N ieuwe bonnen I oelating leerlingen Kermis in Casino en De Oranjeboom De feestelijke intocht van Bisschop Huihers Vergadering Texelse Middenslandsvereniging 'n Niemv hoekje over I exel C.Z. Rendraclil de lioogste markt Een eiland verdwijnt Nummering Camlirlalen lijsten v.d. a.s. Gemeenteraad MtERDAG 29 JUNI 1946.59e JAARGANG. No. 5625. TEXELSCHE COURANT ir de 2e helft van de 7e periode 1946 (23 Juni t.m. 6 Juli), lonkaarten KA, KB, KC 606. is 250 gram jam, stroop, enz. is 50 gram thee onkaarten KF 606 suiker 400 gram ruwe suiker BMV is 100 gram vet lonkaarten LA, LB, LC 606 53 melk is 2 liter melk i3, C 53 melk is 3Vs liter melk onkaarten KD, KE 606 is 250 gr. jam, stroop, enz. lonkaarten KG 606. suiker is 400 gram suiker lonkaarten LD, LE 606 i3, E 53 melk is 6 liter melk 'abakskaartcn, enz. 14 is 2 rants, tabaksartikelen 14 is 100 gr. chocolade of suikerw. 34 is 100 gr. chocolade of suikerw. lovengenoemde bonnen kunnen reeds Vrijdag 28 Juni worden gebruikt, met zondering van de bonnen voor melk, arop eerst met ingang van Maandag uli mag worden afgeleverd. Iet aardappelrantsoen zal nader en onderlijk worden bekend gemaakt. )p de bonnen 383 en 883, aangewezen r ruwe suiker, kan, voor zover voor- ig, ook geraffineerde suiker worden eleverd. Schoenenbonnen. foor het tijdvak van 1 Juli 1946 tot Juli 1946 is het eindcijfer 1 (een) van T.D. aangewezen. Iedereen, wiens T D. laatste cijfer 't cijfer 1 (een) draagt, nt dus in dit tijdvak, mits hij-zij in Jan. 5 of later geen bon voor gewone oenen, Amerikaanse schoenen of be- psschoenen heeft ontvangen, in aan- rking voor een bon voor'-gewone oenen. Zeep voor vuile arbeid. .ij, die een aanvraag hebben ingediend verkrijging van zeep voor vuile ar- d of dit nog moeten vragen kunnen afhalen en zo er nog niet aangevraagd het indienen en afhalen gedurende de gende week (1-5 Juli). uwe formulieren Horecabedrijven. )e nieuwe formulieren voor de Hore- ediijven, geldig voor de 9e, 10e en 11e iode, dienen voor Woensdag 3 Juli a.s. vorden afgehaald en Vrijdag a.s. 5 te worden ingeleverd. Tevens wor- dan de nieuwe toewijzingen voor de leriode uitgereikt. ,ij, die in aanmerking komen voor ra toewijzingen brood, jam en kaas, ren hun nachtregister mede te nemen i wordt nog eens uitdrukkelijk op 'ezen, dat voor een juiste en volledi- invulling van de aanvraagformulieren g dient te worden gedragen. Onvolle- ingevulde formulieren worden niet genomen en dan zouden de toewijzin- voor 3 perioden komen te vervallen. Inleveren winkeliers, am 331-831. Koffie 332. Cacao 333- Waspoeder 335-833. Melk A52-E52. ren A61-A64 en rantsoenbonnen. Irossiers tabak: coup. A024-A025. (Publ. no. 421). i de openbare school voor U.L.O. te Den Burg. lurgemeester en Wethouders brengen openbare kennis, dat nieuwe leerlin- kunnen worden toegelaten tot de nbare lagere school voor uitgebreid ;r onderwijs te Den Burg. >e aanmelding kan geschieden bij het n< rokken hoofd der lagere school of bij hoofd der u l o. school (den heer H. nhuis, Kogerstraat 19, Den Burg), r 6 Juli a.s. e candidaten moeten ten minste 6 sen der lagere school hebben door- n. ïxel, 24 Juni 1946. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, REHORST. W. N. KELDER, Loco-Secr. ROTKREUPEL. e Burgemeester van Texel maakt be- 1, dat op het bedrijf van Jac. Keijser Gasthuisstraat, Den Burg, heerst de rneltelijke veeziekte rotkreupel. ïdere vorige opgave is hiermede ver en. ïxel, 27 Juni 1946. De Burgemeester voornoemd, Mr. G. D. REHORST. TER INZAGE-LEGGING VAN LIJSTEN VAN CANDIDATEN. e voorzitter van het centraal stem- ml eau voor de verkiezing van de leden de raad der gemeente Texel maakt end, dat de lijsten van candidaten r een ieder op de secretarie der ge- inte ter inzage zijn nedergelegd, met nelding van de nummers der lijsten, ixel, 27 Juni 1946. De voorzitter voornoemd, REHORST e Burgemeester van Texel maakt be- dat het plan bestaat, ten gemeen- lize le verzamelen, de medailles van leden Texelse oud-redders, die al- zichtbaar zullen worden opgehangen ildus op Texel bewaard zullen blijven 'het nageslacht. De burgemeester ziet ne bericht tegemoet van hen, die me- les van oud-redders bezitten en deze het aangegeven doel willen afstaan. Juni 1946. REHORST. ZON, MAAN EN HOOGWATER. e zon komt 29 Juni op om 4,23; onder Maan: 29 Juni N.M., 6 Juli E.K g water ter rede van Texel: 30 Juni 7 en 11,42. 1 Juli 12,06 en 12,30. 2 12,55 en 1,—. 3 Juli 1,20 en 1,46. 4 2.10 en 2,34. 5 Juli 2.59 en 4,14. 6 3.49 en 4,14. Dinsdagavond was de zaal van De Oranjeboom geheel bezet, toen Herman Tholen, Gerard Walden en Berry Kie- vits het lachsucces „Zingend door het leven" brachten, een programma, dat zeer gewaardeerd werd. Aardige liedjes en leuke schetsjes, welke telkens door een spontaan applaus werden onderbroken, wisselden elkaar in een vlot tempo af. De liedjes van Herman Tholen sloegen geweldig in en Sientje de werkster had met minder succes. Alleraardigst was ook de schets, waarin de onnozele Klos voor den rechter moest verschijnen, wegens belediging van een ambtenaar in functie. En hoe schaterde de lach op, bij de zotte vertoning van de twee jongemannen, die op hetzelfde meisje verliefd waren. Het was een uitgezocht programma. Wout Liempt presenteerde Woensdag avond in Casino een gevarieerd pro gramma, met Lou Bandy aan het hoofd Jammer was het, dat Lou een keelont steking had, waardoor hij bijna niet in staat was om op te treden. Dat hij dit toch deed, werd dubbel gewaardeerd, wat uit het telkens opklinkende applaus, dui delijk tot uitdrukking kwam. De bekende radio-imitator, Peter Piekos oogstte ook veel succes, evenals de accordeonist, Ted. Valero, die zich een meester op zijn in strument toonde. Het acrobaten-trio dwong ieders bewondering af met enige fijne staaltjes van de zuiverste acroba tiek. Tot slot vermelden we twee leuke meisjes, die leuke liedjes zongen. Jam mer, dat het ene leuke meisje een beetje lelijk geschminkt was. Maar over smaak valt niet te twisten. Ook hier was de zaal geheel bezet. Maandag 1 Juli a.s. zal de feestelijke intocht van Z.D.H. Mgr. Huibers, Bis schop van Haarlem, plaats hebben. Zij ne Doorluchtige Hoogheid zal met de laatste boot op Texel arriveren, waar een open, met vier paarden bespannen landauer gereed staat, welke Z.D.H. naar Den Burg zal vervoeren, voorafge gaan door een ruiterstoet van 60 paar den, onder leiding van den heer Jan Witte. De stoet wordt gevolgd door de kerkbesturen van Den Burg, Den Hoorn en Oosterend Bij de ingang van Den Burg staat het Texels Fanfarecorps opge steld en gaat het met muziek, door de Weverstraat-, Hogerstraat en Graven straat naar de Molenstraat, waar de schoolkinderen op het kerkplein den Bis schop een welkomstlied zullen toezingen. Daarna wordt in de kerk een kort lof gehouden. Het H. Vormsel zal worden toegediend Dinsdagmorgen om 8 uur te Den Burg, 11 uur te De Cocksdorp en 12,30 uur te Oudeschild. Dinsdag, n.m. om 4 uur, zal Z. D. H. vanaf de kerk te Den Burg, zich met dezelfde ruiterstoet naar de haven bege ven. om met de boot van kwart voor vijf ons eiland te verlaten. Moge deze beide hoogtijdagen door prachtig weer worden begunstigd. HERO DE JAGER DEMONSTREERT. Op Dinsdag 25 Juni 1.1. werd de gezel lige kermisstemming in Hotel ,,De Lin deboom" nog verhoogd door een tentoon stelling van bakkerijgrondstoffen en bak kerijartikelen. gehouden door de beken de Zaanse Firma Hero de Jager, uit Koog ad. Zaan. Deze tentoonstelling werd later nog gevolgd door een demon stratie in de bakkerij van de firma J. Bakker. Binnenburg 23. Het is niet té veel gezegd, zowel de tentoonstelling als de demonstratie 'n groot succes te noe men. De aanblik der tentoonstelling was werkelijk overweldigend, daar een keur van de meest uitgelezen artikelen als taarten, cakes, moscovisch gebak, kano's en progresgebak was uitgestald, alles vervaardigd van de voortreffelijke grond stoffen, zoals Moscola, Cakepoeder, Ka nopoeder, Progrespoeder, Roompoeder, De Jager's Kapselpoeder. Kunsthonig, enz., enz. Bijzonder enthousiast waren de vele aanwezige bakkers over de moscovische en cakeproducten, waarvoor de grond stoffen door de firma Hero de Jager zo zijn samengesteld, dat de zo schaarse sui ker grotendeels vervangen kan worden door blanke siroop. Uit de vele orders werd dan ook zeer zeker de door de firma Hero de Jager gevoerde slagzin opnieuw bewaarheid n.l.: De Jager is voor den bakker. EEN WERELDWANDELAAR. Maandag kregen we bezoek van den heer W. W. M. Stempher, uit Deventer, die verzocht een handtekening te plaat sen in een der zes albums, welke hij met zich mee voert. De heer Stempher wan delt sedert 1928 door geheel Europa, ver zamelt handtekeningen en stempels van autoriteiten en bekende persoonlijkhe den. Reeds 50000 handtekeningen zijn op deze wijze door hem verzameld, w.o die van Z.K.H. Prins Bernhard, Z. H. de Paus, den Gouverneur van Rome, Kabi netsbrieven van H M. de Koningin. Z.M. de Koning van België, stempels van Montgomery en Eisenhower behoren me de tot de bagage van den heer Stempher, die in Juli naar Engeland zal oversteken, om al wandelende handtekeningen van bekende Britse persoonlijkheden te ver krijgen. BADMEESTER TE DE KOOG. Met ingang van 27 Juni is tot badmees ter aan De Koog benoemd de heer L. van Heerwaarden Fzn., te Den Burg. Donderdag- en Vrijdagavond gaf To neelgroep De Rotterdammers, directie Joh. Steenbergen Jr., „Mijn oom uit Afrika" (,n Schoonmoeder uit Duizenden). Over de inhoud van het stuk schre ven we reeds in ons blad van 6 Maart 1.1. Dit stuk werd hier 27 Febr. door „De Waddenruiters" opgevoerd. Vooral het spel van de schoonmoeder was prima. De opvatting van de andere rollen goed. Ernst en luim wisselden el kaar af. De zaal was de eerste avond niet vol, Vrijdagavond was ze flink bezet. Hedenavond wordt in De Oranjeboom „Pigmalion" opgevoerd, het bekende to neelstuk van G. B. Shaw. Dan behandelt spr. tweeërlei vorm van organisatie, de vertikale, n.l. de branches van de bodem naar He ton, en de horizontale, die zich uitstrekt over al le bedrijven. De meeste middenstanders zijn voor deze laatste vorm van organi seren, die nog steeds toegepast wordt. Vervolgens worden verschillende ge meenschappelijke belangen genoemd, waarvoor samenwerking nodig is, winkel sluiting. de verheffing van het peil der minddenstand door examen handelsken nis en de vestigingswetgeving. Voorts zal men alles in het werk stellen om degene, die zich onrechtvaardig gevestigd heeft, te weren. In de prov. Zuid-Holland is daarmede een begin gemaakt en heeft de Pres. van de Rechtbank te Rotterdam, in kort geding een kapper bevolen zijn zaak te sluiten op straffe van een dwang som van f 25 per dag. Sinds April van dit jaar stuurt de Kamer van Koophandel de bij haar ingekomen aanvragen naar 't Be drijfschap voor de detailhandel om ad vies. Na in het kort de marktverkoop nog te hebben behandeld, beëindigt de spr. zijn lezing, welke met applaus wordt beloond. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen maken twee personen gebruik. De heer Mets vraagt of er een speci ale vergunning uitgereikt wordt aan iemand, die op de markt staat. Antw.: Deze voorschriften zijn van plaatselijk karakter. Wel heeft men naar gelang der branches de vereiste vergun ning van het Rijksbureau nodig. De heer De Wilt vraagt of de waren op de markt ook moeten zijn geprijsd Antw.: De markt verdraagt zich niet met het stelsel van vaste prijzen. We mogen niet vergeten, dat vele plaatsen juist hun opkomst aan de markt te dan ken hebben. In de toekomst zal er waar schijnlijk voor de marktverkoop een aparte regeling komen. In de rondvraag wordt gevraagd, of er door het bestuur geen stappen kunnen worden gedaan om de markthandel te beteugelen. De voorz. antwoordt, dat er reeds stap pen in deze richting zijn gedaan, maar er zijn daarvoor in de gemeente geen beper kende bepalingen. Alleen moet per M2 voor een standplaats worden betaald Wel is toegezegd, dat streng op de zwarte markthandel zal worden gelet. Na enige gedachtenwisselmg sluit de voorz. deze vergadering met een woord van dank. Van de hand van den heer Okke Ha verkamp, is bij de Uitgeverij „Oister- wijk" te Oisterwijk (N.-Br.) een boekje verschenen onder de titel ..Texel, zoals het leeft en werkt". In dit boekje, dat met verscheidene te keningen is verlucht, behandelt de schrij ver achtereenvolgens de reis er naar toe, het eiland voorheen en thans; wat er an vroeger over bleef en wat altijd door verandert. In 't hoofdstuk „Als er geen badgasten zijn" vertelt de schrijver iets over de Texelse folklore. Ouwe Sunderklaas, Meierblis, Luilak en Sint Maarten, ter wijl hij ons in een ander hoofdstuk op wekt, mee te trekken het eiland rond, om enige bezienswaardigheden en opmerke lijkheden te bekijken. Op de laatste blad zijde treffen we een staatje aan van lite ratuur, welke over Texel verschenen is. Het geheel is een keurig en leerzaam boekje, dat zeker zijn weg onder de vreemdelingen zal vinden, maar waaruit de Texelaar zelf ook nog heel wat leren kan. Burgemeester Rehorst voorzag het boekje van een kort voorwoord. Het is in de boekhandel verkrijgbaar. HET PERSONEELSTEKORT IN DE LANDBOUW. De landbouw heeft in verschillende delen van ons land te kampen met een groot tekort aan landarbeiders. Het Rijks arbeidsbureau stelt zich ten doel om door een intensieve arbeidsbemiddeling de landbouwers hierbij zoveel mogelijk be hulpzaam te zijn Zij, die een tekort aan personeel hebben of zullen krijgen, moe ten hun aanvragen om personeel vroeg tijdig, zo mogelijk 14 dagen voor de aan vang van het werk, indienen bij het Ge westelijk Arbeidsbureau of bijkantoor. Een actieve medewerking van de zijde v.d. landbouwers en arbeiders is noodzakelijk om de arbeidsbemiddeling en daardoor de personeelsvoorziening in de landbouw te doen slagen. Op de beide deze zomer voor 't eerst gehouden kaasmarkten verwierf Zuivel fabriek C.Z. Eendracht de hoogste markt voor haar stapels kaas. Als de weersomstandigheden het toe laten, zullen begin Juli, drie atoombom men op het Stille Zuidzeekoraaleiland Bikini, worden neergelaten; één in de lucht, een tweede aan de zeespiegel en een derde onder water. Een grote vloot van oude, voor den sloper bestemde oorlogsschepen, zal als proefkonijn die nen, waaronder sommige met een la ding levende dieren, zoals varkens, rat ten en konijnen. Helaas dus geen ark des behouds, maar des verderfs. Ame rikaanse dierenvrienden hebben hierte gen geprotesteerd en geadviseerd, düar Duitse oorlogsmisdadigers voor in de plaats te nemen. Men vermoedt, dat het eiland, dat iets groter is dan Texel, van de aardbodem zal verdwijnen. Zo krijgen we een indruk, hoe of het in een toekomstige oorlog toe zal gaan. Nog enkele dagen en het eiland Bikini is niet meer. Zal ook ons eiland eenmaal, in een oogwenk, worden weggevaagd van de kaart? Wanneer zullen wij eens een groot scheepse demonstratie voor een daad werkelijke wereldvrede mogen aan schouwen? „BAND NEDERLANDINDIE". Op Vrijdag 5 Juli a.s. 's middags om half twee zal in De Boer's Lunchroom, Koningstraat 83, Den Helder, een ver gadering tot het oprichten van een kring Den Helder en omstreken, van de bond „Band Nedérland-Indië". plaats hebben. Dit is een bond van Vrouwen, Verloof den en Ouders, wier mannen of zoons naar Indië zijn uitgezonden. Het doel is o.a. het bespreken van de sociale en eco nomische belangen van de leden met Overheidsinstanties, het leggen van een nauw contact tussen de leden onderling, het herstellen van het verbroken gezins verband en het geven van voorlichting door cursussen e.d. aan vrouwen, die voornemens zijn naar Indië te vertrek ken. Aller opkomst van belanghebbenden is dringend gewenst. MIDDENSTANDSDIPLOMA. Voor het op 21 Juni te Alkmaar ge houden examen voor het Middenstands diploma, slaagde onze plaatsgenoot Cor Kooger. Mede slaagden mej, Nelie Room en de heren W. v. 't Noordende, P. du Porto, G. Slaman, J. Schoo, N. Schoo, M. Schoo, en G. Vlaming, allen leerlingen van den heer Riteco. EEN NIEUWE POMP. De pomp op de Stenenplaats is weer te rug, zodat de huisvrouwen hun straatje weer kunnen schrobben. We zijn blij, dat de pomp in haar oude vorm is opgetrok ken, omdat dit de schilderachtigheid van het pleintje verhoogt. Rond de pomp is een stenen verhoging aangebracht, om de ze voor aanrijding te beveiligen, want de pomp, de kastanjeboom en het pleintje behoren bij elkaar. DE EMMABLOEMCOLLECTE. De gehouden Emmabloemcollecte, ten bate van de t.b.c.-bestrijding, heeft het volgende resultaat opgeleverd: Den Burg f 215.68 Den Hoorn 42,56 De Koog 52.24V2 Oudeschild 80.57J/s De Cocksdorp 24.21 Oosterend 23. Eierland 46.45 De Waal 20.87 Totaal f 505.59 De dames, die met de bus hebben ge lopen worden hartelijk bedankt. AANVRAGEN LANDBOUYVHULP. De Directeur van het Bijkantoor van het Gewestelijk Arbeidsbureau Alkmaar, te Texel, vestigt de aandacht van werk gevers in de land- en aanverwante be drijven op de mogelijkheid, dat goede oogst- en landbouwhulpen bij zijn Bu reau kunnen worden aangevraagd en wel voor het tijdvak van 15 Juli-1 Sept. a.s. Hiervoor hebben zich nl. enigen van de oudsten, jongens en meisjes, van 't Ken- nemer Lyceum, waaraan men zulke goe de herinneringen heeft, beschikbaar ge steld. Natuurlijk dient voor volledige kost en inwoning gezorgd te worden, ter wijl voorts alle inlichtingen op Zijn bu reau zijn te bekomen. Daar zich slechts 6 jongens en 5 meis jes beschikbaar hebben gesteld, wordt aangeraden om de aanvragen vóór uiter lijk 10 Juli a.s. in te dienen. INTERIEUR HOTEL TEXEL Een dezer dagen werden wij in de ge legenheid gesteld, een kijkje in het ge heel gerestaureerde Hotel Texel te ne men. Zij, die weten, hoe het door de be zetters was uitgewoond, zullen versteld staan, hoe keurig alles er nu weer uit ziet. Direct bij de entree treft de vrien delijke serre met haar fleurige meubile ring, waarlangs men in de daarachter ge legen eetzaal komt. Door het wegbreken van een muur, heeft men een verbin ding met het voormalige toneel verkre gen, en dit ook tot eetzaal ingericht, waardoor beide zalen op keurige wijze zijn gecombineerd. De grote, comfortabele woonkamer kan, zo nodig, als conversa- zaal worden gebruikt. De trapmuur is geheel afgehakt en met een eikenhouten lambrizering betim merd, wat warm aandoet. De slaapka mers zijn allen opnieuw gestoffeerd met keurige meubelen en vloerbedekking. Gedurende de kermisweek is een eetzaal bij de voorzaal getrokken, waardoor een ruime dansvloer is verkregen, waarover de paartjes lustig rondzwieren, begeleid door het Jive Quintet, dat een keurig stuk muziek geeft. De warme hapjes blij ken zeer gewild. 1. Partij v.d. Arbeid, lijstvoerder T. A. Hermes. 2. Comm. Partij Ned., lijstvoerder P. G. van Heerwaarden. 3. Partijloze Vrijz. lijst, lijstvoerder S. Keijser Jaczn. 4. Kath. Volkspartij, lijstvoerder Th. R. Hin. 5. Chr Hist, en Anti Rev. Partij, lijst voerder S. v. Heeringen. UITSLAG CENTRALE KEURING TE SCHAGEN. van veulens en merriën 1-7 jaar. 1. Merrie met veulen (Gron. type) 2e premie, eig. Joh. Kikkert, Westergeest. In deze rubriek (6 paarden) werd geen le premie behaald). 2. 3-j. merrie (Gron. type), 3e premie, eig. Gebr. de Visser, P. H. Polder. 3. 1-j merrie (Gron. type), 3e premie, eig H. W Keesom, Den Burg. Voorwaar een mooie prestatie en een bewijs te meer, dat we hier op Texel over goed fokmateriaal beschikken. KERKCONCERT OUDESCHILD. Donderdag 4 Juli wordt in de N.H. kerk te Oudeschild een kerkconcert gege ven door het Kerkkoor, dat o.a. Gezang 79, een fraaie vóórreformatorische melo die, zal zingen. Verder werken mede Joh. Rotgans, bas-bariton en L. R. Rot gans. orgel. Gezongen wordt o.a. een compositie van L. R Rotgans Van Hen drik Andriessen, Cor Kee en Feike As- ma worden orgelwerken uitgevoerd. Door het organiseren van concerten als deze, hoopt de N.H. kerkvoogdij het fonds: „Herstel en Uitbouw" te verster ken, dat dient om de gemeente op te bouwen, de kerk te restaureren en de opgesmolten kerkklok te vervangen. Bij voldoende deelname rijdt er een bus van en naar De Koog en Den Burg. (Zie verder adv.) KRAAMINRICHTING OP TEXEL. Naar wij hebben vernomen, zal het Noodziekenhuis met 1 Juli a.s. definitief worden opgeheven. Het bleek te kostbaar de inrichting op de voet van thans te handhaven De oud-bewoners van het te huis zullen thans daarin weer kunnen te rugkeren Wel is het de bedoeling om in verband met de moeilijkheden op het gebied van huisvesting en hulp. voorlopig een bescheiden kraamafdeling in het ge bouw te behouden. Er zijn plannen tot oprichting van een particuliere kraamin richting op Texel. Zolang deze er nog niet is, kan men dus voorlopig terecht in het ^tehuis. RECTIFICATIE. In een vorig bericht van een benoe ming 'van een dominee te Den Hoorn, stond vermeld Ds. v.d. Veer. Dit moet zijn Ds. v.d. Veen. Een vorig bericht vermeldde, dat de Boys II niet opgekomen waren. De Boys treffen geen schuld, de wedstrijd was al eerder gespeeld en dus heeft alleen de Bond hieraan schuld. KERKNIEUWS. De aangekondigde dienst m de Doops gezinde kerk te Oosterend, op Zondag 30 Juni a.s. gaat niet door. INGEZONDEN. Van den heer H. W. Schaafsma uit Den Helder, ontvingen wij een ingezon den stukje, waarin hij zijn instemming wilde betuigen met. het ingezonden stuk „Overrijdt mijn kleine meid niet" in ons blad van Zaterdag j.l. De strekking van l stukje heeft den inzender even heel stil gemaakt en hij merkt er bij op, dat het kantoormannetje klein kan lijken, maar groot is in moraal Na de weggebruikers nogmaals op hun verantwoordelijkheid gewezen te hebben, eindigt de heer Sch. met deze woorden: Laten wij, volwasse nen, dit, lezen en herlezen en moge God ons hierin helpen. „Bewaar het pand u toevertrouwd" KATHOLIEKE KERKLIJST Zondag: H.H. Missen in Den Burg en Oostcrend om 7,30 en 10 uur; in Den Hoorn om 10 uur. Biechtgel. van 7-7,30 u. Communie-uitreiken onder alle Missen en ook 7 en 9 uur. Lof om 3 uur (niet om 7 uur.). Deze week H.H. Missen om 7 en 8 uur. Communie-uitreiken vóór en onder de Missen, Dinsdag en Vrijdag ook 6,30 uur. Maandag: ook 9 u. H. Mis. 's Avonds na aankomst v.d avondboot, plechtige intocht van Z. H. Excell. den Bisschop van Haarlem, waarna een kort pontificaal lof. Dinsdag: Dag van toedie ning H Vormsel 8 uur H. Mis, waarna het H Vormsel wordt toegediend, 's Av. 8 uur vrouwencongr. Woendag: 8 uur H. Mis in Den Hoorn. 7,30 Jozeflof. 8 uur jongenscongr. Donderdag: 8 uur H. Mis in Oosterend. 3,30 biechtgel. v schoolk van 7-8 voor volwassenen. 8 uur meis- jescongr Vrijdag: 8 uur gez. Mis t. e. H Hart. 7,30 uur H. Hart-lof. Zaterdag: 5-9 uur biechtgel op hele uren; 6 uur ro zenkrans BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 21 tot en met 27 Juni 1946. Geboren: Dorathea Catharina Maria dv Johan A. Bakker en Cornelia Slot. Adrianus zv Johannes M. Schoo en Mar tha M. Reij. Agnes Johanna dv Nicolaas J.Witte en Catharina W Haakman. Ake Johanna dv Ebe Rauwerda en Tjitske Brouwer. Alexander Rudolf zv Hendricus F H Boeijen en Trijntje van Leeuwen. «Ondertrouwd: Jacobus Th. A. Hoogen- bosch en Cornelia Witte. Overleden: Trijntje de Boer, echtg. v. Albert de Vries, 63 jaar. Augustijn Dek ker. 77 jaar, wedn. v. Jacoba Krijnen. Gevonden: 1 lipssleuteltje, portmonnaie dasspeld, ceintuur, portefeuille, zakdoek.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1