Lijst 3 Lijst 3 Lijst 3 Lijst 3 Nieuwe bonnen Openbare Vergadering Chr. Hist. Un ie Niet voor de tl lames Het Ru ilersporlfeest viel in liet water Programma Concert Texels 1'«wit are \en misleidende Zo zijn er zo vele gevallen Avondstemming W Stemt één der candi daten van lijst 3. Vrijzinnigen, let op Uw zaak ATEBDAG 20 JULI 1946. 59e JAARGANG. No. 5631. rEXELSCHE COURANT r de 2e helft van de 8e periode 1946 (21 Juli t.m. 3 Augustus), onkaarten KA, KB, KC 608 t.m. .444 brood is 800 gram brood brood is 400 gram brood boter enz. is 125 gram boter boter enz. is 250 gram margarine boter enz. is 100 gram vet suiker is 400 gram ruwe suiker slgem. is 100 gr. zelfr. bakm. of bloem algem. is 200 gram kaas algem. is 250 gr. jam, stroop, enz. algem. is 50 gram thee res. is 1600 gram brood res. is 800 gram brood 5 res. is 100 gram kaas. onkaarten LA, LB, LC COS vlees is 100 gram vlees vlees is 400 gram vlees 0 melk is 2 liter melk C 70 melk is 3f/s liter melk onkaarten KD, KE 608 941 brood is 800 gram brood boter enz. is 250 gram boter boter enz. is 125 gram margarine suiker is 400 gr. ruwe suiker algem. is 100 gr. zelfr bakm of bloem algem. is 100 gram kaas algem. is 250 gr. jam, siroop, enz. res. is 800 gram brood res. is 500 gr. rijst, kindermeel of kinderbiscuits onkaarten LD, LE 608 898 vlees is 100 gram vlees E 70 melk is 6 liter melk ibakskaartcn, enz. is 2 rants, tabaksartikelen 9, V 40 is 100 gr. chocolade en-of suikerwerken 9 is 2 rants, tabaksartikelen is 100 gr. chocolade en-of suikerwerken ït aardappelrantsoen voor de week 21 t.m. 27 Juli zal afzonderlijk wor- bekend gemaakt. De bonnen voor zijn geldig t.m Zaterdag 27 Juli a.s. de week van 28 Juli t.m. 3 Aug. in voor tabak, melk en aardappelen bonnen worden aangewezen p de suikerbonnen 459 en 959 is, voor r voorradig, ook geraffineerde suiker irijgbaar. Men moet er evenwel reke- mee houden, dat de suiker niet on- tlellijk bij de handel verkrijgbaar zal in verband met de bevoorrading. ;ze week is wederom 100 gr. vlees a beschikbaar, zodat men in totaal gram per 14 dagen ontvangt. ivengenoemde bonnen kunnen reeds -rijdag 19 Juli 1946 worden gebruikt, uitzondering van de bonnen voor s en melk, waarop eerst met ingang Maandag 22 Juli a.s. mag worden tcht Toeslagkaartjes Bijz. Arbeid. •"J verband met het invoeren van een w systeem bijz. arbeid, moeten allen, net ingang van de 9e periode in aan- ring wensen te komen voor een toe aartje bijz arbeid, opnieuw een •raag indienen. de aanvragen moeten de stam- worden medegebracht. Wanneer in niet wordt voldaan, wordt u niet Ipen. Aanvragen moeten als volgt eden: le dorpen, uitgezonderd Den Burg en sving: Maandag 22 Juli a.s. van 9-12 en Dinsdag 23 Juli van 9-10 uur. n Burg en omgeving: Dinsdag 23 van 10-12 uur en 24 Juli van 9-12 u. Schoenenbonnen uitgegeven t.m. 25 Juni 1.1. oude schoenenbonnen k zijn t. m. uli a.s. geldig voor de aankoop van nen bij een winkelier Voor zover ilijk dient de aankoop uit voorraad ïschieden. Indien dit echter niet mo- dienen de schoenen te worden ld tegen inlevering der bonnen. De telier geeft hiervoor dan een ont- Jstbewijs af. handelaren moeten deze bonnen, e zij van het publick hebben ingeno- voor 10 Aug. 1946 bij den fabri- ïn leveren. Kejruiling van oude bonnen tegen nieu- niet toegestaan Inleveren' winkeliers, snapenngen V37, V38, X38. Suiker 936 suiker. Brood 417 t.m. 421, C79, 917. 918, D79 Res., B79 Res., 422 en bonnen. Bloem 428, 429 Rijst E Boter 425, 925 boter. Margarine 926 boter. Vet 435 boter. 427 927, B80, Res. Melk A68, B68, D68, E68. Vlees 389, 889, 890 vlees, dees Vleeswaren 389, 889, 890 vlees, 'lees. Eieren B82 Res., rantsoenbon- ITabak T37, X37, T38 de week van 21 Juli t.m. 27 Juli '46 t handelsverlies voor suiker ge ld. Dit dient op de gebruikelijke wij- geschieden. Er worden dus per 20 en slechts 19 bonnen geplakt, coupure 958, welke in de bovenge- ide week bij de inlevering van de a en 428 en 928, aangewezen voor 3 ijzend bakmeel, wordt uitgereikt uitsluitend recht op het kopen van ijzend bakmeel. (Publ. no. 428). GESLAAGD. Juli slaagde voor het diploma kan- tenograaf, 165 lettergrepen per min., T. Biersteker te De Cocksdorp, leer- van mej. W. J. Dijt, alhier. 'ON, MAAN EN HOOGWATER. zon komt 20 Juli op om 4,44; onder Maan: 21 Juli L.K 28 Juli N.M. water ter rede van Texel: 22 Juli en 4,22. 23 Juli 4,52 en 5,24. 24 Juli en 6,37. 25 Juli 7,14 en 7,48. 26 Juli en 8.57. 27 Juli 9,29 en 9,57. 28 Juli en 10,48. Maandagavond sprak in Hotel Texel voor de Chr. Hist. Unie. het Tweede Ka merlid J. de Ruiter, over het onderwerp .,De Chr. Hist. Unie na de bevrijding". De vergadering werd geopend door den heer S. van Heeringen, die de aanwezi gen, en in het bijzopder den spr., wel kom heette. Voordat spr. het woord aan den heer de Ruiter gaf, merkte hij op, dat de Chr. Hist geen lezing voor de kamerverkiezing had gehouden door ei gen lauwheid; waren wij meer actief geweest, dan was de C.H hier ook niet opgeheven, dat wees de stemming wel uit. Hierna was het woord aan den heer de Ruiter, die even terug greep naar 1940. Ofschoon dat niet direct door het aantal kamerzetels tot uitdrukking kwam, wer den wij organisatorisch toch sterker en sloten al meer mensen zich aan. Toen kwam de oorlog. In Aug. 1940 had spr. een bespreking met den heer Tilanus, die toen reeds ieder ogenblik verwachtte, dat hij door de Duitsers zou worden wegge haald, en adviseerde hij, het werk voort te zetten. Dat er daarna heel weinig is gedaan, komt ook doordat de heer v. Wal- sum als secretaris der Unie, heel weinig heeft gedaan en waarschijnlijk toen reeds met plannen rondliep om de C.H? te la ten verdwijnen. Niettemin werden er, en vooral in Friesland, in het geheim pro testvergaderingen legen de bezetter ge houden. vaak in samenwerking met de A R. Na de bevrijding kwam de klacht, dal de C.H. zo weinig van zich liet horen, maar ,,de Nederlander" was hun ontno men door den heer van Walsum, die daarvoor in de plaats de „Nieuwe Neder lander" van de N.V.B. liet verschijnen. Daarom is ieder op eigen gelegenheid be gonnen. In Aug. '45 was er een hoofdbe stuursvergadering in Utrecht en daar bleek, dat er allerlei meningsverschillen waren over de vraag hoe of het in de toekomst zou moeten gaan. Sommigen waren voor de N.V.B.an deren voor samengaan met de A R., ter wijl er ook waren, die de C.H. en A R. wilde opdoeken met daarvoor in de plaats één grote christelijke partij. Ten slotte waren er die zelfstandig wilden blijven. Het dadelijks bestuur heeft toen een bespreking met de NV.B. gehad, die wil de overbruggen, maar toen men van die kant zei: voortaan bestaat de C.H. dan niet meer en zijn jullie in de N.V.B op genomen, antwoordde het dagelijks be stuur, dat haar mandaat zover niet ging. Daarna is men gekomen tot een federa tief samenwerken met de A R Beide par tijen zijn overeen gekomen, elkaar niet te bestrijden, ieder zou zelfstandig blijven, maar toch zou men zoveel mogelijk sa menwerken. Na de bevrijding leefde Nederland in grote verwarring en was het voor de C. H. moeilijk, omdat vele orthodoxe predi kanten naar de N.V.B. drongen. Het draaide slechts om één vraag, is christe lijke partijvorming thans nog nodig? Mensen, die voor de oorlog voorvechter van de C.H waren, vonden chr. partij vorming nu niet meer nodig. Doch wanneer we geen partijvorming meer hadden, zou het eenpartijstelsel ko men en wat dat betekent, heeft Duitsland ons wel geleerd Sprekende over de antithese verwees, spr. naar art. 8 van de beginselverkla ring. Dat men de mensen in twee groe pen wil splitsen, wil lang nog niet zeggen, dat 't ene deel christelijk en het andere deel anti-christelijk is. daarom heeft de C. H. de antithese verworpen. Dan wees spr. op sommigen, die alleen vooruit willen zien, maar een christelijk historische ziet ook achteruit en ontdekt dan de geschie denis, die God gemaakt heeft. In dit verband noemde spr. Groen van Prinsterer, die streed tegen de gevolgen van de Franse Revolutie. Wanneer het gehele volk zich aan God heeft onder worpen, dan is Christelijke*"partijvorming niet meer nodig, maar zover is het nu nog niet. Wat ons het meest pijn heeft gedaan, aldus de heer de Ruiter, is, dat belijden de leden van de Ned Herv. Kerk tegen hun eigen predikant moesten debatteren Men zegt, dat er in de Ned. Herv. Kerk iets is gebeurd, maar spr. vindt, dat alles nog moet gebeuren. Spr. zal zich bui gen voor het woord der kerk, als zij zich als belijdende kerk heeft uitgesproken. De C.H vindt de N.V.B. riet aanvaard baar, omdat men het christendom, dat uit INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van Swarthoff's Grossierderij'en Agenturen te Den Burg Texel om ver gunning tot 't oprichten van een inrich ting tot het bereiden van consumptie-ijs, waarin gebezigd zullen worden drie elec- tromotoren van resp. 1, 1 en 1/3 PK., op perceel, kadastraal bekend in sectie K, no. 1881, gelegen te Texel, Den Burg, Weverstraat 23, door hen voorwaardelijk is ingewilligd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep van de beschikking bevoegd zijn zij, die indertijd niet voor het ge meentebestuur zijn verschenen om hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, 4 Juli 1946. Burgem. en Wethouders voornoemd, De .Burgemeester, REHORST. De Secretaris, JONKER. God is, gelijk wil stellen met het huma nisme, dat uit de mens is. Vervolgens stond de heer de Ruiter stil bij de bewering van sommigen, dat de C.H conservatief is. Wanneer het wer kelijk om vooruitstrevende dingen gaat, dan zijn wij niet conservatief, afdus spr., maar wanneer er met het geld van de belastingbetalers gesmeten wordt, dan wel. Spr. haalde als voorbeeld aan een typiste bij het departement of bij de spoorwegen, die een salaris van f 2000 geniet, maar een onderwijzeres, die spr. kent, verdient slechts f 75 per maand. Spr. vraagt of het vernieuwing is, dat er aan het Planbureau te Den Haag 79 amb tenaren zijn benoemd, terwijl minister Vos in Leeuwarden heeft gezegd, dat er van de 11000 ambtenaren van zijn de partement er 6000 zullen worden afge voerd. omdat deze teveel zijn. Spr. is van oordeel, dat deze 6000 moeten verdwij nen en de overige goed beloond moeten worden. Ten slotte behandelde de spreker nog de gemeenteraadsverkiezing. Vóór deze dag was hij nog nimmer op Texel ge weest en daarom kon hij ook niet over de interne aangelegenheden van Texel oordelen, maar spr. zei, dat de verkie zing van raadsleden ook een kwestie van beginsel is. Juist de gemeenteraad is van groot belang, omdat zij het hoofd van de gemeente is, dit in tegenstelling met de Kamer, die alleen maar kritiek op het be leid van de regering kan uitoefenen. Daarom adviseerde spr. voor de raad te kiezen, personen met beginsel, karakter vastheid en verstand van zaken. Deze rede werd door de aanwezigen met applaus beantwoord. Na een korte pauze was er gelegen heid tot het stellen van vragen, waarvan door enige personen gebruik werd ge maakt, welke vragen door den heer de Ruiter weiden beantwoord. Op verzoek van den voorz. sloot daarop de heer de Ruiter de vergadering met dankgebed: Waarschijnlijk zal nog driemaal een extra bon voor goedkope sigaren en een restant pakjes tabak van 40 gram wor den beschikbaar gesteld, maar.... dan om de 14 dagen, zodat de dames niet in dit genot zullen delen. Tot grote teleurstelling van velen, is de Ruitersportdag op Dinsdag j.l. totaal verregend. Toen we om 9 uur op het terrein kwamen, viel er reeds een fijne motregen, maar de geluidsinstallatie van den heer De Wilt hield de stemming er in en men hoopte, dat de wind wat noor delijker zou gaan. Helaas is Pluvius de ruitersport wel zeer slecht gezind geweest, want 't heeft de hele dag gegoten. Toch zijn er 's mor gens nog wedstrijden in individueel en carrousseli ijden gehouden, waaraan vier verenigingen deelnamen De uitslag is als volgt: Westfriesland II, le prijs, 40,8 pt. Waddenruiters II, 2e prijs, 36,6 pt. Westfriesland dames, 3e prijs. 36 pt. Waddenruiters I, 4e prijs, 35,4 pt. Westfriesland III, 5e prijs, 31,6 pt. Wieringen, 6e prijs, 29,8 pt. Hollands Noorden, 7e prijs. 27,4 pt. De jury bestond uit twee heren en een dame van de vaste wal. Na de middag is men nergens meer aan toe gekomen en hebben de ruiters hun troost maar in een café gezocht. In totaal waren er 19 paarden van de vaste wal gekomen en namen er 8 van Texel aan de wedstrijd deel. Het was een slechte dag voor de Wad denruiters. die kosten nog moeite hadden gespaard, om deze dag te doen slagen. Naar wij vernemen, zal de heer Dinge- manse, wegens drukke werkzaamheden, als instructeur van de Waddenruiters be danken. De heer v. d. Wal legt de voor zittershamer neer. 1. L' Echo du Jura, mars, Henri Chaillet 2. Wiener Praterleben, wals S. Translateur 3. De Residentie Mars, W. Schootemeyer 4. Celébre Serenade, pistonsolo met fanfarebegelF. Schubert 5. Favoriet, mars, S. P. v. Leeuwen 6. Feestouverture L. E. Rugers 7. Officer of the Day, mars, R B. Hall 8. Een vrolijke boel, potpourri, W. Ciere 9. De Opbouw Mars, W Schootemeijer Maar er waren zo weinig mensen, die dat wisten. En hij had al een paar keer last gehad met losgelaten geïnterneerden, die hem tegengekomen waren en „natuur lijk" niet wisten, dat hij zoveel „goed" gedaan had. Het gevolg was geweest, dat ei waren, die hem toch blijkbaar wel en kele moeilijkheden bezorgd hadden. Zolang ze opgesloten zitten, kunnen ze hem niet zien rondrijden in een nieuwe wagen (f 6000 deviezen) en zullen zijp oude relaties uit NSB en collaborateurs- kringen hoogstens kunnen aannemen, dat ook hij zijn straf afwacht. Maar als ze los zijn, kunnen ze voor hem gevaarlijk wor den. Daarom, lezers, mogen de lichte geval len niet los en verlangt een „goed Neder lander" uiterst strenge bestraffing. Gezien zijn onverzoenlijke houding te genover de lichte gevallen, hoop ik voor hem van ganser harte dat hij, als ook voor hem het uur van de afrekening komt, niet per ongeluk bij de „lichte ge vallen" terecht komt. (Historisch). naam HET ZWARE GEVAL. In het blad „Barometer der Publieke Opinie", dat met het blad „Marktonder zoek en Bedrijfsleven" pas verschenen is, als uitgave van het Centraal Bureau voor Documentatie, lazen wij onderstaand ar tikel, dat wij hierbij in zijn geheel weer geven. Een paar dagen geleden stapte ik in Amsterdam op het Leidse plein uit de tram, toen ik na jaren een oude buur man van me terugzag Bij geruchte had ik in de jaren van de bezetting gehoord, dat hij lid van de NSB zou zijn geworden en dat hij druk bunkertjes voor de Duit sers bouwde. Toen ik hem zag. stapte hij juist uit een prachtigé Amerikaanse wa gen. Ik voelde mij „ongekleed" met mijn tramkaartje in mijn hand tegenover zo veel luxe. Het weerzien na zoveel jaren was har telijk. Hij verkeerde blijkbaar in goede doen en zo kwamen we in een van die kleine, dure cafétjes in de Amsterdamse binnenstad terecht. Een borrel en een cognacje maakte ziin tong wat los en toen bij stukjes en brok jes kwam het volgende verhaal. Lid van de Partij was hij nooit ge weest, bunkers had hij wel gebouwd, maar hij moest zijn mensen toch uit Duit land houden. Uit zijn gesprek bleek, dat ook hij behoorde (naar zijn eigen mening tenminste) tot het gilde van de sabote rende collaborateurs". Waarschijnlijk had hij ook de een of andere zuiveringscom missie daarvan kunnen overtuigen, want zoals hij vertelde, na een verblijf van twee weken in een interneringskamp was zijn „onschuld" gebleken. De ober schonk nog eens in en langza merhand werd het gesprek geanimeerder en vertrouwelijker. Toen ik het onder werp „opinie-onderzoek" aanroerde, kwam hij in vuur en vlam en uitte zijn misnoegen over een indertijd door een of ander instituut gehouden opinie-onder- zoek over de vrijlating van de lichte ge vallen. Hij vond het resultaat, dat bijna 80 pet. van ons volk voor voorwaardelij ke vrijlating van de lichte gevallen was, werkelijk een gevaar voor ons land. Zijn onverzoenlijke houding tegenover de lichte gevallen deed me een kleur krij gen, alleen al bij de geachte, dat ik een dergelijk fel-antiman van collaboratie had durven verdenken. 't Gesprek ging door over dit onderwerp. Vrijlating van de lichte gevallen was ab soluut uit den boze. Twintig jaar mocht de berechting wat hem betrof nog wel duren. En toen kwam zijn zijn motive ring daarvoor, een motivering, die mij werkelijk enkele minuten sprakeloos deed zijn. Hij was een goede Nederlander, hij had gesaboteerd, hij had geld gegeven aan de illegaliteit, hij was de man, die actief had meegewerkt aan onze bevrijding. (Ingezonden) Voor de gemeenteraadsverkiezing op Texel is een Vrijzinnige lijst ingediend. Onmiddellijk na de publicatie daarvan heb ik als kerkelijk mens bij één der candidaten geprotesteerd tegen het ge bruik van dit woord. Het bleek mij toen, dat ik ook politieke bezwaren tegen de ze lijst had, maar daarvoor zou ik gee"n plaatsruimte in dit blad vragen of willen vragen. Bedoelde candidaat achtte het gebruik van het woord „vrijzinnig" volkomen ge oorloofd. Ik kondigde hierop mijn voor nemen aan in het openbaar te protes teren wanneer de verkiezingsactie was ingeluid. Tot mijn verbazing geschiedt deze actie (per advertentie) uitsluitend onder de naam: lijst 3. Dezelfde candidaat verze kerde mij echter, dat men de naam Vrij zinnig niet had laten vallen. Het publiek zou zich die naam nog wel herinneren. (Behalve dan de lezers van het Parool, waarin de lijst als Partij van de Vrij heid-lijst stond aangekondigd. Hiertegen is. zover mij bekend is, nooit openlijk ge protesteerd). Dc candidaat raadde mij echter Zater dag j.l. aan, verdere publicatie in ver trouwen af te wachten. In de publicatie van Woensdag j.l. ontbrak echter op nieuw elke aanduiding. Ik vind In een en ander aanleiding om bet publiek, voor zover het zich de naam Vrijzinnige lijst herinnert, er op le wij zen, dat ik, als kerkelijk mens, ernstig moet protesteren tegen deze nieuwe vorm van gesol met het woord „vrijzinnig." Men is mij al te veel geneigd om het woord -„vrijzinnig" als verzamelnaam te beschouwen voor allen, die niet ortho dox zijn, ook de onkerkelijken en de an- ti-kerkelijken. Ook op Texel bestaan op kerkelijk ge bied rechtzinnige en vrijzinnige groepen. Lijst 3 is echter op geen enkele wijze re- presentief voor de kerkelijk-vrijzinnige groepen. Integendeel. Juist in deze groe pen vond men van oudsher de principi ële tegenstanders van de politieke anti these waaraan een „Vrijzinnige" lijst weer een nieuwe ruggesteun probeert te geven. Het is ten slotte te betreuren, dat deze groep door haar wijze van actie voeren, de gelegenheid tot discussie practisch beeft afgesloten C. B TERMAAT De laatste visschersscheepjes Zijn weer teruggekeerd En liggen in de haven Heel vredig vastgemeerd. Boven de oude daken Verheft zich als een wacht De oude korenmolen, In eeuwenoude pracht. Een late vogel rept zich Naar 't nest met schor geluid. En langzaam spreidt de schemer Zich over 't eiland uit. HUIB DE RIJMELAAR. aar yaan we lieeii Zondag 7,30 uur: Jeugddienst te De Koog in de Ned. Herv. kerk. Zondag 4 en 8 uur, Maandag 8 uur en Dinsdag 8 uur: George Formby in Texels Bioscooptheater Dinsdag 8 uur: Openb. Verg Partij v.d. Arbeid te Oudeschild in Eigen Gebouw. Dinsdag 3-8 uur: Vrijdag 3-8 u., Zater dag 3-8 uur: schilderijententoonstelling te De Koog in voorm. postkantoor. Woensdag 8 uur: Kerkconcert te Den Burg in Doopsgez. kerk. Donderdag 8 en 9,30 uur: Texel, de Parel der Waddeneilanden in Tex. Bios. HET KERKCONCERT. Voor het kerkconcert op Woensdag a.s. zijn alle kaarten reeds uitverkocht. Aan de ingang zijn geen kaarten verkrijgbaar. BEROEPEN. DE COCKSDORP. Tot Ned. Herv. pre dikant alhier is beroepen candidaat J. H. van Beusekom, hulpprediker te Utrecht. GESLAAGD. Te Alkmaar slaagden voor het M.U.L. O.-diploma A: Wim Boon, Den Burg en Jan Dekker, Oudeschild. Voor diploma B: Jan Roeper. De Cocks dorp en Cor de Wit, Den Burg. GIFTEN WIJKVERPLEGING C„ Den Burg f 5, KATHOLIEKE KERKLIJST Zondag: H Missen in Den Burg en Den Hoorn om 7,30 en 10 uur; in Oosterend om 10 uur. Biechtgel. van 7-7,30 uur. Communie onder alle Missen en ook 7 en 9 uur Lof om 7 uur. Deze week.Missen om 7 en 8 uur Communieuitreiken vóór en onder de Missen, Dinsdag en Vrijdag ook 6,30 uur. Maandag ook H. Mis om 9 uur. Dinsdag: H. Mis in Oosterend. Woensdag H. Mis in Den Hoorn. 9,30 gez. huwelijksmis. 7.30 Jozef-lof; 8 uur jonge- mannencongregatie. Donderdag 9,30 gez. huwelijksmis, 8 uur jongedamescongre gatie. Vrijdag 3,30 biechtgel. schoolkinde ren. Zaterdag: 5-9 biechtgel. op hele uren; 6 uur rozenkrans. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 12 tot en met 18 Juli 1946. Geboren: Peter zv Bauke Kramer en Marijke Meinsma. Maria Hcndnca Theo dora dv Nicolaas P. Graaf en Elisabeth C. L. Suijkerbuijk. Jan zv Johannes Fled- derus en Arentje Warnders. Marene So phie dv Gerardus van Beek en Fijgje C. Plaatsman. Oda Maria dv Joannes G. Nau- ta en Catharma A. Graaf. Ludwina Jo hanna Susanna dv Marinus J. Lutterman en Elisabeth A. Blaas. Ondertrouwd: Pieter J. H. W. Verste gen erf Naannette Bakker. Willem van Heerwaarden en Sofia Grzyb. Franciscus G. van Hintum en Bartje Smit. Jan Gie- lis en Cornelia J. Tegel. Klaas Borgman en .Johanna E van Hilten Getrouwd. Overleden: Gene. Gevonden: lipssleutel, broche, heren hoed, kinderportemonnaie. 1. S. KEIJSER Jzn., Den Burg 2. G. VRIJDAG-Keyser „Sonnevanck". 3. C. P. EELMAN, De Koog 4. S. KONING Lzn., Oosterend 5. VV. J. REUVERS, De Coeksdorp 6. P. BAKKER Azr«., Den Burg

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1