d B Distrikutienieuws Een jaar na de Bevrijding ?u Dc -ir *'J n te inakelijkheidsbelasting Inventarisatie, addeiistoelcn opnieuw nescnilderd Feesten op Texel Betaling toeslag liclile gronden Huldiging van den lieer Spigl Fees! Oud-leerlingen F.L.S. Mr. Terpstra criliseert d e regering De lieer Van Heerwaarden nam afscheid Sportnieuws IE S'SDAG 8 MEI 1916. 59e JAARGANG. No. 5610. EXELSCHE COURANT tec; nKoHriiuQn Hianan Vinn tnaiifiioin. I pre IEE abedrijvën dienen hun toewijzin- »r de 6e periode af te halen Vi ij- Mei a.s. van 9-12,30 uur. anteoenbonnen met letter B en in van a.s. Maandag af met de nlevering van de betreffende bon- -orden ingeleverd. Hierna worden ?en enkel geval meer geaccep- daar ze van heden af ongeldig stributie van brandstoffen. irbruikers uit de diverse groepen, troor het vorige seizoen een iden- lart hebben ontvangen, alsmede vallen van nieuwe vestigingen en gevallen, waarvan de noodzake- t verwarming van een lokaliteit lelijk kan worden gemaakt, kun- nog formulieren afhalen tot 11 De aanvraagformulieren dienen Mei a.s. wederom bij de distri- nst te worden ingeleverd. (Publ. no. 406). ERLAAGDE KAASPRIJS. ingang van 28 April jl zijn de voor de meeste soorten kaas met ter kg. verlaagd. De prijs voor 40 plus kaas is met f 0.35 per kg. derd, terwijl de prijs van korst- as niet veranderd is. Daar deze lagingen nog niet aan alle detali- iekend schijnen te zijn. dient het i(van deze mededeling goede nota DE 6 li i G., KOFFIE-SURROGAAT. destijds afgekondigde verbod tot 't rdigen van koffie-surrogaat is •nige tijd opgeheven. In verband koffiepositie kan dit artikel weer lerkte schaal worden bereid uit offen, welke voor dit doel met iming van het Bedrijfschap voor Zaden en Peulvruchten mogen verwerkt. Het koffie-surrogaat ider bon worden verkocht. 3e mt ld [emeester en Wethouders van Texel n ter kennis van belanghebbenden, ^°jlt verhoogde tarief der vermake- Isbejasting, zoals dit tarief door ld bij besluit van 5 Februari 1946 gesteld, van kracht is geworden, lelasting bedraagt 20 pet. van het •geld, voor zoveel zij niet geheven naar de oppervlakte der localitei- terreinen. ere inlichtingen zijn te bekomen ter ite-secretarie. tl, 8 MCei 1046 irgem. en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, REHORST. De Secretaris, JONKER KAPPEN VAN BOMEN. 3urgemeester van Texel brengt ter ire kennis, dat volgens ingekomen voortaan van elke overtreding van verbod proces-verbaal zal worden iaakt en het zonder vergunning ge- hout in beslag zal worden geno- el, 3 Mei 1946. De Burgemeester van Texel. REHORST 3lt tu W personen, die aangeschreven zijn le land- en tuinbouwinventarisatie, n erop gewezen, dat ieder persoon- inventarisatie moet verschijnen. Orden verzocht alle bedrijfsgegevens Pr rlijk uitgewerkt, naar de plaats van pentarisatie mede te nemen P.B.H. OVERNAMEMARKT. de aankoop van vee voor terugle- door Dienst Landboüwherstel aan lie vorig jaar door oorlogsgeweld erloren hebben, wordt Maandag 13 k. te Den Burg een overnamemarkt ^den g} laat het aangeboden vee moet wor- langevoerd, wordt nog nader be- gemaakt. Ook wordt op die dag eding gevraagd van vee bestemd ■\le Rijksseruminrichting voor het :n van een serum tegen mond- en r zeer. Hiervoor worden gevraagd in conditie zijnde runderen van 2-4 welke nooit mond- en klauwzeer gejiad. Deze moeten geleverd de gewone overnamemarkt. het belang van de bestrijding van en klauwzeer is het zeer gewenst, en flink aantal rundvee aangeboden De P.B.H. V.V.V .Texel" maakt bekend, dat y .N.W.B. de bekende richtingaanwij- en paddenstoelen op het eiland op- v heeft doen schilderen. Zij worden Wy bescherming van de'bevolking en aal in die van de jeugd aanbevolen, verzoeken de Hoofden van Scholen iders van Jeugdverenigingen de aan eiding toevertrouwde jeugd te willen n op het grote nut van deze borden, deze borden en paddenstoelen onge- iden mogen blijven staan, is een al- 'en Texels belang. BENOEMD. :j. A. Kraai is per 1 Sept benoemd nder wijzer es aan de Gron. School - üging. IVEENING GAAT NAAR ARNHEM. t zal onze lezers interesseren, te ver- ;n, dat dr. Veening zich als chirurg rnhem gaat, vestigen. Mevrouw Vee- hoopt binnenkort naar Arnhem te ekken. 1FTEN ALG. WIJKVERPLEGING. K„ Den Burg f 2,50. Zelfs het magere hondje, dat Zaterdag middag #4 Mei over het terras van Hotel Texel te Den Burg trippelde, deelde in de algemene vreugde. Dat kon ook niet an ders, want van het mierennest, waarin de joelende en krioelende Groeneplaats met haar wapperende wimpels was her schapen, ging zo'n feestelijke invloed uit, dat niemand zich aan de algemene blijd schap kon onttrekken. Daar speelde de jeugd, onder de schallende klanken der door de Texelfe Courant beschikbaar ge stelde geluidsinstallatie, daar draaide het rad van avontuur en toen we een jon gen met een kapitale koek onder de arm ijlings naar huis zagen snellen om dit deel van het feest in de familiekring te gaan vieren, wisten we, dat het goed was. Inmiddels knalden de varkensbla zen en rolden de tonnen en de jeugd ge noot op alle manieren, waarop een kind maar genieten kan. In verband met het ruimtegebrek, ver melden we alleen de le prijswinnaars. De uitslagen van de wedstrijden luiden als volgt: Koekhappen, meisjes 10 en 11 j.: Hil- lian Kok. Aardappelrapen, jongens 6 en 7 j A'at Eecen Ei op lepel, meisjes 6 en 7 jaar: I. v d. Vliet. Wedloop handen en voeten, jongens, 8 en 9 j.' P. Dooren- bos. Was ophangen, meisjes 6 en 7 j.: Rietje van Heerwaarden. Zaklopen, jon gens, 8 en 9 j.: Kees Moojen. Kranten- wedstrijd, meisjes 8 en 9 j Dina Dros. Blaasvechten, jongens, 10 en 11 j.: Foppe Wiering. Wedloop handen en voeten, meisjes, 8 en 9 j.' Jannie v. Groningen Vaatjeskruien, jongens 12 en 13 j.: Wim Eelman. Blokjesrapen, jongens 6 en 7 j Christiaan Franken. Op reis gaan, meis jes, 12 en 13 jDu wie Tuinder. Steek- slaan. meisjes 12 en 13 j Fien Smit. Zeilkruipen, jongens 12 en 13 jAnton Slort. Hindernislopen, meisjes 10 en 11 j.: Jannie Schraag. Sprietlopen, jongens, 10 en 11 j.: Joh v.d. Veer. Papvoeren, meis jes, 14, 15 en 16 j Elly Slort. Tonruite- ren, jongens, 14, 15 en 16 j.: Piet Keizer. Ringsteken op ponny, meisjes en jongens 14, 15 en 16 jHenny Slort. Des middags 4 uur vertoonden de jon ge Waddenruiters, na een tocht door het vlaggende dorp, staaltjes van hun vaar digheid op het terrein bij het Noodzie kenhuis. Bij het nummer hoogspringen werd de le prijs gewonnen door mevr. G. Kikkerf-Eelman, de 2e door den heer KI. du Porto, die tevens prijswinnaar werd bij de stoelendans; hier ging de heer S Witte met de le prijs strijken. Het avondfeest beperkte zich tot mu ziek van het Texels Fanfarecorps op de Groeneplaats, met het gebruikelijke ge hos en gedans. Wij vragen ons af, of het niet mogelijk was geweest, van dit laat ste deel der Burgse festiviteiten iets meer te maken. Het is onze overtuiging, dat dit met wat meer medewerking van de Texelse corporaties en verenigingen, zeker het geval had kunnen zijn. Zowel Vrijdag- als Zondagavond wer den in de kerken bevrijdingsherdenkin gen gehouden Te Oudeschild. Vrijdagavond begonnen de feesten te Oudeschild met een wijdingsbijeenkomst in de Herv. kerk, waarin pastoor Hoger- vorst» eVi de heer Termaat het woord voerden. Er was zang van het Hervorm de en het Katholieke kerkkoor Zaterdagmorgen was er kinderfeest in het Eigen Gebouw. Dat was goed beke ken, want op het veld was het veel te koua. Er werden een aantal films ver toond door den heer Jac. Heijkamp, waar de kinderen buitengewoon van ge noten hebben; er was een gratis ver loting zonder nieten om fraaie prijzen, terwijl de heer Alex Vogelenzang met zijn harmonica zorgde dat de feestvreugde nog werd verhoogd. De kinderen werden getracteerd op chocolademelk, gebak en koekjes, zodat ieder zonder uitzondering De Prov. Voedselcommissaris voor N.- Holland maakt bekend, dat in district 2 (Texel) de betalingsmandaten aan de be langhebbenden zijn verzonden. Geduren de 14 dagen na dagtekening van het man daat kunnen de geregistreerden bezwaar maken tegen de berekening van de toe slag, enz Voor degenen,' die voor de toe slag in aanmerking menen te komen, maar die geen betalingsmandaat ontvin gen, is de beroepstermijn op één maand gesteld. Ter voorkoming van onnodige re clame wordt op het volgende de aandacht gevestigd 1. De toeslag wordt slechts in afgeronde bedragen uitbetaald. Gedeelten van gul dens komen te vervallen. 2. De A-toeslag wordt verstrekt aan bedrijven met bouwland op zuivere zand- en-of veei*ialgronden, of aan bedrijven met door oorlogsomstandigheden builen gebruik gestelde cultuurgronden (zand- en-of veendalgronden). De B-toeslag wordt uitsluitend uitgekeerd aan land bouwers en veehouders met bedrijven van minder dan 8 H A op zand-, veen- dal-, löss-, laagveen-, hoogveen- en ri vierkleigronden Beide toeslagen staan geheel los van elkaar. .3. Dit wil dus zeggen, dat de aftrek, die bij de B-toeslag wordt berekend voor arealen groenten, fruit en-of bloembollen, indien dit een negatief bedrag uitmaakt, niet ^n mindering wordt gebracht op de A-toeslag. 4. Een bedrijf, dat dus in aanmerking tevreden huiswaarts ging. - Het comité verdient dan ook alle lof voor de keurige manier, waarop deze ochtend voor elkaar gebracht was. 's Middags gingen allen, aangevoerd door Texels Fanfare, haar 't feestterrein, waar diverse spelen plaats vonden. De belangstelling was, ondanks de gure wind, vrij groot. Spelen voor deelnemers boven 14 jaar: Zakslaan jongens 14-20 j.: 1. Romke de Vries f5; 2 Teun Dekker f3; 3. Joh. v.d. Meer f 2. Wasophangen meisjes 14-20 j.: 1. Nelie KQk f5; 2. Annie Bakker f3; 3. Engeltje v.d. Meer f 2, Kruiwagenrace paren boven 20 jaar: Jn. Dros en Mw. Krugers-v. d. Sfflvke f 7,50; H. Vermeulen en Mw. v. d. Pol- Brouwer f 5; J. D. Blom en mw. F. Broersma-Hoogerheide f 3, Zaklopen paren: Jan Vlas en mej. D. Blom f 7,50; Jn. Dros en mw. T. Kors- man-Bruin f 5,Jn. Visman en mw. A. Vermeulen-Dogger f 3,Jn Dogger en mej. H. Dogger f2, Strijd om de man: A. Vermeulen-Dog ger f 5,H. v. Maldegem-Kooger f 3, T Blom-Bruin f2,— Strijd om de vrouw H. v. Heerwaar den f 5,P. Pool f 3,Romke de Vries f 2,—. De strijd om de man en de vrouw werd 's avonds in de Zeven Provinciën gehouden, daar het buiten niet te harden was. Met een dansje werd het feest be sloten Te Den Hoorn. Het Fanfarcorps D.È.K. maakte des avonds een rondgang door het dorp. De tocht ging naar het feestterrein, waar het vrolijk toeging Ook de Optimistenband zorgde voor de vrolijke stemming. De prijzen werden gewonnen door: Bij de strijd om de vrouw: G. Kikkert, Bij de strijd om den man- Mevr. Heer schap-Hoek. Touwklimmen: P. Zijm Jbz. Wasophangen met hindernissen- A. Bak ker Czn. Touwtrekken. A. Smit. De Leeuw en Bouwsma. Kinderwagenrace m hindernissen: A. Lap-Terpstra, Zaklopen: v. paren: Kasse-Beumkes, C de Bruin en C. Zandee. In de met bloemen versierde raadszaal is Woensdag 1 Mei de heer P G. Spigt, in gezelschap van zijn vrouw en kinderen en ii) aanwezigheid van het dagelijks be stuur der gemeente, den gemeente-secre taris, de hoofden van dienst en de ambte naren, hartelijk gehuldigd ter gelegen heid van zijn 25-jarig jubileum in dienst der gemeente. Burgemeester Rehorst sprak den jubi laris toe en gewaagde van de grote te vredenheid, waartoe zijn werk steeds aanleiding had gegeven en van de ar- beidslust, die hem kenmerkte. Er is over den heer Spigt slechts één roep: wat is dat een flinke, kerel. Het gemeentebe stuur vindt het prettig, zo iemand in dienst te hebben en spr. hoopte, dat hij nog vele jaren de gemeente mag blijven dienen. Als blijk van waardering bood de burgemeester namens het gemeentebe stuur een prachtige fiets aan. Als directe chef getuigde de heer Ties- sen i van Spigt's trouwe plichtbetrachting. Tevens sprak hij woorden van waarde ring aan het adres van mevr. Spigt. Spr. wenste den jubilaris een gelukkige toe komst en een goede samenwerking met collega's en superieuren en bood een bu reaulamp aan namens ambtenaren en ar beiders der gemeente, alsmede een een- velop met inhoud, die mevr. Spigt in staat zou stellen een electrische snelko ker aan te schaffen. De heer Veldstra dankte den heer Spigt voor de prettige samenwerking Spr. zeide respect te hebben voor zijn helde re kijk op zijn werkzaamheden en hoopte op een bestendiging van de goede ver standhouding. Daarna gaf de heer Van Dienst uit drukking aan zijn gevoelens door een ge dicht, getiteld ,,In dankbare herinnering" en gewijd aan het vele werk, dat de heer Spigt deed bij het begraven van de ge sneuvelde Georgiërs. Nadat de heer Spigt met een eenvou dig woord aan allen dank had gebracht, sloot burgemeester Rehorst de bijeen komst. TEXELSE MARKT. Den Burg, 6 Mei 1946. Aangevoerd: 21 koeien, 9 varkens, 54 n. kalveren (leve ring). 3 koeien f 400-550. 1 graskalf f 140 OOSTEREND. In de op 30 April gehou den A.R. Propaganda-vergadering heeft oud-minister mr. Terpstra scherpe cri- tiek uitgeoefend op de regering en op de Partij van de Arbeid. Spr. noemde de ontwikkeling zowel in Indië als in ons land na de capitulatie een desillusie. Men wil ons volk één partij of beweging op dringen, de N.V.B., die zegt, de eenheid te willen en zich vooruitstrevend noemt; 'wie zich daarin niet thuis gevoelt, wordt, zoals de A.R., ingedeeld bij de conserva tieven. In regeringskringen acht men de jongeren nog niet rijp voor de verkiezin gen, die de grondwet voorschrijft; men laat de volksvertegenwoordiging zo wei nig mogelijk bijeenkomen en wil zelf besturen. Ons volk is niet rijp voor een verkiezing, zei minister Vos. Ds. Banning wilde in de afgelopen herfst de verkie zing twee jaar uitstellen. De leiders der Partij van de Arbeid achten de oude Kamer niet representatief, dus geen oude regenten meer, maar wel nieuwerwetse dictatoren, die over ons en zonder ons regeren. Men bedisselt alles binnenska mers en noemt zich democratisch Dat geldt ook voor de Indische kwestie. Lie ver dan te spreken in de Tweede Kamer houden de ministers praatjes op de brug of redevoeringen in vergaderingen. Voorts maakt de regering zich schuldig aan ongeoorloofde inmenging in het gees telijk leven, getuige de uitspraak van minister v. d Leeuw bij de installatie van de radioraad. Wel zijn we bevrijd van de nat.-socialisten, maar hun begin selen hebben opt-gevaarlijke wijze ingang gevonden bij de huidige regering Spr plaatste verder de oude leuzen der SDAP en haar nieuwe opvattingen tegen over elkaar en hij weet de vele corrup tie aan de te gróte overheidsbemoeiing met -het bedrijfsleven. Het tot stand ko men en uitvoeren der sociale wetten noemde hij niet uitsluitend het werk van de oude SDAP of de huidige P. v.d. A komt zowel voor A- als voor B-toeslag en waarbij in het laatste geval de af trek de uitkering overtreft, krijgt de A- toeslag .volledig uitbetaald. 5. De berekeningsstaten liggen gedu rende een maand ter inzage bij de P.B.H. 6. Reclames moeten uitsluitend inge diend worden bij den P.V.C., afd. Be drijfsadministratie, Landbouwhuis, Alk maar. SOLDAAT OP WACHT. In het centrum van een Brabantse stad vervoerde een wielrijder een zak met inhoud. Dit wekte de argwaan op van enige controleurs van de C.C.D., die den man aanhielden. Uit de zak kwamen een ongemerkte schapenachterbout en een ribstuk. De eigenaar verklaarde samen met een bij hem inwonend persoon op de markt te 's-Hertogenbosch een zwart" schaap te hebben gekocht Nadat het dier was vetgemest hadden zij het zonder ver gunning geslacht. Bij het onderzoek ten huize van verdachte, werden in de keu ken een schapenschouder met nek, een ribstuk, een kop en een paar nieren ge vonden. Met het vleees uit de zak vorm de deze hoeveelheid iets meer dan 'n half schaap. Tijdens een verdere speurtocht in de woning werd de andere helft ont dekt in een bed, waarop een soldaat in diepe sluimering de Luit bewaakte. ook de rechtse partijen, thans z.g. con servatief, hebben daarin een groot aan deel gehad Voorts verweet spr. de rege ring, dat zij niet heeft vastgehouden aan herstel en handhaving van 't gezag voor ons koninkrijk. Spr. riep de aanwezigen op zich uit te spreken voor de christelij ke politiek,, die een eis is van Gods woord en voor gezag, volkskracht, vrij heid en sociaal recht. De rede werd herhaaldelijk onderbroken door applaus. „Is het riiet waanzinnig, leider Met deze woorden begon een gedichtje van onzen Rijmelaar, toen hij zich de tolk maakte van Texelse huismoeders, die meenden zich te moeten beklagen over de haars inziens weinig soepele houding van de distributiedienst. Het was een bittere klacht. Dinsdag 30 April, toen de heer v Heer waarden afscheid nam als leider van de distributiedienst, zijn weer veel woorden over zijn hoofd gegaan, maar deze keer hadden zij een geheel ander karakter. Zij getuigden van de hartelijke gevoelens, die het gemeentebestuur en het personeel van d<^ distributiedienst den heer Van Heer- waarden toedragen en van de prettige samenwerking, die de dienst onder zijn leiding heeft gekenmerkt. De heer Boom, opvolger van den schei denden leider, gewaagde namens het per soneel van de prettige verhouding en van de diplomatieke wijze, waarop hij zijn weg wist te vinden door de vele moeilijkheden. Hij bood d^n heer Van Heerwaarden een bureaulamp aan onder het uitspreken van de hoop, dat hij deze bij zijn toekomstig werk zou mogen ge bruiken en dan zijn personeel zou ge denken. Mevr. Van Heerwaarden ontving een bouquet. Burgemeester Rehorst zeide den heer Van Heerwaarden te hebben leren kén nen als een man, die een hoge opvatting heeft van zijn plicht en daarom ver heugde het spr., dat de scheidende func tionaris thans naar gemeentewerken overgaat. Het was, vooral na de bevrij ding, een moeilijke tijd, waarin veel on gerechtvaardigde critiek werd gegeven. Spr. was er evenwel van overtuigd, dat de heer Van Heerwaarden een goed lei der van de dienst is geweest en bracht hem dank namens de gemeente. Inspecteur Müller roemde de wijze, waarop de scheidende de distributie dienst heeft geleid en sprak een persoon lijk woord van dank voor de prettige sa menwerking Daarna dankte de heer Van Heerwaar den voor de vele hartelijke woorden en de geschenken. Hij zeide plezierig te heb ben samengewerkt met het personeel en een aangename herinnering aan zijn werk te bewaren/Voorts dankte hij de „goede buren", het echtpaar Maat met hun dochter Jannie, en bood mevr Maat een theelepeltje aan. Namens het personeel nam de heer Boom nog afscheid van inspecteur Mül ler, die eveneens met 1 Mei de dienst verlaat en van de heren Westdorp en Jansen, die in militaire dienst gaan. Een kleine versnapering veraange naamde de prettige bijeenkomst. Wij weten niet, hoe laat het Woens dagnacht is geworden op de feestavond der oud-leerlingen van de Lagere Land bouwschool; om half 2 was het „offici ële" gedeelte achter de rug en ruimden de meer bezadigde elementen, w.o. de pers, het veld. Toen was er al zoveel ge beurd, dat een overzicht in vogelvlucht gerechtvaardigd is. Allereerst dan het ernstige deel van 't programma: de uitslag van de lezingwed strijd. De heer Jaap Kikkert, le prijs winnaar en de heer P. Bakker, 3e prijs winnaar, die hun lezingen resp. over de taak van den boer en over oordeelkun dig bemesten nogmaals ten beste gaven, alsmede de heer Adr. Boerhorst, wien de 2e prijs was toegekend, maar die, van wege zijn grote aandeel in het program ma van deze avond, een vrijstelling kreëg voor het houden van zijn voor dracht over het Texelse, schaap, mochten de hun toegekende prijzen van burge meester Rehorst in ontvangst nemen. Des Burgemeesters hart ging open, naar hij zeide, nu hij, zelf boerenzoon, deze blij ken van waardering aan de uitverkore nen mocht overhandigen. Een eervolle vermelding kregen de heren J Bas en Fer. Roeper. In de loop van de avond werden de cursusleiders, de heren Paagman en Dog ger, nog even het kind van de rekening, toen zij voor het hekje werden geroepen om behalve de verdiende dank nog een rokertje, resp. de toezegging van een op gezette vogel in ontvangst te ne men. Inmiddels hadden enige verlotingen plaats gehad, o.a. van een schelfnet, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de Lagere Landbouwschool en van een fantastische hoeveelheid taarten en andere begeerlijkheden, van welker op brengst de Vereniging zelf zal profiteren. Daartussendoor genoten we van een door de leerlingen zelf in elkaar gezet programma van koor- en solozang, dia loog en monoloog, voordracht en muziek, een stuk ontspanning als besluit van het winterwerk, dat, naar voorz. Beumkes terloops opmerkte, de vrucht was van 'n zeer korte voorbereiding, welke opmer king klaarblijkelijk was bedoeld als een excuus. Dit laatste nu was eigenlijk niet nodig, want ieder kan begrijpen, dat boe renzoons in het voorjaar nauwelijks tijd hebben om te eten, laat staan om te re peteren. Zo werd deze feestavond een gezellig en gemoedelijk rommeltje, welks vrolijkste momenten zonder twijfel aan de onvoldoende voorbereiding moeten worden toegeschreven. Een spotternij met het Bijbelverhaal der Emmaüsgan gers, hoe geestig ook voorgedragen, von den wij minder gepast. Tot de aanwezigen behoorden behalve Burgemeester Rehorst en zijn echtgeno te, het TESO-bestuur, de jury en de heer v. d Ban. die voor de laatste maal een feestavond van zijn jongens bijwoonde. De oud-leerlingen toonden zich gulle gastheren, hetgeen op een vergevorderd uur altijd van pas komt. TEX. BOYS-NIEUWS. Boys 1 ging Zondag naar HRC 5. Het werd een zware wedstrijd tegen de sterk uitgekomen Racingmannen. Het ging ge lijk op en R. maakte voor de rust 10. In de 2e helft is er voor de Boys geen ge luk; menig prachtkans wordt juist naast en over geschoten Met verrassende aan vallen weet R nog tweemaal te passeren; einde 3-0 voor R. Een technisch prima wedstrijd, waarvan te leren viel. Nu nog een wedstrijd- SRC, dan is de comp. ten einde Op eigen veld speelde Adsp. A te gen ZDH A en won met 4-0. De harde wind deed veel afbreuk aan het spel. Er moet nog veel geleerd en met meer her sens gespeeld worden. Niet maar raak loeieren, dat is geen voetballen. Alle spe lers van het le bezochten hun sportmak- ker Brügemann in het ziekenhuis. Dat is ware clubgeest, Boys! Jan hoopt vandaag thuis te komen. De pennm. is de bruigom! Jaap, na mens alle Boys gefeliciteerd met je voor genomen huwelijk. Zie nader in het kastje. - G. S. V. TEXEL. Texel 3 verloor in een meer spannende dan fraaie wedstrijd met 3-5 van BKC 3 Gelukkig dat Hannes en Doodjes zoveel werk hebben verzet, anders zou het een debacle geworden zijn. In de voorhoede werden talrijke kansen gemist. Nu zou. na het spelen van een aantal wedstrijden toch vooruitgang te zien moeten zijn, het geen maar bij enkele spelers het geval is Texel 2 liet ons in de steek, hierover is het laatste woord nog niet gesproken. A.s. Zondag geen competitiewedstrij den. Om 11 uur Zondagmorgen spelen Adsp. Comb.ULO-elftal Dit kan een aardige wedstrijd worden. De kaarten voor Nederland-België zijn verloot. De gelukkigen hebben dat intus sen al wel vernomen. De training onder Mr. Laevy begint op Maandag 13 Mei. J.l. Maandag kon dit nog niet doorgaan, maar nu is het in or de en dus Maandag allemaal op uw post. Adsp. aanv. 6 uur; spelers 7 uur. Adsp trainen Donderdagavond 7 uur onder Henk Boon. Z.D.H.-NIEUYVS. ZDHSucces 3: 2-0. Gedurende de eerste helft (tegen de sterke wind) weet ZDH zich tegen de gevaarlijke aanvallen van Succes goed te weren. Rust 0-0. Spoedig na de rust geeft I. Boon door een ver schot Z de leiding. Een kwartier latei- wordt door Zwanenburg de stand op 2-0 gebracht. De achterhoede houdt ook ver der goed stand en ZDH wint verdiend, Wilner leidde uitstekend. W J.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1