Nieuwe nonnen De Koog vijllig jaar badplaats Kosteloze vaccinatie Kerkconccrl te Den Hoorn I rouwen is niet makkelijk" Nieuws in 'l korl I)e lieer W. N. Keltlei lienoeind lol burgemeester van Monnikendam en Burgem. Secr. van Kalwoude. ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1946. 59e JAARGANG. No. 5635. J J.1 -II V>.1.\ VI. U. JOJO, TEXELSCHE COURANT voor de le helft van de 9e periode 1946 (4 tot en met 17 Aug.) Bonkaarten KA, KB, KC 608 463 t.m. 467 brood is 800 gram brood 468 brood is 400 gram brood 471 boter enz. is 125 gram boter 472 boter, enz. is 250 gram margarine boter, enz. is 100 gram vet 412 suiker is 500 giam suiker 03 Algem. is 100 gr. zelfr. bakmeel !84 Algem. is 200 gram kaas 85 Algem. is 250 gr. jam, stroop, enz. 3 89 Res. is 1600 gram brood 89 Res. is 800 gram brood 90 Res. is 100 gram kaas 8 91 Res. is 2 kg aardappelen 90 Res. is 1 ei Bonkaarten LA, LB, LC 608 !05 vlees is 100 gram vlees j 06 vlees is 400 gram vlees 07 vlees is 8 oz. meat and vegetables 73 melk is 2 liter melk 73, C 73 melk is 31/» liter melk 01 aardappelen is 3 kg. aardappelen Bonkaarten KD, KE 608 63 9 64 brood is 800 gram brood 71 boter, enz is 250 gram boter A 12 boter, enz. is 125 gram margarine 12 suiker is 500 gram suiker j" 83 Algem. is 100 gr. zelfr. bakmeel ,j84 Algem. is 100 gram kaas 15 Algem. is 250 gr. jam, stroop, enz. 89 Res. is 800 gram brood Res is 500 gr. rijst, kindermeel of kinderbiscuit Bonkaarten LD, LE 608 05, 906 vlees is 100 gram vlees 01 aardappelen is 1 kg. aardappelen 73, E 73 melk is 6 liter melk Tabakskaarten, enz. 41 is 2 rants, tabaksartikelen en 2 rants, sigaren van minder dan 18 ct. p. stuk of een pakje kerf tabak van 40 gr., merk „Pax 41, V 42 is 100 gr choc, en-of suikerw. 41 is 2 rants, tabaksartikelen 42 is 100 gr. choc, en-of suikerwerk De bonnen voor melk zijn geldig t. m ïterdag 10 Aug. Voor de week van 11 17 Aug. zullen voor tabak, melk J irdappelen nog bonnen worden aange- m 'zen. q Op de suikerbonnen 482 en 982 zal vnl STj raffineerde suiker verkrijgbaar zijn In ikele gevallen ^al men echter met ruwe liker genoegen moeten nemen. Deze week is wederom 100 gram vlees itra beschikbaar, zodat men in totaal If 0 gram per 14 dagen ontvangt. Boven 11 en is op bon 407 vlees 8 o/ (ca. 224 gr.) ids eat and vegetables verkrijgbaar. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds Vrijdag 2 Aug. 1946 worden gebruikt et uitzondering van de bonnen voor melk en aardappelen, waarop rst met ingang van Maandag 5 Aug ag worden gekocht. me 4, 12, Inleveren» winkeliers. Versnaperingen V 39, V 40, X 40. Suic •r 459. 959 suiker. Bloem 450, 950. Rijst 84 res. Boter 448, 948 boter. Margarine- 1449, 458, 949 boter. Kaas 451. 951, B85 Melk A-E 71. Vleeswaren 397, 897 8, 898. Vlees 397, 897, 398, 898 Tabak X 39. T 40 Met ingang van 18 Aug. a.s. zullen iq( or de artikelen margarine en vet keu- nnen worden aangewezen. Bij de in- ering van a.s. week dienen daarom de vet men voor margarine en vet tezamen be J éen ontvangstbewijs te worden in- an{ everd. De toewijzingen, welke bij deze svering worden uitgereikt, zijn geldig \mQ or naar keuze 250 gram margarine of ,^e gram vet per rantsoen tjl Nieuwe petroleumbonnen. rel foor het tijdvak van 1 t.m. 31 Aug. !6 zijn onderstaande bonnen aange- er zen voor het kopen van de daarbij ver 1de hoeveelheden petroleum: lonkaart UA 510 45 petroleum t.m. 48 .1 roleum 4 liter, lonkaart UB 510 45 petroleum-47 pe- leum 4liter. Bonkaart UC 510 72 petroleum 4 liter |fl lonkaart UD 510 127 petroleum 2 liter q tegenstelling met berichten in som (C [e bladen, als zou bon 127 van de bon Ja!irt UD 510 aangewezen zijn voor 4 L ~)0| roleum, maken wij de belanghebben- er op attent, dat deze bon aangewe- is voor het kopen van 2 liter. *ot nu toe bedroeg een rantsoen melk hoeveelheid van 2 liter melk. Hierin thans wijziging en wel zodanig, dal begrip 1 rantsoen melk in hel vervolg ter melk zal bedragen 16 Augustus op Uw bon i weer 100 gram iet uhaleft toeslagkaartjes Bijzondere Arbeid, 9e periode. lal die een nieuwe aanvraag voor bijz. or( id hebben ingediend, kunnen hun a I rtje afhalen als volgt, dij "e dorpen en omgeving, uitgezonderd rort Burg en omgeving: Maandag 5 en ;eli dag 6 Aug. a.s. van 9-12 uur v.m. :n Burg en omgeving: Woensdag 7 en ft lerdag 8 Aug a.s., van 9-12 uur. elijl amkaarten werknemers moeten allen len medegebracht. Wanneer stam- 't ontbreekt, wordt u niet geholpen. (Publ. no. 436). I' Vrijdag 9 Juli a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat De Koog badplaats werd. Toen werd n.l. door wijlen den heer J. H. Moojen de eerste Texelse bad- en „schapenmelk-kuurinrichting" geopend. Wanneer wij in de oude jaargangen van onze krant snuffelen, dan vinden wij voor het eerst melding gemaakt van het plan om Texel tot badplaats te verheffen, in ons nummer van 20 Sept. 1888, waar vermeldt wordt, ,,dat door de firma Ko ning en Co. pogingen werden aangewend om achter De Koog op Texel een bad inrichting in het leven te roepen". Op Zaterdag 9 Maart 1889 werd in De Lindeboom 'n ver gadering* gehouden, r~T waar plannen en j tekeningen voor een \i eenvoudig paviljoen ter tafel kwamen, zomede een begro ting van kosten, plm f 1100,Door plaatsing van aan delen van f 25, wilde men trachten dat kapitaal bijeen le krijgen. Weer iets latei- vinden wij vermeld, dat op Maandag 11 Aug. 1890 een com missie werd be noemd om aan de reeds vroeger geopperde plannen uitvoe ring te geven. De naam van de vereni ging zou zijn NOORDZEEBAD - KOOG, TEXEL. Op die bijeenkomst werden 44 aandelen van ieder f 25,geplaatst. Wij len de heer P. C. Koning interesseerde zich bijzonder voor het bedoelde plan, doch de onvoldoende steun, welke er aan werd geschonken, verhinderde de tot standkoming er van. Op het programma van de opening van de Texelse Badinrichting stond als no. 1 vermeld: Welkomstmars door het Texels Fanfarecorps", (welk corps toen reeds onmisbaar bleek). Het refrein hiervan luidde: Ontplooit u, Vaderlandse vlag. En doe Oud-Holland kond': Een nieuwe dag, een schone dag Brak aan voor Texels grond. Thans wordt, alom zij 'I feit vermeld. Aan uwer duinen rand, Een badhuis in gebruik gesteld, Een sieraad voor uw strand Na het gebruik van enige verversin gen ging men in optocht, voorafge gaan door het fanfarecorps, naar het strand, waar een wandeling langs de waterkant gemaakt werd. Verder in het verslag lezen we. dat van een badwagen gebruik werd gemaakt en van ezels en een ponny. De eerst jaren kwam De Koog meer en meer in trek, maar helaas was die bloei van korte duur. Het bezoek aan De Koog ging hard achteruit, de baten namen af en het gevolg was sluiting. Zeer jammer voor den heer Moojen. die zoveel moeite gedaan had om De Koog tot badplaats UITREIKING BONKAARTEN K-L 610. üp de onderstaande dagen worden de hierbovengenoemde distributiebescheiden uitgereikt Te I)en Hoorn op Maandag 5 Aug. a.s. in „Ons Huis": 9-1U uur voor wijk H 1H 37. 10-11 wijk H 38 -98. 11-12 wijk H 99 en hoger. I-2 voor dorp 133. 2-3 dorp 3487. 3-4 dorp 88 en hoger. Te Oudeschild op Dinsdag 6 Aug. a.s. in het Eigen Gebouw: 9-10 uur dorp 1—77. 10-11 dorp 78-129. II-12 dorp 130-186. 1-2 dorp 187-247. 2-3 dorp 248 en hoger. 3-4 wijk S. Te De Koog op Woensdag 7 Aug. a.s. in Café Hillenius: 9-10 uur wijk K 137. 10-11 wijk K 3871. 11-12 wijk K 72 en hoger. 1-2 dorp 161. 2-3 dorp 62 en hoger. Medegebracht moeten worden alle stamkaarten en inlegvellen van het gehele gezin, alsmede de zelfverzorgers- boekjes. (Publ. no. 432.) Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel maken bekend, dat gele genheid wordt gegeven tot kosteloze in enting en her-inenting tegen pokken voor ingezetenen op de navolgende data: Op Maandag 5 Aug. a.s., des middags 12 uur in de o.l. school te Zuid-Eierland. Op Woensdag 7 Aug. a.s des middags 12 uur in de o.l. school te Den Hoorn, des namiddags 1 uur in de dokterswoning le De Cocksdorp en des namiddags 4 uur in de o.l. school te Oudeschild. Op Donderdag 8 Aug. a.s., des middags 12 uur in de o 1. school te Midden-Eier- land en des namiddags 4 uur in de o. 1 school te De Koog. Op Vrijdag 9 Aug. a.s., des namiddags uur in de o.l. school te Oosterend. Op Zaterdag 10 Aug. a.s. des voormid dags 11 uur in de o.l. school te De Waal en des namiddags 3 uur in de o.l. school te Den Burg. Ten einde abuizen bij het opnemen van namen en voornamen te voorkomen, moeten trouwboekjes, waarin de namen van belanghebbenden zijn opgenomen, worden medegebracht. Onder de aandacht wordt gebracht, dat kinderen óór het bereiken van de leef tijd van één jaar ingeënt moeten zijn. De kinderen, welke in April van dit jaar ingeënt zijn en niet voor de con- róle zijn verschenen, worden aangera den, alsnog te verschijnen, teneinde hun iccinatiebewijs in ontvangst te nemen. Burgemeester en Wethouders van Texel, De Burgemeester, REHORST W. N. KELDER, Loco-Secr. VOOR BEROEP BEDANKT. De heer J. H. van Beusekom, candidaat te Utrecht, heeft voor het beroep naar De Cocksdorp bedankt. ZON. MAAN EN HOOGWATER. De zon komt 3 Aug. op om 5,04; onder ,26. Maan: 4 Aug. E.K., 12 Aug. V.M. Hogg water ter rede van Texel: 5 Aug. 27 en 4,58 6 Aug. 5,15 en 5,44. 7 Aug. 17 en 6,45 8 Aug. 7,34 en 8,12. 9 Aug. 47 en 10,18. 10 Aug 9,47 en 10,13. 11 Aug. 10,55 en 10,54. te verheffen Maar in 1907, toen niemand meer aan een badplaats scheen te denken, werd vrij onverwachts door den bouwkundige Te Nuyl voor rekening van den heer J Flens Pzn., de bouw van een badhotel met woning te De Koog aanbesteed. Omdat het plan nogal in de papieren liep, is la ter een meer bescheiden ontwerp opgezet, waarvan de uitvoering werd opgedragen aan de heren timmerlieden J. van Wes- sem en C. Huisman, welke laatste later naar Amerika vertrok. Op 8 Juni 1907 werd het badhotel offi cieel voor gasten opengesteld. Dank zij de doelmatige reclame en medewerking van do grote pers, werd Texel niet al leen in ons eigen land. maar ook ver daar buiten bekend en nog steeds heeft de naam van Texel een goede klank. Dat ons eiland, trots de vernielingen, die de oorlog met zich meebracht, toch al weer zoveel badgasten herbergt, is ze ker aan het doorzettingsvermogen van de Texelaars te danken Hel spreekt vanzelf, dat deze dag niet onopgemerkt voorbij zal gaan, er is een feestcommissie benoemd, die voorlopige plannen heeft opgesteld In het volgend nummer zullen deze plannen uitvoerig worden bekend gemaakt. Wel kunnen we vast verklappen, dat er wedstrijden wor den gehouden voor kleinere kinderen bij het maken van strandfiguren. Behoudens goedkeuring, zal er een demonstratie worden gehouden met roeireddingsboot en 't wipper-reddingstoestel, er komen wed strijden voor grotere kinderen, 'n brand- weei demonstratie en tol slot een groot openluchlbal. Texels Fanfarecorps zal deze dag met muziek opluisteren, terwijl wij ons be reids de medewerking hebben verzekerd van de geluidsinstallatie van den heer A. Th A. de Wilt. Het belooft een ouderwetse dag te zul len worden, zowel voor de badgasten als voor de Kogenaars. Moge de grootste me dewerker, het weer, ons niet in de steek laten op deze dag. NAAI- EN VERSTELCURSUS. OUDESCHILD. Uitgaande van de Stich ting voor Huish. Voorlichting ten Plalte- lande, heeft mej. K. C. Liefhebber ook in Oudeschild een cursus van 6 lessen ge geven, welke cursus werd besloten met een tentoonstellinkje van het gemaakte werk in de school. De bezoeksters hebben daar kunnen zien, hoe men als men de kunst maar verstaat en daarvoor wor den nu juist de cursussen gehouden van overigens waardeloos materiaal, als oude herenhoeden, overschotten van ver sleten vloerkleden enz enz., allerlei nut tige artikelen kan maken. Ook alleraar digst kinderspeelgoed: poppen, honden, konijnen enz. dat volstrekt niet onder doet voor wat men, voor veel geld kan kopen, kan iemand, die zo'n cursus gevolgd heeft zelf maken We kunnen dan ook iedere huisvrouw aanraden, zich met de lerares in verbin- dig te stellen, zodat er nog veel van der gelijke lessen op Texel gegeven kunnen worden, liet is alleszins de moeite waard, en het cursusgeld, van f 0.tot f 2.50. hoeft voor niemand een bezwaar te zijn. COLLECTE RECLASSERING. De collecte voor de Reclassering bracht in de dorpen de navolgende bedragen op Oosterend f47,90. De Cocksdorp f26,13. De Koog f 27,89l/2. Eierland f 53,42. Den Burg f95,541/*. De Waal f 11,37. Den Hoorn f 29,83V«. Oudeschild f 29,98'/2 Totaal f 322,08. Alle ccrllectanten onze hartelijke dank. De belangstelling voor dit concert, Vrij dag 26 Juli gehouden in de N.H. kerk, bleek verheugend groot te zijn; een be wijs hiervoor, dat het initiatief van het Hervormde kerkkoor van Den Hoorn door zeer velen is gewaardeerd. En te recht. want het gebodene was in menig opzicht voortreffelijk. In zijn openingswoord verwelkomt Ds. Wesseldijk. naast de medewerkenden, in het bijzonder Burgemeester en Mevr. Re- horst en hun zoon. Hij zegt sprekende namens het kerkkoor het zeer op prijs te stellen, dat het Hoofd der gemeente op deze belangrijke dag (de dag der ge meenteraadsverkiezing). nog tijd heeft kunnen en willen vrijmaken, om dit kerkconcert bij te wonen Dan ruisen de orgeltonen. Het is de „Fantasie Toccaline over psalm 33,, van Jan Zwarl, meesterlijk vertolkt door mevr. A Graaff-Kamp. Ademloos luis tert men, en menigeen voelt de vreugde en de geloofskracht van deze psalm da len in zijn hart. Het koor zingt, de gang volgend van het Kerkelijk Jaar, een Ad- ventslied, straks twee Kerstliederen en enkele gezangen uit Lijdens- en Paastijd. Hulde! Niet het minst aan den eminen- ten dirigent, den heer J. Visser, die dit resultaat wist le behalen met een koor, dat nog geen jaar bestaat. Mej. E. Dijt geeft vóór en na een cello-solo. Bijzonder fijn klinkt „Arietta" van Lotti. De heer C. B. Termaat declameert enige gedich ten van Jan Engelman en ook het aan grijpende sonnet van Albert Verwey „O Man van Smarte met de doornenkroon". Gevoelvol en toch sober brengt zijn so noor stemgeluid de dichtregels tot leven. De avond verglijdt ongedacht snel. Er is sfeer en diepe en aandachtige stilte Mevr. Graaff speelt, na „Pastorale" van Guilmant en „Adagio uit de 3e Sonate' van Bach, nog „Priere" van Boëllmann. Als een huivering van schoonheid komt het over ons. Voor het laatst zingt nu het koor „Middernacht" van Welmers. Dan jubelt het orgel in machtige accoorden de Fantasie over „Dankt, dankt nu allen God" van Feike Asma, tot besluit. Donderdagavond gaf Rederijkerskamer U.D.I. op verzoek van V.V.V. Texel een opvoering van bovengenoemd blijspel. De zaal was meer dan vol, toen de voorz., de heer A. v.d. Meulen met een kort woord waarin hij zei, dat U.D.I na 7 jaren, weer voor de badgasten optrad, de avond opende Al dadelijk bij het opgaan van het doek, trof ons hel keurig verzorgde to neel (meubilering N.V. .Ph. Vlessing) en sublieme spel van William Drucker (A de Wilt) als verstokt vrijgezel en Elze- beth, zijn huishoudster (mw. v.d. Meulen- Flens). Dr. Dré Vrolijk (Gerard Bakker) en Notaris de Blok (H. Room), gaven zich weer, zoals we dat van hen gewoon zijn Verscheidene malen klonk een luide lach bij de koddige loneeltjes, die zich afspeel den. De minder grote rollen, die van Eva du Floo (mw. Room-Wilkeshuis), Maggie van Tongeren (mej. Gr. Dijt), Stine Drucker-de Groot (mw. N. Bakker-Zuide- Twee, te Los Angelos wonende Ne derlanders. Kees en Leo Molenaar, be klimmen op het ogenblik de 5494 meter hoge Mount St. Elias in Zuid-Oost Alas ka. Deze berg is midden in 't rotsgebergte van Alaska en werd nog maar eenmaal beslegen, n.l in 1897. Met ingang van 1 October zal aan de ambachtsschool te Kampen een leer gang voor sigarenmakers worden inge steld. De eerste in ons land. DE REIS NAAR TERSCHELLING. Aan de tocht naar Terschelling, Dins dag j.l., namen 250 personen deel. Het weer was des morgens van dien aard, dat de directie meende de tocht te moeten laten doorgaan, maar op de terugreis hebben de passagiers nogal met zeeziekte te kampen gehad, omdat er des avonds een halve storm op kwam steken. Voor al hel laatste gedeelte van de reis hadden de passagiers het kwaad te verduren. Maar om half 10 kwam de boot behouden in de haven. In elk geval weten degenen, die mee geweest zijn, nu ook wal of de zee is, en niet enkel van aanschouwen. BEROEP AANGENOMEN. Naar wij vernemen heeft Ds. Th. van der Veer, Doopsgezind predikant alhier, het beroep naar Arnhem aangenomen. wind) en Amalia Versteur (mw. v.d. Vlies- Koopman) die de rol van oude vrijster goed deed uitkomen, de heer Theo Witte als Pim Drucker, de neef van William, konden ons zeer goed voldoen. Noemen we nog Jan de chauffeur (Jn Dekker) en Kees, de tuinman (C. v.d Kooi), die mét hun „vechtpartijtje", ze waren beiden ver liefd op de huishoudster, de lachlust wis ten op te wekken. U.D.I. was weer in topvorm. Eva du Floo, zoals we die gewend zijn. het vro lijke Fransje; mej. Gr. Dijt, die de cock tails klaarmaakte, alsof ze nooit anders doet. Pim's vrouw, die op een handige manier de rijke oom wist in te palmen. Reeds eerder gaven we de inhoud van het stuk weer, waarom we dit, temeer omdat het 8 Aug. weer wordt opgevoerd, nu achterwege blijven. Aan het slot van de opvoering sprak de heer W. H. Lap, voorz. van V.V.V, Texel, woorden van dank en bood de dames bloemen aan. De heer v.d. Meulen bracht een woord van dank aan den secretaris van V.V.V. Texel voor de moeite, bij de kaartverkoop en de voorbereiding van de avond. Het bal, dat volgde onder leiding van den heer De Will, was, zoals we dat op de avonden van U.D.I gewend zijn, zeer gezellig. We willen hieraan nog een woord van opwekking toevoegen, vooral ook 8 Aug. de avond vrij te maken, om dit blijspel te gaan zien. Men kan genieten van goed spel en de inhoud van het stuk leent zich bijzonder tot een gezonde lach. Badgas ten: zó n avond naar U.D I in Schouw burgzaal De Oranjeboom is even gezond voor u als een dagje aan het strand! Bij Koninklijk Besluit van 27 Juli 1946. No. 7 in onze plaatsgenoot, de heer W. N. Kelder, met ingang van 16 Augustus benoemd lot Burgemees ter van Monnikendam en Burgemeester Secretaris van Katwoude. De heer Kelder werd op 25 Maart 1895 te Andijk geboren, alwaar hij om streeks Oct. 1910 als volontair ter secre tarie in dienst trad. Door den gemeente secretaris van Andijk, den heer C. Klomp, werd hij opgeleid voor het diploma Ge meentebelangen, welk diploma op 21 Ju- 1916, tijdens het verblijf «in militaire dienst, werd behaald. Met ingang van 1 Maart 1918 werd de heer Kelder be noemd tot adjunct-commies, chef van de afd. Bevolking en Militaire Zaken, als mede ambtenaar van de Burgerlijken Stand der gemeente Sneek. Sinds 1 Febr. 1922 is hij eerste ambte naar ter secretarie en ambtenaar van de Burgerlijken Stand alhier. Tot 10 Juh 1946 werden door hem op Texel 748 hu welijken voltrokken, 3618 geboorte-aan giften en 3618 overlijdensaangiften aan genomen en 41 vonnissen tot echtschei ding ingeschreven. Sinds Febr. 1924 is hij secr-penningmeester der Texelse Al gemene Wijkverpleging Tal van jaren was hij commissaris van de Vereniging tct Uitkering bij Overlij den „Vooruitgang is ons Doel", ongeveer 15 jaar Kerkvoogd der Ned. Herv. Ge meente le Den Burg en lid van het kies college dier kerkelijke gemeente. Ook in de ondergrondse heeft de heer Kelder zich niet onbetuigd gelaten; se dert einde Mei 1940 tot 5 Mei 1945 was hij leider daarvan en van 5 Mei tot be gin Aug. Commandant der Nederlandse Binnenl. Strijdkrachten in het onder district Texel; daarna tot 15 Sept. 1945 Commandant van de Gezagstroepen. Na op 9 Mei 1945 de NSB-burgemeester Rijk de Vries te hebben ontslagen, was hij waarnemend burgemeester tot 5 Juni d. a.v., daarna tot 28 Nov. 1945 loco-burge meester van Texel. Met den heer Kelder gaat niet slechts een „ambtenaar" heen, maar een per soonlijkheid. die een ledige plaats in on ze gemeenschap zal achterlaten. Of het een hoo'g- of laaggeplaatste was. de heer Kelder stond iedereen met dezelfde voor komendheid te woord. Ook aan de ver breiding van het Esperanto op Texel had hij een werkzaam aandeel. Als wij ons niet vergissen, dan is het aan de bescheidenheid van den heer Kel der toe te schrijven, dat hij niet eerder het hoge ambt van burgemeester be kleedde. Wij weten zeker, namens heel de Texelse burgerij te spreken, wanneer we den heer Kelder van harte geluk wen sen met deze hoge onderscheiding en wen sen hem Gods zegen in zijn verantwoor delijke functie toe. Voor Texel is dit heengaan een verlies, maar de gemeente, die hem als burgemeester mag begroeten, kunnen wij enkel gelukwensen, omdat wij weten, dat de heer Kelder zich waar lijk een burgerVADER tonen zal. ER ZIT MUZIEK IN! Zoals ge in ons vorig blad kon lezen, bestaat het plan, om bij het 55-jarig be staan van Texels Fanfarecorps, het corps een muziektent aan te bieden, waarvan ook andere corpsen en verenigingen ge bruik kunnen maken. Welnu, om dit plan te doen slagen, zal men de volgende week met de lijsten rondgaan om uw giften in ontvangst te nemen Naar hetgeen reeds over de muziektent geschreven is, lijkt het ons overbodig, hier verder op door te gaan. Wij weten, dat de Texelaar altijd gereed staat, om daadwerkelijk te hel pen waar dat nodig is en dus zijn we er bij voorbaat al van overtuigd, dat 't dik- ïn orde komt, Het fanfare z a 1 zijn mu ziektent krijgen, van HEEL TEXELS' BURGERIJ! SPIJKERS MET KOPPEN. In deze film, die van Zaterdag af in Texels Bioscooptheater draait, ziet ge George Formby's nieuwste avonturen als politieagent, als bendelid, als motor acrobaat en op het toneel! Gezocht dooi de politie, .vervolgd door de bendeleden, komt hij in tal van benarde situaties, maar George weet zich er uit te redden en zingt bovendien nog vier nieuwe lied jes, waarbij hij zichzelf begeleidt op zijn geliefde ukelele. Een film, vol spanning en plezier, die u tranen zal doen lachen LIJK AANGESPOELD. Woensdagmorgen om 10 uur is bij paai 19 het in verre staat van ontbinding ver kerende lijk van een vrouwspersoon van plm. 50 jaar aangespoeld. Het lijk, waar op zich nog enkele kledingstukken bevon den, is op de alg. begraafplaats alhier ter aarde besteld.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1