Éië ipKteF 'j Y% Nieuwe bonnen en Jan Fabricius vijf en zeventig jaar 4*1 Vergadering Visserij vereniging Begrafenis 4. G. Pli. I'isarl 1TERDAG 28 SEPTEMBER 194G. fiOc JAARGANG. No. 5051 chepi -e If aeilijkl JrdzeJ «el In d| >i dzet EXELSCHE COURANT VOQ >it vis Tiinde indelri }r le van Peri°^e *946 -moet der 6' uitge d be i voll* Dillijk :'ijdvij onvol stege Hoefc ?aarri L. lister bat onde st lig veeti x Gz: Beid lwer DEJ ver imve 5 eei me p ea stir! ÜE. alle (29 Sept. t.m. 12 October.) Bonkaarten KA, KB, KC 610. t.m. 591 brood is 800 gram brood - brood is 400 gram brood boter, enz. is 250 gram boter boter, enz. is 250 gr. margarine of 200 gram vet j suiker is 750 gr. suiker of boler- hamstrooisel of 1500 gr. jam, stroop, enz. algem. is 500 gram suiker of boter hamstrooisel of 1000 gr. jam, stroop, enz. algem. is 200 gr. kaas (waarvan 100 gram korstloze kaas) algem. is 100 gram bloem algem. is 200 gram koffie 23 reserve is 1600 gram brood 23 reserve is 800 gram brood 24 reserve is 100 gram kaas (waarvan 50 gram korstloze kaas) Bonkaarten LA, LB, LC 610. vlees is 100 gram vlees vlees is 400 gram vlees 07 melk is 4 liter melk 07 C 07 melk is 7 liter melk Bonkaarten KD, KE, KC 610. 088 brood is 800 gr. brood boter, enz. is 250 gram boter boter, enz. is 125 gr. margarine of 100 gram vet suiker is 500 gr. suiker, of boterham strooisel, of 1000 gr. jam. stroop, enz. 108 algem. is 250 gr. suiker of boter hamstrooisel of 500 gram jam, stroop, enz. algem. is 100 gram kaas (waarvan 50 gram korstloze kaas) 23 res. is 800 gram brood 23 res. is 250 gr. rijst, kindermeel of kinderbiscuits 24 res. is 100 gram bloem 24 res. is 300 gram bloem onkaarten LD, LE 610. W, 030 vlees is 100 gram vlees 07. E 07 melk is 12 liter melk Tabakskaarten, enz. 49 is 2 rants, tabaksartikelen 50 is 200vgr. chocolade en-of suikerw. 49 is 2 ranst, tabaksatikelen 50 is 100 gr. chocolade en-of suikerw. Bovenstaande bonnen zijn geldig ge urende een periode van 14 dagen, der ive t.m. Zaterdag 12 Oct. a s. Voor de ;ek van 6 t.m. 12 Oct. zullen nog bon- worden aangewezen voor tabak. Voor suiker wordt boven het normale intsoen van 750 resp. 500 gram, weder- een extra rantsoen van 500 gram be- ihikbaar gesteld. In totaal heeft men nu kg. suiker extra ontvangen. Deze week is wederom 100 gr. vlees tra beschikbaar, zodat men in totaal gram per 14 dagen ontvangt. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds p V rijdag 27 Sept.-1946 worden ge bikt, met uitzondering van de bonnen Lor vlees en melk,' waarop eerst met |ang van Maandag 30 Sept. a.s. mag den gekocht. Afhalen toeslagkaartjes Bijz. Arbeid 11e periode. Zij, die in het bezit zijn van een naam- jst bijz. arbeid kunnen de toeslagkaart- afhalen als volgt: De letters A t.m. D 30 Sept. a.s. van •12 uur v.m. De letters E t m. K 1 Oct. van 9-12 uur v.m. De letters L t.m. R Oct a.s. van 9-12 uur v.m. De letters S Z 3 Oct. a.s. van 9-12 uur v.m. De overigen, die een aanvraag hebben igediend, kunnen de toeslagkaartjes af- aien op 4 Oct. a.s. van 9-12 uur v.m. ierbij moeten de stamkaarten van de erknemers worden medegenomen. Inleveren bonnen winkeliers. Versnaperingen: V 48, X48. Suiker 583 uiker, 083 suiker, 084. 085 algem. Rijst: 118 Boter: 572 boter, 072 boter. Margari ne-Vet: 573 boter, 073 boter, Kaas 574, 74, B 19 res. Vleeswaren: 521, 523, 021, '22 vlees 522 vlees. Eieren: rantsoenbon- ïen. Tabak T 47, X 47, T 43. Brood: 564 m 568, C 18. D 18 res., 064, 065, 569. t 18 res. en nieuwe bonnen. Vlees: 521, 23, 021, 022 vlees, 522 vlees. Het nieuwe voorschot voor tabak wordt vastgesteld op een aantal rantsoenen, ge- ijk aan het af te rekenen voorschot. TEXTIEL. De oude, nog in omloop zijnde speciale tunten, welke vóór 13 Mei 1946 werden ferstrekt, verliezen met ingang van 25 >epi hun geldigheid. Het betreft hier dus ie in bruine kleur uitgevoerde punten net opdruk „Textiel tien punten" in iwarte letters en de ïA paarse kleur uit gevoerde punten met opdruk „Textiel één punt" in zwarte letters De textielhandelaren worden nog t.m. 5 Oct. 1946 in de gelegenheid gesteld de foor hen van het publiek ingenomen speciale punten, welke hierboven ver- neld staan, bij de distributiedienst tegen toewijzingen in te wisselen. Na 5 October 1946 mogen genoemde punten niet meer Worden ingeleverd. (Publ. no 451) „ZONNESTRAAL"-DAG. De Sterken voer de Zwakken. Het plaatselijk „Zonnestraal"-Comité 'estigt er nog even de aandacht op, dat de collecte voor de uitbreiding van het Sanatorium „Zonnestraal" (voor alle ge zindten), wordt gehouden heden Zaterdag. Helpt allen mee! Tegen de t.b.c.! ZON. MAAN EN HOOGWATER. De zon komt 29 Sept. on om 6,36, ondei 6.24. Maan: 3 Oct. E.K., 10 Oct. V.M. Hoogwater ter rede van Texel: 30 Sept. .49 en 2,05. 1 Oct. 2,22 en 1,48. 2 Oct. ,57 en 2,16. 3 Oct. 2,37 en 3,02. 4 Oct. Ml en 4,28. 5 Oct. 4,52 en 5,41. 6 Oct. 6.29 en 7,11. icht JAN FABRICHJS (Foto montage H. Daunt. Bournemouth- Cliché Vrije Pers) HERINNERINGEN AAN ASSEN A s Maandag is het feest in Assen. Dan wordt immers de bekende toneelschrijver Jan Fabricius 75 jaar. Het hoogtepunt van het feest zal hedenavond in het Asser Concerthuis plaats vinden. Dan zal het ook op Texel bekende toneelstuk „Unner ïèn dak" opgevoerd worden, waaraan de aanwezigheid van den grijzen auteur en zijn Engelse vrouw bijzondere luister* zal bijzetldn Als blijvende herinnering aan dit feest, heeft Jan Fabricius zijn „Asser Jeugdherinneringen" aan het papier toe vertrouwd en het is een kloek boek ge worden. Ook veel Texelaars zullen meeleven met den kwajongen, gie door dominee Meijboom uit de catechisatie \verd gestuurd, cmdat hij apenootjes kraakte, die de vaL.ensrollade en het gehakt van zwager Piet over de Collards- laan en de nieuwe één-, twee- en vijf- kopsrnaten van Braakman over de Nieu we Huizen liet rollen. Het boek, met tal rijke fijngelekende prentjes van oud-As sen door Lies Veenhoven, zal f 4.90 gaan kosten. Bovendien komt er een luxe edi tie op oud-Hollands papier en geheel lin nen band, welke exemplaren genum merd en getekend zullen worden door den schrijver. Deze prijs zal f 12,50 wor den. Intekening Boekhandel Parkstraat. I w" DE MARKT EN DE MARKTSTRAAT TE ASSEN Lies Veenhoven tekende voor Fabricius' „Jeugdherinneringen" een serie prentjes van oud-Assen. (Slot.) Vraag: Als vaststaat, dat alle vissers belanghebbenden zijn, waarom kunnen ze dan geen vergunning krijgen om op het IJselmeer te vissen? Antw.: Voorheen visten op de Zuiderzee 2000 schepen met 2000 knechten. Thans de helft en het aantal wordt nog belangrijk ingekrompen Hoeveel er mogen blijven, is nog niet bekend, doch in geen geval worden nieu we vergunningen uitgereikt. De beslis sing hierover ligt ^bij den Minister van Financiën, daar het IJselmeer domein water is. Er zijn bepaalde regels ge steld en er wordt advies ingewonnen bij de visserij-inspectie. De heer Boom vindt het zeer onrecht vaardig. De Zuiderzeevissers rekenden op vernietiging van de visstand en konden zich daarop instellen. De Waddenzeevis sers, daarin gesteund door alle deskun digen, rekenden op een gouden tijd en bleven dus in de visserij. Ze zijn echter in ernstige mate gedupeerd door de af sluiting en hebben dus zeker recht op de visvangst op het IJselmeer. Bovendien visten de Texelaars vroeger ook altijd od de Zuiderzee. De Wieringers echter maken rijke vangsten op het IJselmeer en als daar niets te verdienen is, vissen ze met sche pen, voorzien van 30 pk.-motoren hier de wulken en garnalen voor onze neus weg. Is dat dan wel billijk? Als zij hier mogen vissen, dan wij ook op het IJselmeer. Voorts wordt de lange, dunne aal in sloten .voortgebracht, waar ze voor 80 pet. sterft. .Verhoog de maaswijdte van de kuil tot 20 mM de visstand zal er door verbeteren en meer vissers broodgeven. Antw.: De lengte van de aal is be paald op 25 cM. en zal worden opge voerd tot 30 cM., ook de maat van de netten zal opgevoerd worden, terwijl men ook karpers zal planten. De motorkracht op het IJselmeer zal tot 20 pk. worden be perkt. Verder dan tot 30 cM. voor de aal kan men niet gaan, wan.t dan gaat de aal terug naar de broedplaatsen bij de Ber- mude-eilanden. De heer Dogger is het roerend eens met den voorz., dat de Texelse vissers stiefmoederlijk worden behandeld en hier maakt men weer dezelfde fout. Want als de aal het IJselmeer verlaat, gaat ze niet terug, maar vangen de Texelaars ze. En nu wil men bovendien nog, dat wij de jonge bot naar die rijke zee brengen. Er. wordt uitsluitend gedacht aan de in standhouding van de IJselmeervisserij, de Waddenzee telt niet mee. De heer Boom zegt: vroeger visten we paling en zeegras in de zomer, thans liggen we die tijd aan de kant en verdie nen geen cent. v Maar er is nog een onbillijkheid: er is bepaald, dat degenen, die in 1918 visten, onder de Zuiderzeesteunwet vallen. Maar toen was de verwachting hier, dat het voor de Waddenzee goed zou gaan. Later bleek het anders. Voor Texel moet de datum dan ook gesteld worden ten tijde van de afsluiting, anders zijn de jonge vissers, die geen zoons van belangheb benden zijn, de dupe. De heer Hoebe zeide te menen, dat hier alles in orde was, doch hij heeft nu wel anders gehoord en is tot de overtui ging gekomen, dat men de visserij op de Waddenzee zeer laag aanslaat. De vergadering was eenstemmig van oordeel, dat men wel de jonge bot wilde overbrengen, doch alleen wanneer aan alle belanghebbenden een volledige ver gunning werd gegeven om op het IJsel meer te vissen De heer Hoebe zeide nog, dat het nooit de bedoeling is geweest een bepaalde groep achter te stellen en hij beloofde om bij de diverse instanties gehoor te vragen voor de wensen der vissers. Hierna sloot voorz. Boom deze zeer belangrijke vergadering. POSTDUIVENSPORT. Door de P.D.V. „Texel" zullen morgen, Zondag 29 Sept., op de Groeneplaats cir ca 150 a 180 duiven gelost worden. Om half één zal de lossing beslist plaats vin den, uitgezonderd wanneer het regent. H. C. P. Dinsdagmiddag werd het stoffelijk' overschot van den heer Pisart, in leven secr.-penningmeester en magazijnmeester van de afd. Texel van hel Witte Kruis, teraardebesteld. Een grote schare belang stellenden volgde de baar, welke onder een schat van bloemen ging bedolven. Na het strooien van bloemen door familie leden van den overledene, getuigde dok ter Boswijk in enkele woorden van de grote genegenheid jegens den heer Pisart, die steeds een goed vriend is geweest. In de jaren, welke de heer Pisart in de apo theek werkzaam was, toonde hij zich een plichtgetrouw mens, maar ook daarbui ten, in het maatschappelijk leven, was de overledene de stuwkracht van talrijke verenigingen en steeds bereid om te hel pen. Tot zijn dood heeft de 85-jarige met zijn grote vitaliteit zich geheel aan het werk van het Witte Kruis gegeven Met de verzekering, dat vrouw en kin deren er van overtuigd kunnen zijn, dat. men den overledene wel zal missen, maai niet vergeten, eindigde dokter Boswijk zijn toespraak. Als voorzitter van het Witte Kruis, sprak de heer P. Dros Albzn., die memo reerde, hoe de heer Pisart tot het laatst toe op voorbeeldige wijze heeft medege werkt aan de bevordering van de volks gezondheid op Texel, o. a. T.B.C.-bestrij- ding, Consultatiebureau, verplegingsarti- kelen, enz. Tragisch is het, dat het rij wiel, dat hem met medewerking van den burgemeester was aangeboden, de oor zaak van zijn dood werd. Met de wens, dat zijn vrouw en kinderen troost zouden putten uit het feit, dat zij zolang van de prettige omgang van den heer Pisart heb ben mogen genieten, besloot de heer Dros zijn toespraak. Een zoon van den overledene gewaagde er van, hoe de heer Pisart steeds voor anderen leefde. Gedurende zijn 40-jarig verblijf op Texel is hij een medeburger geworden en een stuwkracht in het maat schappelijk leven, terwijl hij steeds me deleefde met de lijdende mensheid. Na mens vrouw en kinderen van den overle dene dankte de heer Pisart voor de be-^ toonde belangstelling en eindigde met de woorden: „Vergeet hem en zijn vrouw niet". Hierop verliet de stoet de dodenakker. Onder de vele bloemstukken, welke de groeve dekten, waren o.a. die van het bestuur van de Afd. Texel van het Witte Kruis, Alg Tex. Wijkverpleging, Sociëteit Harmonie en de Kaartclub. DOKTER HELLEMA GAAT ONS EILAND VERLATEN. Naar we vernemen, gaat dokter Hel- lema binnenkort ons eiland verlaten, om zich in Haarlem te vestigen. Twee-en- twintig jaar geleden kwam dokier Helle- ma naar Texel, om dokter Boswijk te assisteren, die in 1919 de praktijk van dokter Wagemaker had overgenomen. Wegens de grote toename van patiënten is dokter Hellema zich later zelfstandig gaan vestigen, hoewel hij al die jaren met dokter Boswijk is geassocieerd ge weest. In het openbare leven trad dokter Hellema niet zo zeer op de voorgrond, hij was dokter met hart en ziel, die steeds voor zijn patiënten klaar stond Zijn opvolger is dokter De Vries uit Zaandam, die zich hier mettertijd zal vestigen. BILJARTCLUB „FORTUNA". Maandag hield de biljartclub „Fortuna" haar ledenvergadering in Hotel De Oran jeboom Een 8-tal nieuwe leden gaf zich op, zodat de animo voor dit mooie spel gelukkig niet is geminderd. Men kwam overeen, Vrijdags vaste clubavond te hou den. Teneinde zo spoedig mogelijk het spelpeil weer behoorlijk op te voeren, zal „Fortuna" op Vrijdag 4 October as. van „quite" gaan. Enkele nieuwe leden kun nen zich nog opgeven op de clubavonden Na het officiële gedeelte, werd het biljart geprobeerd en in prima conditie bevon den. Wij wensen „Fortuna" een gezellig en fortuinlijk seizoen toe. BETROUYVBAARIIEIDSRIT K.K.M V.-GROEP TEXEL. Uitgaande van de K.N.M.V.-groep Texel, zal er Zaterdagmiddag een be- tromvljaarheidsrit van 72 km. over ons eiland plaats hebben. De 30 deelnemers die zich hebben aan gemeld, krijgen geen gemakkelijke taak, omdat zij zeil" de te rijden route moeten zoeken van ccn lijst met gegevens, welke hun vóór de rit zal worden uitgereikt. Op verschillende plaatsen worden con troleposten opgesteld, waar de deelne mers moeten stoppen. Niet alleen wie te vroeg, maar ook degene die te laat op een post verschijnt, krijgt strafpunten, zo dat het in dit geval niet om de snelheid maar om de juiste tijd gaat. Om twee uur heeft hel vertrek plaats vanaf de Groene plaats, waar de deelnemers om de 2 mi nuten zullen starten. Tussen half vier en half zes worden ze op dezelfde plaats te rug verwacht. Motorrijders, voel succes! HET EEUWIGE MONSTER De spookgeschiedenissen zijn de laatste lijd niet van de lucht. Werden wij eerst met de film steeds op dit onderwerp ver gast, thans is*deze hobby blijkbaar ook op liet toneel overgeslagen. Het Amster dams toneel bracht Woensdag j.l. onder auspiciën van de R.A.O. in Casino een spookgeschiedenis „Het eeuwige monster" Tenslotte bleek 't „Monster" toch niet het familiespook te zijn, zodat de tekenen er op wijzen, dat we te zijner, tijd toch uit deze spook-impasse geraken. Trouwens uit de aankondigingen der te verwachten uilvoeringen der R.A.O. bleek dit duide lijk; verschillende goede voorstellingen staan ons te wachten, zo komt op 14 Oct. het cabaret van Willy Hemert. Kon ons de inhoud van dit mysteri euze stuk niet geheel bevredigen, voor 't spel daarentegen hebben wc niets dan lof, trouwens dit hadden wij van het Am sterdams Toneel ook verwacht. Wegens het ontbreken van het bal, was de vrouwelijke helft niet verschenen en dus hadden we een half lege zaal. Bij de volgende uitvoeringen staat evenwel ook bal op het menu, zodat we dan weer een „uitverkocht huis" tegemoet kunnen zien. EXCELSIOR BRACHT EEN SERENADE Oosterend. Woensdagavond bracht de Chr. Muziekvereniging „Excelsior" een serenade aan het echtpaar Vlaming-Vla ming, dat zijn gouden huwelijksfeest vier de. Staande in de deuropening nam het krasse echtpaar de hulde in ontvangst, waarna de muzikanten weiden uitgeno digd even binnen te komen. Hier werden zij onthaald pp een rokertje, een glaasje wijn en een gebakje De tafels in de ka mers waren één combinatie van kleurige fruit- en bloemenmanden. Namens de muziekvereniging wenste dhr J. Daal der het echtpaar nog menig jaartje in ge zondheid loc. 's Middags kwamen burge meester en mevr. Rehorst persoonlijk hun gelukwensen aanbieden, welke belang stelling door het bruidspaar en de familie op hoge prijs werden gesteld. De serenade bracht veel belangstellen den op de been. GESLAAGD. Vorige week slaagde voor het diploma eerste stuurman, onze vroegere plaatsge noot K. Kikkert. MOND- EN KLAUYVZEER-ENTING. Er kunnen bij den veearts weer koeien voor enting tegen 't mond- en klauwzeer worden opgegeven. KAMPIOEN OP SOKKEN George Formby, de held van het witte doek.zal deze week de Texelaars doen ge nieten van zijn kunsten op de motor. Als deelnemer aan de T.T.-races, welke op 't eiland Man zullen worden gehouden, leert hij op de reis daar heen, Florrie kennen, de secretaresse van Mr Higgins, den groten baas van de Regenboog Mo tor Mij. Zij helpt George, die op de boot van zijn geld beroofd is, uit vele moeilijk heden, tot grote ergernis van Mr. Tyldes- ley, die voor de Regenboog Motor Mij. uitkomt. Door een reeks van verwikke lingen komt George voor de zelfde Mij. uit en wat er dan allemaal gebeurd moet u zelf gaan zien, maar vergeet niet een zakdoek mee te nemen want u zult zich tranen lachen. KIPPEN MET BLAUWE KAMMENZIEKTE. Veearts Lankamp verzoekt, namens het Instituut Infectieziekten te Utrecht om kippen in het beginstadium -derziekte, (diarrhee, slingeren, blauwe kam, soms een nog volle krop, enz voor onderzoek. Voorlopig kan nog aangeraden worden de toom kippen, waar de ziekte begint op te treden. 2 a 3 dagen streng alle voedsel te onthouden. Met tamelijk succes worden de dieren thans ingespoten met een kalk- pre'paraat. EERVOL ONTSLAG Onze vroegere plaatsgenoot, de heer W. H. Dalmeijer, wordt met ingang van 1 October a.s., in verband met het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd, eervol ontslag verleend als referendaris der P T T. De heer Dalmeijer, di^ in 1897 zijn loopbaan als geagreëerd klerk te Den Burg, Texel aanving, was de laatste 14 jaren werkzaam op het Inspectiebureql van den Inspëcteur der P.T.T. te Haarlem O. D. C.-NIEUWS. OOSTEREND. Maandag begint de Oos- terender Dam- en Schaakclub weer te draaien. Alle liefhebbers hiervan worden weer verwacht in het Gebouw van Chr. Belangen, waar belangrijke mededelingen zullen worden gedaan. KERKNIEUWS. OOSTEREND. In verband met de restauratie van de Geref. kerk alhier, worden Zondag de diensten gehouden in de Geref. kerk v.h. H.V. De mannenver- eniging is om dezelfde reden een week uitgesteld. S.V. TEXEL. Uitslagen van vorige Zondag: 4e kl. A NVB: MFC-LSVV 1-1; W.-Waard-Schoorï 0-3; Grashoppers-BKC 0-1, Oudesluis Texel 0-2; JVC-N -Niedorp uitgesteld. Afd, NIL 2 I: Kaagvogels-SRC 3-2 (11 min. voor tijd gestaakt); Tex. Boys 1-Cal- lantsoog 1 1-5; Texel 2-HRC 5 6-2; Suc ces 2-Watervogels 2 8-1; ZAP 2-W.- Waard 2 3-1. A s. Zondag speelt in 4e A: Watervo- gels-Texel; BKC-JVC; LSVV-Grashop- pers, MFC-Oudesluis; N-Niedorp-W. Waard. Afd. N.II. 2 I Texel 2 thuis tegen Callantsoog 1; Watervogels 2-ZAP 2. Dat wordt Zondag deksels oppassen, Texe"l 1, de kampioen van het vorige sei zoen zal stellig alle zeilen bijzetten. We vertrekken met de boot van half 8, dus om 7 uur met de fiets verzamelen bij Dl os' Autocentrale. Om 10 uur vangt de wedstrijd aan, dus gaan we om 12,45 weer terug. We verwachten 'n groot aan tal supporters. We kunnen voor het eten weer thuis zijn, zegt u dat niets. sup porters! Texel 2 speelt thuis, tenminste, als er in het programma, na de aanvrage dezer week, niets meer is veranderd. A.s. Maandag allen present lui. Adsp. 6 uur. Hedenmiddag half drie weer trai nen adspiranten. TEX. BOYS-NIEUWS. Voor 29 Sept. comp.-progr SRC 1 Boys 1. Daar wij echter in geen geval uit spelen, wachten we bericht van de Bond voor een thuiswedstrijd of vrij, nog even af. Zie in kastje. Boys 2 vangt aan 6 Oct. Voor adsp, A verwachten we spoedig de indeling. Denkt er nu om, Boys, groot en klein, Dinsdagavond 1 Oct. a.s. begint de zaaltraining. Adsp. 7 uur, leden en junioren 8,30. Komt in tenue en zo moge lijk voorzien van gymnastiekschoenen of iets dergelijks. Beseft dat een trouw be- aoek nodig en onmisbaar is voor het spel peil en onze goede clubgeest. Dus ook namens den trainer, allen present. G. Z.D.II.-NIEUWS. Onze voorzitter is er op uit geweest en kwam terug met een nieuwe bal en bon nen voor voetbalschoenen. Voor Zondag is er geen voetballen, maar 6 Oct. starten wé voor de competitie. Denkt er om, van daag voor het laatst opgeven voor een Zwaluw-insigne. Zie het kastje. F.Z. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 20 tot en met 26 Sept. 1946. Geboren: Cornelis zv Jan Koopman en Jantje Ellen. Ary zv Pieter de Bloois en Dicuwertje Plaatsman. Petronella Alida dv Sjieuwke Nota en Gerbregje J Reus. Jan zv Adriaan de Visser en Clara C. Krol. Willem Cornelis Mechiel zv Levinus de Visser en Dicuwertje Bakker. Evaline dv Hendrik Schalkwijk en Line Donker. Ondertrouwd: Bernardus Dros en Adri- ana N. Koning. Gerardus J. Veeger en Theodora G. Witte. Maarten J. Veeger en Elisabeth A. Zijm. Getrouwd: Gene Overleden: Lourens van der Vlies, 78 jaar, echtg. v. Alida W. Hillenius. Johan nes G. P. Pisart, 85 jaar, echtg. v. Aaltje Ruis. Hendrik de Leeuw, 77 jaar, echtg. v. Lam^rtha Kooger. Gevonden: vier bankbiljetten, tevens aangegeven: een poesje. KATHOLIEKE KERKLIJST Zondag: Missen in Den Burg om 7,30 en 8,45 en 10 uur. In Den Hoorn en Oos terend een H. Mis om 7,30 uur Aanbid- dingsfeest. 3 uur kinderzegen. 7 uur lof tot sluiting van de Missie. Deze week: Missen om 7 en 8 uur. Communie-uit reiken vóór en onder de Missen. Dinsdag en Vrijdag ook om half 7. Van .Dinsdag af iedere avond half 8 rozenkrans. Maan dag 9 u. gez. Requiem voor alle overle denen van de parochie. Dinsdag 7 uur vrouwencongregatie. 7,30 u. lof tot ope ning van de Octobermaand. Woensdag 8 u. H. Mis in Den Hoorn. 8 uur jongens- congregatie. Donderdag 8 u. H. Mis in Oosterend. Geen kinderbiechthoren Vrij dag, le Vrijdag. 8 u. gez H, Mis. Zater dag 68 u. biechtgelegenheid.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1