ns Ni leuwe nonnen itil ior. Slolbal op 16 Augustus te De Koog, Omsla ndiglieden „Ford sik ATERDAG 24 AUGUSTUS 1946. 59e JAARGANG. No. 5641. EXELSCHE COURANT voor de 2e helft van de 9e periode (18 tot en met 31 Aug.) nkaarten LA, LB, LC 608 77 melk is 2 liter melk 77, C 77 melk is 3'/2 liter melk okaarten LD, LE 608 ?7, E 77 melk is 6 liter melk bakskaarten* enz. |4 is 2 rantsoenen tabaksartikelen )e bonnen voor tabak zijn reeds op jjdag 23 Aug. geldig. Op de bonnen ir aardappelen, die na>der zullen wor- aangewezen, kan eerst met ingang Maandag 26 Aug gekocht worden. Inlevcrn bonnen winkeliers, oflelk: A,-E 76. Brood: 486,490, 986, 987, B94, C94, D94 res Jrossieis: Tabak coup. A079, „A080, 11. lalen toewijzingen voor de 10 periode. "ensionhouders, die in aanmerking ko- voor toewijzingen voor koffie, thee, [er. en melk dienen deze af te halen Donderag 29 Aug. a.s., van 9-12 uur. toewijzingen voor de Horeca-be- 6 ven voor de 10e periode dienen a. s. jdag 30 Aug. afgehaald te worden en n van 9-12 uur. uitreiking heeft in het vervolg niet at r plaats. (Publ. no. 441). UITSLAG STIERENKEURING. Burgemeester der gemeente Texel ijst voor de uitslagen van een voor gemeente gehouden stierenkeuring de openbare bekendmaking, die ter aan het aanplakbord te Den Burg ngeplakt. el, 22 Augustus 1946. De Burgemeester voornoemd, REHORST. Reinigingsdienst (Nieuwe Regeling) oor reorganisatie van de reinigings- «t, tengevolge van het in gebruik jen van een vrachtauto, dienen de ev*nc's de privaattonnen en de vuilnis- :en, welke geledigd moeten worden, [tijdig op aan te wijzen plaatsen ge- te zetten. privaattonnen op een gemakkelijk ikbare plaats bij de rijstraat (ivict straat), de vuilnisbakken aan de van de rijstraat. geledigde tonnen en bakken worden |ezelfde plaats weder neergezet, r het zelf gereed zetten, komt voor Burg dezelfde regeling te gelden, die Ivoor de andere dorpen van toepas- is. k inzamelen zal op de volgende da- ïnjm tijden plaats vinden: indag: Den Burg. Huisvuil. Alleen lé's voor 2 keer per week. Aan- ongeveer 7,30 v.m. dag: Den Burg. Privaaltonixn. Al- |»bonné's voor 2 keer per week. Aan- ongeveer 3 uur v.m. nsdag: Andere dorpen, enz Huis- 3|Privaattonnen. Oudeschild. Aanvang ^eer 20 uur n.m. Oosterend. Aan- (ongeveer 21 uur n.m. iderdag: Den Burg. Huisvuil. Abon- ioor 1 en 2 keer per week. Aanvang leer 7,30 uur v.m. jdag: Den Burg. Privaattonnen. toé's voor 1 of 2 keer per week. fang ongeveer 3 uur v.m. fntuele wijziging in verband met igcn en andere zal tijdig worden gemaakt. Door middel van een |ui zal in de dorpsstraten gewaar- rd worden, wanneer huisvuil wordt aid, er wordt niet geluid bij het in van privaattonnen. men en hakken, enz., welke NIET staan, worden NIET geledigd, regeling vangt aan op Maandag ;ust us 1946. Bureau Gemeentewerken. Afdeling Reiniging. |VUG. 2 KG. APPELEN, PEREN OF PRUIMEN. Centr. Distributiekantoor deelt me- |t van 26 Aug. af op de reeds inge- bonnen 476 en 976 per bon twee jpelen, peren of pruimen zal wor- [liidigcleverd. Deze 2 kg. zal gedeelte- 2d|ut handfruit en gedeeltelijk uit uit kunnen bestaan. Van 26 Aug ken appelen, peren of pruimen niet önder bon worden verkocht. IBOD TOT IIET IN VOORRAAD BEN VAN APPELEN, PEREN EN-OF PRUIMEN. ïrband met de'a. s. distributie van ft het Bedrijfschap voor Groen- Fruit een verbod uitgevaardigd >elen, peren en/of pruimen na 24 is in voorraad te hebben, lerbod geldt niet voor: liers, die namens een combinatie issiers een hoeveelheid fruit in :t hebben genomen, welke over lig de distributieregeling aan de- 'inatie is toegewezen; ihandelaren, die de aan hen voor itiedoeleinden toegewezen hoeveel- lit in ontvangst hebben genomen, ens geldt het verbod niet voor loor het Bedrijfschap voor Groen- "ïuit toestemming is verleend voor Ivoorraad hebben van appelen, pe- |of pruimen. MAAN EN HOOGWATER. »n komt 25 Aug. op om 5,39; onder ian: 26 Aug. N.M.; 3 Sept. E. K. frotej ^ater ter rede van Texel: 26 Aug in,21. 27 Aug. 10,42 en 11,01. 28 U,20 en 11,39. 29 Aug. 11,57 en Aug 12,34 en 0,40. 31 Aug. 0,51 1 Sept. 1,26 en 1,43. ad, ndel h i» Zoals de aankondiging luidde, zou het een „originele Texelse Blauwe Stier avond" worden en alhoewel de badgas ten in het onzekere werden gelaten om trent het karakter van een dergelijke avond, waren de verwachtingen hoog gespannen. Vermelden we als een histo rische anecdote, dat een groepje badgas ten kwam informeren „of ze wel een rood vest konden dragen". Hel was reeds een gezellige drukte, toen de conférencier van die avond, de heer A. Th A. de Wilt, aankondigde, dat er een zware strijd werd gestreden met de blauwe stier, doch dat hij hoopte bin nen enkele minuten de overwonnen stier binnen te kunnen voeren. Na enige ogen blikken verscheen inderdaad de blauwe stier, moeizaam door verschillende hel pers in bedwang gehouden. Met de stier voorop werd de openingspolonaise gehou den, terwijl even later onder het gejuich van alle aanwezigen de overwinnaar, de toreador A. Daalder in rode kledij, geze ten op z'n fiere ros zijn overwinnings rondje kwam maken. De stemming zat er natuurlijk direct in en'bracht een groepje badgasten hierna een op deze avond toepasselijk liedje ten gehore, waarvan we wegens gebrek aan plaats- uimte slechts het refrein vermelden: „Hup, blauwe stier, gooi je poten in de hoogte, hup, blauwe stier, gooi je poten in dc lucht". Het dansen werd afgewisseld door ver schillende gezelschapsspelenen prijsdan- sen. Door verschillende winkeliers wa ren welwillend hiervoor prijzen beschik baar gesteld. Een en ander viel bij de badgasten bijzonder in de smaak, speci aal de zakopblaasrace voor dames en de stoclenrace. De gehele avond, kenmerkte zich door een uiterst gezellige sfeer van jolijt en vermaak, zoals we ons die slechts herinneren van voor de oorlog. Toen dan ook om 2 uur de finale werd aangekondigd, konden de aanwezigen slechts node scheiden. Het feestcomité kan dan ook op een zeer geslaagde avond terugzien. Harte lijk dank aan allen, die hebben medege werkt om dit feest te doen slagen. Dit bericht zou niet volledig zijn, als we niet vermelden de uitstekende leiding van den heer De Wilt en de harmonieuze samen werking tussen de Texelse Band „De Rhythmische Eilanders", die gedurende het gehele feest in topvorm was en die bij de huidige bezetting in geen geval on der behoefde te doen voor de beroeps bands, die wij de laatste tijd hierop Texel hebben horen spelen, en de geluidsinstal latie van het electr. techn. bureau van den heer De Wilt. G Laat men niet van de omstandigheden verwachten, wat het hart vooral moet brengen. De omstandigheden zijn als het materiaal, waaruit wij ons leven moeten bouwen En de een maakt een kunstwerk uit de eenvoudigste levensdingen, de an der verknoeit het kostelijkste marmer Verbaasd en ontroerd zijn we soms over wat een eenvoudig mens van het leven maakt. Laat men dan niet wachten met van het. leven wat te willen maken of voor anderen wat te willen doen, tot de om standigheden wat gunstiger zijn. Dan komt men er nooit aan toe. Zo de mens aan de eigen omstandigheden geen en kele zegen voor zich zelf of anderen tc ontworstelen weet, waarom zou hij dan met andere omstandigheden zoveel beter slagen? Die zo denken zijn als mensen, die zeggen: als ik maar geld genoeg had dan zou ik wel mild zijn. Zit dan de mildheid aan het geldbezit vast? Er zijn mensen die altijd gevende zijn, al hebben ze nog zo weinig en er zijn mensen, die altijd schriel zijn, al geven ze nog zo veel Een gevend hart spot met geldbezit, het heeft iets beters te geven en wordt het geven niet moe en door geldbezit wordt een schriel hart niet in een gevend hart ver anderd. Neen, we zullen de macht der omstan digheden niet ontkennen. Als lood heb ben ze gelegen op menige ziel, ze hebben menigeen dof of bitter, ellendig of wan hopig gemaakt Maar ze zullen ophouden een mens te drukken van het ogenblik af aan, dat een mens ze aanvaardt, ze in geloof aanvaardt en kracht ontvangt ze te dragen. Dan veranderen ze in hun te gendeel, ze drukken niet meer, ze hef fen op, ze stuwen omhoog. Als Adèle Kamm, de jonge teringlijd- ster in de Zwiserse bergen voelen gaat, dat haar ziekte ongeneeslijk is. is ze diep verslagen, ellendig, wanhopig. Maar als ze het doorgeworsteld heeft, eigen ver langens tot zwijgen heeft gebracht en voor Hoger Wil gebogen, dan groeien daarbinnen nieuwe krachten, nieuw ge loof, nieuwe hoop. En bij dat nieuwe licht ziet ze haar ziekte als roeping, als taak. Nu kan ze voor andere zieken wat zijn,zij kan ze begrijpen, hun lijden ver slaan, hen troosten en ze ligt daar op haar ziekbed zo gelukkig en vredig, zo vol van blijde overgave, dat zieken en gezonden bij haar komen om zich te sterken aan haar geloof En ze heeft God gedankt voor haar ziekte zo innig als weinigen gedankt hebben voor hun ge zondheid Zei Paulus niet, dat alle dingen ten goede zouden medewerken voor den mens die God lief heeft? Niet wat ik bezit, maar wat ik heb voortgebracht, maakt mijn rijksgebied uit. Carlyle. Wederopbouwnieuws Onder „Wederopbouw" wordt officieel verstaan de herbouw van door oorlogsge weld verwoeste gebouwen, zodat ik tot mijn spijt het niet-officieel gelanceerde bericht in de Texelaar van Woensdag j.l. moet tegenspreken, waar de herbouw van het door normale brand verwoeste woonhuis van boerderij „Wageningen" hieronder niet valt. Hoezeer het ook tot tevredenheid moge stemmen, dat na tijden van stilstand ook op Texel weer schot komt in de bouwe rij van woningen, veel verheugender is het te zien, dat ondanks grote moeilijkhe den, oorlogsgetroffenen tot herbouw dur ven overgaan. Dal de eerste snel door vele anderen moge worden gevolgd. De regelingen voor financiering van 't herstel van oorlogsschade aan woningen al dan niet met bedrijfsruimte en aan kleine bedrijfspanden, zijn vastgesteld en verkrijgbaar bij het Subbureau voor de Wederopbouw, naast De Zes, te Den Burg. (Bedoeld bericht werd ons verstrekt door den heer N. Schermer, architect al hier. ,Red. „FÖRD"-SIK. Ja, lezers, thans is het zo ver, dal onze ouwe, trouwe gemeentemerrie met pen sioen gaat. Na „Hort Sik", „Mort Sik" en „Vort Sik" is het nu „Ford-Sik" gewor den, want onze nieuwe gemeenteauto is een rasechte Ford Naar ons niet officieel wordt medege deeld, komt het Texelse wapen aan weerszijden van de auto te staan met G. R. er onder, wat Gem. Reiniging bete kent, benevens het cijfer 1, dan is de bui tenstaander vrij om le denken of wij over 1 of meer van dergelijke wagens be schikken, wat het prestige van onze ge meente zeker ten goede komt. Hoe het zij, de auto is er en in de officiële aan kondiging in dit nummer kunt ge meer aan de weel komen betreffende het op halen van het huisvuil e.d. Texelaars, de vlaggen uit! Sport op Texel S.V. TEXEL. A.s. Zondag weer een belangrijk pro gramma n l Texel 1West Friezen (4e kl KNVB), om half drie. Texel 2 naar bekerwedstrijden Oosterend, tegen ZDH, aanvang 4 uur. Texel-comb.Tex. Boys 2 aanvang 11,45 uur. Zaterdagavond 7 uur precies: Rest van Texel—ZDH 2. -Alzo kan elke speler zijn hart ophalen Voor Texel 1 een goede proefneming en wij verwachten een prima oefening. Flink aanpakken en vooral profiteren van de opleiding van den trainer Zorgt voor een goede geest in de ploeg en tracht het positiekiezen nuttig toe te pas sen Door geregeld trainen zal ook de 2e helft in hetzelfde tempo kunnen wor den gespeeld. De belangstelling wordt bij beter spel steeds groter. Texel 2 moet de beker verdedigen. Dat moet een stimulans zijn en tot grotere activiteit inspireren. Plaats van vertrek komt nog in het kastje. Texel Comb.Tex. Boys 2 karr een vlotte wedstrijd worden, evenals de ontmoeting tussen de Rest en ZDH 2 vanavond Nu nog even over de training Alle aangewezenen nu Maandag weer pre sent. Niemand mag meer ontbreken. Een aanmoediging moet overbodig zijn. Ieder kenne zijn plicht. Adspiranten! Om 6 uur present en alle maal. De vacanties zijn nu wel zo wat voorbij, dus weèr op je post. Als de op komst weer normaal is, kunnen we aan wedstrijden gaan denken. TEX. BOVS-NIEUWS Boys 1 gaat naar OVV voor de beker wedstrijden Bij loting werd vastgesteld OVV 1Tex. Boys 1, aanvang twee uur. Vertrek 1,15 uur vanaf hoek De Zwaan. Succes, Boys! Het 2de gaat naar Texel 3, aanvang 11,30 uur. Dit kan een mooie oefenwed strijd worden voor de a.s comp Probeer een plaats in het comp.-elftal te verove ren en waard te zijn. Adsp. A gaat naar ZDH A. spelen om 2,30 uur. Zie vervoer en elftallen in hel kastje. Mededeling. Training, wegens de vroe ge duisternis Dinsdagavond voor adsp. om half zeven. Wie er kan wezen, moet dan present zijn, hoor. Voor de leden om 7 uur om dezelfde reden, enallen present? G. Z.D.H.-NIEUWS. Zaterdagavond ZDH 2 uit tegen T. 3. Zondag ZDH naar OVV om de beker, Geeft wat ge kunt, jongens, dan komt het best in orde. Onze vriend Jan is weer thuis. Van harte geluk gewenst. Zoeken jullie hem thuis eens op? Om 4 uur ZDH 1 tegen Texel 2 W.J. ZITTING VERBINDINGSAMBTENAREN Ministerie Economische Zaken. Woensdag 28 Aug. a.s., des n.m. 23 uur zal een verbindingsambtenaar van het Ministerie van Econ. Zaken ten kan tore van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, Oudegracht 182, te Alkmaar, zitting houden tot het verstrekken van inlichtingen aan fabrikanten en groothan delaren aangaande overheidsmaatrege len. Hij neemt o.m. zaken in behande ling, waarbij het persoonlijke onderhoud er zeer toe bijdraagt de kwestie juist te stellen; hij draagt, zo nodig, bij tot be spoediging van de beslissing over lopende aangelegenheden, enz. Middenstandsaan gelegenheden worden evenwel door den betrokken ambtenaar niet oehandeld. YVaagl U niet le ver in zee Laat u eerst inlichten door den badmeester Louis. Hóevele malen hebben we ook in dit blad die waarschuwing reeds geschreven. Toch blijkt immer, dat er mensen zijn, die hun eigen leven en niet minder dat van den badmeester en anderen er aan wagen, door te ver in zee te gaan. We zagen het Woensdagmiddag weer. Bij de sterke eb die er langs het strand liep, ging een drietal zwemmers evengoed ver uit de kant. Gelukkig kwamen ze weer behouden aan land. Erger was een heer er aan toe. die door de sterke stroom verrast, geen kans meer zag, grond onder de voeten te krijgen Meer en meer werd hij naar zee getrokken. De wakkere badmeester, Louis v. Heerwaar- den, zag direct, dat er iets aan de hand was. Met de lijn om zwom hij er heen en kon zo erger voorkomen. De geredde moest, toen hij aan het strand kwam, naar zijn tent worden gedragen en had reeds veel water binnengekregen Hulde aan Louis! EXPOSITIE VAN SCHILDERIJEN. Een bescheiden bordje aan de Koger- weg even voorbij „Mon Repos", een klein houten bruggetje, een groen zomerhuis je! We stappen binnen en vragen even te mogen zien naar de op linnen geschilderde landschappen, bosgezichten, ja, wat niet al. Men laat ze u zien, met en zonder lijst. We vragen naar de prijs en deze valt mee, gezien het goede werk, wat we te zien krijgen. Nog maar pas w.erkt de heer Van der Vliet hier. Toch heeft hij al enige Texelse bosgezichten en boerderijtjes op het doek gebracht. Ook voor pastelteke ningen kunt u er terecht. Wc kunnen onze lezers aanraden er eens een kijkje le gaan nemen. Zie adv in ons vorig nummer. PRIJZEN BESCHIKBAAR GESTELD. Dooi het gemeentebestuur van Texel is een zilveren medaille aangeboden voor T beste viertal ooien op de schapenfokdag te Den Burg, welke op 2 Sept. a.s. wordt gehouden. Door TESO is een zilveren wisselbeker aangeboden voor den besten op Texel gefokte 1-jarige ram. Om in het defini tieve bezit van de beker te komen, moet men deze twee jaren achtereen of drie maal in totaal winnen in de rubriek 1-j rammen, gefokt op Texel. „HET GODSGERICHT". Naar we vernemen komt het Rotterd. Toneel a.s. Woensdag in De Oranjeboom met het toneelstuk „Het Godsgericht". Wanneer we ons de opvoering van het „Biechtgeheim" in herinnering brengen, dan kunnen we niet anders doen, dan ons verheugen, dat deze werkelijk le klas se toneelspelers weer naar Texel ko men. Immers, de wijze waarop zij de vo rige maal „Het Biechtgeheim" brachten, was meesterlijk. Wij raden een ieder, die liefhebber is van goed toneelspel en bo vendien van een waarlijk goed toneel stuk. ten zeerste aan, deze avond met te verzuimen. SCHANDALIG! Naar we vernemen, zijn er op de Alg. Begraafplaats te Den Burg in korte tijd een emmer en een tinnen vaas van een graf ontvreemd, terwijl men zich ook niet heeft ontzien om bloemen van een graf mede te nemen. Het behoeft geen be toog, dat dit een intens lage daad is, die niet genoeg verooideeld kan worden. Vanzelfsprekend is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat hier van baldadigheid van kinderen sprake is, maar dan dienl men de toegang tot het kerkhof voor kinderen beneden de 16 jaar, zonder ge leide. te verbieden Van ouderen menen wij althans dergelijke dingen niet te mo gen verwachten. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU. Het Bijkantoor van het Gewestelijk Arbeidsbureau Alkmaar te Texel deelt mede, dat een 30-tal vrije arbeiders uit Alkmaar en omgeving beschikbaar ko men voor hulp in de aardappelcampagne op Texel. Deze mensen zullen bij land bouwers die van deze krachten gebruik willen maken, moeten worden onderge bracht. Getracht wordt nog de arbeiders op enige punten centraal onder te bren gen, doch het is niet zeker, of dit plan slaagt In verband met bestaande en le ver wachten moeilijkheden, wat betreft de arbeidsvoorziening met gedetineerden, z.a tekort aan bewakers en te verwach ten vrijlatingen, worden de landbouwers aangeraden van bovengenoemde krachten zoveel mogelijk gebruik te maken, daar niet gegarandeerd kan worden, dat met de gedetineerden de werkzaamheden op tijd gereed zullen komen. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen op het Bij kantoor Texel. BEKRONINGEN. Op de op 17 en 18 Aug. 1.1. gehouden konijnententoonstelling te Den Helder, behaalde een 6-tal „Hollanders" van Wim Kooy, alhier, 5 bekroningen, n.l. le ZG en le prijs. 2 stuks le G en le prijs, een VG en 1 B. BLOEMBOLLEN VOOR VEEVOEDER. De Prov. Voedselcommissaris voor N.- Holland maakt bekend. Veehouders, die tulpen- en-of narcissenbollen wensen te ontvangen, of handelaren, die deze pro ducten kunnen leveren, dienen hiertoe een aanvrage bij hun P.B.H. in te zen den, onder opgave van de te ontvangen of te leveren hoeveelheid. Hiertoe wor den door de PBH's, ter dekking van de aflevering, bijzondere toewijzingsbonnen verstrekt De maximumprijzen zijn voor tulpenbollen f 10,75 per 100 kg., franco boerderij; voor narcissenbollen f8,75 per 100 kg., franco boerderij 't Is feest, t is feest op Texels grond, De vuilnisauto komt. En ied're klacht en elk verwijt Is nu meteen verstomd. Geen ouwe, trouwe merrie meer, Die voortsjokt langs de straat, Maar nu een AUTO, die heel snel Langs onze wegen gaat. Wanneer de bel straks wordt gehoord, Zegt dit u, lezersschaar, De vuilnisauto die staat voor, Zet dus uw vuilnis klaar. Des avonds wordt geen bel geluidt Dan zegt alleen de geur, Dat de Gemeete-Fordauto Gereed staat voor de deur. Zet daarom dus uw emmertjes En bakken op een rij. Want anders gaan de heren vast Uw huisdeurtje voorbij. HUIB DE RIJMELAAR. DE BLIKSEM SLOEG IN HOEVE „MARIA". Tijdens een korte onweersbui, Woens dagmiddag, sloeg de bliksem in hoeve „Maria", bewoond door de familie Adr. de Visser. Er ontstond een begin van brand. Het trof, dat even tevoren de dors machine was gearriveerd en het perso neel zodoende door spoedig ingrijpen, kon voorkomen, dat de boerderij in vlammen opging. DEN HOORN Door inslag van de blik sem werd de heer M. J. Kikkert in Hoornder-Nieuwland tegen de grond ge slagen, doch hij bekwam geen letsel. In het dorp stonden in een ogenblik de straten blank van het water, zodat het de huizen in liep. VAN DE BOEKENPLANK. G J. Peelen: 't Begon onder Mel- kenstijd 3,90 R. L. Stevenson: Het Goudeiland 3,90 Anton v.d. Vet: Het goede leven 2,90 Albe: Annunciata 3,90 MINDER RIJST, MAAR MEER BLOEM VOOR DE BABY'S. In verband met de slechte rijstpositie zal op 1 Sept het rantsoen rijst, kinder meel of kinderbiscuits voor de leeftijds groepen van 0 t.m. 1 jaar worden ver laagd van 500 tot 250 gram per veer tien dagen. Het is evenwel mogelijk op die datum het rantsoen bloem voor de babay's te verhogen van 100 tot 300 gr. per 2 weken, zodat de waarde van het levensmiddelenpakket voor de jongste kinderen door deze verlaging van het rijstrantsoen slechts weinig verandering ondergaat. GEEN DUBBEL TABAKSRANTSOEN MEER. Naar wij vernemen zal het niet meer mogelijk zijn, nogmaals een dubbel rantsoen tabaksartikelen te verstrekken. Van bevoegde zijde deelde men ons nog mede, dat de mogelijkheid tot een defini tieve verhoging van het tabaksrantsoen ernstig onder de ogen wordt gezien en dat deze verhoging binnen afzienbare lijd is te verwachten. NIEUWS IN HET KORT. Het tribunaal te Neurenberg heeft verscheidene brieven ontvangen van Duitse vrijwilligers, die zich aanbieden als beul bij de berechting van de ter dood veroordeelde Nazileiders, aldus deelde 'n lid van het Algem. Secretariaat aan Uni ted Press mede. Een Nederlands militair vliegtuig, dat op weg was van Valkenburg naar Hendon (Engeland), is tengevolge van een motorstoring voor de Engelse kust in zee gestort. De inzittenden werden door een Noorse vrachtboot opgepikt en zijn later door een loodsboot te Margate aan land gezet. De Rijkspolitie te Bergen op Zoom hield een krantenbezorger aan, wiens krantentas uitpuilde. Het bleek, dat hij zijn klanten niet alleen van kranten voor zag, maar ook van knotten Belgise ka toen of wol, welke hij voor drie of vier rijksdaalders per knot verkocht. In Aalten (Gld.) was de 78-jarige P. H. H. met zijn kleinzoons van 16 jaar, een tweeling, in zijn werkplaats bezig een gevonden granaat met een hamer te bewerken. De granaat ontplofte, met het gevolg, dat de man de linkerhand en het linkeroor werden afgeslagen. Een der kleinzoons werd levensgevaarlijk gewond, de ander kreeg lichte verwondingen. (Hoeveel nog). De regering stelt er prijs op. dat op 31 Augustus zoveel mogelijk de gehele dag vrijaf wordt gegeven. Het overheids personeel heeft die dag verlof. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEI over de week van 16 t.m. 22 Aug. 1946 Geboren Derk, z.v. Jacob Kooger en Harmina K N. Wichertjes; Marretje M. d.v. Jan Verberne en Afra A. Comman deur; Ina Thea, d.v. Gerrit Betsema en Trijntje Slik; Pieter, z.v. Jan Huizinga en Aleida Voigt. Ondertrouwd: Jan Huisman en Pieter- rel Blom; Martinus C. Veeger en Frede- rika Winter Gehuwd: Martinus A. Langeveld en Maria J. Mantje; Matthijs Witte en Ca tharine A Kager. Overleden gene. Gevonden voorwerpen: vermoedelijk zilveren broche; kindermuts; rozenkrans; kofferriem; kindervestje; sleutel; zilve ren armband; vulpotlood in étui; shawl; portemonnaie met inhoud; shawl; porte- monnaie; tabakskaart; haarkam; tas, (Duits model).

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1