T™'™ Dislrilniti iemeuws SCHOENEN. Vergadering Jeugdraad 1 Hel badseizoen bekoort tot bel verleden Het jubileum van Pater Witte in Afrika Oosterencler jeugd ging naar de Veluwe I)« nieuwe Dienstregeling [OENSDAG 18 SEPTEMBER 1946. 60e JAARGANG. No. 5648 TEXELSCHE COURANT Zij, die nog in het bezit zijn van bon- ?n. welke met ingang van 28 Juli 1946 igeldig zijn verklaard, kunnen deze innen inwisselen tegen nieuwe bonnen 25 October a.s. Stamkaarten moeten worden medege- acht. AANVRAAG BANDEN. )p het aanvraagformulier voor banden et door den werkgever de werkge- rsverklaring worden ingevuld. (Publ. no. 448). OUDESCHILD. Vrijdag 6 Sept. verga rde de jeugdraad te Oudeschild om nnen te beramen voor het komende izoen. Veel goede ideeën werden naar ren gebracht, doch wegens gebrek aan iterialen en medewerkers weer ver-i >rpen. Ten slotte kwam men tot 't vol-; nde resultaat: er zal een volksdanscur- gehouden worden onder leiding van ■vrouw Termaat. Voorts een ontwikke- gscursus voor jongeren tot 24 jaar, arbij speciaal gedacht is aan herha- gsonderwijs (rekenen, taal, briefschrij- n) De leider is de heer P. Kleve. Ook wordt een toneel- en-of zangclub orbereid, doch dit hangt af van het al niet beschikbaar zijn van goede lei- ig. Voorts wordt ernstig gestreefd naar organiseren van diverse soorten sport liefst buitensport. Hiervoor stelt zich schikbaar Mej. Rietsema. doch hier zit :er de moeilijkheid in het ma- iaal. Maar met wat medewerking n andere organisaties is hier mogelijk :1 wat op te vinden, leder, die voor een of meer cursussen eresse heeft, gelieve zich op te geven de heren pastoor Hoogervorst, C. B. maat of B. T. Zondervan. De jeugdraad rekent op een grote deel- me en een spoedige opgave. VEREENVOUDIGING BLOKKERINGSVOORSCIIRIFTEN. Hypotheken. Voortaan zal de verstrekking van hy- :heken geheel met vrij geld geschie- Aflossingen van hypotheken, aange- ,n tussen 31 Dec 1941 en 3 Oct. 1945 Izij na 2 Oct. 1945 verstrekt ten laste i een geblokkeerd tegoed, worden iter op geblokkeerde rekening tegoed R chreven, voorzover zij per kalender- r 10 pet. van de hoofdsom overtref- Bedragen beneden f 100, 'er vermindering van het aantal klei- geblokkeerde rekeningen is bepaald, het tegoed op geblokk. rekening, in- n dit op 31 Aug. 1946 minder dan )0,bedroeg, op vrije rekening over- >oekt zal worden. RADIODISTRIBUTIE, daandag is een rechtstreekse lijnver- ding tot stand gekomen tussen de dio en de radiocentrale te Den Burg ■rdoor zal men geen last meer onder den van de Russische zender, terwijl ringen door onweer ook tot het ver- m behoren. Oudeschild en Oosterend ui len van een dergelijke verbinding wor- voorzien, welke verbetering zeker J l blijdschap door de abonné's zal :den begroet. KERKNIEUWS. IUDESCHILD Gelegenheid tot aan- e voor de H. Doop, Donderdagavond lój 8 tot 9 uur in de kerkekamer AANBESTEDING. )oor onzen vroegeren plaatsgenoot P. Graaf, architect te Amsterdam, wer- deze maand voor de gemeente Die- aanbesteed 47 arbeiderswoningen en ikels, straataanleg en buitenriolcnng. laagste inschrijver was Firma Goed- te Diemen voor f 497000,Per wo- waren de kosten f 8350,en f 9200 LEZING VOOR DE VISSERS, v IUDESCHILD Zaterdagmiddag zal in Koffiehuis van den heer P. Dekker, r de Generale Commissie voor de Zui- ee-steunwet, de heer Hoebe spreken r het verlenen van steun bij het zoe- naar een betrekking, aan zoons van ers. die door de droogmaking van de derzee hun bestaan niet meer in de erij kunnen vinden. 13 DIPLOMA UITGEREIKT. j IUDESCHILD. Dezer dagen is aan A. iteFlaken, P.H. Polder, 't diploma van Harm Smeengefonds te Assen uitge- ;t. Dit is geschiedt op voordracht van Vereniging ter Bevordering van het :onderwijs in West-Friesland. Er kon- hoogstens 2 personen aangewezen :den, doch alleen Westerlaken is geko- wat een grote onderscheiding is. Het II oma wordt n.l. uitgereikt aan perso- die zich bijzonder onderscheiden vlijt, goed gedrag en vorderingen, tijl ook karaktereigenschappen van ikenis zijn Het was jammer, dat de odiging, om bij het uitreiken van het •l; oma in Assen aanwezig te zijn, te kwam, zodat dit later op de Algem gadering van de Ver. ter Bev. v. h. onderwijs aan Westerlaken is uitge- ;::>|en mooi succes dus, ook voor de tlse avondschool van de Ver. ter Bev vakonderwijs, onder leiding van den Steenhuis en eveneens voor den heer ^jffitvliet Azn., te Oudeschild. waai iterlaken het practisch gedeelte heeft jvjferd. VAN DE BOEKENPLANK. v. Kampen: Stormnest f 4,90 Hl Buck Oostenwind en Westen- And f 3,90 (Weinig zon cn veel regen1). Wij mensen zijn spoedig geneigd te klagen, maar wanneer er geklaagd wordt over het slechte weer waarmee wij deze zomer zijn bedeeld, dan menen we, dat daar toch wel enige reden toe is. De dro ge dagen, welke we hebben gehad zijn op de vingers van beide handen te tel len en wie had verwacht, dat we nog een Texels „kraaienzomertje" zouden krijgen, is ook al teleurgesteld. Seizoen 1946 is wat het weer betreft, slecht ge weest. Niettegenstaande dat, was het vreem- delingenbezoek overweldigend en we vragen ons af hoe het wel zou zijn ge weest, indien we wat meer zon en wat minder regen hadden gekregen. Naar de secretaris van V.V.V. Texel ons mede deelde, kunnen we gevoeglijk aannemen, dat 40 a 50000 vreemdelingen een bezoek aan ons eiland hebben gebracht, waaron der 8 a 10,000 kampeerders. Wie de aan houdende stroom vreemdelingen met de boten en bussen heeft zien aanvoeren, vraagt zich af, waér of al deze mensen onderdak gevonden hebben. Alleen in de maand Aug. vervoerde TESO met haar gewone busdiensten, dus extra dien sten naar voorstellingen, enz. niet mede- gerekend, 74,386 passagiers. Ja, het seizoen is voor de hotel- en pensionhouders niet slecht geweest en wanneer het op den een regent, drup pelt het op den ander, m.a.w. de ne ringdoenden hebben ook hun deel van dit drukke bezoek gehad. Vanzelfspre kend was Het nog niet zo als in de jaren vóór de oorlog, kón het ook niet zijn. Rijwielen, althans een goed rijwiel, is nog een luxe, waarover enkelen be schikken en als gevolg daarvan hadden de houders van rijwielstallingen het niet bijster druk. Ook de vishandelaars had den het Voor de oorlog beter, omdat er toen voldoende aanvoer was van alles, maar reden tot klagen is er toch niet. De Jan Plezier-exploitanten hadden over gebrek aan passagiers niet te kla gen, alleen heeft het weer veel roet in het eten gegooid. Soms was het droevig om aan te zien, zoals de badgasten met opgestoken parapluie's op de wagens za ten. maar als een mens uit is, schijnt hij veel meer te kunnen verdragen dan wan neer hij uit plicht iets moet doen. Een hele verbetering was het plaatsen van de hekken bij de autobussen, waar door veel gedrang werd voorkomen. De Texelse film „De Parel der Wad deneilanden", welke gedurende het ge hele seizoen werd vertoond, heeft steeds volle zalen getrokken, wel een bewijs, dat de roep, welke er vanuit ging, ge rechtvaardigd was. Dat zich gedurende het seizoen geen ernstige ongevallen hebben voorgedaan, zal ieder tot tevredenheid stemmen. Bad meester Van Heerwaarden, had slechts enkele malen in te grijpen. Nóg vertoeven verschei dene vreemdelingen op ons eiland, maar het zal niet zo heel lang meer duren of ook deze keren Texel de rug toe en zullen het mulle strand verruilen voor de kantoorkruk of voor de plaats achter de machine Verlaten wordt het strand, verlaten worden de duinen. Texel trekt zich terug in zijn eigen beslotenheid. Maar deze winterperiode zal geen winterslaap zijn, althans niet voor V.V.V. Texel, dat nu al weer in actie is voor het volgende zomersei zoen Daarom willen wij nu reeds de aan dacht vestigen op een circulaire, welke a.s. Zaterdag bij onze krant wordt inge sloten en ten doel heeft, uw belangstel ling en steun voor V.V.V. Texel te vra gen. Lees haar aandachtig en vul dan meteen de aangehechte strook in, opdat uitstel nu eens geen afstel wordt! Dezer dagen ontvingen wij van Pater M. Witte, het volgende schrijven: Cathlic Mission P.O Box 25, Nyeri (Kenya). Zeer geachte heer redacteur. Mede door de tijdelijke bekendmaking in uw blad van mijn Zilveren Priester feest, mocht ik zoveel Texelse gelukwen sen ontvangen, dat ik me genoodzaakt zie, u om publicatie te vragen van deze mijn hartgrondige dankbetuiging. Ik hoop,dat ze allen mag bereiken in de best wensba- re «welstand. Als alle ontvangen wensen in vervulling mochten gaan, kan ik de volgende 300 jaren rustig en welvarend op m'n lauweren gaan leven dus daar houd ik van over. Het is niet onmogelijk, dat het uw le zers en lezeressen plezier zal doen, iets te horen van feesten op z'n Afrikaans. Ik wil dan ook graag wat herinneringen neerpennen, waaruit u kunt pikken, na mijn gebroken of althans ouderwets Hol lands wat te hebben bijgepolitoerd. Het eigenlijke feest op m'n hoofdstatie was verzet op Zondag 1 September, en zo kon ik rustig de dag zelf (28 Aug.). doorbrengen in m'n oude stichting Ka- baa, wier opbouw practisch mijn eerste twaalf Afrikaanse jaren in beslag heeft genomen. Ondertussen heeft ze drie doch ter-missies voortgebracht en de oor spronkelijke Training School voor onder wijzers sinds enige jaren verplaatst werkt door in talloze scholen verspreid over Oost-Afrika. Helaas vond ik het om liggende land hopeloos opgedroogd, nau welijks te herkennen, nadat ik het 12 jaar lang niet had gezien. Heel wat oude vrienden met hun gevijlde tanden, die ik hoopte nog eens terug te zien. waren al lang met have en goed verhuisd hoger op de bergen in. Het is een merkwaardig verschijnsel, dat heel Afrika schijnt op te drogen. ,Het water van de meren zakt langzaam maar zeker en alom grijpen de woestenijen om zich heen. Het is een feit, dat de Sahara steeds groter wordt, terwijl nu opgegraven resten van Ro meinse bouwwerken in het midden daar van erop wijzen, dat zelfs die woestijn eens vruchtbaar land is geweest. Bij Nyeri en rondom de Mt. Kenya, zijn we er echter beter aan toe, daar de sneeuwberg gestadig de omgeving water en dus vruchtbaarheid geeft. Trouwens hier kappen de negers niet alleen het hout weg, maar planten ook nieuwe bos sen aan, aldus hun dichtbevolkt heuvel land beschermend tegen moordadige ero sie. Dit doen ze niet precies uit zorg voor het nageslacht zover denkt geen neger maar onder pressie der regering en ook omdat de „black wattle", die de oer wouden nu heeft vervangen, door zijn tanrijke bast een hoge marktwaarde be zit. Van Kabaa ben 'k naar Nairobi gegaan, uitgenodigd door enige Hollandse en Schotse vrienden. De laatste dag van Augustus echter kwam er een functie, die ik niet gauw zal vergeten. Het was een staaltje van „zwarte dankbaarheid" die gunstig afsteekt bij wat ik zou noe men de ook soms ondervonden „blanke ondankbaarheid". Een vijftigtal van mijn Kabaa oud- leerlingen, werkend om en in de hoofd stad, had een grote zaal in Nairobi af gehuurd voor een knal-diner ter ere van hun jubilerenden oud-leraar. Ik kon met nalaten terug te denken aan de jaren, die zo dicht bij liggen en zo veraf lijken, toen „we" in die verre, verre uithoek geza menlijk „onze" school opbouwden, ik in m'n hemdsmouwen en zij zonder hemd noch mouwen, zoniet compleet in hun ge- boorte-costuum, want het s er warm. Eerst waren het hutten van bomen met modder er tussen en gras op het dak. Veel weglopen vóór een dag harder werk van bomen kappen of klei-trappen (ik ben er eens zelf ingesprongen toen ze te lang talmden in de kuil te gaan), en met man en macht klaar staan om de bosjes gras om hoog te wippen Het waren met ïecht werklui met de klemtoon op lui. Maar om te vechten waren ze niet lui. Eens tikte er een z'n kameraad oo de knikker en ik kon het niet verhelpen, dat hij een uur later dood was. Een andere keer waren er te weinig bonen om het mais-voertje smakelijk te maken en er was algemene opstand, waarbij ik op m ij n knikker moest letten. O. die naak te en halfnaakte rakkers van toen! Maar nu? De zwarte elite van Nairobi zat om me heen: een van de twee neger-gemeen teraadsleden van de hoofdstad; de onder redacteur van de regeringskrant voor in boorlingen; een eigenaar-uitgever van zijn eigen krant „Mwalimu", d.i. „De Schoolmeester". Anderen exploiteren hun opgedane kennis in eigen vrachtlorry of taxi-bedrijven of vullen de regerings- bureaux, vooral het meteorologisch De partement en de Gezondheidsdienst. Naast me zat een zwarte dokter, een van de vijf of zes van heel Oost-Afrika. En niet zo weinig onderwijzers van alle soor ten van scholen, ook middelbare, zowel in Missie- als Regeringsdienst. Die zetten het werk voort, dat is mijn troost. Een mensenhart is niet van steen, ook niet na een kwart-eeuw logies in een apen-land, en ik moet. zeggen, ik genoot van hun hartelijke bewijzen van genegen heid en dankbaarheid. Echte leuke spee chen werden afgestoken in vlot En gels en veel oude moppen opgehaald Twee Europese „Patrons" van de „Old Kabaa-boys' Association" zaten mee aan. Sir Joseph Sheridan, de Opper-Rechter van Kenya, en Mr. Mc. Kean, de D. C van het District Nairobi, een soort Opper- Burgemeester. De jongens hadden nog meer lol dan ik, vooral toen de Lord- Rechter in zijn goedgunstig-overdijvend speechje zei en de jongens glommen tot onder hun boordje! „mijn enige spijt is, dat ik niet in Kabaa ben opge voed!" Proost, dacht ik, dan had je mee moeten pap-roeren en bakstenen maken! Die Zaterdagavond reed ik terug naar Nyeri, waar alles reeds bevlagd was voor de volgende dag. Het eigenlijke feest dan begon om 9 uur in de Kathedrale kerk Het was zo mooi! Ik zag slechts een zee van zwarte hoofden en merkte nauwe lijks dat alle Missie-Oversten aanwezig waren en wel een honderd zusters. Se minaristen dienden als altar-boys en het fameuze koor uit de Centrale Meisjes school zorgde voor de zang. Dat alles Maandagmorgen om 7,45 zijn wij, leer lingen en oud-leerlingen van de O.L.S., met de bus van Oosterend langs Dijk manshuizen naar Oudeschild gegaan en dan met de boot naar Den Helder. Daar aangekomen stond er al een bus van Van Koningsbruggen klaar om ons naar de Veluwe te brengen. Toen we eindelijk ge zeten waren, ging het voorwaarts. Een stukje buiten Alkmaar begon het te regenen; dit hield aan totdat we op de Veluwe waren, doch we hadden er geen last van, want we zaten onderdak. Voor de Zaandammerpont moesten we een heel tijdje wachten, daar er een hele rij auto's vöor stond, maar wij kregen toch ook een beurt. Dan maar weer ver der door Amsterdam, Weesp, Bussum, Amersfoort, Nijkerk en Harderwijk. Toen naderden we ons eindpunt en ja, hoor, na enkele mensen gevraagd te hebben, hoe we precies moesten rijden, konden we uitstappen. Het was toen ongeveer 2 uur. De chauffeur van de bus had gezegd, dat hij er om half 12 wel zou zijn, maar dit viel hem tegen. Regen, aldoor regen, maar gelukkig, toen we ons kamphuis bereikt hadden (dit ligt ongeveer 400 m. van de gewone weg af), was het droog. Er stonden 7 tenten om het kamphuis heen. In 2 daarvan sliepen de jongens en de meisjes kregen 2 kamertjes. Verder waren er een dagverblijf, een magazijn en een keuken. kon in Europa wellicht schoner; maar treffender, dat geloof ik niet. Onder het Te Deum, dooi allen gezongen, dreunde de kerk ik wed dat het plafond in de Molenstraat er bij naar beneden was ge komen! Na de plechtigheden speelde de Missie fanfare, en werden een paar karre- vrachten geschenken aangedragen, ge noeg om er mijn volgende nieuwe wilder nis-missie mee aan te kleden, als ik van m'n tegenwoordig tijdelijk ambt ontsla- mag worden. Na tafel werden me drie middel eeuws-fijne oorkonden aangeboden, waar aan weken en maanden moet zijn ge werkt. Des middags waren er openluchtspelen, opgeluisterd natuurlijk door de, hier evenals op Texel, onmisbare Fanfare. (N.B. in een muziek-tent). 's Avonds na het souper moest het mikpunt-van-baldadigheid nog ondei knallen en klappen de grote school-hal in, die een half duizend mensen kan be vatten. maar thans op een blik vol ontel bare zwarte sardientjes leek. Nu kwa men de verluchte adressen van de ver schillende categorieën studenten van m'n jongens- en meisjesscholen, achtereenvol gens in 't Latijn, in '1 Engels, Kiswahili en Kikuyu. Tussenbeide werden ernstige en luimige toneelstukjes voorgedragen, waarin de zwartjes meesters en meeste ressen zijn. Een klein viool-en-cello con cert zorgde voor de muziek. y En dat was het eind. Of liever, nog niet het eind, want ofschoon alle missies het feest kerkelijk meegevierd hebben op dezelfde dag, zeurt men op alle plaatsen dat ik het rondje één voor één moet af gaan en het overal nog eens dunnetjes moet over doen. Negers houden van feest vieren, weten of voelen ook wel wat dankbaarheid is en, nou ja, mijn hart is ook met van steen. PATER *VITTE Nu onze koffers uitpakken en de bed den voor elkaar maken Er lagen matras sen op de grond, daar kon je op liggen. Daarna werd een pan met pap gekookt en kreeg ieder een bord pap met een kop thee. Dan nog wat handballen en een wandelingetje naar de Hulshorster hei. Dinsdagmorgen om plm 6 uur uit bed. Telkens hoorde je, dat ze zo stijf waren en verschillende hadden het koud gehad. Stro onder de matrassen in de tenten, dat hielp. Dinsdagmiddag hebben we een grote wandeling gemaakt door het bos langs de Hierdense beek. Woensdagmorgen werden de jongens gewekt, door de meisjes, met water: wat keken ze zuur! 's Middags zijn we naar de oorsprong van het Zilverbeekje en de zandverstuivingen geweest, 's Avonds lie ten we de jongens schrikken door voor hun tent papieren zakken te laten plof fen Donderdagmorgen. Eerst je kamer of tent in orde maken. Dekens luchten, kamers vegen en dan nog een spel doen. 's Middags athletiekwedstrijden. Tegen de avond begon het te regenen, dit duur de echter niet lang 't Was aldoor prach tig weer geweest, 's Avonds een bonte avond met toneelstukjes en zang. Vrijdagmorgen: eerst werk, dan vos senjacht (dit is een spel). Twee jongens bleven thuis om te koken. Toen we terug kwamen was het bijna etenstijd. Maar, o wee: al de koffers waren overhoop ge gooid en al wat de kleur wit had, was er uil. Eindelijk vonden we twee tobbes met. kleren, allemaal in het water. Dit was de wraak van de jongens! Lijnen wer den gespannen en daar ging het goed overheen. Gelukkig scheen de zon, dus was het weer gauw droog. Vrijdagavond, de laatste avond, nog wat spelen en dan op tijd naar bed Zaterdagmorgen: 6 uur er uit, eten. kof fers pakken en de boel opruimen. Om half 10 stond de auto voor. We gingen verhuizen, ja met recht, In plaats dat de bus weer voor stond, moesten we in een verhuisauto; dit viel niet mee Maar och, het mocht de pret niet druk ken. Daar gingen we weer op onze terug reis naar het „Gouden Boltje". Tussen Krommenie en Wormerveer was de ben zine op. Daar moesten we toen nog een heel poosje wachten. Dan weer verder over Bergen en Schoorl naar Den Helder Het laatste eind reed de auto geweldig hard daar we anders te laat voor de boot kwamen Dit scheelde ook maar een haartje. De „Voorwaarts" lag er nog. De „Marsdiep" was al een heel eind zee in. Wij op de „Voorwaarts" en daar kwam Texel al in zicht. De zee was kalm, dus we hadden geen last van zeezieken. Te Oudeschild gingen we in de bus en deze bracht ons weer thuis. Allemaal zullen we met genoegen terug zien op de heerlijke vaeantieweek, die we hebben doorgebracht in het Hulshorst kamp op de Veluwe. GRé KAGER. DOOPSGEZINDE HULPDIENST. De huishoudelijke kracht der Doopsge zinde Hulpdienst is thans weer beschik baar, eventueel ook voor niet-Doopsge- zinde gezinnen. Belanghebbenden kunnen aanvragen bij Ds. van der Veer. DOOPSGEZINDE GEMEENTEDAG. Wij vestigen de aandacht van de deel nemers aan de Doopsgezinde Gemeente dag op Zondag 22 Sept. a.s., op de ad vertentie in dit nr. betreffende het ver voer per autobussen naar Den Burg, al waar deze dag zal worden gehouden. De zomerdienstregeling, met haar snel treinen voor badgasten op Zaterdagmid dag behoren weer tol het verleden. De tegenwoordige dienstregeling is nog zeer bevredigend, vooral wat betreft de laat ste verbinding met de vaste wal; dit tijdstip is verlaat tot 17,30, terwijl dan de Alkm. bus van 19 uur de passagiers vanaf de Tex boot komt halen. De practijk zal evenwel moeten uitwijzen of dan regelmatig alle personen vervoerd kunnen worden. De laatste dienst naar Texel (18,30) vertrekt regelmatig later (verlading der goederen). Heeft u zich dus voor de laatste boot in Den Helder verlaat dan heeft u nog een redelijke kans dat u de boot haalt! TESO heeft de harten der voetballief- alleen werkdagen; z alleen Zondag; b De diverse diensten VAN Texel: hebbers zeker wel veroverd door Zon dags een middagdienst in te lassen (ver trek Den Helder 11,45; Texel 12,45). Wij geven hier de overige bootdiensten met aansluiting naar enkele grote ste den. Hieruit blijkt, dat de verbinding Den Burg-Arnhem toch altijd nog 7-9 uur duurt. Men kan alweer een dagretour Rotterdam nemen, en dan 2 uur in de stad verloeven. Op korte termijn zal het spoorwegnet ten Zuiden van Alkmaar weer electrisch zijn. De lijn Alkmaar Den Helder is niet opgenomen in het eleclrificatieprogramma Ned. Spoorwe gen (zie kaart Boekh. Parkstraat) en of dil na 1951 alsnog geschiedt, achten wij, ondanks alle geruchten en beloften, ge ring over Amersfoort. Van De Cocksdorp (bus) 7,-§ 13, 15,45$ Van Oosterend 6,50$ 12,45$ 15,15$ Van De Koog en Den Hoorn 7,10§ 15,15§ Van Den Burg 5,25$ 7,10z 7,30§ 13,40§ 17,— Naar Den Helder (boot) 5,40$ 7,30z 8— 14.— 17,30 Van den Helder (trein) 7,02§ 9,—z 10,02§ 18,02 19,—$ 19,12z Te Alkmaar 8,10§ 10,05z 11,10§ 19,10 20,—20,06z Te Amsterdam 9,34 11,34 12,34 20,34 21,34 21,03z Te Haarlem 8,47 11,47 12,47 20,47 21,47 21,47 Te Den Haag 10,31 12,31 13,31 21,31 22,31 22,01z Te Rotterdam 11 13,— 14 22, 23,— 22,30z Te Utrecht 10,59b 12,59b 13,59b 21,58 21,58 Te Arnhem 13,20§ 14,16§ 15,38 23,40 23,40 De diverse diensten NAAR Texel: Van Arnhem (trein) 8,05 9,43 12,19§ Van Utrecht 9,34 11,10 13,52$ Van Rotterdam 9,14 13,14 Van Den Haag 9,43 13,43 Van Haarlem 6,25§ 10,42 14,42 Van Amsterdam 7,05 8,10z 10,48. 14,48 Van Alkmaar 5,20§ 8,25 9,10z 12,20 16,20 Naar Texel (boot) 6,50$ 10,30 15,45§ 18,30 Naar Den Burg (bus) 7,45§ 11,45 16,30§ 19,15 Naar De Koog en Den Hoorn 17,30§ Naar Oosterend 11,30 17. Naar De Cocksdorp 11,30 17,

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1