't Kc Kosteloze vaccinatie I £en zomerse dag op lexel Isclieicl Meesier Pielerse I. Slollijjo yodatlilcn Keil liele verbetering Jeugdzorg „Vort. sik! 55-jarig lieslaan van I fanfarecorps Al scheid van tien lir. DeJong Dire cleur P. 1.3 .-Kantoor Nieuws in I Lorl in verkeren Zesde onderwijsveriiieiiwiugsdag ItVOENSDAG 31 JULI 1946. 59e JAARGANG. No. 5634. TEXELSCHE COURANT Burgemeester en Wethouders der ge ieente Texel maken bekend, dat gele- tnheid wordt gegeven tot kosteloze in- nting en her-inenting tegen pokken jor ingezetenen op de navolgende data: Op Maandag 5 Aug. a.s., des middags uur in de o.l. school te Zuid-Eierland. Op Woensdag 7 Aug. a.s., des middags uur in de o.l school te Den Hoorn, 5namiddags 1 uur in de dokterswoning De Cocksdorp en des namiddags 4 uur de o.l. school te Oudeschild. Op Donderdag 8 Aug. a.s., des middags uur in de o.l. school te Midden-Eier- nd en des namiddags 4 uur in de o. 1. hooi te De Koog. Op Vrijdag 9 Aug. a.s., des namiddags uur in de o.l. school te Oosterend Zaterdag 10 Aug. a.s. des voormid- igs 11 uur in de o.l school te De Waal des namiddags 3 uur in de o I school Den Burg. Ten einde abuizen bij het opnemen in namen en voornamen te voorkomen, oeten trouwboekjes waarin de namen in belanghebbenden zijn opgenomen, den medegebracht. Onder de aandacht wordt gebrachl, dut nderen vóór het bereiken van de leef- jd van één jaar ingeënt moeten zijn. De kinderen, welke in April van dit vi ar ingeënt zijn en niet voor de con- 51c zijn verschenen, worden aangera- 10 :n, alsnog te verschijnen, teneinde hun inatiebewijs in ontvangst te nemen, irgemcestei en Wethouders van Texel, De Burgemeester, REHORST. W. N. KELDER, Loco-Secr UITSLAG DER VERKIEZING. De voorzitter van het centraal stem- ireau voor de verkiezing van de leden n de raad dér gemeente Texel, maakt tend, dat van heden af ter secretarie N gemeente voor een ieder ter inzage nedergelegd het besluit van dat stcm- reau, waarbij de uitslag der verkiezing vastgesteld. Texel, 29 Juli 1946. De voorzitter voornoemd, REIIORST. SCHOENEN. 'Cl Voor het tijdvak van 1 tot 25 Aug. 1946 het eindcijfer 8 (acht) aangewezen, d' ens TD als laatste cijfer 8 draagt, koml d s in dit tijdvak, mits hij-zij in Januari rt 15 of later geen bon voor gewone, Ame- 10 taanse of beroepsschoenen heeft ont- ngen, in aanmerking voor een bon 'Cf or gewone schoenen. Stamkaart en in- ei ;v» I moeten medegenomen worden. (Publ. no. 431). DOOR DE BLIKSEM GETROFFEN. Tijdens het hevige onweer, dat Vrij- gavond boven Texel woedde, is te n Hoorn een paard van den landbou- ;r A. Smii, door de bliksem gedood. Nieuweschild is een pink van den er P Dros Nznte Oosterend, door hel mclvuur dodelijk getroffen. Een paard, dat voor de dresseerkar van Wed. Roeper, uit de P.H. Polder, liep, akte op de overtoom bij de Hoornder- ;g door het weerlicht verblind, waar- orhet een sprong zijwaarts maakte, met gevolg, dat de wagen van de overtoom nelde en in elkaar werd gedrukt. De ittenden, het waren mej. Roeper met ir zoon en dochter en een dochter van heer Tjepkema, kwamen met de i jink vrij, behoudens Pea Roeper, die 'n been opliep. E WAAL. Donderdagmiddag 25 Juli fl meester Pieterse op de laatste mid- voor de grote vacantie, afscheid ge nen van zijn leerlingefi, van de Ouder- nmissie en de belangstellenden, w. o 'gemeester Rehorst en ds. Hartdorff, zich op deze stralende zomermiddag in l lokaal hadden verzameld ffaor zover we het niet reeds wisten, werd het ons op deze middag wel dehjk, dat dit afscheid meester zwaar 1. Toch deed het ons goed, dat meester onze school, ons dorp met zijn bewo- s, ja hel hele eiland met zijn vele vo- s en zijn aparte natuur, was gaan hou- i en dit slechts node verlaat. rna word nog gelegenheid gegeven het werk der leerlingen, in het ande lokaal overzichtelijk uitgestald, te be- itigen. Veel belangstelling had ook door meester samengestelde school- um dit was nl. samengesteld uit di- ;se school-,.portretten", die in de loop jaren waren genomen. Inmiddels was ajeugd getracteerd op limonade en een kje, later kregen ze zelfs nog een ftje; alle aanwezigen op een kopje Kanneer de voorz. der Oudercomm., de f* t C. H. Roeper, het woord neemt, me- M fèert deze de vooruitgang, die de ooi meemaakte, de tentoonstellingen, steeds werden georganiseerd, waar- r geregeld nieuwe spullen konden b rden aangeschaft, enz. Een bedrag van S,was nu dan ook nog in de school- s3 aanwezig. Met niets begonnen, was een keurige overdracht voor meester, 'en slotte wenste spr meester het al- >este toe en bood als aandenken een Cll ilderstuk, voorstellende het kerkje Den Hoorn, aan. Als laatste spreker |SS itte burgemeester Rehorst zich namens gemeentebestuur tot het scheidenden 'fd, waarbij deze er niet aan twijfelde neester gaat op de Zeeuwse eilanden blijde toekomst tegemoet, iep onder de indruk dankte meester r deze woorden en voor 't mooie aan taken, dat een ereplaats in zijn kamer innemen. Met deze woorden nam afscheid van de aanwezigen, fet een lang zal hij leven en een dave rt hoera werd deze middag besloten. De zomerse dagen op Texel zijn ge woonlijk op de vingers van beide handen te tellen en daarom is het verstandig, deze meteen maar te benutten wanneer zij zich aandienen. Daarom hebben we onze fietsen gezadeld en zijn eens een kijkje aan De Koog gaan nemen. Hoe gcnoeg'lijk rolt het leven Van een autorijder heen, Tuffende door Texels dreven. Stotende van steen op steen. Kuilen, hobbels, hobbels, kuilen, Wisselen elkandei af. En je zou van kwaadheid huilen, Dat je nog belasting gaf. Aan deze regels, die dateren van 1930, worden we herinnerd, als we ons bui ten Den Burg begeven. Maar.... er wordt aan de wegen gewerkt, ook aan de weg naar Oosterend. De ergste gaten zijn mei tccislakken dichtgemaakt en de ho pen keislag, die overal aan de wegberm liggen, houden de belofte in, dat een grote beurt voor de wegen voor de deur slaat. Er komen klachten van het Kogereind, dat het daar een onhoudbare toestand is met de stof, die van de weg opwaait. In derdaad is het lang geen pietje om bij droog weer en veel wind daar een wan deling te maken, want ogen, neus en mond raken vol. Onlangs is de weg, die uit een aaneenschakeling van kuilen be stond, onder handen genomen en zijn de gaten gedicht, waarna er een laagje fijn split overheen is gegooid. Maar nu zijn de kuilen weg, doch is de stof er, en voor de bewoners van het Kogereind is dit een gang van de regen in de drop. Toch kunnen we deze geruststellen met de mededeling, dat deze zaak door B. en W. ernstig onder de ogen wordt gezien, maar helaas kan alles niet in een hand omdraai gebeuren. De bedoeling is, de weg nel zo te' maken als de weg van Oudeschild naar Den Burg en het zal heus zo lang niet meer duren dat daar mee begonnen wordt. Tenslotte is dit ook een van de naweeën van de oorlog en moeten we ons maar troosten met de ge dachte, dat we nu iedere dag de berg op gaan, in tegenstelling met de voorbije oorlogsjaren, toen we bergafwaarts gin gen; en wc weten allemaal \^el, dat je gauwer beneden bent dan boven. Daarom nog maar even oen stofbril op, het komt voor elkaar! Bij de verkeersburcaux van V.V.V. Texel tc Den Burg en De Koog zijn thans spoorkaartjes verkrijgbaar voor de plaat sen Amsterdam, Alkmaar en Haarlem. Een hele verbetering voor de reizigers, vooral omdat er dikwijls zo weinig tijd voor hel kopen van een kaartje aan het station is. 23 Juli j I. kwamen op initiatief van de NVB een 25-tal personen bijeen in de pastoriezaal van De Waal om te spreken over de belangen van onze Texelse jeugd Bijna alle takken van jeugdwerk wa ren vertegenwoordigd. Niet alleen het kerkelijk jeugdwerk (R K Hervormd en Doopsgezind), ook de sport, de padvin derij en N J.N. Ook de burgemeester gaf van zijn belangstelling blijk. De vergade ring werd geopend door Dr. van Dom melen, die de leiding overdroeg aan Ds. Hartdorff. Op deze vergadering zijn be langrijke besluiten genomen. Ie. Er is besloten tot stichting van dorpscommissies, die in eigen dorp het jeugdwerk moeten stimuleren. Deze dorpscommissies zullen samensprekingen houden met de leiders en leidsters der plaatselijke verenigingen, onderwijzend personeel, enz. De jeugdzorg in de meest uitgebreide zin des woords zal ter hand worden genomen. Nagegaan zal worden, wat er voor de jeugd gedaan kan wor den. Gedacht wordt aan de stichting van een centraal jeugdhuis, 't oprichten van een padvindersvereniging in Den Burg, enz. 2e. Deze dorpscommissies zullen een afgevaardigde benoemen voor de Texelse Jeugdraad, die dus bestaan zal uit zeven leden. Deze Jeugdraad bedoelt dus een federatief verband te zijn. Alle aanwezigen sloten zich bij deze plannen aan. Tenslotte werd nog beslo ten tot het instellen van een commissie, die zich ten doel stelt, weekendscursus sen te organiseren voor de Texelse be volking. Bedoeling is op de verschillen de groepen en lagen der bevolking bij elkaar te brengen en tot een beter el kaar begrijpen. Eveneens zal onder ogen worden gezien in hoeverre men op deze weekends leiders zal kunnen scholen voor het jeugdwerk. Als we Texla posseren, staat er een koe vreedzaam op een bunker le grazen, als levend bewijs, dat de spiesen tot spa den omgesmeed zijn. De weg zelf is ge stoffeerd met badgasten in fleurige en frisse toiletjes, die vrolijk afsteken tegen de groene landerijen. Auto's jagen wol ken stof op en een groep kampeerders knerst over de brede weg.. Een ponny zeult vermoeid voor een wagentje met badgasten. Van verre reeds treft het ons weer, hoezeer De Koog geschonden is, nu we de bekende gebouwen niet meer op de duinen aantreffen" het Badhotel, Dolfijn, t Mierennest, Golfzang, de Blinkerl. De entree van het dorp, met zijn oude kerkje, is altijd even vriendelijk. Er heerst een gezellige stemming, badgasten lopen er licht en luchtig bij; dagjesmen- schen sjouwen in afgeladen lassen proviand mee, een heertje keurt de in houd van een kist makreel, welke op een viswagen staat, de secretaris van V.V.V. Texel verstrekt zijn bezoekers de nodige inlichtingen; Jan Pleziers rijden af en aan met hun vrolijke, bontgekleurde la ding; kortom, het is overal bedrijvigheid en leven Een karavaan van mensen trekt bij de steile duinweg op, rijwielen en trekwa- gentjes met zich mede voerend. Het uitzicht vanaf het plateau over de zee voor ons en het Texelse landschap achter ons, is altijd weer van een zeld zame bekoring. In de vallei staan auto's rij aan rij geparkeerd, twee schilders zijn bezig het reddingsboothuisje een nieuw jasje aan te trekken (niet slecht bekeken in de zomer). Op het strand is het een bonte men geling van kleuren, zowel wat licha men als costumes betreft. Baders, bron zen beelden gelijk, duiken uit het lillend schuim op, om er even later weer in ondei te dompelen. Kinderen bouwen hun kas telen met slotgrachten en bruggen, ou dere dames, gezeten in een strandstoel, laten zich koesteren door de weldadige zon. In een strandhuisje schettert een gramofoon, waardoorheen het getokkel van een gitaar klinkt Ja, De Koog is weer de pleisterplaats voor talloos velen geworden, die het drukke en gejaagde stadsleven een ogenblik willen vergeten Nóg is het niet zoals het vóór de oor log was, veel is er vernield en er ont breekt ook nog wel het een en ander, maar de zee en de duinen hebben nog niets van hun schoonheid verloren, en gaat daar niet in hoofdzaak de hunkering der mensen naar uit? Wie de lach van zijn gelaat verbant, verdrijft de zonneschijn van zijn pad. Naar ons van bevoegde zijde wordt me degedeeld, zal binnen zeer korte tijd, (2 3 weken), de gemeente een eigen vracht auto krijgen, welke zal worden gebruikt voor het ophalen van huisvuil en alle andere voorkomende vrachten. Zes maan den is de gemeente reeds in de weer ge weest, om een auto te krijgen en nu is haar, en zeker ons aller wens, vervuld. Het is pen SVs-tons Fordvrachlwagen, die zeker beter zal voldoen dan onze huidige 1 pk gemeenlemerrie. Eens was het „Hort, Sik", toen werd het ,,Mort Sik" en nu zal het weldra „Vort Sik" zijn. Er zit schol in! Ons Texels Fanfarecorps hoopt binnen kort zijn 55-jarig bestaan le herdenken. Dit feit mag vanzelfsprekend niet on opgemerkt voorbijgaan; hiertoe is dan ook een comité gevormd, onder voorzit terschap van burgemeester Rehorst, be slaande uit bestuursleden van diverse verenigingen. Het doel van ons comité is om bij deze gelegenheid ons corps een blijvend ge schenk aan te bieden. Bij meerdere gelegenheden heeft zich de behoefte aan een muziektent te Den Burg wel zeer doen gevoelen. Wat zou dus mooier zijn, dan ons corps een mu ziektent, tevens te gebruiken door andere corpsen en verenigingen, te kunnen aan bieden? Om dit plan ten uitvoer te brengen, zal echter onder de tegenwoordige om standigheden veel geld nodig zijn. Nu hebben wij gemeend, voor dit doel op het gehele eiland intekenlijsten te laten cir culeren. Gezien het feit, dat ons Fanfare corps hij alle voorkomende gelegenheden steeds bereid gevonden wordt zijn mede werking te verlenen, hopen wij. dat we op ieders, dus ook op u w bijdrage mogen re kenen. Bijdragen van verenigingen of corporaties worden verder gaarne in ont vangst genomen door den heer C. Mets, Sigarenmagazijn „Sport", Weverstraat 94 te Den Burg. Het Comité: Mr. G. D. REHORST P. BRUIN Wzn., Secr. C. METS, Penningm. A. VAN DIENST, Lid. Zondagmiddag 28 Juli werd door na genoeg het gehele Texels P.T.T.-personeel in Hotel De Lindeboom, van den heer De Jong, directeur van het P.T.T.-kantoor te Den Burg, Texel, afscheid genomen, bij zijn a.s. overplaatsing naar Dieren Door den heer Jac. van Heerwaarden werd de grote en voortreffelijke staat van dienst van den verlrekkenden directeur naar voren gebrachl en wees hij er op, hoe de heer De Jong zich, in de moeilijk ste jaren van zijn loopbaan, op buitenge wone wijze, van zijn plicht heeft gekwe ten. Door zijn krachtig optreden kon o.a de uitzending naar Duitsland, waarvoor 15 man van hoger hand waren aangewe zen, tot 2 onvermijdelijke gevallen be perkt blijven. Hierna werd de heer De Jong namens het gehele personeel een schilderstuk overhandigd, benevens 'n oorkonde, ver vaardigd dooi den heer J. v. d. Veen. te kenaar bij de Teehn. Dienst. De heer A. J. Eelman dankte den heer De Jong voor de prettige samenwerking tijdens de afgelopen vijf jaren. Tot slot werd door den heer P. Bak ker, namens het Technische personeel een dankwoord gebracht voor de goede lei ding en hij wenste den heer De Jong nog enige jaren een aangename werkkring toe en daarna een welverdiende rust. Hierop dankte de directeur voor de toe gesproken woorden, alsmede voor 't keu rige schilderij en de oorkonde. Hij be loofde, dat hij het schilderij een ereplaats in zijn nieuwe woning zou geven. Ook wij willen den heer De Jong een hartelijk vaarwel toeroepen en spreken daarbij de wens uit, dat het hem in zijn nieuwe woonplaats zeer goed moge gaan 1 MEI—30 AUGUSTUS ten bate van oorlogsslachtoffers en ter voorziening in oorlogsnodcn EEN DAAD! FRANKEER ALS REGEL MET EEN NATIONALE HULPZEGEL. De vierdaagse behoort weer tot het verleden. Van de 4011 deelnemers zijn er slechts 288 uitgevallen In het geheel is 5 pet. uitgevallen. Vrijdag j,l. is in de leeftijd van 67 jaar onverwachts overleden Bouwe Vlas, oud- commandant van het Leger des Heils in Nederland. Woensdagavond nog had de heer Vlas op een bijeenkomst van het Le ger des Heils gesproken. Te Neurenberg is tegen alle be klaagden de doodstraf geëist De Britse aanklager achtte hen schuldig aan de dood en de deportatie van 12 millioen mensen. De kolenprodüctie in de Limburgse mijnen stijgt nog steeds. Vorige week werd meer dan 30,000 ton per dag naar naar boven gebracht. Naar we vernemen is de evacuatie van geïnterneerden uit het binnenland van Java door de republikeinen stopge zet. Er zouden nog 25000 mensen vastge houden worden. Zondagmiddag omstreeks half zes heeft door lol nu toe onopgehelderde oor zaak een ernstige ontploffing plaats ge had in een complex van vier munitie- werkplaatsen in de Grote IJpolder nabij Amsterdam Zo erg waren de klappen dat de ruiten van de woningen in de bin nenstad rinkelden. Vier uur lang duur den de explosies. Een 9-jarige jongen werd gedood en drie vrouwen en twee militairen gewond. Een vrouw wordt nog vermist. Do gemeenteraadsverkiezingen te Nijmegen zullen waarschijnlijk 3 Sept a.s. worden gehouden. Wegens te verrichten werkzaamhe den zal de Moerdijkbrug voor alle ver keer gesloten zijn op 2 Aug. of een dei volgende dagen tussen 4. en 11 uur of zoveel langer als zal nodig blijken. SLOEP OMGESLAGEN. Gistermorgen omstreeks 10,30 is een paar km. builen Den Helder een Helder- se vlet omgeslagen. De Texelse boot was de vlet, die met zeil op voer, gepasseerd, toen een passagier den kapitein opmerk zaam maakte, dat er iets met de vlet aan de hand was. Inderdaad bleek, dat de vlet door de hoge zee was omgeslagen Ogenblikkelijk is de Dokter Wagemaker er op afgesloomd en smaakte het genoe gen, den visser, Ph. Looij, die op de om gekeerde boot geklommen was, te red den. Met enige vertraging kv/am de boot aan De vlet, HD 297, bleef behouden. BEVORDERD. Bevorderd van klas I naar klas II R H.B.S. te Den Helder Gernt Visser en van II naar III Elly Slort Bovendien behaalde laatstgenoemde 2 diploma's hardlopen en verspringen bij onderlingen wedstrijden van Middelbare Scholen te Den Helder. DE WADDEN RUITERS. Naar we vernemen heeft de heer W. v. d. Wal als voorz. bedankt In zijn plaats is de heer Jac. Schoorl als waarnemend voorz. gekozen. In verband met drukke werkzaamheden, legt de heer Dinge- manse zijn instructeurschap bij de Wad- denruilers neer. De heer Jac. Schoorl zal hem als zodanig opvolgen. ATTENTIE! Met verwijzing naar de adv. in dit nr., van de Ned. Alg Keuringsdienst le Alk maar, vestigen wij de aandacht van be langhebbenden er op, dat de schelven minstens 20 meter uit elkaar geplaatst moeten worden. Een groot gedeelte van de Duitse be volking van het Ruhrgebied gebruikt als bijvoeding een witte pasta, ,,Mycell" ge heten, die uit houtspaanders vervaardigd wordt. (Courantenbericht.) Brêro zei: ,,Het kan verkeren", En voorwaar, vandaag de dag, Is het nog precies hetzelfde, Wat ook nu weer blijken mag. Toen de Duitser zich tegoed deed Aan de boter en de ham, Die hij uit ons landje naar zijn Lieve heimat mede nam, Trachtten wij de maag te vullen Met een knol en suikerbiet, Met brandnetels en met schillen, Envaak kreeg men DIE zelfs niet. Doch nu is het net contrarie, Is het in ons landje goed, Thans is het de Duitser, die maar Op een houtje bijten moet. Nu hen ik niet zo haatdragend, Dat men nu maar kort en goed, l Oog om oog moet gaan toepassen, Kwaad mei kwaad vergelden moet. Maar wel hoop ik. dat ook hierdoor Goed hun ogen open gaan, En zij voelen, wat voor kwaad zij And'ren hebben aangedaan. HUIB DE RIJMELAAR. STICHTING 1940—1945. Bij het Provinciaal Bureau van de Stichting 1940-1945 te Haarlem, waren per 15 Juli 1946 van 36 plaatsen de resul taten bekend. Hierbij stond Texel aan de kop met een totaal bedrag van f 22,093,34, dat is, berekend over het aantal van 8983 inwoners, gemiddeld f2,46 per persoon. Daarop volgt Egmond aan Zee met f 2,25 p. p. De gemeente Graft is de laagste met een gemiddelde van f 0,48 p.p. STOFFELIJK OVERSCHOT VAN EEN RUSSISCHE SOLDAAT GEVONDEN. Bij het verbranden van een klampje oud stroo op „Pomona", vrijdagmiddag j 1 werden verschillende knallen waar genomen. Bij een ingesteld onderzoek vond men het stoffelijk overschot van 'n Russische soldaat, met geweer en muni tie bij zich Waarschijnlijk heeft de sol daat zich tijdens de Russenoorlog in de klamp willen versteken en is hij daar dodelijk getroffen of dat hij er zelf ge wond naar toe gegaan en aldaar gestor ven is. De gemeenteambtenaar P Spigt heeft het stoffelijk overschot op het Russen kerkhof begraven en het wapen met de munitie bij het Militair Gezag ingeleverd. PAARD IN EEN BRANDKOLK. DEN HOORN Dinsdagavond 8 uur ge raakte een paard van den heer H. van Heerwaarden op het land van den heer Ab. Jonker, in een brandkolk. Het paard zakte geheel in de modder weg. Met veel moeite gelukte het, om het dier er weer uit te krijgen Vóórdat ik u daarvan een verslag geef, kom ik nog terug dank zij de toeslemming van de redactie op de causerie van den heer Meltzer over de „school" van Kees Boeke in Bilthoven, eigenlijk „Workplaats-Kindergemeen- schap" geheten. De richtlijnen voor zijn instituut zijn: a. Onderwijs en opvoeding zijn niet te scheiden; b. Opleiding tot verantwoordelijke bur gers met gevoel voor de cultuur waarin wij leven Zijn werkplaats is een combinatie van de Jeugdbeweging, gedacht als samenle ving in een eigen jongeren-maatschappij, en de „oude" school. Hier is de democra tie doorgevoerd: de leerlingen moeten zelf de noodzakelijkheid inzien van stu die, rust en orde. Verder moeten ze sa menwerken in groepjes van 3-5 leerlin gen. De organisatie. De leerlingen zijn ver deeld in leeftijdsgroepen I van 3-5 en 5-8 jaar; leeftijdsgroepen II van 8-10 en 10-12 jaar. en een voor voortgezet on derwijs III van 12-16 jaar. De leerlingen heten werkers, de leer krachten medewerkers. Elke groep heeft wekelijks een be spreking over besluiten van orde, ten toonstellingen, uitvoeringen, excursies, enz. Voorzitter en schrijver zijn ook „werkers", behalve bij de jongste groe pen. Ernstige gevallen komen voor de „ronde" bestaande uit werkers van alle leeftijdsgroepen. Om misverstand te voorkomen, worde hier vermeld, dat na tuurlijk de uiteindelijke beslissingen be rusten bij de medewerkers. Werkwijze: Elke drie maanden wisselt de lesrooster, of om het duidelijker te zeggen: elk kwartaal heeft er overgang plaats en wel een vak-overgang, dus b.v. voor rekenen, na een schriftelijk en een mondeling examentje. (Rapport)-cijfers worden niet gegeven, enkel" voldoende of onvoldoende. Elke lesgroep heeft een ei gen „mentor" (medewerker). Beloningen worden niet gegeven: goed werk draagt de beloning in zich. De heer Meltzer had ons nog een beeld willen geven van een hele week in de „werkplaats". De tijd noopte echter lot eindigen. Misschien is er mogelijkheid, dat nog eens* een bestaande film op Texel wordt vertoond met toelichting. TEXELSE MARKT. Den Burg, 29 Juli 194C. Aangevoerd: 140 lammeren f2031. 30 schapen f50 90. 1 paard f 600 120 jonge hanen f 0,75- 1,50. 3 koeien, 11 varkens, 8 n. kalveren (levering).

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1