f h' Holl. Mij. van Land bouw bijeen Met de „Willem Barendsz" ter Walvisvaart 8 t4§>/£ftfcg iiSSPliïs Het tweede Kerkconcert Wat ik droomde Verhoging posttarieven „Ruiten troef' Waarom de K.L.M. haar Douglas DC-4 PH Tap Paramaribo noemde m, JlTERDAG 26 OCTOBER 1946. 60e JAARGANG. No. 5659 TEXELSCHE COURANT Vrijdagavond 18 Oct. vergaderde de Jj oil. Mij. van Landbouw m Hotel „Texel" met Nvreugde constateerde de voorz., de »er A. J. Keijser, dat de opkomst be- ngrijk groter was, als bij de laatst ge- }uden vergadering. Maar het moet nog jter worden! De komende tijden kunnen de landbouw weieens critiek wor- !n (zie ons art. over dè toekomst van on- Landbouw in dit nummer. Red.) daarom moeten de moeilijkheden ge- imenlijk besproken worden. Van een oed bezette vergadering kan immers eel meer uitgaan. Misschien kan men in de toekomst ens een autobus laten rijden, dit zal ze er het bezoek stimuleren Er was een schrijven binnengekomen an den heer Van den Ban, die thans als dviserend lid bedankte. Genoemde heer erd voor de vele goede diensten bedankt n in zijn plaats werd de heer van der ,aan aangesteld. Jaarvergadering. Hierna werd de agenda van de jaar- ergadering besproken, welke reeds „Krasnapolsky" te A'dam gehouden ■erd. Zonder stemming werden als af- evaardigden de heren F. Keijser en J. leumkes gekozen. Herdenking 100-jarig bestaan. De bedoeling is bij het 100-jarig be- taan van de Holl. Mij. v. Landb. een 'rote tentoonstelling te Den Haag te or- janiseren. De kosten worden voorlopig ip een bedrag van één tot vier ton ge- ;aamd. De afdelingen worden verzocht, ;arantiebedragen te storten, welke bij en eventueel welslagen zullen worden erugbetaald. Voorgesteld wordt om voor ?en bedrag van f 500 in het waarborg fonds deel te nemen. Contributie. De kosten zijn alom gestegen en daar om moet de contributie voor 1947 ge acht worden op f 1,voor elke ia. bouwland, met een min. van f 10, Wetswijziging. Vervolgens wordt de wetswijziging be- ;proken. Iedere provincie zal in 10 krin^ n verdeeld worden en er zal ook een prov. vergadering gehouden worden. De- maatregel zal de. taak van het hoofd bestuur zeer vergemakkelijken. De mo- lijkheid bestaat nu, dat Texel in de toekomst als kring aangewezen wordt en vertegenwoordiging in het hoofdbestuur kan krijgen. Voor Texel zou dit, van wege zijn gespecialiseerd schapenbedrijf, van groot belang zijn. De voorz. doet hierna mededeling, dat van 27 Oct. af voor schapenhouders weer een veevoedertoewijzing vertrekt zal worden van 25' kg. per schaap voor het tijdvak van 3 maanden. De wintermeik- prijs (van 26 Oct. af), zal gehandhaafd blijven ad 18 cent per kg. melk van 3,3 pet. vetgehalte. Wolprijs. Hierover kunnen we kort zijn, daar ons blad uitvoerig de wolprijs-ontwikkeling heeft vermeld. De regering neemt de vleesprijzen als richtsnoer en beschouwt de wol een bijproduct, de prijs hiervan wordt' beheerst door de wereldmarkt. Gedurende de laatste tijd is de wolprijs op de wereldmarkt steeds stijgende De laatste week is de tendenz nog versterkt door de grote aankopen van de Sowjets en de geringe opbrengst der laatste in heemse wolscheren in de V.S. (slechts 60 pet.) en Australië (vanwege de droogte). Door deze gestegen wereldprijs zal de wolprijs zeer zeker verhoogd worden. Aanvragen tot steunverlening bij de Regering, hebben alleen succes indien men met goed gedocumenteerde kost prijsberekeningen ter tafel komt. Zij grijpt steeds terug naar gegevens van het Landbouw Econ. Instituut. En dit missen we nog. Het is evenwel een uiterst moei lijk probleem, men moet nl. een gespe cialiseerd schapenbedrijf als grondslag nemen. Dit probleem moet evenwel ten spoedigste onder het oog gezien worden, en de heer v.d. Laan gaf hiertoe reeds zijn volle steun. Honden-vraagstuk. Bij de rondvraag stelde de heer Bremer een oud probleem, het hondenvraagstuk, weer aan de orde. Men heeft op dit punt weliswaar de steun van het gemeentebe stuur, doch de toestand is sinds 1933 niets verbeterd. (Ook toen werd dit punt bij de rondvraag naar voren gebracht) De honden mogen buiten de bebouwde kom niet loslopen. Als hieraan streng de hand gehouden wordt, zou er eindelijk eens een einde komen aan de strooptoch ten van onze viervoetige „vrienden"! Het wordt nu de hoogste tijd! Coöp. Werktuigen Ver. Tot slot van de vergadering werd nog een belangrijk probleem naar voren ge bracht, nl. dat van de oprichting van een coöp. werktuigen vereniging. Men krijgt dan gezamenlijk de beschikking over landbouwwerktuigen, bv. een tractor, be diend door deskundig personeel. In de Zijpe en te Schagerbrug werkt reeds zo'n coöp. ver. met groot succes. Onze rege ring stimuleert deze coöp. gedachte ten zeerste, zij werkt immers kostprijsverla gend. Wegens het vergevorderd uur zal dit probleem bij 'n volgende vergadering nader onder het oog worden gezien FR ZON. MAAN EN HOOGWATER. De zon komt 27 Oct. op om 7,24; onder om 5,23. Maan: 2 Nov. E.K., 9 Nov. V.M. Hoog water ter rede van Texel: 28 Oct 12,03 en 11,18. 29 Oct, 12,35 en 12,40. 30 Oct. 1,5$ en 1,09. 31 Oct. 1,28 en 1,48. 1 Nov. 2,19 en 2,32 2 Nov. 3,— en 3,32 3 Nov. 4,11 en 4,55. (Slot). Om te voorkomen, dat ook het zuidpool gebied zou worden leeggevist, besloten de deelnemende landen overeenkomsten te sluiten, waarbij zij zich verplichtten, enige beperkende bepalingen in acht te nemen bij de vangst aan de hand van be rekeningen, die de biologen gemaakt heb ben. Nederland is in Nov. 1945 lid van de walvisvaartconferentie geworden en heeft eveneens deze bepalingen onderte kend. Voorlopig echter behoeft men zich niet ongerust te maken, dat we op het maximum zouden komen. Immers, de vlees, bloed- en beendermeel verkregen worden. Als bijproducten kunnen o.a. uit de walvis' gemaakt worden: lever voor directe consumptie en voor de pharma- ceutische industrie, klieren voor de pro ductie van insuline, adrealine, hormoon- preparaten, vitaminepreparaten en ande re belangrijke pharmaceutische artikelen. Maar op de „Willem Barendsz" con centreert men zich op de productie van traan, daar dit van het meeste belang is voor onze voedselvoorziening. Wij geven u enige cijfers: Vóór de oorlog gebruikte Nederland 30.000 ton traan per jaar en waar de ko- 30n?v oorlog heeft een slachting aangericht on der de fabriekschepen, die als tanker ge bruikt werden en onder de „catchers", die als mijnenvegers dienst deden, zodat de walvissen zich dus ongestoord konden vermenigvuldigen. Het gevolg is, det, ter wijl in 1938-'39 36 expedities uitvoeren, in de afgelopen winter er maar 9 expedities vertrokken en in het komende seizoen waarschijnlijk 12 a 13 expedities zullen uitvaren». Er is dus nog flinke ruimte voor expansie En gelukkig maar voor de Nederlandse Maatschappij voor de Wal visvaart èn voor de Nederlandse bevol king, want waarom gaat het eigenlijk bij enze walvisvaart? De walvis is leverancier van de voor ons zo kostbare traan. Daarnaast kan ook mende jaren het margarmeverbruik wel groter zal zijn, dah vóór de oorlog, kun nen wij een veel grotere hoeveelheid traan gebruiken. Maar die traan moet worden ingevoerd en de wereldprijs is 40 tot 50 p st. per ton. Ge begrijpt dat dit de nodige deviezen kost. Welnu, de „Wil lem Barendsz'-expeditie hoopt 20000 ton traan naar Amsterdam te brengen en hiermede is de enorme betekenis van de walvisvaart voor ons vaderland voldoen de getekend. En als de Maatschappij in volgende jaren zich zou kunnen uitbrei den en met méér expedities zou kunnen uitkomen, dan zijn er zelfs mogelijkhe den voor export in zicht. Het slagen van de Nederlandse Maatschappij voor de Walvisvaart is dus van de allergrootste betekenis voor onze volkshuishouding. OUDESCHILD. Het tweede kerkconcert ten bate van het fonds „Herstel en Uit bouw" 'in de N. H kerk te Oudeschild, is zeer goed geslaagd. De kerk was goed be zet. Dhr Termaat zeide in zijn welkomst woord: we zijn hier bijeen om te genieten van het geven en aanhoren van muziek en zang, maar,ook om mede te werken aan de fondsvorming voor de restauratie van de kerk, die over 4 jaren het 300-ja- rig jubileum zal vieren. Begonnen werd met gezang 122 door het Oudeschilder kerkkoor o.l.v. den heer B. T. Zondervan, gevolgd door een dub- belmannenkwartet o.l.v. den heer J. de Vries. Dit mannenkoor,' dat aan de mees te Oudeschilders wel totaal onbekend zal zijn geweest, was een volkomen verras sing. Het beschikte over prachtig stem- menmateriaal en de aanwezigen hebben dan ook zeer genoten. Er werden 12 nrs. gezongen, waarvan „Op tot de zon, tot de viijheid", en „Jeugdlied" heel mooi wa ren. Mej. E. Dijt, cello en de heer J. Visser, orgel, zorgden met „Sarabande van Handel en „Reigen Seliger Geister v. Gluck, voor de muzikale afwisseling. Het was 'n prachtige vertolking, zoals we dit van hen beiden gewoon zijn. Mevr. D. J. B. Termaat-Bartelds decla meerde voorts nog „De Bruid" van Jan Prins. „Carrillon" van Ida Gerhard, „Bij de Geboorte en de Wachters" van H. de Groot, waarvan „De Bruid" ons het meest kon bekoren. Na gezang 79 door het Oudeschilder zangkoor werd deze avond besloten. JEUGDVERENIGINGEN. In het kader der landelijke Gerefor meerde Jeugdactie, hebben de drie geza menlijke jeugdverenigingen, t.w. de Ge- ref. Jengel. Ver., de Geref. Meisjes Ver., de Geref. Knapen Ver., haar openbare propaganda-avond gehouden in het Fan faregebouw De voorz., der Jong. Ver., dhr Abr. van Groningen, opende deze vergadering met een zeer kort woord, waarin hij meedeel de, dat de opkomst boven verwachting was en deze avond diende te worden be schouwd als een gewone openbare verga dering, waarin kennis werd gemaakt met werk der diverse Ver. en dat is ook het geval geweest. - Co de Wolf, van de Knapenver. hield 'n inleiding over Elia op een zeer duidelijke manier, waaruit bleek, dat de leider der Knapenver. zijn jongens goed onder de knie heeft. Mej. Hennie Roeper, Meisjesver., heeft onze Vaderl. Geschiedenis opgefrist; zij heeft daarvoor schijnbaar veel aanleg Bram v. Groningen schilderde in enige woorden de werkwijze der Jongelings ver. Hij zeide o.a. weg met overtallige ballast maar de wapenen scherpen waarmee wij ook de geestelijke strijd heb ben te strijden. Ds. M. Pos Jr., Geref. predikant te Den Burg, heeft met enige zeer juist ge kozen woorden de j'eugd er op gewezen, om op de ingeslagen weg voort te gaan, meerdere zulke avonden te geven, waar uit zo duidelijk bleek, dat de jeugd ook hier op Texel wil zijn Militia Christi. De Bondsliederen der diverse ver. als mede Chr. volksliederen, werden door al le aanwezigen uit volle borst meegezon gen, tiaar alles werd "begeleid door Jac. Heikamp. Ik droomde, dat het vrede was, Dat alle mensen samen, Weer* bouwden aan een nieuwe aard', Weer bij elkander kwamen. Zij droegen allen stenen aan, En kalk en hout en ijzer, Ik dacht, Goddank, de wereld wordt Toch eenmaal weer eens wijzer. Een monument van vrede wees Haar top reeds hoog ten hemel. En alles was een kleurig spel, Een mooi en bont gewemel. Maar ach. een wolk trok voor de zon 't Werd alles even duister, De mist die sloeg mijn ogen toe, En weg was alle luister. k Ontwaakte weder uit mijn slaap, En zag de oude aarde. Niets was er van een vrede nog, Waarvan ik iets ontwaarde. Mijn droom was weer geheel vervaagd. Het was weer bij het oude, Ik zag geen enkel mens meer, die Er voor de vrede bouwde. LOAN. VERVOER VAN GRANEN, ZADEN EN PEULVRUCHTEN. De Prov. Voedselcommissaris voor N - Holland maakt nogmaals bekend: Het ver voer van granen, zaden en peulvruchten moet gedekt zijn door een geldig geleide- biljet. Partijen granen, zaden of peul vruchten die zonder geleidebiljet worden vervoerd, borden zonder meer in beslag genomen. De nurks, die beweerd, dat op Texel geen voordrachtkunstenaars zijn, heeft ongelijk, dat bleek duidelijk deze avond. Maar ja, er zijn altijd baas boven baas; zo was het ook met de memorisatiewed- strijd, waarbij de heren het tegen de da mes moesten afleggen. De jury heeft een prijs, een pracht leesboek, laten verloten tussen de dames Henny Roeper en Miep de Wit; deze laatste was de gelukkige. Veel te vlug is deze avond omgegaan zei de voorz., toen hij dankte voor de be langstelling en den oud-voorz. U. Agter, de gelegenheid gaf om in een kort woord deze vergadering te sluiten. De heer Ag ter zeide in een opwekkend woord, dat de Sectie Den Burg wel klein was en vaak met veel moeilijkheden te worstelen heeft, maar met de Sectie Oosterend vormt zij de Compie Den Helder. Deze Gompie, tezamen in N.-Holland, vormen het Bataljon en deze vormen tezamen het Regiment en dat is een zeer groot aantal Dat geeft moed om verder te gaan, dan voelen jullie de grote sterkte oni voort te gaan. Maar Gode zij dank, wij Christen Jongeren hebben nog meer, wij zijn een groot leger, met Jezus Christus als Regi mentscommandant, die zetelt aan de rech terhand des Vaders, vanwaar hij ons com mandeert om verder te gaan, zo lang wij hier zijn en daartoe geeft hij de midde len om de wapenen te scherpen en te strijden, tot hij ons opneemt in Zijn He mels Regiment en wij pas zijn wat wij hier willen: Militia Christi. Sp~r. vroeg de aanwezigen niet lijdelijk toe te zien, doch stimulerend te werken in woord en daad, daar ook hier op Texel nog veel arbeid wacht. Hij eindigde met nooit kan 't geloof te veel verwachten, Gez. 27:2. I. J. met ingang van 1 November a.s. Binnenland (en België): Brieven interl. t.m. 20 gram 10 ct. idem t.m. 100 gram 15'- ct. idem t.m. 200 gram 20 ct. idem locaal t.m. 20 gram 6 ct Briefkaarten interl. 7l/t ct. locaal 5 ct. Drukwerken elke 50 gram 2 ct. Buitenland: brieven t.m. 20 gram 20 ct. briefkaarten 121/* ct. drukwerken 4 ct. Aantekenrecht 15 ct. Een grote Vlucht in de briefkaart wordt nu verwacht. Boekh. Parkstraat heeft thans briefkaarten van normale afmetjngen. Nieuwe postzegels van 1, 2, 3, 4 en 6 ct. worden eerstdaags uitgegeven. PRIJS SLAGLIJNZAAD. De prijs, welke door de handel maxi maal in rekening mag worden gebracht aan de oliefabneken voor inlands slag lijnzaad van de oogst 1946 van gezonde doorsneekwaliteit niet een vochtgehalte van 12 pet. en een bijmenging van vreem de bestanddelen van 5 pet., is vastgesteld op f33,65 per 100 kg. exclusief emballa ge, bij levering franco fabriek, waarbij de vracht op rekening kan worden ge steld Aflevering van lijnzaad aan de olie- fabrieken mag slechts plaats vinden te gen inneming van een bestelbon, welke namens het Bedrijfschap voor Granen Zaden en Peulvruchten zal worden afge geven door het Bedrijfschap voor Mar garine, Vetten en Oliën. RECLAME FOKZEUGENTOEWIJZINGEN. De Prov Voedselcomm. v. N.-Holland ontvangt nog steeds reclarpes inzake de fokzeugentoewijzingen. Behandeling van deze reclames is niet meer mogelijk, daar het aantal toewijzingen geheel uit gegeven is. Reclames, welke thans nog in ons bezit zijn, kunnen eveneens niet meer 111 behandeling worden genomen. Het is raarmaar waar. Momenteel annonceert de pers in Den Helder onder het motto „Ruiten Troef", berichten omtrent een komende qroot- scheepse actie voor de inzameling van glas. In Den Helder, waar de bewoonde huizen en winkels normaal van glas zijn voorzien, leest men de alarmerende be richten, dat in het Zuiden en andere de len van ons land nog een nijpend ge brek aan glas bestaat. Vandaar, dat een voorlopig comité uit de bevolking op het sympathieke idee kwam, om, nu het koude jaargetijde voor de deur staat, een glasinzameling te houden om de nood in die gebieden te lenigen. De pers riodigt nu dagelijks de Helder se bevol king uit, hun huizen en schuren eens deugdelijk op overbodig glas te inspec teren. Eventuele dubbele ramen kan men immers best missen? De Fa. Vroom Dreesman gal reeds onmiddellijk het goede voorbeeld en deed afstand van alle dubbele ramen van zijn zaak. En ook het platteland bleef niet achter. Da Fa. A. v.d. Berg uit Anna-Paulowna zegde 25 m2 glas toe. Het begin is er dus reeds, en straks kan het verre transport een aanvang nemen. Wat is evenwel oorzaak, dat Den Hel der zo vroegtijdig „qlasdicht" is, zelfs over heeft, terwijl het toch, evenals Texel, door de oorlog zo zwaar getroffen is? Een woord van lof komt dan ook ze ker toe aan het Streekbureau „Den Hel- der-Texel" voor de Wederopbouw, welk bureau de toeqewezen glascontingenten steeds „eerlijk" tussen Den Helder en Texel verdeeld heeft. Hieruit volgt dus dat Texel op het ogenblik in dezelfde positie behoort te verkeren als Den Helder! Is dit echter wel zo? Wij missen op ons eiland nog steeds ieder spoor van elke qlasmzamelinqsactie. Of zou de „eer lijke" verdeling misschien de schuld zijn, dat wij qeen „Ruiten Troef'-suppor- ters tellen? Bijna de gehele bevolking van Surina me (Ned. Guyana) woont in de smalle strook land langs de kust, waar alle landbouw- en industriële bedrijven van dit Nederlands Overzees gebiedsdeel zijn gevestigd en hiervan woont weer een derde in Paramaribo, de hoofdstad, die aan dit K.L.M.-vliegtuig haar naam schonk. „In 't Schip de Vissers-Heyder Seylende tussen Guardeloupe en Antigoa" werd „den 29 Mey 1667" geschreven 't „Wear- achtig Verhael van de Heerlijke over winning van Pirmeriba ende de Reviert Seraname. Gelegen aan 't vaste land van America, door de Zeeuwse Oorlogssche pen, en 't gene zij daer verrigt hebben onder het commando van den Comman deur Crijnsen". De 27ste Febr. is een herdenkingsdag in Suriname, welk land op die datum in 1667 door de Zeeuwen op de Engelsen werd veroverd. Sindsdien is er heel wat veranderd in de laatste drie eeuwen' „Pirmeriba" heet thans Paramaribo, „Se- rename" werd Suriname, maar nog he den wappert daar onze riekleur boven een gebied van 160,000 vierk km. aan de Noordkust van Zuid-Amerika, zonder dat Duitsland of Japan de kans kreeg, deze neer te halen. Het Indiaanse (Karibaanse) dorp Pra- morabo of Parmurbo, werd omgedoopt in „Nieuw Middelburg", doch deze naam raakte spoedig in onbruik, De stad ontstond naast een oud fort. dat óf door Portugezen óf door Fransen in de 17e eeuw zou zijn gebouwd. Toen Crijnsen het veroverde, heette het „Willoughby-Fort". Thans is het nog -be kend als „Fort Zeelandia'1. de Creoolse bevolking spreekt van „foto" In 1678 was hier nog „een open vlek met enige ver- stroyde huysen. meer gelyck na palissa den met stroo ofte bladeren van boomen gedeckt". De tegenwoordige Gravenstraat was het oudste deel der stad, gebouwd op de hoge schelprifs. Fen kanaal, de Som- melsdijkkreek. draineerde het lage land ten noorden hiervan en op dit terrein ontstonden langzamerhand de Heren straat, Wagenwegstro at en Keizerstraat. Voor afwatering van het terrein groef men later de Knuffelsgracht met in het noorden het Vlottekanaal en in het zui den het Picomokanaal. De westelijke grens was vroeger de Zwartenhovenbrug- straat. De woning van den Gouverneur was reeds in de 18e eeuw van steen ge bouwd. Geleidelijk breidde de stad zich uit in zuidwestelijke richting. Later wer den de wijken „de Combé" en „Kwatta", oorspronkelijk plantages, binnen de gren zen van de stad getrokken In 1916 had de plaats reeds een oppervlakte van 800 h.a. en een bevolkingscijfer van nog geen 35,000 zielen. Langs de rivier gemeten heeft Paramaribo een lengte van 4 km. Paramaribo ligt op 'n schelprif aan de Westelijke oever van de Suriname-rivier, een 23 km. ten noorden van haar mon ding. Bij hoge springvloeden worden sommi ge laag gelegen gedeelten van de stad overstroomd. Zij wordt doorsneden door vaarten en kanalen en is aan de landzijde ingedijkt. Overal waar de Hollanders kwamen, voerden zij hun nimmer eindi gende strijd legen de zee. Vele straten van Paramaribo zijn be plant met mahonie- en tamarindebomen en Koninklijke palmen en deze beschut ten de in Hollandse stijl gebouwde houten huizen (verscheidene etages!) tegen de stekende zon. Deze huizen slaan in sterk contrast met de kleurige bouwstijl van Curacao, maar hetgeen zij aan kleur mis sen, wordt meer dan goed gemaakt dooi de exotische menigte in de straten. Daai ziet men een heterogene stroom van ne gervrouwen in vrolijke Kotta Missie costuums, Brits-Indiërs, kenbaar aan hur baarden en tulbanden, Hindoevrouwer met sarongs en met juwelen op hur neusvleugels en tenslotte kleine beschei den Javanen. Thans telt de stad ongeveer 50,000 in woners, waarvan bijna 2000 blanken. He brandpunt van societyleven is het Gou vernementsplein. Ten noord-oosten hier van ligt het paleis van den Gouverneui en ten ncord-westen tussen hoge bomer enkele mpoie echt Hollandse stenen hui zen; het Hof van Justitie, de Administra tie van Financiën en de Gouvernements secretarie. Ten zuid-oosten van het plen ligt Fort Zeelandia, eens het bolwerk vai de stad Al deze gebouwen vindt mei terug op oude kaarten van Paramaribo daterend van 1700 en later. Dicht bij he Fort ligt het Palacehotel, niet ver van d rivier, die van west naar oost een grot boog beschrijft, voordat zij vanuit he oostelijk deel van de stad in haar gehee zichbaar is. De aanlegsteiger van de K.N S.M. en van de gouvernementsboten lig gen in het midden van die boog.d Saramaccastraat, waar bosnegers uit he binnenland hun uit hout gesneden beeld jes komen verhandelen voor kruit, taba en kleren, ligt verder westwaarts. D straten van Paramaribo zijn stoffig en e hangt een eigenaardige geur. 's Nacht zijn ze spaarzaam verlicht en rustig. 's Morgens vroeg exerceren op h« Gouvernementsplein de inheemse troe pen.Hollandse boeren rijden er op hu hoge tweewielige karren en brenge melk rond. de hoeven van de paardei die hen voorttrekken, klepperen rhytl misch op de harde grond. Sproeiwager bevochtigen de straten en werpen kleir. stofwolken op, die door het water sm weer neergeslagen worden. Af en tc fietst een vrouw voorbij, haar kind acl terop en altijd op hetzelfde uur gaan c ambtenaren naar hun kantoor, de wit pas gesleven pakken stekend van zoi licht. Om twéé uur gaan zij weer na; huis, hun daagtaak is dan volbracht. 2 leeft en werkt Paramaribo, een stuk Holland aan de noordkust van Zuii Amerika. De PH-TAP, een der machtige DC 14 van de K.L.M. draagt deze naam thai uit naar alle windstreken en laat de w reld weten, dat Nederland trots is op zi gebiedsdelen overzee.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1