Nieuwe nonnen 'inkeJslnilint> Hel Dur/.iekleesl van d<* I exelse Fanfarecorpsen ^pfort op fexel S.V. TEXEL. Siem du Porto beeëdigd tot offi cier-vlieger Scliapeiiloktlag te leve! Gel ïeinien van t Hoe kan de oogst op 1 exei veilig gesteld worden Waterland Kastanjeboom ZATERDAG 17 AUGUSTUS 194fi. TEXELSC 59e JAARGANG. No. 5639. COURANT k 194 boter enz. 195 boter enz. J 505 suiker 196 Algem. 197 Algem. 198 Algem. 499 Algem. 500 Algem. 501 Algem. 502 Algem. 94 Reserve C 94 >Reserve 95 Reserve 005 suiker 996 Algem. 997 Algem. 998 Algem. 999 Algem. OOI Algem. D 94 Res. E 94 Res. y* voor de 2de helft van de 9de periode 1946 (18 t.m. 31 Aug. 1946). Bonkaarten KA, KB, KC, GOK 186 t.m. 490 brood 800 gr. broöd 191 brood 400 gr. brood 125 gr. boter 375 gr margarine of 300 gr. vet 500 gr. suiker 100 gr. bloem 200 gr. kaas 250 gr. jam, ^troop enz. 50 gram cacho 50 gr. thee 100 gr. koffi? 250 gr. zachte zeep 1600 gr. brood 800 gr brood 100 gr. kaas Bonkaarten LA, LB, LC 608 113 vlees 100 gr. vlees 114 vlees 400 gr. vlees A 76 melk 2 liter melk B 76, t 76 ffcelk 372 liter melk Bonkaarten KD, KE GOK 986, 987 brood 800 gr. brood 994 boter 'enz. 250 gr. boter 995 boter enz. 125 gr margarine of 100 gr vet 500 gr. suiker 100 gr. bloem w 100 gr. kaas 3 998 Algem 250 gr. jam, stroop*enz. nnn 41rtom 50 gr. cacao 250 gr. zachte zeep 800 gr brood 500 gr rijst, kindermeel, of kinderbiscuits Bonkaarten LD, LE 608 913, £H4 vlees 100 gr. vlees *- D 76, E 76 roelk 6 liter melk Tahakskaarteiv enz. T 43 2 rantsoenen tabaksart. en 2 rantsoenen sigaren van minder dan 18 ct. per stuk of een pakje ,,Pax" kerftabak van 40 gram. V 43, V 44 100 gr. choc en-of suikerw. X 43 2 rants, tabaksartikelen X 44 100 gr. choc, en-of suikerwerken Margarine of vet naar keuze. Margarine en vet zal men in den ver- völge naar keuze kunnen 'kopen. De bon- len 495 boter geven derhalve recht op 375 gram margarine of 100 gram vet, de bonnen 995 boter op 125 gram margarine of 100 gram vet. Desgewenst kan men op een bon voor 375 gr., margarine of 300 lil gram vet zowel margarine als vet kopen en wel in de volgende hoeveelheden- 250 gram margarine en 100 gram vet óf 125 gram margarine en 200 gram vet. De bonnen voor aardappelen zullen af 2 zonderlijk worden aangewezen. De bonnen voor melk zijn geldig t.m uj Zaterdag 24 Aug. a.s. Voor de week van in 25 t.m. 31 Aug. zullen voor tabak, melk do en aardappelen nog bonnen worden aan gewezen.Deze week is wederom 100 gr. vlees extra beschikbaar, zodat men in to ll taal 500 gram per 14 dagen ontvangt. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 16 Aug. worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen' voor vlees en melk, waarop eerst met ingang van Maandag 19 Aug. mag worden gekocht. Inlevering bonneri winkeliers Versnaperingen V 41, V 42. X 42. Suiker- jam 482, 982 suiker-485 985 (op een ont- eangstbewijs). Bloem 483, 983. Rijst E 89 res. Boter 471 bofer-971 boter. Margarine vet 472 boter-972 boter-481 boter. Kaas 184-984-B90 reserve. Melk A-E 74. Vlees- waren405-905-406 vlees 906 vl<^s. Tabak T41.T42 X41. Eieren C90 resei ve-rant- soenbonnen. Brood 463-467-963-964-468- C89-D89reserve-B89 reserve-en nieuwe bonnen Inlevering vleesbonnen door slagers 105-905-406 vlees, 906 vlees, 407vlees(ment and vegetables) Deze bonnen dienen met een afzonderlijk ontvangstbewijs MD 242-04 te worden ingeleverd op een veel voud van 100 rantsoenen. Eventuele res- lantbonnen moeten worden doorgegeven aan de P.T.C. Deze bonnen (407 vlees) kunnen niet door detaillisten in vleeswaren worden ingeleverd. I Aandraag van klompcnbonnen Vanaf Maandag 19 Aug. a.s. tot en met Vrijdag 23 Aug a.s. van 9-12 uur wordt er opnieuw gelegenheid gegeven tot het indienen van aanvragen om klompenbon- J,j nen. Hiervoor komen in aanmerking de Krsonen, die een beroep uitoefenen als ^aoemd in de beroepenlijst, voor zover. deze personen na 30 April 1946 geen bon voor klompen hebben ontvangen. Stamkaarten moeten worden medege bracht. Handelsverlies voor boter, vet en margarine. Op de oplakvellen met bonnen 471 en 971 moet bij het opplakken elk 10de vak je onbeplakt worden gelaten. Op de opplakvellen met bonnen 472 en 972 eveneens elk 10de vakje, en bij het opplakken van de bonnen 481 elk 20ste vakje. 1 rantsoen suiker is met ingang 18 Aug as. 250 gram. Publ. 440. VOORINLEVER1NGSBON SINAASAPPELEN. Zoals reeds is bekend gemaakt, zullen aan kinderen, geboren in 1942 of later 500 gram sinaasappelen worden verstrekt. In verband hiermede dient men bon 007 Algem. bij een detaillist in groente en-of fruit in te leveren uiterlijk op Donder- ig 22 Augustus a..s. ZON. MAAN EN HOOGWATER. De zon komt 18 Aug. op om 5,28; onder jf—Maan: 20 Aug. L.K 26 Aug. N.M. water ter rede van Texel: 19 Aug. 1.15 en 3,48. 20 Aug. 4,03 en 4,29. 21 Aug. h59 en 5,42. 22 Aug. 6,20 en 6,54. 23 Aug. «,47 en'8,21. 24 Aug. 9,01 en 9,47. 25 Aug 10,09 en 10,45. IJ Burgemeester en Wethouders van Texel; -Gelet op artikel 7, 2e lid, van het Win- kelsluitingsbesluit 1941 en op artikel 203 der Gemeentewet; brengen ter openbare kennis, dat de ver ordening, bedoeld in artikel 7 le lid, van het Winkelsluitmgsbesluit 194.1, vastge steld bij raadsbesluit van 15 Juni 1946, no. XIa, door den Minister van Economi sche Zaken is goedgekeurd en van heden af gedurende drie maanden voor 'n iedei ter secretarie ter lezing is nedergelegd. De verordening, welke heden in wer king treedt, is algemeen verkrijgbaar ge steld tegen betaling der kristen, zijnde i 0,30 per exemplaar. Texel, 13 Augustus 1946. Burgemeester en Wethouders van Texel, De Burgemeester, REHORST W. N KELDER, Loco-Secr. Ter gelegenheid van het 55-jarig be staan van Texels Fanfare, zal heden avond om. 8 uur, het grote muziekfeest in het Park worden gevierd. Om 8 uur pre cies worden de corpsen door burgemees ter Rehorst ontvangen en daarna wordt de „Wilhelminamars" door de corpsen tezamen gespeeld. Het programma bevat 17 nummers. Moge niet alleen de jongeren, maar ook de ouderen, tijdens Jiet uitvoeren der di verse nummers, de nodige stilte betrach ten. Texelaars, toont een avond als deze waard te zijn. Na afloop kunnen de be nen van de vloer in „De Oranjeboom" en „Casino" PADVINDERSVERENIGING DE „TREKVOGELS EEN WEEK UIT KAMPEREN NAAR SCIIOORL. OOSTEREND. Ja, ja, dat was een hele gebeurtenis voor de Trekvogels. Reeds weken van te voren waren we aan het werk om de tenten in orde te brengen Eindelijk was de dag van vertrek aange broken en werden we met de auto van den Hopman naar Schoorl gebracht. On ze groep bestond uit 25 jongehs/ 5 uit De Waal, 2 uit Purmerend, (die vroeger lid van de Trekvogels waren) en de rest uit Oosterend. Ons kampeerterrein lag in een prachtige omgeving van bossen en op de achtergrond staken de duinen fier hun toppen de lucht in. Zodra we aan kwamen, begonnen we de tenten op té" slaan, het keukenterrein aan te leggen en de vlaggenmast op te richten. Iedere dag had een patrouille corvee, dan werd ei gekookt, afgewassen, het kamp schoon gehopden en andere karv jweitjes opge knapt. 's Zondags zijn we naar Bergen geweest en daar naar de kerk gegaan. Door een ongelukje is een tent in brand geraakt, die echter weer gauw geblust kon worden. Ook zijn er enige jongens geïnstalleerd. We hebben een prettige week doorge bracht en wie je tegen komt, allemaal verlangen ze nog naar Schoorl. Het was met recht een fijne week GEB FENIJN Het gesloten seizoen is ten einde en dus starten we met een prachtige tegen stander n 1. Schagen (3e kl. KNVB). De/e ploeg heeft flink getraind en we zijn allen vol belangstelling naar de verrich tingen van Texel 1. Nu zal de opleiding van Mr. Lavey in toepassing moeien worden gebracht en we verwachten, dat onze spelers zich ge heel zullen instellen op één en dezelfde tactiek Dut hierbij snelheid van hande len een voorname factor is, zgl ieder wel duidelijk zijn. Hoe beter de eenheid en kameraadschap in de elftallen, hoe meer we elkaar vertrouwen geven, hoe sterker het ploegverband tot; uiting komt. Laat de inleiding goed zijn. Aan belangstel ling zal het niet ontbreken. Ook Texel 2 begint al met een moei lijke opgave, maar ook voor hen geldt bo venstaande De Junioren gaan naar Wormerveer. De Juniorendag van de N.-Hollandse. Laat deze eerste keer een prima verken- neh zijn. Allen op tijd Zondagmorgen en zorgt voor een pracht sportdag. We ver trekken om half acht. Zorgt er voor dat de spullen in orde zijn. Kijk Je schoenen na en vergeet niets van je uitrusting. Dit is een goed begin, maar ook de volgende Zondagen vóór de comp. stellen al onze spelers in staat zich goed voor te bereiden. Denkt er om, Maandagavond is Mr. Lavey weer present. Dan mag niemand ontbreken en komt vooral vroeg. Adsp. nu weer present, als het moge lijk is gaan we ook in de comp Werkt dus voor een plaats in je elftal. Programma dus a.s. Zondag: Texel 1 Schagen 1. Texel 2Schagen 2. Texel ju nioren naar W.veer, tegen Alkm. Vitr. B, Monnikendam en-of KW. TEX. BOYS-NIEUWS Nu de vacantie voor de meesten voor bij is en geen gesloten seizoen meer, gaal onze voetbal ook weer rollen. Morgen middag 2,30 uur komt ZDH naar Boys 1 om de wedstrijd, die door 'n misverstand niet door ging, te spelen. Boys 2 gaat vermoedelijk naar OVV. Zie nader in het kastje. Woensdag 21 Aug. a.s. om 7 uur precies aanvangen, Boys 1 tegen 10 R.I. van De Vlijt. Vermoedelijk zullen we aan de seriewedstrijden om de OVV-beker met ons le elftal deelnemen op 25 Aug. en 8 Sept. Voor de trip naar VZV op 1 Sept. is nog geen bevestiging ontvangen. Spoedig nader hierover. Adspiranten nog even geduld, dan gaan jullie aanvangen. G. (EEN GROTE DAG). DE WAAL. Vrijdagmorgen half elf werd op het vliegveld Ypenburg onze plaatsgenoot Siem du Porto, sergt -vlieger bij de L.S.K. beëdigd tot officier. Dat dit een grote dag, zowel voor hem, voor zijn viouw en zoontje die mo menteel weer in Engeland vertoeven en voor zijn ouders is, spreekt welhaast vanzelf en we willen onze gelukwensen dan ook niet achterwege lateji. Het is een .mooie beloning om, na eni ge jaren van felle strijd, met alle risico van- dien. de sergeemtstrepen te mogen verwisselen voor de officierstekenen Wie had dat gedacht, toen Siem nog op de lagere school was; en toch is alles vrij wel van een leien dakje gegaan. Na z'n ulo-diploma behaald te hebben, ging hij een verbintenis bij de Marina aan en kwam zodoende op de Kooy en de Mok. Enige malen was hij met een kist van de I Kooy boven ons dorp; 'n tegenvaller was echter, dat hij ongeschikt werd be vonden voor de Mok Inmiddels was de tijd aangebroken, dat hij 's Konings rok moest dragen en kwam hij zodoende bij de infanterie terecht. Na verloop van tijd zag hij kans overplaatsing naar Soester- berg te krijgen en van toen af is het van zelf gegaan. Al spoedig brak de oorlog uit en het verdere verloop gaven we reeds eerder in dit blad. Tot z'n prettigste herinneringen be hoort de periode, waarbij hij als 2e be stuurder op de KLM-lijn Londen-Lissa- bon vloog en z'n liefste wens is nu dan ook het militaire leven vaarwel te mogen zeggen en do KLM weer te mogen die nen Momenteel vertoeft hij op het vlieg veld Twente, maar we hopen met hem, I dc'j,t hij spoedig dit ideaal mag zien ver- I wezenlijken en dat hij dan in staat is i zijn. beste krachten te geven om Neder land in de lucht groot te maken. Siem. nogmaals hartelijk gefeliciteerd Voor de Schapenfokdag op Texel, wel ke op 2 Sept a.s. wordt gehouden, is een belangrijke aangifte binnengekomen. Hieronder laten wij de aant&llen vol gen, welke in de di\*»rse rubrieken zijn opgegeven 1-jarige rammen 25, 2-jarige rammen 17, oudere rammen 24. Schapen met één ïamlam, verdeeld in 2 leeftijden, resp. 31 en 34. Schapen met 1 ooi- en 1 ramlam, verdeeld in 2 leeftijden resp. 29 en 28. Schapen met 2 ramlammeren verdeeld in 2 leeftijden resp. 11 en 11. Schapen met 2 ooilammeren 10. Viertallen ooilamme ren 13. Viertallen 1-jarige ooien 7. Vier tallen oudere ooien 4 Alzo in totaal 245 inzendingen met 465 dieren. HET OPTREDEN VAN DE ZWEEDSE FAKIR e.a. IN DE ORANJEBOOM. Voor deze, met veel reclame aange kondigde avond, welke Dinsdag in De Oranjeboom werd gegeven, bestond zeer veel belangstelling en de verwachtingen waren dan ook zeer hoog gespannen. La ten wij meteen vermelden, dat wij in de ze verwachtingen wel zijn teleurgesteld Het begon reeds met de aankondiging, dat Mme Sellestri niet zou optreden. Wié inderdaad de advertenties en strooibiljetten goed heeft gelezen, kon daaruit opmaken, dat zij aan deze avond niet zou medewerken, maar het gaf de Schijn van wel en daarom was deze me dedeling direct al een grote teleurstel ling voor velen. Over het optreden van den Zweedsen ^akir, den heer Bjorgström. kan men verschillend oordelen. De naam telepaat zou o.i. beter gekozen zijn en geen an dere verwachtingen hebben vei wekt, zo als nu. Op het gebied der telepathie voer de deze heer, vooral voor de pauze, ver scheidene goede opdrachten uit, die met applaus werden beloond, maar na de pau ze kon zijn optreden ons minder bekoren. Sommige van zijn experimenten waren te doorzichtig. De jongste artist van het gezelschap, de 18-jarige goochelaar monsieur Victoire, verdient alle lof. Wat. hij deed was af en het applaus dat hij in ontvangst mocht nemen, zeer verdiend. Alleen had 'n der gelijk optreden tijdens een feestavond meer gepest, men had nu iets anders verwacht. De conferencier Jan Heins kon ons maar matig bekoren. Zijn conference was gebrekkig en zijn moppen hadden menig maal een baard als die van Sinterklaas. De imitatie van Lou .Bandy was niet kwaad, maar die van Tito Schipa bleef ver beneden de verwachting. Hij zong niet slecht en als hij een amateur was ge weest, dan hadden we veel kunnen waar deren en vergeven, maar dat kunnen wij nu helaas niet. Mogelijk heeft hij zijnNdag niet gehad, want in de Nieuwe Schager Courant had hij een goede recensie, maar wat hij ons over appelflappen en (let wel) over Van Vondel vertelde, wekte werke-. lijk de lachlust op. doch op een andere manier dan hij bedoelde. Dat de politie enige personen uit de zaal moest ver wijderen, had niet voor moeten korïien, maar velen meenden, gezien dé niet ge ringe entreeprijzen, bekocht te zijn. Wan neer Mme Sellestri, desnoods een half uurtje, was opgetreden, dan had men veel goed kunnen maken, maar dat heeft men schromelijk verzuimt, hoewel men WIST. dat dit verwacht werd en op hoge prijs gesteld zou worden. Het is jammer, dat deze avond zo ver lopen is, voor altisten en publiek beide. De heer Ben de Vries begeleidde de artisten op verdienstelijke wijze. Het was een goede gedachte van de Vogelbeschermings wacht „Zaanstreek", om in het hoogseizoen met de geluids film „Geheimen van het Waterland" naar ons eiland te komen. Immers, niet velen, waarschijnlijk juister gezegd, weinigen, zullen met eigen ogen in werkelijkheid aanschouwd hebben de wonderen van het waterland, welke ons op deze avond wer den geopenbaard. De heer P. J. Roefstra, secr. van de Vogelwacht Zaanstreek, heette de aan wezigen, en in het bijzonder Mevr. Bins- bergen, hartelijk welkom op deze avond, waarna hij in het kort het ontstaan en het doel van de Ver. uiteen zette Toen men in 't begin van 't bestaan der Vogel wacht met financiële moeilijkheden had te kampen, was het Nol Binsbergen, die door het houden van lezingen zorgde, dat het benodigde geld er kwam. Nu acht de vereniging het zich een eer voor de na bestaanden van Binsbergen te zorgen waartoe door het-gehele land deze film wordt vertoond, welker opbrengst de nabestaanden ten goede komt Na deze inleiding nam de voorz. van de Zaanse Vogelwacht, de heer J. Al- bers, het woord, die het een en ander vertelde over enige op het doek gepro jecteerde lichtbeelden en over de geluids film ,,De geheimen van het Waterland", gemaakt door wijlen Nol Binsbergen, met muzikale omlijsting van Paul Geugjes. Het eerste gedeelte van de film bracht ons naar het gebied van de Nieuwkoop- se Plassen, waar het oog werd bekoord door de schoonheid der natuur. Prachtige opnamen, die niet nalieten indruk op de aanwezigen te maken Het 2e gedeelte dat ons naar het vogel rijke gebied van de Zaanstreek voerde, was niet minder schoon. Telkens viel ons weer op «het geduld, maar bovenal de liefde, waarmee Binsbergen zijri opnamen maakte. Na een korte pauze werd het laatste gedeelte vertoond en hiermede kwamen wij Texelaars, op meer bekend terrein, n.l, ons eigen eiland. Hoewel het niet onze bedoeling is., het eigen woongebied voor te trekken bij het andere vertoonde, kon den wij toch niet aan de indruk ontko men, dat Texel met zijn vogelrijkdom bij zonder gezegend is boven andere gedeel ten van ons land. Zoals de lepelaars aan de rand van een meertje stonden, zo moe ten eenmaal de dochters van den Pharao aan de oever van de Nijl hebben gestaan; wat een schoonheid, wat een onuitzeg- bare rijkdom van naluurpracht. En wie vergeet het angstige gelaat van de veld- uil, die gefilmd werd? Door heel deze film, met al haar schoonheid, werden wij telkens weer bepaald bij de scheur, wel ke door de gehele schepping loopt. Angst, angst voor de mens en het sterkere dier, doet de vogels in een voortdurende vrees, en rusteloosheid leven. Niettemin, of juist daardoor heeft Binsbergen ons door deze film iets onvergetelijk groots nage laten. Hij is niet oud geworden, maar in zijn jonge leven heeft hij meer voor de Een paar weken geleden heeft ieder een in de Texelse Courant kunnen lezen, dat de commandant van het internerings kamp een laatste waarschuwing richtte tot de landbouwers op Te:cel, welke in aanmerking wensten te komen voor ge detineerden tot hulp in de landbouw. Deze hadden zich te onthouden van het verstrekken van eten aan de gedetineer den. eventueel van hulp bij het voeren Van correspondentie aan familieleden en omgekeerd, op straffe van uitsluiting. Helaas blijkt dit nog niet duidelijk ge noeg geweest te zijn, althans zijn er in die paar weken drie nieuwe gevallen ge constateerd, waar algehele uitsluiting op is gevolgd. Was het vroeger zo, dat, wanneer een landbouwer voor één of twee weken werd uitgesloten, dit op mijn voorspraak meestal werd bekort, dit is voortaan uit gesloten. Wanneer een overtreding wordt geconstateerd, volgt voortaan onherroe pelijk uitsluiting voor goed. Een en an der betekent, dat de loondorser die bij de betrokken landbouwer het graan moet dorsen, en die voor het grootste deel met gedetineerden werken, hiervoor deze mensen niet krijgen. Het behoeft geen betoog, wat dit zeggen wil. Laten we gezamenlijk goed begrijpen, dat het niet aan ons is om de voorschrif ten vast te stellen en uit te voeren, doch dat de kampcommandant hier alleen compabel voor is en verantwoordelijk. Wanneer hier rekening mee gehouden wordt, kan veel onaangenaams en moei lijkheden worden voorkomen. De Texelse landbouw is voor een zeer groot gedeelte- op gedetineerden aange wezen. Laat men er dan van doordron gen zijn, wil men niet moedwillig en no deloos de zaak in de war sturen, dat hier van alleen geprofiteerd ka,n worden, in dien men zich houdt aan de gegeven voorschriften. Of men het hier in principe mee eens is, doet niets ter zake. Een algemeen be lang- is, dat men zich hieraan houdt, en zich hier op instelt. Dit alleen kan de Texelse landbouw ten goede komen. Nie mand is er mee gebaat, dat de producten door eigen schuld niet geborgen kunnen worden Integendeel moet alles op alles gezet worden om de -gehele oogst veilig gesteld te krijgen. In dit verband doe ik dan ook een dringend beroep op alle boe ren om hun volle medewerking in deze te verlenen. Een teder is dit voor de ge meenschap verplicht. De oogstopz., J. WESTDORP. Van mevr. J. Craanen-Hemelrijk pu bliceren wij onderstaand gedicht, dat door een Amsterdamse Kunstkring werd be kroond. Zolang ik mij kan heugen heb je daar gestaan, en vele jaargetijden zijn over jouw kruin gegaan. Oorlog zag je en vrede, welvaart en geluk, zonneschijn en regen, harde stormen kraakten je takken stuk. Geslachten heb je zien sterven, boven je stoere stam, kinderen óp zien groeien, aan je voet zien stoeien, mensen verdwenen in den vreemde, en in lengte van dagen werden velen ten grave gedragen. Jij stond daar en keek toe, nooit levensmoe, want elk jaar branden jouw kaarsen hoog, terwijl elke tak door de zware bloei ter aarde boog. Zo vertrouwd sta je daar, in het midden van het plein, en voor ieder mens moet het in je bloeitijd een grote vreugde zijn, even te verpozen in jouw rust, want jij bent een lust en een sieraad. en bij 't zien van zoveel pracht en schoonheid, van je groen en bloesem er bij, wordt het verlangen naar iets goeds, wakker in mij. Veel houden je takken verborgen, onder je volle kroon. Open staat m'n hart, oude, bloeiende kastanje, De wereld is zo schoon. mensheid gedaan dan vele anderen, die de leeftijd der zeer sterken bereiken. Binsbergen, de eenvoudige, zoals de ge hele natuur ongekunsteld is. In een kort slotwoord dankte de heer Roefstra de aanwezigen voor hun be langstelling en adviseerde hun er ze^f ook op uit te trekken de natuur in. De familie Pen dankte hij voor het belange loos afstaan van de zaal, de Texelse Cou rant voor de keurige verzorging van de advertenties. Spr. besloot met de bezoe kers het bekende rijmpje op het hart te binden: „Laat niet als blijk van dank, Voor 't aangenaam verpozen, Den eigenaar van 't bos, De schillen en de dozen". 1 MEI—30 AUGUSTUS ten bate von oorlogsslachtoffers en ter voorziening in oorlogsnoden EEN DAAD! FRANKEER ALS REGEL MET EEN NATIONALE HULPZEGEL. DE LEESBIBLIOTHEEK Boekhandel Parkstraat is met de volgen de boeken aangevuld: A 187 Cunningham, E, Met donderend geweld A 188 Coolidge, D. De schrik van de Rio Grande A 189 De blanke Navaja A 190 Keeler, H.S. X Jones v. Schot land Yard A 191 Co.olidge, D. Een man van ijzer en staal A 192 Patrick, Q De moord in het sanatorium A 193 De dood en het meisje A 194 Cunningham, E. Demonen der prairie A 195 Nelson, Al P Mannen bulten de wet A 196 Jenkins, W. De vogelvrije vechter A 197 Coolidge, D. Geld en kruit A 198 Jess Roundree Texas- fanger. Bewaar dit lijstje zuinig, ge hebt er uw gemak van. De domheid dringt zich op de voor grond om gezien te worden; de wijsheid houdt zich op de achtergrond om te zien. Carmen Sylva. KATHOLIEKE KERKLIJST Zondag H.H. Missen in Den Burg en Ooste'rend om 7,30 en 10 uur; in Den Hoorn om 10 uur.Biechtgel. van 7-7,30. Communieuitreiken onder alle Missen en om 7 en 9 uur. Lof om 7 uur. Deze week H.H. Missen om 7 en 8 uur. Communie- uitreiken voor en onder de Missen. Dins dag en Vrijdag ook om 6,30 uur. Maan dag ook H. Mis om 9 uur. Dinsdag 8 uur gez. Requiem Doodceel. Woensdag 7,30 u. Jozef-lof. Zaterdag biechtgel. van 5-9 u. op hele uren. G uur rozenkrans. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 9 tot en met 15 Augustus 1946. Geboren: Peter zv Siets Ellen en Maatje C. Verbrugge. Peter Gerrit Bertus zv Jan Klippel en Cornelia Plaatsman. Pau- ius Adriaan zv Sijbrand van der Vis en Guurtruida A. P. Kikkert. Willem Cor nells zv Hugo Snoek en Hendrica C. Bruin. Joseph Antonius Maria zv Wilhel mus G. Jas en Everdina M. G. Jansen. Ondertrouwd: Martinus A. Langeveld en Maria J. Mantje. Getrouwd: Pieter Bakker en Pieternel- la Groene wo ld. Overleden: Marie Bakker, 64 jaar, wed. van Jan S. Geus. Gevonden: kinderklepper, haarstrik, kinder windjack, broche, tevens aangege ven een hond.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1