Uitreiking penbare vergadering Hoe de Pinksterdagen gevierd werden Stichting 1940 1945 W al is een Iiienslresjelino Grote Haringvangsten verwaclit ^Gemeentebegroting 1946 Hoe druk liet mei de Pinksler was Ergerlijk Misdadig Sport op Texel NSDAG 12 JUNI 1946. 59e JAARGANG. No. 5G20. EXELSCHE COURANT aarten K.L. 608 en tabaks, tabaks- aperingenkaartcn QA, QB, QC de onderstaande dagen worden de uvengenoemde distributiebescheiden eikt. Deri Hoorn in „Eigen Huis" op van- (Zie publicatie van Zaterdag 8 Juni) Oosterend in het Gebouw voor Belangen op 13 Juni 1946: 0 voor Bosweg, Kerkplein, Nieuw- 10-11 Kerkstr., Hoekstr. 11-12 lstr., Weststr. 1-11. 1-2 Weststr. 12 iger, Peperstr. 115. 2-3 Peperstr. 1. 3-3,30 Peperstr. 62 en hoger, op 14 Juni: 11 voor wijk O nrs 169 11-12 wijk 70—110. 1-2 wijk O nrs 111—143. e ijk O nr 144 en hoger. De Koog in Café HilUnius op 15 1946: wijk K nrs 137 10-11 wijk K -1—71- 11-12 wijk 72 en hoger. 1-2 J 161. 2-3 doip 62 en hoger, legebracht moeien worden alle arten en inlegvellen van het gezin, alsmede de zelfverzorgers- -fcs. (Publ. no. 415) TOEWIJZINGEN VOOR SUIKER VOOR DETAILLISTEN. Centraal Distributiekantoor deelt dat de detaillisten zich in de week t.m. 15 Juni bij de plaatselijke mtiediensten moeten vervoegen ter jging van toewijzingen voor suiker De toewijzingen A 015 worden eikt op basis van een achtste maal antal in de week van 26 Mei tot n ingeleverde rantsoenen en zijn Idellijk geldig voor het kopen van tUWE SUIKER OP DE BON. nkort zal ongeraffineerde suiker op n in de distributie worden gebracht. :uiker is in de thee niet te gebrui- aaar in de koffie wel. Bovendien zij het bezwaar, dat zij vocht aan- en dus spoedig hard wordt Maar itaat tegenover, dat we het niet ge- onder suiker zullen behoeven te e Raad der gemeente op Zaterdag 1946, des voormiddags te 10 uur ten gemeentehuize. el, 8 Juni 1946. De Burgemeester van Texel, REHORST. jjnderwerpen ter behandeling: otulen. r igekomen stukken. Mededelingen. I ntslag-aanvrage L. P. Pieterse als d d der o.l. school te De Waal (Jem mej. A Kraai als onderwijze- s o.l. school te De Koog. Jem mej F. Welling, als onder wij - res o.l. school te Den Hoorn ii| iem J. W. Vellinga. als onderwij- t o.l. school te Den Hoorn. Idem K. Schouwstra, als onderwij- o.l. school te Den Burg. Jenoeming technisch Commissaris n de Raad van Commissarissen van N V. Texelse Electiciteitsmaat- iappij. Aanbevolen wordt: de heer M. F. H. Gebhard te Amsterdam, lenoeming onderwijzer aan de o.l. hooi te De Cocksdorp. Voorgedra- n wordt de heer Th W. van Dam, Beverwijk, oi Benoeming adjunct-commies ten )i ntore van den gemeente-ontvan- r. Aanbevolen wordt de heer A oekman Jr. enoeming bestuursleden Stichting jverheidsonderwijs voor meisjes, inbeveling: de heren E Noordijk, R Hin, C. A. Eelman, W. Was- ïrèiaar, J.H Schraag, B.Druif, mevr G. de Wolf-Kikkert, mevr. W van •lummelen-Brand, mevr. M. Lap- kkert, mevr. C. E. de Lugt-de refics, mevr. J. M. A. C. Swarlhof- orvelt, mevr.A. de Vries-Steutel gedelegeerde wordt aanbevolen n heer Mr. G. D. Rehorst. enoeming leden van de Commis- tot wering van schoolverzuim, no. 1 wordt aanbevolen de heer Broere, P. B. Riteco, J. Kikkert Jb. Roeper J.Dzn. en H. C. Rem- Wijziging regeling wankelsluiting. I Mededelingen en besluiten inzake r.ingbouw. .ankoop brandblusmiddelen. 'aststelling gemeentebegroting. 16 en goedkeuring begroting Alge- en Armbestuur 1946. Voorlopige vaststelling gemeente- :ening over 1943. herordening op de heffing van rktgplden en weeglonen 'erhoging heffing secretarieleges, rhoging reinigingsrechten. Wijziging Algemene Politiever- lening. 'erhoging rioolbelasting, leffing van een brandassurantie- lasting. WEDEROPBOUW. erwachten is, dat het volgend jaar ruimer schaal gebouwd zal kun- ttrden dan in dit jaar. Zo wordt exel een aantal nieuwe woningen genoemd. Ofschoon de plannen «n vaste vorm hebben aangeno- ijkt het toch goed, dat vooral zij, ornemens zijn in 1947 hun ver percelen op te bouwen, reeds nu •uwplan laten opmaken en aan de de instanties ter beoordeling over- Men is dan tijdig met de plan- reed. Weinig zon, weinig regen, veel wind en veel bezoekers, ziedaar Pinksteren 1946. Zeer zeker zullen velen gemopperd hebben over de halve storm, die over ons eiland raasde, maar als dat niet het geval was geweest, dan waren deze beide Pinksterdagen in de letteriijkste zin van het woord in het water gevallen Nu bleef men tenminste voor een nat pak gespaard en wat is er onplezieriger dan met natte kleren rond te trekken? Zaterdag begon de grote trek naar ons eiland reeds en bracht TESO de talloze vreemdelingen aan, die zich verdrongen om een plaatsje in de bussen te bemach tigen. Naast de diverse jeugdclubs en andere groepen vreemdelingen, werd op 2e Pinksterdag een bezoek gebracht door de Oranje Gardes Den Helder en Juliana- dorp, afdelingen van de Alg. Chr. Oran- jebond in Nederland, voorop gegaan door tamboers en pijpers. Het Russische kerk hof en het Monument voor gevallenen te Den Burg werden bezocht, waar een groet met de vlaggen werd gebracht en een gebed werd uitgesproken. Ook het Leger des Heils van Den Hel der was naar ons eiland overgestoken, vergezeld van eigen muziek- en zahgbri- gade. De Zendingssamenkomst in de Doopsgezinde kerk te Den Burg. 's Middags had in de Doopsgezinde kerk te Den Burg de grote Zendingsbij eenkomst plaats,welke vanwege het on gunstige weer niet in de duinvallei kon worden gehouden, en waar als sprekers optraden Dr. en Mevr. de Vreede uit In donesië en Kapitein Winter van het Le ger des Heils. Als voorz. van THEZA (Texelse Herv. Zendingsactie) heet Ds. Wesseldijk de aanwezigen hartelijk welkom, inzonder heid de reeds genoemde sprekers. Na lezing van Ps. 67 en gebed wordt een lied gezongen, waarna Dr. de Vreede spreekt over DE kerk in Indonesië. DE Kerk, want er is maar één protestantse kerk waar alle protestanten lid van zijn. Hervormden. Remonstranten, Doopsge zinden, Evangelischen; Europeanen zo wel als Indonesiërs. Dr. de Vreede geeft dan een kort histo risch overzicht van de Kerk in Indië en vertelt, dat na de liquidatie van de Oost- Indische Compagnie, de Staat de zorg krijgt voor de Kerk, wat aan de Kerk lange tijd een ambtelijk karakter heeft gegeven. In het begin van deze eeuw begint langzamerhand de drang naar zelfstan digheid op te komen. De vraag komt op. Zijn de Westerlingen wel zoveel beter als de Oosterlingen en heeft hun superi oriteitsgevoel wel enige werkelijke grond? Waarom kunnen wij het zelf ook met? Sinds 1928 is deze zelfstandigheids- drang in ordelijke banen geleid en in 1934 verkrijgt de Protestantse Kerk zelfstandigheid. Alleen de top, (te verge lijken met de. Synode bij ons) bleef Eu ropees bezet. Maar de Japanse bezetting maakte hier een eind aan, doordat de Europeanen werden geïnterneerd. Zo moest het inheemse deel zelf de leiding nemen, en het heeft getoond, dit te kun nen. De Indonesische kerk is door de be zettingstijd heengekomen, al hebben ve le leden, vooral de Ambonezen en de Mi- nahassars, juist door hun trouw aan de Hollanders, veel geleden. Velen zijn vervolgd (zelfs gekruisigd), heviger dan de Europeanen. Dr. de Vreede roep de Gemeente in Holland op in het bijzonder voor deze mensen te bidden, die wel licht liever zouden zijn meegegaan naar Holland, maar die als Christenen hun weg moeten zoeken en vinden temidden van hun eigen volk. Mevr. de Vreede vertelt in een boeien- Hoewel het juiste eindbedrag nog niet kan worden genoemd, daar nog een der collectanten zijn gegeven niet heeft in geleverd, volgt hier het resultaat van de inzamelingsactie, welke gehouden is van 23 April t.m. 5 Mei j.l.: Den Hoorn en wijk H f 2455,65 Den Burg en wijk B 7474, De Waal en wijk W 780. Oosterend en wijk O 3558,39 De Cocksdorp en wijk C en E 5694,80 Oudeschild en wijk S 1342,50 De Koog en wijk K 625, Totaal f 21930,34 Voorwaar geen slecht resultaat en de Texelse bevolking heeft voor de zoveelste maal bewezen, haar steun te willen ver lenen. wanneer het nodig is, voor iets moois en groots. Wanneer het Ned. volk doet, wat de Texelaars hebben gedaan, dan mag wor den verwacht, dat plm 22,5 millioen gld. wordt ingezameld. Namens de Stichting willen wij allen hartelijk dankzeggen voor hetgeen ge ge daan hebt. Vanzelfsprekend moeten we ook alle medewerkers, die hun vrije tijd en krachten hebben gegeven, om dit re sultaat te bereiken, dank zeggen en ho pen, dat, zo het nodig is, zij zich weer beschikbaar zullen stellen. Hiermede willen we tevens de aan dacht vestigen op de postzegelactie, die door de gezamenlijke lichamen van N.V. HH A R K Ned. Rode Kruis en Stich ting '40-'45 wordt gevoerd. Steunt daar om ook deze actie, Texelaars en KOOPT DAAROM ALS REGEL EEN NATIONAAL HULPZEGEL. De secr.-pennm. STATEMA. de en toch beheerste toespraak over het leven ïn^de Japanse concentratiekampen, zoals zij dat zelf heeft ondervonden, en eenvoudig getuigt ze van de kracht Gods in die benauwde tijden ervaren en hoe' 'n Eijbelwoord ,,van onder eeuwige armen" een levendige werkelijkheid werd. In die vreeselijke omstandigheden werd het contact gelegd tussen Hollanders en Indonesiërs en het heeft geleid tot een band des harten. Deze situatie opende de mogelijkheid zich recht uit te spreken, en 't bleek daarbij, dat deze Indonesiërs, die allen nationalisten waren, in het ge heel geen haat koesterden jegens de Hol landers, dat een diepgaand contact mo gelijk is, indien men maar niet komt als afgevaardigden van een overheersend volk, doch elkaar als mensen, als Chris ten ontmoeten wil. Als ook de zending dit standpunt inneemt en ze wil dit ligt er in Indië nog een rijke gezegen de toekomst voor haar. Kapitein Winter van het Leger des Heils vertelde hoe hij 2 jaar lang als krijgsgevangene in Duitsland is geweest en daar in zijn omgéving het Evangelie heeft mogen brengen Naar aanleiding van Hand. 18 getuigde hij ook hier van de kracht van het Evangelie en sprak van de opdracht van Jezus aan Zijn discipe len en aan allen die in Hem geloven, om getuige te zijn tot aan het uiterste der aarde De toespraken werden telkens afge wisseld door zang en muziek van de vrienden van het Leger des Heils Het was reeds over half vijf toen Ds. Hartdorff de jeugdienst opende. In *een geestdriftige en kernachtige toespraak getuigde Ds Hartdorff dat Vernieu wing", waarover iedereen in deze tijd roept, alleen mogelijk is, wanneer er onder de mensen een andere geest komt, Gods geest, die de harten vernieuwt en verandert door het geloof in Jezus Christus. Het is reeds bij half zes, wanneer de slotzang gezongen wordt van deze zen dingssamenkomst, die, hoewel niet ge houden in de Texelse duinvallei maar onder het gastvrije dak van de Doopsge zinde kerk, velen toch stellig een open hemel heeft gegeven en een rijke Pink sterzegen. (Ingezonden) Als een vergadering of uitvoering op ons eiland een kwartier of langer na de vastgestelde tijd begint en er in het daaropvolgende halve uur nog steeds be zoekers „binnendruppelen", pleegt men dat op rekening van de Texelse gemoede lijkheid te schrijven. Hoffelijk jegens hen, die de bijeenkomst uitschreven of jegens het gezelschap, dat komt optreden, is een dergelijke houding wel is waar niet be paald, maar aangezien het klaarblijkelijk tot de zeden van Texel behoort, willen wij er verder over zwijgen. Anders wordt de zaak echter, wanneer deze gemoedelijkheid tot uitdrukking komt in de wijze, waarop een grote on derneming als T.E.S.O. het van haar diensten gebruik makende publiek meent te mogen behandelen. Ik heb hierbij in het bijzonder de boot op het oog. die Vrijdag 24 Mei om 5 uur des middags van Oudeschild zou vertrekken, maar om redenen, die hier verder niets ter zake doen, eenvoudig tot half zes bleef lig gen. waardoor vele passagiers, die op punctueel vertrek volgens de dienstrege ling hadden gerekend, werden gedupeerd. Het woord „dienstregeling", heren van TE.S.O, bevat twee elementen: dienen en regelen. U zult het met mij eens zijn, dat zij, die op het tijdstip van vertrek op de boot aanwezig waren en hun verdere reisplannen op uw dienstregeling hadden gebaseerd, rnet déze gemoedelijkheid al lerminst waren „gediend"; en voorts, dat een afvaart met een half uur vertraging een allesbehalve „geregelde" indruk maakt.. Nu het vreemdelingen-seizoen is aangebroken, mag een maatschappij van naam haar cliënten niet voor dergelijke verrassingen stellen en aan hen. die bui ten hun schuld te laat te Oudeschild arri veerden, kan men bij wijze van service toch ook nog de „Voorwaarts" ter be schikking stellen Maar de boot moet op tijd varen Waarvoor heeft u anders een dienstregeling? ABONNE. Goede verwerking vereist net- tenbeperking. Allerwege verwacht men in visserij kringen grote haringvangsten. De ruime aanvoeren door de Katwijkse en Vlaar- dingse vloot bevestigen reeds deze ver wachting. Teneinde een juiste verwer king aan boord, die aan de kwaliteit ten goede komt, te waarborgen, heeft het Bedrijfschap voor Visserijproducten bij verordening bepaald, dat de schepen met niet meer dan 60 netten eventueel met soorten te noemen, ter haringvangst mo gen uitvaren. Hierdoor wordt het vang- apparaat enigszins beperkt, doch deze maatregel zal geen noemenswaardige in vloed hebben op de voorziening van ons land. Er komt haring genoeg' BENOEMD. Tot hoofd der o.l. school te Anna Pau- lowna is benoemd dhr. Schouwstra, on derwijzer aan de o.l. school te Den Burg. KERKNIEUWS. Donderdagavond 8 uur Gemeenteavond in de Ned. Herv. Kerk te Oudeschild. Zangkoor en declamatie. Het is thans een uiterst moeilijke taak om een begroting aan te bieden, wil zij tenminste iets meer zijn dan een slag in de lucht. Wij kunnen ons momenteel slechts nog een vaag beeld vormen van de ware toestand der overheidsfinanciën en de komende plannen der regering en dus berust een groot deel der posten op zeer ruwe schatting. Door de gewijzigde omstandigheden en de toestand waarin ons de bezetting achtergelaten heeft, zijn vergelijkingen met uitgaven in vorige jaren moeilijk te trekken. In het algemeen zullen de uitgaven in ons land drastisch dienen te worden be perkt, willen zij niet een schrille tegen stelling tot onze grote verarming vormen Voor Texel was de totale schuld op 1 Jan. 1946 groot f425,572,75; de verplichte jaarl. aflossing bedraagt bijna 10 pet hiervan. De begroting van de Gewone Dienst vermeldt de volgende nadelige saldi: Algemeen Beheer f 9,561,63 Openbare Veiligheid 9,408,11 Volksgezondheid 9,134!o4 Volkshuisvesting 3,222,80 Openbare Werken 34,075^66 Eigendommen, niet voor de openb. dienst bestemd 2,878,98 Onderwijs 31.96L56 Ondersteuning 36,598,49 Landbouw 1,090,46 Handel en nijverheid 436, Kasvoorzieningen 75. Onvoorziene uitgaven 4,784,65 f 143,227,38 Hiertegenover staan de volgende batige saldi: Vroegere diensten f 31,990,20 Overige diensten en uilgaven 3 829,08 terwijl het saldi bestreden dient te worden uit belastingen 107.408,10 f 143,227,38 De begroting der belastingopbrengst komt vrijwel overeen met de werkelijke inkomsten van het laatste jaar (f 113,635,80). Wij bemerken hierbij, dat dit jaar ho gere bedragen uitgetrokken zijn voor al gemeen beheer, volkshuisvesting, onder wijs en ondersteuning terwijl het bedrag voor openbare werken verdubbeld is. Op onderwijsgebied valt thans uiteraard veel te verbeteren, zoals aankoop meubelen en leermiddelen en verbouw gebouwen Eveneens op het gebied van Openbare Werken, zoals het onderhoud van stra ten, markten en plantsoenen (thans ook weer de straatverlichting), zodat het gro tere "bedrag'~gëen „duïstère oorzaak" heeft. Over de begroting van de Kapitaal- dienst (uitg. die over langere termijn lo pen) zullen wij kort zijn we vestigen alleen even de aandacht op de begroting van de post „Wederopbouw" die dit jaar geschat werd op f 336,000.Fr. Van Zaterdagmorgen 8 t.m. Dinsdag morgen 11 Juni vervoerde TESO in de dienst TexelDen Helder: 4620 passagiers 645 rijwielen 53 auto's. HERVORMD GEMEENTEWERK. Uitgaande van de Hervormde Gemeen ten op Texel is een maandblaadje ver schenen onder de naam „Hervormd Ge meentewerk". Omdat reeds het Weekblad „De Herv. Kerk" verschijnt, heeft men gemeend het blad niet die omvang te moeten geven zoals eerder ,,De Kerk Roept" had en zal men volstaan met al leen het voornaamste nieuws te bren gen van de Kerk in klein verband. op Texel. De administratie is gevestigd te Oude schild. Ned. Herv. Pastorie, tel. 45. INTOCHT BISSCHOP VAN HAARLEM. Degenen, die met een paard wallen deelnemen aan de feestelijke intocht op 1 Juli. 's avonds, moeten Zondag 16 Juni a.s zich opgeven na de Hoogmis en wel: in Den Burg (St. Janshuis), of in Den Hoorn en Oosterend, en in Oudeschild en De Cocksdorp aan de pastorie. Na Zondag as is geen deelname meer mo gelijk. GIFTEN WITTE KRUIS O nabil Den Bui g f 1.A. de V., Eierland f2,50. D, Oost f2,50. D„ Den Burg f2,50. S. H„ Oost f2,50. D Oude schild f2,50. Van L De Cocksdorp f2,50. GIFTEN ALG. WIJKVERPLEGING. G. W.. nabij Oosterend f 7,50. Van LDe Cocksdorp f 2,50. ITALIANEN ZWEREN DE MONARCHIE AF. Het Italiaanse volk heeft m meerder heid de monarchie van de hand gewezen en daarmee het Huis van Savoye afge zworen. Officieel is thans te Rome be kend gemaakt, dat de republiek bij de volksstemming de meerderheid heeft be haald De nog te tellen stemmen kunnen daarin geen verandering meer brengen. De koninklijke familie zal vermoede lijk per vliegtuig naai Genua gebracht worden, waar zij zich naar Portugal zal inschepen. TEXELSE MARKT. Den Burg, 11 Juni 1946. Aangevoerd: 2480 lammeren f 17-25; 2 koeien 450- 550; 24 biggen 45-60; 13 varkens en 17 n. kalveren (levering). Reeds herhaalde malen heeft de Afd. Texel van het Witte Kruis verzocht, de geleende goederen, welke niet meer wor den gebruikt, terug te willen bezorgen Doordat' de meesten aan deze oproep geen gehoor gaven, zag het Witte Kruis zich genoodzaakt, statiegeld voor de uit te lenen goederen te heffen; maar, hij die veronderstelt, dat daarmede het euvel verholpen werd, vergist zich wel terdege Geld schijnt nog steeds geen rol te spe len, al wordt er dan gekankerd, dat alles zo duur isDe materialen worden niet terug bezorgd. Dit is niet alleen erger lijk, het is misdadig ten aanzien van anderen, die deze goederen dringend no dig hebben. Het wordt hoog tijd, dat deze z.g. gemoedelijkheid eens op zij wordt ge zet en men begrip gaat krijgen voor fat soen en zedelijke plicht. WAT KOST DIT HOEDJE? Met ingang van 15 Juni a.s zullen alle door hoedenfabrikanten vervaardigde da meshoeden in de bol of in de rand een stempel dragen met de nummers 1 t.m. 6. De hoogste prijzen welke bij aankoop aan het publiek in rekening mogen worden gebracht zijn voor wolvilthoeden, ge stempeld 1, 2 of 3 resp. f 12,87, f 17.79 en f 21,76 Haarvilthoeden zijn gestempeld 4, 5 of 6, max prijzen resp f24,38, f31 39 en f41,85. Voor vervormen inclusief opmaken van dameshoeden mag niet meer dan f7.75 iri rekening worden gebracht S. V. TEXEL Uitslagen adspirantendag: Texel A HRC B 4-0, Heider B-Tex. Boys A 11. Tex Boys winnen met strafschoppen Helder B—HRC B 1-0; Texel A—Tex. Boys A 2-2. Texel wint met strafschop pen. Eindstand- 1 Texel A; 2. Tex. Boys A; 3. Helder B en 4. HRC B. Texel Jun—HRC Jun.. 1-0 (vriend schappelijk). Ondanks net slechte weer en de harde wind, die het de jongens in hun spel ui terst moeilijk maakte, kunnen we van een geslaagde jeugdsportdag spreken. Texel A begon goed door met 4-0 te winnen van HRC B. Deze wedstrijd werd goed gespeeld. De Juniorenwedslrijd viel niet mee, hoewel na goed en intensief trainen wel een prima elftal gemaakt kan worden Bij Tex. Boys-Helder B spande het geducht; bij H. zagen we prima spe lertjes We denken aan de linkshalf, spil en middenvoor; bij de B's was de verde- diging het sterkst. H. nam hier de leiding uit een mooie doorbraak en juist voor 't einde maakten-de B's gelijk. De straf schoppen beslisten in hei voordeel der B s. In de verliezersronde bekampten Helder B en HRC B elkaar. Helder won met 1-0. De winnaars gaven elkaar wei nig toe T nam de leiding. B's scoorde in eigen doel. waarna de B's 2 maal succes hadden: 2-2 en dus weer strafschoppen Tex. Boys scoorde 2 maal en Texel drie maal. zodat Texel A in het bezit kwam van de Texelse wapentjes. De stemming onder de jeugd was pri ma en we hopen nog dikwijls een derge lijk tournooi tc mogtn medemaken. A.s. Zondag gaat Texel A naar de Adsp dag in Alkmaar.. Texel 1 speelt thuis tegen V.V.W. (Wervershoof)), een goed geplaatste 4e klasser (uit 4c) A.s. Donderdag de jaarvergadering. Is een extra herinnering daaraan nog nodig? Niemand mag ontbreken. De vergadering is toegankelijk voor alle leden van 16 jaar af. Aanvang 8 uur. TEX. BOYS-NIEUWS. Geslaagde adspirantendag op Texel- veld Om 12 uur Boys AHelder B: 1—1 gelijk. De doelschop^en goed genomen, beslisten en Boys A had gewonnen. Om 3 uur tegen Texel A. dat HRC had ver slagen Het werd spannend: 1-0 voor Texel. Dan wordt de Boyskeeper ver rast door een kopbal van een eigen spe-" Ier 2-0. Na het wisselen van doel, lopen de Boys de achterstand in: 2-2. Zo komt het einde Het laatste 10e schot door den midvoor der Boys moet de beslissing bren gen Het gaat juist over en Texel heeft gewonnen Niettemin Boys, een pluim verdiend hoor. Zondag a.s. naar de Adsp.-dag in Alk maar Zie goed in het kastje. Boys 1 ontving OVV vriendschappe lijk. Lemke speelde daarin zijn afscheids- wedstrijd wegens overplaatsing. Als goed lid en vrolijk sportvriend, onze beste wen sen, hoor Uitslag was 4-0 voor de Boys- OVV. We komen eens op tegenbezoek, bij minder stormweer. Programma 16 Juni Bovs2-JVC 2; SRC 1Boys 1G. GYMNASTIEKVERENIGING TEXEL BEHAALT EEN EERSTE EN EEN DERDE PRIJS. Op het K.N G.V. Vredesfeest te Arn hem behaalden van de Gym. Ver. Texel de heren een eerste prijs en de dames een derde prijs Een schitterend resul taat. waarover in ons volgend nummer 'n uitvoeriger verslag volgt. CONCOURS TE SCHAGEN. Succes voor de Waddenruiters. Op het op de le Pinksterdag te Scha- gen gehouden tournooi van de Landelijke Rij verenigingen, behaalden de Wadden- ruiters een Ie en een 5e prijs in „tally- ho" door de heren Cor Kuip en W. v. d. Wal, resp. le en 5e prijs. Een keurig succes voor de jonge ver eniging.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1