BRUIN Winkelsluiting. West Fiiescbe Ass. Comp. Nette jongeman Albert Heijn, S.V. TEXEL. SCHOUW Bollenvervoer. Drog. A. v.d. Slikke diverse goederen in de verkoop. N.V. Ph. VLESSING, prima Javakapok- matrassen. N.V. Ph. Vlessing. Uitbetaling Melkgeld Ledenvergadering N.V.B. Schaakclub „Philidor" ledenvergadering Gesloten Oud-leden van „Con Amore" zit- slaapkamer Nette werkster Schouw Zaterdag, 19 October a.s. Woensdag, 2 Oc tober 1946 Onze Dahlia's SCHOUW. Donderdag, 10 October a.s. klaver- en weidehooi Voor net uitgevoerd druk werk naar Boekhandel Parkstraat 't Meubelhuis Wegens vaeantie gesloten Verloren Boekhandel Parkstraat wild en gevogelte Dinsdags wordt geen brood be zorgd. Henk Craanen's Dansinstituut. Fazantenjacht. Afwasteiltjes 8ontbediijf van Gend Loos Verboden te jagen Te koop Verloren 3 h.a. Lucerne Merkstiften Liauw, de winkels gesloten zijn DE KOOG. Openbare Vergadering Onderlinge lundveeverzekering Texel. HUWELIJK... Wie heeft Te koop Prlsaa stalen zakmessen, Te koop Het Vrije Volk" Henk Craanen's Dansinstituut. bij J P. STAM M, A. J. VONK 'WatKun je niet spinnen Schouw Zaterdag, 5 Octo ber 1946 TEXELS BipSCOOP THEATEI TELEFOON 27 Kampioen op sokken N.V. Holland's Bloembollenhuis te Lisse. H. 8RUIJN, Oen Burg. Texel 2 -Cailantsoog 1 Van Maandagmorgen ai Dames- en Kinderjurken N.V. Ph. VLESSING, Eiken huiskamer garnituren Eigen stoffeerwerk. ,,'T MEUBELHUIS", PREDIKBEURTEN. ZONDAG 29 Sept. N. H. KERK Burg 7,30 u. ds. v. Reijendam in Eben Haëzer Waal n.m. 8 u. ds. Kok Coll. Pastoriefonds Koog 11 u. ds. Hartdorff Bediening H. Doop Oosterend 10 u. ds. Kok Maandcollecte Bediening H. Doop Aangifte Zaterdagavond van 8-9 u. aan de pastorie 7,30 u. ds. Hartdorff Maandcollecte Cocksdorp 10 u. Cand. T. W. Dekker Oudeschild 7,30 u. de heer Termaat Den Hoorn 10 u. ds. J. Schaap v. Purmerland Bevestiging ds. J. A. v. Boven Maandcollecte 2,30 u. ds. J. A. v. Boven Intrede. Maandcollecte Geref. Kerk Oosterend 10 u. ds. S. Idema Ein. pred te Alkmaar 3 u. ds. Pos Coll. Kerkbouwfonds Deze dienst wordt tezamen gehouden met Geref. Kerk v.h. H. V. Burg 10 u. ds. Pos Openbare belijdenis en Bediening H. Doop 3 u. ds. Idema Coll. Kerkbouwfonds Doopsgez. Gem. Burg 10,15 u. ds. v.d. Veer Afscheid 12 u. Zondagsschool Oosterend 3 u. ds. v.d. Veer Afscheid Den Hoorn en De Waal geen Dienst Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11-2 zitting in Hotel Texel (verkopingen rechtzaken incasso) Te k. 2 autobinnenbanden 500x21, 1 motorbinnenband 27x372. J- C. Hoogenbosch, Zd. Haffel B 80 Te k. 1 buffet, Witte Kruisiaan 4 Tc k. 1 tweeschaarstoppel- ploeg, P. Kooy, Den Burg Tc k. gevr een goed onderh kamerkach. met kookgel.h., T. Eelman, Oudeschild 93 In ruil aangeb. 2 z. g. a. n. ver- pleegsterschorten voor flanel of fijne gesp. wol, Emmalaan 13 In ruil aangeb. 1 p. da- messch. 3/4 hak m. 39 v. m 40 lage hak, Wed. Schrama, Schoonoorderweg la Wie wil ruilen 1 N. Transp. Bui- tenb. 28x2, 1 N. transp. bin- nenb. 28x2 voor, 1 transp. buitenb. 28x3/4,, 1 transp. binnenb. 28xl3/4 of te k. gevr. velg van transportfiets 28x2, Weverstr. 20 Door deze betuig ik mijn hartelijke dank voor »de belangstelling betoond bij de ziekte en het overlijden van mijn innig geliefde Vrouw J. C. Bakker-Dob In 't bijzonder aan Dok ter Hellema en Zuster Meier voor hun hulp en bijstand, aan Ds. Hartdorff voor zijn troostvolle woor den tot ons gesproken, aan dragers en kleedoplegsters voor de laatste eer aan de overledene bewezerf Mede namens de familie P. Bakker Jbz. De Koog, September 1946 Enige kennisgeving v( Texel Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze Dochter Evaline H. Schalkwijk L. Schalkwijk-Donker Den Burg, 26 Sept. 1946 Geboren onze 3e Dochter Irma Ans Agatha P. de Graaf J. C. de Graaf-Nijhuis Amsterdam, 24 Sept. 1946 Egstraat 18 TijdelijkAnna Paviljoen 's Gravensandestraat 18, kamer 201. Met vreugde en dank baarheid geven we kennis van de geboorte van onzen Zoon Wim die bij het H. Doopsel de namen ontving Willem Cornelis Michiel D. de Visser-Bakker L. de Visser De Koog, 25 Sept. 1946 Met blijdschap geven wij kennis van* de geboorte van onze Dochter Petronella Alida G. NOTA-Reus S NOTA De Cocksdorp, 24 Sept. '46 Ben Leen en Annie Kikkert hebben de eer U kennis te geven, dat hun huwelijks voltrekking zal plaatsheb ben op Zaterdag, 28 Sept. a s. Ie 11 uur v m. Den Burg, September 1946 Gelegenheid tot feliciteren op de trouwdag van 3-5 u. Hoogte B 52, Den Burg A. Betsema en J. Scheepmaker geven kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op nader te bepalen datum De Waal 91, Texel 26 September 1946 MAANDAG A.S. IN „DE ZWAAN C.Z. EENDRACHT. J. en Elisabeth A. Zijm Theodora G. Witte kennis te geven van hun voorgenomen Huwelijk, Martinus. C. Veeger Maarten J. Veeger Gerardus J. Veeger en en en Frederlka Winter hebben de eer, U waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Woensdag 16 Oct. a.s. te 9.30 uur, in de Parochiekerk van den H. Joannes den Dooper te Den Burg, Texel. Westermient, B 143 Den Burg, Nieuwstraat 5 Thuis: Den Burg, 29 Sept. Nieuwstraat 5 Westermient, 13 Oct. Toekomstig adresDen Burg B 114. Den Burg, Molenstraat 5. Assendelft, Communicatieweg W 17. ThuisAssendelft 29 Sept. Westermient 13 Oct. Toekomstig adres De Westen H 101. Westermient B 143 Gerritsland B 166 ThuisGerritsland 6 Oct Gelegenheid tot feliciteren van 4-5.30 u. Thuis Westermient 13 Oct' Toekomstig adresWes termient B 143. Receptie op de trouwdag van 4 30-6 uur in Hotel „De Zwaan". Bij deze betuigen wij on ze hartelijke dank voor de deelneming ondervonden tijdens de ziekte, het over lijden en de teraardebestel ling van onze geliefde Zuster en Tante Adriana Koopman Wed. van J. Roosloot. In 't bijzonder aan Dok ter Hellema voor zijn on vermoeide hulp, aan Ds. Hartdorff en den heer Ter- maat voor de troostwoor den tot ons gesproken, aan dragers en kleedoplegsters voor de laatste eer haar bewezen Uit aller naam, H. Koopman De Waal, Sept. 1946 Zaterdag 28 September 's middags 4 uur in „Cali fornia'4. Uit de agenda Verkiezing Voorzitter Voortzetting N.V.B. in welke vorm Winterprogramma, 's Avonds half 8Lezing over Personalisme in het dagelijks leven. Ook niet-leden zijn 'sav. welkom. Entree f0.75. Het Bestuur. Op Maandag a.s. om 8 u. in Hotel De Graaf. Nieuwe leden zijn welkom. wegens vaeantie van 30 Sept. t.m. 6 Oct. ,,'t Fruithuis", K. Weisteen Weverstraat 25 worden vriendelijk verzocht de muziek, welke zij nog in hun bezit hebben, terug te bezorgen bij de biblio thecaresse, N. v. Sambeek, Witte Kruisiaan. Gevr. door jong echtpaar met gebruik van keuken gemeubil. of ongemeubil., bevragen bureau v.d. blad gevraagd Mevr. Keijser Ruitersplaats n.b. Den Burg Het Dagelijks Bestuur van de P.-H. Polder op Texel, brengt ter kennis, dat de Schouw over de tochten en wateringen zal plaats hebben op nodigt de ingelanden uit te zorgen, dat op ge melde datum alle voor schriften als bij de keur omschreven, stipt zijn na geleefd Texel, 28. Sept. 1946 Het Bestuur voornoemd, J. M. Bakker, Voorz. K. Stoepker, Secr. Het Bestuur van de 30 Gemeenschap, polders op Texel maakt bekend, dat de SCHOUW over de tocht sloten, cenen en scheidings- sloten, voorzover de laatste onder deze bepalingen val- "len, is bepaald op Alle eigenaren van gron den, belendende aan boven genoemde sloten, dienen dan aan hun verplichtingen te hebben voldaan Eigenaren grenzende aan de Ayesloot, dienen de wal kanten voor WOENSDAG, 15 SEPTEMBER a s. ge maaid te hebben Tegen hen, die niet aan hun verplichtingen hebben voldaan, zal procesverbaal worden opgemaakt Namens het bestuur: P. Bakker, Az., Dijkgraaf D. v.d. Oord, Secretaris op de tuinen aan de Emmalaan bloeien weer U kunt nu Uw soor ten uitzoeken op de bloeiende plant. Iedere middag is hiertoe ge legenheid van 2 tot 6 uur,vanaf onze schuur Haffelerweg 2, Jac. Hin Czn. Gravenstr. 6. Het Dagelijks Bestuur van de polder Eijerland op Texel, brengt ter ken nis van de ingelanden, dat de Schouw over de sloten en kreken in de polder zal plaats hebben op en nodigt de ingelanden uit te zorgen, dat op ge melde datum alle voor schriften als bij de Keur omschreven, stipt zijn na geleefd. Texel. 12 Sept. 1946. Het Bestuur voornoemd, A. J. Keijser, Voorz. L. v. Hoorn, Secr. Te koop gevraagd 3 a 4000 kg best D de Jonge, De Veen Wilt U tevreden zijn, Koopt uw meubelen in ons meubelmagazijn Weverstraat 2t Tel. 169 zijn wij van 30 Sept. tot 5 Oct. na 9 uur 's morgens M. S. LANGEVELD portefeuille inh. geld en papieren. Vindersloon 25 procent van de inh. aan geldwaarde H. BAKKER Pz„ Hoogte heeft zojuist ont vangen Kinderspelen Kastpapier Kaltpapier Abonnementetui's Huiswerkboekjes Tekenhaken Tekenschriften voor knipcursus Aanbiedingen verzocht van P. KEIJSER, Schilderweg, tel. 120. Bakkerij M. Witte Aanvang der lessen in Ca sino Den Burg, Vrijdag 7'/, uur voor be ginners boven 17 jaar Vrij dag 9 uur v. gevorderden. Zaterdag 7'/2 u. voor beginners t.m. 17 jaar, Zaterdag 9 uur voor ge trouwden. (Gevorderden) Aansluiten bij de clubs is mogelijk. (1 October open). De hoogste prijzen voor alle soorten Wild, Hanen en Kippen. Zegt het Maandag even Eerste Tex. Wild en Pluimveehandel Jaap Rijk Wz. Waalderstraat 25. Erkend handelaar. zonder bon. Gummi bed kruiken voor zieken, Kop spelden, veiligheidsspelden machinenaalden, stopnaal den en stalen breinaalden bij J. P. STAM. Maandag 3 uur van Texel Woensdag 3 u van Texel Donderdag 8 v.m.v. Texel Zaterdag 3 uur van Texel Rechtstreeks vervoer naar de gehele Bollenstreek, laden ook voor Breezand- Heiloo-Limmen-Uitgeest en Beverwijk. Verenigde Tex^Jge Beurtdiensten. Tel. 52. Hoogerstaat 14. vraagt regelmatig offertes in ruwe robbenvellen. Brie ven onder no. 543 Bur Tex. Crt. Verzendt Uw bloembollen per M.s. „Twee Gebroeders" laadt Maandag, Dinsdag en Woensdag a.s. voor veiling Breezand. Tegen voor inlevering zeer laag tarief Eigen zakken terug. Voor bollenstreek een normaal laag tarief De pi Directeur Den Helder op de landerijen gelegen in Ongeren, Tienhoven, Zuidveld, Spang, Minnigen Molenbuurt, Harkcbuurt Bargen en bij De Waal De Pachter een best graskalt, gaasbak- ken, bollenkisten om aard appelen voor de winter in te bewaren P. J. Bremer, Den Hoorn 74 vorige week, 4 nieuwe manden. Gaarne tegen be loning terug Fa. Frans Zegel Kzn. vertrekt Dinsdagmid dag naar Haarlem er Bollenstreek. Te koop DROS, Blandenberg GELDCREDIETEN 800,— 5 pCt. Zonder borgen voor elk doel. Vrijbl. voorw. SCHRIJF ALLEN. Br. porto antw. Spaarcred. Inst. Mathen. weg 110, R'dam-W. Creoline, -Lisol Sodawater (extra sterk) Perenrood Kamfer gemalen Kamferballen Vette watten Rheumatiekwatten Bedzeil Hoestsiropen Koortsthermometers enz enz. enz. Volgens de Winkelsluitingswet moeten in het tijdvak van 1 October tot 1 April ijjlaandag t/m. Vrijdag uitgezonderd Dinsdag 6 uur Dinsdagmiddag 1 uur Zaterdag 7 uur 's Middags van half 1 tot half 2. De Besturen der Alg. Tex. Middenst. Ver. R.K. Middenstands Ver. DIRECTIE GEBR. SLEUTEL gevest, te Hoorn Westersingel 6 sluit ongevallen- en ziekteverzeke ringen, bedrijfsschadeverzekering op boerderijen, zaken en bedrijven - Vlugge en coulante schaderegeling Maandagmorgen 8.30 u. brengen wij Wegens voorbereidingen van deze verkoop zijn wij lieden, Zaterdagmiddag, na half 1 gesloten. Inkoop Combinatie Nederland. Telefoövr 20 op Vrijdag 4 Oct. 1946, des avonds 8 uur in Café De Toekomst". 1. Opening. 2. Door het aftreden van de oude Commissie, verkiezing nieuwe Commissieleden. 3. Bespreking eventuele volksfeesten enz. 4. Rondvraag. Aller opkomst gewenst van de bewoners van De Koog en wijk K. De Oranje-Commissie. Leden van deze verzeke ring, die hun premie over het 2e halfjaar 1946 nog niet hebben gestort, worden dringend verzocht, dit vóór 4 Oct. alsnog te doen, daar na dien datum tot incassering, met verho ging der kosten-, zal wor den overgegaan. Namens het Bestuur, C. Stoepker, Administrat Eenzame! Ooi voor U it cr een op- rcchre levenskamernad. Go toch con» vertrouwelijk pinten of vraag huis bezoek bij een der adressen der Vcr- ecnlgde Nedcrlnndsche Huwelijks- bcmiddcliugskamoren. geheel onder vrouwcliike 'irectie cn succesvol bcmiddclftic. voor jong tot oud. voor eiken stond en voor elk geloof, dus ook voor U Sprec^iren dag. v. 2 tot 5 (op andere uren na nf- «prsakj ook Zaterdag cn Zondag 's Maandags gesloten. Hoofdkantoor Ministerpark 18a Hilversum. Kantoor te Alk maar Hofdijkstraat 10. voor 2 maanden paard voor mij, voor licht werk. Voor goede verzorging wordt ingestaan Aanbiedingen onder no. 562 bur. vd. blad 1 dressoir en theemeubel, old-finish voor f245, kamerhangklok, vierkante eiken tafels groot en klein, pers. en I pers. ledikan ten, nieuw fornuis f 40 en witte herenjas, nieuw. Waalderstraat 25 broodmessen, scharen c scbeerapparaten, bij J. P. STAM. onge witte fretten, heel dein soort, en een jacht- hondje 4 maanden oud. N. C. Rijk, Schildereinde 75 Abonneert U nu op li f 3.90 per kwartaal. „Wij Vrouwen", Dem. Soc. vrou wenblad, verschijnt om de 14 dagen, f 1,— per kwar taal. Kw. Kalenders 1947 f 1,— per stuk. J. Bruin Wz, Oudeschild 231. Oud leerlingen seizoen 1945-1946 en nieuwe leer lingen voor Dansclubs in de Toekomst te De Koog, worden verzocht Zaterdag 28 Sept. de openingsavond bij te wonen. toch Voor een CADEAUTJE slaagt U ten allerleste nog het beste ERKENDE PHILIPS RADIO SERVICE Tel. 78. Den Burg. Geen bezwaar. Breng de wol bij T. Koopman, en ze is klaar I De Waal 55. Het bestuur van de Pol der ,,Waal en Burg" op Texel maakt bekend, dat ngevolge art. 16 der Keur de Schouw over de tocht sloten en de Killen is be paald op Alle eigenaren van gronden, belendende aan bovengenoemde sloten dienen dan aan hun ver plichtingen te hebben voldaan. Tegen hen. die niet aan hun verplichtingen heb ben voldaan, zal proces verbaal worden opge maakt. Namens het bestuur K. W. ROEPER, Dijkgraaf. E. L. J. LAP, Secretaris |f0E> Zaterdag, Zondag en Maandag aanvang 8 .uur, Zondagmiddai aanvang k uur. GEORGE FORMBY als.inotorduivel in Een nieuw lachsucces van George Formby, met spanning en sensatie. George als motorduivel, nègerzanger, pechvogel, hartenjager, modderfiguur en kampioenop sokken. Voorziet U tijdig van kaarten Kaartverkoop Zaterdag, Zondag en Maandag van 12 tot 1 uur aan de kassa Toegang boven 14 jaar. UIT VOORRAAD CEVERBAAR een- en kwaliteit, tweepersoons. Geheel vooroorlog tijk gestreept en damast patroo tlke (irge rnge •k v irg, jen f even pla; 2 pk. - raat sel, iardi De a Igen iel i roec ge b< Text Bi Inkoop Combinatie Nederland. Telefoon Eve n h Volgt nooit meer een schriftelijke cursui 1 die meer kost dan 12 gulden, omdat Li bij ons vo sel dat bedrag 'n gegarandeerd prima cursus kunt-volg met inbegrip van grondige correctie en het stelli van .vragen. Al onze cursussen zipi ingesteld op de zwaarsiap exameneisen en leiden op voor de officiële diploma EXAMENVREES IS ONNODIG, want wij geven al cursisten gelegenheid een test- of proefexamen te leggen. U kunt bij ons onderstaande cursussen volgen MIEt?' DENSTANDSDIPLOMA, Verzekeringsinspecteur, i suradeur, Bouwvakpatroou, Makelaar-Taxateur, Al tor- en Rijwielhersteller, Taxateur, Frans, Duit Engels, Naai- en Knipcursus, Huishoudcursus, Ml dische cursus, Belastingrecht, Recht en Wet enz. en Alvorens ergens anders te gaan studeren, is het U belang toch eerst eens ons gratis prospectus e proeflessen aan te vragen. Na lezing daarvan v U beslist één van onze cursussen. Instituut: Verenigde Leergangen voor Vak- Handelsonderwijs, Handelstraat 5, Amsterdam (Zuid) Vertegenwoordigers gevraagd Portret-atelier Jac. de Boer, Keizerstraat 113, Den Helder. Voor opnamen (zonder bespreking vooral geopend Woensdag, Donderdag en Vrijda van 2-4 uur. op 18 fan SO Om ten n 1 js itoi ee U' alt oli '"a ree n i ion ;kt »at [n] ni ral Teneinde de vervoerkosten van de in te leve ren bollen zo laag mogelijk te houden, gever wij wederom de gelegenheid om de boller fe gezamenlijk aan onze veiling in te leverei Dit betekent voor de kwekers een besparing van 50% op de vrachtkosten. Het schip, waar mee de bollen worden vervoerd, vertrekt Z* dag 5 Oct. a.s. om 3 uur van Oudeschild er vaart regelrecht door naar onze gebouwen te Lisse. Het verdient aanbeveling om de zakken cn kisten goed te merken deze worden direct teruggezonden. Alle verdere inlichtingen ver strekt gaarne onze vertegenwoordiger gevraagd, voor het bezorgen van levensmid delen en licht winkelwerk. Vakkennis niet vereist. Bij gebleken geschiktheid volgt oplei ding tot kruideniersbediende, met de kans latei aangesteld te worden als Filiaalhouder. Leef tijd tot 20 jaar. Persoonlijk aanmelden Binnenburg 8. ZONDAG 2.30 UUR Entree 25 en 10 cent. Tribune 15 cent brengen wij een grote sortering Mantelcostuums, Japonnen en Japonscborten in de verkoop. Inkoop Combinatie Nederland. - Telefoon 20 WEER VOORRADIG Vastgestelde prijzen. Geschilderde nachtkastjes en ledikanten. Weverstraat 21. - - Telefoon 169

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 2