Blijf er af Ê>U Strandtenten Derde Ouderwijs Vernieuwingsdag i ijdelijke prijsverhoging slacht varkens Waf was zij aantrekkelijk Algemene Voorjaarsvergadering Ver. Oud Leerlingen Lagere Landbouwschool I exel De Organisatie van (Ie Coloradokeverbest rijding I lel Visserij-proefstation le Utrecht W o! op de W ereldmarlvt Nieuwe Dienstregeling ingaande T> Juni 1946 "JSDAG 5 JUNI 1946. 59c JAARGANG. No. 5618. all. EXELSCHE COURANT ijd. riek! 5 Pi prij ctal 6.51 Burgemeester van Texel maakt be- dat de aanvragen om vergunning het plaatsen van tenten op nader palen plaatsen op het -strand te De r nabij de Eierlandse vuurtoren en et Westerslag gedurende het badsei- 1946 ter Secretarie worden inge- it uiterlijk 8 Juni a.s. vergoeding voor het hebben van handtent. breed hoogstens twee me- n geen consumptietent zijnde zal 0 bedragen, xel, 3 Juni 1946 De Burgemeester voornoemd, REHORST. GEMEENTEREKENING. l^Jrgcmeester en Wethouders van Texel gen ter openbare kennis, dat de re- ng der inkomsten en uitgaven van emeente, over het dienstjaar 1943, 1 Juni 1946 af, gedurende 14 dagen i gemeente-secretarie voor een ieder ezing ligt. en, tegen betaling der kos- algemeen verkrijgbaar is gesteld, xel, 31 Mei 1946. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, REHORST. De Secretaris, JONKER. GELDIGHEIDSDUUR BOTERBONNEN VERLENGD. ?t Centr. Distributiekantoor deelt me- lafc de geldigheidsduur van de boter- ïen 867 BMV en 369 BMV is ver- d t.m. 8fiJuli a.s. 1EE- EN KOFFIEPOTTEN VRIJ. t ingang van 1 Juni mogen alle ma- thee- en koffiepotten, alsmede vuur- thee- en koffiepotten, vrij worden 'leverd, dus zonder punten voor riesgoed. Nu de thee en koffie zélf vrij en we kunnen weer volop „kop en „theetjes" doen. BANANEN VOOR KINDEREN, i Centr. Distributiekantoor deelt me- dat voor kinderen, geboren in 1942 of r 500 gram bananen beschikbaar wor- gesteld. De aflevering dezer bananen plaats hebben naar gelang de bana- geïmporteerd worden, waarmede an|rschijnlijk geruime tijd gemoeid zal Ter verkrijging der bananen moet bon 822 der bonkaart KD of KE. 606. een detaillist in groente en-of fruit weren en wel uiterlijk op 8 Juni a.s. WEEST ZUINIG MET KOFFIE EN CACAO, laar er enige vertraging is ontstaan in aanvoer van koffie is het niet uitge ef en. dat in Juli niet op tijd een koffie- i zal kunnen worden aangewezen, lieder wordt aangeraden, hiermede re ling te houden. Ook de aanvoer van verloopt thans niet geheel naar In verband hiermede zal op 16 Juni >r alle leeftijden 50 gram cacao in ats van 100 gram beschikbaar worden teld Zoals bekend is dit rantsoen be- md voor acht weken. ROSLIJST KATII. VOLKSPARTIJ. foor de gemeenteraadsverkiezing is de initieve groslijst der Kath. Volkspar- als volgt: Th. R. Hin, Oudeschild; 2. H. Zijm Den Burg; 3. Mart. Bakker. Den 4. R. D. Bakker. Den Burg; 5. P Ite C.Pzn Eierland; 6. J. Schraag •zn., De Westen; 7. J. de Graaf Mzn.. irland, 8 P. Swarthof, Den Burg; 9 Schrama Jaczn., Den Burg; 10. P. lil Rzn., Den Burg; 11. W. Bakker Johzn., Den Hoorn, 12. C. Kager, 't orden. GELDIGVERKLARING KUNSTMESTBONNEN. Wet ingang van 1 Juni j.l. werden gel- verklaard: Fosforzuurbonnen van het htste" bemestingsjaar (1946-47), voor- n van opdruk 1 en 2. Deze bonnen be den hun geldigheid tot 1 Aug. 1946, forzuurbonnen van het nieuwe sei- in (1946-'47) met opdruk 1 en 2. wei na de vervaldatum, n 1. 1 Aug. 1946, menkomen, kunnen onder geen voor- larde meer worden geaccepteerd. CLANDESTIEN GESLACHT. Wegens het clandestien slachten van rkens is de slager J. D. te Den Burg, arresteerd. HET ROOIEN VAN VROEGE AARAPPELEN IS VERBODEN. De Afd. Voorlichting van het Ministe- van Landb., Visserij en Voedselvoor- ïgening, deelt mede, dat, krachtens een staande verordening van het Bedrijf- hap voor Aardappelen, het rooien van :oege aardappelen is verboden. Nader qbI worden bekendgemaakt, in welke pe il ode opheffing van dit verbod verleend - ordt. Dit houdt in, dat voorlopig geen ïg oege aardappelen via de veilingen mo- worden verkocht. Deze maatregel is 'nomen om een regelmatige aflevering in vroege aardappelen ten behoeve van distributie te verzekeren De C.C.D. 1 van 1 Juni af toezien op de naleving an het verbod. BEROEP AANGENOMEN. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer F. van 't Hooft, Ned. Herv. predikant te fzendijke, heeft een beroep naar Bieze- nge aangenomen. BISSCHOP HUIBERS KOMT NAAR TEXEL. Op Maandag 1 Juli zal Mgr. Huibers, lisschop van Haarlem, naar ons eiland omen en Dinsdagmorgen d.a.v. het H. "ormsel toedienen. Het ligt in de bedoe- ing Mgr. weer met een ruiterstoet in te talen. TEXELSE MARKT. Den Burg, 3 Juni 1946 Aangevoerd: varkens, 12 n. kalveren. 6 koeien (le ering) 2983 lammeren f 1927. 3 koeien 400550. 35 biggen f 4560. 5 n. kal keren f 40-55. Op de derde onderwijsvernieuwings bijeenkomst sprak de heer B. T. Zonder van over „Expressiemogelijkheden bij bij kinderen". Onder expressie verstaat spr.„ het zich uiten", zo ruim mogelijk genomen. Voor hij over de mogelijkheden spreekt, wil hij eerst* wijzen op de noodzakelijkheid voor een kind om zich te uiten. Op school heeft het kind heel vaak de kans niet. Dit is meermalen een gevolg van de omstandigheden, zoals grote klassen e.a Toch mogen wij nooit vergeten, dat dit een ongewenste toestand is. Het zou zelfs wel eens kunnen zijn. dat een groot deel van de straatbaldadigheid van 't school kind voor een deel een gevolg is van een gebrek aan uitingsmogelijkheden op school. Hoe kunnen wc hieraan tegemoet ko men''' In het algemeen: door een vrijere toon in de klas Op dit punt is al heel veel veranderd vergeleken bij b.v. 40 jaar geleden. Vervolgens ging spr. na, hoe bijna alle schoolvakken veel moeilijkheden bieden aan de kinderen om zich te uiten. Bij het moedertaalonderwijs kan een groter plaats worden ingeruimd aan het spre ken, vertellen, reciteren Ook het to neelspelen is zeer belangrijk, waarbij in dit verband niet in de eerste plaats ge dacht moet worden aan het opvoeren van een door een ander geschreven en door de kinderen van buiten geleerd stuk, maar aan het zelf maken van eenvoudi ge stukjes en het z.g. lekentoneel, dat is het, met zeer geringe voorbereiding en weinig hulpmiddelen, dramatiseren van eenvoudige gegevens, ontleend aan het dagelijks-leven, de leesles, dc geschiede nisles, enz. Bij de vakken tekenen, handenarbeid, handwerken, zal meer de nadruk moeten komen op het scheppende element. Na tuurlijk blijft copiëren ook nodig, voor al voor het verkrijgen van de nodige technische vaardigheid. Het Bedrijfschap voor Vee fen Vlees deelt mede. dat m de periode van 1 Juni tm. 13 Juli 1946 in verband met het feit, dat de varkensstabel sterk moet wor den ingekrompen met het oog op de moeilijke voederpcsitic, varkens in elke gewichtsklasse uit dc markt zullen wor den genomen tegen de volgende, tijdelijk verhoogde prijzen: We vermelden resp. geslacht gewicht en prijs per kg. geslacht gewicht: 70 kg of meer 66 kg. t.m. 69 kg. 61 kg. t.m 65kg. 56 kg. t.m. 60 kg. 51 kg. t.m 55 kg. 46 kg. t.m. 50 kg. 41 kg. t.m. 45 kg. 36 kg. t.m. 40 kg. 31 kg. t.m. 35 kg. 26 kg. t.m. 30 kg 21 kg. t.m. 25 kg. 16 kg t.m. 20 kg. 11 kg. t.m. 15 kg. 10 kg. en minder f 1.87 f 1 87 f 1 87 f 1,89 f 1,92 f 1,95 f 1.97 f 2,— f 2,03 f 2,09 f 2.12 f 2.15 f 2.18 f 2,25 Voor zeugen, d.w.z kennelijk drachti ge varkens of varkens, welke tenminste eenmaal hebben gebigd is de prijs 3 cent per kg. minder Bovenstaande prijzen gelden voor alle NIET voor rekening van leveranciers overgenomen varkens. De levering geschiedt op normale wijze door tussenkomst van een erkenden varkens handelaar op de bekende leveringsplaat sen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het overnemen tegen de verhoogde prijzen slechts lijdelijk zal geschieden Van 15 Juli 1946 af zullen weer de nor maal vastgestelde prijzen gelden DE BAZAR TE DE KOOG. DE KOOG. Men deelt ons mede, dat de Ned Herv. Zusterkring te De Koog, on der leiding van Mevr. Epe. in het bij zonder aan de bazar heeft meegewerkt. Toen ik haar voor 't eerst zag, was ik reeds wèq van haar! Op een morgen, dat ik mij naar mijn werk spoedde, zag ik haar opeens achter de winkelruit staan. En was het verbeelding van mij of lonkte ze werkelijk naar me? Nooit eerder had ik haar daar gezien. Ze was zeker nog maar pas in die winkel. Ook 's middags, toen ik voorbij ging, zag ik haar weer. Wat een ideaal was dat! Wat een bekoorlijkheid! Zo'n frisse kleur, een weinig opgemaakt, doch niet Overdreven. Ze was om te stelen! Wat zou ik haar graaq de mijne noemen. Haar bij mijn ouders brengen, om ken nis met elkaar te laten maken. Ook die zouden zeker met haar ingenomen zijn. Daar twijfelde ik geen ogenblik aan. De volgende dag zag ik haar weer en ze leek me nog aanlokkelijker dan te voren. Mijn hart sprong open. Ik zou naar binnen willen ijlen, haar opnemen, in mijn armen knellen, haar aan mijn hart willen drukken! O, dat ik haar de mijne kon noemen! Welk een vreugde zou ze voor mij zijn in mijn zoutloos bestaan. Welk een dag van gezelligheid zou ze bij ons thuis kunnen scheppen! Wat een echte gastdag zou het zijn! Maar och, ik, arme drommel. Voor mij was zulk een geluk niet weggelegd. Ik had geen geld en bonnen, om die heer lijke rollade te kopen. LOAN. Spr. wees er nog fop, dat de verwach tingen niet te hoog gesteld mogen wor den: sommige kindeifen zijn er heel moei lijk toe te brengen, (ip welke manier'dan ook, zich te uiten. Ifij is er echter van overtuigd, dat hieruit bijna nooit gecon cludeerd mag wordtin, dat „er mets in zo'n kind zit", maar'dat de schuld ligt bij ons, volwassenen, dije, onbewust en onge wild. 't kind in die! verdedigde, gesloten houding hebben gedrongen. Met geduld en volharding moeten we bfijven pro beren, het kind tot'een meer open hou ding te brengen, tot heil van het kind zelf in de eerste plaats, van de geest in de klas en de practische resultaten op school en van de geiheenschap zelf uitein delijk. In de Tasmanstraat te Amsterdam is een ernstig ongeluk gebeurd, dat twee kinderen het leven heeft gekost. Twee jongens, resp. 12 en 14 jaar, die in de IJpolder een projectiel vonden namen dit mee naar huis, alwaar zij er in de tuin mee gingen spelen. Plotseling is het projectiel, waarschijnlijk een handgra naat, ontploft, waardoor de kinderen ge heel werden opengereten. Laat dit ongeval, het hoeveelste reeds? toch een waarschuwing zijn, óók voor de kinderen, en niet minder voor de ouders op Texel. Vooral nu de vacantie weer voor de deur staat en zeer velen in de duinen hun vertier zullen gaan zoeken, herhalen wij: ..blijft er met je vingers af". De voorz., de jheer Jurr Beumkes, sprak een woord vtn welkom tot de 31 leden, die waren opgekomen. Vooral richtte hij het woord tot de afgestudeer de 4e klasse, die thans ook als lid van de vereniging is toegetreden en den nieuwbenoemden adviseur, den heer C. Laan. Spr uitte de wens, in den heer Laan een goede kiacht voor de vereni ging te mogen vinnen, die nu de plaats inneemt van den h^ei Van den Ban De notulen werdèh gelezen door den heer M. J. Witte, cjie hierna verslag uit bracht van de Alg. Vergadering van de Provinciale Bond van Oudleerlingen van Inrichtingen voor Landbouw-, Landhuis- houd- en TuinbouWonderwijs in Noord- Holland, gehouden te Alkmaar op 3 Oct 1945. Uit het verslag konden wij opma ken, dat bijna alle afd weer moesten worden opgericht, aangezien het in oor logstijd niet mogelijk was, door te wer ken. Ook het Prov. Bestuur, dat nog al leen uit de voorzitter bestond, moest weer in elkander geklonken worden. Hierin werden gekozen: Mie. Hopman van. Scha- gerbrug; J. Bakker, Heiloo; Mevr De Boer-Stam, Purmerend; Mej. De Visser, Alkmaar; G Blauwboer, Kolhorn; M. J. Witte, Texel en P. J Visser. Purmerend. Uit het verslag van afgevaardigden naar de Alg. Vergadering der Prov. Bond, gehouden te Alkmaar op 22 Mei j.l., bleek, dat de afd. weer ongeveer op oude voet van voor de oorlog werkt. Het belangrijkste van het verslag was wel de a.s. Landbouwjongerendag, welke dit jaar te Schagen zal worden gehouden, op de eerste dag der grote landbouwtentoon stelling op 18 Sept. a.s. In '47 is de Land- bousyjongerendag pp Texel. 1948 te Pur merend. 1949 te Hoorn, 1950 te Alkmaar. 1951 te Beverwijk CONSULTATIEBUREAU. Dinsdag 11 Juni houdt het Bureau v Zuigelingen weer zitting van 10,30 tot 12,30 voor buiten Den Burg; van 2 tot 3 uur voor Den Burg. Door omstandigheden zijn de onkosten met 100 pet. verhoogd, waarom de moe ders beleefd worden verzocht, de bus wat ruimer te gedenken. Uit een officiële publicatie, die dezer dagen in de diverse dagbladen heeft ge staan is gebleken, dat de bestrijding van de Coloradokever dit jaar voor iederen aardappelvei bouwer verplichtend is ge steld. Ook op ons eiland heeft iedere aardappelteler dus de plichl er voor te zorgen, dat zijn gewas tijdig wórdt be spoten. Wij stellen ons voor, dat de eerste bespuiting op Texel zal moeten plaats hebben in de periode van 10 tot 25 Juni Door de Plantenziektenkundige Dienst is een commissie benoemd, die tot taak heeft de bestrijding te organiseren. Er zijn op ens eiland vier sproeimachines, die voor dit doel geschikt zijn Boven dien hebben we nog twee sproeimachines uit dc Wieringermeer in huur ontvan gen en wij hopen dat er nog een bij komt. Dat zal wel nodig zijn, want wij schatten de oppervlakte aardappelen op plm. 700 ha De op dit moment aanwezige sproeimachines zijn gestationneerd op de volgende plaatsen: P. Koopman, P. H. Polder; C Keijser Dzn., Ruitersplaats; P. M. Mantje, Dijkmanshuizen; C. J de Lugt, Eierland; P. Dros Bzn Eierland; H. v. d Beek, Eierland Al deze personen zijn bereid hun me dewerking te verlenen. Het meest doel matig zal zijn, wanneer de genoemde personen de gehele bestrijding voor hun rekening nemen, d.w.z., wanneer de sproeimachine met een daarvoor ge- schikten arbeider de diverse bedrijven achtereenvolgens behandelt De aankoop van het benodigde calcium-arsenaat kan dan centraal geschieden en de kosten hiervan worden in een door de commis sie vast te stellen prijs per h.a. verre kend. Dit heeft het voordeel, dat met iederen boer individueel voor het beno digde calcium-arsenaat heeft' te zorgen. Wij zouden nu gaarne op korte termijn opgave ontvangen van de oppervlakte aardappelen op de bedrijven, opdat wij een bepaalde rayonindeling kunnen ma ken. Opgave bij de assistenten van de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst en den assistent der Coöp Aankoopvereniging Tenslotte willen wij er nog op wijzen, dat het ons gewenst lijkt, dat de eige naars van percelen kleiner dan 0,50 h.a. zelf maatregelen nemen om de bespuiting uit te voeren. Men zal goed doen zich in verbinding te stellen met de diverse loonsproeiers. C. v. Qr. De oud-leerlingen gaan dit jaar ook weer op excursie. Het program ver meldt het bezoeken van de Zuivelfabriek te Stompetoren, Calvé Delft en een kaasboerderij in Gouda. Ook wordt er weer een excursie over Texel gehouden. Naar Texel komt de afgestudeerde 4e klas uit Puimerend op excursie. De rondvraag leverde nog vele vragen op, zodat het reeds laat was, toen de voorz de vergadering sloot met de wens, dat alle leden deel zullen nemen aan de Landbouwjongerendag te Schagen. WILDERNIS. Dat Texel de parel der waddeneilan den genoemd wordt, is allen bekend, en dat de vogelbroedplaatsen en de natuur monumenten beschermd worden, mag ook bekend geacht worden, maar wat doet Texel zelf voor het behoud van haar schoonheid0 Het is nog niet zoveel jaren geleden, dat te Oosterend een plantsoen gemaakt werd, niet groot maar aardig, mooi! Wie het plantsoen nu even wel ziet, rijzen de haren ten berge, zo verwaarloosd als het is Het vuil staat er niet centimeters maar decimeters hoog. Wat voor indruk moeten de vreemde lingen op die manier van ons eiland krij gen? Het is toch een kleine moeite om van deze wildernis weer een bloeiende tuin te maken. Materiaal is er niet vyor nodig, enkel een paar schoffels en wat het personeel aangaat, op De Vlijt zullen ze toch wel een paar man beschikbaar hebben voor dit waarlijk algemeen belang. Misschien dat dan de bank gelijk een kwastje verf krijgt, maar dan kleur echt, opdat weer niet de bezoekers met 'n merkteken op hun rug en achterste huiswaarts keren HOE TE HANDELEN MET GEMERKTE VIS? Het komt de laatste tijd voor, dat Noordzeevissers bij hun vangsten ge merkte vissen, hoofdzakelijk schollen, aantreffen. De merken bestaan uit twee zwarte plaatjes, waarop serieletters en een nummer voorkomen. Deze merkte kens zijn door de visserij-biologische diensten in de Noordzeelanden aange bracht, teneinde de visstand te kunnen bestuderen. Den vissers wordt verzocht, indien zij een gemerkte vis in hun vangst aantreffen, deze in zijn geheel met merk- plaatjes af le gevefo aan den marktmees ter en hem opgave te doen van de vang- plaatsen. Indien het niet mogelijk is de vis af te geven wordt men verzocht de merkplaat- jes bij den marktmeester in te leveren en hem vangplaats, geslacht (mannelijk of vrouwelijk) lengte en soort van de vis op te geven Van groot belang is, dat de otholieten, twee kleine witte plaatjes, welke door opensnijden van de kop ge makkelijk verwijderd kunnen worden, in geleverd worden. Aan de hand van deze otholieten (gehoorsteentjes) kan de leef tijd van de vis worden vastgesteld. De marktmeesters zorgen voor doorzending van merkplaatjes. vissen en gegevens aan het Rijksinstituut voor Visserij-on derzoek, Wassenaarscheweg 20 le 's-Gra- venhage. Voor volledige gegevens betaalt het Instituut een premie van een gulden, voor minder volledige vijftig cent. Vissers in plaatsen, waar geen markt meester voor doorzending van hun qege- vens kan zorgen, worden verzocht de vis en gegevens rechtstreeks aan genoemd Instituut in te zenden, waarbij zij duide lijk naam en adres moeten vermelden. POSTDUIVEN. Dooi het slechte weer kon Zondag de lossing van de duiven op de Groeneplaats niet doorgaan. Het bestuur biedt de velt belangstellenden, die nu vergeefs waren gekomen, zijn excuus aan, dat het door onderling misverstand niet bekend is gemaakt De lossing zal nu beslist plaats vinden de le Zondag na Pinksteren, dui 16 Juni a.s. H.C.P. Aan een vraaggesprek van den heer Dr. J Olie Jr., Directeur van het Ned. Visserij-Proefstation en Laboratorium voor Materialen-Onderzoek te Utrecht met een Scheveningse visser, ontlenen wij het volgende: Door schaarste aan katoenen garens, hennep- en manilla-touw moesten deze worden vervangen door vlasgarens en vlastouw, waarvoor de inheemse- en Bel gische vlascultuur nog materiaal kon leveren. Nu is vlas niet minder sterk dan katoen, hennep of manilla, maar veel minder bestand tegen inwerking van het water. Door praeparaten kon dit euvel worden' ondervangen, maar dit laat ech ter nog veel te wensen over. Een licht puntje is echter, dat er weer een niet on belangrijke hoeveelheid cachou aanwezig is. De vooi-ooi logse vezelsoorten voor de vervaardiging van trawlnetten zullen we voorlopig nog wel moeten missen. Met de katoenvoorziening gaat het iets beter, maar nettenzijde is nog zeer schaars. Wat betreft kunstvezels mag vooral het sterke Nylongaren worden genoemd, dat in Amerika wordt vervaardigd. Getracht is. hiervan enige monsters te krijgen voor onderzoekingen, doch tengevolge van de behoefte van de dameskousen-industrie in Amerika is dit nog niet gelukt. Ge hoopt wordt echter binnenkort monsters uit Engeland te ontvangen. Tegen in werking van water is dit materiaal zo bestendig, dat het zonder enige bewer king gebruikt kan worden. Dr. Olie besloot dit vraaggesprek met mede te delen dat hij zich ook bezig houdt met onderzoekingen op het gebied van gasrendement van calciumcarbide voor verlichting van de schepen, keu ring van smeeroliën voor de scheepsma chines, bepaling van verbindingswarm te van steenkool, stookolie, gas- en die selolie voor de stoommachines en moto ren. Ook de walvisvaart zal het Visserij- Proefstation ongetwijfeld nog voor nieu we problemen plaatsen. Tenslotte wees Dr. Olie Jr. erop, dat voor vragen op dit gebied men zich moet wenden tot het Nederlandse Visserij-Proefstation en La boratorium voor Materialen-Onderzoek, Maliebaan 103, Utrecht. Jaarverslag Ned. Wolfederatie. Het is de Ned. Wolfederatie, blijkens hun jaarverslag, inderdaad gelukt een groter percentage wol in ons land te hou den dan oorspronkelijk gedacht was. De wolopbrengst was in 1945 gestegen en van betere kwaliteit De afd Nrd. Holland verstrekte aan 3766 .schapenwolhouders met een totaal aantal gezinsleden van 17,641 personen 33.154 ons breigaren. Wclvccrradcn van 't Britse Imperium. De opgehoopte wol in Eng. en de Do minions bedraagt ca. 400 mill pounds imperial^ wol, ter waarde van 150 mill p.st. Men verwacht dat het 12 tot 13 ja ren zal duren voordat men deze voorraad afgezet heeft. Momenteel weigert men de balen te verzenden, daar deze bestaan uit zg. doubledump" (twee samengebond'en balen, die tezamen 700 pounds wegen). De komende veiliwgen, Men hoopt dat de veilingen in het Ver. Kon. gelijktijdig met die in Austra lië zullen plaats vinden, aangezien men anders ernstige moeilijkheden vreest, wan neer in het ene wolcentrum een vrije markt plaats vindt en hel andere onder strenge controle staat. Fr. TOT KOSTER BENOEMD. In de plaats van den heer H. van Heer- waarden is de heer Th. Buisman be noemd tot koster van de R.K. kerk te Den- Burg VAN DE BOEKENPLANK. Verkrijgbaar in Bockhandel Parkstraat. O Rombach „Heer Alexius" f 17. (dl I. Strijd om Isabella; dl II: Wereld zonder grenzen) D. J. Ruyter: „Openteren" (roman over de zeilvaart) f 5.60 N. Berdjajew: Vrijheid en Geest f 6.90 Pantenburg. Het land van Noorder licht en eeuwig ijs f 5,90 J. Meyer: De Belegger in aanval en verdediging (probleem der geld belegging) f 8,90 C van Duijn Ji De wetenschappe lijke basis dei fotografje f 3,90 Metro Mozaïek f 2,50 Burroughs: Tarzan boeken f 3,25 (Tarzan en het mierenvolk; Tar zan Triomphator; Tarzan de on overwinnelijke; Het meisje uit de wildernis; Tarzan's verh. uit de tropische wildernis) J. Buchan: De 39 treden f 3,20 „Focus": Ingebonden jaarg. 1930 en 1938 f 2,25 Texel V. 5.45 7.30b 8.—a 13.45a 16.45 Den Helder V. 7.02a 9.—b 10,02a 15.46c 18.02 Amsterdam V. 9.34 11,34 12.34 17.40c 20.34 Haarlem A. 10.47 12.47 12.47 18.47 20.47 Den Haag A. 11,31 13.31 13,31 19.31 21.31' Rotterdam A. 12.— 14 14 20.— 22 Rotterdam V 9.14 13.14 Den Haag V. 9.43 13.43 Haarlem V. 6.28a 10.42 14.42 Amsterdam V. 7.05 8.10b 10.48 13.21c 14.48 Alkmaar V. 5.20a 8.25a 9.10b 12.20 14.17c 16.20 Den Helder A. 6.28a 9.33 10.03b 13.28 15.09c 17.28 Naai' Texel i.- 10.30 15.15a 15,35a 18.30 V. is Vertrek. A Aankomst. a is Niet op Zondag; b is Alleen op Zon- en Feestdagen, c is Alleen Zaterdags. De treinen van Amsterdam gaan door naar Den Helder (en omgekeerd). Over stappen te Alkmaar is dus niet meer nodig.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1