u.—- Hel JuLil eumfeest le De Koog el I excise vv cesliiiis gaat verdwijnen Zijn opinie over Netlerl and Wol op tie Wereldmarkt Het Muziekfeest te Den Burg Ei yen liefde Succes Over Irinde ren TEXELSCHE COURANT INRICHTINGEN Ike gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken, jurgemeester en Wethouders van Texel logen ter openbare kennis, dat het ver tol fk van S. Plaatsman te Texel, De Waal om vergunning tot het uitbreiden van bestaande bakkerij door het plaatsen i een heeteluchtoven ter vervanging a de bestaande oven en plaatsing van ilectromotoren, resp. van 2; 0,8 en 0,6 k in het perceel, kadastraal bekend neente Texel, sectie C, no. 855, door .voorwaardelijk is ingewilligd. )e aandacht wordt er op gevestigd, dat gens de bestaande jurispredentie int. niet tot beroep van de beschikking 'oegd zijn zij, die indertijd niet voor gemeentebestuur zijn verschenen om n bezwaren mondeling toe te lichten, kj Texel, 19 Augustus 1946. rgemeester en Wethouders van Texel, De Burgemeester, REHORST De Secretaris. P. BEEMSTERBOER, Loco-Secretaris. /an Monumentenzorg is bericht binnen- [omen, dat het Weeshuis mag worden sloopt en hiermede zal dan een einde men aan een gebouw, dat vele eeuwen n eigen plaats in onze gemeenschap eft ingenomen, doch sinds de noodlot- e Russenoorlog alleen nog maar een ij< jin in het oog van de meeste mensen Vele pennen heeft' het in beweging ge acht, de één wilde het als een inument behouden, de ander, en ver- g de "meesten, zagen het liever van- ag dan morgen verdwijnen. De laatste bben thans hun zin gekregen. Hel Al- m neen Weeshuis, dat eertijds een non- nklooster was, „St Agnietenklooster" naamd, dateert van September 1573, in Ik jaar de Prins van Oranje, op ver- li ïk van de plaatselijke overheid, het llposter als weeshuis aan de Texelse be ing afstond. Tot ohistreeks 1795 gin- de in het weeshuis opgenomen wezen >j de Texelse kleuren, half groen en half art, gekleed, zoals men thans nog kan n aan de tekening boven Het poortje de Nieuwstraat. e' Ongetwijfeld verdwijnt met het wees- is een stukje oud-Texel, maar dat, ge il de staat waarin het verkeert, niet die schoonheid is, om het te behou- Weldra zal de slopershamer ook hier n vernielend werk doen en zal het - feshuis, het gebouw althans, tot de ge- ïiedenis van Texel behoren. VOOR BEROEP BEDANKT. C. Moens te Beverwijk heeft voor t beroep naar de Gereformeerde kerk Oosterend bedankt. GESLAAGD. OUDESCHILD De heer P. Kleve, on wijzer aan de o.l. school alhier, slaag een dezer dagen voor zijn hoofdacts WEEKBLAD „DE HOBAHO". Uit het weekblad De Hobaho van 16 g.: De crocusteelt zonder vergunning ■boden. Hoe men aan een teeltvergun- ag kan komen. Diverse bepalingen voor n die narcissenteellvergwnning willen pen of verkopen. Een artikel over de ijwillige inkrimping. Uitslag van de louden veilingen Een artikel over de rmogensaanwasbelasting. Enz enz. :De Hobaho", uitgave van N.V. Hol- fid's Bloembollenhuis, het onmisbare ikblad, kost slechts f 3,50 per jaar. WEDEROPBOU W-NIEUWS. Als eerste wederopbouwgeval, dat ons or het bureau, van de wederopbouw ;rd verstrekt, werd in ons blad n Zaterdag 1. 1. genoemd de bouw n het woonhuis van den heer J. Ren te De Cocksdorp. Dit moet echter n het 2e geval. Hoeve Wagemngen was eerste geval en is reeds zover gevor- Td, dat het reeds onder de kap is. Het gegund aan den heer J. Drijver, te Jsterend voor een bedrag 'voor metsel- timmerwerk f 13200, schilderwerk is gedragen aan Gebr. van 't Noordende De Cocksdorp voor f 1230 en het lood- iterswerk aan den heer J. Oele voor 86,De architect van beiden- projec- n is de heer N. Schermer te Den Burg DE COCKSDORP. De heer G. Bakker Jzn., slaagde te tisterdam voor het vakdiploma detail- ndel in brandstoffen. De Toneelvereniging „Herleving" eft in studie genomen de klucht in drie drijven „In 't Gouden Haantje", door :,o Harting. - Het pleziervaren op de Waddenzee, einde de zeehonden te bezichtigen, emt dit jaar geweldig toe. Schippers ïbr. Boon van de TX 53.«hebben, .bij fcd weer, druk werk. SUIKER VOOR BIJENHOUDERS. Het Bedrijfschap voor Pluimvee en eren te De fylt maakt bekend. dat jenhouders, die in aanmerking wensen komen voor het betrekken van gedena- leerde suiker voor de voeding van m bijen in het najaar van 1946, zich, iien zij niet ziin aangesloten bij onder- lande organisaties, vóór 7 Sept. moeten nmelden bij de Electrische Honingze- Tij „Het Zuiden", Lennisheuvel 1 te 'Xtel Bijenhouders, aangesloten bij de leniging tot Bevordering der Bijen- fit in Nederland, Bijenhoudorsbond to de N C B, en Bond van Bijenhouders in de L.L.T.B. ontvangen van de orga- fetie, waarbij zij zijn aangesloten, be- &t over de levering van gedenatureer- suiker. „Hallo, hallo, hier is V.V.V. De Koog"! Met deze woorden begon de heer Schol, voorz. van de V.V.V. afd. De Koog, Vrij dagmorgen zijn begroetingstoespraak, ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van badplaats De Koog. Hartelijk heette spr. de aanwezigen welkom, in het bij zonder de feestcommissie en diegenen, die door financiële en andere steun had den meegeholpen deze dag te doen houden. Met een driewerf hoera voor De Koog, eindigde de heer Schol zijn toe spraak, waarna hij het woord gaf aan den voorzitter der V.V.V., den heer W. H. Lap. In het kort releveerde de reeds grijze, maar nog steeds actieve voorz., de geschiedenis van De Koog, van het tijd stip af, dat de heer J H. Moojen zijn badpaviljoen opende en daarmede de stoot, tot het ontstaan van De Koog als badplaats gaf, en hoe de heer J. Flens Pzn., later dit werk voortzette. Ook man nen als Dr. Jac. P. Thijsse en A. Burdet, die door geschrift en foto zoveel be kendheid aan Texel hebben gegeven, wer den niet vergeten. Ook deze toespraak werd met 'n drie werf hoera besloten Burgemeester Rehorst sprak in beeld spraak over de brandnetels achter zich en de blauwe lucht voor zich; de tijd der bezetting, die achter ons ligt en de toekomst welke wij tegemoet gaan. Spr. hoopte, dat De Koog een goede toekomst tegemoet zou mogen gaan en dat de bad gasten niet enkel als een bron van in komsten. maar bovenal als GASTEN zou den wórden beschouwd. Na déze redevoeringen ging het in op tocht, met Texels Fanfare voorop, naar het strand, waar de wedstrijd in het ma ken van zandfiguren werd gehouden. Het was een genoegen te flen met hoeveel toewijding en ijver de kinderen de di verse figuren maakten. We zagen o.a het strandhotel boven op een duin, een zee ridder met een zuidwester op, zeil- en stoomschepen, vliegtuigen, figuren be trekking hebbende op het 50-jarig be staan van De Koog, enz. Tegen half 12 begaven de badgasten zich naar het duin. waar een demonstra tie met het wippertoestel zou worden ge houden. Voor de oefening met de red dingboot was, met het oog op het mij nengevaar, geen toestemming gegeven Hard we yd er door de reddingbootbeman ning gekerkt om het wippertoestel boven op het duin in gereedheid te brengen. Onder de aanwezigen merkten wij op burgemeester en mevr. Rehorst, den heer W. H. Lap, voorz van het plaatselijk be stuur der N.- en Z.-Holl. Redding-Mij., en de bestuursleden H. K. Remmers en J. .1. v d Vlies. De bemanning bestond uit Jb Hoogerheide, schipper der red dingboot, C. Krijnen, K. Schagen, P Schagen, C. Kooiman Tzn., Bert Weijdt, J. J. Dogger en C. Daalder, hetzelfde per soneel. dat ook aan de redding van de bemanning van de in Jan. 11 gestrande treiler heeft medegewerkt, dezelfde treiler. waarop nu de demonstratie werd gehouden. Omstreeks kwart over 12*werd de vuurpijl afgevuurd, die sissend door de lucht schoot, precies over het achter schip van de UM. 97 heen, om een stuk verder in zee neer te storten. Een ge deelte van de reddingbootbemanning, dat zich op de treiler bevond, haalde de lijn, welke aan de vuurpijl bevestigd was, binnen en toen werd de kabel, waarlangs de „broek" zou moeten glijden, boven aan de voormast bevestigd. Na enige inge spannen arbeid kwam de verbinding tot stand en kon men de „broek" naar het schip dirigeren, waar de eerste „drenke ling" er in plaats nam Het was een zeer geslaagde demonstratie, die -de talrijke gasten op duidelijke wijze een indruk van het reddingwezen gaf, vooral daar deze demonstratie op een wezenlijk schip werd gehouden. 's Middags om half drie werd begonnen met de volksspelen voor kinderen van 14 tot 80 jaar, die de aanwezigen enige amu sante uren bezorgden met de diverse spelen, zoals tonruiteren, mastklimmen, touwtrekken, enz. Evenals in de danstent was hier de geluidsinstallatie van techn. bureau De Wilt opgesteld, waardoor de verschillende mededelingen werden om geroepen. Verder verzorgde deze instal latie en het Texels Fanfarecorps het mu zikale gedeelte van de middag. 's Avonds had de brandweerdemonstra tie plaats, waarvoor zeer veel belangstel ling bestond. Door de brandweercorpsen van Den Burg, Oosterend, De Cocksdorp en Den Hoorn werd hieraan deelgeno- Een Zeeuws zeeman, die de gehele oor log tussen mijnen, bommen, onderzeeërs en stormen gelaveerd had, is weer thuis. Zijn opinie kan als volgt worden samen gevat: Jullie kruipen weer allemaal in je ei gen hokjes. Jullie denkt er alleen maar «an, hoe je je eigen ten koste van een ander kunt bevoordelen. Moet je zien, hoe de mensen elkaar opzij duwen, om in de trein te komen, terwijl er met goe de wil plaats genoeg is. Op zee hebben we het anders gekend, daar helpen we mekaar op de schuit. Van den schipper tot den koksmaat weten wij, dat, als ie zinkt, we allemaal verzuipen Jullie zitten hier op een schuit, die de Moffen lek gemaakt hebben, en waar ze de tuigage van hebben gegapt. Als je mekaar niet helpt en je eigen voordeel niet eens ach ter wilt stellen bij het belang van alle maal, lopen jullie op z'n minst vast. (De Klok, huisorgaan van Zeelandia, te Zierikzee.) men. Vooraf maakte Texels Fanfare, bij gelicht door flambouwen, een rondgang door het dorp en ging het met een vro lijke mars op de Brink af, waar de de monstratie zou plaats hebben. Er werd gespoten met tien stralen, welke door schijnwerpers met verschillende kleuren werden belicht, wat een schitterend ef fect opleverde. Ook deze demonstratie werd door de aanwezigen hoog gewaar deerd. Tot besluit kon men tot 's nachts twee uur in de danstept zijn vermaak zoeken, waar de Rhythmische Eilanders de dans- lustigen begeleidden. Badplaats De Koog kan op een ge slaagde dag terug zien, mede dank zij het bij uitstek gunstige weer, dat men op een dag als deze niet beter kon wensen Hier volgt de uitslag der verschillende spelen: Volksspelen: Touwtrekken dames boven 15 jaar (over stokken): le. mej. H. Voerman f 2.50 Touwtrekken meisjes tot 15 jaar (over stokken): le. mej. St. Wartenaar f2,50 Touwtrekken heren boven 18 jaar: le Dammers f 2,50 (ter beschikking van het Rode Kruis gesteld). 2e. Ome Toon (gra tis toegang op balavond). Touwtrekken dames boven 18 jaar: le mej H Voerman f 2,50 Zaklopen meisjes: le Nellie v. Heer waarden f2,50. Tonruiteren: wegens het overgrote aan tal deelnemers werden verschillende prij zen beschikbaar gesteld. De volgende per sonen kregen fl,uitbetaald: L. Burg man, J Klingen, F. v. d. Star, mej. C. Broekman, mej. H. Voerman, H. v. Heer waarden, P Kooiman, mej. R Memders. Mastklimmen: Ook verschillende prij zen f 1,werd uitbetaald aan S. Pieron, H Pieron, J. v.d Vis, D. Bakker, R. wan Kooten, J. Hartman, Th. Alberts, Ome Toon, P. de Koster, Sauer, M. Biigel. Wedstrijd in het maken van zandfiguren. Groep 8-10 jaar: le prijs Fredenk Bax, Willem Bax. Nel Drent, Harry d' Aquin 2e prijs Anna Spigt, Marietje Schaatsen- berg, Irmgard Kolver. Groep 10-12 jaar: le. Gerbr. Boogaard. 2e. Grietje v d. Vis en Ria Kikkert. Groep 12-14 jaar: le. Bennie v. Rijn berk, Wim v. Rijnberk. 2e. Marco Koop man. Voorts werden verschillende troostprij zen aan goede inzendingen uitgereikt. Strijd om de man: le. mej. Th Duin- leer f 5,2e. mej A. v. Heerwaarden f 3,3e. Lida Lex. f2,— 4e mej. H. Voerman f 1, De grote voorraden. Het is bekend, dat Engeland eerst over 5 jaren een enigszins normale wereld handel en opruiming van de handelsre stricties verwacht. Ten opzichte van de wol moet men de eerste jaren de strijd aanbinden tegen de grote aanwezige voor raden, welke momenteel het dertigvoud van een normaal jaarlijks overschot be dragen. Men rekent op een grotere afzet op de Amerik. markt, dank zij de groot scheepse reclamecampagne die voor dit doel gevoerd wordt, ofschoon op het ogenblik het wolverbruik in Amerika reeds XU van de wereldproductie van kle- dingwol bedraagt. Om de binnenlandse schapenfokkers te vrijwaren tegen toe komstige prijsdalingen, heeft de regering der V.S. de Omahoney-wolwet aangeno men, waarbij zij hen 90 pet. van de pari- teitsprijs tot 31 Dec. 1950 garandeert. De overvloedige voorraad schapenwol vórmt thans een concurrent voor de katoen, maar de fijnere kwaliteiten zijn betrek kelijk schaars. Zo zullen ook op de a. s. veilingen in Adelaide, Brisbane, Mel bourne en Perth op 2 Sept. het aanbod (1,2 milL balen) vnl. uit middelmatige en slechte kwaliteiten bestaan. Ondanks de grote voorraden is de Eng. regering voor lopig nog niet van plan de wolcontröle op te heffen, al is zij wel reeds verzacht. Het grote tekort aan arbeidskrachten is hier van de oorzaak. Prijspeil. Men verwacht, dat ook na afloop van de Londense wolveilingen in Sept, a s. de wolprijs in het algemeen niet hoger dan 55 pet. boven het vooroorlogse peil zal komen te liggen. Door de steun die de Amer. regering aan luin schapenfokkers verstrekt is de prijs thans gestegen tot het viervoudige van die van 1938. Doch de subsidies op het verbouwen van gra nen lokten hen meer (ondanks de wol- prijs opliep tot ca. f2,50 per kg het aantal schapen daalde van 56,7 tot 44,2 mill, en dienovereenkomstig de jaarlijkse wolproductie v 213 - 175 mill. kg. (greasy) De gemiddelde prijs per kg. voor de ter veiling komende Austr. wol zal vol gens officiële mededeling, ca. f 1,80 zijn, dit is ongeveer 10 pet boven de hoogste prijs van het seizoen 1945-'46 (overwe gend slechte kwal., ongewassen, excl. vrachten). Verkopen. De Britse regering heeft reeds zeven seizoen-scheren aangekocht voor de prijs van ca. f 7000 null. Australië zal boven dien 60,000 balen vette wol naar Japan zenden, 't eindproduct (garen en stof) zal dan naar de V.S. gezonden worden. Fr Mieserige regenbuien en dreigende wolkenflarden, die over het eiland joe gen.voorwaar geen prettig vooruit zicht voor een openlucht-uitvoering, maar het is alles nog boven verwachting goed gekomen, Zaterdagavond. Het zou jammer geweest zijn, wanneer het anders verlopen was, want wat heeft het corps zich uitgesloofd om alles voor elkaar te krijgen. Hoe feestelijk zag de tent er uit met de schuine bloemperkjes er tegen en het bloeiend getal 55 bovenaan. Uit alle delen van het eiland werden de belangstellenden met auto's aange voerd en toen burgemeester Rehorst zijn begroetingsrede begon, was het Park dan ook geheel met belangstellenden gevuld De burgemeester zeide, dat dit wel niet de preciese datum van het 55-jarig be staan was, maar dat dit muziekfeest toch in het teken van het jubileum stond en spr.wist zich de tolk van de burgerij, toen hij het corps hartelijk geluk wenste. Ver der gewaagde spr. er van, hoe Te-xels Fanfare altijd gereed stond om bij iedere gelegenheid zijn medewerking te verlenen en hoopte, dat de burgerij nu ook klaar zou staan, ofschoon zij zich reeds van haar goede zijde had laten zien. Spr. hoopte op 7 September met de offciële stukken op tafel te kunnen ko men. Verder wekte de burgemeester de jeugd op, lid van een der plaatselijke mu ziekcorpsen te worden en verzocht verder de nodige rust en orde tijdens de uitvoe ring te betrachten. Na deze, met applaus beantwoordde rede, speelde de gezamelijke corpsen de „Wilhelminamars". De voorzitter van Texels Fanfare, de heer Jac. Schrama, richtte zich hierna tot den burgemeester en sprak van de goede verstandhouding welke er tussen het hoofd der gemeente eii het corps be staat. Prettig deed het aan te horen, dat deze verstandhouding reeds van de op richting van het corps af bestaat, want toen het corps een half jaar bestond, ver leende het reeds haar medewerking bij de inhuldiging van burgemeester Strick van Linschoten. Het had in de bedoeling gelegen om ook de zangverenigingen aan deze avond te laten medewerken, maar door omstandig heden kon dit niet doorgaan. Spr hoop te, dat dit zou gebeuren, wanneer de vaste muziektent er eenmaal staat. Hierna werd het programma door de verschillende verenigingen vlot afge werkt en bewees het aandachtig luiste rende publiek, het uitgevoerde zeer te waarderen. Mocht het ene nummer wat beter voldoen dan het andere, over het algemeen werd er goed gespeeld en kon TEXELSE MARKT. Den Burg, 19 Aug. 1946. Aangevoerd: >80 lammeren f 20-30. 97 schapen f50- 85. 2 paarden f 600-700. 4 veulens f 180- 300. 6 biggen f 25-40. 80 j. hanen f 1-2,25. 3 varkens, 4 n. kalveren(levering). men ontdekken, dat de corpsen geleide lijk aan weer vooruit gaan. Omstreeks kwart voor elf eindigde dit muziekfeest met het Ambrosiaanse Lof gezang, uitgevoerd door Texels Fanfare corps. Langzaam dromde het publiek door het verlichte en met wimpels ver sierde park naar de uitgang en werd door velen een bezoek aan de beide danszalen gebracht, waar tot in de nacht een vro lijke stemming heerste. Nummer één zien wij natuurlijk reus achtig groot in onze verbeelding. .Het ei gen ik is groter dan de minister-presi dent, de directeur van de Nederlandse Bank en alle mogelijke andere hoge per sonages bijeen! U en ik hebben slechts één leven te gebruiken of te misbruiken; daarom is het moeilijk ons te verwijten, dat wij trachten ervan te maken, wat er van te mbken is. De moeilijkheid is, dat wij slechts zelden op de juiste manier te werk gaan. Is het werkelijk wel het beste, dat wij in ons leven van het begin tot het einde aan onszelf denken? De ondervinding leert anders. De mannen en vrouwen, die de mooiste nagedachtenis nagelaten heb ben, waren zij, die het laatst aan zich zelf gedacht hebben. Integendeel, eigen liefde is altijd de bodem geweest, waarin de minst beminnelijke menselijke eigen schappen hebben gegroeid en gebloeid. Wat is het allermooiste in de wereld? Ongetwijfeld moederliefde. Het is de te genstelling van eigenliefde. IJit zelfzucht komt niets goeds, uit onzelfzuchtigheid komt alle goeds. Aan wie danken wij onze schitterende zieken huizen en weeshuizen, de inrichtingen voor blinden en doofstommen en de 1001 andere uitingen van philantropie? Niet aan de zelfzuchtigen, de zelfverheerlij- kers, de zelfminnenden. Hij, die alles berekent in het licht van eigenbaat, van gemak, winst, denkt nooit aan het bewijzen van diensten. Hij denkt aan bediend worden. Voor hem is een gezegde als: „Het is beter te geven, dan te ontvangen" de grootst mogelijke non sens. „Hoe kan dat?" vraagt hij „Wat heb ik er aan?'r De trappen, waarlangs de civilisatie alle eeuwen door omhoog geklommen is, zijn trede voor trede gebouwd door de martelaren dér wereld, en niet door haar overwinnaars, door de mannen en vrou wen, die het hun hoogste voorrecht ge vonden hebben, voor de mensheid te lijden is voor de volhouders! De wereld is vol van mislukte genieën, Misschien door ihiskenning ge bracht op hun knieën. De wereld is vol van mislukte talenten. Eerst blakend van geestdrift, en dan malcontenten, En mensen, die zeer op de school bank uitblonken, Zijn dikwijls niets waard en zijn soms diep gezonken. Maar volhouders slagen, een man die iets wordt, Heeft vaak geen talent, noch een prachtig rapport. Wie 't doel in hetoog houdt, en doet wat hij kan, Bereikt wat hij wil, want hij toont zich een man! UitHandelsbelangen. Het boek van A. S. Neill „Moeilijke Ouders" eindigt met deze zin: „O ouders, ik weet wel, dat jullie.sym- pathie en begrip nodig hebben, maar ik heb zo genoeg van jullie! Jullie zijn de problemen. Ik tracht enkele van jullie kinderen, die jullie zo moeilijk hebben gemaakt, te helpen, en zij worden ge lukkige en geschikte kinderen, maar voor jullie zijn er geen scholen, waar je wat zoudt kunnen leren Jullie gaat voort met er niets van te begrijpen en mijn werk te niet te doen. Jullie verknoeien mijn tijd met al je twijfel, die niet voorkomt uit je angstige zorg voor je kinderen, maar uit angst om jezelf. Jullie zijn alle maal moeilijke kinderen en wat de op voeding van tegenwoordig het allerhardst nodig heeft, is het oprichten van scholen voor moeilijke ouders". Maar al te dikwijls hebben we het er over, dat de kinderen „op onze zenuwen werken". Hun lawaai en hun beweeglijk heid ondergaan we als een hinderlijke stoornis. Men vergete echter nooit, dat het kind voor zijn groei en zijn wording verbazend veel ruimte voor vrije ont plooiing nodig heeft. Kinderlijke luid ruchtigheid en kinderlijke beweeglijk heid komen immers in uiterst zeld zame gevallen voort uit kwade wil en plagerij; ze betekenen als regel voor het kind innerlijke bevrijding en zijn een te ken van gezonde, bruisende levenskracht Wie van ons ondervindt niet, dat onze kinderen de laatste hand leggen aan onze opvoeding. Zij hebben het moeilijker dan wij; wat zijn wij oude doortrapte men sen hardleers geworden in vergelijking met hun weke, kneedbare kinderzieltjes. TOEWIJZING TRACTOREN. De Prov Voedselcommissaris voor N.- Holland maakt bekend: Degenen, aan wie een nieuwe tractor wordt toegewezen, mogen hun oude trac tor slechts met toestemming van den Prov. Voedselcommissaris verkoopen. Indien koper en verkoper het niet eens kunnen worden over de prijs, zullen bei den zich dienen te onderwerpen aan de uitspraak van een deskundige, die de Voedselcommissaris aanwijst. De noodzakelijkheid om hiertoe over te gaan vindt zijn oorsprong in het feit, dat er thans een levendige handel in oude tractoren is ontstaan. Het komt voor, dat de oude tractor meer opbrengt dan de nieuwe heeft gekost. Om aan deze mis stand een einde te maken, moest tot bovenvermelde regeling worden overge gaan. 1 MEI—30 AUGUSTUS ten bate van oorlogsslachtoffers en ter voorziening in oorlogsnoden EEN DAAD! FRANKEER ALS REGEL MET EEN NATIONALE HULPZEGEL. IN SEPTEMBER GEDROOGDE ZUIDVRUCHTEN. In September zal een bon worden aan gewezen, welke voor alle leeftijden recht geeft op het kopen van 100 gram ge droogde zuidvruchten. VEEHOUDERS, OPGELET! Vorige week zijn weer twee gevallen van mond- en klauwzeer geconstateerd. Naar men ons mededeelt, worden pogin gen in het werk gesteld om zo spoedig mogelijk entstof te verkrijgen, opdat de boeren, die daar gebruik van willen ma ken, zich dan met den plaatselijken die renarts in verbinding kunnen stellen NIETS NIEUWS. Volgens „Trouw", stopte dezer dagen plotseling een trein, die onderweg was van Uddevalla naar Gothenburg (Zwe den). Bij onderzoek kwam men tot de ontdekking, dat er aan de noodrem ge trokken was door eenolifant, die in een goederenwagon vervoerd werd. Buiten de werkelijke noodgevallen, zijn het bij ons gewoonlijk EZELS, die aan de noodrem trekken. U ziet, er is niets nieuws onder de zon. NYLON-IDEAAL. In Amerika zijn de z.g. Nylon-kousen in de handel gebracht, een kous, waar voor de dames hele veldslagen leveren om ze te bekomen en waarbij zelfs rui ten worden ingedrukt. Het geheim waar om de dames zo op deze kousen ver zot zijn, schuilt hierin, dat ze niet ladde ren en onverslijtbaar zijn. Ik kijk eens naar mijn versleten col bertje, wanneer krijgen we een onver slijtbaar Nylon C. en A-tje?

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1