Distrilnitienieuws Laatste vergadering der Noodgemeenteraad Afscheid Ds. Wesseldijk Val T.E.S.O. ervoerde 'e Rode K Irijtl ruis >veds Vacantievreugd Dc Koog vijttig jaar badplaats WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1946. 59e JAARGANG. No. 5638. TEXELSCHE COURANT UITREIKING BONKAARTEN K-L 610. Op de onderstaande dagen worden de hierbovengenoemde distributiebescheiden oilgereikt. Te Deu Burg op Donderdag 15 Augus- a.s. in het Fanfaregebouw: -10 uur Kogerweg, Julianastr. 10-11 Spgerstr. 11-12 Weverstr. 1-66. 1,30-2,30 IVeverstr. 67 en hoger, Wilhelminalaan 2.30-3,30 Wilhelminalaan 27 en ho- Nieuwstr. 3,30-4,30 Molenstraat. Te Den Burg op Vrijdag 16 Augustus: 9-10 uur Schildereinde 162. 10-11 ihilderemde 63 en hoger. 11-12 wijk B —77. 1,30-2,30 wijk B 78148. 2 30-3 30 njk B 149—189. 3,30-4,30 wijk B 190 'en loger en voor hen, die verzuimden. Medegebracht moeten worden alle tamkaarten en inlegvellen van het ;ehele gezin, alsmede de zelfverzorgers- 0 »ekies- (Publ. 'no. 435). INLEVEREN FRUITBONNEN. Het publiek dient de bonnen 476 en 976 lgemeen voor 18 Aug. 1946 aan hun (entuele groente- of fruithandelaren af geven Deze dienen de bonnen op op- lakvellen te sturen naar hun desbe- [effend rayon, dus niet naar het distri- lutiekantoor. De slagers dienen van heden af hun ntvangen coupures B 018 weer bij de ge- rone vleesbonnen in te leveren, dus niet ïeer naar de P.T.C. Deze coupures be- oren, evenals voorheen, in zakjes inge- lend te worden. BIJZONDERE ARBEID. Zij, die een aanvraag hebben ingediend oor toeslag 9e periode en hun kaartjes og niet hebben afgehaald, kunnen dit lsnog doen op 15 en 16 Aug. a s van —12 uur v m. Stamkaarten werknemers loeten worden medegebracht. (Publ. no. 439.) VERLENGING GELDIGHEIDSDUUR van periode voor vaste brandstoffen. De bonnen gemerkt met „le periode" m. .,6e periode", voorkomende op de aan iet-particuliere huisbrandverbruikers itgereikte bonkaarten WA 606 en WB 56. blijven tot nader aankondiging gel ig DE BOND VAN PLATTELANDS VROUWEN OP TEXEL. ^Ter gelegenheid van de grote Land- t luwtentoonstelling te Schagen, zal op njdag 20 Sept a.s. de -afd. Texel van de ond van Plattelandsvrouwen een excur- e naar deze tentoonstelling maken, aar de Bond van Plattelandsvrouwen et een eigen stand uit komt, die een zo icd mogelijk beeld geeft van de werk- lamheden der Boncl en waar tevens een ntoonstelling van bloemen, fruit en ibak gehouden zal worden, waaraan ïe- g rè afdeling kan deelnemen. Rubriek 1 bloemen (de bedoeling is op maakte manden en bouquetten met las). Rubriek 2 fruit (gevulde manden te i schalen) en rubriek 3 gebak, gegar- erde taart, cake of tulband, (geen klei- gebakjes of koekjes). Sr wordt thèe met gebak geserveerd, Uï evrouw Oud-Stofberg zal een korte le- ■ig houden over „De Plattelandsvrouw Zuid-Afrika", kortom, het word.t een 18 weldigedag voor onze dames. Zij, die n deze excursie willen deelnemen, ver ijzen we naar de adv in dit nummer. Bij Voorbaat, veel genoegen, dames mogen we een klein verslagje van tegemoet zien? In de week van 19 Augustus ver- erde TESO tussen Texel en Den Helder 724 passagiers, 2670 rijwielen en 342 's. 735 De hoofdprijzen bestaan uit: één reis per Skymaster naar Indië heen en terug plus verblijf aldaar en verscheidene 10-daagse reizen naar het buitenland (of het be drag dat hiervoor is uitgetrokken). Voorts nog talloze andere, attrac tieve prijzen! Nu, wat zegt ge daarvan, lezer? -ijkt u dat niet ideaal, Wet zo'n Skymaster de lucht in? t Is gewoonweg kolossaal! Enkel daarom zou je zo reeds \an de wedstrijd mede doen. t Is de vraag maar: kunt ge raden! ft'ant daar wringt alleen de schoen. iar de hoofdzaak, waarde lezer, Is toch, dat het Rode Kruis, Leden wint door deze actie, KINSTENS EEN IN IEDER HUIS. Toen de honger ons haast lam sloeg, Schonk het Rode Kruis ons brood Laat daarvoor uw dank THANS blijken Texel, toont u nogmaals GROOT! HUIB DE RIJMELAAR. RODE-KRUIS-COLLECTE. Saterdag 17 Augustus a.s. zal over gehele land een grote Rode Kruiscol- le,plaats hebben. In plaats van speld- zult u voor een kwartje deze keer een 'den (choc.) terug krijgen. Tevens kun- alle leden meeraden in de grote jsvraag (zie aanplak- en strooibiljet- Zij, die nog geen lid zijn kunnen meedoen door zich tegelijkertijd als op te geven (min. f 1,per jaar), lelpt allen mee deze collecte tot een ïos te maken. a ieder huis één lid van het Rode üis!!! TEXELSE MARKT. ten Burg, 12 Augustus 1946. Aange- •rd: 220 lammeren f 20-32 80 schapen >■75. 4 koeien f375450. 300 j. hanen -2. 2 koeien, 1 varken, 11 n. 'kalveren >cring). Onder voorzitterschap van burgemeester Rehorst, kwam Zaterdag 10 Aug., des n.m. half 3, onze noodgemeenteraad voor de laatste maal bijeen. Deze vergadering kenmerkte zich door de aanwezigheid van twee burgemeesters, n 1. burgemees ter Rehorst en de pas benoemde burge meester van Monnikendam, den heer W N. Kelder, die de plaats van gem.-secr. Jonker innam, daar deze door ziekte af wezig was. Ook de heren Hermes, Me- chielsen en A. Backer ontbraken op het appèl. In zijn openingswoord heet de burge meester de aanwezigen hartelijk welkom en spreekt de wens uit, dat de heer Jon ker weer spoedig geheel hersteld mag zijn. Den heer Kelder feliciteert hij met diens benoeming tot burgemeester van Monnikendam. Dc notulen van de vorige vergadering worden onder dankzegging gearresteerd Ingekomen stukken. Van den minister van economische za ken is bericht ingekomen, waarbij het raadsbesluit van 15 Juni 1946, betreffen de de winkelsluiting, wordt goedgekeurd Van de Kroon is goedkeuring op de nieu we heffing van keurlonen ontvangen. Verder deelt de voorz. mede, dat Ged. Staten geen bezwaar hebben tegen de wijziging der politieverordening. Van den heer A. Broekman is bericht binnengekomen, dat hij zijn benoeming aanneemt, terwijl hij het college van B. en W. en de raadsleden dankt voor het in hem gestelde vertrouwen. Voorts is nog een schrijven van Ged. Staten binnengekomen, waarin wordt me degedeeld. dat de presentiegelden van de raadsleden op f 4,worden gebracht, dus niet f 5,zoals de raad had voor gesteld. Als verblijdend bericht kan de voorz. mededelen, dat B en W een toewijzing voor 'een luxe- en een vrachtauto hebbén ontvangen. De burgemeester is hiermee zeer in zijn schik, omdat het huren van auto's in deze tijd zeer duur is Wel had den B en W gaarne 'n echte 'vuilnisauto gehad, maar mogelijk is deze door om bouw later zo te maken. Er wordt ge ïnformeerd, of men de auto meteen van een stuurinrichting kan voorzien, welke door den chauffeur naast de auto lopen de, bediend kan worden. Aangaande het vliegveld deelt voorz. mede, dat hij verschillende vergaderin gen heeft meegemaakt en dat het Rijk zich op het standpunt stelt, er uitsluitend een burger vliegveld van te maken. Het Rijk maakt het geheel in orde, waarna la ter een N.V. kan worden gesticht met als exploitanten het Rijk, de Provincie en de Gemeente. De voorz. spreekt de wens uit, dat Texel volgend jaar een luchtverbinding zal hebben, al dient hier nog wel een vraagteken achter geplaatst te wordeïi. In de vorige raadsvergadering is voor gesteld om in plaats van 6. 4 noodwo ningen in Eierland te bouwen en deze twee in Den Burg of Oudeschild te zet ten. B en W zijn voornemens deze twee woningen in Oudeschild te laten bouwen benevens nog 2 woningen, omdat er in plaats van 20 22 woningen gebouwd mo gen worden. Ook deze komen in Oude schild en zullen zo spoedig mogelijk wor den aanbesteed. Naar aanleiding van vragen in de vori ge vergadering betreffende de benoeming van den technisch commissaris van de T. E.M., ïr. Gebhard, deelt de voorz. mede, kennis te hebben gemaakt met den heer Gebhard, welke kennismaking een be vredigende indruk heeft achtergelaten. In een volgende vergadering zal een afge vaardigde naar de aandeelhoudersverga dering van de TEM worden benoemd. De heer Beumkes zegt, ook gunstige in lichtingen over den heer Gebhard te hebben ontvangen, welke mededeling den voorz. prettig aandoet. Onderzoek geloofsbrieven. De heren Leber. Westdorp en Vlaming morden verzocht de geloofsbrieven van de gekozen leden van de raad te onder zoeken, waartoe de voorz. de vergadering een ogenlik 'schorst. Voorz. deelt mede, dat van de 13 geloofsbrieven er 11 zijn binnengekomen, doch dat de termijn van indiening nog niet is ^verstreken. In verband met de onderwijzersbenoemin gen is echter spoed achter deze vergade ring gezet. Na heropening van de verga dering deelt de commissie van onderzoek, bij monde van den heer Leber mede. dat, behoudens een kleine informaliteit, de ge loofsbrieven in orde zijn bevonden. Benoeming onderwijskrachten. Hierna volgt een reeks benoemingen van onderwijzers en onderwijzeressen aan de diverse o.l. scholen op het eiland. B en W prijzen zich gelukkig, dat in bij na alle vacatures kan worden voorzien. Aan den heer S. Zuidema, hoofd der school te De Koog, wordt in verband met diens vertrek naar Musselkanaal-Onst- wedde, eervol ontslag verleend. In zijn plaats- wordt met algemene stemmen be noemd de heer C. Akkerman te Schoorl. Verder worden met alg. stemmen be noemd: tot hoofdonderwijzer te De Waal de heer H. Kuys te Bakkum; tot onder wijzeres te Den Burg (vacature Schoüw- stra) mej. S. C. Hazewinkel te Wijster; tot onderwijzeres te Den Hoorn mej, C. ten Iiaef te Bloemendaal; tot onderwijzer te Oosterend de heer A. Flokstra te Rhe- nen en tot onderwijzeres te Oudeschild mej. K. A. Rietsema te Oldehove. Mej. H. C. Bakker, onderwijzeres te Oude schild, wordt op haar verzoek overge plaatst naar De Cocksdorp. Gemeentelijke Kraaminrichting. Na deze inspannende stemming leidt de voorz. de raadsleden de Tex. Kraamin richting binnen en deelt hierover een en ander mede. Het bleek onmogelijk het Noodziekenhuis in stand te houden, waar om dit per 1 Jul\ werd opgeheven. In verband met de huisvesting en allerlei moeilijkheden betreffende goede kraam hulp, is besloten althans voorlopig de kraaminrichting te behouden, waartoe het achterste gedeelte van het tehuis voor Ouden van Dagen is ingericht. Voorzitter gelooft, dat de kraaminrichting in een behoefte voorziet. Uit expl.oogpunt is ge bleken, dat de K.I. zichzelf niet kan be druipen, waarom de gemeente zich het offer van f 840,meent te mbeten ge troosten. Of mettertijd een particuliere kraaminrichting zal kunnen bestaan, zal de practijk moeten leren. Aan het hoofd van de kraaminrichting staan de zusters Gielis en Broekman, die, extern, een salaris van resp. f 1900.en f. 1800.genieten. De heer Bruin vraagt, of dit alles zonder storing van de ouden van dagen kan gebeuren en of er vol gende ouden van dagen in het tehuis kunnen worden opgenomen. Hierop antwoordt de voorz., dat uit sluitend zij in het tehuis worden opgeno men, die er normaliter voor in aanmer king komen. Het is niet zoals in huize Westerlicht te Alkmaar, dat men er ka mers kan huren. In de eerste plaats die nen de armen er in te worden opgeno men. Als laatste punt op de agenda staat de Wijziging Gemeentebegroting 1944-1945. Gewone dienst 1945: Verhoging ontvangsten f 48.588.36. Ver hoging uitgaven f51,763,76. Verlaging uitgaven f 3.175.40. Kapitaaldienst: Inkomsten en uitgaven beiden f 32,70. Gewone dienst 1945: Verhoging inkomsten f66.175.76 Ver hoging uitgaven f 93.497.63. Verlaging uitgaven f 27 321.87. Kapitaaldienst: Verhoging inkomsten f31315.58. Ver laging inkomsten f51.800,Veihoging uitgaven f31,331.43. Verlaging uitgaven f51,815.85. Hierna gaat de raad in geheime zitting bijeen en wordt de openbare vergadering na plm. drie kwartier heropeqd. Burgemeester Rehorst begint met eni ge woorden te wijden aan deze laatste vergadering van de noodgemeenteraad. Het eerst richt spr. zich tot de nestor der raadsleden, den heer H. Leber, die sinds 1927 zitting in de raad dezer gemeente heeft, en zegt hem dank voor de diensten, welke hij als raadslid de gemeente heeft bewezen. Ook de andere raadsleden, die niet meer 'zullen verschijnen worden dank gebracht voor de door hun verrich te werkzaamheden. De heren Bruin, Hermes, Hin en De Waard worden geluk gewenst met hun herbenoeming als raadslid, Van den heer Westdorp kwam later bericht van aan neming van zijn benoeming in. De voorz. zeide, dat de samenwerking altijd prettig was geweest en dat de raad in een moeilijke tijd, waarin wei nig middelen voorhanden waren, moest regeren. Het stemt B en W. dankbaar, dat de raad het aangedurfd heeft met verhoging van belasting te komen, want wanneer er geregeerd moet worden dan is daar geld voor nodig. Voorz. vindt het een zegen, dat Texel dit jaar niet nood lijdend is geworden, omdat 'n noodlijden de gemeente niet aan haar hoge roe ping kan voldoen. Ook memoreerde spr. de Veterinair Hygiënische Dienst, welke onder de noodgemeenteraad lot stand ge komen is. Bijzonder wordt wethouder Dros dank gebracht voor hetgeen hij als wethouder heeft gedaan. Voorz. zegt, dat hij zijn taak altijd zakelijk en keurig heeft opge vat. RONDVRAAG. De heer Westdorp vraagt of er al voorbereidingen zijn getroffen ten aan zien van het werk der commissie, aan gaande de wet op het consumentencrediet. Hierop antwoordt de voorz., dat een districtscommissie is samengesteld uit personen, die geacht worden grote erva ring te hebben Deze commissie bestaat uit de volgende personen: Burgemeester Rehorst, voorz Mevr. Vrijdag-Keijser en de heren A. Broekman, W. Wassenaar, P. Smit, Th. Graaf en C. v.d. Kooi De heer Beumkes vestigt de aandacht op een.paar kuilen in de weg bij de Hoornder kaasfabriek, vraagt of er een pomp bij de duinen kan komen, omdat met het waterscheppen de boel bevuild wordt en of een closetaansluiting direct op het riool mag üitkomen. Verder zegt hij dank voor de opruiming van de rom mel te Den Hoorn. Voorz. zegt toe een en ander onder de ogen le zullen zien. Pe heer Vlaming vraagt of, nu er een nieuwe auto komt, de rommel te Ooster end opgeruimd wordt. Ook dit komt in orde, aldus de voorz. De heer Leber klaagt er over, dat er te Den Burg over het algemeen- te hard wordt gereden met auto's, vnl. door mili tairen De voorz. zal er bij de politie nog eens op aandringen, hierop te letten. De heer Dros dankt den burgemeester voor de waarderende woorden, welke de ze tot hem heeft gesproken en zegt, dat de waardering wederzijds is. De heer Hin sluit zich aan bij hetgeen de voorzitter reeds heeft gezegd en zegt de raadsleden veel dank verschuldigd te zijn. Ze hadden allemaal hun plannen en ideeën maar het viel vaak lang niet mee. Het vriendelijke Hoornder kerkje was Zondagmiddag geheel gevuld, toen Ds. Wesseldijk voor de laatste maal de kan sel beklom om zijn afscheidspredikatie te houden. Als tekst had de scheidende leraar ge kozen Hebr. 11:8,het laatste gedeelte: „En hij vertrok, zonder te weten waar hij komen zou". Deze dienst, aldus Ds. Wes seldijk, staat in het teken van het af scheid nemen, het is een staag verreizen en vertrekken. Kinderlijke dromen bre ken stuk op de harde werkelijkheid, ou ders moeten hun kinderen, laten gaan, alles gaat voorbij- en eenmaal komt het grote afscheid voor allen, de dood. Ook de dichter van Ps. 90 weet daar iets van, doch hij blijft daar niet bij stil staan, want daar boven uit klinkt het geluid uit diezelfde Psalm: „Here, gij zijt ons een toevlucht geweest". Jesaja zegt het al dus: „Het gras verdort, de bloem valt af, maar.het Woord van God blijft in der eeuwigheid". God heeft in ieder afscheid iets te zeg gen, ook deze middag. Abraham ver trekt en het is een moeilijk afscheid, hij wordt geroepen zijn land voor goed te verlaten, zelfs zijn maagdschap en zijn vaders huis moet hij verlaten. Weerloos en eenzaam moet hij het vreemde land in gaan, er is veel wat hem vasthoudt, maar hij gaat. Wij kunnen makkelijk zeggen, dat dat vanzelfsprekend is, doch wie doet het? Abraham doet het. Waarom? Door het geloof, in gehoorzaamheid, om dat God in zijn leven gesproken heeft. Abraham hoort de stem: „Ga!" en hij gaat. Hij ziet, dat dit de enigste weg is. omdat het Gods weg is. Wij men sen willen ons altijd zeker stellen, wij willen alles weten en ons daarmede Gode gelijk maken. Onze nood is, dat wij God willen onttronen en wij beseffen niet, cat het tenslotte onze ondergang bete kent. Geloven is: vertrekken, zonder te weten waar of het henen gaat. In hel leven en sterven en in de opstanding van Jezus Christus zien wij God, die redt en verlost van ondergang en dood. Ook de predikant moet zijn eigen weg en eigen systeem loslaten, tot er niets meer staat tussen God en hem, in de ze kerheid, dat door alles heen hel Konink lijk wacht. Na deze predikatie richtte Ds. Wessel dijk zich tot de kerkeraad en kerkvoog den met wien hij 8 jaar in grote eensge zindheid heeft mogen doorbrengen. Spr. wenste beiden voor de toekomst Gods rijke zegen toe. De organist, de heer Dros, die de nieuwe bundel had ingevoerd, werd persoonlijk dank gebracht, waarbij de orgeltrapper ook niet werd vergeten. Verder werd dank gebracRt aan den kos ter en de kosteres, de leden der Jeugd verenigingen. het Kerkkoor, het bestuur en personeel van de Zondagsschool, als mede het bestuur van de vereniging voor Ontspanning en Ontwikkeling. Zich tot burgemeester Rehorst richtend, zeide spr. dankbaar te zijn, dat het hoofd der ge meente zulke intense belangstelling heeft voor alles wat op kerkelijk terrein ge beurd en beval de kerk van Den Hoorn, vooral ook wat de restauratie betreft, den burgemeester aan en wenste hem met echtgenote en kinderen Gods zegen toe. Dan wees Ds. Wesseldijk op het broe derlijk samengaan met de Doopsgezinde gemeente te Den Hoorn, waarbij nooit 'n wanklank werd gehoord. Verder drukte de scheidende leraar zijn spijt uit, te moeten scheiden van de predikanten met hun vrouwen op Texel. We hebben vacantie. Maar wat een verdriet, Het waait en het regent, Maar zon zie je niet. Het strand is te koud, En dennen te nat, Je gromt als een hond En je rilt als een kat. Nu zitten we lusteloos In ons pension, Als Hollandse Nieuwe Gepakt in een ton. Een radio schettert, Een baby, die gilt. Met vrees'lijk geluid Of een kat wordt gevild. De kind'ren, die zitten Elkander in 't haar, Papa trekt verwoed Aan zijn laatste sigaar. Een badgast, die druipend Ons eiland betreedt, Vraagt of een agent Zijn pension soms ook weet. Dit noemt men vacantie En dan, tot besluit, Telt vader daarvoor nog Zijn spaarduitjes uit. HUIB DE RIJMELAAR. Na den consulent van Den Hoorn, Ds. van Reijendam, van Den Burg te hebben toegesproken, richtte spr. zich voor het laatst tot zijn gemeente en dankte haar voor alles wat zij voor hem en zijn vrouw gedaan heeft, vooral in de jaren, toen hij weg was. Hierna werd het dankgebed uitgespro ken. Namens de ring dankte Ds. van Reijen- dam dominee Wesseldijk hartelijk voor alles wat hij voor de ring heeft gedaan en namens de gemeente Den Burg voor wat Ds. als consulent gedaan heeft. Ouderling S. Lap richtte namens de gemeente Den Hoorn het woord tot Ds. Wesseldijk en memoreerde enig lief en leed uit de jaren, welke Ds. W. te Den Hoorn heeft doorgebracht. Hierop ver zocht hij de aanwezigen haar scheidenden leraar staande toe te zingen Gez. 121. Hierna sprak burgemeester Rehorst op kernachtige wijze over hetgeen dominee Wesseldijk achterlaat en zal vinden, de zelfde mensen. Spr. noemde Ds. W. een warmvoelend en gelovig predikant en wenste hem Gods zegen in zijn nieuwe woonplaats toe. Nadat Ds. Wesseldijk de verschillende sprekers had beantwoord, werd deze plechtigheid besloten met het zingen van Gez. 293, waarna men gelegenheid kreeg om met een handdruk afscheid van Ds. en Mevrouw Wesseldijk te nemen. ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van De Koog als badplaats op Vrijdag 16 Augustus a.s. De Feestcommissie deelt mede, dat de feeslelijkheden, welke op 9 Aug. moesten worden afgelast, thans definitief door gang zullen vinden op Vrijdag 16 Aug. a.s. Het programma, dat voor 9 Augustus was opgesteld, zal onveranderd worden gehandhaafd, behoudens eventueel de oefening met de reddingboot. Hiervoor is n.l. opnieuw goedkeuring nodig van de betreffende autoriteiten, welke tot op heden nog niet is verkregen. Om 9 uur dienen alle kinderen, die zich voor de wedstrijd in het maken van zandfiguren opgegeven hebben, zich op te stellen op het speelterrein naast de Kaapweg. Met een kort woord zal de voorzitter van het feestcomité dan de dag openen. Na de opening vertrekt de groep kinderen met Texels Fanfare voorop naar het afgezette terrein op het strand. Van 9,30 tot 11 uur wedstrijd in 't ma ken van zandfiguren. Een commissie van beoordeling is bereids gevormd. Na de wedstrijd prijsuitdeling. Om 11 oefening met de reddingboot. Het fanfarecorps zal de gehele morgen op het strand het feest opluisteren. Den heer Dros dankt hij voor de prettige samenwerking als wethouder. De heer Leber dankt den burgemeester voor de woorden tot hem en de andere raadsleden gericht. Deze noodgemeente raad rekent spr. tot de aangenaamste tijd van zijn loopbaan als raadslid. Hij hoopt, dat in de toekomst ook de samen werking van die aard zal zijn èn dat partijbelang 'niet op de voorgrond treedt bij het gemeentebelang. Verder hoopt spr., dat er in de toekomst geen persoon lijkheden in de raad voor zullen komen, want dan zal er voedsel worden gegeven aan extremisme, zowel links als rechts Wanneer niemand meer iets te vragen heeft, sluit de voorz. deze laatste vergade ring van de noodgemeenteraad met een woord van dank. Des middags om *2,30 uur zullen volks spelen gehouden worden voor kinderen van 14 tot 80 jaar. Op het programma staat tonruiteren, mastklimmen, touw trekken, etc., terwijl speciaal voor dames een wedstrijd in zaklopen zal worden ge houden. Des avonds om 8 uur zal een optocht door het dorp worden gehouden, waaraan wederom Texels fanfare haar medewer king zal verlenen. Na afloop hiervan een demonstratie van de Texelse brandweer bij de Brink. Van 8,30 uur tot 2 uur 's nachts volgt dan als slot een gevarieerd bal, waarvoor de feestcommissie de beschikking heeft gekregen over een ruime danstent. De Rhytmische Eilanders van Texel zullen de dansmuziek verzorgen. Verder zal er a.s, Zaterdag. Zondag en Maandag éveneens gelegenheid zijn om een dansje te maken. Aanmelding en deelname. Voor de wedstrijd in het maken van zandfiguren, inschrijving voor alle kinde ren tot 14 jaar van badgasten en kinderen van wijk K a.s. Donderdag in de VW- kiosk te De Koog Voor de volksspelen des middags voor kinderen en ouderen, die hun inleggeld nog niet teruggehaald hebben, blijven als deelnemer ingeschre ven. Voor het bal op Vrijdag zullen a.s. Don derdag kaartjes verkocht worden tegen betaling van f 1,20 (inclusief belasting), uitsluitend hotel- en pensionhouders en -verhuurders van gemeubileerde hui zen voor hun gasten, pochten er na Don derdagmiddag 4,30 uur nog kaarten over zijn, dan worden deze aan andere dans liefhebbers verkocht. Voor het bal op Zaterdag, Zondag en Maandag zijn daags te voren kaarten ver krijgbaar op de bekende uren aan de V. V.V.-bureaux te Den Burg en De Koog. Alle ingezetenen worden vriendelijk verzocht de vlaggen uit te steken. Met aller medewerking en die van het weer natuurlijk niet te vergeten, hopen wij er een genoegelijke dag van te maken.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1