Nieuwe bonnen 25-jarig bestaan der Ned. Herv. Zusterkring „Dorkas" op 12 Nov. a,s. Jaarvergadering C.Z. „De Eendracht" Voor de R.K. Militairen Sport op Texel t ZATERDAG 9 NOVEMBER 1946 60e JAARGANG. No. 5663 TEXELSCHE COURANT voor de tweede helft van de 12e periode 1946 (10 t.m. 23 Nov.) Bonkaarten KA, KB, KC 612 (strook no. 2) 47-lbrood is 800 gram brood 47-2 brood is 400 gram brood 47-1 boter is 125 gram boter 47-2 boter is 125 gr. marg. of 100 gr. vet 47-3 boter is 250 gr. marg. of 200 gr. vet 47-1 melk is 4 liter melk 47-1 vlees is 100 gram vlees 47-2 vlees is 400 gram vlees 47-1 algem. is 200 gram kaas 47-2 algem. is 100 gr. zelfr. bakmeel 47-4B res. is 1600 gram brood 47-4C res. is 800 gram brood 47-5B, 47-5C res. is 3 liter melk 47-6B res. is 100 gram kaas 47-4 algem. is 2 kg. appelen of peren Bonkaarten KD. KE 612 (strook no. 2) 48-1 brood is 800 gram brood 48-1 boter is 250 gram boter -2 boter is 125 gr. marg. of 100 gr. vet 48-1 melk is 12 liter melk 48-1, 48-2 vlees is 100 gram vlees 48-1 algem. is 100 gram kaas 48-2 algem. is 100 gr. zelfr. bakmeel 48-3 algem. is 500 gr. bananen (voor inlevering) 48-1D res. is 800 gram brood 48-1E res. is 250 gram rijst 48-2E res. is 300 gram bloem 48-4 algem. is 2 kg. appelen of peren Tabakskaarten, enz. 57 is 2 rantsoenen tabaksartikelen V 58 is 200 gr. choc, en-of suikerwerk X 57 is 2 rantsoenen tabaksartikelen X 58 is 100 gr. choc, en-of suikerwerk Voor de week van 17 t.m. 23 Nov. zul len nog bonnen worden aangewezen voor tabak, suiker, koffie, thee en zo mogelijk cacaopoeder. Deze week is wederom 100 gr. vlees extra beschikbaar, zodat men in totaal 500 gr. per 14 dagen ontvangt. De bonnen 48-3 algem. voor 500 gram bananen moeten uiterlijk op Zaterdag 16 Nov. bij een handelaar in groente en-of uit worden ingeleverd. De aflevering zal geschieden naarmate de bananen worden aangevoerd. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 8 Nov. 1946 worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor vlees, melk en fruit, waarop eerst met ingang van Maandag 11 Nov. a.s. mag worden gekocht. Op de bonnen 47-4 - 48-4 kan men 2 j. appelep en-of peren betrekken bij een winkelier in groente en-of fruit of bij een markt-of straathandelaar of bij een fruitverzendhuis. De fruitbonnen blijven geldig t.m."*7 Dec. Inleveren bonnen- winkeliers. Suiker: 45-5, 46-5, 46-6 algem. Ver snaperingen: V56, X56. Rijst: 46-1E res. Boter: 45-1, 46-1 boter. Margarine-Vet: 45-2, 46-2, 45-3 boter. Kaas: 45-6B res. 46-1, 45-1 algem. Vleeswaren: 45-1, 46-1, 46-2, 45-2 vlees. Tabak: T55, T56, X55. Eieren: rantsoenbonnen. Brood: 45-1, 45-2 46-1 brood, 45-4B res., 45-4C res., 46-1D res. en nieuwe bonnen. Vlees: 45-1, 46-1, 46-2, 45-2 vlees. Inlevering der petroleumbonnen. De uiterlijke ïnleveringsdata der thans lopende bonnen zijn: 53, 54, 55, 74 2 rants, t.m. 20 Nov. 109, 609 1 rants, t.m. 7 Dec. D 01 3 rants, t.m. 7 Dec A 01 t.m. A 04 2 rants, t.m. 20 Dec. B 01, B 02 2 rants, t.m. 20 Dec. C 01 2 rants, t.m. 20 Dec. D 02, D 03 rants, t.m. 20 December. Petroleum voor stalverlichting. Formulieren voor stalverlichting kun nen tot 16 November worden ingeleverd. Na deze datum worden geen aanvragen meer in behandeling genomen. (Publ. no. 465). VRIJSTELLING VAN DE DIENSTP-LICHT. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat aan Ferdinand Marinus Roe per, wonende te Texel, O 170 en aan Dirk Wuis, eveneens te Texel O 171, bei den ingeschrevenen voor de dienstplicht, lichting 1946 uit deze gemeente, krach tens art. 17 der Dienstplichtwet voor één jaar vrijstelling van de dienstplicht is verleend. Tegen deze uitspraak is, ingevolge art. 21 van bovengenoemde wet. beroep mo gelijk tot uiterlijk de tiende dag na de dag, waarop deze uitspraak ter algemene kennis is gebracht. Tot beroep zijn ge rechtigd de ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, elk der overige voor de zelfde gemeente en voor dezelfde lichting ingeschreven personen of de wettelijke vertegenwoordigers. Het verzoekschrift, dat met redenen omkleed moet zijn, dient bij mij te wor den ingeleverd. Texel, 7 November 1946. De Burgemeester van Texel, REHORST. DE BOND ZONDER NAAM. DEN BURG. Ook op Texel is een afde- ling opgericht van de Bond zonder naam, de bond, waarvan oprichter is de bekende Pater Henri de Greve In de verschillende dorpen worden ver gaderingen belegd, waar door een spr. 'n nadere uiteenzetting van het doel en wer den der bond wordt gegeven. Nadere inlichtingen verstrekt de heer Jac. van Heerwaarden, Molenstraat 28. ZON. MAAN EN HOOGWATER. De zon komt 10 Nov. op om 7,49; onder om 4,58. Maan: 15 Nov. L. K., 23 Nov. Hoog water ter rede van Texel: 11 Nov. 11,21 en 11,42; 12 Nov. 12,05 en 12,29; 13 Nov. 12,40 en 0,55; 14 Nov. 1,21 en 1,48; 15 Nov. 2,17 en 2,48; 16 Nov. 3,22 en 3,59; 17 Nov. 4,41 en 5,24. Vijf-en-twintigjarig bestaan voor een vereniging is een hele gebeurtenis. Het is danook geen wonder, dat men gemeend heeft, deze dag enigszins feestelijk te herdenken. Heel wat goed werk is er in die afgelopen jaren door de Zusterkring verricht. Met Kerstmis was er voor velen die er voor in aanmerking kwamen, een aardig cadeautje. In samenwerking met de diaconie der Herv. Gem. werden zo doende mooie avonden samengesteld. Tot 1942 heeft de ver. dit kunnen volhouden. Toen het niet meer mogelijk was, kleren te maken, werden andere giften in natura en geld verstrekt. De vereniging werd opgericht door de dames mw. Burgman-Besieimw. Kroese, presidente, mw. Wed. v.d. Ham, mw. C. Brouwer-Geus en mw. H. v.d. Poll-Helm. Bij vertrek van mw. Kroese werd deze opgevolgd door mw. Visser-Dewald, die na veel lijden de vereniging ontviel. Daar na weid mw. Wed. J. Huisman-Maat in haar plaats benoemd Zij werd opgevolgd door mw. Visser-Karres, doch bleef 2e presidente. Thans is mw. S. v. Reijendam- Vos presidente. Het tegenwoordig bestuur bestaat uit de dames: S. v. Reijendam-Vos; J. Huis man-Maat, H. Hillen-Visser, J. Maat- Kuijper en M. Koorn-de Boer. Naar we nog vernemen, zullen op deze avond de medeoprichters Ds. en mw Kroese, alsmede Ds. en mw. Visser van hun tegenwoordigheid blijk geven. We wensen de jubilerenden een pretti ge avond toe. TEXELS FANFARE BRACHT EEN SERENADE. Ter gelegenheid van het 60-jarig hu welijksfeest van het echtpaar Jb. Vonk en N. Vonk-Witvliet, welk paar receptie hield in „De Oranjeboom", werd door Texels Fanfarecorps aan het jubilerende paar een serenade gebracht. Een en ander bracht voor een korte tijd veel volk in de Zwaanstraat op de been. De bewoners van de gehele Wever straat hadden die dag de vlag uitgestoken. CONSULTATIEBUREAU. Dinsdag 12 Nov. a.s. houdt het Consul tatiebureau voor Zuigelingen zitting: voor bmten Den Burg van 1012 uur; voor Den Burg van 23 uur. BETERE VERBINDING OP ZATERDAG. Met ingang van Maandag 18 November a.s. zal op Zaterdag tussen Alkmaar en Den Helder in beide richtingen een nieu we trein worden ingelegd, waardoor de verbindingen op Zaterdagmiddag, ook ten opzichte van Texel, weer zijn verbeterd. De trein van Amsterdam 13,48 wordt nl. Zaterdags doorgetrokken (vertrek Alkmaar 15.08) naar Den Helder, aan komst 15,58 en geeft dus aansluiting op de boot van 16,15 Aansluitende op de bootdienst v. Texel van 15,vertrekt Zaterdags een trein om 16,44 uit Den Helder, aankomst Alkmaar 17,37, Amsterdam 18,32. EXCURSIE NAAR WIERINGEN. De Ver. van Oud-leerl. L.L.S. maakt op Donderdag 14 Nov. a.s. een excursie naar de ruilverkavelingswerkzaamheden te Wielingen. Allen, zowel oud-leerlingen als andere belangstellenden kunnen hier aan deelnemen. We gaan met de bóót van 7,50 van Oudeschild, vervolgens met de bus van Den Helder naar Wieringen. Te rug vermoedelijk met de boot van 16,15 uit Den Helder. Wie met deze excursie mee wil, moet zich opgeven uiterlijk Maandag, 11 Nov a.s. bij den secr. M J Witte, Schildereind 60, te Den Burg. De jongens die meewerken aan de feestavond worden verzocht allen Zater dag 9 Nov. (heden) in de Landbouwschool 's avonds 8 uur aanwezig te zijn. STICHTING PENSIOENFONDS VAN HET BLOEMBOLLENBEDRIJF. In aansluiting op het verslag in ons blad van de vorige week Zaterdag, van een gehouden vergadering vwaar de heer van Beek, Dir. v. h. Pensioenfonds voor het Bloembollenbedrijf een uiteenzetting gaf over deze zaak, delen wij nog mede, dat de premie voor 18-21 jarigen en voor 21-65-jarigen geen f 1 en f2 per week bedraagt, doch resp. f 2,en f 4, De bedragen van f 1,en f 2,be treffen zowel de werknemershelft als wel de werkgevershelft. Aan alle werkgevers zal dezer dagen 'n circulaire worden toegezonden, waarin deze materie uitvoerig wordt toegelicht. CURSUS VOOR FRUITTELERS. Ten einde mensen, die door hun werk zaamheden 's middags de cursus niet kun nen bijwonen ook in de gelegenheid te stellen, van de volgende lessen te profite ren, is besloten, voortaan 's avonds de cursus te houden. De eerstvolgende les is daarom op Dinsdagavond 12 Nov., 7 uur precies in de Landbouwschool te Den Burg. De eerste les is Dinsdag 5 Nov. om 3 uur gehouden; 34 personen, w.o. 4 da mes, woonden de les bij. A.s. Dinsdag verwachten wij plm. 45 personen. De cursus voorziet dus wel in een behoefte. C. P. LAAN. R.K. GEM. KOOR „CON AMORE". Blijkens een in dit nummer voorko mende adv. geeft het Gemengd R. K. Zangkoor „Con Amore", directeur R. J. Boom, Woensdag a.s. een zanguitvoering in de Schouwburgzaal „De Oranjeboom". De zang zal worden afgewisseld door een aardige klucht in 2 bedrijven. Volgens 't programma, belooft het een mooie avond te worden. Onlangs hield de Coöp. Zuivelfabriek „De Eendracht" in Hotel „Texel" haar vergadering, waarbij ruim 120 leden aan wezig waren. Voorz. C. Roeper Mzn., drukt dan ook zijn voldoening uit over de grote opkomst en heet Ir. Verschuil welkom, die een le zing zal houden over „Kunstmatige Inse minatie bij koeien" voor welk onderwerp thans grote belangstelling bestaat. De he ren veeartsen, de assistenten van de Be drijfsvereniging en enige leden van het personeel van de fabriek waren eveneens aanwezig. Te laat werd vernomen, dat ook de leden v.d. Ver. van Oud-Leerl. v. d. Lagere Landbouwschool er prijs op stelden deze avond bij te wonen. Daar zij nu zelf deze avond een vergadering be legden, hopen wij, dat ze evengoed straks bij de lezing aanwezig zullen zijn. De notulen werden voorgelezen en on veranderd goedgekeurd. Twaalf nieuwe leden werden aangeno men. Uit het financieel overzicht van het boekjaar 1945-46 memoreren wij, dat 2,527,157 kg. melk met een gem. vetge halte van 3,29 pet. verwerkt werd. De leden leverden van deze melk 82 pet. en de leveranciers 18 pet. Er werd geprodu ceerd 400233/i kg. boter, 89783 kg. kaas, 754268 liter consumptiemelk, 11542 liter taptemelk, 21558 liter karnemelk en 78681 liter voerkarnemelk. Uitbetaald is netto 15,177 ct. per kg. melk af boerderij. De bezittingen staan op de balans voor f51,950,het reservefonds is groot f 13,000,het ledenkapitaal bedraagt f 29,091,18. Het eindsaldo groot f 19,518,82, is als volgt verdeeld: Afschrijving en re servering f6,750,nabetaling f7,581,47 over de kg. geleverde melk, terwijl de leden op hun rekening kregen bijgeschre ven f 5,187,35. De eindbalans met exploi tatierekening werd aldus goedgekeurd. Uit de mededelingen over het lopende boekjaar blijkt, dat tot heden is ontvan gen 2,662,516 kg. melk, d.i. meer dan in het gehele vorige boekjaar. Verwacht wordt dit jaar ca. 4 millioen kg. melk. Er werden aangeschaft, een nieuwe auto, een nieuwe consumptiemelkpasteur, 1 nieuwe warmwaterboiler. Reparaties werden uitgevoerd aan de oude auto, de schoorsteen, de hoofdas in de fabriek, vloeren, enz., waarmee grote bedragen gemoeid waren. Op de kwaliteit van de producten is vooral nogal wat aan te merken ge weest, vooral op de kaas. En dit heeft de laatste maanden, financiële schade ge geven. Het merendeel der leden en leve ranciers geeft alle medewerking, maar ook een deel van hen geeft zich te wei nig rekenschap wat voor schade er kan voortvloeien uit het feit, dat ze melk van matige tot slechte kwaliteit leveren, door te weinig aandacht te besteden aan het reinigen van het melkgcreedschap en de wijze van melken. Een ieder dient te be seffen, dat men niet melk produceert, maar boter en kaas, zij het dan, dat dit niet meer op de boerderij gebeurt, maar door vakmensen in hun eigen fabriek. Hierna werd door het bestuur machti ging tot verkoop van „De Onderneming" te Den Hoorn gevraagd. De heer W. Bakker is gegadigde voor een strook grond van 2 m breed en 17 m. diep. Het bestuur ziet hierin geen bezwaar. Verschillende leden wél, zodat dit punt wordt aangehouden. Hierop wordt machtiging verleend door de ver gadering tot verkoop in één geheel van gebouwen en terrein. Bij de rondvraag komen Verschillende vragen aan de orde, die door den voorz. worden beantwoord. Na deze eigenlijke vergadering' volgt de lezing van Ir. Verschuil. Wij komen hier nader op terug. COOP. P.T.V. „TEXEL". De vergadering der Coöp. P.T.V. „Texel" van Donderdag j.l. werd tot na der order uitgesteld. FUSIE TEX. ALGEMENE WIJKVERPLEGING EN WITTE KRUIS. Voor de belangrijke vergadering van de Tex. Algem Wijkverpleging op Don derdag j.l. bestond slechts weinig be langstelling. Slechts 7 bestuursleden, 3 verpleegsters en 2 leden waren aanwe zig. De heer Mulder drukt zijn spijt er over uit, dat geen der doktoren aanwe zig is. Het enige punt der agenda vormt de fusie met het Witte Kruis. In verband met belangrijke plannen en in het belang van de volksgezondheid is men overge gaan, om na 40 jaren zelfstandig ge werkt te hebben, thans met plannen tot fusie te komen. Met algemene stemmen wordt besloten het bestuur te machtigen datgene te besluiten, wat in verband met de fusie nodig is. DE ALGEM. TUINBOUWCURSUS. Door den Minister, van L., V. en V. is aan het hoofd van de Lagere Landbouw school te Texel dispensatie verleend om een Algemene Tuinbouwcursus te geven, omdat zich op het eiland Texel geen tuin- bouwonderwijzer bevindt. Zodoende kan dus deze cursus, waarvoor zich reeds een 17-tal personen hadden opgegeven, door gaan, wat vooral van belang is voor a.s. bloembollentelers, aangezien deze door het bezit van een diploma van een Alge mene Tuinbouwcursus voldoen aan het theoretische gedeelte van de vestigings eisen voor deze bedrijfstak. De cursus begint Maandagavond 11 November half 8 in de Landbouwschool. Mochten nog enkele andere personen de cursus willen volgen, dan kunnen ze zich nog opgeven tot Maandag 11 Nov. C. P. LAAN. MEDEDELING VAN DE ADMINISTRATIE. De Adm. van de Texelse Cou rant stelt een ieder in de gelegen heid tegen verminderde prijs een abonnement te nemen op de TEXELSE COURANT voor onze Nederlandse militairen in Indië. Voor de verzending wordt onzer zijds dan zorg gedragen. De porto kosten ad 10 cent per ex. zijn voor rekening van degene, die het abon nement opgeeft. De verzending ge schiedt dan per luchtpost. Voor verzending per zeepost wordt geen porti in rekening gebracht. Opgave liefst vóór 15 Nov. a.s. DEN BURG. Dezer dagen is te Den Burg opgericht een afdeling van het Ka tholieke Thuisfront, bestaande uit de he ren. C. C. A. v. Wel, geestelijk adviseur, Jac. v. Heerwaarden, voorz., Thijs Witte, Schildereind, secr.; C. J. Hogenbosch, Z.- Haffel, penningm.; J. J. Brügemann, Corn Bakker, Martin Bakker en H. v. Beek, commissarissen. Dit comité stelt zich ten doel contact te onderhouden met de uitgezonden katho lieke militairen naar Ned. Oost-Indië, door hen pp geregelde tijden brieven toe te zenden, alsmede boeken, couranten en tijdschriften, waaraan een grote behoefte blijkt te bestaan. Degenen, die correspondentie met deze jongens wensen aan te knopen, kunnen zich daarvoor opgeven bij den secretaris van het comité, die eventueel nadere in lichtingen ter zake kan verstrekken Geldelijke bijdragen ter leniging der onvermijdelijke onkosten, worden uiter aard eveneens gaarne in ontvangst geno men. Zij, die boeken enz. voor dit doel be schikbaar wensen te stellen, kunnen deze in de bibliotheek van den heer Brüge mann deponeren, van waaruit de verzen ding zal plaats vinden. Getracht zal worden voor eiken naar Ned. Indië uitgezonden katholieken Texel- sen militair, een abonnement op de Texelse Courant te krijgen, opdat deze jongens geregeld op de hoogte kunnen blijven van het Texelse nieuws, terwijl mede abonnementen op de „Volkskrant" voor hen zal worden genomen. Deze cou rant zal bij voldoende aanvraag binnen kort in een speciaal Indische éditie gaan verschijnen. Een en ander kost veel geld, maar wie zou dat niet over hebben voor hen, die hun plicht voor het vaderland vervullen? U. D. I. Voor de uitvoeringen op 16 en 22 No vember zijn de kaarten uitverkocht. Let vooral op met pl&atsbespreken voor welke uitvoering u kaarten hebt. BENOEMD. Als Adj. Commies ter gem. secretarie is alhier benoemd jnet ingang van 16 No vember a.s., de heer J. Vervoort, ambte naar ter gem. secretarie Castricum. V.V.V. „TEXEL". Zoals op de Algem. Ledenvergadering is medegedeeld, heeft het bestuur in overleg met de besturen der Midden- stands-organisaties een vrijwillige aan slag vastgesteld voor alle middenstanders op ons eiland. Het is een vrijwillige contributie, doch het bestuur vertrouwt er op, dat de Middenstand het grote belang zal inzien van een financieel gezonde V.V.V. Uiteindelijk beoogt de V.V.V. door het trekken van gasten naar Texel, o.a. ook Uw omzetten te verhogen. Ook zij, die er oppervlakkig niets mede te maken hebben, dienen te bedenken, dat de wel vaart. die door de VVV. op Texel ge bracht wordt, ook hun welvaart verhoogt. De V.V V. is een zaak van allen voor allen. Steunt daarom ons streven en be taalt de kwitantie, die de volgende week zal worden aangeboden. GEEN STRANDING. DE COCKSDORP Zondagavond j.l werd er in de Eierlandse gronden stakel- vuur gezien. Men dacht natuurlijk, dat er een schip aan de grond was gelopen en nu om hulp seinde. Direct werd de red dingboot in orde gemaakt, om op een volgend sein te kunnen uitvaren. Van de lichttoren werd een lichtkogel afgescho ten, doch vanuit zee werd niets meer ge zien. Vermoedelijk is er een schip even aan de grond gelopen, doch daar het wassend water was. weer spoedig vlotgekomen. Maandagmiddag werd een oefentocht met de reddingboot gehouden, waarbij alles naar wens is verlopen. Onze mannen van de reddingboot zijn dus wel paraat! NA-WOLLEVERING. De wol-ontvangst op ons eiland, in 4 dagen ruim 14000 kg., heeft de Noord- Holl. Wolvereniging aanleiding gegeven, hare wol-ontvanger opnieuw naar hier te zenden. Voor dit werk is reeds weer zo veel wol aangegeven, dat op Dinsdag 12 Nov. a.s. de ontvangst weder zal begin nen. Intussen zal blijkens een in dit blad voorkomende adv., op Maandag a.s. als nog gelegenheid bestaan opgave tot wol levering te doen. MIDDENSTANDSSPAARBANK. Niet alleen voor de belanghebbenden van Oosterend, zoals er in ons blad van Zaterdag j.l. vermeld stond, maar voor geheel Texel staat ons kantoor open. Ook door ons geschieden uitkeringen der wederopbouw- en bakker-reductie-bon nen. Kantoor Hoekstraat 12, Oosterend. ZWARE WEDSTRIJDEN VOOR TEXEL 1 EN 2 EN DE TEX. BOYS. 4e klas. A.s. Zondag worden gespeeld: W.-Waard-Oudesluis; Grashoppers Texel; MFC-Watervogels; LSVV-Schoorl; BKC-N-Niedorp. Texel wacht een zware strijd. De Gras hoppers, een nieuweling in onze afdeling, is een hard werkende ploeg. We ver wachten, dat Texel deze tegenstander niet onderschat en zorgt voor een goed voor- hoedespel, zoals Mr. Lavey het leert. De achterhoede en halftime dienen goed op te stellen, mee te werken aan het opbou wen van de eigen aanvallen en tevens elke aanval van de tegenpartij kansloos te maken. De stand van de leidende clubs is: Texel 6 gesp. 9 pnt BKC 4 8 Grashoppers 6 8 Oudesluis 7 8 BKC speelt morgen haar eerste thuis wedstrijd en zal ook deze wel weten te winnen. Uitslagen en standen worden om 6,15 bij Boekh. Parkstraat bekend gemaakt. Nrd.-IIoll. Voetbalbond, Afd. 2 I. Texel 2 ontvangt de Kaagvogels, een zware opdracht Texel beschikt evenwel over een goed elftal en men mag zich in een flinke belangstelling verheugen. Jam mer, dat niet alle spelers ter training komen. Nog zwaarder wordt de strijd, die de Tex. Boys morgen moeten aanbinden tegen Succes 2. Daarom moet er van het begin af een hoog tempo gespeeld wor den. Laat de volle geestdrift nu weer eens aanwezig zijn. De stand van de kopgroep is als volgt: Callantsoog 6 gesp. 9 pnt Succes 2 5 8 Kaagvogels 5 8 Tex. -Boys 7 8 Texel 2' 5 7 Afdeling 3 G. ZDH speelt thuis tegen BKC 3. Heren, dit moet gewonnen worden! Afgesproken? Tex. Boys 2 moeten naar Wieringen te gen Wiron. Een moeilijke wedstrijd! Texel 3 heeft vrij. S.V. Texel. Texel 1 vertrekt om 11,15 van Hotel ,,Dc Graaf". Adsp. A ontvangen Succes A. Flink aanpakken, jongens, Succes A heeft ook haar wedstrijden gewonnen. Aanvang 12 uur; een prachtgelegenheid om met het mooie jeugdvoetbal kennis te maken. De Adsp. trainen hedenmiddag 2,30. Vooral de jongens van A moeten present zijn. Maandagavond trainen voor alle spelers. Ook bij ongunstig weer! Zij, die zich willen abonneren op het sportblad „De Nop", kunnen zich nog steeds aanmelden. Prijs f 2,50 per kwar taal. Adres: Molenstraat 17, te Schagen. Dit is tevens het off. Orgaan van de On- derafd. N H. Verslagen,overzichten, art. over spelverbetering en clubfcerichten uit onze omgeving. Aan alle spelers melden wij, dat tus sen 8 en 9 uur de terreinen worden ge keurd. Indien dit niet gebeurd, is alleen de scheidsrechter bevoegd. Komt er dus geen afbericht dan moet elke speler pre sent zijn, ook bij ongunstig weer. Goed begrepen, lui? Tex. Boys. De spelers van 1 en 2 vertrekken met de boot van 11,45. De bus gaat van de Groeneplaats om 11,15. Daarom verzoek ik deze spelers naar de vroegmis te gaan, daar de Hoogmis om 10,30 aanvangt en deze niet tijdig afgelopen is. De Adsp. A gaan met, de boot van 7,30 met een onge wijzigd elftal de strijd aanbinden tegen VZV A, aanvang 12 uur. Adsp. B spelen hedenmiddag tegen Z D H A aan Den Hoorn om 3 uur Vertrek hoek Zwaanstraat per fiets om 2 uur. Wist u, dat de training deze week zeer slecht bezocht was? Waarom? Ik weet het niet. Het „Neusie'V Z. D. II. Het le elftal speelt thuis tegen BKC 3. Wat het 2e elftal betreft, zie het lijstje. De Adsp. spelen hedenmiddag tegen de Boys adsp. in Den Hoorn. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 1 tot en met 7 November 1946. Geboren: Lambertus Henricus zv Jo hannes H. Segerink en Hendrika A. M. Snelders Jacobus Johannes zv Jacob J. Hin en Maria M. Kuip. Alina Annette Margriet dv Jacob de Graaf en Maartje Tijsen. Ondertrouwd: Leonard C. H. Mutsaers en Geertruida G. Kikkert. Pieter Mulder en Johanna Boerhorst. Willem J. Boersen en Marie H. Bos. Getrouwd: Aant Betsema en Johanna Scheepmaker. Overleden: Gene. Gevonden: br. want; 2 gr. wanten; 1 zwarte pantoffel; zilv. ketting met han ger en steentje; br. portemonnaie (f 2,50) KATHOLIEKE KERKLIJST Zondag: H.H Missen in Den Burg en Oosterend om 8 en 10,30 uur, in Den Hoorn om 10,30 ïlur. Biechtgel. van 7,30- 8 uur Communie onder alle Missen en om 7,30 en 9,30 u. 4 uur jongenscongrega tie, 7 uur lof. Deze week: H.H. Missen om 7,30 en 8,30 u. Communie vóór en on der de Missen, Dinsdag en Vrijdag ook om 7 uur. Maandag: 8 u. gez. Mis in Oos terend. Geen H. Mis om 9,30 in Den Burg. Woensdag 8 u H. Mis in Den Hoorn, 7,30 Jozeflof. 8 uur jongemannencongregatie. Donderdag geen H. Mis in Oosterend. 7 u. jongedamesconfr. Vrijdag 4 u. biecht gel. v. schoolkinderen. Zaterdag 4-8 biechtgel. op hele uren. 6 u. rozenkrans.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1