r Na zeven jaar thuis Afsch eicl van den lieer v.d. Ban Zó was de U.LO .-avond in komende Lammerenniarkten ill K Gouden Huwelijksfeest „Do Oranjeboom officieel heropend Wal willen de Communisten Onderwijsvernieuwing Eindexamen L agere l.andl >ouwschool hooi Lleid ebrand bij Den Hoorn Ongeluk bij bel Iaden Sportnieuws «JSDAG 15 MEI 1946. 59e JAARGANG. No. 5612. g 4 EXELSCHE COURANT Bo nde die ive- leld 90, n Mi lijk gemeester en Wethouders van Texel i bekend, dat de grote lammeren- ten dit jaar zullen worden gehou- ip Maandagen 20 cn 27 Mei en 3 Dinsdag 11 Juni en Maandagen 17 Juni. toelating tot deze markten ge it, bijzondere gevallen uitgezonderd, wanneer vooraf mondeling of telijk de nodige hokken zijn be en. irtoe zal gelegenheid bestaan: ter gemeente-secretarie op alle lagen, uitgezonderd marktdagen, -12,30 uur; jp de marktdagen van 9-2 üur aan osk op of nabij het marktterrein; en gemeentehuize des Zaterdags- Is van 7-8 uur (voor het eerst op 18 marktgeld bedraagt per lam f 0,06 ior het bespreken van een hok f 0,10 lammeren of minder, die lammerenhokken bespreken, ijlen dringend uitgenodigd daarbij 'het "{huldigde marktgeld onmiddellijk te en en gepast geld mede te brengen. E ïgiften, hetzij mondeling of schrif- ter secretarie of door den markt er ontvangen na Zaterdagavond 8 roor de markt van Maandag d.a.v en niet meer ten uitvoer gebracht vee kan ter markt enkel worden voerd voorm. tussen 8 en 10 uur. aanvoer van alle vee behoort te ge iden door de Parkstraat, met dien ande, dat de Parkstraat niet anders kt mag worden dan door de ingang Weverstraat. aanvoerders zijn verplicht zowel op lenbare weg als op het marktplein te onderwerpen aan de bevelen om- orde en regelmaat, het rijden in een i gjdde richting, het oprijden, drijven 3.S I 5-j ?raif( rma« ursi Jt n e iet 1 aar Gy en stilhouden, welke worden gegeven door den marktmeester of de politie in het belang van een geregelde aanv#er, de geldelijke controle of ter voorkoming van opstoppingen of wel door de met de keuring belaste personen met het oog op de eis van een deugdelijk veeartsenij- kundig onderzoek. Alvorens vee op het marktterrein wordt toegelaten, zal het bij de toegang van gemeentewege veeartsenijkundig worden onderzocht Het is verboden de met dit onderzoek belaste personen in de uitoefening van hun taak te belemmeren. Zonder daarmede van gemeentewege belast te zijn is het verboden: a. de namen of nummers, voorkomen de op de hokken, bomen of palen, staan de op het marktterrein, uit te wissen, of 5p die hokken, bomen of palen namen of nummers bij te schrijven; b. strooisel op het marktplein le bren gen. te hebben of daarvan weg te voeren; c. strooisel in de hokken te verwisse len, uit de hokken te verwijderen of in enig of in een ander hok te brengen. Zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders voornoemd, is het verbo den met het wegvoeren der op 't markt terrein aanwezige lammeren vóór 10,30 uur voormiddags een aanvang te maken. Tijdens de grote lammerenmarkten mag het marktterrein met rij- of voer tuigen of vee niet worden verlaten door de Parkstraat- Ter voorkoming van stagnatie is het noodzakelijk, dat de aanvoerder der lam meren met het nummer van het hok be kend is. Texel, 10 Mei 1946. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, REHORST De Secretaris, JONKER. NOODWONINGEN. Burgemeester van Texel maakt ;ch( 1C*' aanvraSen om in aanmerking ogen komen voor het huren van een e bouwen noodwoningen te Gerrits en nabij de duinrand in Eierland, ftelijk worden ingewacht bij dan litter van de Nutsbouwstichting, den J. C. Visser ten Den Burg op Texel, 26 Mei a.s. xel, 13 Mei 1946. De Burgemeester voornoemd, REHORST. /bu MARKTGELD. aandacht wordt er op gevestigd, dat narktgeld voor lammeren niet 5 cent, zes cent per lam bedraagt, xel,--4-3 Mei 1946. _Burgem. en Wethouders voornoemd, 11 De Burgemeester, REHORST. De Secretaris, JONKER. E bel ocv OODWONINGBOUW OP TEXEL. .terdag j.l. ontving aannemer C. H. F. i, afkomstig van 'Spierdijk, thans ïachtig te Texel, Wilhelminalaan 84, gunning" voor het bouwen van 12 [woningen. Deze worden gebouwd in blokjes van vier, resp. bij de Dennen, Hertogenboschweg en de Slufter- Bij de besloten aanbesteding waren inodigd de volgende aannemers en chreven in voor de achter nun namen ïelde sommen; de daarachter staande ragen slaan op de kosten voor een in de aanneemsom begrepen septic- en de geschatte in te dienen declara- voor de kosten van buiteneilandse ckrachten, welke afzonderlijk door 't worden betaald. •vliet, Den Helder f 28000 f 500 f 1000 't Hoog, Texel f 29649 Linde,Overveen, f 25399 f 600 f 1800 ter Koorn, Texel f 34280 lers, A'dam f 28584 f534 f1584 T. Duin, Texel f24000 f600 f1800 .ers, Den Helder f25630 f600 f 110(V Den Helder f31250 f750 er, Texel f 33900 HET NOODZIEKENHUIS. lar we hebben vernomen, ligt het in >edoeling van het gemeentebestuur, Noodziekenhuis per 1 Juli op te hef- De pogingen van de afd. Texel van Rode Kruis om aan het Noodzieken- een chirurg te verbinden en het al- voor Texel te behouden, zijn niet succes bekroond. ZENDING H.A.R.K.-GOEDEREN GEARRIVEERD. oor ons hele eiland is een zending van ?veer 2000 stuks HARK-goederen gekomen (gedeeltelijk gratis). Deze en procentsgewijs naar gelang van 't d tal inwoners verdeeld worden over de I >en. Stuur uw schriftelijke aanvragen I het hoogstnodige naar onderstaande ïssen vóór 20 Mei: udeschild: dhr Alb. Backer. De Cocks- dhr C. Dros, Smederij. Den Hoorn: Jb. Duinker. De Koog: dhr Zuidema Waal: dhr C. Eelman (post) Ooster- dhr Jb. Drijver. Den Burg: mevr [dag-Keijser, „Sonnevanck". 75 stuks meisjesgoed: mantels, blou- jufken, rokken, mutsen, hemden, en, nachthemden, strandgoed, speel- jes, schorten. 14 stuks jongensgoed: blouses, pakjes, enbroeken, borstrokken, onderbroe- sokken, truien. 20 stuks damesgoed: mantels, (winter), t en lang. blouses, japonnen, kousen, efjurken, truien, corsetten, pantalons, ken. 60 stuks mannengoed: jassen (winter), khemden, hoofddeksels, sokken, on- boeken, shawls, truien, colbertjasjes, 'kjasjes. combinations, badpakken, >ertvesten. 0 paren herenschoenen, 45 paren jon- sschoenen, 75 paren meisjesschoenen. P H. SLUIS. Woensdag vierde *t echt paar T. Dogger en A. Dogger-Duinker hun 50-jarige echtvereniging. Bruid en bruidegom zijn beiden 72 jaar en genieten nog een goede gezondheid. Dogger heeft een werkzaam leven achter de rug, ook in het openbare le ven. Hij was 9 jaar raadslid voor de S.D. A.P. en 20 jaar voorz van het zieken fonds Oudeschild, thans ziekenfonds Texel. Toen Dogger voorzitter werd was het alleen een fonds voor mannen en de practijk was, dat vele vrouwen slechts in uiterste nood geneeskundige hulp kregen, omdat het geld er niet voor beschikbaar was. Het was voor Dogger het eerste werk om hierin verandering te brengen en na een jaar werd dit reeds met succes bekroond en werd het gezinsfonds opge richt, later gevolgd door Den Burg en Ooste^end. Ook was Dogger naast zijn werk als visser nog 15 jaar machinist v.h. stoom gemaal van de P.H. Polder. Voorts is hij voorz. van de commissie voor de Zuider- zeesteunwet. Het heeft het bruidspaar aan belang stelling niet ontbroken. Soms was het Eigen Gebouw te klein om de bezoek^js te plaatsen. Ook de heer en Mw Rehorst kwamen persoonlijk hun gelukwensen aanbieden, terwijl een schat van bloemen uit alle kringen bewees, hoe populair de familie Dogger is. De Inspecteur van de Zuiderzeesteun- wét bracht persoonlijk namens den mi nister een gratificatie van f 50, wat bizon der sympathiek aandoet. Tenslotte zij nog vermeld, dat het Hoornder' fanfarecorps een serenade kwam brengen. Het was voor de familie Dogger een dag om nooit te vergeten. ,,De Oranjeboom" toonde Vrijdagavond j.l het beeld van 'n officiële heropening: veel bloemen, versierde zaal en het pu bliek in een afwachtende stemming. Eén der leden van de nieuwe directie sprak in zijn openingsspeech de belofte uit, dat men in de toekomst steeds zou trachten het beste de Texelse bevolking aan te bieden Nu, deze eerste kennismaking viel ze ker niet tegen. Doch daarvoor heeft het Amsterdams Kleinkunst ensemble gedu rende zijn korte bestaansduur reeds een te goede naam verkregen. Al misten wij in hun programma nog wel het interna tionale lied (zoals een Conny Stuart dat kan bieden), waardoor een cabaretpro gramma altijd zo afwisselend kan wor den, de vlotheid, waarmede het program ma werd afgewerkt, viel zeer te loven. Geroutineerde krachten als Gerard Wal den en vooral Herman Tholen hadden 't publiek spoedig in de gewenste stem ming. En deze stemming werd later tot diep in de nacht gehandhaafd door Jan Zeegers met zijn bekende Helderse „Tan go Serenaders", die wij thans eens op Texelse bodem konden horen. Fr VERVOER VAN GEDETINEERDEN. De „Commissie inzake tewerkstelling gedetineerden" vestigt de aandacht van vervoerders van gedetineerden naar de diverse landbouwobjecten op het feit, dat de rekeningen, betrekking hebbende op dit vervoer, hetwelk heeft plaats ge had na 28 April jl.. moeten worden inge diend bij het plaatselijk Arbeidsbureau, Weverstraat 13, te Den Burg. De secretrais der Commissie, A. WESTDORP. OOSTEREND Dinsdag 7 Mei is de heer Jo de Jong na een afwezigheid van 7 jaar in de ouderlijke woning aan de Pe perstraat te Oosterend teruggekeerd. Geen wonder, dat er een feestelijke stem ming was. welke verhoogd wei'g? door een serenade van Excelsior onder leiding van den heer J. Krotje. Op 24 Mei 1939 is Jo met de „Chr. Huygens" naar Indië vertrokken als ma troos derde klaó, waar hij overgeplaatst werd op een mijnenveger. Na het uitbre ken van de oorlog met Japan heeft hij ook steeds op een mijnenveger gevaren voor het opruimen van mijnen en het convooieren van schepen. Op weg om een transport vrouwen en kinderen te halen, hebben zij enige angstige uren beleefd tijdens 'n aanval van bommenwerpers, waarbij Jo gewond en in een hospitaal opgenomen werd. Als krijgsgevangene is hij naar Tjilatjap vervoerd, waar hij een bombardement van twee dagen heeft meegemaakt Tot eind 1943 ver bleef hij op Java. waarna hij naar Japan vervoerd werd. Gelukkig heeft hij het er niet zo slecht gehad als kameradén in andere kampen maar het was er toch verre van aangenaam. De Japanse vrou wen evenwel stopten hem nu en dan eens iets toe, wanneer er geen soldaten of bewakers in de buurt waren. Jo zal nu twee maanden thuis blijven met ziekteverlof en wij wensen hem van harte een spoedig en algeheel her stel toe In plaats van de ontwikkeling van een plan of program der C.P.N., zoals per adv. was aangekondigd, hoorde een zeer matig bezette zaal van hotel Texel Donderdagavond een aaneenschakeling van critiek op de voornaamste der aan de a.s Kamei verkiezingen deelnemende partijen, alsmede op beleid en leden van de huidige regering, van den heer Jo Teiwes. De Partij van de Vrijheid, aldus spr. behartigt alleen de belangen van het grootkapitaal, de AR. partij behoort ook tot de reactie, de Katholieke Volks partij wil het geloof gebruiken tegen de belangen der arbeiders en haar leiders nemen bv. een figuur als Arnold Meijer in bescherming. Vooral prof Romme was het voorwerp van spr.'s scherpe critiek. Wat de Partij van de Arbeid betreft, de communisten willen met haar leden sa menwerken in het belang van werkend Nederland, maar spr. wil niet nalatep' ernstige bezwaren te maken tegen het beleid der heren Schermerhorn en Drees en de tot het kamp «der bezitters beho rende personen als minister Meijnen. minister Logeman, de heren Weiter en Jongeian, De Booij, Van Kleffens, Van Schaik, Ringers, van Kolfschoten, mr. Enthoven, prof. Romme mr. Van Rhijn en dr. Patijn, die allen nauw met de socialistische leden van het kabinet samenwerken. Na de vefkjezingen, aldus spr., mag een dergelijke samenwerking niet meer tot stand komen, hetgeen kan wedden bereikt als de arbeiders hun ver trouwen geven aan de communisten, die strijden voor werkelijke democratie en nationalisatie van de sleutelindustrieën. De heer Teiwes ontkende nadrukkelijk, dat de C.P.N een vazal is van Moscou; zij wil een zelfstandige politiek in ons land, gericht op het welzijn van ons volk. Bij de beantwoording van vragen ver klaarde spr. nog, dat de C.P.N. rekent op ongeveer 10 zetels bij de komende Kamerverkiezingen. Het programma, waarvan we gedacht hadden, iets te zullen horen, was in de zaal verkrijgbaar. Het bestuur van van de Lagere Land bouwschool en de Vereniging van Oud- Leerlingen hebben Vrijdagmiddag af scheid genomen van het Hoofd der school, den heer Van den Ban. De heer A J. Keijser, die de leiding had van de bijeenkomst, sprak woorden van warme waardering voor hetgeen de heer v.d. Ban heeft gedaan ten dienste van de school; met enige originele opmerkin gen over de jagersnatuur van den schei denden leraar bood hij een schilderij van Texel aan De heer Jurr. Beumkes, die namens de Vereniging van oud-leerlingen sprak, herinnerde aan de tijd. dat de heer v. d. Ban als adviseur zijn krachten gaf aan de vereniging en medehielp haar op het huidige hoge peil te brengen. Spr. waar deerde zijn opwekking, dat de jonge landbouwers zich moeten durven uiten en zo mede te helpen aan de opbouw van onze landbouw. Als blijk van waardering bpod hij den heer v. d. Ban een boeken kast aan, benevens een verzameling bandtekeningen in omslag, op keurige wijze verzorgd door den heer H. Leber Gzn. Aan mevr. v.d. Ban werd een bloe menmand aangeboden. Voor den burgemeester, die verhinderd was, sprak wethouder Hin namens het gemeentebestuur. Hij getuigde van het vele weijk, dat de heer v.d. Ban voor de school cn de Texelse landbouw heeft ge daan. Zeer juist hebt u gezien, aldus spr., dat juist de jongeren moeten worden op gevoed om later hun stempel te kunnen drukken op het organisatieleven. Daar voor zijn wij u dankbaar en wij wensen u toe, dat het u goed ga in uw nieuwe werkkring. Onder de indruk van de vele vriende lijke en welgemeende woorden, dankte de heer v.d. Ban; ook hij haalde herinnerin gen op uit zijn schooltijd en, zoals hij het noemde, van zijn troetelkind, de Ver eniging van Oud-Leerlingen Ik kan u maar een raad geven,.zeide hij: houdt de belangstelling voor hetgeen ge geleerd hebt gaande. Speciaal roemde de heer v. d. Ban de prettige samenwerking met het gemeentebestuur, waarvoor hij zijn dank uitsprak, met het schoolbestuur en HET VIRUS IN DE NARCISSEN. Dinsdagavond Z Mei hield, op uitnodi ging van de Afd. Texel der Alg. Ver. v. Bloembollencultuur, Prof. Dr. Van Slog- teren, geassisteerd door mej. Dr. De Bruyn-Ouboter, voor een groot en aan dachtig gehoor, een lezing over bovenge noemd onderwerp. Aan de hand van lantaarnplaatjes be handelde spr op de hem eigen duidelijke wijze, de laatste tijd zo zeer naar voren gekomen ziekte. Hij raadde de kwekers aan om toch vooral met selecteren te be ginnen of hiermee door te gaan. Na afloop werd een door spr. zelf op genomen kleurenfilm vertoond, waarvan een gedeelte op Texel was opgenomen. Het andere gédeelte toonde ons de bloe menpracht,- het laboratorium, enz., in de bloembollenstreek. Een mooie kleuren film. Een luid applaus bewees hoezeer de kwekers hadden genoten. De voorz., de heer Leber, dankte Prof. van Slogteren en mej Dr. De Bruyn- Ouboter voor de moeite, die ze zich had den getroost om naar Texel te komen en voor het op deze avond gebodene. Als herinnering aan Texel bood hij beiden, namens de afdeling, een souvenir van Texel aan. Tot slot raadde hij de kwekers aan toch vooral de raadgevingen van den Prof. ter harte te nemen, zulks in hun eigen belang. Woensdagmorgen werd er onder lei ding van Prof. Van Slogteren een ex cursie gehouden naar enkele kwekerijen, waaraan door een groot aantal kwekers werd deelgenomen. Menige „echte" kunstavond heeft ons minder genoegen geschonken dan de pre tentieloze ULO-avond, die niet meer wil de zijn dan een feestje van, voor en door de leerlingen. Dat was het dan ook en al bespeurde men allerwegen onmiskenbaar de hand van den meester, de meisjes en jongens hebben hun avond zélf gemaakt. En met succes! Een verheugend verschijnsel mag het worden genoemd, dat er niet werd „ge acteerd". Integendeel, er heerste die on beschroomde, ongekunstelde geest van jonge frisheid, die den oudere, bedacht op een wereld van pose en (helaas) hui chelarij, zo weldadig aandoet. Die geest sprak uit $lk nummer van het program ma, of het nu de muziek was van de Tremolo Stars, de zang of de de clamatie; maar hij sprak het meest in het pittige, van tijd tot tijd zeer geestige en vaak verrassend juist op de U.L.O.-mentaliteit afgestemde to neelstukje ,,'t Gezin Verhoeve". Hier voelde men de leerlingen zullen het ons niet euvel duiden de hand van den meester, die met zijn meisjes en jongens één was in denken en beleven. En al waren het soms groot-menselijke gedachten, die de auteur zijn speelsters en spelers naast eigenwijze kwajongens-opmerkingen laat uitspreken, zij bleven volledig binnen het kader van deze ULO-avond. Welk 'n vol doening moet 't dhr De Winter, die on danks de minder gunstige toestand zijner gezondheid toch deze avond wilde bij wonen, hebben geschonken, toen hij dit resultaat van zijn werk mocht zien. Het lijdt geen twijfel, dat hoofd en per soneel der ULO, alsmede allen, die aan de voorbereiding hun krachten hebben gegeven, plus de jeugdige en meer be daagde aanwezigen, in die voldoening hebben gedeeld. Voor zover zij het nog niet wisten deze wereld is immers vol van verrassingen konden zij ervaren, dat de. ULO aan het Schildereind iets meer is dan zo maar een onderwijsinstel ling een 'vrolijke, frisse en eensgezinde troep, onder een bekwame en, wat nog meer waard is, een begrijpende en mee levende leiding. Een troep, die in staat is, zélf een feest te maken dat van begin tot eind wordt gekenmerkt door een zui vere sfeer van jeugdige onbevangenheid. Zó was de ULO-avond. Evenals elders in den lande bestaan ook op Texel plannen om het Onderwijs te vernieuwen. Hiertoe is een cursus sa mengesteld. Zaterdag werd de eerste middag ge houden. Burgemeester Rehorst opende met een kort woord. Daarna llreeg de spreker van die middag, de heer D. L. Daalder uit Alkmaar, het woord. Zijn inleiding ,,De school der toekomst en wat haar in de weg staat", werd met grote aandacht gevolgd. Ook de discussie, hier uit ontstaan, werkte zeer verhelderend. Na afloop dankte de heer De Vries den Burgemeester en den heer Daalder. Voorts beloofde de heer De Vries den Burgemeester zijn medewerking in ver band met personeelstekorten, hoewel dan verwacht mag worden, dat ook het ge meentebestuur een loyaal standpunt in neemt. met de Commissie van Toezicht. Mede namens zijn vrouw dankte hij alle Texel se boeren, die hem hun vriendschap had den geboden. Hierna namen alle aanwezigen, onder wie zich ook mevr, Rehorst bevond, per soonlijk afscheid van de familie v.d. Ban. Op 18 April was het mondeling eind examen aan de de Lagere Landbouw school, nadat 12 en 16 April schriftelijk werk was gemaakt. Aanwezig waren de Burgemeester, de Rijks ,Landbouwconsu- lent, leden v.h. bestuur en v.d. comm. v. Toezicht. Acht leerlingen kregen het di ploma, van wie één met het praedicaat „zeer veel vrucht", en twee met „veel vrucht". De leerlingen lazen door hen op het schriftelijk examen gemaakte opstellen voor en werden over de daarin behandel de onderwerpen duchtig aan de tand ge voeld. Aan het eind werd de heer v. d. Ban, die hier voor de laatste maal exa men afnam, toegesproken door den Con sulent, den voorz. en een der leerlingen met woorden van dank en waardering. Bovendien werd hem een aantrekkelijk cadeau overhandigd. Diploma kregen: Piet Stoepl^er, Corn. Bakker Pzn., Hendrik Boogaard, Martien Boogaard, Piet Mechielsen, Dick de Graaf, Huib de Ridder, Math. Bakker. Woensdagmiddag waren alle leerlin gen der L. Landbouwschool „in 't pak" aanwezig, om afscheid te nemen van hun onderwijzer. Het werd een gezellige mid dag wat mooie films rapporten uitdelen en ten slotte het afscheid, waar uit bleek Welk een prettige verhouding tussen leraar en leerlingen was ge groeid Meester werd 's avonds „in de bloemetjes" gezet DEN HOORN Zondagmiddag om 12 u. brak een heidebrand uit achter Den Hoorn, bij Loodsmansduin. Een bunder ging naar schatting verloren. Door het krachtig ingrijpen van enkele inwoners en leden der gezagstroepen, werd uit breiding voorkomen. De oorzaak is onbe kend. Waarschijnlijk echter is deze brand ontstaan door het weggooien van sigaret ten. Laat men toch voorzichtig zijn met vuur. OUDESCHILD. Bij het laden van palen is Maandag de giek gebroken, die bij het laden en lossen wordt gebruikt. Hij stort te neer en trof den havenarbeider J. Snitjer, die ernstig werd gewond. De man liep o.m. een dijbeenbreuk op en inwen dige kneuzingen in de borst. De toestand van het slachtoffer is op het ogenblik re delijk S. V. TEXEL. Maandag begon de training onder lei ding van Mr Laevy. De adsp. waren weer flink present, maar van de leden kunneft we dat nog niét zeggen. Dit moet nu maar eens uit zijn, want uit al ons ledenmateriaal moeten de elftallen voor het a.s. seizoen gevormd worden. Ook de spelers uit De Cocksdorp moeten voor taan aanwezig zijn Zondag speelde Tex. Adsp. Comb, met ULO-elftal gelijk 2-2. A.s. Zondag Texel 1 naar W.-Waard. Texel 2 thuis tegen SRC (zouden ze nu wel present zijn9). Ook Tëxel 3 speelt 'n uitwedstrijd. Adsp. Donderdagavond 7 u. trainen. We wensen Annie en Arie hartelijk ge luk met de geboorte van hun dochtertje. TEX. BOYS-NIEUWS. Na de prachtoverwinnmg van ons Ned. elftal Zondag j.l., speelde Boys-comb. te gen R K. Verkenners. Een leerzame oefe ning voor allen met aardige momenten. Uitslag 3-1 voor de Boys. Dinsdag 21 Mei a.s. 7,30 uur precies feestvergadering voor alle leden boven 16 jaar. Ook alle dames, de sterren van de Boys", die aan ons 12l/2-jarig feestprogr. in Jan. j 1. meewerkten, zijn van harte welkom. Die avond zal o.a. eene suppor tersvereniging worden opgericht, waar veel animo voor schijnt te bestaan. Leest zo spoedig mogelijk hier over in het kast je aan De Zwaan. Denkt er om, leden en junioren! Mor genavond half 8 precies present voor trai ning op het veld onder leiding van Wit vliet. Zorgt minstens in sportbroek te' zijn. L Voorlopig programma 19 Mei: Boys 2' naar JVC 2. G. VERGADERING KORFBALCLUB. DE WAAL Vrijdagavond hield de. korfbalclub een vergadering. De voorz.' heette alle aanwezigen hartelijk welkom Niet alle leden van de club waren geko men. Om te kunnen doorgaan met korf ballen. moet men nu naar de overkant, daar hiei geen andere club bestaat, wat: heel jammer is. Er werd gesproken over de mogelijkheid om één vereniging te krijgen. De trainingsavonden zijn vast-' gesteld op Woensdag. Nu de avonden langer worden kan daarmee begonnen worden. Daarom dient ieder zoveel moge-' lijk te komen, dan kunnen we met ver-- trouwen de competitie tegemoet gaan. TEXELSE MARKT. Den Burg, 13 Mei 1946. Aangevoerd:' 31 koeien, 9 varkens, 27 n. kalveren (le vering); 48 koeien voor getroffen gebie-' den f450—600.—

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1