Nieuwe bonnen Hinderwet Stemming Uiloetening Kiesrecht Texels oudste vrouwe lijke ingezetene I ammcrennuirklen Klokgevvicliten neergestort Bevrijdingsfeest te Ooslerend Texels Vogelleven 25 jaar HOBAHO Bloembollencultuur Aftl. Texel Uitkeringen Zuiderzee steunwet verhoogd IrERDAG 11 MEI 1946. 59e JAARGANG. No. 5611. FEXELSCHE COURANT Job ide or de eerste helft van de 6e periode 1946 (12 tot en met 25 Mei), lonkaarten KA, KB, KC 606. t.m. 273 800 gram brood 2f)Q gram kaas 200 gram bloem 1600 gram brood 800 gram brood in0§6 2 kg. aardappelen 3 «onkaarten KF 606 BMV 125 gram margarine BMV 100 gram vet suiker 400 gram suiker lonkaarten LA, LB, LC 606 232, 233, 234 vlees is 100 gr. vlees aardappelen is 2 kg. aardappelen 13 melk is 2 liter melk 3, C 43 melk is 3l/a liter melk lonkaarten KD, KE 606 769 is 800 gram brood is 200 gram bloem is 100 gram kaas j5, D 56 res is 400 gram brood j5 reserve is 500 gram rijst, kinder meel of kinderbiscuits lonkaarten KG 606 BMV 250 gram boter BMV 125 gram margarine suiker 500 gram suiker lonkaarten LD, LE 606 732, 733 vlees is 100 gram vlees aardappelen is 1 kg aardappelen <13, E 43 melk is 6 liter melk Tabakskaarten, enz. 27 is 2 rantsoenen tabaksartikelen 27 is 100 gr. chocolade of suikerw 27 is 2 rantsoenen tabaksartikelen De bonnen voor melk en aardappelen n geldig t.m. Zaterdag 18 Mei a.s. Voor de week van 19 t.m.25 Mei zullen g bonnen worden aangewezen voor •lk, aardappelen, boter, margarine, jam, ffie. tabak, versnaperingen, huishoud- ep en lucifers. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds Vrijdag 10 Mei worden gebruikt, met :ondering van de bonnen voor vlees. Ik en aardappelen, waarop eerst met ang van Maandag 13 Mei mag wor- afgeleverd. Inleveren bonnen winkeliers. Versnaperingen V25, X25. V26. Suiker 3-713. Bloem 209-709. Rijst E40. Mar- rine 212-712-222 Kaas 210-710. Vlees aren 115/118-615/617. Tabak T25, X25, 26, T35, X35 (deze tabaksbonnen dienen afzonderlijke opplakvellen te worden geleverd) Brood 214, 219, BC 41, 714, 715, D40- Vlees 115,118-615-617. Melk A-E 29. ieren 167-671 en rantsoenbonnen. Afhalen schoenenbonnen. De schoenenbonnen welke afgehaald innen worden door hen, wier stamkaart ndigt op een 9 dienen vóór 25 Mei a.s. zijn afgehaald. Na deze datum jn deze verlopen, daar er dan een an- nummer wordt aangewezen. (Publ. no. 407.) Afhalen toeslagkaartjes Bijz. Arbeid. Zij, die in het bezit zijn van een naam- jst bijz. arbeid, kunnen hun toeslag- aartjes afhalen op 13 t.m. 15 Mei a. s. an 9-12,30, uitgezonderd Den Burg en ngeving. Deze kunnen hun toesla^kaartjes afha- n op 16 en 17 Mei a.s. van 9-12,30 uur. Stamkaarten werknemers, oude naam- jsten getekend door werknemers voor ntvangst toeslagkaartjie 5e periode en euwe ingevulde naamlijsten moeten ■orden medegebracht. Wanneer hieraan iet wordt voldaan, worden er geen toe- lagkaartjs afgegeven. Burgemeester en Wethouders van Texel rgirengen ter openbare kennis, dat ter emeente-secretarie ter inzage ligt een Merzoek met bijlagen van de Standard merikaanse Petroleum Compagnie N.V., evestigd te 's-Gravenhage, om vergun ing tot het uitbreiden van een onder- rondse benzine-bewaarplaats met af- apmnchting, op het perceel, kadastraal ekend. gemeente Texel, sectie K. no. 939, gelegen te Den Burg, Waalder- traat 15. Op Zaterdag 25 Mei a.s des middags m 12 uur, zal ten raadhuize der gemeen- e gelegenheid bestaan, om bezwaren te en de inwilliging van dit verzoek in te irengen en deze mondelng en schrifte- ijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die bezwa- en hebben, kunnen gedurende drie da- vóór het bovengemelde tijdstip, ter lecretarie der gemeente kennis nemen 'an de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden vordt erop gevestigd, dat tot beroep ge- echtigd zijn de aanvrager van de ver dunning of de concessionaris en de in lersoon of bij gemachtigde op de in ar- ikel 7 der hinderwet bedoelde zitting 'erschenen belanghebbende. Texel, 11 Mei 1946. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, REHORST. De Secretaris, JONKER. VEELEVERING. Daar het herhaaldelijk voorkomt dat foor te late aanvoer van het vee op de evenngsmarkt, het vee bestemd voor iet vasteland niet op tijd op de haven ankomt. zullen met ingang van 13 Mei •s. alle koeien, kalveren, schapen en var ens, welke NA half elf worden aange voerd. WORDEN GEWEIGERD. De Marktadmimstratie. ZON, MAAN EN HOOGWATER. De zon komt 11 Mei op om 4,53; onder 8,21. Maan 16 Mei V.M.; 24 Mei L.K Hoog water rede van Texel: 12 Mei 8.09 en 8.34. 13 Mei 8.56 en 9.16. 14 Mei 9,43 en 9,50 15 Mei 10,17 en 10,22. 16 Mei 10,37 en 10,52. 17 Mei 11,07 en 11,22. 18 Mei 11 38 en 11.54. rdf voor leden van de 2e Kamer der Staten- Generaal. De Burgemeester van Texel brengt ter openbare kennis, dat op Vrijdag 17 Mei 1946. van des morgens acht uur tot des namiddags vijf uur, zal geschieden de stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal. Herinnerd wordt aan de verplichting, opgelegd bij artikel 72, tweede lid, der kieswet, dat ieder, die volgens de kie zerslijst bevoegd is tot de keuze mede te werken, zich binnen de voor de stemming bepaalde tijd Jer uitoefening van zijn kiesrecht moet aanmelden bij het stem bureau van het voor hem op de kiezers lijst aangewezen stemdistrict. De kiezer, die_ aan deze verplichting niet voldoet, wordt, tenzij van eene gel dige reden van verhindering blijkt, ge straft met een geldboete van ten hoog ste drie gulden. Indien tijdens het plegen van de over treding nog geen twee jaren zijn verlo pen, sedert een vroegere veroordeling van den schuldige wegens gelijke overtre ding onherroepelijk is geworden, wordt geldboete van ten hoogste tien gulden op gelegd. Tevens wordt de aandacht gevestigd op: Artikel 128 van het wetboek van strafrecht, luidende: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitge schreven verkiezing deelneemt, wordt ge straft met gevangenisstraf van ten hoog ste een jaar. Artikel 150a der kieswet, luidende: Hij die bij een verkiezing als gemachtigde stemt voor een persoon, wetende dat de ze overleden is, wordt gestraft met hech tenis van ten hoogste een maand of geld boete van ten hoogste duizend gulden Texel, 8 Mei 1946 De Burgemeester voornoemd, REHORST. door personen, die in dienstbetrekking zijn. De Burgemeester van Texel herinnert personen bij wie, en bestuurders van bijzondere ondernemingen en «instellin gen, waarbij personen, die de leeftijd van drie en twintig jaren hebben be reikt, in dienstbetrekking zijn: dat zij, volgens art. 55 der kieswet, verplicht zijn te zorgen, voor zover met bij algemene maatregel van bestuur vrij stelling is verleend, dat ieder van dezen, die bevoegd is tot een te houden stem ming mede te werken, gedurende ten minste twee achtereenvolgende uren, tussen acht uren dés voormiddags en vijf uren des namiddags, daartoe gele genheid vinde; dat zij, volgens art. 56 van genoemde wet, voor zover arbeid wordt verricht in fabrieken of werkplaatsen, verplicht zijn te zorgen, dat in het arbeidslokaal en, zo er meerdere arbeidslokalen zijn, in het grootste of wel in meer dan één arbeidslokaal, gedurende twee werkda gen vóór, en op de tot stemming be paalde tijd op een zichtbare wijze is op gehangen 'n door hen of van hunnentwe ge ondertekende lijst, de twee achtereen volgende uren, bovenbedoeld, vermel dende, voor elk afzonderlijk of groeps gewijze of voor allen gezamenlijk; dat, volgens art. 151 der kieswet, over treding van bovenstaande voorschriften wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste vijf en zeventig gulden. Bij koninklijk besluit van 27 Mei 1929, (Staatsbl. nr 265), gewijzigd bij konink- lijn besluit van 13 Augustus 1930 (Staatsblad nr. 363), is in verband met het vorenstaande bepaald, dat vrijstel ling wordt verleend aan de in artikel 55 der kieswet bedoelde personen en be stuurders van bijzondere instellingen en ondernemingen ten aanzien van bij hen in dienstbetrekking zijnde personen, wel ke uit hoofde van die dienstbetrekking op de dag der stmming tussen de in vermeld artikel genoemde tijdstippen niet gedurende twee achtereenvolgende uren vertoeven in de gemeente, waar zij bevoegd zijn aan de stemming deel te nemen of in een aangrenzende gemeen te. Lijsten, op te hangen in fabrieken en werkplaatsen,als in art. 56 der kieswet bedoeld, zijn ter gemeentesecretarie veN krijgbaar. Texel, 8 Meijl946. De Burgemeester voornoemd, REHORST Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat de grote lammeren- markten dit jaar zullen worden gehou den op Maandagen 20 en 27 Mei en 3 Juni. Dinsdag 11 Juni en Maandagen 17 en 24 Juni. De toelating tot deze markten ge schiedt, bijzondere gevallen uitgezonderd, alleen wanneer vooraf mondeling of schriftelijk de nodige hokken zijn be sproken. Daartoe zal gelegenheid bestaan a. ter gemeente-secretaris op alle werkdagen, uitgezonderd marktdagen van 9-12,30 uur; b. op de marktdagen van 9-2 uur aan de kiosk op of nabij het marktterrein; c. ten gemeentehuize des Zaterdags avonds van 7-8 uur (voor het eerst op 18 Mei). Het marktgeld bedraagt per lam f 0,05 en voor het bespreken van een hok f 0,10 per 15 lammeren of minder Texel, 10 Mei 1946. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, REHORST. De Secretaris, JONKER. OOSTEREND Dinsdag 14 Mei hoopt de oudste vrouwelijke ingezetene van Texel, mej. G. Bakker te Oosterend, haar 92ste verjaardag te vieren. Geboren te Valk oog in de Zijpe (N.-H.), kwam zij als klein kind op Texel waar haar vader bakkersknecht werd bij C. Bremer aan De Waal. Door het overlijden van haar moeder kwam zij op 16-jarige leeftijd reeds voor de huishouding te staan. Maar zij sloeg er zich best doorheen. Van 1907 af dreven zij een winkeltje in kruidenierswaren en garen en band in de Peperstraat, bekend bij alle kinde ren, omdat haar zuster handwerkonder- wijzeres aan de Chr. School was. Van haar drie broers en twee zusters zijn nog een zuster in leven in Den Hel der, die precies negen kruisjes telt, en haar broer, de heer P. Bakker aan de Nieuwstraat te Oosterend, waar zij lief derijk verpleegd wordt door haa,r klein kinderen. Met trots vertelde de krasse vrouw, dat zij de kap gemaakt heeft voor de Texelse pop, welke tentoongesteld werd op de tentoonstelling voor klederdrachten te Amsterdam, die ook door Prinses Ju liana bezocht werd. Over de gezondheid heeft zij niet te klagen, het eten smaakt haar nog best en ook aan het gehoor en het gezicht mankeert nog niets. Ziet u kans om op 92-jarige leeftijd zonder bril een draad in een naald te steken9 Ook het breien gaat haar nog vlot af. Jam mer is het, dat zij niet goed ter been is, doordat zij als kind, bij de bouw van het woon- en winkelhuis van Piet Bur ger, de groenteboer, uit het raam geval len is. Anders hadden we tante Geertje vast niet op bed aangetroffen. Vermeldenswaard is, dat de oudste mannelijke ingezetene van Texel, de heer J. Trap, vlak naast haar woont en dat er nog een 90-jarige en enige 80-jangen in dezelfde straat wonen. Als die nog eens bij elkaar zouden komen, wat zou den ze dan een hoop uit de oude doos kunnen ophalen. Hét zal tante Geertje Dinsdag zeker niet aan belangstelling ontbreken en ook van onze kant: ,,nog menig jaartje" OOSTEREND. Zaterdagmiddag om kwart over één, tijdens het inluiden van de bevrijdingsfeesten, zijn de gewichten van het torenuurwerk te Oosterend naar beneden gestort. Het mag een wonder heten, dat hierbij geen slachtoffers te betreuren zijn, daar de gewichten rake lings langs den klokkeluider Vermeulen en den 17-j. Antoon de Haas, neerkwa men op een plaats, die juist door een ander verlaten was Als oorzaak meent men te mogen aan nemen, dat het lui-touw in aanraking gekomen is met de gewichtenketting van het uurwerk. Door de schok is het oog van de klok, waaraan de klepel hangt, gebroken, zodat de klepel eruit geslin gerd werd. Inmiddels is het uurwerk weer in orde gemaakt, maar de bel zal door den deskundige uit Finsterwojde hersteld moeten worden. Ter inleiding van het feest trok het Ooster Fanfarecorps onder leiding van zijn directeur Cor Steigstra, door het dorp, op de voet gevolgd door de joelen de jeugd. Op het feestterrein aangeko men stelde het corps zich in de muziek tent op, iedere muzikant getooid met een oranje hoofddeksel. Vrolijk schetterden de klanken over de v^Je honderden hoof den, die zich om het strijdperk geschaard hadden, waar de wedstrijden gehouden werden, waarvan de uitslag als volgt luidt: Eierlopen: C Vlaming-Gr van Dijk. Zoek de vrouw: J. Stark Koppelrugrace W. v.d. Vis. Kruiwagenrace: L. Mechiel- sen Jongens: Romeinse wagenrennen: kop pel C. Drijver, W v.d. Berg, C. Vlaming Gzn., B. Vlaming. Fleslopen voor meisjes: G. Boogaard 's Avonds was er op het verlichte feestterrein strijd om den man en strijd om de vrouw en werden diverse prijzen vefloot DE KOOG. De heer G. Doma schrijft ons: Voor de zoveelste maal in de ge schiedenis zal de naam Texel weer voorop staan in. de rij van ornithologische bi- zonderheden van dit jaar Op dit ogenblik broedt in een van de vele mooie vliergroepen van TexeTs dui nen een paartje bonte kraaien. Op zich zelf is 't niets bizonders, wanneer we hier de bonte kraaien waarnemen. Hun verblijf hier te lande is echter gebon den aan bepaalde grenzen, daar het voor deze streken uitsluitend wintergasten zijn. De eerste bonte kraaien komen hier ongeveer eind September en begin Octo ber terwijl begin April de laatsten ver trekken. Hun broedterrein in Europa ligt ongeveer oostelijk de lijn Denemarken- Elbe-Italië. Tweemaal in de laatste 100 jaar is in Nederland een broedpoging van de bon te kraai geconstateerd, nl. 1863 te Zwaag- westeinde en in 1891 te Rotterdam. Het bleef echter bij een poging. Laten wij dus hopen, dat het deze maal niet bij een poging blijft, doch dat Texel de bakermat mag worden* voor de eerste Nederlandse jonge bonte kraaien GIFTEN ALG. WIJKVERPLEGING. P. H-, O'schild f 10,Fam. D O'end f,5Fam. J. S.. f 1,L. B., Kogerveld f 1,25. J. K„ Den Burg f2,50. AANVRAGEN VAN GEDETINEERDEN. De Directeur van het Bijkantoor van het Gewestelijk Arbeidsbureau Alkmaar, te Texel, vestigt de aandacht van alle werkgevers in de Landbouw en aanver wante bedrijven, die bij zijn Bureau op gave hebben gedaan voor welke werk zaamheden in het komende oogstseizoen zij gebruik wensen te maken van gede tineerde arbeidskrachten, op de noodza kelijkheid, dat bedoelde arbeidskrachten voortaan minstens één dag van te voren en alleen bij zijn bureau, worden aange vraagd. Het verdient bovendien ten zeerste aanbeveling, dat de werkgever zich hier toe persoonlijk op het Arbeidsbureau vervoegt, daar een algeheel bouwplan der gewassen moet worden opgegeven en de werkgever persoonlijk zijn handteke ning op de aanvrage dient te plaatsen, als verantwoordelijk zijnde voor de kos ten. ROTKREUPEL. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat op de hierna volgende bedrijven rotkreupel heerst. B. Bakker Azn., Kogerweg. L. Eelman, Gravenstr., Den Burg. M. C. Keijser, De Waal. C. J. Bakker, Spang. Iedere vorige opgave is hiermede ver vallen. Texel, 9 Mei 1946 De Burgemeester, REHORST. De Secretaris, JONKER DS WESSELDIJK NAAR ALKMAAR. Ds. Wesseldijk heeft zijn beroep naar Alkmaar aanvaard. In de afgelopen week vierde N. V. Holland's Bloembollenhuis te Lisse haar 25-jarig jubileum. In 1921 werd de Vennootschap opge richt en onder leiding van de directeuren HOman-BAder-Högewomng (vandaar de afkorting HOBAHO), werd in Hotel „De Witte Zwaan" te Lisse met de daarach ter gelegen gebouwen, met veilen begon nen. Na 1 jaar werken bleek deze ruimte al veel te klein en reeds een jaar daarop werd een eigen gebouw gesticht. Gestadig groeide het bedrijf en in de loop der jaren moest men wederom en kele malen tot uitbreiding overgaan. Een grote uitbreiding heeft de HOBA HO ook gekregen door de oprichting van het In- en Verkoop-bureau. Al spoedig na de oprichting werd dit bureau door zeer veel kwekers gebruikt om hun le verbare bollen van de hand te doen.'. Het heeft een grote populariteit verwor ven en op dit ogenblik heeft een gehele staf van uiterst bekwame vakmensen, onder leiding van de bekende Kees Plug, zich met het werk van deze afdeling be last. De grote veilingsgebouwen met 't daar aan grenzende autopark beslaan thans 'n oppervlakte van vele tienduizenden vier kante meters en<le Hobaho is thans ver reweg de grootste bloembollenveiling in ons land. Bij de vele gelukwensen, die de op Texel zo goed bekend staande Hobaho ter gelegenheid van haar jubileum mocht ontvangen, voegt de Texelse Courant gaarne de hare. Vorige week hield de afd Texel van Bloembollencultuur een drukbezochte ledenvergadering, In zijn openingswoord heette de voorz., de heer H. Leber, de aanwezigen welkom, in het bijzonder den Burgemeester, die door zijn aanwezigheid blijk gaf van zijn belangstelling voor het bloembollenvak. De beschrijvingsbrief bevatte enkele voorstellen van een daartoe benoemde commissie, alsmede een amendement op die voorstellen van het Hoofdbestuur. Zou dit amendenment worden aange nomen, dan zou dit voor Texel zeer na delige gevolgen kunnen hebben Voorgesteld werd n.l. om alle teelt- rechthouders van bedrijven beneden 10 are en van hen, die een ander beroep of bedrijf, hetwelk de hoofdbron van hun bestaan oplevert, uitoefenen, in 1947 het telen van bloembollen te verbieden. De vergadering besloot een vporstel tot wijziging van het amendement in te dienen. In dit voorstel komt de wens tot uitdrukking, dat de gemengd agrari sche bedrijven met bloembollenteelt hun teeltrecht dienen te behouden en dat al leen aan hen, die een niet-agrarisch be drijf als hoofdbron van bestaan hebben, in 1950 het teeltrecht zal worden ont nomen. Hierna verzocht de burgemeester een paar woorden te mogen zeggen. Hij dank te voor de uitnodiging om deze vergade ring bij te wonen omdat hij op zo'n avond het wel en wee der bollenkwekers kan beluisteren. Hij zette, in verband met het besproke ne de voornaamste bepalingen der be- drijfsordening uiteen Hij vond de voor gestelde maatregelen te ingrijpend en raadde de vergadering aan, het aange nomen standpunt krachtig te verdedigen, niet alleen op de Alg. Vergadering te Haarlem, doch, zo nodig, ook bij het Bedrijfschap en uiteindelijk bij de rege ring. De voorzitter dankte den burgemeester voor zijn belangstelling en zijn duidelij ke uiteenzetting, hoopte dat de te onder nemen actie succes zal hebben en sloot hierna de vergadering Naar we vernemen zijn de uitkeringen volgens de Zuiderzeesteunwet met te rugwerkende kracht van 1 Juli 1945 af belangrijk verhoogd. Het laagste bedrag zal thans f 11,50 per week zijn en niet jaarlijks met f 1,worden verlaagd, zo- als dit tot nu toe het geval was. Vele oudjes zullen door deze verho ging 'n aardig sommetje ineens ontvan- gen. wat in deze dure tijd zeer van pas zal komen. OVERNAMEMARKT. Het rundvee voor Dienst Landbouw- herstel moet Maandag om halftien op de markt zijn. De P.B.H. VERBOUW AARDAPPELEN OP CONTRACT. Het Bedrijfschap voor Aardappelen maakt bekend, dat het verboden is in 1946 consumptie-aardappelen op contract te telen voor officiële en particuliere in stellingen, ondernemingen enz. Omtrent *óe levering van consumptie-aardappelen van oogst 1946 zullen nadere mededelin gen gedaan worden. VERGADERING PARTIJ VAN DE VRIJHEID. DINSDAG 14 MEI. De vergadering van bovengenoemde Partij is Dinsdag 14 Mei en niet Donder dag 1*4 Mei, zoals eerder werd gemeld. CONSULTATIEBUREAU. Dinsdag 14 Mei wordt er weer zitting gehouden. Voor buiten Den Burg van 10 30 tot 12.30; voor Den Burg vah 2 tot 3 uur. HET GEZIN. Door de oorlog heeft het gezinsleven veel schade geleden. Opbouw zal niet in de laatste plaats moeten beginnen bij het gezin Door deze overweging geleid, be sloot'het IKO (Interkerkelijk Overleg) in de jyeek van 5-12 Mei bijzondere aan dacht te wijden aan het gezin. In de Doopsgez. kerken te Oosterend en Den zal hierover morgen, Zondag 12 Mei, worden gesproken. Laten ouderen en jon geren, ouders en kinderen deze gelegen heid aangrijpen, en gezamenlijk ter kerke gaan. Wij verwijzen naar de predikbeur ten in dit blad BON VOOR EIEREN EN BOTER VERLENGD. Het Centr. Distributiekantoor deelt me de, dat de geldigheidsduur van de bonnen voor één ei 167 en 671 algemeen is ver lengd t.m. 25 Mei. De rantsoenbonnen voor eieren van het oude model (dus de bonnen voorzien van de aanduiding B) blijven eveneens geldig t.m. 25 Mei a.s. Zoals bekend eindigt de geldigheids duur van de oude rantsoenbonnen voor de overige voedings- en genotmiddelen op 11 Mei. Voorts is de geldigheidsduur van de boterbonnen 211, 711 en 221 algemeen van de bonkaarten K 604 verlengd t.m. 25 Mei a.s. GELDIGVERKLARING KUNSTMESTBONNEN. Met ingang van 6 Mei 1946 zijn geldig verklaard: stikstofbonnen, voorzien van opdruk no. 5. Deze stikstofbonnen be houden hun geldigheid tot 15 Juni 1946. De stikstofbonnen met opdruk 5, wel ke na de vervaldatum, nl. 15 Juni 1946 binnenkomen, kunnen onder géén voor- waarde meer worden geaccepteerd De stikstofbonnen, voorzien van op druk 1, 2. 3 en 4, de fosforzuurbonnen voorzien van opdruk 1, 2, 3, 4 en 5 en dt kalibonnen, voorzien van opdruk 1, 2, 3," 4 en 5 verliezen hun geldigheid per 2C Mei 1946. Bonnen van de hieronder genoemde series, die op deze datum niet bij hel Kunstmest Distributiebureau zijn bin nengekomen, worden onder geen voor waarde meer aangenomen. TEX. BOYS-NIEUWS. Zondag 12 Mei geen programma v.d, competitie wegens Holland-België. We, zullen allen om 2,30 bij de luidspreker zitten, om te horen hoe onze Oranje mannen de Nederlandse kleuren zuller verdedigen. i !i Belangrijk nieuws: met den heer Wit vliet is een overeenkomst, voor training gesloten. Aanvang Dinsdag a.s. 7 u. oj; het veld voor alle adsp. Donderdag a. s voorlopig 7,30 u voor alle junioren er leden Elk goed lid van de Boys zal ni, weten wat zijn plicht is en dit ook aan i[ tonen. Om 4,30 Boys-comb. tegen he Verkenners-elftak Zie verder in he kastje. G. HOCKEYCLUB PIONIERS. Zondag 10,30 uur wordt een oefenwed strijd gespeeld, waarvoor enige gasten ii de elftallen zijn opgenomen. De elftallei, zijn in het kastje bij De Lindeboom be. kend gemaakt. Op allen wordt gerekend ook op de reserves. W. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 3 tot en met 9 Mei 1946. Geboren Dirk Cornelis zv Gijsbertu C. Kikkert en Hendrika Werther. Harn' zv Anne de Vries en Japke Lourens. Si grid Elisabeth dv Marcus Wiermga e; Jarrketina H. v.d. Meer. Grietje dv Wil lem J. Eelman en Neeltje Lap. Henderik Martha dv Ane Huizinga en Johanna v Dijk. Hendrik zv Lammert Blom en Jan na Catharina Jansen. Ondertrouwd: Cornelis Zijm en Wil' helmina Witte. Petrus F. van Sambeei en Theodora Schrama. Willem F. C Blumink en Trijntje Timmer. Getrouwd: Cornelis Slik en Anna M. Tuinman. Cornelis Zandee en Aaltj' Koopman. Overleden Jan Boerhorst, 79 j. echt;1 v Neeltje C. Roeper. Gevonden: portemonnaie, ketting, kir derschoentje, kindersokje, rozenkrans.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1