertegenwoordiging zal worden voorgelegd. De verhoging der lonen in de landbouw brengt onze kostprijs echter boven het internationale niveau en ze zal dus al leen kunnen worden gehandhaafd, als er productiever wordt gewerkt. De Ned. Landbouw is niet productief en hij zal zoveel mogelijk moeten worden geratib- naliseerd. Herverkaveling. De oorzaak van die improductiviteit ligt in de slechte verkaveling van de vele kleine bedrijven. Nodig is ruil- en her verkaveling op grote schaal. De .plannen hiervoor liggen reeds klaar. Het vraag stuk van de kleine bedrijven is dus hier mede op het tapijt gekomen en men heeft spr. in de mond gelegd, dat hij deze wil opruimen. Dit is een staaltje van demago gie. De regering wil juist zorgen voor een zekere welstandsgraad voor de kleine be drijven, die 75 pet. van onze landbouw EVEN GEDULD. De belangwekkende mededelingen van minister Mansholt schenen ons voor geheel Texel van zoveel betekenisdat wij aan het verslag van zijn rede voor rang hebben verleend boven de overige berichtgeving. De lezers, die dus berich ten missenwordt verzocht even geduld te oefenen. uitmaken. Eis is echtej:, dat ze rationeel werken. Om dit te bereiken zal binnen kort de Herverkavelingswet worden in gediend. De herverkaveling heeft tevens tot ge volg, dat verscheidene kleine bedrijven zullen moeten worden verplaatst. Nieuwe ontginningen, 4 a 500.000 ha., komen hiervoor ter beschikking. Toch blijft het een feit, dat lang niet alle kleine boeren en 'boerenarbeiders in een rationeel landbouwbedrijf werkzaam zul len kunnen zijn Daarom ontwikkelt de regering een plan, dat gaat in de rich ting van algemene industrialisatie In dustrieën zullen worden verspreid over het gehele land en onderwijs-instellingen zullen worden gesticht voor omscholing en opleiding De ordening. De vrees, dat deze ordening, deze ge leide economie, zal leiden tot een uitge breide bureaucartie, is ongegrond. De regering en de Partij van de Arbeid stre ven naar een geleidelijke afbraak van het ambtenaren-apparaat. Al wil en kan men het bedrijfsleven niet vrij laten, het ont werp van wet op de bedrijfschappen wil het bedrijfsleven in staat stellen zelf zijn organen op te bouwen voor de geleicjo economie Wij willen geleide economie zonder een uitgebreide bureaucratie. On ze plannen beogen het scheppen van evenwicht en ontwikkeling van de Ne derlandse welvaart. Zij passen in het in ternationale kader en het is voor de boe ren van bet grootste belang, dat interna tionaal 't evenwicht tussen productie en consumptie wordt tot stand gebracht. Onze plicht is echter, onze landbouw een positie te verschaffen, waarin zij kan me dedingen op de internationale markt. Daaraan kunt gij meewerken, door de Partij van de Arbeid de gelegenheid te geven haar constructieve plannen ten uitvoer te leggen, (applaus). De Visserij. In antwoord op een vraag, zeide min- nister Mansholt nog. dat de regering ook plannen heeft t.a.v. de visserij. Zij be treffen de wederopbouw van onze geha vende en verouderde vloot en het brengen van onze visserij op een peil, dat con currentie met Noorwegen en Engeland mogelijk maakt. Als men de afzet op moderne leest schoeit, bv. door diep vriesinstallaties, zal de visconsumptie in geheel Nederland kunnen worden gesti muleerd, waardoor ook de kleine visser goede kansen heeft. Voorts streeft de regering ook naar rationalisatie der middeïistandsbedrijven; hier ligt een taak voor de bedrijfsorga nisaties. Voorz. Backer sloot de bijeenkomst met het uitspreken van, het vertrouwen, dat de regering en vooral minister Mans holt al het mogelijke doen en zullen doen in het belang van boeren en vissers, en met een opwekking, dit streven te steu nen door te stemmen op No. 1 van lijst 1, minister Mansholt, candidaat voor de Partij van de Arbeid INTERKERKELIJKE HERDENKING DER BEVRIJDING. Er wordt aan herinnerd, dat de inter kerkelijke herdenking der bevrijding plaats heeft Zondagavond 8 uur in de Doopsgez. kerk te Den Burg. Op deze bij eenkomst. die^ geleid wordt door Ds. v. d. Veer, wordt gesproken door Ds. G. Hart- dorff over ..Balans der Bevrijding". Er is muziek van orgel, viool en cello. De bezoekers wordt verzocht de gezangen bundel mee te nemen. GIFTEN ALG. WIJKVERPLEGING. Wed. T Oosterend f2,25; Wed. B Oosterend f 1,25 Een paar jaar geleden namen wij proe- ven tot bestrijding van onkruid met ehe- mische middelen. Bij deze proeven ble ken we in Synox een zeer goéd middel te hebben om onkruid in graan en "vlas te bestrijden. Heel jammer is het, dat Synox momenteel niet te leveren is. Thans hebben we proeven genomen met Stirpan, een nieuw Zwitsers middel tot bestrijding van onkruid Bij deze proeven is gebleken dat Stirpan voor be strijding van onkruid in granen zeer goed geschikt is. Stirpan kan gebruikt worden in een oplossing van 2 pet. Bij de ze sterkte verkrijgt men een volledige vernietiging van onkruiden in een jong stadium, zonder het gewas noemens waard te beschadigen. We willen er de aandacht op vestigen, dat het van groot belang is, dat de behandeling tijdig ge schiedt. Het sproeien kan geschieden bij alle weersomstandigheden, hoewel we de indruk hebben, dat de behandeling bij voorkeur op een dauwnat gewas moet plaats hebben. C. v. Gr. ONGEVAL OP DE „MARSDIEP". OUDESCHILD. Woensdag j.l. geraakte een dame van elders met haar vinger bekneld tussen de roerpen van de „Mars diep". De vinger werd geheel gespleten en bloedde hevig, waardoor een vrouwe lijke passagier flauw viel. Door het aan brengen van een kapje zal men voorko men, dat een dergelijk ongeval nog eens kan voorkomen DAT LIEP BEST AF. Maandag is de heer A. J. Swaerts, toen hij bij de Stolpen uit een autobus stapte door een verhuisauto geschept en tegen de weg geslingerd Hij liep wonden op aan hoofd en benen. Na verbonden te zijn, kon hij zich naar huis begeven, doch het bezoek aan een bruiloftspartij viel door dit ongeluk lelijk in het water. MUZIKALE RONDGANG OP 30 APRIL. Ter gelegenheid van de verjaardag on zer kroonprinses hield Texels Fanfare Dinsdagavond een muzikale rondgang door het vlaggende Den Burg. Daarna begaf het muziekcorps zich naar de Groeneplaats, waar enige marsen en va derlandse liederen werden geblazen. Er was vrij wat belangstelling, maar met het applaus had men wel wat royaler mogen zijn. S. V. TEXEL. Zondag gaat Texel 2 naai Kaagvogels Texel 3 speelt thuis tegen BKC 3. Als T 2 met een goed elftal uitrukt, zal zij, gezien cje prestaties der laatste weken, een goed figuur maken, maar dan opk flink aatipakken en doorzetten. Texel 3 zal nu stellig moeten winnen. Belangrijk bericht! A s. Maandag vangt de training op het veld aan onder leiding van Mr. Laevy. Het trainen in sporttenue is verplichtend. De adsp. trainen om 6 uur, de leden om 7 uur. Helpt mede ons trainingsfonds te ver sterken. Bijdragen worden gaarne door onzen penn. W. v. Zeylen, in ontvangst genomen. TEX. BOYS-NIEUWS. Program Zondag 5 Mei: Boys 1 naar HRC 5. dat over een prima spelend elf tal beschikt. Zijn Aat en Henk weer in conditie? Wc hopen het, daai* onze spil nog in het ziekenhuis ligt en het goed maakt, hopen we hem spoedig weer in 't elftal te zien. Zoeken we Jan even op, want hij verlangt zeker ngar een sport- praatje. Boys 2 vrij. Maandagavond worden al le spelers van Boys 1 en 2 in De Zwaan verwacht voor een bespreking, o.a. verde ling kaarten Holland-Belgie, training, feestvergadering. enz. Adsp. A om 2 uur tegen ZDH adsp. Laat het een prima oefenwedstrijd wor den, jongens. Zondag a.s. 12 Mei Adsp. Comb. B tegen Verkenners-elftal. Zie elftallen, enz. in 't kastje. G Z.D.II.-NIEUWS. ZDH heeft zich Donderdagavond tegen een elftal van Gezagstroepen kranig ge weerd; met 6-0 werd gewonnen Toen Dinsdagavond de zon achter westelijke horizon was verdwenen en een snel verflauwend rood de bedekte he mel teer verlichtte, gloeide op tientallen plaatsen op ons eiland een nieuw rood op. Texel's jeugd had, na vijf jaren van bezetting en verduistering, voor het eerst weer hagr Meierblis. Weken tevoren reeds hadden de kinde ren gesleept met oude prullen een eenvoudige en daarom zo welkome oprui ming in de schoonmaaktijd en zo lagen om alle dorpen de hopen klaar, gereed om als vanouds het vuur te ontvangen en Texel in een fantastische gloet* te zetten Er waren er zeker wel^ 20, die hun laaien de vlammen, hun golvende, lichtende rookwolken en hun verre van aangena me geuren in de kalme atmosfeer van de lente-avond zonden. En daaromheen danste, spookachtig verlicht. Texel's ho pe, pokend met stokken in de knetteren de hopen, trekkend aan ijzerdraden om de kop eraf te gooien en de smeulende stukken meer lucht te geven. En als hun werk met succes werd bekroond, als de van hitte trillende lucht een stroom von ken omhoog voerde, die door de wind werden weggedragen, ging een gejuich op. Dan trokken ze de halfverkoolde brokken uit het vuur, smeerden zich han den en gezicht, en waarschijnlijk ook kle ren, zwart, trapten tegen de brandende brokken of smeten ze triomferend in de MOEDERS ZORG. Met belangstelling, maar niet zonder enige zorg keken de ouders toe, die hun drie spruiten bij de joelende troep wisten. Hoe zouden ze straks thuis komen? Vies, na tuurlijk, met geschroeide wenk brauwen, haren enkleren, zo niet erger. Vader haalde herinneringen op uit zijn jeugd, toen alles nog ..puur" erger was en hij 's nachts ,als een gerookte paling" het ou derlijk huis opzocht; moeder zweeg en piekerde. Kom, zei ze opeens, ik ga vast water opzetten. Want zo kun je die snaken toch niet naar bed sturen lucht. Na vijf jaren hadden ze weer hun Meierblis. Dan moesten dè aardappels weer wor den gepoft en heet verslonden, dan moes ten weer staaltjes van durf en van over moed de meisjes keken immers toe worden vertoond Want wie de meeste durf aan de dag legde, was de held van de avond. Op 30 April 1946 is een oud Texels ge bruik in ere hersteld en laat in de avond spraken de gloeiende plekken tegen de bewolkte hemel nog van dat typische stukje Texelse folklore, de Meierblis. De Burgmeester Van Texel maakt be kend, dat op de begraafplaats der Ge- orgiërs aan de Hoge Berg uit baldadig heid enige bloemenvaasjcs zijn stuk ge gooid. De Burgemeester spreekt daarover zijn ernstige afkeuring uit en vertrouwt, dat zoiets niet meer zal voorkomen. De Burgemeester REHORST. BRANDWEER TEXEL. De Burgemeester van Texel brengt het volgende ter kennis van de inwoners der gemeente „Hij die brand ontdekt in de gemeente, is verplicht zo spoedig mogelijk de bewo ners en de naaste bewoners van het brandende perceel en de brandweer of de politie te waarschuwen". (Art. 191 v. d. Alg. Politieverordening voor de ge meente Texel). Voor waarschuwen van de brandweer geldt het volgende: Centrum: In de dorpen Den Burg, De Koog, De Waal en Oudeschild, en in de daarbij behorende buitenwijken B-K-W en O., direct melden aan: de Electrische Centrale te Den Burg, telefoon no. 66. Noord: In het dorp De Cocksdorp en in de daarbij behorende buitenwijk C, Pol der Eierland en Polder De Eendracht, di rect melden aan. den heer L. van Hoorn te De Cocksdorp, telefoon 15. Oost: In het dorp Oosterend en in de daarbij behorende buitenwijk O. Direct melden aan: den heer P. Bakker Pzn, te Oosterend, telefoon no. 17. Zuid: In het dorp Den Hoorn en in de daarbij behorende buitenwijk H, direct melden aan den heer Jac Duinker te Den Hoorn, telefoon no. 13. De Burgemeester van Texel. REHORST STRAFVERORDENING. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel; Gelet op de artikelen 199, 200. 203, 205 en 206 der Gemeentewet; Brengen ter openbare kennis, dat de door de Raad op 5 Februari 1946 vastge stelde „Verordening op de stal-, melk en veecontröle in de gemeente Texel", op de gemeente-secretraie gedurende drie maanden, te rekenen van heden af, ter lezing voor een ieder is nedergelegd. De verordening, welke op 1 Mei 1946 in werking treetft, is in druk algemeen verkrijgbaar gesteld tegen betaling dei- kosten, zijnde f 0,25 per exemplaar. Texel, 30 April 1946. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, REHORST. De Secretaris, JONKER ROTKREUPEL. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat op de hierna volgende bedrijven rotkreupel heerst. B. Bakker Azn., Kogerweg. L. Eelman, Gravenstr.. Den Burg. M. C. Keijser, De Waal. C. J. Bakker, Spang. Iedere vorige opgave is hiermede ver vallen. Texel, 2 Mei 1946. De Burgemeester voornoemd, Mr. G. D. REHORST. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL Geboren. Leendert zv Jan K. P. Zwan en Jentien Plessius. Jan zv Jan T. van Bennekom en Trijntje Seefat. Elisabeth Margaretha dv Jacob P. Breman en Eli sabeth M de Klerk Truus dv Bastiaan Lakerveld en Geesje Huisman. Ondertrouwd: Klaas Roeper en Ger- harda J Overdijkink Cornelis H. Steig- stra en Doortje Daalder. Getrouwd: Adrianus M. Schoo en Pe~ tronella Bos Petrus N. van Tilburg en Joanna A. Jannes. Johannes M. W. Ulijn en Barbara v. Beek. Dirk Trap en Wille- mina M. Druif. Cornelis Burgman en Cornelia C. Eelman. Overleden. Johannes Kuik, 34 j., echtg. v. R. Cyprian. Michiel W. v. Heerwaar- den,- 23 j., ongeh. Cornelis Dekker, 81 j., echtg. van .Jantje Kikkert Gevonden: 1 kindertruitje. ONDERL. PAARDENVERZEKERING D. E. L. Tot administrateur der Onderlinge Paardenverzekering D E L. is benoemd de heer P Meindertsma, Eierland. POSTDUIF AANGEVLOGEN. DEN HOORN. De heer D. Koopman heeft op de Zuidbatterij een postduif aangetroffen met de naam Beela 1945. Het beestje was zeer moe en versuft. De duif is afkomstig uit Engeland. V.V.V. „TEXEL". Een buitenkansje voor de leden. Wij kunnen de leden, die glaswerk aangevraagd hebben, mededelen, dat het glaswerk op Texel is gearriveerd. Zij dienen a.s. Maandag tussen 9 en 12 uur bij den Administrateur een bewijsie te halen en tevens even op te geven van welken ingeschakelden winkelier t. w. Fa. Witte Zn, Warmoesstr., Den Burg; J. P. Stam. Weverstr., Den Burg en Fa. Fr. Zegel, Oudeschild, zij het glaswerk wensen te betrekken. Na a.s. Woensdag kan dan het glaswerk bij den betreffen- den winkelier afgehaald worden. Voor een groot deel is dit te danken aan de medewerking van den heer A. Th. A. d, Wilt, radio-, electrotechnisch bureau Den Burg, die ons in contact bracht met één der grootste glasfabrieken in Neder land, de N.V Kristalunie te Maastricht. Voor wat de aanvragen voor aarde werk betreft, zal de volgende week een bespreking plaats vinden bij de Bedrijfs- horeca te Den Haag. De leden, die aarde werk aangevraagd hebben, zullen dus nog even geduld moeten hebben. Wij verzoeken de leden ons regelmatig op de hoogte te willen houden van de pensionbezetting. De Adm,

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1