N leuwe bonnen I exel 79 op een mijn gel open Nk mws in l tori De nel luidt voor de 5eronde Premielveu ringen Waarheid aarneiasseruni Bestrijding Coloradokever Toelating leerlingen ItERPAG C JULI 1946. 59c JAARGANG. No. 5627. FEXELSCHE COURANT oor de le helft van de 8e periode .1946 (7 tot en met 20 Juli), bonkaarten KA, KB, KC 608 tm. 421 brood, is 800 gram brood brood is 400 gram brood boter, enz. is 125 gram boter boter, enz. is 250 gram margarine boter, enz. is 100 gram vet suiker is 400 gr. ruwe suiker algem. is 200 gram kaas algem. is 100 gr. zelfr. bakmeel algem. is 250 gr. jam, stroop, enz. algem. is plm. 225 gr. huish zeep of 90 gram toiletzeep ?9 res. is 1600 gram brood 79 res. is 800 gram brood 10 res. is 100 gram kaas lonkaarten LA, LB, LC 608 vlees is 100 gram vlees vlees is 400 gram vlees 37 melk is 2 liter melk 57, C 67 melk is 3Va liter melk lonkaarten KD, KE 608 918 brood is 800 gram brood boter, enz. is 250 gram boter boter, enz. is 125 gr. margarine suiker is 400 gr. ruwe suiker algem. is 100 gram kaas algem. is 100 gr. zelfr. bakmeel algem. is 250 gr. jam, stroop, enz. algem. is plm. 225 gr. huish. zeep of 90 gram toiletzeep 79 res. is 800 gram brood 79 res. is 500 gr. rijst, kindermeel of kinderbiscuits lunkaarten LD, LE 608 n 890 vlees is 100 gram vlees 57, E 67 melk is 6 liter melk 'almkskaarten, enz. 17 is 2 rants, tabaksartikelen 37, V 38 is 100 gr. chocolade en-of suikerwerken 37 is 2 rants tabaksartikelen 38 is 100 gr. chocolade en-of suikerwerken t)e bonnen voor melk zijn geldig t. m lerdag 13 Juli as Voor de week van t.m 20 Juli zullen voor tabak, melk aardappelen nog bonnen*worden aan vezen. Op de suikerbonnen 436 en 936 voor zover voorradig, ook geraff. sui- verkrijgbaar Op de bonnen 428 en algem. is uitsluitend zelfrijzend bak- el verkrijgbaar. )eze week is wederom een extra hoe- ilheid van 100 gr. vlees beschikbaar, lat men in totaal 500 gram vlees per dagen ontvangt. (ovengenoemde bonnen kunnen reeds Vrijdag 5 Juli worden gebruikt. met sondering van de bonnen voor vlees melk, waarop eerst met ingang van andag 8 Juli a.s. mag worden gekocht HSTRIBUTIE VAN PETROLEUM. Uitreiking aanvraagformulieren MD 323-14. )p Maandag 8 Juli 1946: Oudeschild in het Eigen Gebouw 'oor dorp en wijk S van 9-10,30 uur. 'c Den Hoorn! in Ons Huis voor dorp wijk H van 11,30-1 uur. c De Koog in Café Hillenius voor dorp wijk K 2,30-3,30 uur. c De Waal in de o.l. school voor dorp wijk W van 4,30-5 uur. >p Dinsdag 9 Juli 1946. e De Cocksdorp in Café Nota voor en wijk C van 10-11,30 uur. It Z.-Eierland in de o. 1. school voor k E van 12-1 uur fe Oosterend in' de nieuwe o.l. school ir dorp en wijk O van 2,30-4,30 uur. jjJp Woensdag 10 Juli 1946 te Den Burg het Fanfaregebouw voor dorp en wijk an 9-12 uur. f ledegebracht dient te worden de stam- irt van het hpofd van het gezin. Ge- het feit, dat de uitreiking der petro- mkaarten beperkt dient te blijven tol innen, die uitsluitend op het verbruik petroleum zijn aangewezen, worden formulieren zoveel mogelijk aan die ionen ter hand gesteld, waarvan rede erwijs kan worden aangenomen, dat met de beschikking hebben over een of electnciteitsaansluiting en dus het verbruik van petroleum zijn aan- 'ezen. De uitgereikte formulieren moe- in het tijdvak van 7-20 Juli 1946, in- uld, wederom door betrokkenen bij Distributiedienst worden ingeleverd. (Publ. no. 422). Geldigheidsduur rantsoenboivnen van de C-serie. 31 e thans in omloop zijnde rantsoenbon- van de C-serie blijven geldig t.m. 3 1946 Van 7 Juli a.s. af worden er luitend rantsoenbonnen van de D-se- verstrekt. De bonnen van de C-serie nen dus tm. 3 Aug. worden ingele- 1. Na deze datum kunnen zij nog één r worden ingeleverd en wel in die ik, waarin voor de desbetreffende ar- flen inlevering plaats vindt. Deze re- ng geldt ook voor de rantsoenbonnen de O-serie, welke vervangen worden r de D-serie. (Publ. no. 423.) thaler/ toeslagkaartjcs Bijz. Arbeid, ij, die in het bezit zijn van een naam- bijz. arbeid en zij die een aanvraag ben ingediend, kunnen hun toeslag- rtjes afhalen op 8 en 9 Juli a.s. van nf i tgezonderd Den Burg en omge- Den Burg en omgeving kunnen te lt op 10, 11 en 12 Juli a.s. van 9-12. tamkaarlen werknemers, oude naam- en, getekend door werknemers voor 'angst toeslagkaartjes 7e periode en 'w ingevulde naamlijsten moeten ZON, MAAN EN HOOGWATER. zon komt 6 Juli op om 4,28; onder Maan: 14 Juli V.M., 21 Juli L K. '6 water ter rede van Texel: 7 Juli en 5,09 8 Juli 5,39 en 6,12. 9 Juli /Jen 7,18. 10 Juli 7,48 en 8,17 11 Juli en 9,09. 12 Juli 9,32 en 9,53. 13 Juli 2 en 10,31. Dinsdagmiddag omstreeks half vier is de T.X. 79, ten westen van Den Hoorn op een mijn gelopen. Tijdens een onderhoud, dat wij met den schipper van de T.X. 79, den heer P. Backer, hadden, vernamen wij het vol gende: In de nacht van Maandag op Dinsdag, waren mijn zoon Albert en ik uitgevaren! om op de hoogte van de Texelse kust te gaan vissen. Het was onze eerste reis daar naar toe, want daarvoor visten wij ongeveer ter hoogte van Petten. We hadden veen goede vangst en koers ten' des middags omstreeks drie uur op huis aan. In onze nabijheid voeren de TX 44, schipper Jac. Vlaming Mzn. met zijn knecht, W. C. Daalder en de TX 23 van P. Krijnen, met Jn. Sikkeleras als knecht. Op een ogenblik waren Krijnen en wij elkaar zo dicht genaderd, dat de schui len elkaar even raakten en riep ik naar Krijnen, om af te houden. We hadden daarvóór 5 voet water gepeild en pro beerden zo spoedig mogelijk dieper water te krijgen. Het schijnt, dat Krijnen nog geroepen heeft, denk om de mijnen, maar ik vermoed, dat wij dat door het lawaai van de motor niet gehoord hebben. Hoe het verder is gegaan kan ik onmogelijk vertellen, alleen herinner ik me nog, een geweldige slag en een zuil water, die de hoogte in spoot. Gelukkig bleef ik bij mijn positieve en keek direct waar mijn zoon was. Ik zag hem in het water liggen en wist hem binnen boord te krij gen, maar dacht met anders, dan dat hij dood was; hij was bewusteloos. Met een hand hield ik hem vast en zwaaide met de andere naar de in de buurt zijnde schepen, maar dezen schenen het niet aan te durven, om hulp te bieden, waar aan ook veel gevaar verbonden was. Een Helderse vlet, die niet ver af was, had ons het beste te hulp kunnen komen, om dat die niet zo diep lag, maar deze kwam niet naderbij Toen kwam Jaap van Maarten Vlaming met de TX 44 naar ons toe stomen en heeft met zijn knecht, Wil lem C. Daalder, mijn zoon aan boord ge nomen; ik kon zelf overstappen. Nu was het zaak, om zo spoedig mogelijk weg te Komen, want ik zag wel, dat mijn zoon met de meeste spoed naar het ziekenhuis moest. Tol overmaat van ramp kregen we een tros in de schroef en moest deze eerst woiden verwijderd. Gelukkig liep dit allemaal goed los en toen wij wat verder in zee waren, nam de TX 54, schipper P. Slik, ons over, omdat die boot vlugger vaart. Inmiddels was mijn zoon wat bij ken nis gekomen, maar wal of er gebeurd was, drong nog niet tot hem door. Vanaf de Huisduiner lichttoren had men de ramp waargenomen en direct de Dorus Rijkers gewaarschuwd, die ten laatste de twee drenkelingen overnam en ze naar Den Helder vervoerde, waar reeds een ziekenauto stond te wachten, die hen naar het Gem. Ziekenhuis bracht. Bij onderzoek bleek, dat Albert zijn enkel had gebroken. Van de s<;huit is ongeveer 4/5 deel weggeslagen en het mag een wonder he- worden medegebracht. Wanneer hieraan met wordt voldaan, worden er geen toe slagkaartjes afgegeven. Belangrijk nieuws betreffende het inleveren vari bonnen. Van Maandag a.s. af is er een belang rijke verandering gekomen bij het inle veren der consumentenbonnen. Allereerst is de bepaling, dat de rantsoenwaarde van de ingeleverde bonnen steeds een veelvoud van 10 rants, moet bedragen, vervallen In het vervolg dienen dus alle bonnen te worden ingeleverd, zodat aan de inlevering van de z.g. restantbonnen een einde is gekomen. Bovendien is de bepaling, dat niet meer rants, mogen worden ingeleverd dan het af te rekenen yoorschot, ingetrokken. Vervolgens mo gen op een opplakvel geen 2 soorten bonnen geplakt worden, ook niet, al heb ben zij dezelfde rantsoenwaarde Gedeel ten van opplakvellen worden met meer aangenomen. Deze regeling geldt voor alle artikelen, uitgezonderd brood. De slagers dienen evenwel al hun bon nen in te leveren, zodat hier ook geen restanten meer ontstaan. Pensionhouders. Pensionhouders, die aangesloten zijn bij de Horeca en hun toewijzingen nog niet hebben afgehaald, kunnen dit alsnog doen op Vrijdag 12 Juli a.s. van 9-12 uur. Medegebracht dienen te worden hun nachtregister en hun lidmaatschapskaart van de Horeca. Inleveren» winkeliers. Versnaperingen: V33, V 34, X 34 en alle restantbonnen. Suiker: 878, 383. 883 en alle restantbonnen. Bloem: 347,843 en alle rest. bonnen. Rijst: E G4. en rest bonnen Boter: BMV 380-880 en rest. b. Margarine: BMV 381-881 en rest. b. Vet BMV 382 en rest. b. Kaas: 346, 842, B66 ïes. en rest. b. Melk: A-E 53 res. en rest. bonnen. Vleeswaren: 755, 756, 255, 256 en rest. b Tabak: T33, X33, T34 en rest. b Vlees: 755, 756, 255, 256 en rest b. Eie ren: A61, A64 en rantsoenbonnen. Brood: 340. 344, C64 res. 840, 841, D64 res. 345, B64 res., 252 en nieuwe bonnen. Aan de wijzigingen betreffende het in leveren van bonnen, opgenomen onder 't distributienieuws van heden, zal strikt de hand worden gehouden, zodat het ii. uw eigen belang is, om uw bonnen op de juiste manier in te leveren. (Publ. 424). ALLEEN ZELFRIJZEND BAKMEEL. Op de bloembon, die Donderdag 4 Juli bekend gemaakt werd, zal uitsluitend zelfrijzend bakmeel worden verstrekt. ten, dat beide drenkelingen het leven er hebben afgebracht. Hadden zij beiden niet achter op de schuit gestaan, dan wa ren ze onherroepelijk verloren geweest. Geen wonder, dat de vrouw van Bak ker heel dankbaar gestemd was, dat alles nog zo goed is afgelopen. Toen ik, aldus mej. Backer, het bericht kreeg, wilde ik niet geloven, dat ze behouden waren, maar toen de Heer Termaat het ons ook kwam verzekeren, moest ik het wel geloven. Backer zelf zat zenuwachtig bij de ta fel te wachten op de komst van den dok ter, want hij had een pijnlijke plek aan zijn linkerbeen en bij zijn stuit. Maar op tafel lagen een paar echte Amerikaan se sigaren, welke hem als troost door 'n goede kennis waren geschonken. En toen wij er zaten, kwam juist een kleuter een stukje cake voor Backer bren gen. Kleine gebaren, die meer zeggen, dan vele woorden. ,,Dat zullen we maar mee naar het zie kenhuis nemen," lachte Backer, ook dankbaar, dat alles zo goed is afgelopen. We hebben Backer en zijn vrouw van ^iarte geluk gewenst met de goede af loop van de ramp en doen dat van deze plaats nog eens. zeker namens alle le zers. We hadden nog een kort onderhoud met de beide redders, Jac. Vlaming en W. C. Daalder en vroegen, of het niet angstig was om er op af te gaan. Vlaming verzekerde, dat dit inderdaad bet geval was; we waren net van de droogte af, en om er dan weer heen te gaan, wanneer je pas een ramp hebt zien gebeuren, valt niet mee, maar als het zo komt, dan moet het. Het werd eenvoudig en zonder enige ophef gezegd, maar wij hadden bewondering voor deze beide Texelse zeeridders, die eigen leven niet telden, om dat van anderen te redden. Tenslotte is dit ongeval een waarschu wing voor alle vissers, om niet binnen de tonnen te gaan varen. Backer erkende te weten, dat er wel mijnen liggen, maar met de eb is het zo verleidelijk om er binnendoor te varen, omdat de motoren haast te zwak zijn om tegen een sterke stroom in te gaan. De andere schuiten zijn over de mijnen heen gevaren, maar doordat de schuit van Backer aanmerke lijk dieper lag, is deze er op gelopen. Bij laag water steken de helmstok en een ^tuk van de giek boven water uit, maar verder is van de schuit, die niet \erzekerti was, niets meer te zien Wel een hele schadepost voor do nijvere vis sers, maar het gezin is bij elkaar geble ven en is dat niet onnoemelijk veel meer waard? VOOR DE BABY'S. Van het Amerikaanse Rode Kruis ontvingen wij een beperkt aantal baby kleren en luiers. De vereisten om hier voor in aanmerking le komen zijn: schrif telijke aanvrage, met ingesloten dokters verklaring. dat de baby binnen 2 maan den geboren wordt. De aanvraagsters moeten nog niet langs een andere weg (distributie of wijkzusters) geholpen zijn Deze aanvragen te richten aan mevr. G. Vrijdag-Keijser, secretaresse, afd, Texel. Mw. G. Vrijdag-Keijser, seer. Maandagmorgen 1 Juli, om 6 uur is de bekende vliegtuigconstructeur en di- recteur van de N V. Koolhoven vliegtui gen, Sytse Frederick, Willem Koolhoven (zich noemende Frits Koolhoven) ten ge volge van een hersenbloeding in de Ma- riaslichting te Haarlem overleden. De nieuwe president van Italië. die zijn benoeming slechts node aanvaard heeft, is in de constituerende vergadering te Rome geïnstalleerd. Een medische sensatie van wereldbete kenis is te Gothenburg in Zweden aan gekondigd. Een jong medicus, prof. Soer- gen Lehman, heeft een preparaat samen gesteld. dat de ontwikkeling der tubercu- losebacillen remt. Het is met uitnemend resultaat op 'n aantal patiënten beproefd Met ingang van 30 Juni zal er weke lijks een uitzending gewijd zijn aan de padvinderij. Te Zeldam (Geld.) is het 3-j. zoontje van de fam. S. vermoord. De dader is de 18-j. knecht J. S., die bekend heeft het kind te hebben gedood om wraak te nemen op de familie, tegen wie hij wrok koesterde Bij een ontploffing op de Zuid Ned. Spiritusfabriek te Bergen op Zoom, is een ernstig ongeluk gebeurd. Door onbe kende oorzaak is een las-apparaat, dat nog maar 14 dagen in gebruïk was, uit elkaar gesprongen. De arbeider P. Gom- mers, uit Halsteren, werd naar buiten geslingerd en zwaar gewond. Enige uren later is hij overleden. Een 6-tal andere arbeiders werd min of meer ernstig ge wond In de ondergrondse werken van de mijn Oranje Nassau 4 te Heerlen, is de 31-j. locomotief-machinist H.. met zijn hoofd bekneld geraakt tussen de machine en de betimmering van de mijngang. De onge lukkige is overleden. Het 20-j. lid v.d. Gezagstroepen A, te Alkmaar, had een zware lichtkogel mee naar huis genomen en ging deze thuis demonteren. De kogel ontplofte, tenge volge waarvan de militair enige vingers van zijn rechterhand werden afgerukt. Hij is in het ziekenhuis opgenomen. Bij Limmen is Zaterdagmiddag de 25-j motorrijder J. Z., agent van politie, met zeer grote snelheid over de kop geslagen Hij was op slag dood. Blijkens de adv in dit nummer, is de race naar de zetels in onze gemeenteraad begonnen. Komende week opent de Partij v.d. Arb. deze met een drietal openbare vergade ringen en wel in Oosterend, Den Burg en Den Hoorn, terwijl de Chr. Hist. Unie op Maandag 15 Juli een openbare vergade ring te Den Burg zal houden. Het lijkt ons niet overbodig er de aandacht van de lezers op te vestigen, dat de stem men, "welke op candidaten, die niet bo ven op de lijst vermeld staan, zijn uitge bracht. ten alle tijden geldig zijn. Be haalt bv. no. 4 van een lijst, r.iet het ver eiste aantal stemmen, dan gaan deze stemmen automatisch naar boven, zodal zij toch op die lijst van kracht blijven. Degene, die met voorkeur stemmen ge kozen wordt, moet de gehele kiesdeler behalen, evenals de lijstaanvoerder, die ook de gehele kiesdeler behalen moet. De vereniging „Het Nederl. Trekpaard'' afdeling N.-Holland, houdt op Woensdag 10 Juli a.s. een premiekeuring van veu lens en merriën, v.m. om half twaalf., bij de smederij van den heer Dros Aldaar is tegelijk keuring van merriën tot op name in het Keurstamboek Eenzelfde keuring wordt op Donder dag 11 Juli te Wieringerwaard gehouden om 10 uur, alwaar tegelijk een premie keuring is van hengsten met. afstamme lingen. Vrijdag 12 Juli keuring te Hoofd dorp, v.m. 10,30 uur. BURGEMEESTER REHORST BEZOCHT BISSCHOP HUIBERS. Dinsdagmorgen om 10 uur, na afloop van de vormplechtigheid in Den Burg, heeft Burgemeester Rehorst een bezoek aan Bisschop Huibers gebracht in de pastorie, Molenstraat. De Bisschop ontving den burgemeester en onderhield zich geruime tijd met hem, belangstellend informerend naar het her stel van de alhier aangerichte schade. STICHTING 1940-1945. De navolgende giften zijn binnengeko men ten bate van de Stichting: f 99,50 en f 97,50, resp. van Comité aank levens middelen A dam en Diaconie N.H Gem te Oudeschild. Namns de Stichting hartelijk dank. De secr.-penn. CONSULTATIEBUREAU. Dinsdag 9 Juli houdt het Consultatie bureau v. Zuigelingen zitting: 10,30-12 30 voor buiten Den Burg; 2-3 uur voor Den Burg. TOELATINGSEXAMEN. Jan de Beurs en Gerard van der Kooi, leerlingen van de o 1 s. te Den Burg, de den met goed gevolg toelatingsexamen voor het Gem. Lyceum te .Den Helder. Ab Vlas werd toegelaten tot de RHBS te Alkmaar. VAKSCHOOL VOOR MEISJES VOOR DEN HELDER EN OMSTREKEN. Het diploma Hulp in de Huishouding werd aan een 15-tal leerlingen uitgereikt, w.o. C J. Bakker, G M. Keijser en J. M. Smit van Texel. BEROEPEN. DEN HOORN. Tot predikant van de Ned. Herv Kerk alhier, werd beroepen de heer J. A. van Boven, candidaat te Zaandam. Ds. v.d Veen, hulpprediker te Nieuw Buinen, heeft voor het beroep bedankt GESLAAGD. Onze plaatsgenoot Nico Eelman, slaag de te Den Helder voor eindexamen 5-j. H.B.S. A. PATER WITTE 25 JAAR PRIESTER. Op 28 Augustus a.s. hoopt Pater Witte, thans waarnemend Bisschop te Nyeri, zijn 25-jarig priesterfeest te vieren. Ongetwij feld zullen zeer vele Texelaars hun sym pathie willen betuigen bij de gelegen heid van dit heugelijk feit van dezen be kenden oud-Texelaar, van wiens hand zoveel actuele en interessante artikelen in dit blad verschenen. In verband met nieuwe benoemingen, schijnt er vóór September nog met be slist te worden over zijn a.s. verlof naar Texel. Wie nu schrijft, kan er van verzekerd zijn, dat zijn felicitatie op tijd in het be zit van Pater Witte komt. Zijn adres luidt Father Witte. Catholic Mission. P.O. Box 25, Nyeri (Kenya), Oost-Africa RUITERSTOET 1 JULI J.L. Allen, die medegewerkt hebben om de ontvangst van Z H E. den Bisschop van Haarlem zo buitengewoon te doen slagen, onze oprechte dank. Niet het minst zij, die geheel belangloos hun paarden heb ben afgestaan en ons daardoor in staat stelden, de oude traditie te herstellen. Dank ook aan het Fanfarecorps, den héér Dingemanse, "de Marechausse en de Ver- kennersgroep St. Jeroen, die alles zo keurig regelden. NIEUWS VOOR KAMPEERDERS. Voor kamperen heeft men geen kam- peerpaspoort meer nodig. Wel een ge meentelijke kampeervergunning, welke tegen betaling van 50 cent, op het Raad huis te Den Burg en bij de V V V. ver krijgbaar is. V V V. KIOSK TE DE KOOG GEOPEND. De kiosk van de V.V.V. aan De Koog is ook weer in gebruik genomen. Naar de heer Gerrilsma ons mededeelde, wordt er al druk gebruik van gemaakt. Wie inlich tingen wenst betreffende uitstapjes over Texel, of over reisgelegenheid aan de vaste wal, kan daar terecht. In de Amenk staat Illinois is geëxpe rimenteerd met een „waarheidsserum", sodiumpenthol genaamd. Onder de in vloed van dit middel zou men de waar heid gaan spreken. Het wondermiddel is reeds op een kidnapper toegepast. Courantenbericht. Als dit werkelijk een feit is, (Schoon het onwaarschijnlijk klinkt) Zal dit toch een vinding zijn, waar De atoombom bij verzinkt. Denkt u zich eens in, m'n lezer, Wat of het wel zeggen wil, Niets te spreken dan de waarheid, Heus, dan wordt je even stil. Want we hoeven ons niet mooier Voor te doen dan dat wij zijn, Maar we jokken allemaal graag, 't Zij in 't groot, dan wel in 't klein. Voor 't behouden van de vrede, Is dit serum ideaal, Want wat is de oorlog anders Dan bedrog op grote schaal? Als de volle, naakte waarheid, Onverbloemd kwam aan de dag, 'k Denk, dat men zijn naaste dan toch Wel heel even anders zag. Ook voor de verkiezing zou dit Serum onontbeerlijk zijn, Want op dit terrein, m'n vrienden, Is helaas ook zoveel schijn. Neem daarbij ook nog de fiscus En de zaak is voor elkaar. Geen geknoei en draaierij meer, Wat men opgeeft, dat is WAAR! Nu is dit de grote vraag nog, Of de mensheid wel zon pil, Met de echte waarheidsserum. Ongedwongen slikken wil. HU1B DE RIJMELAAR. De Burgemeester der gemeente Texel brengt ter algemene kennis, dat naar het oordeel van den Inspecteur, Hoofd van de Plantenziektenkundige Dienst in deze gemeente gevaar bestaat voor vestiging van de Coloradokever. Gelet op artikel 4 van het Coloradoke- verbesluit 1941, hetwelk bij Koninklijk Besluit van 5 September 1945. no. F 162, weder voorlopig in werking is getreden, deelt hij mede, dat het gewas op alle met aardappelen beteelde percelen, binnen deze gemeente gelegen, in de periode van 8 Juli 1946 t.m. 27 Juli 1946 voor de tweede maal moeten worden bespoten met water, waaraan op 100 liter 500 gram calciumarsenaat is toegevoegd. De ze bespuiting moet weer zodanig worden uitgevoerd.dat: le. een hoeveelheid, overeenkomende met ongeveer 800 liter per hectare over het gewas wordt verdeeld; 2e alle bladeren van de aardappel planten met de vloeistof worden be vochtigd; 3e. op zodanig uur en bij zodanige weersgesteldheid gespoten wordt, dat het gewas nog dezelfde dag kan opdrogen. Texel, 3 Juli 1946. De Burgemeester van Texel, REHORST. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat op 1 September a.s. nieuwe leerlingen kun nen worden toegelaten tot de openbare lagere scholen in deze gemeente. Om te kunnen worden toegelaten, moe ten de kinderen vóór 1 October a.s. de leeftijd van zes jaar hebben bereikt De aanmelding behoort te geschieden bij het betrokken hoofd der school vóór 13 Juli 1946. Texel. 1 Juli 1946. Burgem en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, REHORST. W. N. KELDER, Loco-Secr. STICHTING POLITIEKE DELINQUENTEN. Eerstvolgende zitting „Stichting Poli tieke Delinquenten" Donderdag 11 Juli, 10-12 uur v.m. Voor het bestuur v.d. onderafd. Texel: Ds. Th. v.d. Veer, voorz. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 28 Juni tol en met 4 Juli 1946. Geboren: Cornelis zv Cornelis Mets en Geertruida J. v. Houte. Jacobus zv Theo- dorus R Hin en Afina C. Boersen. Klaas Jan zv Wijbren Pranger en Rensje Don ker. Nicolaas Cornells zv Klaas Mantje en Trijntje M. Peper. Diena dv Klaas Eelman en Cornelia J. Geerts. Annaliesje dv Abram Blom en Martje Knol. Petrus Johannes Theodorus zv Petrus A. Beers en Johanna Zoetelief. Robert Adnaan Maria zv Petrus M. Graaf en Anna Kuip. Wilhelmina Catharina dv Pi.eier Boon en Trijntje Wilner. Ondertrouwd' Bernardus Leen en An na Jacoba Kikkert. Wilhelmus van Enge len en Maai tje M. Bakker. Getrouwd, Overleden: Gene. KATHOLIEKE KERKLIJST Zondag: Missen in Den Burg en Den Hoorn om 7,30 en 10 uur; in Oosterend om 10 uur. Biechtgel. van 7-7,30. Comm. uitreiken onder alle Missen en 7 en 9 uur. Lof om 7 uur. Na het lof mannen- congr. Deze week: Missen om 7 en 8 uur. Comm. uitreiken vóór en onder de Mis sen, Dinsdag en Vrijdag ook 6,30 uur. Maandag: ook H. Mis om 9 uur. Woens dag in Den Hoorn 8 uur H Mis 9,30 gez. huwelijksreis, 's avonds 7,30 Jozef-lof. 8 uur jongemannencongr. Donderdag: 8 u. H. Mis in Oosterend. 's Avonds 8 u. jon- gedamescongr. Vrijdag 3,30 uur biecht gel. schoolkinderen. Zaterdag: 5-9 biecht gel. op hele uren; 6 uur rozenkrans.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1