K I )istril>iitienieiiws I nieuwe geiiieenteraacl voor 't eerst bijeen Texel Woensdag 11 september 1946. 59c JAARGANG. No. 564G s u XELSCHE COURANT Amerikaanse schoenen jlet ingang van 5 Sept. 1946 vrij Gi n Vaste brandstoffen. Gedurende het tijdvak van 5 Septem- t.m. 30 November zijn de bonnen 62 en 63 BV van de brandstoffenkaart 606 aangewezen voor 't betrekken van totaal 3 eenheden vaste brandstoffen jie bonnen dienen zoveel mogelijk vóór September bij een willekeurige brand- s/fenhandelaar te worden ingeleverd. Scheerzeep voor kappers. Herenkappersbedrijven komen voor de Je. 11de, 12de en 13de periode weder- 0 i in aanmerking voor scheerzeep. Aan lagen kunnen worden ingediend per mulier MD 233-41 waarbij het lid- r lalschapbewijs 1946 van de Vakgroep ppersbedrijven moet worden overge- jd. Herenkappers die niet in staat zijn lig i/engenoemd bewijs te tonen, komen in n geval in aanmerking voor scheer- oel:p Afhalen formulieren Vrijdagmor- i as. en indienen'op Dinsdagmiddag September, 's middags van 3-4 uur. Voorinlevcringsbon voor fruit. )e bonnen 563 en O 63 dienen door 't bliek uiterlijk 11 September a.s. te ;en irden ingeleverd, bij een handelaar in lente en-of fruit, ter verkrijging van nader vast te stellen hoeveelh^d 3 ui Detaillisten moeten deze bonnen op 3 «derdag 12, Vrijdag 13 en Zaterdag 14 3 ptembcr a.s inleveren bij de grossiers- f 3 mt'inatie van hun rayon. Distributie van textiel. Stopzetting uitgifte bonnen baby-pak- tten. De winkeliers kunnen de van het bliek te ontvangen bonnen voor baby- kketten nog tot 14 September 1946 in (vangst nemen De winkeliers kunnen bonnen tot 17 Sept. '46 zenden aan 't hen aangewezen Cehtrale Magazijn n de sectie Distex. Aanvraag brandstoffen voor kamerhuurders. De brandstoffenbonnen dienen te wor- n aangevraagd door den verhuurder, wijl de uitgereikte bonnen aan den urder toekomen. Voor het eerste ge- elte van het stookseizoen dient door n verhuurder in het tijdvak van 15 ptcmber t.m. 30 September 1946 een rmulier MD 333-22 te worden inge- •nd. Voor rantsoenbonnen vaste andstoffen voor ruimteverwarming ko- ?n alleen die kamerhuurders in aan- king, die een afzonderlijk te verwar- ;n gedeelte van een perceel ter bewo- hebben gehuurd. (Publ. no. 446). ONBEZOLDIGD VELDWACHTER. Bij Koninklijk Besluit van 29 Augustus 16 is tot onbezoldigd veldwachter der meente Texel benoemd, de heer Jac. vers, te De Cocksdorp. die als jacht- riener is aangesteld. KERKNIEUWS. ponderdagavond om acht uur zal te Waal een gemeenteavond van de id. Herv. Kerk worden gehouden. LEVERING RUNDVEE. Bij levering van rundvee voor de hl veemarkt, moet eerst bij den BH een leveringskaartje gehaald wor- Wanneer men niet in hel bezit is n een lastgeving, wordt er geen vee brgenomen. [Donderdags voorafgaande aan de Jandag van levering, moet de lastgeving )rden afgehaald. De P.B.H ALGEMENE TUINBOUWCURSUS EN DE CURSUS VOOR VOLWASSENEN. Onder verwijzing naar de adv. in dil ld, deel ik u mede, dat zich momenteel ichts 5 leerlingen voor de algemene inbouwcursus hebben gemeld. Dil is weinig. Er moeten minstens 12 cursis- r i zijn, voordat hij mag doorgaan Het doel, waarvoor de cursus in het iren geroepen is, heb ik reeds medege ld, in de Texelse Courant van 30 Aug Het is een soort middenstandscursus lor a.s. bloembollenkwekers. Deze knj- n in de toekomst geen teeltvergunnin- zonder diploma van een algemene inbouwcursus. waarbij bloembollen- ïlt hoofdvak was. Aangezien op het vasteland de alge- ene tuinbouwcursussen meestal twee 'actische vakken hebben, is de fruit- elt toegevoegd, doch dit vak kan ook schrapt worden, dan heeft het diplo- i evengoed waarde voor het gestelde el Dit kan in overleg met de cursisten regeld worden, doch allereerst is no- dat men zich opgeeft. Wat de cursus voor volwassenen be- ïft, valt op te merken, dat nog nie- ind zich heeft opgegeven en wil deze ttrgaan, dan zijn minstens 15 deelne- irs nodig. Misschien is het nog wat «eg in de tijd om over zoiets te den- in, doch het organiseren kost altijd eni-- tijd en daarom is het wenselijk, dat en zich nu reeds opgeeft. De algemene tuinbouwcursus gaat be nnen met Oct. 1946 als er voldoende lelnemers zijn, de cursus voor volwas- nen kan later beginnen, want deze duurt aar 8 weken, doch beide cursussen oeten voor 1 Oct. in Den Haag worden ingevraagd. Geeft u dus op voor 15 ptember. C. P. LAAN. TEXELSE MARKT. Den Burg, 9 Sept. 1946 Aangevoerd: 10 lammeren f 30-90. 40 schapen f 55 20 rammen f 60-100. 2 veulens f200- >0. 2 paarden f 400-550. 300 j hanen 1,50-2,50. 10 koeien. 2 graskalveren, 7 n. alveren, 9 varkens 12 lammeren (leve- *g) (Slot.) De heer Drijver merkte op, dat de ijs fabriek te Den Helder niet 'met de Hel- derse visafslag in verbinding staat. Voorz. merkte naar aanleiding hiervan cp, dat een coöp ijsfabriek dan ook veel voordeliger zal zijn. Dhr De Waard: men kan wel zeggen, de gemeente wil wel meedoen, maar wij moeten de moed hebben om ook iets te doen Voorz antwoordde, dat aan alle verlangens is tegemoet gekomen en dat dit in de toekomst ook zal gebeuren, maar men mag niets riskeren Dhr Westdorp vroeg of het den voorz. bekend was. dat op het kerkhof te De Cocksdorp een grafsteen staat, met een opschrift, dat in strijd met de waarheid is en vraagt of hiertegen geen maatregelen genomen kunnen wor den. Voorz. zeide zelf de steen te heb ben gezien, doch dat de gemeente op deze begraafplaats geen zeggenschap heeft. In middels is er een onderzoek aanhangig gemaakt naar de dood van deze mensen. Vervolgens vroeg dhr Westdorp of de geruchten juist zijn, dat de Duinweg van electr. licht zal worden voorzien met het oog op brandgevaar en of het waar is, dat er een kabel loopt naar Californië voor het Texels Museum. Spr was van mening, dat men deze kabel wel beter kon gebruiken. Hierop antwoordde de voorz., dat, wat de uitbreiding van de Duinweg betreft, dit een onderdeel is van de in voorbereiding zijnde plannen van dc TEM, om op korte termijn te komen tot algehele electrificatie van het eiland. Wat dc kabel naar het Museum betreft, dit is buiten B en W om gebeurd. TESO heeft een kabel van de oorlogsbuit ge kocht en deze daarvoor bestemd. Dhr Hin meende uit een gesprek tus- de heren v.d. Vlies en Dapper le hebben vernomen, dat de kabel van zodanige kwaliteit is. dal de TEM hem niet. wil gebruiken. Op de vraag van dhr De Waard of de verstafgelegenen een hogere stroomprijs moeten betalen, antwoordde de voorz dat dit niet het geval is, doch dat er een om slag gemaakt wordt. De heer C. Roeper vestigde de aan dacht op het kerkhof te De Waal, waar 'l puin nog met is opgeruimd, wat zeer hinderlijk is bij begrafenissen, en vraagt of de 2 woningen bij de ingang van De Waal, die door de oorlog zijn verwoest, weer opgebouwd worden en zo niet, of dan de straat met op korte termijn ver breed kan worden. Antw.: Over het opruimen van het puin op het kerkhof zal men met de wederopbouw in overleg treden. De twee bedoelde woningen komen in het uitbreidingsplan niet voor en zullen dus niet meer herbouwd wor den. Dhr Van Heerwaarden stelde de vraag, of de raad niet kon besluiten tot inventa risatie van woonruimte. Er is volgens spr, ruimte genoeg, zodat men niet in bunkers hoeft te wonen. Burgemeester antwoordde, dat Van H. de vinger op een zeer wonde plek had gelegd en dat de gemeente zich terdege van het nijpend woninggebrek bewust is. Evenwel is ïeeds mei de bouw van woningen be gonnen en als er voldoende materiaal is, zullen er volgend jaar waarschijnlijk nog wel meer gebouwd kunnen worden. In ventarisatie houdt in het opleggen van een woning en daar is voorz. een sterk tegenstander van. De voorz. betreurt het, dat er mensen in bunkers wonen, maar deze zijn er zelf, zij het dan uit nood, in getrokken. Het opleggen van een woon ruimte veroorzaakt een groot lijden, hier wordt ingegrepen in de meest tere verhoudingen van 't maatschappelijk le ven. Wel hebben sommigen een grote woning, doch slechts één keuken en moet men alles door elkaar doen. Spr. heeft persoonlijke ervaring op dit gebied en wil niet rigoureus ingrijpen, tenzij in uiterste noodzaak, zoals reeds een paar maal is voorgekomen. Dhr Drijver vroeg of de 12 noodwonin gen in gebruik genomen zijn. - Antw.: Die in de Dennen wel, doch die in Eicrland nog niet, maar deze zijn wel toegewezen. Nadat dhr De Waard nog het een en ander over huisvesting had gezegd, was het woord aan den heer Keijser, die de aandacht vestigde op de Texelse honden plaag, die met een belasting van f 10. niet was te bezweren. Spr. wees op de grote schade, welke de veehouders van de honden ondervinden en vroeg of er nu geen mogelijkheid was om daar een einde aan le maken. Voorz. was het hier volkomen mee eens en vond, dat het dit jaar uit moest zijn. Een veel scherper politietoezicht vond spr. de enige oplos sing. Dhr Keijser had daar niet veel verwachting van. Weth. Hin was van oordeel, dat het onder toezicht van de gemeentepolitie veel beter ging. Dan vroeg dhr Keijser nog, hoe het met de watervoorziening voor de brand weer staat, daar dit werkelijk urgent is. Voorz. gaf dit toe en deelde mede, dat de toestand in Oosterend bevredigend is. Voor Den Hoorn en Den Burg is een plan aanhangig dat men door de D.U.W. wil laten uitvoeren Als laatste pijl op zijn boog had dhr Keijser het over de onhoudbare toestand achter de noodslachtplaats, waar de ka davers worden begraven. Spr. had gezien hoe het kadaver van een koe een stuk boven de grond uitstak, doordat het zand was weggestoven; de wormen kropen er uit, waaraan de kippen zich tegoed de den. Voorz. vond dit ook een onhoud bare toestand, en zei, dat begraven uit den boze is. Destructie zou het enige zijn, maar daarvoor moet men heel naar Scha- gen. Het wachten is op de veterinaire in specteur. Het beste scheen spr. toe. de ge storven dieren op te koken en tot vee voeder te verwerken, welk voorstel de warme instemming van vraagsteller had. De heer Van Heringen vroeg, of, nu er een nieuwe raad gekozen is, uit die raad niet het beste een nieuwe woningcom missie kon worden gekozen. Hierop antwoordde de voorz., dat hij al blij was, dat er personen waren, die zich daarvoor beschikbaar stelden, want het is een .hondenbaantje". Spr. vond, dat de leden van de woningcommissie ook wel eens een woordje van waarde ring mochten hebben, want dat het moei lijk werk is. Wanneer we nu een andere commissie zouden benoemen, zou deze zich eerst moeten inwerken, om later toch ook fouten le maken, want daar kan men nu eenmaal niet buiten, doch voorz. zegde toe, deze zaak te zullen be kijken. Dhr Drijver vroeg of Oosterend in de toekomst ook voor woningen in aanmer king komt. Antw.: In de toekomst wel en naar behoefte. Oudeschild, dat ook niet zo zwaar getroffen is, heeft ook 4 woningen toegewezen gekregen. Op de vraag of het uitbreidingsplan voor Oos- Icrcnd gereed is, werd geantwoord, dat dit in behandeling is. Het was dhr M. Bakker opgevallen, dat het geslachte vee op zeer onhygiënische wijze naar de verschillende dorpen werd vervoerd Wat spr. mededeelde over een kalfskop en ingewanden, bestemd voor worst, welke in een bollenkisl werden vervoerd, was niet bijster smakelijk. Ook hier zal een onderzoek naar wor den ingesteld Het was 'dhr Zijm, die zei, met genoe gen te hebben vernomen, dat de woning bouw in zo ver gevorderd stadium ver keert en spr. vroeg om, alvorens ze in beheer van de Nulsbouwstichting te ge ven, eerst tc willen overleggen met de verschillende vakgroepen, die plan heb ben een woningbouwvereniging te stich ten. Antw.: Ze zouden beheerd wor den door het Nut en worden toegewezen in overleg met het Woningcomité. Even wel zal deze zaak op zeer korte termijn onder de ogen worden gezien. Vervolgens had dezelfde vraagsteller nog een opmerking over de slechte we gen en over de diverse polders en pol- dertjes, welke deze beheren Naar aanleiding hiervan kon de voorz een optimistisch geluid laten horen, aange zien de raad besloten heeft tot het op richten van een wegschap, in welk geval de wegen gezamenlijk zullen worden on derhouden. Hieromtrent is met Ged. Sta ten in overleg getreden en deze hebben het doorgegeven aan de Waterstaat, met gevolg, dat de vorige week reeds een vergadering is gehouden met den voor zitter van de polder en een hoofdingeni eur van de Waterstaat. Ten slotte wees de heer Zijm nog op een afvoergat van de riolering achter dc Warmoesstraat, wat hij veel te dicht bij vond. Ook dit zal worden onderzocht. Als laatste van het twaalftal voerde weth. Hin nog het woord en dankte den voorz. voor de gelukwensen en de waar derende woorden en hoopte op een goede samenwerking, .bij welke woorden dhr Van Dommelen zich aansloot. Hierop sloot de voorz met een woord van dank deze eerste vergadering van de nieuwe gemeenteraad. De heer Van Heerwaarden vestigt er de aandacht op. dat het de wens van do kiezers was, dat hij uitsluitend links zou stemmen. Hoe I cxcls Fanf,ire zijn 5 5-jarig jnliilcnm vierde In de met vele bloemstukken, o.a. van N.V. TESO, VIOS. D E K Fam, Kalf en Koorn. Tex Crt., Fam. N de Jong en Con Amore versierde achterzaal van Hotel Texel, hield het bestuur van Texels Fan fare Ier gelegenheid van het 55-jarig be staan van het corps, receptie. Verscheide ne personen kwamen hun gelukwensen aanbieden en werden hierbij onthaald op een kopje thee met een gebakje De heer H. Zijm had een aardig herdenkingsal bum ontworpen, waarin de bezoekers hun handtekening konden zetten. Burgemeester Rehorsl wenste namens Gemeentebestuur en de bevolking van Texel, het corps geluk met dit jubileum. Naar aanleiding van de twee naast de be stuurstafel geplaatste vaandels, het oude vaandel, aangeboden in 1897 door de burgerij, het tegenwoordige, in 1925 aangeboden, sprak de Burgemees- Ier over de groei van het corps. En geen wonder, ons Tex. Fanfare is het waard. Bij alle blijde gebeurtenissen im mers laat het zich horen. Nu er een mu ziektent moet komen, hebben verschillen de corporaties een comité gevormd en ook het gemeentebestuur wilde niet achter- blij ven.Het eerste plan voor een tent kwam op ongeveer f 6000,en dit was de reden, dat dit plan als onuitvoerbaar direct terzijde werd geschoven. Door den heer J. Tiessen is toen een ander plan ontworpen, dal op ongeveer f 5000, komt. Er werd met lijsten gelopen en uit het resultaat hiervan blijktr dat ook nu weer Texels burgerij het corps een warm hart toedraagt. In Den Burg e.o. bracht deze collecte f 1136.60 op. Oudeschild f71,65, Den Hoorn f68,30, Strandfeest De Koog f 66.Oosterend en Oost f 136,95, De Waal f31,50. De Koog f 185,05. diver se corporaties f 440.Totaal f 2136,50. De lijsten van De Cocksdorp en Eierland waren nog niet binnengekomen. I Friiartlclxvsli-lliiij» I A. I lermes Zaterdag is het stoffelijk overschot van wijlen den heer T. A. Hermes. oud-wet houder en raadslid der gemeente Texel, dooi leden van de Partij v d. Arbeid ten grave gedragen Tal van bloemstukken bedekten de baar, o.a. van de Federatie Texel en de afd. Oudeschild van de Par tij v.d. Arbeid, yan het gemeentebestuur van Texel, van de Plaatselijke Commissie v. d. Zuiderzeesleunwet en do Jagersver eniging. Onder de aanwezigen merkten we op B. en W. van Texel, oud-wethouder Dros en vele raadsleden. Voor de gemeente sprak Burgemeester Rehorst als volgt: Ik heb den heer Hei mes slechts kort gekend, doch ik weet, dat hij vol plannen was voor de toe komst Het is tragisch, dat hij is over leden op de dag, dat hij naar menselijke berekening tot \Vethouder zou zijn ge kozen We beseften wel, dat het erg was, doch niet dat het zo zou lopen, omdat hij zijn lijden mei grote geestkracht heeft gedragen De overledene heeft zijn mede mens met raad en daad terzijde gestaan en hij stond gereed om de gemeenschap met zijn volle energie tc dienen. De be stuurder van alle dingen l\eef^ echter anders beschikt. Moge God u rusl en vre de schenken temidden van het land, dat u zo ontzaggelijk hebt lief gehad. Namens de P. v.d. A. en de raads fractie sprak de Federalievoorziltcr, dok ter Van Dommelen. Niemand onzer, al dus spr., zal vermoed hebben, dat wij deze droeve plicht zo spoedig zouden moeten vervullen. Hermes was steeds vol goede moed en vol plannen, die uitge werkt en verwezenlijkt moesten worden. Hij was bereid zijn totale persoonlijk heid voor het ideaal in te zetten en al tijd bereid de mensen met raad "en daad bij te staan. Gedurende de oorlog heeft hij, evenals zovele anderen begrepen, dat hij niet afzijdig mocht blijven staan. De ze geestelijke groei was van grote bete kenis, ook voor zichzelf. En de Partij v.d. Arbeid is er zich ten zeerste van bewust, welk een groot verlies zijn heengaan vooi ons betekent. Hij was een voorbeeld van een eerlijk en betrouwbaar mens, ook in het politieke leven, Moge dit voor mevr Hermes een troost zijn in haar verdriet en moge zij verder troost en rust vinden bij Hem, die voor zovelen een trooster is. Een broer van den overledene dankte hierop voor de belangstelling. WAT TESO OVER DE MAAND AUGUSTUS VERVOERDE. Naar de heer Jur Beumkes ons mede deelt, werden in de maand Augustus door de T^exelse boot vervoerd: 47494 passagiers en 10897 fietsen Of het ook druk was. Het gemeentebestuur zegde f 2000 loc. Hierbij gevoegd een bedrag van f307,65, dat nog in de kas van hel, muziektent- fonds is, maakt een aardig kapitaaltje. Burgemeester Rehorst hoopte, dat het corps 's zomers enige malen in haar nieuwe tent zal concerteren cm dat oo!: andere verenigingen op Texel hiervan meerdere malen gebruik zouden mogen maken. Hierna bood spr. het bestuur de tekening aan, waarvan direct inzage werd genomen. Dc voorz van het corps, de heer Jac. Schrama, bracht naar voren, dat meest al een jubileum wordt gevierd mei 25 of 50 jaar Daar echter he t 25-jarig feest in 1916 viel. dus midden in de oorlog en 't met 't 50-jarig bestaan ook weer volop oorlog was, zijn alle feestelijkheden ach terwege gebleven. Het bestuur meende dat daarom het 55-jarig beslaan"niet in stilte voorbij mocht gaan. Het corps heeft in al de jaren van zijn bestaan steeds aller waardering mogen ondervinden. In oen burgemeester had men een warm voorstander gevonden en spr. meende, dat het mede aan hem is le drinken, dat cie nieuwe muziektent, die jaren ren wensdroom was, nu spoedig werkelijk heid zal worden. Dc spontane daad, door het schenken van f2000met toestem ming van de nieuwe raad, hield volgens spr., goede beloften in voor de loekomst Hulde bracht de voorz. aan de burgerii voor haar goede gaven en hij "hoopte, dat de muziektent en Tex. Fanfare zullen worden: een sieraad voor het oog en. een lust voor het oor. Een verslag, ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van het corps samenge steld en waarin al hel wel en wee werd gememoreerd, werd nu voorgele zen en hieruit bleek wel ten volle dat het corps steeds met moeilijkheden had te kampen, doch dat hel altijd weer eervol uil de strijd was gekomen. Hiermede eindigde het officiële ge deelte van deze dag. Des avonds was er een feestavod ge organiseerd in „Casino" voor leden en genodigden. Voorz Schrama sprak ter inleiding van de vele voordrachten, die ei zouden worden gegeven een kort woord en heette in het bijzonder welkom den heer Rehorsl en zijn echtgenote, die ook deze avond weer tegenwoordig waren. „Het Revueschip gaat varen", (elf per sonen onder leiding van Jn. v. d. Berg), was de titel van 'n aaneenschakeling van vele gebeurtenissen, die ten tonele werden gebracht. Het is ons door plaatsgebrek niet mogelijk, in details te treden, doch we willen toch even vermelden, dat Leendert Kuiper met zijn sprekende pop. hot prima deed. Een mooie bloemenmand van de Fam. De Veij. werd het bestuur aangeboden Dc avond was, onder het genot van een gebakje en koffie, voordrachten en een dansje, 'n waardig slot van dit jubileum. De Rhythmisehe Eilanders zorgden voor goede muziek. Week end N.V.B. De afdeling Texel van de Nederlandse Volksbeweging organiseert op 28 en 29 September a.s. een week-endbijeenkomst op California". Ilet voorlopig program ma is als volgt: Zaterdagmiddag leden vergadering, die uiteraard kosteloos toe gankelijk is, alleen voor leden van de N.V\B. Na de gezamenlijke broodmaaltijd is er 's avonds een lezing over: „Persona lisme in het dagelijks leven. De spreker, waarschijnlijk een der vooraanstaande figuren uit de N.V.B., wordt nog nader bekend gemaakt. Op deze avondbijeenkomst zijn ook mot-leden hartelijk welkom, de toegangs prijs is f 0,75. Veel voordeliger en ook waardevoller, is het, ook de bijeenkomst op de volgende dag mee te maken, want dan zijn de totaalkosten slechts f 1,50 per persoon. Het programma voor de Zondag luidt: Gemeenschappelijk ontbijt. Ochtendwij ding door den heer C. B. Termaat. Hier na gedachtenwisseling over de lezing van de vorige avond Middagmaal bestaande uit soep en brood. Gezamenlijke wande ling. Sluiting. Namens het bestuur wekken we alle belangstellenden op dit week-end mee te maken We hopen, dal het aantal deelnemers zo groot zal zijn, dat niet al len op Californië zullen kunnen over nachten. Geeft u, in verband met de re geling van het vervoer vanaf de verschil lende dorpen, zo spoedig mogelijk, liefst voor 15 September, op hij uw dorpscom missie of bij mevrouw De Vries-Steutel, Schoolhuis Zuid-Eierland. De deelnemers ontvangen dan in de daaropvolgende week het uitgewerkte programma. Sporl poll op S.V. TEXEI,. liet trainingsprogramma bracht ons Zondag Texel J tegen IIRC 2. Texel had een meuwe opstelling en we geloven stel lig, dal we geslaagd zijn, al zal er. voor al in de voorhoede, nog wat doortasten der optreden moeten worden. Tegen een technisch spelend I I-elf lal, dat een be- hooi lijke training achter de rug heeft, was vooral de 2e helft der wedstrijd voor ons elftal 't zwaarst Het terrein en de bal erg glad. door de druilerige regen, stelden aan de spelers de hoogste eisen Voor de rust was T. bepaald sterker en was het voor II. gelukkig, dat keeper en achterhoede een prima geheel vormden. Verschillende anvallcn werden door T. ondernomen, maar steeds reageerden de keeper én backs zó snel, dat doelpunten nog juist konden worden voorkomen; uit een felle aanval krijgt Dick de bal te pakken, een hard schot volgt, dat via het lichaam van een back doel treft. II is voor dc rust minder gevaarlijk, onze achterhoede zit er. evenals de halflinie, goed in,terwijl ook onze keeper een solide indruk maakt Vooral de 2e helft moet T. hard werken om zich staande te houden. Vermoeidheid leek ons wel de oorzaak, maar vooral ook de matige steun van de voorhoede. Wanneer zij ook haar steun gaat verle nen aan datgene, wat in de achterhoede en halflinie gebeurt, zich volkomen aan- sluilen, kan van ons elftal als geheel, meer succes verwacht worden. Uit een aardige aanval, welke men even te licht opvatte, weet IT. gelijk te maken. Kort voo, het einde komt T nog even opzetten, maar doelpunten hieven uit. Einde 11. Texel 2 wist in Oosterend van Tex Boys met 2-1 in een spannende, sportie ve strijd voor de derde maal achtereen, de beker te winnen. Bravo, Texel 2, har- olijk geluk gewenst. Reeds was met de rust 'n 2-0 voorsprong behaald. Uit een strafschop, 5 min. voor het einde, ver kleinden Tex. Boys de achterstand Dit houdt en goede belofte in voor de com petitie Texel 3 nam revanche door met 3-1 van Tex. Boys 2 te winnen Er werd bij T belangrijk beter gespeeld dan de vorige keer Dit was het afscheid van Jan Molenaar, die overgaat naar de grote vaart. As Zondag Texel 1—Andijk 1; T. 2— Andijk 2. Dit wordt hel slot van de trai ningswedstrijden Dan begint de comp. JKX BOYS-NIEUWS Ons 1ste verloor te Oosterend met 2-1 van het stevig uitgerust Texel 2, welk elf lal hierdoor in het bezit kwam van de beker. Ondanks het slechte weer, was 't toch een vlugge, goedgespeelde wedstrijd van beide kanten. Hoewel de Boys iets sl^rker waren, waren de aanvallen van T. gevaarlijker, waardoor zij succes hadden. Ken penalty werd door Jloekie onberis pelijk genomen. Het geheel was een spor tieve, leerzame strijd voor de a.s. com petitie Hel 2de bracht het er iets minder goed af met 3-1 verlies. Er zat te weinig verband in en het nipt present zijn op de training was hij sommigen duidelijk waar te nemen. Maar als de goede wil er is, komt dit wel terecht. De vriendschap, wedstrijd tussen B en C is vervallen door tie regen. Die spelen we Zondag a.s., hoor jongens De opstelling blijft zo. Zondag a.s. 1 en 2 nog vrij. daar de Spierdijkers niet kunnen komen We zien inmiddels naar een programma uit Zie nader in de courant van Zaterdag G. Z.D.H.-NIEUWS. ZDII heeft, hel Zondag tegen OVV niet tot een overwinning kunnen brengen. De eindstand 1-1 geeft de verhouding goed weei Voor de rust speelde Z. 'n prima wedstrijd, waarin goed werd samenge speeld. Na de rust was het OVV, die iets beter spel te zien gaf. Het einde kwam met 1-1, waarna OVV met strafschoppen wist te winnen. Zondag gaat ZDH 2 op bezoek bij OVV 2. Deze week wordt onze alg. ledenvergadering gehouden. Zie uur en datum in het kastje. W.J.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1