West frieselie Ass. Camp. Adverteert in de TEXELSE COURANT H U W E L IJ K tê;% DE WRAAK De toekomst van onze landbouw M. A. J. VONK CORSET bij J. P. STAM Waterschap De 30 Gem. Polder op Texel Candidaatstelling Sijbr. C. Eelman vraagt met Bouwkas „Benex" onder dak Onderzoek van drink en bedrijfswater ERKENDE PHILIPS RADIO SERVICE Tel. 78. Den Burg. HET NIEUWE MAAT- VOOR SLANKE, GEZETTE EN CORPULENTE FIGUREN BEZOEKT ONZE Corse li'.re Mevr T WAILEBOOM Molongrachi 48 Den Heldor Maondoc), Dinsdag, Woensdag. Don- derdog "s m.dda-S van 2-5 u thuis DIRECTIE GEBR. SLEUTEL gevest, te Hoorn Westersingel 6, I sluit ongevallen- en ziekteverzeke ringen, bedrijfsschadeverzekering op boerderijen, zaken en bedrijven Vlugge en coulante schaderegeling. Voor eoo CADEAUTJE slaagt U ten allerleste toch nog het beste voor de verkiezing van 2 Hoofdingelanden ter voorziening in de door periodieke aftreding ont stane vac. van de heren C. BAKKER Dzn. cn J. VLAMING Jbzn. (tóeiden herkiesbaar). Opgave van candidaten kunnen worden ingediend op 9 November 1946 bij den Dijkgraaf, die daar toe te zijnen huize op die dag zitting houdt van 2-5 uur n.m. Het College van Dag Bestuur: P. BAKKER Azn., Dijkgraaf. D v. d. OORD, Secretaris KENNEN The British Information Service wcrlcto mede san da 17 schrtlteli|kc lessen, die ismen de cursus Leer Engeland Geen taalcursus, maar oen qcillu- strcerdo leergang, die U inzicht geelt in land en volk. industrie cn staatsbestel der Britse eilanden Onmisbaar voor handelsman, toerist en ieder, die algemeen ontwikkeld wil zijn lesgeld 4 maanden a 2.50 ol 9.- compleet Engels-Frans-Spaans ook Handels-correspondentie cn opleiding Prectijkdiploma s Maleis - Ned. Taal en Corr. Boekhouden - Duits - Steno Leer Frankrijk kennen Middenstandsdiploma Journalistiek cn Publiciteit Gratis proefles Portret-atelier Jac. de Boer, Keizerstraat 113, Den Helder. Voor opnamen (zonder bespreking vooraf) geopend Woensdag, Donderdag en Vrijdag van 2-4 uur. Eenzame! Blijf toch niet langer doorleven met Uw stil verlangen naar een goede levenskamaraudDank ztf de Vereenlgde Netlcr- landschc IIuwelüks-Benitddelingti-kantoren „l.xrclsior" kunt U immers in contact komen mui iemand van Uw eigen stand, ge loof en leeftijd, die, evenals U zelf. oprecht verlangt naar een ernstige, oprechte kennismaking. ..Excelsior heeft immers massale Inschrijvingen uit alle dorpen en steden in Uw Provincie en ook uit de plaats Uwer inwoning en omstreken daarvan. „Excelsior" is geen huwelijksbureau", doch een geweldige combinatie van kantoren door geheel Noderlund, die stuk voor stuk onder vrouwelijke directie staan en waaraan zoowel het eenvoudige dienstmeisje, arbeiders- en boerenvrouw als dames uit den midden- en gegoeden stand, zoowel eenvoudige jonge mannen en ouderen uit den werkenden stund als heeren van alle leeftijden uit den midden- en gegoeden stand hunne be langen hunnen toevertrouwen ..Excelsior heeft immers speciale afdéelingen voor den werkenden-, midden-, gegoeden- en den boerenstand, tevens voor elke geloofsovertuiging en voor elke gezindte Een bijzondere afdeeling voor hoeren, die, met huwelijk als doel, in hun moederloos gezin een huishoudster zoeken of dames die uls zoodanig geplaatst wenschen te worden, brengt dagelijks in tallooze gezinnen weer zonneschijn. .Excclsó t' heeft tevens een speciale afdecllng voor jongelui, waardoor duizenden jonge meisjes en jongemannen ook direct in contact kunnen worden gebracht. Door de ..massale" toeloop uit alle Ncderlandsche dorpen en steden, ook uit de plaats Uwer inwo ning. boeken de tercenigde Nedcrlandsche lïemiddelings-kan- toren „Excelsior" enorme successéta en stroorncn dagelijks spontane dankbetuigingen binnen, waarvan U gaarne meerdere afdrukken worden gezonden en waarvan het origineel of de fotografische copieen met toestemming der af^endcrs(sters) op alle kantoren ter inzage liggen Bezoek toch direct liet dichtst bijzO'id kantoor van ..Excelsior' of vraag huisbezoek, welke door geheel Nederland worden afgeiegd. Het kan niet anders of ook U slaagt' Alle kantoren zijn dagelijks. OOI< Zaterdags en Zondags van 2 5 uur geopend. Bezoek op an dere uren na voorafgaand bericht. - 's Maandags gesloten. Attentie Voor mondelinge inlichtingen wende men zich tot het dichtstbijzijnd kantoor van „Excelsior". Voor huisbezoek en schriftelijke inlichtingen tot het Hoofdkantoor Hilversum. erecnigdc Vderlandsche Hu welijks-hein id delingskan toren „KXCkbSltll:" (de grootste, allesomvattende Nedeilandschc OiganlsatB-, iiie nok 1' kun en zr.l helpen. Geheel onder vrouwe lijke directie). IIo-•Tc'- \dininistratie Ministerpark 18a Hilversum. Kantoor te Noord-Holland: Alkmaar, Hofdijkstraat 10, Haarlem, Korte Spaarne 7. doorlopend: aanbod van prima partijen consump tieaardappelen met klein monster en knollen. „Oranjeboom" afgeven 's Maandags. Alleen zij, die verkopen willen re flecteren, aangezien de aardappelen dalen in prijs en vermoedelijk verder dalen. Wij vragen tevens: winterwortelen, uien en knollen, soorten crocus en soorten van (bloei) narcissen voor kleinver- koop. crocus 8, narcissen 2 en 3. Geen rommel aan bieden. Gevr. 7 prima oude fokschapen (al of niet ger.). Breng weer mee: 7 prima varkens, le klas, uit Leiden. Te zien bij A. P. Dalmeijer, „De Zwa luw". Zij, die nog niet be taald hebben, gelieven mij de land- en huishuur te betalen van 1945 en 1946. HET ADRES voor DROGISTERIJ ARTIKELEN is A. v. d. SLIKKE GELDCREDIETEN f 800,— 5 pCt. Zonder borgen voor elk doel. Vrij bi. voorw. SCHRIJF, ALLEN. Br. porto antw. Spaarcred. Inst. Mathen weg 110, R'dam-W. Eigen haard... in EIGEN huis? Is het niet het symbool van echt vader- landsche gezelligheid? Zoo'n hoekje en dan nog in Uw eigen huis, daar van hebt ge stellig wel eens gedroomd. En dat kan nu werkelijkheid worden, ook voor U, dank zij Bouwkas „Benex". Die maakt het U mogelijk om na enkele jaren een rentelooze hypotheek te nemen voor het bouwen van Uw eigen huis. Vraagt het gratis uitvoerige prospectus aanBouwkas mÊjs Benex', Keizers gr. 399, W8ÊL Amsterdam. Tele/. 31334 3 O ft Verzoe&e Sral:s toezending van Uw uit- 0 OUll vocr'g boekje ,,Met Bouwkas Benex onder eigen dak". 1 Naam J Straat j Woonplaats: Zenden in open enveloppe met U/2 et. Postzegel aan Hoofdvertegenwoordiger: D. BOEKHORST, Schildereind 48, Den Burg Het is de Texelse landbouwers waar schijnlijk nog niet voldoende bekend, dat het mogelijk is om tegen zeer geringe kosten het water op de bedrijven te laten onderzoeken op deugdelijkheid voor drinkwater en geschiktheid voor bedrijfs water (reinigen van melkgereedschap, enz.). Toch is dit onderzoek van groot be lang. Het kan van deze omstandigheid nl. voor een goed deel afhangen, of de door u geleverde melk in de kwaliteitsklasse I, II of III komt. Al uw zorgen voor een goede melkwinning kunnen gehandicapt worden door ongeschikt bedrijfswater. De door ons tot nu toe genomen water monsters waren grotendeels van zeer slechte kwaliteit. In zeer veel gevallen wees het onderzoek uit. dat een enorme hoeveelheid rottingsbacteriën aanwezig was. Dit is heel vaak te wijten aan een verontreiniging door oppei vlaktewater, dat in zijn loop over de oppervlakte in- aanraking is geweest met mestdelen, enz. Vooral wanneer de gebruikte waterput in de onmiddellijke nabijheid van een mestput is gelegen is dit gevaar zeer groot. Over het algemeen is men zich nog te weinig bewust van het besmet tingsgevaar door bacteriën, omdat men niet bedenkt, hoe snel deze bacteriën, wanneer ze eenmaal aanwezig zijn, zich gaan vermeerderen. Ook het onderzoek op deugdelijkheid voor drinkwater is zeer belangrijk. Het is al enige malen voorgekomen, dat de waarschuwing bijgevoegd werd: Dit wa ter is voor drinkwater absoluut onge schikt en levert grote gevaren op voor de gezondheid van het vee. In andere ge vallen moest tot de grootste voorzichtig heid worden gemaand. Enkele monsters hadden een veel te hoog zoutgehalte. Uit het bovenstaande blijkt wel, van hoe groot belang het is, dat we ook op Texel waterleiding krijgen. Vooral de landbouw zal hier zeer mee gediend zijn. Het onderzoek van watermonsters ge schiedt door het laboratorium van den Rijkszuivelconsulent te Hoorn Dit onder zoek is kosteloos Aan de landbouwers brengen wij alleen de kosten van verzen ding in rekening. Verder moet men voor een fles van 1 liter inhoud zorgen. In dien u de wens hiertoe te kennen geeft, wordt op uw bedrijf een monster water gehaald en voor verzending zorg gedra gen. C. v. Gr DE GEBROEDERS KNOOPENSCHAAR door G. TH. ROTMAN. (Nadruk verboden). 1. Hier heb je Pieter Knoopschaar. Hij is niet erg dik uitgevallen, maar dat is nu eenmaal e mode, en ook voordelig in de kost. Hij lijkt als twee druppels wa ter op zijn broer, die precies op dezelfde dag geboren is en wiens portret je op het plaatje hiernaast ziet. 2. Hier heb je hem dus, onze Jodocus. Hij woont met zijn broer in hetzelfde huis, onder de veilige hoede van een ou de huishoudster Dat het lang niet altijd een pretje is, als je zoveel op je broer lijkt, zul je in het verdere verloop van deze geschiedenis wel bemerken. VAN DE BOEKENPLANK. „DE KLAUW OVER OOST-EUROPA" door Patrick Maitland. Een paar maanden na „Munchen" werd Patrick Maitland als Balkancorrespondent door het grote Engelse dagblad „Times" naar Oost-Europa gezonden, welke op dracht hem in ieder land bracht tussen Danzig en Syrië en waarschijnlijk is hij de enige mens die, ter voorlichting van het algemeen, getuige is geweest van iedere dag, waarop elk dezer staten ten onder ging. Hij zag Tsjecho-Slow'akije door de klauw van het fascisme verbrok kelen, Albani,ë overweldigd worden; hij zag de inval in Polen en de ondermij ning van Hongarije, Roemenië en Bulga rije. Hij was getuige van de aanval door het Italië van Mussolini op Grie kenland. en aanschouwde hun succes volle tegenstand in de voorste linies. Hij zag de ondermijning van Josgo-Slavië en tenslotte de val van dit land en de be zetting van de Balkan door de Asmo- gendheden. In „De klauw over Oost- Europa" beschrijft hij de gebeurtenissen, welke hij in de jaren 1938-1941 om zich heen zag afspelen, minutieus en kritisch; hij schetst het Balkanprobleem van vóór 1939; hoe verdragmakers dit gebied ver deelden in land, dat zich onderscheidde door ras en taal, maar waarover door de Natuur geheel anders was beslist; en de verdragen die de tegenstellingen in zich droegen, welke aanleiding gaven tot de vele moeilijkheden en conflicten in de „heksenketel van Zuid-Oost-Europa" en die de ondergrond vormen van de he dendaagse problemen van de geallieer den op de Balkan. De avonturen van Maitland in Polen, Griekenland. Roemenië en Joego-Slavië zijn zo opwindend, dat zelfs de meest verwende liefhebber van sensatie er door bevredigd zal worden En daaren boven krijgt de lezer een inzicht in de Balkan-situatie, die van onmisbaar be lang is voor het begrip van de huidige gebeurtenissen (Boekhandel Parkstraat. Prijs f4,90)¥ TUINBOUW WERKTUIGEN. De Prov. Voedselcommissaris voor N - Holland maakt het volgende bekend: in verband met de werkzaamheden in de tuinbouwbedrijven is besloten de ver koop van alle trekkrachten, z.g. motor- frezen, etc.. op minder dan 4 wielen, ge heel vrij le geven. Hieronder vallen dus niet de kleine tractors op rupsbanden of op 4 wielen. ONDER DE STREEP Zo tegen zes uur repte Alexander zich naar de Grote Markt. Naast een reclame zuil bleef hij staan. Want hij wist, dat omstreeks die tijd Constance voorbij zou komen, het meisje, dat hij zo teder had bemind en met wie hij zo'n hooglopende ruzie had gemaakt. Eigenlijk alleen maar om een niksniemandalletje. De zaak zat zo: Constance was hele maal weg van een hoedje in een etalage, een hoedje, dat naar Alexanders opvat ting het toppunt van zottigheid was in die met zótte hoofddeksels toch wis en waarlijk niet slecht-bedachte etalage. Het meisje wilde juist dat speciale hoedje met alle geweld het hare noemen Alexander evenwel betoogde, dat hij geen stap meer naast Constance zou verzetten, indien zij zich met voornoemd hoedje tooien zou. Hij vond het volstrekt niet. zoals zij, een verrukkelijk modelletje, hij vond Jiet veeleer een afschrikwekkend voorbeeld. Hierover nu ontstond de twist. En aan gezien Constance in het twisten haar mannètje stond, kwam het tot een explo sie, waarbij Alexander, wat de productie aan decibels betreft, gemakkelijk de over winning behaalde. Constance zei toen al leen maar „totaal geschift" en draaide hem vervolgens voor altijd de rug toe En daar stond nu de jongeling en wachtte op het meisje. O, nee. helemaal niet om zich weer met haar te verzoenen wat denkt u wel9 maar alleen en uitsluitend om haar te-laten zien, dat ze volkomen maling hij er aan had, dat ze hem voorgoed die fraaie rug had toege draaid. Hij was voornemens niet te groe ten, doch het meisje louter uit de hoogte te bekijken, wanneer ze langs zou ko men. Hij vond, dat hij daarbij wel een goed figuur zou slaan, als hij dan een si garet rookte en als z'n hoed een beetje branie op één oor stond. De weersomstandigheden begunstigden zijn plannen niet. Het was kil en regen achtig, de wind gierde, en Alexander had moeite zijn sigaret onder stoom en zijn hoed op zijn hoofd te houden. Onrustig beloerde hij het grote plein, tot hij ein delijk bemerkte, dat zij er aankwam. Constance zag hem al uit de verte staan en zij voelde in haar hartje een die pe voldoening. Iedereen is immers altijd vergenoegd, als hij ziet hoe de tegenpartij zich onderwerpt. Ze liep recht op hem af. Alexander zette een hoge borst, stak z'n neus in de lucht, pafte aan zijn siga ret, plaatste zijn hoed ordinair op één oor en zag Constance niet. Zij vertraagde haar schreden, bleef bijna vlak voor hem staan en wilde alweer „geschift" zeggenmaar toen keek hij haar vol verwachting aan, van top tot teen en met die haat, die, naar men weet, het hart net zo verwarmd als de liefde. Het meisje Constance liep door en be dwong met moeite een glimlach. Daarop zwol het naatvuur in Alexan ders borst aan tot een laaiende vlam. Hij lag 's nachts te woelen op zijn'sponde en piekerde maar over één ding: hoe zou hij zijn voormalige beminde nog venijni ger kunnen treffen? De volgende dag verscheen hij in ge zelschap van een knap, blond juffertje op de Grote Markt, drentelde vrolijk babbe lend, met haar heen en weer en loerde inmiddels naar Constance. Toen zij na derde, babbelde hij met verdubbelde ani mo. zodat het er toch heus wel moest uitzien, alsof hij alweer een nieuw geluk gevonden had, in vergelijking daarmee 't oude maar een slecht surrogaat wa^ Het meisje Constance liep voorbij en bedwong met moeite een glimlach Alexander had wederom een slapeloze nacht en lag met afschuwelijke wreedheid te bedenken, hoe hij dat harteloze wezen nog venijniger zou kunnen treffen. De volgende dag verscheen hij op nieuw om zes bur bij die reclamezuil, wederom in gezelschap van die knappe blondine. Maar nu had het juffertje op haar blonde hoofdje hetzelfde zotte hoed je, dat de oorzaak was geweest van de breuk tussen Alexander en Constance Het meisje Constance zag het al van verre. Het meisje Constance maakte meteen rechtsomkeert en bedwong met moeite een snik. Worden de plannen van dr. ir. M. D. Dijt alsnog verwezenlijkt? Hoe zal de toekomst van de landbouw er in de eerstkomende jaren uitzien? De conferentie van Hot Springs (1943), be legd op initiatief van Pres. Roosevelt, heeft de boerenstand hoop gegeven op 'n betere toekomst. Immers, daar werd be sloten, dat de Ver. Volken na de oorlog zouden aansturen op het liquideren van het gebrek in de wereld. Er zou een eind gemaakt worden aan de absurde toestand dat het grootste deel der mensheid on voldoende gevoed werd, terwijl in ande re delen der wereld voedsel moest wor den vernietigd, omdat er geen kopers voor konden worden gevonden. Deze gedachten van Roosevelt hebben over de gehele wereld weerklank gevon den en niet in het minst in Nederland, wij kenden immers, als in weinig andere landen, het probleem der onverkoopbare overschotten, verliesgevende export en groente op de mestvaalt vormden de dumpers op de arbeidsvreugde tfan boer en tuinder. Wanneer men nu bedenkt, dat in de wereld gedurende de oorlog een gewel dige uitbreiding van de agrarische pro ductie heeft plaats gevonden, zal het duidelijk zijn, dat het bovengenoemde probleem hierdoor nog wordt toegespitst. Voor velen van ons is het moeilijk te begrijpen, dat wij ons, na de periode van schaarste, waarin wij thans rjog verkeren, in een betrekkelijk korte tijd weer in een nog onopgeloste crisis tengevolge van een overvloed kunnen bevinden, welke in wezen een gevolg zal zijn van die der jaren 1933 en volgende. Men heeft nog nimmer een oplossing gevonden voor de grote productiecrisis, welke in 1933 de wereld is begonnen te teisteren. Het moge waar zijn, dat men in de pe riode 1936-1939 de gevolgen van deze crisis enigermate minder is gaan voelen, maar men mag dan zeker niet uit het oog verliezen, dat dit zijn voornaamste redenen vindt in een bepaalde aanpas sing enerzijds, doch anderzijds ongetwij feld ook in het prepareren op een toe komstige oorlog van de diverse naties. Dc F A.O de organisatie die de ideeën van Roosevelt wil verwezenlijken, is op gericht in het najaar van 1945 tijdens de conferentie te Quebec, waar 45 landen vertegenwoordigd waren, belegde in Sep tember j.l. een conferentie in Kopenha gen. Op deze conferentie is een interes sant plan ter tafel gebracht, hetwelk veel overeenkomst vertoond met de vioegere theorie der z.g. „Goederenschappen" van dr. ir. Dijt. Naast een-sterke economische tendenz heeft dit voorstel ook een grote sociale inslag. Men wil de belangrijkste levensmiddelen stabiliseren, d.w.z. op 'n voor de landbouw lonend peil houden. Om dit te bereiken zou een z.g. „we- reldvoedselraad van landproducten op gericht dienen te worden, dat over aan merkelijke fondsen de beschikking moet hebben. Bij te veel aanbod grijpt nu deze organisatie in, ze neemt het overtollige, dat funest voor de markt is, uit de circu latie (d.w.z. koopt dit voor eigen reke ning). Ieder land legt voor dit doel een buffervoorraad aan, terwijl er ook inter nationale voorraden moeten komen. Deze voorraden zouden nu tegen een lagere prijs afgezet dienen te worden, aan die landen, welke de prijs niet kunnen be talen. Niemand zal ontkennen, dat dit plan groots van opzet is. Toch moet men de ogen niet sluiten voor de haast onover komelijke moeilijkheden, welke aan een practische uitvoering hiervan vérbonden zijn. Het aantrekkelijke van dit plan is, dat men door het beheersen van de prijs en de conjunctuur voorkomen wil, dat er plotseling ongewenste prijsdalingen zijn welke internat, crisis veroorzaken. Een bezwaar is, dat de goederenprijs gemak kelijk op een hoger niveau vastgeleg wordt, dan anders het geval gewe« zou zijn. De uitvoering van dit plan stui nu op het feit. dat twee landen niet bij d besprekingen vertegenwoordigd zijn, n. Rusland als grote graanproducenten Ai gentimé als graanexportland. Mislukke straks deze plannen, dan vreest de direr teur-generaal der F.A.O., Sir John Boy Orr een grote landbouwcrisis in 1941 zelfs reeds in 1948, wanneer het vooral gaande jaar een grote landbouwoogst oj leveren zal In 1949 verwacht mén d Europese oogst op vóóroorlogs peil en er dan geen voldoende koopkracht voo de grote wereldoogst, dan zal de werelc markt ineenstorten. De crisis kan zie sneller uitbreiden dan ooit te voren. D wereld-voedselbalans is inmiddels al vet verbeterd; de oogst van dit jaar is vele landen veelbelovend. Wanneer men echter let op de schijnselen, die zich tharis in de werel voordoen, dan kan men niet erg gerui zijn over de komende gebeurtemssei Uit de houding van de landen, op welke bereidheid tot samenwerking en opofft nngsgezindheid het thans aankomt, ka men enkel opmaken, dat de geesten no met rijp zijn voor het hoge doel, dat me zich gesteld heeft. Zo tracht Argentini onbeschroomd een max. voordeel te pul ten uit de tegenwoordige toestand, doo zich zo min mogelijk te storen aan h< internat, overleg. Het tracht zijn ovei schotten zo duur mogelijk te verkopei De V. S. volgen thans een niet gehet duidelijke politiek. Ze willen blijkbaa terug naar de vrijhandel, doch die zelfd „vrijhandel" plaatste ons in 1929 voo onoplosbare moeilijkheden. Terug naa 1929 of naar 1914 is een schone leu welke evenwel voor de boerenstand ni< meer verwezenlijkt kan worden. Daarer tegen heeft de V.S. overeenkomsten voc vele jaren met bepaalde landen afgesli ten (Cuba, Philippijnen) over de lev< ring van belangrijke producten. Deze b laterale handelsverdragen zijn niet te ri men met de F.A.O.-beginselen, die mers goederenovereenkomsten inhoudei waaraan alle landen zullen deelnemei Ook Engeland sluit overeenkomsten voc lange tijd met Canada, Denemarken e andere landen. Voor ons land is deze ontwikkelin uitermate verontrustend. Deze transactie op lange termijn passen ons deviezei arm land niet. Men constateert met leec wezen, dat hier de strijd van allen tege allen weer begint te ontbranden Onz kansen daarbij zijn niet bijzonder giti stig. Vooral niet als Zuid-Amerika zij exportprijzen steeds verhoogd en daal door de zo dringend nodige veekoeke welhaast onbetaalbaar worden. Ook voo de Ned voedselvoorziening is de vei nauwing van de wereldmarkt, welke dea laterale overeenkomsten veroorzaken, b( denkelijk. De boeren hunkeren naar <i afbraak van het oorlogsapparaat. De gf organiseerde boerenstand is nog niet g( reed om in een bedrijfsorganisatie zelv de uitvoering van maatregelen op zich t nemen. Men zal moefen bedenken, dat geen re gering een redelijke prijs kan garande ren, wanneer hij de landbouw vrij Dit is in wezen een onmogelijkheid. 0 het moment dat de boerenstand prijsreg* lingen of bepaalde garanties vraagt, datzelfde moment heeft de landboui een deel van zijn eigen ver-antwoorde lijkheid overgedragen aan de Regering. FR. VAN DE REDACTIE. Advertentie-opdrachten voor de krafl welke op Woensdag verschijnt, mocte uiterlijk DINSDAGMORGEN 8 UUR ons bezit zijn. Voor het Zaterdagnumnn uiterlijk VRIJDAGMORGEN 8 UUR. Dit geldt ook voor opgaven predikbeul ten, daar zij anders niet meer kunne worden opgenomen. Inzenders van ingezonden stukken verslagen gelieven het papier DUIDE LIJK en aan EEN zijde te beschrijven.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 4