Nieuwe bonnen De Texelse Middenstand kwam bijeen T.E.S.O. heeft een zendinstallatie Sport op Texel voor de le helft vah de 12e periode 1946 (27 Oct. t.m. 9 November) Bonkaarten KA, KB, KC 612 (Strookno.l) 45-1 brood is 800 gram brood 45-2 brood is 400 gram brood 45-1 boter is 125 gram boter 45-2 boter is 125 gr. marg. of 100 gr. vet 45-3 boter is 250 gr. marg. of 200 gr. vet 45-1 melk is 4 liter melk 45-1 vlees is 100 gr. vlees 45-2 vlees is 400 gr. vlees 45-1 algem. is 200 gram kaas 45-2 algem. is 100 gram bloem 45-4B res. is 1600 gram brood 45-4C res. is 800 gram brood 45-5B res. 45-5C res. is 3 liter melk 45-6B res. is 100 gram kaas Bonkaarten KD, KE 612 (Strook no. 1) 46-1 brood is 800 gram brood 46-1 boter is 250 gram boter 46-2 boter is 125 gr. marg. of 100 gr. vet 46-1 melk is 12 liter melk 46-1 vlees, 46-2 vlees is 100 gr. vlees 46-1 algem. is 100 kaas 46-1D res. is 800 gram brood. 46-1E res. is 250 gram rijst 46-2D res. is 100 gram bloem 46-2E res. is 300 gram bloem Tabakskaarten, enz. T 55 is 2 rantsoenen tabaksartikelen V 56 is 200 gr. chocolade en-of suikerw X 55 is 2 rantsoenen tabaksartikelen X 56 is 100 gr. chocolade en-of-suikerw. Voor de week van 3 t.m. 9 Nov. zullen nog bonnen worden aangewezen .voor ta bak, suiker, waspoeder en zo mogelijk cacao. Deze week is wederom 100 gram vlees extra beschikbaar, zodat men in totaal 500 gram per 14 dagen ontvangt Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 25 October 1946 worden ge bruikt, met uilzondering van de bonnen voor vlees en melk, waarop eerst met ingang van Maandag 28 Oct. a.s. mag worden gekocht. Inleveren bonnen winkeliers. Koffie: 556, 599. Thee: 623. Versnape ringen: V 52, X 52. Rijst E 28 res. Boter 118. 618 boter. Margarine: 119, 619, 628 i boter. Kaas: 120, 620, B 29 res.Vleeswa- ren:037, 038, 537, 538. Tabak: T 51, T 52, X 51. Eieren: rantsoenbonnen. Brood: 610, 615, B,C,D 28 res. 110, 111 en nieuwe bonnen Vlees: 037. 038, 537, 538 Met ingang van 28 Oct. 1946 wordt de j waarde van een rantsoen koffie vastge- steld op 250 gram en van een rantsoen thee op 100 gram. In verband hiermede dient u de waarde van de bonnen 556 te berekenen voor 2/5 rantsoen en de bon- I nen 599 op 4/5 rantsoen. Voor de in te II leveren theebonnen 623 wordt de waar in de*vastgesteld op Vs rantsoen. Afhalen toeslagkaartjes Bijzonder arbeid. Zij, die in het bezit zijn van een naam- lijst voor bijzondere arbeid, kunnen de toeslagkaartjes afhalen als volgt: j De letters A t.m. D 28 Oct. a.s., van 9- L* 12 uur v.m De letters E t.m. K 29 Oct. j.'a.s. van 9-12 uur v.m. De letters L t.m. R [30 Oct. a.s. van 9-12 uur v.m. De letters |S t.m. Z 31 Oct. a.s. van 9-12 uur v.m. I In de week van 39 Nov worden geen j loeslagkaartjes uitgereikt. In de week j: van 10 16 Nov. kunnen zij, die een pnieuwe aanvraag ingediend hebben; de t toeslagkaartjes afhalen. De stamkaarten P .iienen te worden medegebracht. In de ft week van 1723 Nov worden eveneens j'-jeen toeslagkaartjes uitgereikt (Publ. no. 462). 1 LEVENSGEVAAR. r De Burgemeester van Texel verzoekt [Pi en. die bekend zijn met de plaats waar jr.-ich nog bommen, granaten, mijnen of Pindere explosieven bevinden, ongeacht [;'»f deze al dan niet in de grond zijn ge- j'lrongen, daarvan op Maandag 28 Octo- fcper a.s. kennis te geven ten kantore van j-gemeentewerken, onder vermelding van «le juiste plaats, waar de voorwerpen j'ich bevinden, of van personen, die ter 7[laatse aanwijzingen kunnen geven. Aller medewerking wordt dringend m) erzocht. j Texel, 23 October 1946, De Burgemeester voornoemd, REHORST DE DR. VVAGEMAKER RAMT IIET HAVENHOOFD. I?' Door een defect aan de stuurinrichting cv wam de „Dr. Wagemaker" j.l. Woensdag 1 onzachte aanraking met het haven hoofd. Er ontstond nogal wat materiële Ithade. Een aantal zware ,,,Groenhart" Jalen zijn als netjes afgeknapt. De scha- I? bedraagt enkele duizenden guldens, aar het defect spoedig verholpen kon 'forden, kon de boot, hoewel met enige -ïrtraging, weer vertrekken tot groot ge- 'ef van de passagiers, aangezien het de Bfcatste dienst was Om 9 uur arriveerde laatste dienst op Texel De „Dr. Wa lmaker" heeft practisch geen schade i|!'jgelopen. De passagiers, die onderin het T 'hip zaten, en van het gebeurde onkun- fl'g waren, kregen een hevige schok. "FANFARECORPS „EXCELSIOR". ROOSTEREND. Vorige week werd door i(.'vengenoemd corps een folder verspreid, Kaarin tot de burgerij het verzoek werd J. richt om, wanneer er om geld werd Rvraagd, royaal in de beurs te tasten en geven voor het corps. Er is groot ge- (£ek aan goede instrumenten e.d. Van- j, ar een beroep op de burgerij. Leest uw r ider nog eens aandachtig door en geeft! >ch bedenkt, dat het corps „met geen Jjl/artje is gered". (Zie ook adv. in dit 'mmer). tmVIKKELINGSCLUB TE DE WAAL. I.Cn ons verslag van de eerste Ontwik- ,',lingsavond schijnt een onduidelijke f ssage voor te komen, die wij hierbij f i even willen verduidelijken. De ge- f.lde vraag over gevolgen van hollende garelen, die we inderdaad met een beet- fantasie „versloegen", schijnt bij en en de indruk te wekken, alsof van \agsteller werkelijk de paarden op sloegen. De aandachtige lezer heeft li wel beter begrepen natuurlijk, het is l.'ereen blijkbaar niet gegeven, de kunst t 1 lezen te verstaan. We verbeteren het I jter gaarne. Dinsdag 22 Oct. j.l. werd de algemene vergadering van de Texelse Middenstand gehouden. De opkomst was bevredigend. Eveneens was dit het geval met de toe stand der vereniging, zowel wat het aan tal leden betreft (148), als de financiën (batig saldo ruim f 500, De voorz., dhr C. v.d. Kooi, deelde ons allereerst mede, dat met ingang van 1 Nov. a.s. door middel van een adverten tiecampagne een actie gevoerd zal wor den voor contant betalen. Ingediend is bij de T.E.M een ver zoek om verlaging van het vastrechtta rief te verkrijgen, welk voorstel in de eerstvolgende vergadering der TEM ter sprake zal komen De winkeliers worden voorts verzocht, het systeem van het consumentencrediet goed tot zijn recht te laten komen. Men dient er bij de ontvangst der bonnen vooral op te letten dat de aanbieder ook werkelijk de oorspronkelijke persoon is, aan wien de bonnen verstrekt zijn en over complete kaarten beschikt. De V V V. heeft in overleg met de Midd, Ver. een nieuw systeem opgesteld betreffende de vaststelling der contributie. Gelet is op de factoren: aard en vestigingsplaats van het bedrijf. De leden werden, gelet op de belangen Wklke de Middenstand bij het vreemdelingenverkeer heeft, verzocht de bedragen te willen voldoen. De aftredende bestuursleden, C. v. d. Kooi en G. Bakker werdeh beiden her kozen Vervolgens werd besloten tot aanslui ting bij de Kon. Ned. Midd. Bond. Dit zal een jaarlijkse afdracht van f 3 cóntri- butie betekenen, doch tot contributiever hoging zal waarschijnlijk niet behoeven te worden overgegaan Pontverbinding. De heer J. J v.d. Vlies gaf een be schouwing over een momenteel actueel Texels vraagstuk: een eventuele pont ver binding met de vaste wal. Spr. gaf een eigen visie op dit probleem weer, om niet vooruit te lopen op het eerstdaags te verwachten officiële rapport en kwam tenslotte tot een weinig optimistische conclusie De vorige week werd het pont te Krui- ningen in ogenschouw genomen. Wij zien daar een grote ponthaven: twee grote dammen lopen in zee, elk 600 rn. lang. De pont is een soort verzwaarde dekschuit, een z.g. „Ferry"-boot, met voor- en achter twee schroeven en een stuurhuis. Er kunnen ongeveer 25 auto's op. Deze pont. die in 1927 voor 4 ton aangeschaft werd, vaart ten slotte tus sen de twee genoemde dammen, de ver binding met de vaste wal wordt gevormd door een klep van de wal op de boot en een brug van 30 m. De Prov. Staten hebben ook een proef gedaan met zo'n pont op de Schelde, maar de Scheepvaartinspectie geeft al leen toestemming bij rustig weer. Vervolgens werd het probleem van een pontverbinding met het Horntje bespro ken. De vaartijd zou dan zeer kort zijn, de afstand van 5V2 km. zou slechts 13 min. vorderen. Hierbij komen echter tij den van aanleggen, laden en lossen en vooral ook de tijdsduur die de lange af stand 't Horntje naar Den Burg vergt! Om gedurende de drukste tijden in het seizoen ook het vervoer te kunnen ver werken, moet men op een passagiers accommodatie van 750 passagiers inge steld zijn Vaart men regelmatig heen en weer dan kan per vaart gemiddeld slechts gerekend worden op 1 vracht auto, 5 luxe auto's en 25 passagiers. De exploitatiekosten zouden jaarlijks 3-4 ton bedragen, zodat deze opzet financieel niet verantwoord zou zijn. In plaats dat men voor een „kwartje" overgezet wordt, zul len de tarieven minstens 15 pet. verhoogd dienen te worden. Ongetwijfeld zou een bootdienst op Oudeschild in het seizoen dan nog even goed lonend zijn. Wij zouden dan dus DAMMEN. Nu er naast de reeds meer dan 20 jaar bestaande damclub O.K.K. te Den Burg, ook verenigingen opgericht zijn in Ooster end, Den Hoorn en De Cocksdorp, is er besloten, tot een onderlinge competitie op het eiland Deelgenomen wordt door de B-groep van eerstgenoemde club en de sterkste vertegenwoordigers van de overige drie De eerste ronde had tot re'sultaat: Den Hoorn wint met 14-6 van De Cocksdorp en OKK 2 met 24-12 van Oosterend. De volledige uitslagen luidden: Den Hoorn De Cocksdorp S. Lap Roeper 02 D. Lap A. Dootjes 2-0 S. Zijm G. ten Brugge 20 C. Lap P. de Bloois 20 I. Boon S. Bakker 20 C. de Bruin R. Buis 02 G. Wilner J. v Heerwaarden 11 G. Jonker W. Dootjes 20 P v.d. Gaag C. Troost 20 M. de Bruin H Stolk 1—1 O K.K. »D. de Vries C. v.d. Werf J Vonk J. Huisman J. Koorn G. Wortman H. Gomes J. v.d. Star J. Vinke A. Eelman P. Bakker D v.d. Werf A Vinke A Huisman W. Boon H. Muskee A. Vinke A Huisman Oosterend J. Trap H. Mulder P. Dros K. Burger A. Mechielse H Bakker J. Mechielse S. Trap J. Breman P. Bakker W. v. Liere P. Kuiper J. Bremer J. Vlaming P. Timmer B. de Rooy W. Bakker - J Voort 14—6 0—2 0—2 2—0 1—1 2—0 2—0 2—0 2—0 1—1 0—2 0—2 2—0 0—2 2—0 2—0 2—0 2—0 2—0 24-12 De volgende ronde op 8 November is: O.K.K. IIDen Hoorn en De Cocksdorp- Oosterend. naast de pontdienst nog een bootdienst gedurende een gedeelte van het jaar krij gen en het financiële resultaat zou hier door nog slechter worden. De dienst op Oudeschild biedt verschil lende voordelen. Ce verbindingsweg ligt er al. De toegangsweg Schildereind leent zich beter voor dit doel dan de Molen straat. De afstand naar de diverse dor pen is vanuit Oudeschild belangrijk klei ner. In Oudeschild is het gehele perso neel woonachtig en ook de pakhuizen zijn hier. Er zouden dus bij de pontdienst bij 't Horntje daar talrijke huizen en pak huizen gebouwd moeten worden. De grote moeilijkheden waarmede men te kampen heeft, zijn de beide havens. Die van Oudeschild is veel te klein. Wan neer hier een grotere haven zou komen, kon TESO met belangrijk grotere schepen varen. Toen de Zuiderzeewerken hier uit gevoerd werden, bestond hiertoe de kans, doch deze is niet benut geworden. Bij de haven van Den Helder heeft men het bezwaar, dat dit geen handelshaven is, doch een marinehaven. Elk voorstel tot wijziging van de hopeloos ouderwetse aanlegsteigers stuit op de Marine-autori teiten af. Maar het pontvraagstuk is vooral een vraagstuk, waar grote kapitalen mee ge moeid zijn. De aankoop der ponten, voor al indien ze speciaal voor deze taak ge construeerd moeten worden, evenals de havens, kosten zeer veel, evenals de aan leg van de weg 't Horntje—Den Burg. Het is een vraagstuk, waarmee millioenen ge moeid zouden zijn. En hoe staat de Texelse Middenstand hiertegenover"7 De eerste gedachte is een afwijzende. Men zal voor de aanschaf van elke kleinigheid naar de overkant gaan. En zou dit gecompenseerd worden door een groter bezoek aan Texel van de zijde van de vaste wal? Als voorbeeld wordt door een der aanwezigen Schoon hoven genoemd. Toen dit stadje betere verbindingswegen kreeg, betekende dit een grote financiële achteruitgang voor de middenstand. Evenzo Wieringen, men stak de vlag uit. toen de verbinding met de vaste wal een feit was geworden en thans zou de Wiennger middenstand wel een jaar willen vlaggen, als dit feit geen werkelijkheid was geworden. Doch de voorstanders hadden ook ver schillende pijlen op hun boog. Er zullen nl. veel meer vreemdelingen hier komen. En die Texelaars, die beslist aan de over kant willen winkelen, doen het nu toch ook! De vrachtkosten zullen verlaagd kunnen worden, men behoeft nl. niet over te laden. Hierna vond nog een geanimeerde dis cussie over dit onderwerp plaats. PRAATAVOND VERENIGING OUD-LEERLINGEN. Op Dinsdag 29 Oct. is de eerste praat avond in de Lagere Landbouwschool, des avonds 8 uur. De heer Laan zal spreken over „Ont staan van de grond en grondonderzoek'» Hierna zal de heer J v. Hulsen spreken over het „Algemeen Agrarisch Archief". Zo u ziet, hebben we voor de eerste praatavond een paar buitengewoon en leerdame onderwerpen We rekenen daarom op een goede opkomst. Wij willen er nog even op wijzen, dat de praat avonden niet alleen voor oud-leerlingen van de Landbouwschool toegankelijk zijn, maar voor een ieder, die er belang in stelt. Op de praatavond bestaat er tevens ge legenheid om op te geven voor deelname Lezingwedstrijd. Ook is er dan gelegen heid zich op te geven als werkend lid voor de feestavond. Ir Maandag spreekt 31 Oct over ruil verkaveling. Gaat ook hier naar toe. M. J. W AUTOBUSVERBINDINGEN. Over ongeveer twee weken is een be langrijke verbetering te verwachten van de autobusverbindingen op de diverse dorpen. GIFTEN ALGEM. WIJKVERPLEGING. v.d. VI., De Koog f 2,50. W. R. Den Burg f 2,50. J. Br. Den Hoorn f 5,P. B. De Koog f 2, VAN DE BOEKENPLANK. G. H. VOCKS: „KLEINE HEIN". Kleine Hein speelt in Drente's Zuid-O.- hoek tussen turfbulten en zandheuvels. Hij vertelt in eenvoudig klare taal over een vergeten hoekje van ons goede vader land, waar enige tientallen jaren geleden de bewoners 'n zeer moeilijk leven had den, waar gestreden werd tegen on recht, willekeur, vooroordeel en paupe risme. Kleine Hein is de kleine moedige gids, die ons leidt over troosteloze veen- vlakten, door bos, hei en struikgewas, maar ook langs bloeiende boekweitvelden en mooie boomgaarden, waar het rode, gele ep groene fruit ons tegenlacht in het gouden licht van de herfstzon. Hij toont ons het eenvoudige volk zoals het leeft en streeft en strijdt en. lijdt. Hij spreekt af en toe zijn eigen taal, die vaak in elke plaats verschillend is, maar toch duidelijk. Een taal, die behoort bij het volk; die het geheel een apart karak ter geeft. Misschien mag hij, in gepaste vrijmoe digheid, ook enige uren uw gids zijn. (Prijs f 6,90) „HET HUIS MET DE ELF KAMERS". In Oct. 1945 schreef „De Nieuwe Eeuw" een korte verhalen-prijsvraag uit. Het aantal inzendingen bedroeg ongeveer 300. De jury bestaande uit Gerard Knuvelder, Karei Meeuwesse, Wouter Paap en A. Jurriaan Zoetmulder be kroonde zes verhalen en gaf vijf verha len een eervolle vermelding mee. In de uitgave „Het "huis met de elf ka mers", vindt de lezer deze elf verhalen verzameld, de bekroonde in de volgorde der bekroning, de „eervol-vermelde" in alphabetische volgorde. (Prijs f2,75). Enige tijd geleden werden ten kantore der TESO besprekingen gevoerd met de technische staf der P.T.T. omtrent het aanbrengen van een zend- en ontvang- ïnstallatie op de Texelse booc. De golflengte is circa 3l/a m„ zodat de ontvangst op 't Schildereind slechts tot Den Helder mogelijk iö. Men heeft de boot voorzien van een complete zend- en ontvanginstallatie, evenals het kantoor op het Schildereind. De boot staat dan dus in Y001tdurende communicatie met het kantoor. Vooral in spoedgevallen en bij eventuele ijsgang kan dit groot nut afwerpen. Binnenkort kunnen wij dus van de zij de der TESO de volgende adv. verwach ten: Gevraagd een omroeper.... PERSONALIA. De heer ir. C. J. A Hoogenbosch te Den Helder slaagde aan de Techn. Hoge school te Delft voor scheepbouwkundig ir. op het proefschrift: „Ontwerp van een pont, geschikt voor de verbinding Den HelderTexel". ENTSTOF. Veearts Lankamp deelt mede, dat er nog een kleine hoeveelheid mond- en klauwzeer entstof is aangekomen. Dit is waarschijnlijk voorlopig de laatste keer, dat er entstof voor Texel beschikbaar wordt gesteld. Enkele veehouders kunnep zich dus nog opgeven voor deze enting. PRIJZEN GRASZADEN, ENZ. De DirecteurGeneraal voor de Prijzen heeft er zich mede kunnen verenigen, dat voor de graszaden oogst 1946 en de gi oen voedergewassen oogst 1946, te wetep: voederwortelen, mergkool, koolraapzaad, herfstraapzaad, boterzaad, spurrie, lupi nen en wikken, niet meer tot prijsstelling zal worden overgegaan. Voor voeder- en suikerbietenzaad oogst 1946 zullen nog prijzen worden vastgesteld, welke 1. z t. zullen worden gepubliceerd. BRAND OP ZUID-HAFFEL. Vrijdagmorgen werden we opgeschrikt door het geloei van de sirene Er was brand op Zuid-Haffel. Gelukkig betrof 't enkel een klamp haver, eigendom van mw. Wed. C. A Witte. De dorsmachine van den heer J. Kloosterman bekwam hierbij nogal enige schade, in hoofdzaak aan het drijfwerk Direct werd aan het omzetten van de klamp begonnen en kon daardoor nog een gedeelte van de haver behouden blijven. De brapdweer van Den Burg was spoedig ter plaatse, doch behoefde zich enkel tot nablussen te be palen. NED. HERV KERK. Zondagavond om half 8 is er een jeugd dienst in de Doopsgez/ kerk te Den Burg. Voorganger: Ds. J v. Boven, van Den Hoorn. RIJYVIELDIEF GESNAPT. Een zekere J. G geen bewoner van Texel (natuurlijk), had kans gezien hier drie fietsen te stelen. De politie is het evenwel gelukt de betreffende persoon in de kraag te grijpen. OPGEPAST MET HUISVUIL. Tegen een inwoonster van Oudeschild werd proces-verbaal opgemaakt wegens het storten van huisvuil (as, papier, e.d.), in een sloot bij haar woning. GIFTEN WITTE KRUIS J. M, De Waal f2.50. A D De Koog f5,—. v.d. V,. De Koog f2,50. T. S De Cocksdorp f 2,50. J. v.d V. O'end f 5, S. K. O'end f 2 50. K„ Oost f2,50. P. de B O'end f5,—. Ds H De Waal f2,50 VI O'end f2,50 P KI., Oudeschild f2,50. de V., De Koog f 2,50. N„ De Cocksdorp f2,50. J. V Spang f2,50. B„ De Koog f2,50. J. D. O'end f2,50 G. M. De Koog f2,50. P E. De Koog f3,50. W. VI, Ou deschild f 2,50. C. v. Gr. Den Burg f 2,50. Jqh. P., Den Burg f 6.B Den Burg f 2,50. D., O'end f 2,50 J. Br. Den Hoo^n f5,— W. P. Den Burg f2,50. M. B Het Noorden f 2,50. L. D. P.H. Polder f 2,50. J B. Den Hoorn f 2,50. JOIIAN KAART IN SCHOUWBURGZAAL „DE ORANJEBOOM". Dinsdag- en Woensdagavond j.l. ging in bovengenoemde zaal het blijspel in vier bedrijven „Nieuwe Ministers", waarin vooral de heer Joh. Kaart op de voor grond trad. We willen hiermede echter de andere spelers en speelsters niets te kort doen; alleen vonden we, dat Magda Jans- sens een tikje te overdreven speelde. Vol gens onze mening probeerde zij vooral de lachlust op te wekken, welke toch im mers door het gesprokene reeds het ge val was. Voor de overigen, die behou dens Gerhard Alexander, allen kleinere rollen hadden te vervullen, hebben we niet minder een lwoord van lof. Het was wat je noemt „spel". Ook de grime was prima verzorgd. Het toneel (eigen decor), bracht ons in het millieu, waarin de spe lers ons wensten De gehele inhoud van het stuk kunnen we wegens gebrek aan plaatsruimte, niet weergeven „Nieuwe Ministers" is een goed blijspel, met hier en daar een politiek tintje Het speelt in de tegen woordige tijd op het Ministerie van K. en W. te Parijs. De Nieuwe Minister in het stuk was niet te benijden, vooral niet als je het baantje „krijgt". Jammer was het voor de spelenden en de directie van „De Oranjeboom", dat de avonden niet beter bezet waren. Hieraan zullen de entreeprijzen zeker wel schuld hebben. De tijd is voorbij, dat er met geld gesmeten kan worden en de duurte van onze levensbehoeften in aanmerking ge nomen. moeten wij ons er nog over ver wonderen, dat er soms nog goed bezette zalen zijn. Het is waar, de kosten van ex ploitatie zijn hoog en een gezelschap zo als Johan Kaart en het Harry Lobrink Orkest zijn het waard, doch in de toe komst zullen, naar we vermoeden, bij de huidige economische toestand, op volbe- zette zalen niet moer gerekend kunnen worden. 7,30 S.V. TEXEL. Programma a.s. Zondag: JVC-Oude sluis; Grashoppers-W.Waard; LSVV- Texel; N.-Niedorp-Schoorl. Afd. N.H. 2 I Texel 2-Tex. Boys 1; ZAP 2Kaagvogel 1, W. Waard 2HRC 5; Watervogels 2-R Callantsbog 1; SRC 1-Helder 4. 3 G Oosterend 1-ZDH 1; Tex. Boys 2 Texel 3; Succes 3-Wiron 1. Adsp. K: JVC A-Helder B; Succes A- Wiron A; Waterv. A-HRC B. Na de tegenvaller van j.l. Zondag zal T 1 zich zeker trachten te herstellen. Of <cl LSVV daar wel zin in heeft, durven we betwijfelen. Wij voorzien 'n uiterst span nende strijd en de clubs staan er precies hetzelfde voor. Al de vorige wedstrijden tegen LSVV leverden strijd tot het uiter ste. Wil T. deze wedstrijd tot een goed einde brengen, dan zal ze moeten spelen met een élan, als op Maandagavond bij de training, snel reageren, goed en direcl afgeven. Van deze wedstrijd zal afhangen of we direct blijven meetellen, of we mee mogen werken aan de andere candidaten. We vertrekken om 11,15 van Hotel „De Graaf. Kunnen we nu eens op tijd ver trekken? Dat zou een goed begin zijn, T. 2 speelt tegen Tex. Boys 1. Er kan een spannende strijd verwacht worden T. 3 gaat op bezoek bij Boys 2, dat ook al aardige dingen doet. Nu is het jullie beurt weer om te winnen, daarvoor aan de slag en doe je best. Adsp. zijn vrij. Maandagavond trainen voor alle leden. Aanvang 7,30 uur. Adsp. hedenmiddag half drie. TEX. BOYS-NIEUWS. Programma voor morgen: het le naar Texel 2. Daar wij niet zo sterk uit kun nen komen als vorig jaar, heeft Texel o i. de beste kansen. Als jullie echter aan pakt als vorige week, zal het zeker spannen. Succes, jongens. Boys 2 thuis tegen Texel 3 om 12 uur. Bij vlug plaat sen en afgeven, mogen we op goed resul taat rekenen. Adsp A naar SRC A met hetzelfde elftal als vorige week, maar iets andere opstelling. Zie elftallen en nader nieuws in het kastje. G. O.V.V NIEUWS Voor Zondag komt ZDH op bezoek, wat altijd voor ons een zware opgaaf is. Dus willen we onze plaats behouden, dan zul len wij ons volledig moeten geven. Voor het 2e komt waarschijnlijk ZDH 2 mee, wat nog niet vast staat. Jullie hebben uit verloren, dus nu iets beter aanpakken en dan komt het wel in orde. Voor opstel ling der elftallen, zie kastje. Arno. Z.D.H.-NIEUWS. Het programma luidt: OVV-ZDH; ZDH 2Flevo 2. Tex. Boys adsp. B-ZDH adsp. Het le elftal wacht Zondag een zware opgave in Oosterend. OVV heeft de lei ding, dus jongens, opgepast. Voor het 2e begint Zondag ook de comp. en wel thuis tegen Flevo 2. De adsp. spelen Zaterdag middag in Den Burg tegen de Boys adsp FILMRUBRIEK. "ol „DE ZIGEUNERPRINSES". N De componist Balfe heeft aan de ge schiedenis van ,,De Zigeunerprinses" gro te bekendheid gegeven, door dit gegeven als grondslag te nemen van zijn operette „The Bohemian Girl". Van deze mooie muziek kunnen we dan ook ruimschoots genieten. Stan en „Ollie" zijn twee zor geloze leden van een Zigeunerkamp. 01- lie's vrouw, die verliefd is op een onstui mige zigeuner, heeft een ernstige mede dingster. Om haar liefde voor den Zigeu ner te bewijzen, steelt mevr. Hardy de baby van een Graaf, die de betreffende zigeuner indertijd afrahselde. Zij dwingt dan, dat de zigeuner haar schaakt, ter wijl ze de kleine prinses achterlaat bij haar echtgenoot, den pantoffelheld Ollie Met behulp van zijn vriend Stan voedt Ollie het prinsesje op, totdat deze, als jonge vrouw, haar oorspronkelijke positie in de wereld weer inneemt. OP DE ULTRA KORTE GOLF. In ons blad van Woendag j.l. stond ver meld, dat luisterrapporten ingediend kunnen worden bij den heer B. T. v.d. Berg, De Waal. Dit is niet de bedoeling geweest, zij kunnen, vooral wat betreft de ontvangst van Curasao, ingediend worden bij onze redactie. KATHOLIEKE KERKLIJST Zondag: H.H. Missen in Den Burg en Den Hoorn om 7,30 en 10 uur. In Ooster- end alleen 10 uur Biechtgel. van 7-7,30. Communie onder alle Missen en ook om 7 en 9 uur. Lof om zeven uur. Deze week: H. H. Missen om 7 en 8 uur. Communie vóór en onder de H. H. Missen, Dinsdag ook om half 7. Iedere avond om half 8 lof. Maandag: ook 'n H Mis om 9 u Woensdag: 8 u. H. Mis in Den Hoorn Geen congregatie In de bij kerken biechtgel. van 7-9 uur. Donder dag: Vigiliedag. Geen Mis in Oosterend. 3,30 biechtgel v. schoolk Van 6,30-7,30 en na het lof biechtgel. Geen congr. Vrij dag: Aller Heiligen. Missen in Den Burg en Oosterend om 7,30 en 10 u„ in Den Hoorn om 10 uur. Alle diensten als op Zondag. Van 5-7 u. biechtgel. Om 7 uur Zielenvespers m preek. Zaterdag: Aller zielen. Missen om 6,30, 7, 8, 8,30 en 9 u. 9 uur gez. requiem. In Oosterend en Den Hoorn 2 Missen om 8,30 en 9 u. Van 4-8 bieëhtgel. op hele uren. Half 8 lof met rozenkrans. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 18 tot en met 24 October 1946. Geboren: Cornells zv Jan Koopman en Engeltje Koopman Adriana dv Arie van Bruggen en Maria Westerlaken. Hendrik zv Gerard Rikkenberg en Pietertje Nella Swart. Geertje dv Andries Poel en Aartje v.d Akker. Dirk Albert zv Albert Scha- gen en Elizabeth Trijntje Swaerts. Maria Anna Petronella dv Leonardus J. Dijt en Barbara M. Zijm. Jacob zv Pieter v. d. Slikker en Cornelia C. Koorn Ondertrouwd, overleden: gene. Getrouwd: Bernardus Dros en Adriana Neeltje Koning. Gevonden: 2 sleutels, portemonnaie (in apotheek achtergelaten).

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 2